feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Ergo Hestia: rozszerzony pakiet "Bezpieczna Szkoła"
piątek, 20 kwietnia 2007 16:22
Zwrot opłaty za zajęcia dydaktyczne w sytuacji, gdy rodzice ucznia tracą pracę – taką możliwość rozszerzenia zakresu ochrony wprowadziła Ergo Hestia w swojej ofercie ubezpieczeniowej dla oświaty. Z pakietu „Bezpieczna Szkoła” skorzystać może zarówno przedszkole, jak i uczelnia wyższa. Warunki udzielanej ochrony można dopasować do konkretnej sytuacji, na co pozwala przejrzysta konstrukcja pakietu – teraz opisana również w wersji... rysunkowej.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: nagroda DELFINEK 2007
piątek, 20 kwietnia 2007 15:34
Towarzystwo Ubezpieczeń Link4 otrzymało statuetkę DELFINKA 2007 roku. Nagroda przyznawana jest corocznie przez podlaski oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Link4 TU SA zostało wyróżnione w kategorii „Sponsor Roku”.

Add a comment
Więcej…
 
Tesco: po ubezpieczenie do hipermarketu ?
piątek, 20 kwietnia 2007 15:29
Możliwe, że niedługo do zakupu ubezpieczenia nie będzie potrzebny ani agent ubezpieczeniowy, ani telefon, ani nawet internet. Wszelkie formalności będzie można załatwić w hipermarkecie podczas zakupów - pisze „Dziennik".

Add a comment
Więcej…
 
KNF: zgoda dla Rupik i Kochańskiego
czwartek, 19 kwietnia 2007 11:04
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na to, by w fotelu prezesa PZU Życie zasiadła Henryka Rupik, a PTE PZU - Jerzy Kochański. Wyznaczyła także spółce Getin Holding datę 30 czerwca jako czas na nabycie akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa w liczbie zapewniającej przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu oraz pośredniego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa. W tej chwili Getin posiada 19,99 proc. papierów ubezpieczyciela. 79,48 proc. udziałów należy do Leszka Czarneckiego i jego spółki LC Corp.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: klienci skarżą się na towarzystwa ubezpieczeniowe
czwartek, 19 kwietnia 2007 10:18
{mosimage}Skargi składane przez klientów instytucji finansowych nadzorowanych przez KNF najczęściej dotyczą postępowania towarzystw ubezpieczeniowych. Drugie miejsce na tej wątpliwie zaszczytnej liście zajmują fundusze emerytalne. Jak powiedziała „Rzeczpospolitej” Iwona Torzewska, naczelnik Wydziału Skarg w Departamencie Ochrony Klientów KNF, większość skarg na ubezpieczycieli dotyczy ubezpieczenia OC komunikacyjnego.

Odszkodowanie z tego ubezpieczenia otrzymuje nie wykupujący je właściciel pojazdu, lecz poszkodowani w spowodowanym przez niego wypadku. Właśnie te osoby interweniują w KNF, a najczęstszymi powodami ich skarg jest opieszałość w wypłacie świadczeń lub ich zaniżanie. Największe kontrowersje budzi pomniejszanie wypłat o VAT lub o nieznane klientom sumy czy też orzekanie przez towarzystwa szkody całkowitej. Iwona Torzewska zwraca uwagę, że coraz częściej też klienci firm ubezpieczeniowych skarżą się na odmowę gwarantowanego im przez prawo ubezpieczeniowe udostępnienia akt dotyczących ich wypadku. Akta te są  udostępniane dopiero po interwencji nadzoru.

Add a comment
Więcej…
 
Raiffeisen-Leasing Polska S.A.: poszerzenie oferty o ubezpieczenie "Twój Adwokat"
czwartek, 19 kwietnia 2007 10:15
Raiffeisen-Leasing Polska S.A. we współpracy z Concordia Polska wprowadził do swojej oferty produktowej ubezpieczenia ochrony prawnej „Twój Adwokat”. Począwszy od dnia 01.04.2007 każdy leasingobiorca może wybrać jeden z trzech pakietów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Informacja Prawna 24
środa, 18 kwietnia 2007 15:40
Link4 wprowadziło Informację Prawną 24 – pierwszą w Polsce bezpłatną usługę telefonicznej informacji prawnej dla klientów wykupujących polisy OC.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: ubezieczenie Euroadwokat Agro
środa, 18 kwietnia 2007 12:25
Concordia Polska TUW stworzyło produkt o nazwie Euroadwokat Agro, zapewniający osobom prowadzącym działalność rolniczą pomoc prawną w różnych sytuacjach.

Add a comment
Więcej…
 
Axa: plany ekspansji na polskim rynku ubezpieczeniowym
środa, 18 kwietnia 2007 10:44
{mosimage}- Polskie spółki włączyły się w realizację globalnej strategii Axa pod nazwą "Ambicja 2012" – powiedział „Rzeczpospolitej” Maciej Szwarc, prezes spółek ubezpieczeniowych Axa w Polsce. Wprowadzenie tej strategii ma umożliwić europejskiemu potentatowi na osiągnięcie 5. miejsca wśród ubezpieczycieli życiowych i co najmniej 4. pozycji na rynku funduszy emerytalnych w Polsce.

Maciej Szwarc deklaruje, że francuski gigant chce w 2012 roku mieć przypis składki z tytułu ubezpieczeń na życie w wysokości 3 miliardów złotych i osiągnąć liczbę miliona klientów w funduszu emerytalnym. Takie założenia są efektem prognoz ubezpieczyciela dotyczących polskiego rynku.

Axa podała, że na koniec 2006 roku przypis składki w ubezpieczeniach na życie wyniósł 228 mln zł, a liczba klientów OFE to 536 tys. Pomimo dość wysokich kosztów fundusz emerytalny Axa jest najbardziej aktywnym w transferach wśród wszystkich OFE. Konkurencja zgrzyta zębami, bo w ostatnich latach emerytalna część Axy dokonywała z ich zasobów przejęcia po około 60 tys. nowych osób rocznie. Sytuacja jest klarowna: jeśli nie dojdzie do przejęcia któregoś z funduszy, OFE Axa będzie musiał wciąż prowadzić agresywną politykę pozyskiwania nowych klientów.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia ochrony prawnej: rozwój rynku
wtorek, 17 kwietnia 2007 15:05
{mosimage}Ubezpieczenie ochrony prawnej jest dla małych firm sposobem na zagwarantowanie pokrycia nieprzewidzianych wydatków na spory sądowe, w zamian za z góry określoną składkę.

Ochrona prawna najczęściej obejmuje klientów indywidualnych, którzy często nie zwracają uwagi na tę opcję. Występuje ona np. w rozszerzonych pakietach ubezpieczeń turystycznych, przewidując pokrycie kosztów ochrony prawnej w przypadku popadnięcia w kłopoty za granicą. Także pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych coraz częściej zawierają opcję ochrony prawnej i obejmują również przedsiębiorców.

Jednak adresatami oferty polis ochrony prawnej są przede wszystkim małe firmy, które są świadome kosztów prowadzenia sporu prawnego.

Jak mówi Maciej Turowski, dyrektor departamentu wsparcia sprzedaży DAS Ubezpieczenia Ochrony Prawnej, około 65 proc. przypisu składki jego firmy z tytułu w/w typu ubezpieczeń pochodzi od klientów instytucjonalnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 następna > ostatnia >>

Strona 1293 z 1298

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Coface: Aktualizacja ocen ryzyka krajów i sektorów

Coface zaktualizował oceny ryzyka krajów i sektorów na świecie po trzecim kwartale obecnego roku. Ubezpieczyciel podniósł swoje oceny dla...


czytaj dalej

Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do...


czytaj dalej

UFG: Brak OC zwiększa ryzyko spowodowania wypadku

Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków zabijają co roku na...


czytaj dalej

D.A.S.: Ochrona prawna w formie benefitu pracowniczego

D.A.S. jest pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który zaoferował polisę ochrony prawnej (OP) przygotowanej w formie benefitu pracowniczego...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook