feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


PIU: NZC w dniu 24 października
wtorek, 23 października 2007 12:13
24 października ma się odbyć nadzwyczajne zgromadzenie członków Polskiej Izby Ubezpieczeń. O jego zwołanie wnioskowało PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Agata Rowińska zagrożona odwołaniem?
wtorek, 23 października 2007 11:01
Co najmniej kilkunastu prezesów spółek Skarbu Państwa ma stracić posady. Wśród zagrożonych jest prezes PZU SA Agata Rowińska.

Add a comment
Więcej…
 
Polityka: PO sprzeciwia się połączeniu PZU SA i PKO BP
wtorek, 23 października 2007 11:01
Jak powiedział wczoraj Zbigniew Chlebowski w TVN CNBC Biznes, Platforma Obywatelska ( nowa partia rządząca ) nie jest zwolennikiem tworzenia państwowych gigantów.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek direct: historia, rozwój i plany na przyszłość
wtorek, 23 października 2007 10:58
{mosimage}Do grona ubezpieczycieli i banków posiadających w swojej ofercie sprzedaż ubezpieczeń w systemie direct dołączają kolejni gracze. Według szacunków na koniec 2007 roku towarzystwa mogą zanotować przypis składki z tego kanału w wysokości ponad 300 mln zł, co stanowi około 2 proc. rynku polis komunikacyjnych. Jednak w dalszej perspektywie entuzjaści oczekują przejęcia nawet 15-30 proc. udziału.

Rynek sprzedaży polis w systemie direct przeżywa gwałtowny rozwój. Posiadanie oferty w tym systemie powoli staje się wręcz niezbędnym atrybutem towarzystwa. Zadziałał przykład Link4, które było pionierem takiego systemu sprzedaży w Polsce. Od swojego startu na początku 2003 roku zdobyła do tej pory już 1,8 proc. rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Jest to spory udział, bo pamiętajmy, że lider segmentu PZU SA kontroluje nadal ponad 50 proc. rynku, a zajmująca drugą pozycję Warta - już tylko 9 proc. Ponadto (co jest istotne dla potencjalnych inwestorów ) zaczęła już przynosić zyski.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: zmiany w grupowym ubezpieczeniu na życie Optymalny Wybór
poniedziałek, 22 października 2007 14:37
Rynek grupowych ubezpieczeń na życie rozwija się bardzo dynamicznie. Motorem tych zmian jest zarówno wysoka jakość oferty, jak i sprawny serwis klienta. Chcąc dostosować się do wymagań rynku AXA, zmodyfikowała swoje grupowe ubezpieczenie na życie Optymalny Wybór.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: zdrowiedirect.pl internetowy doradca w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych
poniedziałek, 22 października 2007 13:36
Według wyników najnowszego badania „Diagnoza społeczna 2007”, 18,8% Polaków gotowych jest kupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Tendencję tę potwierdzają prognozy Banku Światowego, który przewiduje, że do 2010 roku prawie 6 milionów Polaków wykupi prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jednocześnie 37% Polaków chce wszystkie formalności (łącznie z opłatami) związane z ochroną zdrowia załatwiać przez Internet.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: nienajlepsza ocena w raporcie "WSJ Polska"
poniedziałek, 22 października 2007 11:39
„Wall Street Journal Polska” wraz z niezależnymi ekspertami rynkowymi dokonał oceny kondycji finansowej 13 kluczowych dla Polski firm państwowych i dokonania ich szefów.
W gronie ocenianych znalazła się Grupa PZU.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: z dotacją czy bez?
poniedziałek, 22 października 2007 11:38
W Polsce jest ponad 10 mln ha gruntów rolnych. Na 66% powierzchni uprawiane są zboża. Niestety ochroną ubezpieczeniową objęte jest jedynie 8 do 10% powierzchni pod zasiewami.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: wciąż silna pozycja polis inwestycyjnych
poniedziałek, 22 października 2007 10:54
{mosimage}Znaczenie składek z polis, w których ryzyko inwestycyjne ponosi ubezpieczający, Po sześciu miesiącach bieżącego roku przekroczyło 52 proc., a trzeba pamiętać, że jeszcze na koniec 2006 roku było to niecałe 47 proc. ogółu wydatków polis na życie. Można zatem zaobserwować, że zainteresowanie Polaków polisami inwestycyjnymi mimo okresowych korekt na giełdzie nie spada. Co więcej, w I półroczu były one lokomotywą tego rynku, bo w tym segmencie składki wzrosły o 24 proc., podczas gdy przychody z innych polis o 16 proc.

Sytuacja w dalszej części roku jest uzależniona od giełdowej koniunktury. W III kwartale w odróżnieniu od pierwszych dwóch może być gorzej ze względu na przypadające na lipiec i sierpień ostre spadki na giełdzie. Uwidoczniły się one chociażby w stopach zwrotu za ostatnie trzy miesiące z inwestycji w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Dariusz Salata, członek zarządu Aegon ( firmy mającej największy przypis składki na ryzyko klienta na polskim rynku ) mówi, że towarzystwo obserwowało mniejsze zainteresowanie swoją ofertą, a klienci posiadający już polisy przenosili środki do funduszy gwarantowanych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: direct zmniejszył zarobki agentów
piątek, 19 października 2007 10:54
{mosimage}Grupa towarzystw ( która zapewne będzie się  jeszcze zwiększać ) stanęła przed koniecznością rozwiązania problemu gwałtownie spadających zarobków swoich agentów. Ten kłopot jest udziałem ubezpieczycieli, którzy do tej pory w sprzedaży ubezpieczeń wykorzystywali głównie kanał agencyjny a w chwili obecnej dodatkowo uruchomili bądź zamierzają to uczynić w najbliższym czasie kanał direct.

Do tej pory sytuacja w towarzystwach bazujących na tradycyjnych kanałach dystrybucji była klarowna: sprzedana przez agenta polisa= konieczność zapłacenia mu prowizji. Piotr Okrasa z Akademii Finansów w Warszawie potwierdza, że gra szła o dobre pieniądze. Ekspert wylicza, że jeśli sprzedającemu polisy komunikacyjne pośrednikowi przysługiwała prowizja rzędu 7-10 proc. składki, to przy ogólnej wartości rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w wysokości 10 mld złotych  w skali roku, agenci pobierają 0,7-1 mld złotych rocznie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 następna > ostatnia >>

Strona 1293 z 1347

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook