feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Minister Zdrowia: w całej UE ubezpieczyciele współfinansują koszty leczenia powypadkowego
piątek, 27 lipca 2007 10:55
Jak podkreśla minister zdrowia Zbigniew Religa w każdym kraju Unii Europejskiej firmy ubezpieczeniowe współuczestniczą w finansowaniu leczenia chorych po wypadkach drogowych. Jego zdaniem PO popełnia "ogromny błąd", skarżąc ten projekt do Trybunału Konstytucyjnego. Religa zapowiedział też, że do końca września ma być gotowy projekt ustawy o ubezpieczeniach pielęgnacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: kilka słów o ofercie ubezpieczeń turystycznych
piątek, 27 lipca 2007 10:50
{mosimage}Znajdujące się w ofercie działających w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych ubezpieczenia turystyczne zapewniają bardzo szeroki zakres ochrony. Wciąż jednak zależy on od świadomości i wyobraźni osoby wybierającej się w podróż. A jak, niestety, widać było na tragicznym przykładzie katastrofy polskiego autokaru pod Grenoble, niejednokrotnie może on zaważyć na przyszłych losach ubezpieczonego i jego rodziny.

Ubezpieczenia turystyczne obejmują wiele rodzajów ryzyka, które mogą wchodzić w zakres ochrony ubezpieczeniowej. Jest to uzależnione od następujących czynników:

  • towarzystwa, które ma w swojej ofercie taki produkt
  • wariantu (podstawowy, rozszerzony).

 

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: wsparcie finansowe dla poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej
czwartek, 26 lipca 2007 23:31
Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły jednogłośnie uchwały o przekazaniu darowizn w wysokości 5 mln zł na rzecz Fundacji PZU. Pieniądze - łącznie 10 mln zł - zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Zarządów Spółek zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe dla mieszkańców południowej Polski poszkodowanych w dniach 20 i 21 lipca w wyniku katastrofy naturalnej (m.in. trąby powietrznej).

Add a comment
Więcej…
 
HDI Asekuracja TU SA: likwidacja szkód o przejściu trąby powietrznej
czwartek, 26 lipca 2007 13:32
Zarząd HDI Asekuracja Towarzystwa Ubezpieczeń SA poinformował, że szkodami spowodowanymi trąbą powietrzną w okolicach Częstochowy zostali dotknięci również klienci towarzystwa.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: w przypadku trąby powietrznej nieubezpieczeni mogą liczyć na pomoc
czwartek, 26 lipca 2007 13:31
Piątkowa klęska żywiołowa pod Częstochową ujawniła smutną prawdę: spora grupa poszkodowanych nie była ubezpieczona. Wprawdzie powszechną praktyką jest, że jeśli ma miejsce tego typu katastrofa nawet te osoby mogą liczyć na pomoc, ale zdarzają się sytuacje, kiedy pomimo opłaconego ubezpieczenia nie ma podstaw do ubiegania się o pieniądze.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: jak nie zepsuć wakacji
czwartek, 26 lipca 2007 10:43
Awaria auta może nam zepsuć nawet najpiękniejsze wakacje. Dlatego warto zadbać o jego stan techniczny i przed wyjazdem zrobić przegląd pojazdu. Poniżej przedstawiamy dekalog odpowiedzialnego kierowcy, który wyrusza w letnią podróż.

Add a comment
Więcej…
 
Kancelaria Premiera: ubezpieczenie mienia na wypadek nowych strajków
czwartek, 26 lipca 2007 10:42
Rząd dał przykład świadomości ubezpieczeniowej: Kancelaria Premiera wykupiła polisę ubezpieczeniową od strajków. Polisa ma chronić mienie kancelarii przed strajkującymi, przebywającymi na terenie kancelarii.

Add a comment
Więcej…
 
Tragedia we Francji: będzie wyższa kwota odszkodowania?
czwartek, 26 lipca 2007 10:40
Najprawdopodobniej w rękach sadu znajdzie się decyzja o tym, na jakie wypłaty będą mogli liczyć poszkodowani i rodziny ofiar wypadku autokaru pod Grenoble. Pojawiły się wątpliwości, czy w takim przypadku odpowiedzialność PZU będzie ustalona według obowiązujących w Polsce limitów ( 1,5 mln euro do podziału między wszystkich uczestników wypadku ) czy zastosowanie będą miały przepisy francuskie, które nie zawierają granicznej kwoty wypłat.

Add a comment
Więcej…
 
Konflikt o PZU: Eureko walczy o dywidendę
czwartek, 26 lipca 2007 10:38
{mosimage}Podczas Walnego w dniu 30 czerwca br. głosami Ministerstwa Skarbu Państwa ( większościowego udziałowca ) przyjęta została uchwała o nie wypłacaniu akcjonariuszom dywidendy z ubiegłorocznego, przekraczającego 3,2 miliarda złotych, zysku PZU. Decyzję resortu wyjaśniał wiceminister skarbu Paweł Szałamacha, którego zdaniem nie wolno dopuścić, by jakiekolwiek pieniądze z zysku towarzystwa służyły Eureko ( holenderskiemu inwestorowi PZU ) do walki z polskim rządem. A tymczasem skonfliktowany z polskim rządem udziałowiec podjął decyzję o zaskarżeniu uchwały do sądu

To już kolejna ( trudno zliczyć, która ) batalia sądowa między skonfliktowanymi akcjonariuszami PZU. Na 27 licpa zapowiedziano pierwszą rozprawę związaną z odebraniem w grudniu ubiegłego roku absolutoriów członkom zarządu Cezarego Stypułowskiego ( poprzedniego prezesa PZU SA ). Wówczas decyzję również podjął Skarb Państwa, a Eureko ją zaskarżyło. Michał Nastula, prezes Eureko Polska powiedział „Rzeczpospolitej”, że zdaniem jego firmy uchwała o niewypłacaniu dywidendy jest sprzeczna z dobrymi obyczajami, narusza interes spółki, ma na celu pokrzywdzenie akcjonariusza. Pozew ma zostać złożony w sądzie do końca bieżącego tygodnia. Paweł Kozyra, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa, nie skomentował decyzji Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: Konkurs im. Leona Kozickiego na najlepszą pracę dyplomową rozstrzygnięty
środa, 25 lipca 2007 12:48
Zarząd Polskiej Izby Ubezpieczeń na wniosek Komitetu Opiniującego  na posiedzeniu w dn. 19 lipca br. w Konkursie Polskiej Izby Ubezpieczeń im. Leona Kozickiego na najlepszą pracę dyplomową przyznał następujące nagrody:

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 następna > ostatnia >>

Strona 1305 z 1331

Prezes PIU członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) powołał Radę Konsultacyjną do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wszedł Jan Grzegorz...


czytaj dalej

VIG Polska: Przedłużenie mandatów członkom zarządów trzech spółek

18 i19 grudnia podczas posiedzeń rad nadzorczych trzech spółek Vienna Insurance Group w Polsce – majątkowej i życiowej Compensy oraz InterRisk –...


czytaj dalej

Insurance Europe: Wniosek KE może być wyrokiem na polisy telematyczne

Choć Insurance Europe (IE) deklaruje zadowolenie z wniosku Komisji Europejskiej (KE) dotyczącego rozporządzenia w sprawie e-prywatności, mającego...


czytaj dalej

Willis Re: Cena reasekuracji zależna od klienta

Plasowanie kontraktów reasekuracyjnych 1 stycznia 2019 r. uwidoczniło ogromną różnicę między cenami dla klientów z maksymalną ekspozycją i słabą...


czytaj dalej

UMK: Jubileusz prof. Eugeniusza Kowalewskiego

22 lutego w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana „O...


czytaj dalej

MetLife: Polisy dla klientów T-Mobile

MetLife rozwija sprzedaż w kanale direct marketing. Najnowszą inicjatywą ubezpieczyciela w tym obszarze  jest nawiązanie współpracy z T-Mobile....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook