feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


KNF: "nie" dla planów Eureko
piątek, 10 sierpnia 2007 11:30
Komisja Nadzoru Finansowego nie zgodziła się zwiększenie udziału PZU przez Eureko ponad posiadane 33 proc. akcji.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: KNF wprowadzi komisarza ?
piątek, 10 sierpnia 2007 11:30
Komisja Nadzoru Finansowego pod koniec bieżącego miesiąca zdecyduje o wprowadzeniu komisarza do Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Jak wyjaśnia Komisja, powody wszczęcia postępowania nie są związane z sytuacją ekonomiczną Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Przedmiotem zainteresowania KNF w tym postępowaniu administracyjnym będą zagadnienia dotyczące funkcjonowania organów Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A., w szczególności Walnego Zgromadzenia i Rady Nadzorczej spółki.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat informacyjny z XXIV posiedzenia w dniu 9 sierpnia 2007 r.
piątek, 10 sierpnia 2007 11:28
9 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego przez KNF po tym posiedzeniu.

Add a comment
Więcej…
 
TUiR Warta: aneks do umowy z Hydrobudową Śląsk
piątek, 10 sierpnia 2007 11:25
Zarząd „Hydrobudowy Śląsk" S.A. z siedzibą w Katowicach poinformował, że w dniu 9 sierpnia 2007 roku podpisał aneks Nr 5 z TUiR "Warta" do umowy o udzielanie ubezpieczeniowych gwarancji kontraktowych w ramach określonego limitu gwarancyjnego NR PO/UL/234/2005 z 28 grudnia 2005 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: 11 września posiedzenie rady nadzorczej
piątek, 10 sierpnia 2007 11:22
Jak poinformował 9 sierpnia w komunikacie rzecznik prasowy PZU Tomasz Brzeziński na 11 września zaplanowane jest posiedzenie rady nadzorczej PZU, na którym zostaną przedstawione wyniki kontroli umów sponsorskich. Prezes PZU Jaromir Netzel zlecił kilka tygodni temu przeprowadzenie kontroli obejmującej umowy sponsorskie, marketingowe, prewencyjne oraz wykorzystanie funduszy reprezentacyjnych członków zarządu PZU i koszty ich wyjazdów zagranicznych.

Add a comment
Więcej…
 
AEGON: fundusze Noble w ofercie
czwartek, 09 sierpnia 2007 16:06
Z dniem 1 sierpnia 2007 r. standardowa oferta funduszy została poszerzona o dwa ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe w złotówkach: Noble Fund Akcji i Noble Fund Mieszany.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: Nowa taryfa ubezpieczeniowa
czwartek, 09 sierpnia 2007 14:56
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA zmienia formułę swoich ubezpieczeń komunikacyjnych – tak, by polisę można było precyzyjnie dopasować do ryzyka, jakie jest związane konkretnym kierowcą. Nowe zniżki premiują bezpieczne i odpowiedzialne zachowania na drodze. Dzięki nowej ofercie Ergo Hestia chce do końca 2010 roku uzyskać dziesięcioprocentowy udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: od jutra wchodzi w życie nowelizacja przepisów KC
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:50
{mosimage}Już niecałe 24 godziny pozostały do wejścia w życie nowelizacji Kodeksu Cywilnego w zakresie umów ubezpieczenia. Niecierpliwie czekają na wprowadzenie nowych przepisów kierujący pojazdami. Cieszy ich to, że mniej problemów będzie ze zwrotem składki za niewykorzystany czas ubezpieczenia, jeśli doszło do sprzedaży ubezpieczonego pojazdu. Zwrot składki będzie przysługiwał za każdy dzień, nawet w sytuacji jeśli w tym czasie nowy właściciel auta miał wypadek, bez prowizji i opłat manipulacyjnych.

Trudno się dziwić, że kierowcy zacierają ręce, bo dotychczas ubezpieczyciele potrącali nawet 20 proc. zwracanej składki. Była ona wyliczana tylko za każdy pełny miesiąc, co więcej, jeśli klient w okresie ubezpieczenia miał wypadek, nie dostawał ani grosza.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: wybór nowego prezesa
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:48
Po wtorkowej rezygnacji Henryki Rupik ( jak wynika z anonimowych informacji „Gazety Ubezpieczeniowej”, rezygnacja była zaskakująca dla wielu osób ale nie dla byłej szefowej PZU Życie, która przygotowana była do odjęcia tej decyzji od pewnego czasu )  dziś walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU Życie ma nowego prezesa zarządu. Kandydatami są: Dariusz Krzewina, wiceprezes PZU Życie i Piotr Borowski, główny aktuariusz spółki.

Add a comment
Więcej…
 
Kolejna tragedia we Francji: PZU spieszy z pomocą
środa, 08 sierpnia 2007 15:06
{mosimage}Fatum zawisło nad polskimi podróżnymi podróżującymi autokarami. W dniu dzisiejszym pod Dunkierką we Francji doszło do wypadku polskiego autokaru. Brak informacji na temat pełnej liczby ofiar. Na chwilę obecną trwa ustalanie ich liczby osób rannych w wypadku. Istnieją również rozbieżności dotyczące liczby ofiar tej tragedii. Ubezpieczające autokar PZU już zadeklarowało wszechstronną pomoc przy likwidacji szkód i wypłacie odszkodowań.

Poszkodowanych może być nawet 26 osób. Anne Gabrelle z policji regionu północnego twierdzi, że rannych zostało 25 z 47 pasażerów.

Konsul generalna RP w Lille Wanda Krystyna Kalińska powiedziała PAP, że w wypadku polskiego autokaru pod Dunkierką zginęły dwie, a nie trzy osoby. Oświadczyła, że są osoby bardzo ciężko ranne, ale nie wiedziała ile. Wszyscy są przewiezieni do szpitala w Dunkierce. Konsul dodała, że lekko ranni zostali przewiezieni do szpitali w Belgii - w Ostendzie i Veurne. Kalińska powiedziała, że autokarem jechało ponad 40 osób.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 następna > ostatnia >>

Strona 1330 z 1360

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Luksemburg stanie się przystanią dla 50 firm po brexicie

Około 50 firm zarządzania aktywami, ubezpieczycieli i innych firm finansowych wybrało Wielkie Księstwo Luksemburg na swoją siedzibę w Unii...


czytaj dalej

Brexit: Ubezpieczyciele przygotowani na każdy scenariusz

Podczas gdy w parlamencie brytyjskim trwa spór o sposób wyjścia z sytuacji, agencja ratingowa AM Best uważa, że ubezpieczyciele z siedzibą w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: „Komunikacja” na bardzo dużym plusie

Mimo wyraźnej obniżki tempa wzrostu przypisu składki w OC posiadaczy pojazdów lądowych, rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym uległa...


czytaj dalej

Warta: Testy sztucznej inteligencji przy przyjmowaniu zgłoszeń szkód

Warta rozpoczęła testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji. Celem wdrożenia nowego rozwiązania jest między...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook