feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: walka o klientów ubezpieczeń komunikacyjnych
wtorek, 27 listopada 2007 12:20
Koniec roku to najlepszy moment na odnowienie umów komunikacyjnych ze starymi klientami, a także na przejęcie kierowców od konkurencji. Ubezpieczyciele doskonale o tym wiedzą. Ciekawostką jest fakt, iż strategie marketingowe bazują w niewielkim stopniu na mniejszych cenach usług.

Add a comment
Więcej…
 
System direct: możliwość dopasowania składek do profilu klienta
wtorek, 27 listopada 2007 11:29
{mosimage}Już w najbliższych dniach ruszy promocja sprzedaży polis przez telefon Commercial Union - potentata na rynku ubezpieczeń na życie i funduszy emerytalnych. Od połowy bieżącego miesiąca trwają testy procedur. Klienci mogą się już dodzwonić na call center. Informacja o numerze telefonu znajduje się na stronie internetowej. Jednak nie jest to koniec nowości w segmencie direct. Na stronach internetowych Generali można znaleźć numer telefonu do call center, pod którym można otrzymać ofertę na ubezpieczenie auta.

Paweł Wróbel, rzecznik Generali mówi, że taką możliwość towarzystwo zapewniło klientom już wiosną tego roku. Wróbel dodaje, że ubezpieczyciel traktuje w tej chwili telefoniczny kanał sprzedaży jako dodatkowy kanał dystrybucji, komplementarny dla własnych, tradycyjnych sieci sprzedaży. Z tego powodu nie przynosi on jeszcze dużych wpływów.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: co dalej po niekorzystnym dla Polski wyroku Sądu Apelacyjnego?
wtorek, 27 listopada 2007 10:44
{mosimage}Po wczorajszym wyroku Sądu Apelacyjnego w Brukseli, w którym przyznał on rację holenderskiej spółce Eureko w jej walce o dokończenie prywatyzacji PZU SA, minister skarbu będzie miał duży ból głowy. Musi wymyślić sposób na uniknięcie wielomiliardowego odszkodowania
Minister Aleksander Grad powiedział, że należało się spodziewać takiego wyroku. Według jego opinii rządowi pozostaje już tylko walka o jak najniższe odszkodowanie dla Holendrów lub znalezienie sposobu na jego uniknięcie. Nowy wiceminister skarbu Michał Chyczewski sprawujący nadzór nad ubezpieczycielem uważa, że werdykt nie jest zaskoczeniem i nie przesądza rozwiązania tej sprawy. Zdaniem wiceministra istnieją możliwości porozumienia z Eureko.

Aleksander Grad nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, czy podejmie decyzję o dokończeniu prywatyzacji narodowego ubezpieczyciela. Przypomnijmy krótko losy zmian właścicielskich w PZU SA: rząd AWS sprzedał pod koniec1999 r. 30 proc. akcji PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: stanowisko po wyroku Sądu Apelacyjnego w Brukseli
wtorek, 27 listopada 2007 10:42
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało w komunikacie na swojej stronie internetowej, że przyjmuje do wiadomości decyzję Sądu Apelacyjnego w Brukseli odnośnie sporu spółki Eureko z Rzeczpospolitą Polską o prywatyzację PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: wdrożenie Comarch NonLife Insurance
wtorek, 27 listopada 2007 10:39
Comarch podpisał umowę z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń SA (PZU SA) na dostarczenie i wdrożenie kompleksowego rozwiązania informatycznego do obsługi ubezpieczeń finansowych. Umowa obejmuje wdrożenie autorskich systemów Comarch oferowanych na rynek ubezpieczeń oraz dostosowanie tych rozwiązań do wymagań PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: Polska przegrała w Brukseli, Eureko deklaruje chęć polubownego zakończenia sporu
poniedziałek, 26 listopada 2007 18:53
{mosimage}Takiego rozwoju wypadków spodziewała się chyba większość analityków rynku ubezpieczeniowego: Sąd Apelacyjny w Brukseli odrzucił w dniu dzisiejszym wniosek Rzeczpospolitej Polskiej o anulowanie, wydanego na korzyść Eureko, Wyroku Częściowego Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Londynie.

Jak poinformowało Eureko, Sąd Apelacyjny podzielił wnioski sądu pierwszej instancji, który w wyroku z 23 listopada 2006 roku orzekł, że argumenty przedstawione przez stronę polską nie miały żadnego uzasadnienia.
Jak głosi komunikat Eureko: „Obecna decyzja Sądu Apelacyjnego w Brukseli ostatecznie rozstrzyga, iż nie może być mowy o jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących legalności wyroku Trybunału Arbitrażowego z 19 sierpnia 2005, jak również właściwości Trybunału do rozstrzygania tego sporu”.

Add a comment
Więcej…
 
Lukas Bank: ubezpieczenia komunikacyjne w ofercie
poniedziałek, 26 listopada 2007 15:13
W Lukas Banku został udostępniony produkt ubezpieczeniowy - pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, które zapewniają klientom pełen zakres ochrony. Pakiet ubezpieczeń obejmuje ubezpieczenie OC, Autocasco, Car Assistance, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków oraz Zieloną Kartę.

Add a comment
Więcej…
 
Insurance Forum: II edycja
poniedziałek, 26 listopada 2007 15:10
29 listopada bieżącego roku w Hotelu „Lord” w Warszawie odbędzie się II edycja Insurance Forum. Konferencja będzie okazją do dyskusji na najważniejsze tematy związane z rynkiem ubezpieczeń. Temat spotkania brzmi: „Ubezpieczenia zdrowotne i życiowe – tendencje rozwoju”.


 

Add a comment
Więcej…
 
Skandia Życie TU SA: nowy adres siedziby
poniedziałek, 26 listopada 2007 15:09
Z dniem 19 listopada 2007 roku Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA zmieniło adres swojej siedziby.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: prawo konkurencji
poniedziałek, 26 listopada 2007 15:09
W dniu dzisiejszym odbędzie się bezpłatne szkolenie Polskiej Izby Ubezpieczeń pt. “Prawo Konkurencji w działalności ubezpieczycieli i Polskiej Izby Ubezpieczeń”.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 następna > ostatnia >>

Strona 1330 z 1398

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

ACORD: Innowacja dla rynku reasekuracji zwycięża

ACORD (Association for Cooperative Operations Research and Development), organizacja opracowująca globalne standardy dla branży ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

L&G: Blockchain dla emerytur

Brytyjski ubezpieczyciel Legal & General nawiązał współpracę z Amazonem w celu ustanowienia pierwszego, jak się mówi, systemu blockchain dla...


czytaj dalej

Aviva: Autocasco na godziny

TERAZ by Aviva – taką nazwę nosi nowa marka Avivy, w ramach której ubezpieczyciel zaoferował AC na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony....


czytaj dalej

Union Investment TFI w rękach Generali

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding AG sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI S.A. w Polsce. Generali...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook