feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Warta: 6-letnie ubezpieczenie z funduszem WARTA NIERUCHOMOŚCI
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 13:29
Ubezpieczenie z funduszem opartym o globalny rynek nieruchomości to nowa propozycja inwestycyjna Kredyt Banku i życiowej WARTY. Atutem oferty jest pełna ochrona kapitału oraz pakiet ubezpieczeniowy.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: wyniki akcji "Wspieramy Mamy"
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 13:28
W maju br. AXA ogłosiła program społeczny „Wspieramy Mamy”, w ramach którego rozpisany został konkurs na najciekawsze projekty, inicjatywy dotyczące rozwiązań problemów matek w Polsce. Problemów, które zostały poruszane we wnioskach, było niezwykle dużo - od trudności w łączeniu macierzyństwa z aktywną pracą zawodową, po przejawy dyskryminacji na rynku pracy, od uwarunkowań ekonomicznych po brak miejsc przyjaznych matce i dziecku.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: giganci szykują się do tworzenia zakładów emerytalnych
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 11:59
{mosimage}Potentaci polskiego rynku ubezpieczeń życiowych: Commercial Union TUnŻ, PZU Życie oraz ING Nationale Nederlanden  zadeklarowali swoje wstępne zainteresowanie utworzeniem zakładów emerytalnych. Przedstawiciele polskich firm ubezpieczeniowych przyznają zgodnie, że przez pierwszych pięć lat funkcjonowania zajmujące się wypłatą pieniędzy z OFE zakłady emerytalne nie będą przynosić zysków. Jednak ważne jest coś innego: premia za pierwszeństwo na nowym rynku. Ubezpieczyciele liczą, że to właśnie ona w przyszłości zrekompensuje im poniesione początkowo straty.

Dopiero niedawno zakończyły się prace specjalnego międzyresortowego zespołu  nad projektem ustawy o zakładach emerytalnych. Wszystkie poczynania rządowych projektodawców były przedmiotem uważnej obserwacji ubezpieczycieli, skrzętnie analizujących opłacalność nowego biznesu. Beata Zduńczyk-Skup z ING deklaruje, że ING jest jak najbardziej zainteresowane utworzeniem własnego zakładu emerytalnego i chce być liderem na tym rynku. Dodaje, że debiutu zakładu emerytalnego ubezpieczyciela należy spodziewać się już w 2009 r.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: oświadczenie Jaromira Netzla, prezesa zarządu PZU SA
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 11:03
Prezes zarządu PZU SA Jaromir Netzel w niedzielę 12 sierpnia odniósł się w formie oświadczenia do informacji podanej 11 sierpnia przez radio RMF FM. Zaprzeczył, aby kogokolwiek, w tym Janusza Kaczmarka informował o jakichkolwiek nieprawidłowościach wewnątrz Grupy PZU na kwotę 13 mld zł (bądź zbliżoną), bo takie fakty nie są mu znane. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Kaczmarek: dostałem "kwity", Netzel: zaprzeczam
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 10:59
{mosimage}
Jaromir Netzel
{mosimage}Jak powiedział były szef MSWiA Janusz Kaczmarek w radiu RMF FM, zostały mu przekazane przez prezesa Jaromira Netzla dokumenty, które wskazują na nieprawidłowości, chęć ukrywania pewnych faktów, a jednocześnie sprzeniewierzenia 13 miliardów złotych. Prezes PZU stanowczo zaprzeczył podanym informacjom i zdecydowanie odmówił dalszych informacji i komentarzy w tej sprawie.

Według słów Janusza Kaczmarka, miał on dostać teczkę z dokumentami podczas spotkania z Jaromirem Netzlem podczas którego, według prokuratury, miało dojść do przecieku w sprawie tzw. „afery gruntowej”.

Zapytany o personalia osób podejrzanych o sprzeniewierzenie, zdymisjonowany minister spraw wewnętrznych odmówił publicznego wymienienia osób wymienionych w dokumentach. Zdaniem Kaczmarka o sprawie wie prezydent. Były minister nie chce jednak spekulować, co z tą wiedzą zrobił Lech Kaczyński, ani czy prezes PZU złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: na kłopoty Euroadwokat
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 10:57
W przypadku kłopotliwych sąsiadów, najemców lub opieszałości zarządcy nieruchomości, pomocne może być skorzystanie z usług adwokata. Ciągła opieka prawnika stanowiła jednak dotychczas duże obciążenie finansowe dla portfela. Sytuację tę poprawia nowy produkt ubezpieczeniowy Euroadwokat Nieruchomości, czyli pakiet dodatkowy, rozszerzający zakres ochrony prawnej polisy Euroadwokat Rodziny Plus.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: komunikat w sprawie publikacji na temat możliwości wprowadzenia zarządu komisarycznego
piątek, 10 sierpnia 2007 14:08
Od 9 sierpnia media informowały o wszczęciu przez Komisję Nadzoru Finansowego postępowania w sprawie wprowadzenia w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym zarządu komisarycznego. W związku z tą sprawą „Gazeta Ubezpieczeniowa” publikuje treść otrzymanego od PTU komunikatu.

Add a comment
Więcej…
 
13 sierpnia pożegnanie Jerzego Wysockiego
piątek, 10 sierpnia 2007 13:20
7 sierpnia br. w Warszawie zmarł Jerzy Wysocki, były prezes PIU, członek Rady Programowej „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: "nie" dla planów Eureko
piątek, 10 sierpnia 2007 11:30
Komisja Nadzoru Finansowego nie zgodziła się zwiększenie udziału PZU przez Eureko ponad posiadane 33 proc. akcji.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: KNF wprowadzi komisarza ?
piątek, 10 sierpnia 2007 11:30
Komisja Nadzoru Finansowego pod koniec bieżącego miesiąca zdecyduje o wprowadzeniu komisarza do Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Jak wyjaśnia Komisja, powody wszczęcia postępowania nie są związane z sytuacją ekonomiczną Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Przedmiotem zainteresowania KNF w tym postępowaniu administracyjnym będą zagadnienia dotyczące funkcjonowania organów Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A., w szczególności Walnego Zgromadzenia i Rady Nadzorczej spółki.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 następna > ostatnia >>

Strona 1343 z 1374

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook