feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Ubezpieczenia ochrony prawnej: rozwój rynku
wtorek, 17 kwietnia 2007 15:05
{mosimage}Ubezpieczenie ochrony prawnej jest dla małych firm sposobem na zagwarantowanie pokrycia nieprzewidzianych wydatków na spory sądowe, w zamian za z góry określoną składkę.

Ochrona prawna najczęściej obejmuje klientów indywidualnych, którzy często nie zwracają uwagi na tę opcję. Występuje ona np. w rozszerzonych pakietach ubezpieczeń turystycznych, przewidując pokrycie kosztów ochrony prawnej w przypadku popadnięcia w kłopoty za granicą. Także pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych coraz częściej zawierają opcję ochrony prawnej i obejmują również przedsiębiorców.

Jednak adresatami oferty polis ochrony prawnej są przede wszystkim małe firmy, które są świadome kosztów prowadzenia sporu prawnego.

Jak mówi Maciej Turowski, dyrektor departamentu wsparcia sprzedaży DAS Ubezpieczenia Ochrony Prawnej, około 65 proc. przypisu składki jego firmy z tytułu w/w typu ubezpieczeń pochodzi od klientów instytucjonalnych.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ Warta: ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe
wtorek, 17 kwietnia 2007 14:39
Oferta TUnŻ Warta w zakresie ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych obejmuje dziś 17 produktów. Łączna wartość zgromadzonych w nich aktywów wzrosła w 2006 roku o +90,8% przekraczając poziom 668 mln PLN. Za sprawą trzech nowych produktów dynamika drugiego półrocza (+56%) była zdecydowanie wyższa, niż tempo wzrostu aktywów UFK w ciągu pierwszych 6 miesięcy (+22%).

Add a comment
Więcej…
 
PIU: Konkurs o Nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego
wtorek, 17 kwietnia 2007 13:07
{mosimage}Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ogłosił w specjalnym komunikacie rozpoczęcie IV Edycji Konkursu o Nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Celem Konkursu jest propagowanie idei ubezpieczeń oraz podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy ubezpieczeniowej społeczeństwa poprzez motywowanie środowiska dziennikarskiego do podejmowania problematyki ubezpieczeń osobowych i majątkowych w środkach masowego przekazu.

IV edycja konkursu obejmuje materiały opublikowane w okresie od 1 czerwca 2006 roku do 1 czerwca 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ ING Nationale-Nederlanden Polska S.A.: program oszczędnościowo-inwestycyjny "Emerytura Premium"
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 16:32
Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. wprowadza na rynek Indywidualne Ubezpieczenie Emerytalne „Emerytura Premium”. Ten długoterminowy program oszczędnościowo-inwestycyjny umożliwia gromadzenie kapitału na dodatkową emeryturę.

Add a comment
Więcej…
 
Ministerstwo Budownictwa: ubezpieczenie deweloperów jedną z opcji zabezpieczenia klientów
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 16:03
{mosimage}Nabywcy mieszkań cieszą się, bankowcy zacierają ręce a ubezpieczyciele zapewne zwrócą jeszcze większą uwagę na rynek budownictwa mieszkaniowego. Widmo bankrutującego lub defraudującego powierzone mu pieniądze dewelopera przestanie straszyć nabywców nowego M. Według informacji uzyskanych przez „Dziennik” na jesieni tego roku ( październik lub listopad) wejdzie w życie ustawa chroniąca nabywców mieszkań przed nieuczciwymi deweloperami. Projekt ustawy opracowywany przez Ministerstwo Budownictwa powinien być gotów w połowie czerwca.

Według Andrzeja Aumillera, szefa resortu budownictwa nad projektem pracuje obecnie specjalny zespół, w którego skład wchodzą między innymi  przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Za  kilka tygodni projekt powinien trafić do uzgodnień międzyresortowych a następnie zostanie skierowany do Sejmu. Zdaniem Aumillera jest całkiem realne, że ustawa wejdzie w życie pod koniec tego roku.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: I Międzynarodowy Turniej Bilardowy HESTIA CUP POOL BILARD
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 15:21
Już we wtorek, 17 kwietnia 2007 roku, w Sopocie rozpoczyna się I Międzynarodowy Turniej Bilardowy HESTIA CUP POOL BILARD. W rozgrywkach o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia w sopockim Grand Hotelu wezmą udział czołowi zawodnicy z Polski i zagranicy.

Add a comment
Więcej…
 
Skandia: Wyścigi rowerowe dla każdego
sobota, 14 kwietnia 2007 16:26
{mosimage}13 kwietnia 2007 roku w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona serii wyścigów rowerowych dla każdego - Skandia MTB Maraton. Grupa Skandia jest jednym z głównych sponsorów tej jakże pożytecznej imprezy.
Miłośnicy kolarstwa spotkają się w pięciu polskich miastach: Chodzieży (29.IV) Szczawnie Zdroju (6.V), Warszawie (13.V), Nałęczowie (20.V) i Białymstoku (3.VI). W wyścigach będą mogli uczestniczyć zarówno młodzi ludzie, jak i osoby starsze do 60 lat. Także dystanse wyścigów będą zróżnicowane - od 10 do 120 km. Swój udział w Skandia Maraton MTB zapowiedzieli tacy gwiazdorzy kolarstwa jak Czesław Lang, Lech Piasecki, Lechosław Michalak czy Henryk Charucki.


Add a comment
 
KNF: kontrola systemu direct
piątek, 13 kwietnia 2007 11:37
Komisja Nadzoru Finansowego przygląda się ochronie praw klienta przy sprzedaży polis przez telefon i Internet. Podsumowanie kontroli ma być gotowe w pierwszym tygodniu czerwca – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: naprawa szyby w ramach ubezpieczenia
piątek, 13 kwietnia 2007 11:36
Już w najbliższy weekend w wybranych centrach handlowych w Polsce odbędą się specjalne pokazy naprawy przednich szyb samochodowych. Jest to darmowa usługa oferowana przez Ergo Hestia w ramach komunikacyjnego ubezpieczenia autocasco. Akcja Ergo Hestii potrwa do końca maja.

Add a comment
Więcej…
 
Polisy grupowe: szacunki ubezpieczycieli
czwartek, 12 kwietnia 2007 15:24
{mosimage}Wczorajszy komunikat Commercial Union TUnŻ dotyczący poszerzenia oferty Opiekun 2007 był jednym z sygnałów, świadczących o tym, że branża ubezpieczeniowa liczy na wzrost sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie. Wzrost zarobków i trudności z utrzymaniem w przedsiębiorstwach wykwalifikowanej kadry ze względu na mnogość ofert pracy ze strony konkurencji tworzy sprzyjający klimat dla oferty towarzystw. Ubezpieczyciele mają nadzieję, że pracodawcy zaczną traktować polisy grupowe jako pozapłacowe zachęty dla pracowników.

Według szacunków Włodzimierza Iskry, dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Instytucjonalnych w CU, przychody towarzystw ze sprzedaży tradycyjnych grupowych polis na życie wzrosną w tym roku, podobnie jak w 2006, o około 10 procent. Pogląd ten podziela Krzysztof Bukowski, dyrektor Biura Zarządzania Produktami PZU Życie, lidera rynku. Zaznacza, że trudno spodziewać się 20-procentowych zwyżek, w sytuacji, gdy polski rynek ubezpieczeń grupowych charakteryzuje się dojrzałością.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 następna > ostatnia >>

Strona 1343 z 1347

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po...


czytaj dalej

Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Windykacyjni pośrednicy

19 lutego ukazał się 54. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Windykacyjni pośrednicy” był Piotr...


czytaj dalej

PZU SA: Usługa Auto Non Stop dla posiadaczy PZU Auto AC

Oferta komunikacyjna PZU SA została wzbogacona o opcję Auto Non Stop. Dzięki nowej usłudze w przypadku obsługi zgłoszenia z PZU Auto AC...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook