feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Ergo Hestia: poświąteczne oblężenie infolinii
wtorek, 10 kwietnia 2007 22:11
We wtorek, 11 kwietnia, od rana tylko do godziny 11.00 liczba telefonów klientów Ergo Hestii na infolinię ubezpieczyciela wyniosła już prawie pół tysiąca. Do końca dnia liczba połączeń może wzrosnąć nawet do 1500. Zgodnie z przewidywaniami, opartymi na analizie statystyk z minionych lat, po dłuższym, świątecznym weekendzie sopocki ubezpieczyciel odnotowuje zwiększoną częstotliwość połączeń na infolinię. Wszystkie obsługiwane są na bieżąco.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: policjanci wyłudzali odszkodowania?
wtorek, 10 kwietnia 2007 11:07
{mosimage}Wewnętrzny audyt PZU Życie sprawdza dokumentację dotyczącą branżowego programu ubezpieczeń na życie Policja 2001. Są podstawy do podejrzeń, że niektórzy policjanci wyłudzali odszkodowania – pisze dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”.

Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa zainteresowanie ubezpieczyciela wzbudziły wysokie wypłaty odszkodowań w oddziałach w Lublinie i w Szczecinie.. Tamtejsi policjanci odbierali masowo odszkodowania z powodu licznych pobytów w szpitalu związanych z "zaburzeniami nerwicowymi". PZU Życie do całej sprawy podeszło niezwykle ostrożnie, gdyż policja należy do kluczowych klientów zarówno spółki życiowej, jak i majątkowej. Sam Program Policja 2001 przynosił 8-9 mln zł zysku rocznie.

Add a comment
Więcej…
 
Polisy internetowe: ubezpieczyciele rozszerzają oferty
piątek, 06 kwietnia 2007 10:39
{mosimage}Dobra wiadomość dla klientów towarzystw ubezpieczeniowych: jest szansa, że ceny ubezpieczeń spadną. Skąd ten optymizm? Stąd, że trochę dotąd zaniedbany przez ubezpieczycieli kanał akwizycji, jakim jest sprzedaż internetowa staje się obowiązkowym punktem oferty towarzystw.

Amatorów tortu, jakim są zyski ze sprzedaży ubezpieczeń w sieci, jest coraz więcej. Z końcem ubiegłego roku na ubezpieczeniowy e-rynek w Polsce wszedł ze swoją propozycją Allianz, dołączyła do niego francuska Axa, a w tym roku swoich sił próbuje spółka BRE Ubezpieczenia. Do walki zbroi się konkurencja. Według zapowiedzi, ofertę ma rozszerzyć Warta: sprzedaje już w sieci assistance komunikacyjne, ale niebawem doda do nich również ubezpieczenie mieszkań i podróży. Dodatkowo zacieśnia współpracę z Kredyt Bankiem chcąc wykorzystać jego kanały sprzedaży dla zaoferowania klientom swoich produktów. Jest szansa że już w kwietniu Benefia rozpocznie sprzedaż przez internet polis na życie.

Add a comment
Więcej…
 
Prokuratura: nowe dokumenty w śledztwie ws. tajnych kont byłych prezesów PZU i PZU Życie
czwartek, 05 kwietnia 2007 16:44
Pod koniec marca bieżącego roku funkcjonariusze Połączonych Oddziałów do spraw Przestępczości Finansowej wyspy Jersey przeszukali biuro i dom Alana Evansa, szefa Warren Trustee Group. Firma ta miała zarządzać tajnymi kontami byłych szefów PZU i PZU Życie, Władysława Jamrożego i Grzegorza Wieczerzaka, w ich imieniu.

Add a comment
Więcej…
 
Samochodowy GMAC Bank: wzrost sprzedaży ubezpieczeń kredytu w 2006 r.
czwartek, 05 kwietnia 2007 10:15
W 2006 roku ponad sześciu na dziesięciu klientów samochodowego GMAC Banku wykupiło ubezpieczenie kredytu. Oznacza to blisko 20% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksperci banku zapowiadają dalszy wzrost sprzedaży ubezpieczeń i pracują nad poszerzeniem oferty. 1 kwietnia 2007 bank rozpoczął współpracę z jedną z największych amerykańskich firm ubezpieczeniowych - Genworth Financial.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Ubezpieczenia dla samochodów zabytkowych przez telefon
środa, 04 kwietnia 2007 22:26
{mosimage}4 kwietnia 2007 r. w Pałacu Zamojskich w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której członkowie zarządu LINK4 zaprezentowali nowe ubezpieczenie o nazwie Oldtimer24. Produkt skierowany jest do posiadaczy samochodów zabytkowych i historycznych, a także starszych niż 30 lat.

Add a comment
Więcej…
 
Sprawa PZU: rozmowy pomiędzy stronami konfliktu
środa, 04 kwietnia 2007 16:49
{mosimage}Ministerstwo Skarbu i Eureko wróciły do rozmów o rozwiązaniu konfliktu wokół PZU. Mają na to kilka miesięcy, bo pod koniec tego roku ma się zacząć drugi etap postępowania przed Trybunałem Arbitrażowym.

Resort skarbu dyplomatycznie oznajmił, że podtrzymuje kontakt z Eureko w sprawie rozwiązania konfliktu wokół PZU. Bardziej wylewni byli przedstawiciele holenderskiego udziałowcy PZU. Marteen Dijkshoorn, prezes Eureko powiedział, że do tej pory strony kontaktowały się za pośrednictwem mediów, a teraz, kiedy udało się nawiązać kontakt, rozmowy są prowadzone bezpośrednio z polskim rządem. Z kolei Ernst Jansen, wiceprezes Eureko, cieszył się, że Ministerstwo Skarbu uznało, że może uczestniczyć w takich rozmowach.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Trzecie badanie ilościowe (QIS3)
środa, 04 kwietnia 2007 14:06
2 kwietnia br. wśród europejskich zakładów ubezpieczeń rozpoczęło się trzecie badanie ilościowe QIS3, które potrwa do 29 czerwca br. Organizatorem badania jest CEIOPS, natomiast przeprowadzenie badania w Polsce koordynuje KNF. Więcej informacji o badaniu QIS3 oraz o poprzednio przeprowadzonych ilościowych badaniach tej serii można znaleźć na stronie internetowej KNF w zakładce Ubezpieczenia - Projekt Wypłacalność II.

Add a comment
Więcej…
 
CIGNA STU: podwyższenie kapitału zakładowego
wtorek, 03 kwietnia 2007 12:41
20.03.2007 roku dobiegła końca procedura podwyższenia kapitału zakładowego Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji CIGNA STU S.A. o 50 mln złotych w drodze emisji nowych akcji. Tym samym zrealizowana została ubiegłoroczna decyzja Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Akcje nowej emisji zostały w całości objęte przez Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group, który powiększył swój dotychczasowy udział w kapitale zakładowym spółki do 97,5%.

Add a comment
 
Ministerstw Finansów: polisy OC dla biur rachunkowych
wtorek, 03 kwietnia 2007 12:40
Biuro rachunkowe, które prowadzi usługowo księgi, a także wypełnia deklaracje podatkowe, musi wykupić polisę OC na minimalną sumę 15 tys. euro – wynika z wyjaśnień udzielonych przez Ministerstwo Finansów Gazecie Prawnej.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1358 z 1361

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

VIG: Wyniki lepsze od zakładanych

Według Vienna Insurance Group (VIG), wstępne wyniki za rok finansowy 2018 wskazują, że był to pomyślny okres dla grupy.

Elisabeth Stadler, CEO...


czytaj dalej

Talanx: Zmiana pokoleniowa w zarządzie

Niemiecki ubezpieczyciel i reasekurator Talanx dokonał zmiany pokoleniowej w zarządach swoich spółek.

Christian Hinsch, członek zarządu...


czytaj dalej

Agencie, porozmawiaj z klientem o pogodzie

Rozmowa z Rafałem Mańkowskim, analitykiem-ekspertem w Dziale Monitoringu Warunków Prowadzenia Działalności Ubezpieczeniowej w Polskiej Izbie...


czytaj dalej

UNIQA: Zyskowny rok

2018 był udanym rokiem dla UNIQA w Polsce. Grupa uzyskała wysoki wynik finansowy, a jej spółka majątkowa ponad sześciokrotnie poprawiła swój wynik...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook