feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


KNF: wątpliwości co do wybranego przez Grupę PZU sposobu pomocy poszkodowanym
środa, 25 lipca 2007 11:26
26 lipca Grupa PZU ma podjąć formalną decyzję o przekazaniu nieubezpieczonym poszkodowanym przez trąbę powietrzną, która przeszła w okolicach Częstochowy, łącznie 10 mln zł pomocy. Jak zapowiada Tomasz Brzeziński, rzecznik PZU, pieniądze będą pochodzić z funduszu prewencyjnego. Jednak zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego są wątpliwości, czy pieniądze mogą pochodzić z tego źródła.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: zakończenie wstępnej likwidacji szkód w powiecie częstochowskim
środa, 25 lipca 2007 11:25
Jak poinformował w komunikacie PAP rzecznik prasowy PZU SA Tomasz Brzeziński, we wtorek 24 lica ubezpieczyciel zakończył wstępną likwidację szkód powstałych po przejściu trąby powietrznej w powiecie częstochowskim.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: kłopoty z ubezpieczeniami szkolnymi
środa, 25 lipca 2007 11:15
{mosimage}Walczące o polisy ubezpieczeń szkolnych towarzystwa wywierają presję na dyrektorów szkół, żeby podjęli decyzję o wyborze ubezpieczyciela jeszcze przed 1 września, pomimo tego, że istnieje też możliwość przedłużenia obecnych umów. To rozwiązanie umożliwia jednak ewentualną zmianę ubezpieczyciela, więc na tym ubezpieczycielom nie zależy. Pospieszne zawarcie nowej umowy ogranicza ryzyko, że dyrektor po konsultacji z rodzicami zawrze umowy z konkurencją. Jest to efekt zmian w kodeksie cywilnym, które wchodzą w życie od 10 sierpnia.

Agnieszka Sobucka z biura prasowego PZU mówi, że wskutek zmiany brzmienia art. 806 niemożliwe stało się zawieranie umów ubezpieczeń z odpowiedzialnością wstecz, tj. obejmowania ochroną zdarzeń, które miały miejsce przed zawarciem umowy. W ten sposób znikną dotychczasowe praktyki, w wyniku których umowy zawierano pod koniec września czy w październiku z mocą wsteczną. W związku z tym PZU rozesłało do swoich klientów pisma z informacją, że trzeba zawrzeć umowę przed rozpoczęciem roku szkolnego. Agnieszka Sobucka tłumaczy, że zawarcie umowy po 1 września spowoduje, iż naruszona zostanie zasada ciągłości ubezpieczenia dla młodzieży szkolnej.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: bezpieczne żniwa
wtorek, 24 lipca 2007 12:50
Według danych Państwowej Inspekcji Pracy, wypadki w rolnictwie stanowią blisko jedną trzecią wszystkich wypadków w polskiej gospodarce. Najliczniejszą grupę poszkodowanych tworzą dzieci. Co roku na wsi około 1,5 tysiąca nieletnich ulega wypadkom. Najwięcej takich zdarzeń losowych ma miejsce podczas żniw. Jak zatem zmniejszyć ten tragiczny bilans?

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: dodatkowa pomoc dla poszkodowanych w wyniku przejścia trąby powietrznej
wtorek, 24 lipca 2007 12:48
Zarządy PZU SA i PZU Życie SA ustaliły w poniedziałek, że uruchomią dodatkową pomoc finansową dla społeczności lokalnych dotkniętych skutkami trąby powietrznej, która przeszła w piątek w okolicach Częstochowy. Stosowne uchwały w tej sprawie zostaną podjęte w najbliższy czwartek. Pieniądze będą pochodzić z funduszy prewencyjnych obu spółek. Grupa PZU przeznaczy na dodatkowe wsparcie kwotę 10 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
NFZ: za leczenie poszkodowanych zapłacimy do 70% resztę pokryją ubezpieczyciele
wtorek, 24 lipca 2007 10:33
Narodowy Fundusz Zdrowia, zgodnie z przepisami obowiązującymi we Francji, zapłaci za leczenie Polaków poszkodowanych w wypadku pod Grenoble maksymalnie 70% - powiedziała rzeczniczka NFZ Jolanta Kocjan. Dodała, że reszta sumy zostanie pokryta z ubezpieczenia dodatkowego, które wykupili pielgrzymi.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: pomoc dla poszkodowanych z funduszu prewencji?
wtorek, 24 lipca 2007 10:31
{mosimage}Na odstawie danych GUS i KNF można stwierdzić, że niemal co piąty gospodarz w Polsce nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia budynków. Tymczasem PZU chce wspomóc finansowo poszkodowanych przez trąbę powietrzną, nawet tych bez polisy. Tomasz Brzeziński, rzecznik PZU mówi, że nie będzie to oczywiście pokrycie pełnych strat, tak jak w przypadku posiadaczy polis .

Aby zrealizować ten cel ubezpieczyciel chce uruchomić środki z funduszu prewencyjnego. Pieniądze zgromadzone w żargonowo nazywanej „prewencji” są naliczane według procentowanego współczynnika, ustalanego uchwałą zarządu spółki na dany rok, od zaplanowanego przypisu składki. Pamiętając, jaki przypis osiąga PZU SA, można sobie wyobrazić, jak ogromne są to pieniądze. „Gazeta Prawna” ma wątpliwości, czy taka pomoc będzie zgodna z regulaminem tego funduszu, z którego mają być pokrywane działania związane z likwidacją zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz ochronę ich mienia, a głównym celem tej działalności jest zmniejszenie szkodowości. W tym wypadku chodzi o pomoc po szkodzie. „Gazeta Ubezpieczeniowa” przybliży mechanizm funkcjonowania funduszu a wnioski pozostawi Czytelnikom.

Add a comment
Więcej…
 
Tragedia we Francji: zabezpieczenia ofiar katastrofy
wtorek, 24 lipca 2007 10:28
Pomoc dla ofiar katastrofy autokaru z pielgrzymami pod Grenoble w ramach publicznego systemu uzupełniają komercyjne polisy: kosztów leczenia za granicą z opcją assistance oraz OC komunikacyjne. Suma gwarancyjna 1,5 mln euro na polisie OC komunikacyjnego może nie wystarczyć.

Add a comment
Więcej…
 
ING Nationale-Nederlanden: otwarto trzecią filię franczyzową
poniedziałek, 23 lipca 2007 14:30
W Warszawie otwarto kolejną filię franczyzową ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. W placówce można kupić ubezpieczenie na życie, przystąpić do ING Nationale-Nederlanden OFE, zainwestować w fundusze inwestycyjne albo zaciągnąć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego. Tego typu placówki działają już w Wodzisławiu Śląskim i Gdańsku.

Add a comment
Więcej…
 
Tragedia we Francji: ekipa PZU SA w Grenoble, zarząd deklaruje dodatkową pomoc finansową
poniedziałek, 23 lipca 2007 14:28
Pracownicy Biura Likwidacji Szkód PZU SA polecą dzisiaj tj. 23 lipca do Grenoble by na miejscu skontaktować się rannymi oraz rodzinami ofiar tragicznego wypadku, do którego doszło niedzielę na południu Francji. Pracownicy PZU SA pomogą m.in. w wypełnianiu dokumentów, niezbędnych do wypłaty odszkodowań i świadczeń.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1358 z 1383

PSA: Marcin Krzykowski nowym prezesem

25 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie nowego zarządu Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. W jego trakcie wyłoniono osoby piastujące funkcje...


czytaj dalej

Aegon PTE: Samer Masri zatwierdzony jako członek zarządu

23 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie udzieliła zezwolenia na powołanie Samera Masriego na stanowisko członka zarządu Aegon...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

G7: Symulacja cyberataku na sektor finansowy

W czerwcu najbardziej rozwinięte kraje Zachodu po raz pierwszy wspólnie będą uczestniczyć w symulacji cyberataku na sektor finansowy na skalę...


czytaj dalej

Prawo: Nadzór i PIU za fakultatywnymi karami nadzorczymi

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) oraz Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) popierają nowelizację ustaw z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach...


czytaj dalej

Payback: MetLife nowym partnerem programu

Do grona partnerów Payback dołączyło MetLife. Uczestnicy programu będą mogli otrzymać do 8 tys. punktów, korzystając z wybranych ofert...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook