feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Ubezpieczeniaonline.pl: oferta ubezpieczeń ochrony prawnej
środa, 06 czerwca 2007 10:25
Portal Ubezpieczeniaonline.pl we współpracy z D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. oferuje sprzedaż ubezpieczeń ochrony prawnej kierowcy, pojazdu i rodziny. Ten rodzaj ubezpieczenia pokrywa przede wszystkim koszty pomocy prawnej, jakie musiałby ponieść ubezpieczony w celu m.in ochrony jego interesów, zawiązanych z posiadaniem, użytkowaniem pojazdu, zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera. Przykładem może być sytuacja, gdy sprawa dotyczy odebrania prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego. D.A.S. oferuje również szerszą ochronę – poza ochroną prawną pojazdu, bądź kierowcy – ochronę prawną interesów ubezpieczonego, wynikających ze stosunku pracy, posiadaną nieruchomością, nieszczęśliwym wypadkiem, czy w życiu prywatnym.

Add a comment
Więcej…
 
Bankructwo Open Travel Group: SIGNAL IDUNA i PTU przekazują odszkodowania dla poszkodowanych
środa, 06 czerwca 2007 10:25
{mosimage}Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski w Toruniu przygotowuje się do wypłat odszkodowań klientom zbankrutowanego biura podróży firmy Open Travel Group. SIGNAL IDUNA przekazała już do urzędu ok. 1 mln zł, a PTU ma przelać ok. 3 mln zł do 15 czerwca. Odszkodowania ma otrzymać 3 tys. 370 osób.

Open Travel Group posiadał zawarte umowy ubezpieczeniowe w Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA na okres 27.10.2005 - 26.10.2006 r. z sumą gwarancyjną 2 mln zł, a także w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym SA na okres 1.08.2006 - 31.07.2007 z sumą gwarancyjną 4 mln zł. Na wypłaty odszkodowań pozostanie jednak mniej pieniędzy, gdyż z każdej z tych kwot po ok. 900 tys. zł pochłonęły koszty sprowadzenia do kraju turystów.

Add a comment
Więcej…
 
JSW: Pięciokrotnie wyższe odszkodowania za śmiertelne wypadki
wtorek, 05 czerwca 2007 10:09
{mosimage}Pięciokrotnie wyższe niż dotąd odszkodowanie otrzyma z tytułu ubezpieczenia rodzina górnika z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), jeśli ten zginie w wypadku przy pracy. Odszkodowanie za śmierć górnika wyniesie 45 tys. zł, a ratownika górniczego 30 tys. zł. Dotychczas było to odpowiednio 9 i 6 tys. zł. Firma zapłaci też niższe składki ubezpieczeniowe.

O zawarciu nowych, znacznie korzystniejszych umów z PZU, poinformowała w poniedziałek 4 czerwca PAP rzeczniczka JSW, Katarzyna Jabłońska-Bajer. Podkreśliła, że łącznie oszczędności z tytułu wszystkich rodzajów ubezpieczeń szacowane są na 8,1 mln zł, co oznacza że spółka zapłaci teraz składki o 62 proc. mniejsze od ubiegłorocznych. Umowy zawarto na dwa lata, a nie - jak dotąd - na rok.

Add a comment
Więcej…
 
WARTA i Kredyt Bank: zakończenie konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie
wtorek, 05 czerwca 2007 09:28
{mosimage}4 czerwca 2007 r. WARTA i Kredyt Bank uroczyście ogłosiły wyniki IX edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską z dziedziny ubezpieczeń, bankowości i bancassurance. Konkurs, mający już dziewięcioletnią historię, od ubiegłego roku organizowany jest wspólnie przez WARTĘ i Kredyt Bank. IX edycja Konkursu objęła po raz pierwszy prace z kategorii bankowości.
Głównym celem konkursu jest podnoszenie powszechnej świadomości oraz wiedzy ubezpieczeniowej i bankowej oraz zacieśnianie dobrych relacji z przedstawicielami polskich uczelni wyższych i środowiska akademickiego.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu konkursu i dobrej opinii, jaką cieszy się on w środowisku akademickim. Promowanie wiedzy z dziedziny finansów jest jednym z celów działalności okołobiznesowej WARTY i Kredyt Banku. Jest to także istotny element naszej bankowo-ubezpieczeniowo współpracy – mówi Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Grupy WARTA i Kredyt Banku.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct :przetargi na obsługę reklamową i PR rozstrzygnięte
poniedziałek, 04 czerwca 2007 09:53
Rowland Communications, Gruppa 66 Ogilvy, Media Planning Group oraz Hypermedia będą pracowały na rzecz Liberty Direct – należącej do grupy Liberty Mutual marki ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów indywidualnych, która jesienią pojawi się na polskim rynku. Wszystkie firmy zostały wybrane w drodze przetargów zakończonych w maju tego roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Prezes Jaromir Netzel odpiera zarzuty tygodnika Newsweek Polska.
niedziela, 03 czerwca 2007 22:00
{mosimage}
Jaromir Netzel
Tygodnik Newsweek Polska w dniu 2 czerwca 2007 r. zamieścił na swojej stronie internetowej artykuł autorstwa Andrzeja Stankiewicza p.t. „Bliskość, która się opłaca", w którym to tygodnik postawił prezesowi PZU SA Jaromirowi Netzlowi szereg zarzutów. Dotyczyły one m.in. rzekomego konfliktu z wiceprezesem zarządu PZU, nieuprawnionego, zdaniem autora artykułu, nagradzania niektórych osób z kadry kierowniczej i doradczej największego polskiego ubezpieczyciela oraz zatrudniania osób znajomych i wynagradzania ich niekoniecznie zgodnie z wykonywaną pracą  i ich kompetencjami.


Artykuł odbił się szerokim echem w mediach, informowała o nim m.in. „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Nic też dziwnego, że pomimo weekendu, do zarzutów postawionych przez Newsweek Polska postanowił ustosunkować się prezes Netzel. Poniżej publikujemy tekst, który dotarł od szefa największego polskiego ubezpieczyciela do naszej redakcji.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Newsweek Polska stawia zarzuty prezesowi Netzelowi.
niedziela, 03 czerwca 2007 21:49
Tygodnik Newsweek Polska w dniu 2 czerwca 2007 r. zamieścił na swojej stronie internetowej artykuł autorstwa Andrzeja Stankiewicza p.t. „Bliskość, która się opłaca", w którym to tygodnik postawił prezesowi PZU SA Jaromirowi Netzelowi szereg zarzutów. Dotyczyły one m.in. rzekomego konfliktu z wiceprezesem zarządu PZU, nieuprawnionego, zdaniem autora artykułu, nagradzania niektórych osób z kadry kierowniczej i doradczej największego polskiego ubezpieczyciela oraz zatrudniania osób znajomych i wynagradzania ich niekoniecznie zgodnie z wykonywaną pracą  i ich kompetencjami.

Add a comment
Więcej…
 
Kredyt Bank i Warta: laur Marka Wysokiej Reputacji
piątek, 01 czerwca 2007 15:24
Kredyt Bank i WARTA po raz drugi zostały uznane „Markami Wysokiej Reputacji”. Ocenie poddano m.in. zaufanie do marki oraz działalność CSR.
Add a comment
Więcej…
 
ING IM: Marcin Szortyka w zespole inwestycyjnym
piątek, 01 czerwca 2007 13:27
Zespół inwestycyjny ING IM uległ zdecydowanemu wzmocnieniu. W ubiegłym miesiącu do jego ekipy dołączył Marcin Szortyka.
Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: wsparcie finansowe dla 10 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Dookoła Polski Kobiet"
piątek, 01 czerwca 2007 11:09
31 maja wystartował jedyny w Polsce kolarski wyścig etapowy dla kobiet – Tour de Pologne Femmes. W imprezie wpisanej do światowego kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (Union Cycliste Internationale) biorą udział czołowe zawodniczki z Europy, w tym czołówka polskiego kolarstwa kobiecego.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 następna > ostatnia >>

Strona 1374 z 1387

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook