feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


MSP: opinia publiczna pozna nazwisko nowego prezesa PZU "we właściwym czasie"
wtorek, 04 września 2007 10:32
Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa Paweł Kozyra, informacje o tym, kto zostanie nowym prezesem PZU SA, zostaną podane "we właściwym czasie".

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia komunikacyjne: współwłasność sposobem na obniżkę składki
poniedziałek, 03 września 2007 12:16
{mosimage}Wysokie składki za ubezpieczenie samochodu powodują, że klienci szukają różnych sposobów, które pozwolą na zmniejszenie jej sumy. Okazuje się, że jeśli klient nie posiada żadnych zniżek dobrym pomysłem jest np. kupno samochodu na współwłasność z osobą, które je ma.

Krzysztof Kipert z Biura Zarządzania Produktami w PZU mówi, że współwłaściciele pojazdu mają prawo w ubezpieczeniu OC i AC korzystać ze zniżek za bezszkodowość tego współwłaściciela, który posiada najkorzystniejsze uprawnienia i nie ma znaczenia, czy są rodziną czy nie. Jeśli jeden z współwłaścicieli nie posiada żadnych uprawnień, a drugi ma np. 60 proc. zniżki, to w umowie przyjmuje się 60-proc. zniżkę.

Większość z liczących się na rynku ubezpieczycieli przyjmuje podobne zasady, czasem różniące się w szczegółach. Przykładowo: Warta w podanej powyżej sytuacji zastosuje maksymalne zniżki. Jeżeli jednak jeden z kierowców ma zwyżki, wówczas sytuacja się zmieni.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Henryka Rupik następczynią Netzla?
poniedziałek, 03 września 2007 10:53
Od czwartku trwają spekulacje kto zastąpi na stanowisku prezesa PZU SA zatrzymanego przez ABW i odwołanego w ubiegłym tygodniu Jaromira Netzla. W piątek „Gazeta Ubezpieczeniowa” w felietonie „PZU wart jest mszy” piórem redaktor naczelnej zachęcała do wyboru Henryki Rupik, byłej prezes PZU Życie. No i proszę – dziś „Gazeta Prawna” doniosła, że lepiej znana pod poprzednim nazwiskiem  Pieronkiewicz bizneswoman jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska szefa PZU.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: były prezes wyszedł ze szpitala
poniedziałek, 03 września 2007 10:51
Jak poinformowała 1 września rzeczniczka MSWiA Patrycja Hryniewicz, były szef PZU SA Jaromir Netzel został zwolniony z warszawskiego szpitala MSWiA, w którym od piątku przebywał na obserwacji.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: ochrona niepełnosprawnych
poniedziałek, 03 września 2007 10:50
Niewłaściwie naliczona renta, odmowa wypłaty zasiłku pielęgnacyjnego przez ZUS, wstrzymana wypłata renty inwalidzkiej czy wadliwie ustalony stopień niepełnosprawności to szara rzeczywistość rodzimych ubezpieczeń społecznych. Warto jednak dochodzić swoich praw i zapewnić sobie godziwe życie we własnej niepełnosprawnej egzystencji.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Antczak nie chce być prezesem
poniedziałek, 03 września 2007 10:49
Główny ekonomista Grupy PZU Rafał Antczak zaprzeczył w piątek w rozmowie z PAP informacjom podawanym przez media, jakoby dostał propozycję objęcia stanowiska prezesa zarządu PZU.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: Aegon liderem w sprzedaży produktów z UFK po drugim kwartale 2007 r.
poniedziałek, 03 września 2007 10:47
{mosimage}W drugim kwartale 2007 roku przypis składki brutto do produktów z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym wyniósł 3 mld PLN. Oznacza to, że wyższy o +11% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Towarzystwa ubezpieczeń na życie w pierwszym półroczu pozyskały łącznie z tego tytułu niemal 6,6 mld PLN, czyli o +24,2% więcej niż w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2006 roku.

Pierwszą pozycję utrzymało AEGON TUnŻ, do którego w pierwszym półroczu trafiło 1,46 mld PLN, czyli o +73% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Awans ( a może raczej powrót ) na drugą pozycję zanotowało Commercial Union Polska  TunŻ uzyskując przypis brutto po pierwszych sześciu miesiącach 2007 r. w wysokości 1,2 mld PLN. Na trzecie miejsce spadło TU Allianz Życie Polska, któremu nie udało się powtórzyć znakomitego rezultatu  z pierwszego kwartału (878 mln PLN ) pozyskując w następnych trzech miesiącach do produktów z funduszem tylko 160 mln PLN. Jedynie te trzy firmy uzyskały w pierwszej połowie roku przypis składki do produktów na życie z funduszem kapitałowym powyżej 1 mld PLN.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: zagrożenie zarządem komisarycznym
sobota, 01 września 2007 11:53
{mosimage}W najbliższy czwartek planowane jest posiedzenie zarządu PZU SA, jednakże w jednoosobowym składzie nie będzie mógł on podjąć żadnych decyzji.  Szef Komisji  Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą", że minister skarbu powinien jak najszybciej zająć się tą sprawą. Kluza stwierdził, że jeśli MSP tego nie zrobi, nadzór będzie musiał się zastanowić nad podjęciem radykalniejszych kroków, nawet nad wprowadzeniem w spółce zarządu komisarycznego.

Aby zarząd ubezpieczyciela mógł funkcjonować, musi składać się z co najmniej 2 osób. Po odwołaniu Jaromira Netzla w zarządzie PZU SA pozostała jedynie Beata Kozłowska-Chyła. Zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej prezes firmy i jeden członek zarządu powinni mieć zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie funkcji. A Kozłowska-Chyła jej nie posiada.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Rafał Antczak zostanie nowym prezesem?
piątek, 31 sierpnia 2007 22:03
Jak dowiedziało się radio RMF FM nowym prezesem Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA będzie prawdopodobnie Rafał Antczak, doradca ekonomiczny PZU. Zastąpić ma na tym stanowisku odwołanego dziś Jaromira Netzla.

Antczak potwierdził, że otrzymał taką propozycję, jednak nie chce jej na razie komentować.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: komunikat w związku z odwołaniem Jaromira Netzela z funkcji Prezesa Zarządu PZU
piątek, 31 sierpnia 2007 19:45
Pan Wojciech Jasiński, Minister Skarbu Państwa oraz Pan Paweł Szałamacha, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa odwiedzili dzisiaj w godzinach popołudniowych Centralę PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 następna > ostatnia >>

Strona 1387 z 1424

Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września....


czytaj dalej

Grupa PZU: Arkadiusz Bruliński dołączył do biura komunikacji korporacyjnej

Zespół komunikacji Grupy PZU został wzmocniony przez Arkadiusza Brulińskiego. Od połowy września kieruje on zespołem PR i nowych mediów. Będzie...


czytaj dalej

Hyperion: Howden Broking Group i RKH Specialty połączą się w jeden podmiot

Hyperion połączy Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH) pod wspólną marką Howden. Brokerską grupą zarządzać będzie José Manuel...


czytaj dalej

Generali: Docenienie zaangażowania w zrównoważony rozwój

Generali zostało potwierdzone w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) drugi rok z rzędu. Ponadto po raz pierwszy firma została...


czytaj dalej

UFG: Nowy trend w wypłatach

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o...


czytaj dalej

KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook