feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


BOŚ: wspólny z TUnŻ EUROPA SA plan inwestycyjny "Najlepszy z Najlepszych"
czwartek, 31 maja 2007 09:56
Dla osób chcących osiągnąć jak największe zyski z zainwestowanych środków BOŚ przygotował we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA. nowy plan inwestycyjnego „Najlepszy z Najlepszych”. Jest to ubezpieczenie lokacyjno-inwestycyjne, łączące w sobie cechy depozytu bankowego, funduszu inwestycyjnego oraz ubezpieczenia na życie.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct: prognoza rozwoju sprzedaży ubezpieczeń w systemie direct
czwartek, 31 maja 2007 09:52
{mosimage}Zdaniem dyrektora generalnego polskiego oddziału Liberty Direct Michała Kwiecińskiego w ciągu 4-5 lat od 10 do 15 proc. ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce będzie sprzedawanych w systemie direct. Swoje prognozy Kwieciński przedstawił podczas środowej ( 30.05 ) konferencji prasowej.

Kolejną firmą, która uruchamia sprzedaż ubezpieczeń w systemie direct jest Liberty Direct. Jej ocena potencjału polskiego rynku jest podobna do prognoz innych ubezpieczycieli direct lub tradycyjnych, ale korzystających również z tego kanału sprzedaży. Zdaniem Kwiecińskiego, polski rynek jest przygotowany do zakupu ubezpieczeń w systemie direct nie tylko dlatego, że działają już takie firmy. Podkreślił, że dużą pracę wykonały banki, dzięki którym klienci przygotowali się do korzystania z usług finansowych przez telefon i internet.

Pierwszą na polskim rynku firmą specjalizującą się w ubezpieczeniach direct jest Link 4, który wszedł na nasz rynek w 2002 r. W lipcu ub.r. firma przekroczyła próg rentowności.

Add a comment
Więcej…
 
PZU S.A.: cykl spektakli "Bezpieczna droga do szkoły"
czwartek, 31 maja 2007 09:49
W ramach programu edukacyjno-prewencyjnego „Bezpieczna Szkoła z PZU”, z końcem maja rozpoczął się cykl spektakli teatralnych promujących zasady bezpiecznego poruszania się na drodze do i ze szkoły. Przedstawienia, które odbędą się w 20 szkołach podstawowych w największych polskich miastach, są organizowane specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach dróg.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: Nowa Era ubezpieczeń upraw z dopłatami
środa, 30 maja 2007 14:52
Długo oczekiwana nowelizacja ustawy o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, której celem jest zachęcenie rolników i firmy ubezpieczeniowe do zawierania umów ubezpieczenia chroniących uprawy rolne i zwierzęta gospodarskie  przed skutkami klęsk żywiołowych z początkiem kwietnia weszła w życie.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: ubezpieczenia Liberty Direct wkrótce w Polsce
środa, 30 maja 2007 14:16
Liberty Direct - nowa marka ubezpieczeń komunikacyjnych należąca do międzynarodowej grupy Liberty Mutual – już jesienią pojawi się na polskim rynku. Pod marką Liberty Direct będą oferowane wszystkie rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów indywidualnych. Ich sprzedaż będzie odbywała się w systemie bezpośrednim – przez internet oraz telefon.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: na kogo i na co skarżą się klienci ubezpieczycieli?
środa, 30 maja 2007 10:33
{mosimage}Komisji Nadzoru Finansowego przekazała „Rzeczpospolitej" dane dotyczące składanych reklamacji na działalność ubezpieczycieli. Z opracowanej na ich odstawie listy można zauważyć ciekawe zjawisko: największe na rynku PZU i Warta, których działalność wydawałoby się budzi najwięcej powodów do narzekań ( zwłaszcza PZU ) znajdują się dopiero w drugiej dziesiątce towarzystw, z których klienci są niezadowoleni.

Mało zaszczytne miejsca w czołówce firm, których działalność jest najczęstszym powodem skarg składanych do KNF, zajmują: towarzystwo ubezpieczeniowe TUZ, Polisa Życie, Link4 oraz spółka Benefia Życie. Liderzy rynku PZU i Warta, jak już wcześniej wspomnieliśmy wylądowały w drugiej dziesiątce.

Najczęstszym powodem skarg ubezpieczonych są wypłaty z obowiązkowych samochodowych polis OC. Klientów irytuje to, iż dotyczą odszkodowań zawinionych przez innego kierowcę, wypłatę otrzymują bowiem ofiary spowodowanego przez niego wypadku. Jak powiedziała „Rzeczpospolitej” Iwona Torzewska, naczelnik Wydziału Skarg w KNF osoby, którym należne jest odszkodowanie z polisy OC innego kierowcy, najczęściej mają pretensje o zaniżone wypłaty, brak dostępu do akt szkodowych oraz opieszałość w wypłatach.

Add a comment
Więcej…
 
Aegon: mamy Hestię, chcemy Skarbca
środa, 30 maja 2007 10:31
Holenderskie towarzystwo ubezpieczeniowe Aegon prowadzi rozmowy z BRE Bankiem o zakupie akcji w połączonych PTE Skarbiec i PTE Ergo Hestia.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: bardzo droga wycieczka do Japonii
wtorek, 29 maja 2007 16:56
{mosimage}Znów trzęsienie ziemi w Grupie PZU. Tym razem sprawa dotyczy władz PZU TFI. A powodem kolejnej burzy był wyjazd do Japonii . Cena za taką podróż zazwyczaj jest wysoka a dla członków zarządu towarzystwa funduszy inwestycyjnych PZU wyprawa do Kraju Kwitnącej Wiśni była wyjątkowo droga. Zapłacili utratą stanowisk. Powód ? Pojechali za firmowe pieniądze. Kiedy sprawa doszła do prezesa PZU Jaromir Netzela,  ten nakazał pokrycie kosztów z własnej kieszeni i wzięcie urlopu wypoczynkowego na okres wyjazdu. Ci, którzy się na to nie zdecydowali, musieli odejść z firmy.

Pierwszy efekt burzy był widoczny już w piątek ( 25.05 ) po południu. Rezygnację złożył Cezary Burzyński, wiceprezes PZU TFI. Oficjalnym uzasadnieniem decyzji były „powody osobiste”. Kolejny wstrząs nastąpił w poniedziałek ( 28.05 ). Do Burzyńskiego dołączyła dyrektor departamentu marketingu i sprzedaży Ewa Madej. Co ciekawe, tym razem powodu rezygnacji nie podano.

Add a comment
Więcej…
 
Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: wyrok w sprawie Compensy
wtorek, 29 maja 2007 13:24
Jak wynika z wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie firmy ubezpieczeniowej Compensa, ubezpieczony może żądać zwrotu składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia, gdy wcześniej nastąpiła wypłata odszkodowania. Nie jest też istotne, czy zaistniała szkoda była całkowita, czy tylko częściowa. Pozew przeciwko ubezpieczycielowi złożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: przyznanie Odznak za Zasługi dla Ubezpieczeń
wtorek, 29 maja 2007 13:24
Uchwałą Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń z dnia 21 maja 2007 roku odznaczono osoby zasłużone dla szeroko rozumianego rynku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 następna > ostatnia >>

Strona 1387 z 1398

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

Geneva Association: Mocne głosy w zarządzie

Geneva Association, globalna organizacja zrzeszająca dyrektorów branży ubezpieczeń i reasekuracji, ogłosiła wybór czterech nowych członków...


czytaj dalej

Mapfre: Prezes mówi o nowej rzeczywistości technologicznej

Postępy w technologii i nowa rzeczywistość, jaką ona kreuje, nie mogą działać jak hamulec rozwoju gospodarczego i społecznego – mówił prezes i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wzrost w majątku, spadek w życiówce

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Benefia wróciła do czołówki

Z rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki wynika, że w maju...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook