feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


PIU: decyzje Walnego Zgromadzenia
wtorek, 22 maja 2007 09:52
21 maja br. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Ubezpieczeń. Najważniejsze decyzje WZPIU to: zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2006 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Polskiej Izby Ubezpieczeń za 2006 r.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ ING Nationale-Nederlanden Polska S.A.: akces do Koalicji Na Rzecz Polecenia Zapłaty
poniedziałek, 21 maja 2007 15:40
Począwszy od maja 2007 roku, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. jest członkiem Koalicji Na Rzecz Polecenia Zapłaty. Usługa Polecenia Zapłaty w TUnŻ ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. dostępna jest od połowy 2006 roku. Firma aktywnie promuje tę formę wygodnego i szybkiego regulowania powtarzających się płatności (składek na ubezpieczenie) wśród klientów.

Add a comment
Więcej…
 
Europ Assistance Polska : I FORUM ASSISTANCE
poniedziałek, 21 maja 2007 14:45
Dnia 16 maja br. w Hotelu Marriott w Warszawie odbyło się I  FORUM ASSISTANCE – pierwsza w Polsce konferencja całkowicie poświęcona tematyce assistance, a szczególnie usługom assistance w ofercie bankowej. Została ona zorganizowana przez Europ Assistance Polska – firmę będącą liderem bankassistance w Polsce. Partnerem merytorycznym i  współorganizatorem I   FORUM ASSISTANCE była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Add a comment
Więcej…
 
SOKiK: ubezpieczyciel ma prawo w umowie zawrzeć zastrzeżenia
poniedziałek, 21 maja 2007 12:47
Według orzeczenia Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie Link4, gdy klient po powstaniu szkody nie dopełnia obowiązków określonych w umowie, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty części lub całości należnego odszkodowania.

Add a comment
Więcej…
 
Gras Savoye: ochrona przed wpływem warunków klimatycznych na działalność firmy
poniedziałek, 21 maja 2007 12:25
{mosimage}Ubezpieczenie oparte na derywatach pogodowych to ochrona i gwarancja odszkodowania na wypadek wystąpienia niekorzystnych warunków meteorologicznych. Derywat pogodowy jest to ochrona oparta na wskaźniku pogodowym, mająca na celu zminimalizowanie strat przedsiębiorstwa lub rekompensatę spadku jego obrotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wyniki badań dowodzą, iż działalność przedsiębiorstw jest uzależniona od takich zmiennych pogodowych jak temperatura, poziom opadów czy  prędkość wiatru. Wpływ warunków klimatycznych na poziom sprzedaży, koszty produkcji i w rezultacie na działalność firmy może być dla wielu gałęzi przemysłu bardzo znaczący.

Można to zobaczyć na następującym przykładzie: ochrona dla producentów i dystrybutorów energii na wypadek spadku przychodów w związku z wystąpieniem zbyt wysokich temperatur w sezonie grzewczym.

Add a comment
Więcej…
 
STU Ergo Hestia SA: ubezpieczenie FEMINA
piątek, 18 maja 2007 17:13
Dostępne w ofercie Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA ubezpieczenie FEMINA może być dobrym dodatkiem do serdecznych życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Produkt zapewnia ubezpieczonym klientkom pomoc finansową w razie zachorowania na raka piersi. Świadczenie wypłacane jest już w momencie wykrycia choroby, co umożliwia podjęcie szybkiego i efektywnego leczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Gras Savoye: chętnie ubezpieczymy Euro 2012
piątek, 18 maja 2007 10:09
Jak powiedział w czwartek 17 maja w Warszawie Patrick Lucas, prezes Grupy Gras Savoye, największego pośrednika ubezpieczeniowego we Francji, jego firma cieszy się, że Polska i Ukraina będą organizować piłkarskie mistrzostwa Europy w 20012 r. Dodał jednocześnie, że polska filia Gras Savoye będzie mogła wykorzystać doświadczenia firmy - matki w ubezpieczaniu wielkich wydarzeń sportowych.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: umowa o współpracy z Expander
czwartek, 17 maja 2007 11:11
Firmy: AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Niezależny Doradca Finansowy Expander podpisały umowę o wzajemnej współpracy mającej na celu oferowanie nowego produktu ubezpieczeniowego - Planu Inwestycyjnego AXA. To kolejny etap w rozwoju współpracy AXA z instytucjami finansowymi i bankowymi w Polsce, realizowanej w ramach strategii bancassurance Grupy AXA w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Sprzedaż ubezpieczeń online: ubezpieczyciele zwiększają ofertę
czwartek, 17 maja 2007 10:00
{mosimage}Możliwość kupna i sprzedaży internetowej przybiera charakter masowy. Coraz większym zainteresowaniem firm oraz ich klientów cieszą się transakcje dokonywane za pośrednictwem portali internetowych. Dzięki nim i ich współpracy z przedsiębiorstwami mamy możliwość szybkiego dostępu do informacji o produkcie, co często prowadzi do jego zakupu w wygodnej dla nas formie. W gronie wykorzystujących internet jako kanał informacji i sprzedaży nie brakuje również towarzystw ubezpieczeniowych.

Wykorzystują one potencjał internetu w pierwszej kolejności do zaoferowania pełnej informacji na temat dostępnych ofert. Bardziej rozbudowane witryny umożliwiają kontakt z agentem ubezpieczeniowym i obliczenie przybliżonych składek. Stąd już niedaleka droga do zawarcia transakcji online.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: wprowadzenie ubezpieczeń komunikacyjnych do oferty towarzystwa
środa, 16 maja 2007 18:06
{mosimage}
Siedzą od lewej: Brian Richards,
Adam Uszpolewicz
i Anna Katarzyna Wojciechowska
Grupa Commercial Union Polska planuje rozszerzenie oferty o ubezpieczenia komunikacyjne sprzedawane w systemie direct, czyli przez telefon i internet. Przewidywany termin wprowadzenia oferty na rynek to przełom bieżącego i przyszłego roku. Ma ona być konkurencyjna zarówno pod względem ceny, jak i jakości obsługi klienta.

Grupa Commercial Union, po blisko 15 latach działalności w Polsce, jest już nie tylko znaczącym graczem na naszym rynku ubezpieczeniowym i inwestycyjnym, ale również ma coraz większe znaczenie dla swojej macierzystej grupy Aviva. Na dzień dzisiejszy z produktów i usług Commercial Union w Polsce korzysta ponad 3 miliony klientów, w sieci sprzedaży aktywnie działa ponad 3 tysiące agentów ubezpieczeniowych a w zarządzaniu znajduje się ponad 50 miliardów zł aktywów.

- Jesteśmy znani i dobrze oceniani przez klientów, a zarazem dużo wiemy o ich oczekiwaniach i potrzebach. Chcemy coraz pełniej wykorzystywać nasz potencjał organizacyjny i finansowy, a także doświadczenia grupy Aviva zebrane przez lata na innych rynkach. Dlatego coraz mocniej wchodzimy na polski rynek ubezpieczeniowy i finansowy. – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy CU Polska.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 następna > ostatnia >>

Strona 1399 z 1408

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook