feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Ergo Hestia: zakończenie akcji promocyjnej z pokazami napraw szyb samochodowych
piątek, 08 czerwca 2007 14:52
Od połowy kwietnia do końca maja, co tydzień, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia organizowało, wspólnie z firmą Autoglass Jaan, weekendowe pokazy naprawy szyb samochodowych. Odbywały się one w tych centrach handlowych, w których Ergo Hestia posiada swoje stoiska sprzedaży ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
CSAiR: Małe Forum Ubezpieczeniowe
piątek, 08 czerwca 2007 14:51
4. czerwca br. Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CSAiR) przy Wydziale Zarządzania UW zorganizowało Małe Forum Ubezpieczeniowe. Spotkanie to było poświęcone współpracy horyzontalnej ubezpieczycieli oraz omówieniu założeń projektu nowego rozporządzania RM w sprawie wyłączeń ubezpieczycieli spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję.

Add a comment
Więcej…
 
DIFI: zawarcie joint venture z R&SA dzięki sukcesom Link4
piątek, 08 czerwca 2007 11:55
{mosimage}6 czerwca br.  Direct Insurance Financial Investments Ltd (DIFI), współwłaściciel Link4 TU SA, podpisało umowę joint venture z brytyjską grupą ubezpieczeniową - Royal & SunAlliance Insurance Group Plc (R&SA). Zgodnie z zawartą umową Global Direct Insurance Investments B.V. (GDII), spółka zarządzająca międzynarodowymi projektami ubezpieczeniowymi swojego właściciela - DIFI, sprzedała 50% udziałów brytyjskiej grupie ubezpieczeniowej R&SA za łączną sumę 170 mln USD, odpowiadającą przedtransakcyjnej wartości spółki.

R&SA zainwestuje 120 mln USD, w momencie finalizacji umowy i dalsze 50 mln USD w ciągu następnych trzech lat. Joint venture DIFI i R&SA będzie prowadziło wspólne działania biznesowe na polu ubezpieczeń direct w Europie Środkowo-Wschodniej i w krajach WNP.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: potrzeba udogodnień dla klientów systemu direct
czwartek, 07 czerwca 2007 11:29
{mosimage}Rzecznik Ubezpieczonych chce takiej zmiany przepisów, aby dokumenty umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego, zawartej w systemie direct, nie były kwestionowane przez policję. Rzecznik zwrócił uwagę, że klienci ubezpieczycieli direct mają problem z honorowaniem ( głównie przez policję ) dokumentów umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Na dokumencie nie ma bowiem pieczątek i oryginalnych podpisów. Takich zaś poświadczeń domaga się policja, powołując się na interpretację resortu finansów - podkreśla rzecznik.

Jak poinformował PAP mec. Aleksander Daszewski z biura rzecznika, w związku z tą sprawą RU przekazał swoje uwagi i propozycje do Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwa Finansów . W opinii dla KNF napisano „Stawianie ubezpieczającym wymogu uzyskiwania odpowiednich podpisów i pieczątek na dokumentach ubezpieczenia przeczy celowi, dla którego system ten został stworzony".

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: podpisanie umowy o współpracy Mazowieckim Bankiem Regionalnym S.A.
środa, 06 czerwca 2007 15:39
Grupa Concordia podpisała umowę o współpracy Mazowieckim Bankiem Regionalnym S.A. To już kolejna w tym roku, po SGB, umowa podpisana przez Grupę Concordia ze zrzeszeniem banków spółdzielczych. Porozumienie dotyczy ubezpieczenia kredytów hipotecznych w tym mieszkaniowych, konsolidacyjnych i pożyczek hipotecznych zabezpieczonych hipoteką.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: co z dywidendą za 2006?
środa, 06 czerwca 2007 10:29
{mosimage}Walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU zbierze się już za niecałe cztery tygodnie ( 30 czerwca ). Ma ono zdecydować m.in. o tym, co się stanie z rekordowym zyskiem spółki wypracowanym w 2006 roku. Tomasz Brzeziński, nowy rzecznik prasowy PZU, przypomina, że uchwała zarządu w sprawie wypłaty od 25 do 50 proc. zysku na dywidendę wciąż zachowuje moc obowiązującą.

Takie zobowiązanie został zapisane w strategii do 2010 roku, przygotowanej jeszcze przez poprzedniego prezesa największej firmy ubezpieczeniowej w Polsce, Cezarego Stypułkowskiego. Na dzień dzisiejszy wspomniana uchwała nie została anulowana, nie dokonano również zmian  strategii, zatem od strony formalnej nie ma przeszkód do wypłaty dywidendy. Jednakże obecne władze PZU patrzą na decyzję o ewentualnej wypłacie dywidendy z innego punktu widzenia. Tomasz Brzeziński mówi, że decyzja o wypłacie dywidendy i jej wysokości jest decyzją strategiczną i właścicielską, więc zarząd PZU pozostawia ją do uznania radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: ubezpieczenie ochrony prawnej
środa, 06 czerwca 2007 10:26
Większości Polaków, pomimo istnienia gwarancji konstytucyjnych, nie stać na wynajęcie prawnika. Czy rozwiązaniem tej sytuacji, może stać się proponowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości reforma stawek adwokackich i radcowskich oraz upowszechnienie się ubezpieczeń ochrony prawnej?

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: oferta ubezpieczeń ochrony prawnej
środa, 06 czerwca 2007 10:25
Portal Ubezpieczeniaonline.pl we współpracy z D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. oferuje sprzedaż ubezpieczeń ochrony prawnej kierowcy, pojazdu i rodziny. Ten rodzaj ubezpieczenia pokrywa przede wszystkim koszty pomocy prawnej, jakie musiałby ponieść ubezpieczony w celu m.in ochrony jego interesów, zawiązanych z posiadaniem, użytkowaniem pojazdu, zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera. Przykładem może być sytuacja, gdy sprawa dotyczy odebrania prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego. D.A.S. oferuje również szerszą ochronę – poza ochroną prawną pojazdu, bądź kierowcy – ochronę prawną interesów ubezpieczonego, wynikających ze stosunku pracy, posiadaną nieruchomością, nieszczęśliwym wypadkiem, czy w życiu prywatnym.

Add a comment
Więcej…
 
Bankructwo Open Travel Group: SIGNAL IDUNA i PTU przekazują odszkodowania dla poszkodowanych
środa, 06 czerwca 2007 10:25
{mosimage}Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski w Toruniu przygotowuje się do wypłat odszkodowań klientom zbankrutowanego biura podróży firmy Open Travel Group. SIGNAL IDUNA przekazała już do urzędu ok. 1 mln zł, a PTU ma przelać ok. 3 mln zł do 15 czerwca. Odszkodowania ma otrzymać 3 tys. 370 osób.

Open Travel Group posiadał zawarte umowy ubezpieczeniowe w Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA na okres 27.10.2005 - 26.10.2006 r. z sumą gwarancyjną 2 mln zł, a także w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym SA na okres 1.08.2006 - 31.07.2007 z sumą gwarancyjną 4 mln zł. Na wypłaty odszkodowań pozostanie jednak mniej pieniędzy, gdyż z każdej z tych kwot po ok. 900 tys. zł pochłonęły koszty sprowadzenia do kraju turystów.

Add a comment
Więcej…
 
JSW: Pięciokrotnie wyższe odszkodowania za śmiertelne wypadki
wtorek, 05 czerwca 2007 10:09
{mosimage}Pięciokrotnie wyższe niż dotąd odszkodowanie otrzyma z tytułu ubezpieczenia rodzina górnika z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), jeśli ten zginie w wypadku przy pracy. Odszkodowanie za śmierć górnika wyniesie 45 tys. zł, a ratownika górniczego 30 tys. zł. Dotychczas było to odpowiednio 9 i 6 tys. zł. Firma zapłaci też niższe składki ubezpieczeniowe.

O zawarciu nowych, znacznie korzystniejszych umów z PZU, poinformowała w poniedziałek 4 czerwca PAP rzeczniczka JSW, Katarzyna Jabłońska-Bajer. Podkreśliła, że łącznie oszczędności z tytułu wszystkich rodzajów ubezpieczeń szacowane są na 8,1 mln zł, co oznacza że spółka zapłaci teraz składki o 62 proc. mniejsze od ubiegłorocznych. Umowy zawarto na dwa lata, a nie - jak dotąd - na rok.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 następna > ostatnia >>

Strona 1435 z 1448

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook