feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Kilka przyczyn spadku przypisu w polisach z UFK
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:36

Na odnotowany w I kwartale tego roku silny spadek w segmencie ubezpieczeń z UFK wpływ miało kilka czynników – wskazuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Hamowanie
piątek, 15 czerwca 2018 09:00

Odnotowany w pierwszym kwartale niewielki wzrost wartości polskiego rynku ubezpieczeń był w głównej mierze zasługą osiągnięć sektora majątkowego, uzyskanych mimo słabnącego tempa wzrostu składek w segmencie komunikacyjnym. Z kolei gwałtowny „zjazd” w polisach z UFK spowodował, że rynkowi życiowemu nie udało się utrzymać trendu wzrostu przypisu – wynika z podsumowania kwartalnych osiągnięć finansowych ubezpieczycieli autorstwa Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

W pierwszym kwartale obecnego roku ubezpieczyciele wypłacili (brutto) poszkodowanym i klientom 10,5 mld zł odszkodowań i świadczeń. Najwięcej odszkodowań oraz zlikwidowanych szkód dotyczyło tradycyjnie ubezpieczeń komunikacyjnych. Zakłady zebrały łącznie 16,3 mld zł składek, o 1,9% więcej niż rok wcześniej. Towarzystwa z obu działów zapłaciły również do budżetu państwa 312 mln zł podatku dochodowego i ok. 180 mln zł podatku od aktywów.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: #maszmoc – nowa kampania społeczna
piątek, 15 czerwca 2018 08:48

AXA chce, aby dużo więcej osób było pewnych swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dlatego zwiększa zasięg swoich działań edukacyjnych, które prowadzi od 2015 roku (dotychczas pod hasłem #kierunekratunek), rozpoczynając 15 czerwca nową kampanię pod hasłem #maszmoc.

Add a comment

Więcej…
 
PZU wybrał aplikację dla millenialsów
piątek, 15 czerwca 2018 08:47

W ostatni weekend odbył się finał programu Future Makers Challenge. Niedzielne spotkanie było zwieńczeniem kilkutygodniowej pracy uczestników, którzy mierzyli się z wyzwaniami biznesowymi przygotowanymi m.in. przez PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Kongres Brokerów: Ergo Hestia po raz jedenasty z nagrodą Fair Play
piątek, 15 czerwca 2018 08:46

Brokerzy ubezpieczeniowi już po raz jedenasty i siódmy z rzędu potwierdzili jakość oferty ubezpieczeniowej Ergo Hestii dla firm. Kilkuset brokerów, reprezentujących całe środowisko, głosowało na ofertę ubezpieczeniową pod szyldem Hestia Corporate Solutions.

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall Polska: Po 25 maja ruszyła sprzedaż cyberpolis
piątek, 15 czerwca 2018 08:46

Od kilku miesięcy Leadenhall Polska zauważył zwiększone zainteresowanie ofertami ubezpieczeń cyber, co zdaniem jego ekspertów związane było ze zbliżającą się datą 25 maja 2018 r., czyli momentem rozpoczęcia stosowania przepisów RODO. Klienci jednak wstrzymywali się z decyzją o zakupie, rozpoznając raczej rynek, w tym przede wszystkim koszt i zakres ochrony tego ubezpieczenia. Ostatnio sytuacja uległa jednak zmianie.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Premiera drugiego sezonu „Sekund, które zmieniły życie”
piątek, 15 czerwca 2018 08:45

14 czerwca o godzinie 22.20 na antenie TVP1 odbyła się premiera drugiego sezonu serialu „Sekundy, które zmieniły życie”. To dwunastoodcinkowy cykl dokumentalny promujący bezpieczeństwo na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wynagrodzenia kancelarii do regulacji
piątek, 15 czerwca 2018 08:39

Przygotowany w Senacie projekt ustawy regulujący sektor odszkodowawczy jest krótki, ale mocno ingeruje w rynek. Zwłaszcza w obszar wynagrodzeń – wynika z projektu ustawy, do którego dotarł „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Kongres Brokerów: Fair Play dla STU Ergo Hestia i PZU Życie
czwartek, 14 czerwca 2018 08:52

13 czerwca w Mikołajkach, podczas pierwszego dnia XXI Kongresu Brokerów wręczone zostały tradycyjne nagrody Fair Play.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Rentowny kwartał UNIQA
czwartek, 14 czerwca 2018 08:49

Wysokie wzrosty w segmencie komunikacyjnym, spadek w „życiówce” wywołany wycofaniem z oferty umów o charakterze jednorazowym, zysk brutto na poziomie 15,6 mln zł, półtorakrotnie wyższy niż rok wcześniej i znacząca poprawa rentowności technicznej w obu sektorach działalności – to najważniejsze elementy finansowego podsumowania pierwszego kwartału UNIQA w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1252

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook