feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Concordia Ubezpieczenia: Jak zweryfikować jakość polisy mieszkaniowej
środa, 08 sierpnia 2018 08:41

Z badania Kantar Public* wynika, że 80% Polaków ubezpiecza swoje mieszkania oraz domy. Jednak eksperci Concordii nie są do końca przekonani, czy posiadane ubezpieczenia kompleksowo zabezpieczają te nieruchomości.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Polisa OP pomoże w razie błędu medycznego
środa, 08 sierpnia 2018 08:39

W związku z rosnącą liczbą spraw dotyczących błędów medycznych Inter Polska radzi lekarzom, aby rozważyli zakup specjalistycznego ubezpieczenia ochrony prawnej (OP).

Add a comment

Więcej…
 
mfind: Kierowcy powinni uważać na upały
środa, 08 sierpnia 2018 08:38

W związku z falą upałów eksperci mfind ostrzegają, że przy temperaturze powietrza powyżej 30 stopni, auto może stać się śmiertelną pułapką. Upał zagraża też bezpieczeństwu na drodze!

Add a comment

Więcej…
 
Co boli ubezpieczycieli?
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:53

Transformacja technologiczna zmienia sektor ubezpieczeniowy na świecie. Uwaga większości decydentów skierowana jest na takie kwestie jak insurtech, zastosowanie technologii mobilnych, blockchain, sztuczna inteligencja czy robotyzacja. Również kwestie związane z wykrywaniem przestępczości ubezpieczeniowej stanowią ważny element spotkań zarządów i grup roboczych.

Add a comment
Więcej…
 
EFL: Ubezpieczenie majątku firmy numerem jeden dla MSP
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:49

Po raz pierwszy w historii „Barometru EFL” numerem jeden wśród zewnętrznych źródeł finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw zostało ubezpieczenie majątku firmy.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Mniej niż połowa Polaków poszuka wsparcia u prawnika
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:47

Z raportu z badania „Problemy prawne Polaków” przeprowadzonego na zlecenie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat 4 na 10 respondentów przynajmniej raz potrzebowało konsultacji z prawnikiem lub porady prawnej. Jednocześnie 3/4 ankietowanych przyznało, że chętnie skorzystałaby z takiej pomocy przynajmniej raz w roku. Z kolei w razie sporu prawnego mniej niż połowa osób zwróciłaby się w pierwszej kolejności do prawnika.

Add a comment

Więcej…
 
Eksperci NEMU: „Ryzyko Szkody” poświęcone szkodom medycznym
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:46

Opublikowany przez Ekspertów NEMU trzydziesty szósty numer „Ryzyka Szkody” został w całości poświęcony szkodom medycznym.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: „Nie” dla obowiązkowego OC dla rowerzystów
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:39

34% uczestników badania SW Research dla „Rzeczpospolitej” jest przekonanych, że w Polsce należy wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie OC dla rowerzystów. 42% ma odmienne zdanie, zaś 24% nie zajęło jednoznacznego stanowiska.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2018
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:45

Prace nad nowymi regulacjami dla ubezpieczeń, rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego, odświeżona witryna internetowa PZU i Paweł Sawicki – tak przedstawia się lista wyróżnień w lipcowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA
– prace nad nowymi przepisami dotyczącymi wielu obszarów branży ubezpieczeniowej – od ubezpieczeń obowiązkowych poczynając, przez odszkodowawców na ubezpieczeniach z UFK kończąc – za uwypuklenie i rozwiązanie kilku problemów związanych zarówno z merytoryczną zawartością projektów, jak i techniczną realizacją procesu legislacyjnego.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Trudne półrocze
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:43

Wzrost przypisu w biznesie życiowym, mniej wypłat odszkodowań i świadczeń, spadek wyniku technicznego i finansowego w obu sektora działalności – tak w skrócie przedstawiały się finansowe osiągnięcia Avivy w pierwszej połowie tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1271

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook