feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Ubea.pl: ceny OC w lipcu znowu poszły w górę
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:11

W lipcu 2017 r. porównywarka Ubea.pl zanotowała wzrost przeciętnej składki za OC. W ramach barometru cenowego porównywarka przyjęła średni poziom składki OC ze stycznia 2017 r. (1666 zł) jako wartość wyjściową (odczyt barometru cenowego = 100). Dane pochodzące z tysięcy anonimowych kalkulacji internautów wskazują, że w lipcu przeciętna składka za obowiązkowe ubezpieczenie OC wynosiła 1921 zł. Taki wynik oznacza zmianę o 15% względem początku 2017 r. (poziom barometru cenowego = 115).

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Godło Firmy Przyjaznej Klientowi
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:10

Godło przyznawane jest przedsiębiorstwom, które uzyskają przynajmniej 80% pozytywnych ocen konsumentów we wszystkich obszarach badania, a więc współpracy z firmą, kontakcie, ogólnym zadowoleniu oraz skłonności do rekomendacji. CUK uzyskało ich aż 96%.

Add a comment

Więcej…
 
TU Europa: Jedna z najwyższych na rynku gwarancji dla Rainbow Tours
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:03

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. udzieliło Rainbow Tours S.A. gwarancji ubezpieczeniowej dotyczącej pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju, a także zwrotu wpłat poniesionych przez klientów za imprezę turystyczną, która ma obowiązywać od 17 września 2017 do 16 września 2018.

Add a comment

Więcej…
 
Na ekstremalnych wakacjach zwykła polisa to za mało
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:02

Wielu Polaków lubi wypoczywać za plażowym parawanem, ale coraz więcej zainteresowanych jest szukaniem mocnych wrażeń i wysokiego poziomu adrenaliny. Tym pierwszym często wystarcza polisa z podstawowym zakresem ochrony. Ci drudzy powinni zacząć od sprawdzenia, jak duże ryzyko wiąże się z ich wyprawą lub aktywnością i czy nie jest to sport ekstremalny.

Add a comment

Więcej…
 
Telemedycyna rośnie bardzo dynamicznie
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:59

Nawet 27 mld dol. może wynosić wartość światowego rynku telemedycznego. Rozwija się on bardzo dynamicznie. Szacuje się, że w najbliższych latach roczne wzrosty będą co najmniej 15-procentowe. Najdojrzalszy jest w tej chwili rynek w Stanach Zjednoczonych. Drugie miejsce pod względem rozwoju zajmuje rynek europejski. Co ważne, spora w tym zasługa polskich producentów sprzętu telemedycznego. Telemedycyną interesują się również coraz wyraźniej firmy z branży ubezpieczeniowej i assistance.

Add a comment

Więcej…
 
Kto zdobędzie tytuł najbardziej cyfrowego ubezpieczyciela?
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:59

Izba Gospodarki Elektronicznej zakończyła etap zgłoszeń do Konkursu e-Commerce Polska awards 2017. W V edycji Konkursu wpłynęło więcej zgłoszeń niż w ubiegłym roku. Dużym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się nowe kategorie dla e-medycyny, e-usług oraz e-administracji. Firmy z branży ubezpieczeniowej powalczą o tytuł „Najbardziej cyfrowego ubezpieczyciela”. Konkurs został objęty patronatem medialnym „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Rozważne czy romantyczne? Polki i finanse
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:59

Kobiety wiedzą, ile mają pieniędzy. Częściej niż mężczyźni planują swoje wydatki. Rzadziej są dłużnikami kredytowymi. Pora na dobre pożegnać się ze stereotypowym poglądem o rozrzutności kobiet – zauważa Joanna Gdaniec, współzałożycielka Momentum Way, zespołu trenerów i coachów biznesu.

Add a comment

Więcej…
 
Reasekuracja: Stawki wciąż spadają, ale wolniej
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:57

Drugi kwartał 2017 r. zakończył się siedemnastym z rzędu spadkiem stawek odnowieniowych – wynika z najnowszego raportu Marsh Global Insurance Market Index: Q2 2017, cyklicznego zestawienia stawek odnowieniowych oferowanych przez ubezpieczycieli na świecie (90% stawek przedstawionych w raporcie zostało zaaranżowanych za pośrednictwem Marsh). Pomimo utrzymującego się trendu spadkowego, był to szósty kwartał z rzędu, w którym tempo spadku zmalało.

Add a comment

Więcej…
 
Likwidacja szkód po nawałnicy nie zawsze sprawna
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:32

Likwidacja szkody bez oględzin rzeczoznawcy, opóźnienie w likwidacji i odszkodowanie niepokrywające szkody – „Puls Biznesu” radzi poszkodowanym w ostatnich nawałnicach, jak postępować, by najszybciej uzyskać adekwatne odszkodowanie. Okazuje się, że przy nawale zgłoszeń na samym końcu kolejki po odszkodowanie pozostają często mali i średni przedsiębiorcy.

Add a comment

Więcej…
 
Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu
czwartek, 17 sierpnia 2017 09:00

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w Modlinie niedaleko Warszawy. Teraz będą mogli nabyć polisę TU Europa w wybranych bankomatach sieci Euronet na lotniskach, dworcach kolejowych i przejściach granicznych. Takich punktów ma być 6 tysięcy w całym kraju.

Wspólny projekt Euronetu i TU Europa to przejaw coraz większego zainteresowania ubezpieczycieli alternatywnymi kanałami dystrybucji (pisaliśmy niedawno o współpracy TU UNIQA z aplikacją SkyCash, polegającej na dosprzedaży produktu NNW na czas podróży pociągiem lub autobusem). Tego typu przedsięwzięcia rokują powodzenie wtedy, gdy konstrukcja produktu jest prosta, ścieżka sprzedaży krótka, a miejsce sprzedaży sensownie powiązane z produktem.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1117

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy