feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


MojeBankowanie.pl: Ubezpieczyciele wciąż najsłabsi w zdalnych kanałach kontaktu
wtorek, 17 października 2017 09:01

Od końca sierpnia do połowy października eksperci portalu MojeBankowanie.pl w ramach 3. edycji Instytucji roku 2017 zbadali jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu. U agentów ubezpieczeniowych szczególną uwagę zwrócono na polisy mieszkaniowe. Z analizy wynika, że najlepiej przygotowane do obsługi klienta w placówce są banki (ocena na poziomie 68,19%), za nimi telekomy (67,61%) i ubezpieczyciele (63,16%). Liderami rankingu tej edycji w ubezpieczeniach zostały PZU, UNIQA oraz Warta.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Nagroda Polski Kompas 2017
wtorek, 17 października 2017 08:58

PZU Zdrowie zostało laureatem nagrody Polski Kompas 2017. W imieniu spółki statuetkę odebrał Roman Pałac, prezes PZU Życie.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Ceny polis turystycznych po sezonie wakacyjnym
wtorek, 17 października 2017 08:55

Na podstawie danych dotyczących sprzedaży polis turystycznych za pośrednictwem rankomat.pl eksperci porównywarki oszacowali, że we wrześniu ubezpieczenie turystyczne jednej osoby na wyjazd zagraniczny kosztowało średnio 5,16 zł za dzień*.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Szkolenie i jego dokumentowanie przez aplikację
wtorek, 17 października 2017 08:54

Jednym z tematów dyskusji prowadzonych w związku ze zbliżającym się wejściem w życie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń są kwestie dotyczące szkoleń.

Add a comment

Więcej…
 
Akces Concordii do akcji „Wspólna zabawa – zwyczajna sprawa”
wtorek, 17 października 2017 08:54

Concordia Ubezpieczenia postanowiła włączyć się w kampanię swojego partnera, poznańskiego Stowarzyszenia „Potrafię Więcej”, zatytułowaną „Wspólna zabawa – zwyczajna sprawa”. Organizacja w ramach akcji zachęca dzieci i rodziców dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych do dawania najmłodszym szansy na integrującą zabawę.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Powrót wojny cenowej
wtorek, 17 października 2017 08:35

Agresywna polityka cenowa Gefion może być impulsem do wznowienia wojny cenowej w segmencie komunikacyjnym – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Cyberataki coraz większym zagrożeniem
wtorek, 17 października 2017 08:35

W obecnych czasach firmy mają dużo większe „szanse” paść ofiarą ataku hakerskiego niż ulec pożarowi. Dlatego zapewnienie bezpieczeństwa w sieci i kompensacji szkód związanych z cyberatakami jest wyzwaniem dla ubezpieczeń – informuje „Rzeczpospolita”..

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Niemiła niespodzianka
poniedziałek, 16 października 2017 08:42

Duże rozczarowanie – to słowo najlepiej podsumowywało ubiegłotygodniowe posiedzenie Podkomisji Stałej do Spraw Instytucji Finansowych, poświęconego projektowi ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Głównym powodem wspomnianego na wstępie odczucia było niezrozumiałe postępowanie części strony społecznej. Zgłaszanie poprawek, o których milczano w trakcie wcześniejszych konsultacji, brak przedstawienia postulatów w formie pisemnej – to tylko najjaskrawsze przykłady zachowań tych, którym szczególnie powinno zależeć na wprowadzeniu do aktu konkretnych rozwiązań. Choć trzeba również przyznać, że wśród konsultantów społecznych znaleźli się i tacy, którzy byli odpowiednio przygotowani. Jednak spora część zgłoszonych przez nich uwag nie zyskała akceptacji posłów.

Add a comment

Więcej…
 
4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski
poniedziałek, 16 października 2017 08:42

15 października w Krakowie odbył się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jedną z atrakcji towarzyszących imprezie była kolejna odsłona organizowanej przez PZU akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Certyfikat WAT potwierdza bezpieczeństwo zarządzania informacjami
poniedziałek, 16 października 2017 08:40

Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej potwierdziło, że Link4 należycie zabezpiecza swoje zasoby informacyjne we wszystkich obszarach biznesowych. Oznacza to, że ubezpieczyciel stosuje podejście systemowe, w ramach którego kompleksowo zarządza posiadanymi aktywami informacyjnymi, procesami i procedurami oraz ryzykiem dotyczącym bezpieczeństwa informacji.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1142

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy