feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Pod znakiem nowych regulacji
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:45

Gdy w marcu Sąd Najwyższy podjął uchwały dopuszczające możliwość przyznania zadośćuczynienia bliskim osoby ciężko poszkodowanej w wypadku, stało się jasne, że konsekwencje tych rozstrzygnięć na długo zagoszczą w głównym nurcie ubezpieczeniowych debat. Jak dotąd wymiana poglądów koncentrowała się na takich zagadnieniach jak wpływ decyzji SN na ceny OC ppm. oraz potencjalna regulacja zadośćuczynień. W minionym tygodniu w dyskusji pojawił się kolejny element: regulacja firm odszkodowawczych.

Rolę katalizatora debaty na ostatni z tematów odegrało seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, w trakcie którego jego uczestnicy dyskutowali nad potrzebą interwencji prawnej w funkcjonowanie w/w rynku. Głosy, jakie padły w trakcie obrad, pozwalają przypuszczać, że na poziomie instytucji państwowych jest zgoda co do konieczności przyjęcia takich regulacji. Wiele wskazuje jednak na to, że będą one miały dość ograniczony charakter.

Add a comment

Więcej…
 
Nowa polisa PZU Ja Plus dostępna w moje.pzu.pl
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:44

PZU rozszerzył ofertę ubezpieczeń dostępnych on-line o polisy na życie. Nowy produkt PZU Ja Plus jest dostępny na portalu moje.pzu.pl obok ubezpieczeń mieszkaniowych, komunikacyjnych i turystycznych.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Opracowanie „Ubezpieczenia w liczbach 2017”
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:43

Na stronie Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) opublikowana został broszura zatytułowana „Ubezpieczenia w liczbach 2017”.

Add a comment

Więcej…
 
Future Makers Challenge: Millenialsi szukają rozwiązań dla PZU
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:42

Ruszył Future Makers Challenge, połączenie akceleratora innowacji i programu edukacyjnego skierowanego do licealistów i studentów, a jednocześnie projekt typu open innovation, organizowany przez Innovatikę. Od kwietnia do czerwca uczestnicy programu pracują nad konkretnymi rozwiązaniami wyzwań biznesowych, wskazanych przez AccorHotels, PZU i SMEO. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone, a zaproponowane przez nich rozwiązania wdrożone na rynku.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:40

Nasz wieloletni felietonista dr Marek Śliperski zmaga się z nierównym przeciwnikiem – stwardnieniem rozsianym.

Add a comment
Więcej…
 
Sprawa Gefion doprowadzi do zmiany przepisów
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:38

W najnowszym wydaniu tygodnik „Sieci” analizuje sprawę Gefiona. Gazeta pisze o problemach klientów z uzyskaniem odszkodowań od ubezpieczyciela. Pyta też o reakcję  Marka Chrzanowskiego, przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Ten zaś zdradza, że w związku z sygnałami od klientów Gefiona KNF podjęła szereg działań, na czele z pracami nad nowymi przepisami dotyczącymi transgranicznej działalności ubezpieczycieli.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Bez dowodu zawarcia OC już w drugim półroczu
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:38

Marek Zagórski, nowy minister cyfryzacji, zadeklarował w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”, że wśród zadań, którymi chce się zająć w pierwszej kolejności, jest dokończenie wdrażania zmian w CEPiK.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Prudential wywiązał się ze zobowiązań
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:26

„Puls Biznesu” zwraca uwagę, że w dniu wybuchu II wojny światowej w Polsce aktywne były 4623 polisy wystawione przez Prudential Assurance Company Limited oraz kontrolowane przez niego towarzystwo „Przezorność”, z których jeszcze po latach wypłacano świadczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej
piątek, 20 kwietnia 2018 08:48

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń jego uczestnicy dyskutowali nad potrzebą interwencji prawnej w funkcjonowanie rynku kancelarii odszkodowawczych.

W inaugurującym dyskusję wystąpieniu Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, skupił się na kwestii przewidywalności zadośćuczynień. – W przeciwieństwie do innych krajów Unii Europejskiej nie istnieją (w Polsce – AM) regulacje mówiące o tym, ile powinno wynosić zadośćuczynienie i komu dokładnie ono przysługuje. – powiedział. Zwrócił uwagę, że np. podczas trwających obecnie w Niemczech prac nad regulacją zadośćuczynień ustalono już, że tego typu świadczenie będzie wynosić maksymalnie 1,5 średniego wynagrodzenia. – U nas zadośćuczynienia dochodzą do kilkunastokrotności średniego wynagrodzenia – wskazał prezes PIU.

Add a comment

Więcej…
 
Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia
piątek, 20 kwietnia 2018 08:42

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to pierwsza inicjatywa zorganizowana w ramach niedawno nawiązanej współpracy pomiędzy Rzecznikiem Finansowym a Rzecznikiem Praw Pacjenta, przy współudziale Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej. Konferencja była w głównej mierze poświęcona możliwościom dochodzenia roszczeń przez pacjentów i poszkodowanych w wypadkach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1226

KUKE: Janusz Władyczak zatwierdzony jako prezes zarządu

24 kwietnia na trzysta osiemdziesiątym ósmym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Janusza...


czytaj dalej

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

Munich Re: Powołanie dyrektora finansowego insurtechu

Munich Re powołał globalnego dyrektora finansowego swojej spółki zależnej Digital Partners, założonej w 2016 r. w celu eksplorowania możliwości w...


czytaj dalej

Generali: Optymalizacja zasięgu

Włoski ubezpieczyciel Generali zawarł umowę sprzedaży swoich operacji w Belgii za ok. 540 mln euro. Nabywcą jest Athora Holding Ltd. Zamknięcie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Gdzie i jak zakłady walczą z oszustami

Inwencja oszustów oraz stałe poszukiwanie przez nich nowych obszarów działania sprawia, że walka z przestępczością ubezpieczeniową nie ustaje...


czytaj dalej

Cztery multiagencje w AXA Prestige Partners Club

AXA Prestige Partners Club – taką nazwę nosi nowa inicjatywa AXA, mająca na celu wzmocnienie relacji biznesowych zakładu z sieciami...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook