feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: PZU stawia na sztuczną inteligencję
środa, 17 lipca 2019 08:33

Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala skutecznie walczyć z wyłudzeniami w ubezpieczeniach – przekonuje prezes PZU Życie Roman Pałac.

Add a comment

Więcej…
 
UFG: Rok szybkiego wzrostu przychodów
wtorek, 16 lipca 2019 08:46

Coraz większe znaczenie ustaleń własnych w procesie identyfikacji niedopełnienia  obowiązku ubezpieczeniowego, dużo szybszy wzrost przychodów niż wzrost kosztów, blisko czterysta regresów przekraczających wartość 200 tys. zł każdy – to najbardziej charakterystyczne zjawiska wskazane w raporcie rocznym Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za 2018 rok.

W ubiegłym roku do UFG w ramach działalności podstawowej zgłoszono ogółem 5994 szkód (6353 w 2017 r.). Jednocześnie Fundusz wypłacił odszkodowania i świadczenia w 5172 szkodach. Niezależnie od dokonywanych wypłat na koniec 2018 roku w obsłudze instytucji pozostawało 750 rent z działalności podstawowej. Całkowita kwota wypłaconych przez UFG odszkodowań, świadczeń oraz rent z działalności podstawowej w 2018 roku wyniosła 90,36 mln zł i była o 3,7% niższa niż w 2017 roku (93,7 mln zł).

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Eksperci o problemach Gefion
wtorek, 16 lipca 2019 08:43

Na blogu Polskiej Izby Ubezpieczeń ukazał się komentarz Pawła Sawickiego i Iwony Szczęsnej, ekspertów PIU, dotyczący problemów Gefion Insurance A/S.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie: Cztery nowe biura
wtorek, 16 lipca 2019 08:42

Unum Życie TUiR wynajęło cztery nowe biura: dwa w Warszawie, jedno w Olsztynie i Poznaniu. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Akces do programu Karta Dużej Rodziny
wtorek, 16 lipca 2019 08:41

Od 15 lipca posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mogli skorzystać z 20% zniżki przy zakupie polisy turystycznej Nationale-Nederlanden. Oferta została przygotowana z myślą o rodzinach wybierających się na zagraniczne wakacje. Oprócz tego ubezpieczyciel przewidział dla klientów dodatkowe rabaty.

Add a comment
Więcej…
 
Sotrender: Fanpage PZU najbardziej angażujący
wtorek, 16 lipca 2019 08:40

Według najnowszego raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender, w czerwcu największą liczbą fanów legitymowały się ubezpieczeniowy fanpage „Wrzucam na luz”, „Prudential – Czas na przyszłość” oraz „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU chce zmienić podejście klientów do życia i zdrowia
wtorek, 16 lipca 2019 08:37

W rozmowie na antenie Parkiet TV Tomasz Kulik, członek zarządu PZU SA, zapowiedział, że w ramach działań zaplanowanych w nowej strategii ubezpieczyciel będzie chciał wpływać na zachowania klientów w zakresie zdrowia, co w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści obu stronom.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Nowa wersja metodyki BION dla ubezpieczycieli i reasekuratorów
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:52

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami* Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowała nową wersję metodyki Rocznego Badania i Oceny Nadzorczej (BION) zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2018 r.

W najnowszej odsłonie metodyki BION wprowadzono wiele istotnych zmian odnoszących się zarówno do merytorycznych podstaw nadawania ocen, jak również do samego procesu przeprowadzania oceny. Dlatego też proces jej zmiany został rozłożony na 2 lata. Nowości wprowadzone do metodyki mają odzwierciedlać m.in. doświadczenia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z poprzednich procesów oceny, wytyczne i rekomendacje Europejskiego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA), uwagi zakładów, a także rekomendacje nakładane na Urząd przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK) oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy (Financial Sector Assessment Program (FSAP).

Add a comment

Więcej…
 
CCN Recoveries: Nowa inicjatywa Grupy CCN oraz Openclaims
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:51

W kwietniu CCN Recoveries, część CCN Benelux, rozszerzyło współpracę z firmą Openclaims. Celem firmy jest wsparcie, doradztwo i pomoc klientom ubezpieczycieli, pośrednikom oraz brokerom w przypadku roszczeń z tytułu odpowiedzialności w kontekście szkód transgranicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Poznań: Upadło biuro z gwarancją Signal Iduna
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:51

12 lipca do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wpłynęło oświadczenie biura podróży Mediterraneum o niemożności wywiązania się z umów o świadczenie usług turystycznych oraz zapewnienia pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnienia im zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane. Firma posiada gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez Signal Iduna.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1408

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook