feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki
poniedziałek, 20 maja 2019 09:05

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność unijnej legislatywy sprawiła, że w obecnym roku na pierwszym planie znalazły się regulacje dotyczące problemów lokalnych. Są one mniej spektakularne niż akty „wyprodukowane” na poziomie Unii Europejskiej, ale każdy z nich odnosi się do problemu o istotnej wadze.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach
poniedziałek, 20 maja 2019 09:01

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy powszechne.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU martwi sytuacja w „komunikacji”
poniedziałek, 20 maja 2019 08:56

PZU nie planuje akwizycji zagranicznych, a jednym z jego największych zmartwień jest sytuacja w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych, choć liczy, że poprawi ją interwencja nadzoru – wynika z wypowiedzi Tomasza Kulika, członka zarządu PZU SA i CFO Grupy PZU podczas odbywającego się 17 maja czatu inwestorskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

Add a comment

Więcej…
 
TubaPay: TUZ TUW w gronie partnerów-ubezpieczycieli
poniedziałek, 20 maja 2019 08:55

Na facebookowym profilu TubaPay podano, że nowym partnerem rozwiązania zostało TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Niski poziom kwietniowego barometru
poniedziałek, 20 maja 2019 08:52

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie wszystkich kalkulacji wykonanych w kwietniu przez klientów porównywarki, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli była na niższym poziomie zarówno w stosunku do wyniku z poprzedniego miesiąca, jak rezultatu ze stycznia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Główny problem to niedoubezpieczenie
poniedziałek, 20 maja 2019 08:46

Polska to rynek z dużym potencjałem, ale również z dużym niedoubezpieczeniem – ocenia Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Gothaer TU.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Nadzór i PIU za fakultatywnymi karami nadzorczymi
piątek, 17 maja 2019 08:49

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) oraz Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) popierają nowelizację ustaw z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (UUO) oraz ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (UDUiR) mającą na celu zapewnienie KNF skutecznych i szybkich mechanizmów nadzoru nad zagranicznymi ubezpieczycielami działającymi w Polsce jako oddziały bądź na zasadzie unijnej swobody świadczenia usług. Ich zdaniem nowela wymaga jednak istotnych korekt.

Wspólnym postulatem obu instytucji jest zniesienie przymusu karania zakładów ubezpieczeń za nieterminową likwidację szkód, czyli normy zawartej w art. 14 ust. 3a UUO. „Obecny stan prawny powoduje, że Komisja Nadzoru Finansowego zmuszona jest prowadzić postępowania administracyjne zmierzające do nałożenia kary nawet w przypadkach sprzed kilku lat, gdzie stwierdzono nieliczne naruszenia albo o niewielkim ciężarze gatunkowym” – głosi stanowisko PIU.

Add a comment

Więcej…
 
Payback: MetLife nowym partnerem programu
piątek, 17 maja 2019 08:46

Do grona partnerów Payback dołączyło MetLife. Uczestnicy programu będą mogli otrzymać do 8 tys. punktów, korzystając z wybranych ofert ubezpieczyciela.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Cenowy ranking kwietnia
piątek, 17 maja 2019 08:46

Z rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki, wynika, że w kwietniu najkorzystniejsze oferty komunikacyjne miały You Can Drive, Link4 i Aviva.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Nowa propozycja dotycząca wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC
czwartek, 16 maja 2019 09:00

Posłowie zrezygnowali z dalszego procedowania senackiej propozycji regulacji mającej zapewnić ciężko poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych wypłatę świadczeń mimo wyczerpania się sumy gwarancyjnej w polisach OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.). Będą pracować nad innym projektem odnoszącym się do tej kwestii.

15 maja zebrała się podkomisja stała do spraw instytucji finansowych, która kontynuowała przerwane 27 września 2017 r. prace nad nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, mającą na celu rozwiązanie problemu wyczerpywania się sum gwarancyjnych z OC ppm. Przewodniczący podkomisji Janusz Szewczak przyznał, że w pracach nad ustawą wziął pod uwagę zarówno sytuację osób dotkniętych problemem wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC ppm., jak i ostrzeżenia środowiska ubezpieczeniowego przed ryzykiem wzrostu cen polis w razie wprowadzenia regulacji obejmującej szeroki katalog roszczeń. Dlatego we współpracy z Biurem Legislacyjnym Sejmu przygotował autorską wersję przepisów, która jest autonomiczna wobec ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych i obejmuje jedynie renty.  

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1386

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook