feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


mfind.pl: Ceny OC będą nadal rosnąć
środa, 22 marca 2017 09:52

Chociaż w 2016 r. ubezpieczyciele zebrali o 39% składki OC więcej niż rok wcześniej, to ich straty w tym segmencie wyniosły 1 mld zł. Dalsze podwyżki cen polis są więc nieuniknione – uważają eksperci porównywarki OC/AC mfind.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: Odszkodowanie za dziurę w jezdni
środa, 22 marca 2017 09:51

Wraz z nadejściem wiosny każdego roku pogarsza się stan dróg – po zimie pojawiają się dziury i pęknięcia, które mogą być powodem uszkodzenia samochodu. Za szkody spowodowane złym stanem nawierzchni można ubiegać się o odszkodowanie od zarządcy drogi – przypomina Compensa TU.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Jak ubezpieczyć hotel
środa, 22 marca 2017 09:50

Chcąc ubezpieczyć hotel lub pensjonat, trzeba zadbać o zabezpieczenie wielu aspektów tego rodzaju biznesu – wskazuje Concordia Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Pionierskie narzędzie Allianz
środa, 22 marca 2017 09:46

Wdrożony przez Allianz chat-bot do sprzedaży ubezpieczeń na Facebooku* jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku ubezpieczeń. Jest to również pionierskie rozwiązanie w skali całej grupy oraz jedno z pierwszych w globalnej branży asekuracyjnej – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PZU chce wzrostu zysków z biznesu zagranicznego
środa, 22 marca 2017 09:46

Prezes PZU SA Michał Krupiński w rozmowie z PAP stwierdził, że do 20-25% zysków koncernu w perspektywie najbliższych lat będzie pochodzić z zagranicy. Dodał też, że nie ma planów połączenia Alior Banku oraz Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
Reklama: PZU i Link4 z nowym domem mediowym
środa, 22 marca 2017 09:27

Należący do IPG Mediabrands Polska dom mediowy UM wygrał przetarg na obsługę PZU i Link4 – podały Wirtualnemedia.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek odszkodowań: Kancelarie nie poczuwają się do odpowiedzialności
środa, 22 marca 2017 09:27

Prezes stowarzyszenia Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych (OIPiPFO) mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk oceniła, że działalność firm odszkodowawczych nie jest przyczyną drastycznych podwyżek OC. Jej zdaniem jedyną racjonalną przesłanką jest „chęć pokrycia strat odnotowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe”.

Add a comment

Więcej…
 
UFG podsumował ubiegły rok
wtorek, 21 marca 2017 10:02

Mocny wzrost wpływów ze składek krajowych ubezpieczycieli i niewielki z kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia, wyższe koszty rent oraz sprawozdawczy debiut Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – to najbardziej charakterystyczne elementy raportu z działalności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za cztery kwartały 2016 roku.

Ze sprawozdania UFG za ubiegły rok wynika, że przychody Funduszu ze składek ubezpieczycieli z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych oraz rolnych wyniosły 161,99 mln zł. Był to rezultat o 35,88% wyższy od odnotowanego na koniec grudnia 2015 r. (119,22 mln zł). Na podstawie zebranych danych UFG oszacował, że w 2016 r. zakłady zebrały 12,46 mld zł z w/w ubezpieczeń, o 3,29 mld zł więcej niż w 2015 r. Fundusz oszacował, że wartość segmentu OC ppm. zwiększyła się o 3293 mln zł rok do roku.

Add a comment

Więcej…
 
Historyczny zysk Pramerica Życie
wtorek, 21 marca 2017 10:00

Ubiegłoroczny zysk netto Pramerica Życie TUiR był niemal trzykrotnie wyższy od odnotowanego w roku poprzednim. To najlepszy rezultat ubezpieczyciela w historii jego działalności.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: „Siła jest kobietą” – debata ekspertek
wtorek, 21 marca 2017 09:58

Jednym z głównych elementów odbywającego się 5 kwietnia I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji będzie panel dyskusyjny zatytułowany „Siła jest kobietą”, którego moderatorką będzie dr Bożena M. Dołęgowska- Wysocka, redaktor naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej” – patrona medialnego Forum.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1052

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy