feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Allegro i PZU rozpoczęły współpracę
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:34

Kupujący sprzęt AGD i RTV za pośrednictwem Allegro mogą już go ubezpieczyć w PZU – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: TUW-y mają potencjał
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:34

„Puls Biznesu” przypomina, że przedsiębiorstwa, które chcą zawrzeć umowę ubezpieczenia, nie muszą ograniczać się do ubezpieczycieli komercyjnych. Mogą bowiem skorzystać z usług towarzystw ubezpieczeń wzajemnych (TUW).   

Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW, przypomina, że w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce 65% składek trafiało do ówczesnych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Dziś w sektorze działa 9 takich zakładów, kontrolujących niecałe 6,5% sektora ubezpieczeniowego. Z kolei w takich krajach jak Japonia czy USA TUW-y do dziś kontrolują blisko połowę lokalnego rynku. Prezes PZUW tłumaczy, że dziś rozwój ubezpieczeń wzajemnych blokują obawy firm przed tą formą ubezpieczenia. Przedsiębiorstwa boją się np. że podmioty będące członkami ubezpieczeń wzajemnych w przypadku dużej szkody mogą partycypować w jej kosztach aż do wysokości poniesionych strat. Tak wskazało 90% firm przebadanych przez PZUW. Agnieszka Michałowska, dyrektor Marsh Polska potwierdza, że wśród spółek panuje niepewność co do ewentualnej dopłaty składki w przypadku szkodowości innych podmiotów należących do danego TUW. „PB” zauważa, że w 2017 r. segment wzajemny rósł szybciej niż tradycyjni ubezpieczyciele (29% vs. 17%). Tegoroczny wynik może być jeszcze lepszy ze względu na okrzepnięcie funkcjonujących od niedawna firm, takich jak np. Polski Gaz TUW, czy wychodzących na prostą, jak TUW TUZ. Piotr Zadrożny, prezes towarzystwa deklaruje, że dzięki podjętym działaniom restrukturyzacyjnym, jak np. przeniesienie obsługi klientów do centrali, usprawnienie procesów likwidacji szkód czy nowej strategii zakładającej m.in. koncentrację na oferowaniu specjalistycznych produktów dla wąskich grup, np. OC pośrednika kredytowego i agenta ubezpieczeniowego, w tym roku odnotuje ono zysk.

Więcej:
„Puls Biznesu” z 16 kwietnia, Sylwia Wedziuk „Warto rozważyć zakup polisy we wspólnocie”:
https://www.pb.pl/...
(AM, źródło: „Puls Biznesu”)

Add a comment
 
Rynek ubezpieczeń: TUW PZUW z apetytem na samorządy
piątek, 13 kwietnia 2018 08:53

Prawie 400 milionów złotych przypisu składki brutto, niemal trzykrotnie więcej niż rok wcześniej, 2,3 mln zł nadwyżki finansowej i awans na trzecie miejsce wśród towarzystw ubezpieczeń wzajemnych (TUW) działających w Polsce – to najistotniejsze osiągnięcia TUW PZUW w 2017 roku.

W zależności od punktu widzenia możemy stwierdzić że to „już drugi” rok obecności TUW PZUW na rynku, albo „dopiero drugi”. Przez pryzmat wyników finansowych z dużą dozą satysfakcji mogę stwierdzić, że przed dwoma laty tylko najwięksi optymiści mogliby uwierzyć, że mały – jak na realia Grupy PZU – ubezpieczeniowy start-up, jakim wciąż jesteśmy, tak szybko zadomowi się na ubezpieczeniowym rynku w Polsce. Z dumą chciałbym stwierdzić, że po zaledwie 26 miesiącach od uzyskania licencji KNF na działalność TUW PZUW na rynku zamykamy rok 2017 niemal 3-krotnym wzrostem przypisu składki i pokaźną nadwyżką finansową, którą przeznaczymy na poczet kapitału zapasowego – powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu PZUW.

Add a comment

Więcej…
 
AXA Ubezpieczenia sięgnęła po sztuczną inteligencję
piątek, 13 kwietnia 2018 08:50

AXA Ubezpieczenia testuje rozwiązanie bazujące na sztucznej inteligencji. Narzędzie będzie wykorzystywane w likwidacji szkód majątkowych.

Add a comment

Więcej…
 
Zbliża się FinTech & InsurTech Digital Congress
piątek, 13 kwietnia 2018 08:48

10 maja w warszawskim hotelu Westin rozpocznie się dwudniowy FinTech & InsurTech Digital Congress. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Przedstawiciele branży odpowiedzialni społecznie
piątek, 13 kwietnia 2018 08:47

Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz szesnasty wydało raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, w którym zebrano aktywności z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju. Wśród firm wymienionych w dokumencie znaleźli się też przedstawiciele branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: VI Kongres coraz bliżej
piątek, 13 kwietnia 2018 08:43

W dniach 8 i 9 maja w Sopocie odbędzie się szósty już Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będą nowe ryzyka i zjawisko niedoubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Wyróżnienie za platformę ProAgent+
piątek, 13 kwietnia 2018 08:41

Generali zdobyło trzecie miejsce w konkursie Lider 2017 w kategorii ubezpieczenia i inne instytucje finansowe. Towarzystwo zostało wyróżnione za stworzenie multikanałowej platformy ProAgent+ do sprzedaży produktów marki Proama. Konkurs od 16 lat organizowany jest przez „Gazetę Bankową”.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
piątek, 13 kwietnia 2018 08:39

Nasz wieloletni felietonista dr Marek Śliperski zmaga się z nierównym przeciwnikiem – stwardnieniem rozsianym.

Add a comment
Więcej…
 
Dystrybucja: Oczekiwania i obawy multiagentów
piątek, 13 kwietnia 2018 08:15

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń doprowadzi do głębokich zmian na rynku pośrednictwa – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1223

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Aon Benfield: Dalszy wzrost kapitału alternatywnego

Kapitał alternatywny wzrósł w 2017 r. o 8 mld dol., do 89 mld dol. W 2018 r., po mocnym I kwartale, spodziewany jest jego dalszy wzrost – wynika z...


czytaj dalej

VIG: Oficjalny raport potwierdza poprawę kluczowych wskaźników

18 kwietnia Vienna Insurance Group (VIG) opublikowała raport roczny za rok finansowy 2017. Informacje zawarte w opracowaniu potwierdziły...


czytaj dalej

Rozmowy bez asekuracji: Broker gotowy na wszystko

17 kwietnia ukazał się kolejny odcinek „Rozmów bez asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Broker gotowy na wszystko” był dyrektor Marcin...


czytaj dalej

Reso: Zbliża się start V edycji „Moich Małych Mistrzostw”

Już za kilka dni rozpocznie się piąta edycja „Moich Małych Mistrzostw” – cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym organizowanych przez...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy