feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


EY: Wpływ nowych obowiązków raportowych na ubezpieczenia
wtorek, 21 marca 2017 09:57

20 maja zakłady ubezpieczeń po raz pierwszy złożą do Komisji Nadzoru Finansowego raporty RSR i SFCR oraz dokonają przeglądu i zmiany systemów wynagrodzeń. Nowe wyzwania, przed którymi stoją towarzystwa, znacząco wpłyną na rynek usług ubezpieczeniowych w Polsce, w tym na segment dystrybucji polis – zauważają eksperci firmy doradczej EY.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Bot do sprzedaży ubezpieczeń na Facebooku
wtorek, 21 marca 2017 09:54

Allianz wdrożył na swoim fanpage’u automatyczny proces badania potrzeb klienta i kalkulacji ubezpieczenia turystycznego, oparty o „silnik” messengera. Dzięki rozwiązaniu użytkownicy w szybki sposób mogą poznać wysokość składki ubezpieczenia turystycznego lub przesłać do zespołu obsługowego zapytanie dotyczące produktów lub obsługi polis. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: W małym mieście OC jest tańsze
wtorek, 21 marca 2017 09:47

Koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC zależy m.in. od wielkości miasta, w którym mieszka kierowca. Analitycy porównywarki Ubea.pl sprawdzili, jak ta zależność wygląda w praktyce.

Add a comment

Więcej…
 
PZU obecnie nie przewiduje podwyżek w OC
wtorek, 21 marca 2017 09:42

Prezes PZU Michał Krupiński zadeklarował, że „na dzisiaj” jego firma nie przewiduje podwyżek cen polis, ale jego zdaniem trzeba uregulować działalność kancelarii odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Uspokojenie w OC
wtorek, 21 marca 2017 09:41

W lutym średnia cena OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wynosiła 1160 zł, o 4 zł mniej niż w styczniu – wynika z raportu przygotowanego przez Unilink i „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: OC będzie drożeć. Ale powoli
wtorek, 21 marca 2017 09:40

W 2016 roku ubezpieczyciele znacząco podnieśli stawki w segmencie komunikacyjnym. Mimo tego nie udało się odzyskać rentowności w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Dlatego i w tym roku ceny obowiązkowych polis dla kierowców będą rosnąć, choć nie tak mocno jak w 2016 r. – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Przeciętny rok towarzystw
poniedziałek, 20 marca 2017 10:00

Mimo rosnących przychodów ubezpieczycieli ze składek, szczególnie widocznych w segmencie komunikacyjnych polis OC, wynik finansowy netto rynku pozostawia wiele do życzenia. Cieszy się natomiast fiskus, któremu ubezpieczyciele zapłacili w ubiegłym roku sporo ponad 1,5 miliarda złotych z tytułu podatków: dochodowego oraz od aktywów.

Z danych zebranych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) oraz Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) wynika, że w 2016 roku polscy ubezpieczyciele zebrali 56,04 mld zł składek, o 1,7% więcej niż w 2015 r. oraz wypłacili poszkodowanym i klientom 36,68 mld zł odszkodowań i świadczeń – o 4,66% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto towarzystw wyniósł 4,18 mld zł (-25,47% r/r), natomiast wynik techniczny uplasował się na poziomie 3369,07 mln zł – o 9,78% lepszym od ubiegłorocznego. Należny od polskich ubezpieczycieli podatek dochodowy w 2016 r. wyniósł 1 mld zł, a podatek od aktywów – ok. 620 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Czas podsumowań finansowych
poniedziałek, 20 marca 2017 09:59

Miniony tydzień został zdominowany przez podsumowania ubiegłorocznych osiągnięć całego rynku ubezpieczeń oraz jego poszczególnych przedstawicieli.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Platforma DataWalk pomoże walczyć z wyłudzeniami
poniedziałek, 20 marca 2017 09:57

Grupa Warta inwestuje w platformę analityczną DataWalk, stworzoną przez polską hightech’ową spółkę PiLab. To kontynuacja współpracy obu firm, która rozpoczęła się od trwającego jedynie kilka dni projektu pilotażowego, podczas którego zwiększono skuteczność typowania szkód wątpliwych.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz zapewnia geolokalizację auta
poniedziałek, 20 marca 2017 09:57

Coraz większe zainteresowanie assistance samochodowym skłania ubezpieczycieli do inwestycji w nowe rozwiązania technologiczne. Na rynku pojawiają się narzędzia, które mają usprawnić i przyspieszyć cały proces. Przykładem jest aplikacja z geolokalizacją, która wskazuje pomocy drogowej dokładne miejsce awarii, a klientowi pozwala śledzić czas, w jakim czasie pomoc się pojawi.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1052

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy