feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Nieprzewidywalność zadośćuczynień to jednak fakt?
wtorek, 18 kwietnia 2017 08:51

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, stwierdziła, że nieprzewidywalność zadośćuczynień można byłoby znacząco ograniczyć odpowiednią regulacją prawną, co ułatwiłoby pracę sądom, pozwoliłoby ubezpieczycielom na lepszą analizę ryzyka i ograniczyło wzrost składek w OC.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Największe wyzwanie dla nowego szefa PZU
wtorek, 18 kwietnia 2017 08:40

Kompromis frakcji w ekipie rządzącej pozwolił powołać Pawła Surówkę na stanowisko prezesa PZU SA. Głównym wyzwaniem dla nowego szefa zakładu będą relacje z Skarbem Państwa – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Nowy prezes stawia na kontynuację
piątek, 14 kwietnia 2017 08:42

Paweł Surówka, nowo wybrany prezes PZU SA, zamierza kontynuować politykę swojego poprzednika Michała Krupińskiego – zarówno w zakresie polityki dywidendowej, jak i strategii grupy do 2020 roku.

- Jestem zaszczycony, że rada nadzorcza PZU SA powierzyła mi (z dniem 13 kwietnia – AM) pełnienie funkcji prezesa jednej z największych grup kapitałowych w tej części Europy. Jestem dumny, że dotychczas mogłem współtworzyć jej strategię do 2020 roku i uczestniczyć w tak kluczowych dla spółki projektach, jak transakcja przejęcia Pekao SA. Konsekwentna realizacja tych zamierzeń będzie moim najwyższym priorytetem  – powiedział Paweł Surówka.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Sześć zakładów stosuje dobre praktyki dotyczące ubezpieczeń sprzętu
piątek, 14 kwietnia 2017 08:41

Od 1 kwietnia funkcjonują przygotowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń „Dobre praktyki PIU w zakresie ubezpieczeń sprzętu”. Dokument został przyjęty przez zarząd organizacji w lutym 2017 r. Aktualnie dobre praktyki stosuje sześciu ubezpieczycieli.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Nagroda za technologiczną nowoczesność
piątek, 14 kwietnia 2017 08:40

12 kwietnia, podczas VI Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń rozdano nagrody w konkursie dla sektora bankowo-ubezpieczeniowego. W kategorii „Najlepszy cyfrowy ubezpieczyciel” wygrała Compensa TU. Nagrodę przyznano za podejmowanie przez firmę kompleksowych wyzwań wdrożenia nowoczesnych technologii, wspierających Compensę w osiągnięciu celu, jakim jest bycie pierwszym wyborem klientów, pracowników i partnerów.

Add a comment

Więcej…
 
Insurance Forum: Ergo Hestia najlepszym ubezpieczycielem
piątek, 14 kwietnia 2017 08:39

Podczas IX Insurance Forum Ergo Hestia zwyciężyła w kategorii „Najlepszy Ubezpieczyciel”. Uzasadniając swoją decyzję, kapituła podkreśliła, że tytuł dla firmy jest wyrazem uznania m.in. za najlepiej ocenianą na rynku likwidację szkód oraz najniższy wskaźnik reklamacji wśród największych towarzystw ubezpieczeń. To również docenienie wdrożenia platformy iHestia.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Mało znane oblicze wypadków drogowych
piątek, 14 kwietnia 2017 08:37

Doniesienia na temat wypadków drogowych to zazwyczaj podstawowe dane na temat ich liczby w odniesieniu do poszczególnych regionów czy minionych lat. Tymczasem gromadzone przez policję statystyki skrywają wiele ciekawych i niekiedy zaskakujących informacji. Compensa przygotowała listę mało znanych informacji na temat wypadków drogowych.

Add a comment

Więcej…
 
GDPM: Szkolenie z odpowiedzialności prawnej ratowników
piątek, 14 kwietnia 2017 08:32

6 kwietnia w siedzibie Centrum Niezależnego Orzecznictwa i Usług Medycznych (CNOiUM) odbyło się szkolenie dotyczące odpowiedzialności prawnej ratowników medycznych.

Add a comment

Więcej…
 
Echa wyboru nowego szefa PZU SA
piątek, 14 kwietnia 2017 08:28

Media komentujące wybór Pawła Surówki na prezesa PZU SA zgodnie twierdzą, że jego nominacja to – podobnie jak wcześniejsza dymisja Michała Krupińskiego – efekt tarć na szczytach ekipy rządzącej. Różnią się jednak w ocenie tego, kto wziął górę w tych przepychankach.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Paweł Surówka nowym prezesem spółki
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:53

Po trzech tygodniach od odwołania Michała Krupińskiego poznaliśmy jego następcę na stanowisku prezesa PZU SA. Został nim Paweł Surówka, dotychczasowy szef PZU Życie. Zmiany nastąpiły również w składzie rady nadzorczej zakładu, który wkrótce przeprowadzi emisję obligacji podporządkowanych na rynku międzynarodowym.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1065

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

PZU Życie: Roman Pałac pełniącym obowiązki prezesa

Dotychczasowy prezes PZU Życie Paweł Surówka opuścił zajmowane stanowisko i został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Obowiązki szefa...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Kajmany: Wysyp licencji dla ubezpieczycieli

Początek 2017 r. okazał się okresem obfitości dla branży ubezpieczeniowej Kajmanów. W I kw. wydano 8 nowych licencji na działalność...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Internetowa sprzedaż wciąż kusi

Mimo że dotychczasową karierę directu w polskich ubezpieczeniach trudno uznać za oszałamiającą – zwłaszcza jeśli pamięta się entuzjazm...


czytaj dalej

Concordia: Prawie pół miliarda zebranych składek

Wynik finansowy Grupy Concordia Ubezpieczenia w 2016 r. wyniósł łącznie +10,3 mln zł, przy sprzedaży w wysokości 424,3 mln zł.

WTUŻiR Concordia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy