feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


PZU: Otwarcie CSP „Bezpieczny Poród”
czwartek, 06 grudnia 2018 09:39

5 grudnia zostało otwarte Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród” Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Partnerem placówki jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Dystrybucja: Łukasz Zoń o „brokerskim” raporcie KNF
czwartek, 06 grudnia 2018 09:38

Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR), skomentował dane zawarte w raporcie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o stanie rynku brokerskiego w 2017 roku*.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Przyszłoroczne szkolenia
czwartek, 06 grudnia 2018 09:36

W przyszłym roku Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR) będzie kontynuować cykl szkoleń realizowanych w trybie stacjonarnym i z użyciem transmisji internetowej wideo.

Add a comment

Więcej…
 
Auxilia: Ubezpieczyciel wypłacił zadośćuczynienie za zniszczone więzi
czwartek, 06 grudnia 2018 09:35

Ubezpieczyciel przyznał zadośćuczynienie rodzinie kobiety, która po wypadku komunikacyjnym znajduje się w stanie wegetatywnym.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Mocny start wspólnej oferty PZU i LOT
czwartek, 06 grudnia 2018 09:29

W ciągu trzech tygodni od udostępnienia przez Polskie Linie Lotnicze LOT polisy „PZU pomoc w podróży LOT” z ubezpieczenia skorzystało już 3 tys. osób – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Brokerzy ulokowali mniej, a ich przychody poszły w górę
środa, 05 grudnia 2018 09:59

W 2017 roku brokerzy ulokowali w zakładach ubezpieczeń mniej składek, niż miało to miejsce w roku poprzednim. Fakt ten nie odbił się jednak negatywnie na ich prowizjach, które uplasowały się na wyższym poziomie niż w 2016 r. – wynika z opublikowanego 4 grudnia opracowania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatytułowanego „Raport o stanie rynku brokerskiego w 2017 roku”.

Z raportu KNF wynika, że na koniec ubiegłego roku w rejestrze brokerów znajdowało się 1416 podmiotów. W tej grupie funkcjonowało 1367 brokerów ubezpieczeniowych (1325 w 2016 r.) i 49 reasekuracyjnych (42). W 2017 r. wydano 85 zezwoleń na wykonywanie działalności brokerskiej, o 7,6% mniej niż w 2016 r. (92). 76 licencji dotyczyło działalności ubezpieczeniowej, a 9 reasekuracyjnej (86 i 6). W pierwszej z grup wydano 44 zezwolenia dla osób fizycznych i 32 dla prawnych (36 i 50), natomiast w drugiej – 2 i 7 (1 i 5).

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Jak zmniejszyć średnią szkodę?
środa, 05 grudnia 2018 09:57

4 grudnia ukazał się kolejny odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem audycji pod tytułem „Jak zmniejszyć średnią szkodę?” był Adam Ryżycki z firmy Mentax.

Add a comment

Więcej…
 
PNSA: Konkursowe laury dla przedstawicieli ubezpieczeń
środa, 05 grudnia 2018 09:43

3 grudnia w warszawskim Hotelu Intercontinental podczas Gali Finałowej X edycji konkursu Polish National Sales Awards nagrodzono liderów sprzedaży i obsługi klienta w Polsce. Wyłoniono laureatów i wyróżnionych w 21 kategoriach. Przyznano również nagrodę Supersprzedawcy. W gronie wyróżnionych nie zabrakło przedstawicieli branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Zagraniczni kierowcy spowodowali 606 wypadków
środa, 05 grudnia 2018 09:36

Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wynika, że w 2017 roku kierowcy aut zarejestrowanych za granicą spowodowali w Polsce 14,6 tys. zdarzeń drogowych. 606 z nich stanowiły wypadki – podał rankomat.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Start prac grupy roboczej PPK
wtorek, 04 grudnia 2018 09:47

Trwają prace w ramach grupy roboczej Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wchodzą firmy, które zamierzają świadczyć usługi związane z Planami – instytucje finansowe, agenci transferowi oraz dostawcy oprogramowania dla HR. Celem powstania grupy jest wypracowanie standardu wymiany danych pomiędzy pracodawcami a podmiotami obsługującymi program PPK.

Grupa robocza PPK stawia sobie za cel wypracowanie uniwersalnego formatu wymiany danych miedzy pracodawcą a instytucją finansową świadczącą usługi PPK. Dzięki takiej standaryzacji rozwiązań, wdrożenie w życie nowych procedur w polskich przedsiębiorstwach będzie przebiegać sprawniej. W skład grupy wchodzą: Allianz, Aviva Investors TFI, Aviva, AXA TFI, Compensa TU i TUnŻ Ż, PKO Finat, ProService Finteco, TUiR i TUnŻ Warta, Unit4 Polska.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1319

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

UE: Stop nieuczciwym praktykom firm technologicznych

Unijni ustawodawcy uzgodnili, że zajmą twardsze stanowisko wobec technologicznych gigantów, takich jak Google, Amazon i Apple, w nowym...


czytaj dalej

AXA: Zakup XL się opłacił

AXA spodziewa się poprawy rentowności w następnych dwóch latach, dzięki biznesowi w USA pozyskanemu wraz z zakupem XL (za 15 mld dol.), i zamierza...


czytaj dalej

Nowa strategia UNIQA w Polsce

Utrzymanie pozycji lidera na rynku ubezpieczeń mieszkalnictwa i wzrost przypisu składki brutto w tym segmencie o połowę w ciągu 5 lat oraz...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Postanowienia noworoczne brokera

Wizja rozwoju firmy w nowym roku, plany dotyczące działań w najbliższych dwunastu miesiącach, przewidywane trendy – te kwestie były inspiracją dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook