feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Powrót wojny cenowej
wtorek, 17 października 2017 08:35

Agresywna polityka cenowa Gefion może być impulsem do wznowienia wojny cenowej w segmencie komunikacyjnym – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Cyberataki coraz większym zagrożeniem
wtorek, 17 października 2017 08:35

W obecnych czasach firmy mają dużo większe „szanse” paść ofiarą ataku hakerskiego niż ulec pożarowi. Dlatego zapewnienie bezpieczeństwa w sieci i kompensacji szkód związanych z cyberatakami jest wyzwaniem dla ubezpieczeń – informuje „Rzeczpospolita”..

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Niemiła niespodzianka
poniedziałek, 16 października 2017 08:42

Duże rozczarowanie – to słowo najlepiej podsumowywało ubiegłotygodniowe posiedzenie Podkomisji Stałej do Spraw Instytucji Finansowych, poświęconego projektowi ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Głównym powodem wspomnianego na wstępie odczucia było niezrozumiałe postępowanie części strony społecznej. Zgłaszanie poprawek, o których milczano w trakcie wcześniejszych konsultacji, brak przedstawienia postulatów w formie pisemnej – to tylko najjaskrawsze przykłady zachowań tych, którym szczególnie powinno zależeć na wprowadzeniu do aktu konkretnych rozwiązań. Choć trzeba również przyznać, że wśród konsultantów społecznych znaleźli się i tacy, którzy byli odpowiednio przygotowani. Jednak spora część zgłoszonych przez nich uwag nie zyskała akceptacji posłów.

Add a comment

Więcej…
 
4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski
poniedziałek, 16 października 2017 08:42

15 października w Krakowie odbył się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jedną z atrakcji towarzyszących imprezie była kolejna odsłona organizowanej przez PZU akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Certyfikat WAT potwierdza bezpieczeństwo zarządzania informacjami
poniedziałek, 16 października 2017 08:40

Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej potwierdziło, że Link4 należycie zabezpiecza swoje zasoby informacyjne we wszystkich obszarach biznesowych. Oznacza to, że ubezpieczyciel stosuje podejście systemowe, w ramach którego kompleksowo zarządza posiadanymi aktywami informacyjnymi, procesami i procedurami oraz ryzykiem dotyczącym bezpieczeństwa informacji.

Add a comment

Więcej…
 
GIODO: RODO może ograniczyć rozwój spersonalizowanych polis
poniedziałek, 16 października 2017 08:38

Dzięki gromadzonym i przetwarzanym danym ubezpieczyciele mogą lepiej ocenić ryzyko podczas przygotowywania oferty dla klienta. Coraz więcej firm stawia też na rozwiązania telematyczne, które będą dostarczać im jeszcze więcej istotnych informacji o kliencie. To jednak budzi obawy o bezpieczeństwo danych osobowych, szczególnie w kontekście nowego prawa, które wejdzie w życie w maju 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Fuzja polskich spółek Euler Hermes
poniedziałek, 16 października 2017 08:36

13 października Euler Hermes poinformował, że do końca roku dojdzie do zmian strukturalnych w ramach jego polskiego biznesu.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Ochrona firmy przed skutkami cyberataku
piątek, 13 października 2017 08:43

W związku obchodzonym 12 października Dniem Bezpiecznego Komputera Polska Izba Ubezpieczeń przypomniała, że odpowiednie ubezpieczenie może ochronić firmę przed wysokimi kosztami utraty czy przywrócenia danych powstałych w wyniku cyberataku.

Add a comment

Więcej…
 
AXA Assistance: 12 transportów air ambulansem podczas sezonu letniego
piątek, 13 października 2017 08:41

Podczas tegorocznego sezonu letniego AXA Assistance zorganizowała wyjątkowo dużą liczbę transportu medycznego do Polski z wykorzystaniem air ambulansu – wynika z raportu operatora dotyczącego trendów w ubezpieczeniach turystycznych we wspomnianym okresie.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Jak zabezpieczyć się przed skutkami katastrof
piątek, 13 października 2017 08:39

13 października przypada Międzynarodowy Dzień Ograniczania Skutków Katastrof, ustanowiony w 1989 r. przez ONZ. Celem inicjatywy jest zachęcenie rządów i społeczeństw do podejmowania działań prewencyjnych, które w pewnym stopniu zapobiegają klęskom żywiołowym i łagodzą ich skutki. Zdaniem Generali jest to dobra okazja, aby przyjrzeć się roli ubezpieczeń w takich sytuacjach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1143

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

AXA: Chętni na zarządzanie aktywami odprawieni

AXA zgłosiło się wielu graczy zainteresowanych jej spółką zarządzania aktywami, jednak okazuje się, że dla ubezpieczyciela nadal ma ona znaczenie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jak przekonać klientów

Car sharing nie jest nową usługą (jej początków należy szukać przed niemal półwieczem), ale dopiero od kilku lat znajduje się w fazie dynamicznego...


czytaj dalej

Link4: Czujnik dymu do polisy mieszkaniowej

W ramach specjalnej oferty ubezpieczenia Dom Link4 przekaże czujnik dymu Orno or-dc-609. Otrzyma go każdy nowy klient, który nabędzie polisę ze...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy