feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Link4 może zrealizować strategiczny cel już w tym roku
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:39

Strategia Link4 zakłada osiągniecie 1 mld zł przypisu składki do 2020 roku. Ten cel może zostać osiągnięty już w tym roku – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Wysoki poziom koncentracji w AC
środa, 14 czerwca 2017 08:47

Segment ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce jest mocno skoncentrowany. Pięciu największych graczy kontroluje ponad trzy czwarte całej „komunikacji” mierzonej przypisem składki brutto. Szczególnie wysoki poziom koncentracji widoczny jest w ubezpieczeniach AC.

Według raportu Komisji Nadzoru Finansowego podsumowującego wyniki sektora ubezpieczeń w I kwartale 2017 r., na dzień 31 marca przypis składki z ubezpieczeń komunikacyjnych osiągnął poziom 5403,56 mln zł – o 36,59% wyższy od odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku 3956 mln zł.* Najwyższym procentowym wskaźnikiem udziału w rynku komunikacyjnym, 35,48%, legitymował się PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Bezpieczna podróż poślubna z polisą
środa, 14 czerwca 2017 08:43

Wakacje uważane są za szczyt sezonu ślubnego. Co roku według danych Głównego Urzędu Statystycznego na ślubnym kobiercu staje ponad 180 tysięcy par, a tylko w okresie czerwiec – wrzesień jest ich prawie 113 tys. To oznacza ponad 100 tys. wakacyjnych podróży poślubnych. Polska Izba Ubezpieczeń radzi nowożeńcom, aby na wyjazd zagraniczny zabrali ubezpieczenie turystyczne, które ochroni ich budżet przed następstwami nieszczęśliwych wypadków czy kosztami leczenia.  

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Bez zmian wśród liderów rankingu
środa, 14 czerwca 2017 08:41

Z majowego rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki, wynika, że utrzymana została hierarchia ukształtowana w poprzednich odsłonach zestawienia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Euforia jest niewskazana
środa, 14 czerwca 2017 08:28

Pierwszy kwartał tego roku był udany dla polskiego rynku ubezpieczeń. Mimo to eksperci przestrzegają przed nadmiernym optymizmem – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Bankier.pl: Ile kosztuje polisa na krótki wyjazd zagraniczny?
środa, 14 czerwca 2017 08:28

W związku z rosnącym zainteresowaniem weekendowych podróży zagranicznych Bankier.pl sprawdził oferty pakietów ubezpieczeń turystycznych obejmujących krótkoterminowe wyjazdy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Dobry kwartał towarzystw
wtorek, 13 czerwca 2017 08:49

Pierwszy kwartał obecnego roku był udanym okresem dla polskich ubezpieczycieli. W obu segmentach działalności odnotowany został wzrost przychodów ze składek, a rentowność sektora majątkowego uległa zdecydowanej poprawie.

Z raportu opublikowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) wynika, że przez pierwsze trzy miesiące tego roku ubezpieczyciele zebrali w sumie 15,96 mld zł składek brutto – o 18,4% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. (13,48 mld zł). O 17,47%, z 8,89 mld zł do 10,44 mld zł, wzrosła też kwota odszkodowań i świadczeń wypłaconych brutto przez zakłady. Towarzystwa wyraźnie poprawiły rentowność: wynik techniczny w kwocie 1,24 mld zł był o 63,32% wyższy od odnotowanego na koniec I kw. ub.r. (759,14 mln zł), natomiast zysk netto wzrósł z 611,59 mln zł przed rokiem do 1,02 mld zł na dzień 31 marca 2017 r. (+67,47% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Ochrona prawna dla flot firmowych
wtorek, 13 czerwca 2017 08:47

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) poszerzyło swoją ofertę o ubezpieczenie DAS Flota, przeznaczone dla wszystkich firm posiadających floty pojazdów, bez względu na ich rodzaj i typ. Polisa zapewnia m. in. nielimitowane porady prawne, pokrycie kosztów sądowych oraz wynagrodzenia prawnika.

Add a comment
Więcej…
 
EAP: Wakacje za ćwierć miliona
wtorek, 13 czerwca 2017 08:44

Zdaniem Europ Assistance Polska, większość osób udających się na wakacyjny wyjazd zagraniczny stara się ograniczyć koszty i nie wykupuje dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. EAP podkreśla, że takie zachowanie może okazać się błędem, przez który wakacje te mogą stać się najdroższymi w życiu.

Add a comment

Więcej…
 
TU Europa: Ryzykowne wakacje bez polisy
wtorek, 13 czerwca 2017 08:43

60% uczestników badania „Morze czy góry?”, przeprowadzonego przez IMAS International na zlecenie TU Europa, uważa, iż warto dodatkowo ubezpieczać się podczas wakacji. Jednak tylko 42% deklaruje kupno polisy na najbliższy wyjazd.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1092

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy