feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PIU: Jubileuszowe posiedzenie Komitetu Nauk o Finansach PAN
poniedziałek, 20 marca 2017 09:55

9 marca odbyło się jubileuszowe posiedzenie Komitetu Nauk o Finansach PAN. Współorganizatorem wydarzenia była Polska Izba Ubezpieczeń. W posiedzeniu oprócz członków Komitetu wzięli udział przedstawiciele branży ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Co czeka OC w 2017 r.?
poniedziałek, 20 marca 2017 09:41

Zdaniem ubezpieczeniowych rozmówców „Dziennika Gazety Prawnej”, w tym roku ceny OC posiadaczy pojazdów mechanicznych będą rosły wolniej niż w 2016 r. Większość uważa, że segment nie odzyska rentowności, aczkolwiek niektórzy mówią o możliwym „wyjściu na zero”.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Rok dynamicznego wzrostu sprzedaży
piątek, 17 marca 2017 09:40

W ubiegłym roku spółki UNIQA w Polsce zebrały 1,44 mld zł składek brutto. Był to rezultat o jedną czwartą lepszy od uzyskanego w 2015 r. Na ten wynik zapracowały obie spółki grupy, ponieważ wzrost przypisu był w głównej mierze efektem rosnącej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych oraz polis na życie ze składką jednorazową. Wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń brutto wzrosła o 4% rok do roku, natomiast zysk finansowy brutto według międzynarodowych standardów rachunkowości (MSR) był o 60% niższy niż po 12 miesiącach 2015 r.

- 2016 rok był niewątpliwie jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach dla branży ubezpieczeniowej. Zarówno ze względu na wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i wejście w życie nowego prawa, rekomendacji, ugód i zaleceń dotyczących branży – przypomniał Jarosław Matusiewicz, prezes UNIQA Polska.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Nowa odsłona polis rolnych już wkrótce
piątek, 17 marca 2017 09:39

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach rolnych i zwierząt gospodarskich wprowadziła nowe zasady określania wysokości dotacji do składki w 2017 r. W tym roku maksymalnie może ona wynieść 65%, jednak jej finalna wysokość zależy od kilku czynników. Jak podkreślają eksperci Concordii Ubezpieczenia, wprowadzone zmiany stwarzają duże możliwości zarówno dla rolników, jak i firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wsparcie ekspansji Torpol w Norwegii
piątek, 17 marca 2017 09:39

Euler Hermes udzielił gwarancji kontraktowych spółkom Torpol i Torpol Norge wyspecjalizowanym w infrastrukturze transportowej, aby wesprzeć ich ekspansję na norweskim rynku budowlanym.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Warta z Gwiazdą Jakości Obsługi
piątek, 17 marca 2017 09:38

W badaniu przeprowadzonym w ramach Polskiego Programu Jakości Obsługi Warta otrzymała tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2017”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Złoty Laur w projekcie Laur Klienta/Konsumenta 2017
piątek, 17 marca 2017 09:37

Link4 znalazł się na I miejscu w ogólnopolskim projekcie Laur Klienta/Konsumenta 2017 w kategorii: jakość obsługi – ubezpieczenia samochodowe. Tym samym ubezpieczyciel otrzymał Złoty Laur.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Wzrost zysków i plany rozwoju
piątek, 17 marca 2017 09:35

W 2016 roku Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) odnotowało 22% wzrost zysku netto w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2017 r. firma chce dokonać konsolidacji spółki rumuńskiej i ma również zamiar zakupić do końca roku spółkę EuCOcar.

Add a comment

Więcej…
 
MSWiA: Samochody BOR będą miały AC
piątek, 17 marca 2017 09:33

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński zapowiedział w czwartek, że wraz ze wzrostem środków na Biuro Ochrony Rządu, samochody BOR zostaną objęte ubezpieczeniem AC.

Add a comment

Więcej…
 
Warta ma nowe narzędzie do walki z oszustami
piątek, 17 marca 2017 09:32

Warta kupiła autorskie rozwiązanie wrocławskiej firmy PiLab, pozwalające na szybką analizę dużych zbiorów danych. Zakład wykorzysta narzędzie do walki z przestępczością ubezpieczeniową – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 1052

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy