feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


AXA: Trudne ryzyka eksportera
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:52

Polskie firmy wyeksportowały w 2016 roku produkty o wartości ponad 183 mld euro. To już drugi rok z rzędu, kiedy saldo w handlu zagranicznym jest dodatnie. Choć w ostatnich miesiącach można zauważyć pewne wyhamowanie tego pozytywnego trendu związane ze wzrostem niepewności na rynkach światowych (Brexit, kryzys migracyjny, wyniki wyborów w USA), to wciąż polskie firmy eksportują swoje produkty i nawiązują współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Czy zapewniają jednak sobie należytą ochronę ubezpieczeniową?

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Laury dla ubezpieczeniowych liderów
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:51

12 kwietnia w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się VI Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, podczas której wręczono nagrody dla osób, które przyczyniły się do rozwoju sektora bankowego i ubezpieczeniowego, jak też najlepszych instytucji i najciekawszych rozwiązań minionego roku.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Wsparcie dla motocyklistów Harley-Davidson
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:50

Od początku lutego klienci kupujący motocykle Harley-Davidson otrzymują pakiet usług pomocowych na okres 12 miesięcy. W przypadku nieprzewidzianej sytuacji na drodze wsparcie motocykliście zapewnia Mondial Assistance.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Rafał Hiszpański z tytułem TOP Profesjonalista
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:49

Rafał Hiszpański, prezes D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, znalazł się w gronie wyróżniających się menedżerów nagrodzonych tytułem TOP Profesjonalista 2017, przyznawanym przez biznesowy dodatek tygodnika „Wprost”.

Add a comment

Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia: Laur dla aplikacji Saltus Zdrowie
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:46

Aplikacja Saltus Zdrowie została wyróżniona w Konkursie Technologicznym „Gazety Bankowej” Lider 2016. Markę uhonorowano w kategorii Medycyna i farmacja.

Add a comment

Więcej…
 
EAP: Wakacje bez polisy mogą być kosztowne
środa, 12 kwietnia 2017 08:39

Jak wynika z badania CBOS przeprowadzonego w marcu 2017 r., w tym roku 59% badanych – o 3 trzy punkty procentowe więcej niż w 2016 r. – zamierza wypoczywać poza miejscem stałego zamieszkania. Zwiększył się również odsetek osób planujących urlop wyłącznie w kraju (z 51% w ub.r. do 56% obecnie). Wyjazd zagraniczny rozważa 11% respondentów, natomiast 28% połączyłoby wypoczynek krajowy i zagraniczny. Europ Assistance Polska (EAP) przypomina, aby planując wakacje, pamiętać o bezpieczeństwie i zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami zdrowotnymi, wypadkiem czy zagubieniem bądź kradzieżą bagażu.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Ruszyła interaktywna mapa handlu zagranicznego
środa, 12 kwietnia 2017 08:37

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) uruchomiła interaktywną mapę handlu zagranicznego.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Rok dużej aktywności
wtorek, 11 kwietnia 2017 09:00

Prawie 24 tys. porad, niemal 19,5 tys. odebranych wniosków o interwencję lub postępowanie polubowne, 344 wydane tzw. istotne poglądy – to podstawowe statystyki obrazujące aktywność biura Rzecznika Finansowego w 2016 r.

- To pierwszy pełny rok naszej działalności obejmującej również sektor bankowo-kapitałowy, obok rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego, na którym jesteśmy obecni już ponad 21 lat. Niemal 5,5 tys. porad, 4 tys. wniosków o interwencję i 170 wniosków o istotny pogląd pokazują, jak potrzebne było rozszerzenie naszych kompetencji o ten segment rynku finansowego – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy. Ze względu na długą tradycję aktywności RzF na rynku ubezpieczeniowym nadal jest to najbardziej istotna część jego działania.

Add a comment

Więcej…
 
MetLife realizuje nową strategię
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:58

Od początku roku MetLife realizuje w Polsce nową strategię, której celem jest ugruntowanie pozycji rynkowej poprzez dojrzałe i dynamiczne podejście do sposobu prowadzenia działalności. Plany ubezpieczyciela zakładają m.in. oferowanie spersonalizowanych ofert, takich jak wprowadzone niedawno ubezpieczenie „MetLife na Życie”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU ubezpiecza Elektrownię Połaniec
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:57

Pod koniec 2016 roku Enea za ok. 1,26 mld zł kupiła Elektrownię Połaniec, jedną z młodszych elektrowni systemowych w Polsce i największy tego typu obiekt w południowo-wschodniej Polsce. Przetarg na ubezpieczenie firmy wygrał PZU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 1065

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

PZU Życie: Roman Pałac pełniącym obowiązki prezesa

Dotychczasowy prezes PZU Życie Paweł Surówka opuścił zajmowane stanowisko i został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Obowiązki szefa...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Kajmany: Wysyp licencji dla ubezpieczycieli

Początek 2017 r. okazał się okresem obfitości dla branży ubezpieczeniowej Kajmanów. W I kw. wydano 8 nowych licencji na działalność...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Internetowa sprzedaż wciąż kusi

Mimo że dotychczasową karierę directu w polskich ubezpieczeniach trudno uznać za oszałamiającą – zwłaszcza jeśli pamięta się entuzjazm...


czytaj dalej

Concordia: Prawie pół miliarda zebranych składek

Wynik finansowy Grupy Concordia Ubezpieczenia w 2016 r. wyniósł łącznie +10,3 mln zł, przy sprzedaży w wysokości 424,3 mln zł.

WTUŻiR Concordia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy