feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


S&P: Ocena PZU uzależniona od jego decyzji ws. Pekao
czwartek, 12 października 2017 08:34

Główny analityk rynku ubezpieczeń dla Polski S&P Global Ratings Jure Kimovec poinformował, że choć PZU odnotował bardzo dobre wyniki z działalności ubezpieczeniowej w I połowie roku, to agencja musi wstrzymać się z decyzjami ratingowymi, aż przekona się, na ile skutecznie spółka radzi sobie z aktywami banku Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: Wzrosną kary za brak OC
środa, 11 października 2017 08:53

Eksperci Compensa TU zauważają, że od 1 stycznia 2018 r. płaca minimalna wzrośnie o 5%*, z 2 tys. zł obecnie do 2,1 tys. zł, co oznacza automatyczne podwyżki kar za brak OC. W takim układzie maksymalna sankcja za brak OC w 2018 r. wyniesie 4,2 tys. zł dla aut osobowych (o 200 zł więcej niż obecnie), 6,6 tys. zł dla pojazdów ciężarowych (+600 zł r/r) oraz 700 zł w przypadku motocykli i skuterów (+30 zł r/r).

Add a comment

Więcej…
 
Grupa Europa: Konkurs technologiczny dla studentów
środa, 11 października 2017 08:52

Grupa Ubezpieczeniowa Europa ogłosiła konkurs dla studentów, w którym łączna pula nagród wynosi 34 tys. zł. Osoba lub zespół, który zaprojektuje najlepsze rozwiązanie technologiczne lub biznesowe, wspierające sprzedaż ubezpieczeń w kanałach zdalnych, otrzyma główną nagrodę w wysokości 20 tys. zł. Zwycięzca konkursu zostanie także zaproszony do rozpoczęcia współpracy z ubezpieczycielem.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Publikacje firmowe nagrodzone w konkursie Agape 2017
środa, 11 października 2017 08:51

W tegorocznej edycji konkursu Biuletynów Firmowych Agape 2017 raport roczny Grupy Ergo Hestia 2016 „Sieć” oraz magazyn „Risk Focus” zwyciężyły w swoich kategoriach. Z kolei biuletyn „Strefa Dilera” znalazł się w ścisłej czołówce.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Bez faktur odszkodowanie bez VAT
środa, 11 października 2017 08:46

Rada Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów pracuje nad rozwiązaniem, w myśl którego kierowca nieprzedstawiający faktur za naprawę auta otrzyma odszkodowanie bez VAT – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Wady wprowadzenia niezależnych rzeczoznawców
wtorek, 10 października 2017 08:56

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zgadza się z częścią opinii i uwag zawartych w raporcie Rzecznika Finansowego „Wytyczne nadzorcze w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych a praktyki zakładów ubezpieczeń”, ale nie podziela negatywnej oceny wdrożenia wytycznych. UKNF nie jest też entuzjastą zaproponowanego przez RzF wprowadzenia do komunikacyjnej likwidacji szkód niezależnych rzeczoznawców, gdyż w jego ocenie to rozwiązanie ma wady.

W opublikowanym 9 października komunikacie Urząd przyznał, że zgadza się z Rzecznikiem, że wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych stanowią narzędzie nadzoru precyzyjnie opisujące, jak powinien wyglądać zgodny z prawem oraz utrwaloną judykaturą sposób likwidacji szkód majątkowych z OC posiadaczy ppm. Zastrzegł jednocześnie, że „generalnie negatywna opinia o stanie wdrożenia wytycznych przez zakłady ubezpieczeń wydaje się jednak nie do końca uzasadniona”.

Add a comment

Więcej…
 
UFG: Jazda bez OC jest coraz mniej akceptowana
wtorek, 10 października 2017 08:54

Blisko jedna czwarta uczestników najnowszych badań sondażowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* nie akceptuje jazdy autem bez polisy OC – jeszcze sześć lat temu najmniej napiętnowanego zachowania na drodze. Zaostrzeniu uległy również poglądy odnośnie do sankcji za brak OC. Rośnie liczba kierowców opowiadających się za odholowaniem nieubezpieczonych pojazdów na policyjny parking oraz popierających odbieranie nieubezpieczonym recydywistom uprawnień do kierowania pojazdem.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Uproszczona procedura likwidacji szkód po Ksawerym
wtorek, 10 października 2017 08:52

W związku z wichurami, które przetoczyły się w ostatnich dniach przez Polskę i znacznym wzrostem liczby zgłoszeń Compensa uruchomiła działania mające na celu usprawnienie procesu likwidacji.

Add a comment

Więcej…
 
TUZ Ubezpieczenia: Wirtualny Manager Agenta
wtorek, 10 października 2017 08:48

Wraz z uruchomieniem przez TUZ Ubezpieczenia nowego call center (cc) Tele TUZ towarzystwo powołało do życia Wirtualnego Managera Agenta. Gdy wybieramy w cc linię nr 6, infolinia łączy z dostępnym przez 10 godzin na dobę i przygotowanym merytorycznie konsultantem.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Spotkanie z brokerami n/t przeciwogniowej impregnacji biznesu
wtorek, 10 października 2017 08:47

W Katowicach odbyła się konferencja pod hasłem: „Przeciwogniowa impregnacja biznesu – ryzyko, prewencja, ciągłość działania”, podczas której eksperci Hestii Loss Control tłumaczyli brokerom, w jaki sposób firmy powinny np. zminimalizować ryzyko związane z dużymi szkodami ogniowymi oraz jak właściwie ubezpieczyć się od tego typu zagrożeń.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 1142

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy