feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Compensa: Edukowanie dzieci pod kątem bezpieczeństwa drogowego
piątek, 19 maja 2017 08:41

W tym roku Compensa podejmuje działania mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw u najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy chce „obudzić” uśpione polisy
piątek, 19 maja 2017 08:38

Rzecznik Finansowy zwrócił się do prezydenta o podjęcie inicjatywy ustawodawczej mającej na celu uregulowanie kwestii tzw. uśpionych polis – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Nowe standardy zmienią sektor
piątek, 19 maja 2017 08:37

Nowe międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej dla ubezpieczycieli (IFRS 17*), które zaczną obowiązywać od 2021 roku, spowodują duże zmiany w ubezpieczeniach – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
XI Forum Assistance: Innowacje technologiczne – szanse i wyzwania
czwartek, 18 maja 2017 08:59

Europ Assistance Polska wraz ze Związkiem Banków Polskich zorganizowała jedenastą edycję Forum Assistance. Odbyła się ona 17 maja. Prawie stu ekspertów z branży ubezpieczeniowej, bankowej i leasingowej omawiało najnowsze trendy technologiczne w usługach finansowej oraz szanse i wyzwania, jakie stoją przed branżą w kontekście wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

- Modele biznesowe i usługi instytucji finansowych, które sprawdzały się w dotychczasowych warunkach rynkowych, w obliczu rosnącej roli nowoczesnych technologii muszą jeszcze bardziej ewoluować w stronę innowacji. Cieszymy się, że w tym roku podczas konferencji zaprezentowali się wiodący eksperci oraz analitycy z branży bankowo-ubezpieczeniowej, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami. Mamy nadzieję, że szeroko omawiane w tym roku zagadnienia dotyczące innowacji technologicznych w usługach finansowych będą źródłem inspiracji dla branży – powiedział Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance Polska, która wspólnie ze Związkiem Banków Polskich była organizatorem Forum.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: IFRS 17 – nowy standard dla kontraktów ubezpieczeniowych
czwartek, 18 maja 2017 08:59

Po 13 latach prac Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (IASB) ogłosi dziś długo wyczekiwany standard dla kontraktów ubezpieczeniowych – IFRS 17. Standard wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r., ale skala proponowanych zmian jest tak ogromna, że większość grup ubezpieczeniowych rozpoczęło już pierwsze pracę nad analizą wpływu nowych regulacji, opierając się na wersjach roboczych standardu. IFRS 17 definiuje zupełnie nowe podejście do rozpoznawania przychodów oraz zysku/strat w okresie świadczenia usług ubezpieczeniowych – pisze dr Adam Pasternak-Winiarski, Deloitte.

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall Polska: Odpowiedzialność za WannaCry
czwartek, 18 maja 2017 08:57

„Business Insurance”, powołując się na agencję Reuters, wskazuje, że ubiegłotygodniowy atak na komputery korzystające ze starszych lub nieaktualizowanych wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows ujawnił kolejny obszar ryzyka odpowiedzialności cywilnej firm, tym razem za zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa informacji w systemach – pisze Michał Molęda, Leadenhall Polska, specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Druga edycja IR Days już wkrótce
czwartek, 18 maja 2017 08:57

8 czerwca w Krakowie odbędzie się druga odsłona konferencji Insurance & Reinsurance Days (IR Days). Tegoroczna edycja wydarzenia, któremu patronuje „Gazeta Ubezpieczeniowa”, poświęcona będzie zagadnieniom związanym z ubezpieczeniami OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz innowacjom w ubezpieczeniach.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Ostatnie dni na przesłanie pomysłów do konkursu grantowego
czwartek, 18 maja 2017 08:51

Do 21 maja można zgłaszać pomysły w ramach piątej edycji konkursu grantowego fundacji Aviva „To dla mnie ważne”. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów, które potrwa od 22 maja do 11 czerwca.

Add a comment

Więcej…
 
mfind.pl: Im większe miasto, tym wyższa cena OC
czwartek, 18 maja 2017 08:50

Różnice w cenach polis OC pomiędzy dużymi miastami wojewódzkimi a okolicznymi miejscowościami sięgają ponad 30% – wynika z analizy porównywarki mfind.pl. Ta prawidłowość skłania niektórych do nieuczciwych zachowań.

Add a comment

Więcej…
 
PZU liczy na kolejne udane kwartały
czwartek, 18 maja 2017 08:41

17 maja prezes PZU SA Paweł Surówka zadeklarował, że ubezpieczyciel nie będzie zmieniać strategii do 2020 roku po niedawnych zmianach w zarządzie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 1080

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy