feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Warta: Platforma DataWalk pomoże walczyć z wyłudzeniami
poniedziałek, 20 marca 2017 09:57

Grupa Warta inwestuje w platformę analityczną DataWalk, stworzoną przez polską hightech’ową spółkę PiLab. To kontynuacja współpracy obu firm, która rozpoczęła się od trwającego jedynie kilka dni projektu pilotażowego, podczas którego zwiększono skuteczność typowania szkód wątpliwych.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz zapewnia geolokalizację auta
poniedziałek, 20 marca 2017 09:57

Coraz większe zainteresowanie assistance samochodowym skłania ubezpieczycieli do inwestycji w nowe rozwiązania technologiczne. Na rynku pojawiają się narzędzia, które mają usprawnić i przyspieszyć cały proces. Przykładem jest aplikacja z geolokalizacją, która wskazuje pomocy drogowej dokładne miejsce awarii, a klientowi pozwala śledzić czas, w jakim czasie pomoc się pojawi.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Jubileuszowe posiedzenie Komitetu Nauk o Finansach PAN
poniedziałek, 20 marca 2017 09:55

9 marca odbyło się jubileuszowe posiedzenie Komitetu Nauk o Finansach PAN. Współorganizatorem wydarzenia była Polska Izba Ubezpieczeń. W posiedzeniu oprócz członków Komitetu wzięli udział przedstawiciele branży ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Co czeka OC w 2017 r.?
poniedziałek, 20 marca 2017 09:41

Zdaniem ubezpieczeniowych rozmówców „Dziennika Gazety Prawnej”, w tym roku ceny OC posiadaczy pojazdów mechanicznych będą rosły wolniej niż w 2016 r. Większość uważa, że segment nie odzyska rentowności, aczkolwiek niektórzy mówią o możliwym „wyjściu na zero”.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Rok dynamicznego wzrostu sprzedaży
piątek, 17 marca 2017 09:40

W ubiegłym roku spółki UNIQA w Polsce zebrały 1,44 mld zł składek brutto. Był to rezultat o jedną czwartą lepszy od uzyskanego w 2015 r. Na ten wynik zapracowały obie spółki grupy, ponieważ wzrost przypisu był w głównej mierze efektem rosnącej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych oraz polis na życie ze składką jednorazową. Wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń brutto wzrosła o 4% rok do roku, natomiast zysk finansowy brutto według międzynarodowych standardów rachunkowości (MSR) był o 60% niższy niż po 12 miesiącach 2015 r.

- 2016 rok był niewątpliwie jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach dla branży ubezpieczeniowej. Zarówno ze względu na wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i wejście w życie nowego prawa, rekomendacji, ugód i zaleceń dotyczących branży – przypomniał Jarosław Matusiewicz, prezes UNIQA Polska.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Nowa odsłona polis rolnych już wkrótce
piątek, 17 marca 2017 09:39

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach rolnych i zwierząt gospodarskich wprowadziła nowe zasady określania wysokości dotacji do składki w 2017 r. W tym roku maksymalnie może ona wynieść 65%, jednak jej finalna wysokość zależy od kilku czynników. Jak podkreślają eksperci Concordii Ubezpieczenia, wprowadzone zmiany stwarzają duże możliwości zarówno dla rolników, jak i firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wsparcie ekspansji Torpol w Norwegii
piątek, 17 marca 2017 09:39

Euler Hermes udzielił gwarancji kontraktowych spółkom Torpol i Torpol Norge wyspecjalizowanym w infrastrukturze transportowej, aby wesprzeć ich ekspansję na norweskim rynku budowlanym.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Warta z Gwiazdą Jakości Obsługi
piątek, 17 marca 2017 09:38

W badaniu przeprowadzonym w ramach Polskiego Programu Jakości Obsługi Warta otrzymała tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2017”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Złoty Laur w projekcie Laur Klienta/Konsumenta 2017
piątek, 17 marca 2017 09:37

Link4 znalazł się na I miejscu w ogólnopolskim projekcie Laur Klienta/Konsumenta 2017 w kategorii: jakość obsługi – ubezpieczenia samochodowe. Tym samym ubezpieczyciel otrzymał Złoty Laur.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Wzrost zysków i plany rozwoju
piątek, 17 marca 2017 09:35

W 2016 roku Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) odnotowało 22% wzrost zysku netto w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2017 r. firma chce dokonać konsolidacji spółki rumuńskiej i ma również zamiar zakupić do końca roku spółkę EuCOcar.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1054

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy