feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rozmowy bez Asekuracji: Styczniowy ranking słuchalności
piątek, 01 lutego 2019 09:53

Prognozy dotyczące agentów, różnorodność i sposoby zmniejszenia średniej szkody komunikacyjnej – tym tematom były poświęcone styczniowe audycje publikowane w ramach autorskiego podcastu „Gazety Ubezpieczeniowej” zatytułowanego „Rozmowy bez Asekuracji”. Największym zainteresowaniem cieszył się odcinek poświęcony ostatniej z wymienionych powyżej kwestii.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Pomoc medyczna za prawie 800 tys. zł
piątek, 01 lutego 2019 09:41

739 tys. zł – na taką kwotę opiewała najdroższa interwencja medyczna udzielona w 2018 roku przez Mondial Assistance w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
piątek, 01 lutego 2019 09:30

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
PIU: Nowe rekomendacje dotyczące oceny ryzyka w ubezpieczeniach należności
czwartek, 31 stycznia 2019 09:45

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) przygotowała kolejny zbiór dobrych praktyk. Dokument opracowany przez Podkomisję ds. Ubezpieczeń Należności PIU dotyczy minimalnych wymogów informacyjnych przy ocenie ryzyka w ubezpieczeniach należności.

Samorząd ubezpieczycieli tłumaczy, że inspiracją do stworzenia rekomendacji były utrudnienia związane z procesem oceny ryzyka w ubezpieczeniach należności, wynikające ze stosowania zróżnicowanej terminologii oraz szablonów zapytań używanych przez brokerów i zakłady. W ich efekcie klienci przygotowują dane wielokrotnie według różnych schematów. Dodatkowym problemem są wątpliwości interpretacyjne wynikające ze stosowania odmiennych nazw tych samych pojęć. Zidentyfikowanie tych problemów skłoniło ubezpieczycieli do wypracowania dobrych praktyk w zakresie minimalnych wymogów informacyjnych w ochronie należności.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Przezorny polski turysta
czwartek, 31 stycznia 2019 09:45

Ośmiu na dziesięciu uczestników badania zrealizowanego przez SW Resarch dla Avivy zadeklarowało, że przed zimowym wyjazdem za granicę kupuje ubezpieczenie turystyczne.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Coface wprowadził nowe interaktywne narzędzie
czwartek, 31 stycznia 2019 09:44

Coface poszerzył ofertę online o Business Finder – interaktywne narzędzie ułatwiające klientom poszukiwanie nowych partnerów biznesowych. Za pomocą tej usługi klienci ubezpieczyciela mogą wybierać nowe grupy docelowe z bazy danych liczącej 30 mln firm.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Polacy nie dbają o aktywną profilaktykę nowotworową
czwartek, 31 stycznia 2019 09:43

Ponad połowa uczestników badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden zadeklarowała, że ma w rodzinie osobę chorującą na nowotwór. Mimo to tylko 51% respondentów deklaruje, że regularnie wykonuje badania profilaktyczne w celu wykrycia choroby.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
czwartek, 31 stycznia 2019 09:34

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia nabywa udziały w Macif Życie
środa, 30 stycznia 2019 09:46

Proces konsolidacji na polskim rynku ubezpieczeń trwa już od kilku lat. Dotychczas dotyczył głównie zakładów ubezpieczeń prowadzących działalność w formie spółek akcyjnych. Teraz objął też segment firm działających w formie zakładów ubezpieczeń wzajemnych.

14 stycznia Saltus TUW, działający pod marką Saltus Ubezpieczenia, zawarł umowę z Mutuelle Assurance des Commercants et Industriels de France et des cadres et salariés de l'Industrie et du Commerce i Mutavie Société Européenne. Na jej mocy towarzystwo nabędzie udziały w Macif Życie TUW. Umowa wejdzie w życie z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Kwoty, na jaką opiewa transakcja, nie ujawniono.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Sprzedaż grupówek krok po kroku
środa, 30 stycznia 2019 09:45

29 stycznia ukazał się kolejny, 51. już odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”, zatytułowany „Sprzedaż grupówek krok po kroku”. Gościem programu był Waldemar Poberejko z Gruplowe, specjalizujący się od 20 lat w grupówkach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1346

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook