feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Signal Iduna: Biuro Podróży Maltur ogłosiło niewypłacalność
piątek, 10 maja 2019 08:36

W związku z utratą płynności finansowej Biuro Podróży Maltur Andrzej Kiermasz poinformowało o zaprzestaniu działalności. Firma posiada gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez Signal Iduna Polska TU.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Ruszył nabór do programu stażowego
piątek, 10 maja 2019 08:35

Ruszył nabór do programu „Staż z widokiem na przyszłość” Ergo Hestii, skierowanego do studentów czwartego i piątego roku zarówno kierunków analitycznych, technicznych, prawnych, jak i słuchaczy marketingu i zarządzania.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Poszkodowany może leczyć się prywatnie
piątek, 10 maja 2019 08:33

Poszkodowany nie ze swojej winy w wypadku komunikacyjnym ma prawo do bezpłatnego leczenia prywatnego. Koszty powinien opłacić ubezpieczyciel, u którego sprawca wykupił OC. Wiedza na ten temat nie jest jednak powszechna – twierdzi Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Więcej uwagi ze strony nadzoru
piątek, 10 maja 2019 08:29

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zwróci baczniejszą uwagę na polski rynek ubezpieczeń – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczyciele o regulacjach i innowacjach
czwartek, 09 maja 2019 09:19

W środę 8 maja w Sopocie rozpoczął się doroczny Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Branża spotkała się po raz siódmy, by dyskutować o bieżących wyzwaniach. W związku z rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej hasło Kongresu brzmiało: „Europa: innowacje, inspiracje, regulacje”.

Gościem specjalnym wydarzenia był Gabriel Bernardino, przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA). W swoim wystąpieniu odniósł się do kluczowych wyzwań europejskich nadzorów, do których zaliczył m.in. standaryzację zasad obowiązujących w lokalnych systemach nadzorczych, nowe technologie i ich wpływ na branżę ubezpieczeniową oraz lukę emerytalną, będącą problemem wszystkich Europejczyków.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Marek Woszczyna przejmie odpowiedzialność za OC dla firm
czwartek, 09 maja 2019 09:15

Z początkiem czerwca Marek Woszczyna przejmie odpowiedzialność za rozwój linii biznesowej ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla firm w Avivie. Andrzej Wasilewski, który dotychczas szefował temu obszarowi, z końcem maja odejdzie z firmy, aby podjąć nowe wyzwanie zawodowe.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: SAS i ONDI tworzą platformę ubezpieczeniową
czwartek, 09 maja 2019 09:04

SAS ogłosiła nawiązanie współpracy z polskim start-upem ONDI w zakresie rozwoju platformy oferującej ubezpieczenia na żądanie. ONDI otrzyma dostęp do najnowszych technologii SAS w obszarze uczenia maszynowego i inteligentnego silnika decyzyjnego real-time. Dzięki tym narzędziom produkty oferowane na platformie ONDI mają być spersonalizowane i dostosowane do możliwości finansowych klientów.

Add a comment

Więcej…
 
DAS: Wypadek za granicą może słono kosztować kierowcę
czwartek, 09 maja 2019 09:03

Zmotoryzowanych turystów udających się za granicę mogą zaskoczyć niektóre lokalne przepisy, a w przypadku ich naruszenia muszą liczyć się z poważnymi problemami, w tym finansowymi. Problemy prawne mogą mocno nadwyrężyć urlopowy budżet – ostrzegają eksperci DAS.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Dzieło na wystawę w Gdańsku
czwartek, 09 maja 2019 09:02

Od początku marca w Muzeum Narodowym w Gdańsku można oglądać wystawę „Natura i duchowość” gdańskiego artysty Carla Borromäusa Rutharta. W tym tygodniu monograficzna wystawa zostanie wzbogacona o kolejne dzieło – obraz, który przedstawia lwa walczącego z tygrysem, pochodzący z zasobów Ergo Hestii.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Rośnie zainteresowanie OZE
czwartek, 09 maja 2019 09:01

Gothaer TU, specjalizujące się w ubezpieczaniu zielonej energii w Polsce, od kilku miesięcy notuje większe zainteresowanie inwestorów energią z odnawialnych źródeł. Stopniowo ruszają zamrożone inwestycje w farmy wiatrowe, planowane są też nowe elektrownie fotowoltaiczne.  

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1387

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook