feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Reso: Wakacje z dobrą ochroną
czwartek, 26 lipca 2018 08:32

Reso Europa Service przypomina, że w okresie wakacyjnym domy są w większym stopniu narażone na wystąpienie szkód spowodowanych przez nawałnice, powodzie czy kradzieże z włamaniem. Z kolei podczas pobytu w ośrodku turystycznym można niezamierzenie wyrządzić szkodę osobie trzeciej i być narażonym na jej materialne konsekwencje. W obu przypadkach dobrym zabezpieczeniem jest odpowiednie ubezpieczenie.

Add a comment

Więcej…
 
Roman Pałac o planach i zamierzeniach PZU Życie
czwartek, 26 lipca 2018 08:00

Prezes PZU Życie Roman Pałac poinformował, że spółka chce coraz lepiej wykorzystywać nowoczesne technologie. Szef zakładu widzi też jego kluczową rolę w Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Add a comment

Więcej…
 
Koniec ochrony dla branż narażonych na ryzyko pożaru
czwartek, 26 lipca 2018 08:00

Ubezpieczyciele wycofują się z udzielania ochrony firmom z branż szczególnie narażonych na ryzyko pożaru – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Szybka ścieżka sprzedaży PZU DOM
środa, 25 lipca 2018 08:41

24 lipca ukazał się nowy odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”, zatytułowany „Szybka ścieżka sprzedaży PZU DOM”.

Add a comment
Więcej…
 
Consultia: Ponad 100 mln zł składek w pół roku
środa, 25 lipca 2018 08:41

Przez sześć miesięcy tego roku Consultia zebrała 102,6 mln zł, o 16,7% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (87,9 mln zł). Przychody multiagencji przekroczyły 16,2 mln zł (13,7 mln zł, +18,3% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Jak ochronić budynki przed pożarem
środa, 25 lipca 2018 08:39

W związku z dużym zagrożeniem pożarowym eksperci Concordii Ubezpieczenia podpowiadają, jak zabezpieczyć domy oraz zabudowania gospodarcze przed ogniem.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: OC dla fizjoterapeuty
środa, 25 lipca 2018 08:38

Od 30 listopada tego roku każdy fizjoterapeuta prowadzący działalność gospodarczą będzie musiał wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, obejmujące wszystkie czynności fizjoterapeutyczne wynikające z Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, m.in. zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masaże oraz wybrane zabiegi terapii manualnej (w tym mobilizacje lub manipulacje). Fizjoterapeuci zatrudnieni na etacie i nieposiadający własnej działalności gospodarczej także powinni rozważyć zakup polisy OC, choć dla nich jest to ubezpieczenie dobrowolne. Ochroni ich ono w sytuacji, kiedy pracodawca będzie żądał pokrycia szkody wyrządzonej pacjentowi i wystąpi wobec nich z regresem do wysokości 3 pensji – przypomina Inter Polska.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Nowy budynek we Wrocławiu
wtorek, 24 lipca 2018 08:25

Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpocznie na początku 2019 r. budowę biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu. Budynek o łącznej powierzchni GLA około 12 tys. m2 będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne, z ponad 140 miejscami parkingowymi.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Zabezpieczenie dla lekarza pracującego pod presją
wtorek, 24 lipca 2018 08:22

Praca pod presją czasu ma negatywne skutki dla lekarzy. Dlatego eksperci Inter Polska radzą medykom, aby rozważyli zakup odpowiedniej polisy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Koniec tematu regulacji dotyczących polis z UFK
poniedziałek, 23 lipca 2018 08:28

Kwestie związane z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących szeroko rozumianej materii ubezpieczeniowej nader często są przedmiotem zainteresowania posłów i senatorów. Los podejmowanych inicjatyw jest różny: część z nich jest nadal przedmiotem prac obu Izb lub ich komisji, część pozostaje w zawieszeniu, a część już się zakończyła – albo ze względu na finał procesu legislacyjnego, albo ze względu na brak zainteresowania kontynuacją danego tematu. W ostatnim czasie taki los spotkał propozycję nowych regulacji dotyczących ubezpieczeń na życie z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1271

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook