feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Jaka ochrona dla użytkowników „elektryków”?
wtorek, 09 kwietnia 2019 08:28

Brak regulacji dotyczących odpowiedzialności w razie wypadku podczas jazdy małymi pojazdami elektrycznymi („elektrykami”) sprawia, że chcąc zapewnić sobie ochronę przed ewentualnymi roszczeniami, należy nabyć OC w życiu prywatnym – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Marzec 2019
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 09:11

Inauguracja prac nad wdrożeniem narzędzi umożliwiających dyscyplinowanie innych zakładów ubezpieczeń niż krajowe, działania PZU w ramach realizacji strategii oraz nowe inicjatywy ubezpieczyciela, Polska Izba Ubezpieczeń oraz przewodniczący KNF – tak przedstawia się lista laureatów marcowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – wpisanie do harmonogramu prac legislacyjnych rządu projektu ustawy pozwalającego Komisji Nadzoru Finansowego na stosowanie środków nadzorczych także wobec zagranicznych ubezpieczycieli w razie stwierdzenia naruszenia interesów ich klientów – za podjęcie realnych działań na rzecz rozwiązania problemu doskwierającego rynkowi od wielu lat i obejmującego więcej niż jeden segment produktów ochronnych.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Będzie zmiana marki potentata?
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 09:00

Zmiany właścicielskie, jakie dokonały się na polskim rynku, oraz procesy konsolidacyjne sprawiły, że w ostatnich latach kilka marek ubezpieczeniowych przeszło do historii. Za wyjątkiem Amplico żegnaliśmy się z brandami co najwyżej średnich graczy. Być może jednak wkrótce nadejdzie taki moment, gdy z branży zniknie szyld jednego z potentatów.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Ubezpieczyciele poprawili wynik finansowy
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 09:00

Ubiegłoroczne wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń były lepsze niż przed rokiem i wyniosły 6,6 mld zł. Wpłynęły na to korzystniejsze wyniki uzyskane tak przez zakłady ubezpieczeń na życie, jak i oferujące ubezpieczenia majątkowe – poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Piotr M. Śliwicki z tytułem CEO of The Year
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 08:55

Piotr Maria Śliwicki, prezes Grupy Ergo Hestia, otrzymał nagrodę European Leadership Awards w kategorii CEO of The Year, jako dowód uznania dla sukcesu, jakim jest stworzenie od podstaw wicelidera polskiego rynku ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Sollers Consulting: Izraelskie insurtechy pokazały swoje pomysły
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 08:54

Dziesięć insurtechów z Izraela zaprezentowało swoje rozwiązania kadrze kierowniczej polskiego sektora ubezpieczeniowego w warszawskiej siedzibie Sollers Consulting. Firmy przybliżyły działanie swoich aplikacji i platform wspierających sprzedaż oraz underwriting, optymalizację systemów legacy, wykrywanie oszustw i zarządzanie środkami pieniężnymi.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 08:50

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Problem „elektryków” wymaga rozwiązania
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 08:49

Rosnąca liczba wypadków z udziałem elektrycznych hulajnóg spowodowała powrót do dyskusji nad wprowadzeniem ubezpieczeń dla tego typu pojazdów lub ich użytkowników – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Z pasją do innowacji w ubezpieczeniach
piątek, 05 kwietnia 2019 08:52

We wtorek 9 kwietnia 2019 r. w Ambasadzie Królestwa Holandii w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja „Z pasją do innowacji”. Gospodarzem wydarzenia jest CCN Polska, należąca do międzynarodowej Grupy CCN działającej na terenie całej Europy.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Wzrost dwukrotnie wyższy od rynkowego
piątek, 05 kwietnia 2019 08:47

Należności eksportowe i krajowe ubezpieczone przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) rosły w 2018 r. dwa razy szybciej niż średnia rynkowa.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1374

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook