feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Aviva: Zalety oszczędzania na IKE
piątek, 10 lutego 2017 09:49

Oszczędzanie jest jednym z głównych noworocznych postanowień Polaków, związanych z ich finansami. W zwiększeniu długoterminowych oszczędności wspomoże korzystanie z IKE, dzięki któremu, poprzez zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych, można zaoszczędzić blisko o 1/5 pieniędzy więcej niż na produktach bez takiej formy – przypomina Aviva.

Add a comment

Więcej…
 
Specjalizacja drogą do sukcesu
piątek, 10 lutego 2017 09:29

MetLife, trzeci pod względem wielkości przypisu ubezpieczyciel życiowy w Polsce, sprawdził, że prowadzona przez niego dywersyfikacja biznesu jest mniej efektywna ekonomicznie niż skoncentrowanie się na kilku wybranych obszarach. Dlatego postanowił dokonać reorientacji kierunków swojej działalności – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Jak znaleźć równowagę w OC?
piątek, 10 lutego 2017 09:29

„Super Express” zorganizował debatę na temat podwyżek cen OC, w której wzięli udział przedstawiciele ubezpieczycieli, parlamentu, instytucji rynkowych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Zmiany w radzie nadzorczej i zarobkach członków władz
czwartek, 09 lutego 2017 09:53

8 lutego Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA dokonało zmian w radzie nadzorczej spółki. Udziałowcy przyjęli też nowe zasady wynagradzania członków zarządu i rady nadzorczej.

NWZ zakładu rozpoczęło się 18 stycznia, ale na wniosek pełnomocnika Skarbu Państwa zostało przerwane do 8 lutego. Podczas dokończonego posiedzenia doszło do zmian w radzie nadzorczej spółki. Z zasiadania w niej zrezygnował Eligiusz Krześniak (bez podania przyczyn). Natomiast decyzją udziałowców odwołanych zostało trzech innych członków organu: wiceprzewodniczący rady Marcin Gargas oraz Radosław Potrzeszcz i Piotr Paszko. Ich miejsce zajęli: Łukasz Świerżewski, Agata Górnicka, Paweł Górecki i Bogusław Banaszak.

Add a comment

Więcej…
 
InterRisk: Nagroda za sponsoring Biegu Rzeźnika
czwartek, 09 lutego 2017 09:49

30 stycznia w warszawskiej siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień laureatom IV edycji plebiscytu „The Champ Awards”. W ich gronie znalazł się InterRisk, który otrzymał nagrodę za najlepszy sponsoring imprezy sportowej – Bieg Rzeźnika.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Air-ambulans jest kosztowny
czwartek, 09 lutego 2017 09:48

Zachorowanie czy wypadek poza granicami Polski i realizowany w wyniku tych zdarzeń transport medyczny do kraju za pomocą air-ambulansu to koszt sięgający nawet kilkaset tysięcy złotych. Jest to jeden z najdroższych i najbardziej skomplikowanych organizacyjnie serwisów zawartych w ubezpieczeniu turystycznym – przypomina Mondial Assistance.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Mity na temat raka
czwartek, 09 lutego 2017 09:46

Choroby nowotworowe stanowią w Polsce drugą, po chorobach układu krążenia, najpoważniejszą przyczynę zgonów. Zgodnie z prognozami już w roku 2025 mają znaleźć się na miejscu pierwszym. Nowotworom towarzyszy szereg przekłamań i opinii, które z faktami na temat tej choroby nie mają nic wspólnego – zauważa Nationale-Nederlanden.

Add a comment

Więcej…
 
XL Catlin: Ryzyko i ubezpieczenia w świecie drapaczy chmur
środa, 08 lutego 2017 09:56

Lokalizacja, zagrożenia naturalne, jakie w danym miejscu występują, oraz konstrukcja budynku to główne czynniki, które wpływają na ocenę ryzyka zniszczeń w przypadku wieżowców. Ubezpieczenia dla biurowców i drapaczy chmur opiewają nawet na miliony dolarów.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu sprzętu narciarskiego
środa, 08 lutego 2017 09:53

Koszt całego zestawu narciarskiego lub snowboardowego to od dwóch do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego przed wyjazdem w góry warto zadbać o jego ubezpieczenie – radzą eksperci CUK Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Ponad 13 tys. skarg klientów ubezpieczycieli
środa, 08 lutego 2017 09:47

Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego poinformował Informacyjną Agencję Radiową, że według wstępnych danych w 2016 roku RzF przyjął około 17 tysięcy skarg na instytucje finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 1039

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

Fitch Ratings: Solvency II zwiększy popyt na reasekurację

Okres styczniowych odnowień kontraktów dowodzi, że pod reżimem Solvency II wzrośnie popyt na produkty reasekuracyjne, bowiem europejscy...


czytaj dalej

Tesla: Ubezpieczenie w cenie auta

Podczas prezentacji wyników Tesli za czwarty kwartał Jon McNeill, dyrektor działu sprzedaży i usług zapowiedział, że w przyszłości firma chce...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: SN wzmacnia prokliencki trend

Od kilku lat w otoczeniu prawnym ubezpieczeń widoczny jest prokliencki trend. Jednym z katalizatorów jego dynamicznego rozwoju jest Sąd Najwyższy,...


czytaj dalej

Analizy Online: Udane drugie półrocze UFK

Według zebranych przez nas danych na koniec grudnia 2016 roku aktywa netto ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych uplasowały się na poziomie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy