feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Gospodarcza siła branży
czwartek, 30 listopada 2017 10:07

Polscy ubezpieczyciele dają 2 milionom Polaków dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, chronią 1,7 bln zł majątku firm i tworzą 225 tys. miejsc pracy w gospodarce – wynika ze wspólnego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) i Deloitte zatytułowanego „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”. Opublikowana 29 listopada pełna wersja dokumentu opisującego wpływ ubezpieczeń na życie człowieka, na gospodarkę i na przedsiębiorstwa jest pierwszym tego typu opracowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Bez ubezpieczeń jakość naszego życia spadłaby diametralnie. Przy każdym wypadku losowym musielibyśmy naruszać nasze oszczędności, a spora część tych zdarzeń przewyższa kosztami oszczędności przeciętnego  Polaka – powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: W Czechach zadośćuczynienia są ustandaryzowane
czwartek, 30 listopada 2017 10:06

Czechy to kraj mający podobne doświadczenia w zakresie kształtowania procedur związanych z likwidacją szkód komunikacyjnych. Jednak niektóre rozwiązania zostały w tym kraju wprowadzone na innych zasadach niż w Polsce – wskazuje Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wzrosły zyski VIG Polska
czwartek, 30 listopada 2017 10:05

Trzy kwartały tego roku były udanym okresem dla polskiego biznesu Vienna Insurance Group.

Add a comment

Więcej…
 
Colonnade Insurance: A.M. Best oceniła siłę finansową na A-
czwartek, 30 listopada 2017 10:04

Agencja A.M. Best przyznała Colonnade Insurance rating siły finansowej na poziomie A- (Doskonały) z perspektywą stabilną. Ubezpieczyciel został doceniony m.in. za pozycję finansową, odpowiednie zbalansowanie profilu działalności, a także wyniki operacyjne.

Add a comment

Więcej…
 
PIU apeluje o zablokowanie ryzyka powrotu wojny cenowej
czwartek, 30 listopada 2017 09:53

29 listopada Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, poinformował, że PIU zaapeluje do Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, aby urzędy te nie dopuściły do powtórki wojny cenowej w OC ppm.

Add a comment

Więcej…
 
Bot do obsługi klienta w Compensie
czwartek, 30 listopada 2017 09:53

Compensa wprowadziła na swojej infolinii Wirtualnego Asystenta – bota do rozmowy z klientami – podał Bankier.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Sposoby na zidentyfikowanie naciągaczy
czwartek, 30 listopada 2017 09:52

W dodatku „Pieniądze Ekstra” dziennikarz „Gazety Wyborczej” Maciej Samcik przestrzega przed naciągaczami ubezpieczeniowymi i wskazuje, w jaki sposób zidentyfikować osoby parające się takimi praktykami.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Stabilizacja cen OC
środa, 29 listopada 2017 09:52

Z analizy danych zgromadzonych przez CUK Ubezpieczenia wynika, że średnia transakcyjna cena polisy komunikacyjnej OC w październiku spadła do poziomu z początku roku. Średnio kierowcy płacili za OC 701 zł – ok. 3% więcej niż rok wcześniej.

Add a comment

Więcej…
 
Polisa-Życie: Kolejny certyfikat Perły Polskiej Gospodarki
środa, 29 listopada 2017 09:50

24 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, XV Gala Pereł Polskiej Gospodarki, zorganizowana przez miesięcznik „Polish Market”. Podczas Gali zostały wręczone statuetki dla zwycięskich Pereł. W kategorii Perły Sektora Finansowego nagrodę otrzymała po raz trzeci Polisa-Życie.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Jaka ochrona na wyjazd na narty?
środa, 29 listopada 2017 09:49

Mondial Assistance przypomina, że przed wyjazdem w góry bezwzględnie należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które będzie dopasowane do rodzaju uprawianej aktywności. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działa w 31 krajach europejskich i gwarantuje dostęp do publicznej służby zdrowia na zasadach panujących w danym kraju. Niekiedy oznacza to konieczność częściowej dopłaty do świadczeń.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 1167

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

Swiss Re: John Dacey dyrektorem finansowym

Swiss Re ogłosił, że John Dacey, obecnie dyrektor ds. strategii grupy, został powołany na stanowisko dyrektora finansowego grupy, które obejmie z...


czytaj dalej

Paryż: AXA zintensyfikuje walkę ze zmianami klimatu

Podczas odbywającego się w Paryżu szczytu klimatycznego AXA zapowiedziała podjęcie większych zobowiązań na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Thomas...


czytaj dalej

UFG: Składka zakładów z OC ppm. wzrosła o niemal 2,4 mld zł

Przez dziewięć miesięcy 2017 roku ubezpieczyciele zebrali z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o blisko 2,4 mld zł składek więcej niż w...


czytaj dalej

Play uruchomił mobilny market ubezpieczeniowy

12 grudnia wystartował Play Ubezpieczenia – Mobilny market operatora telekomunikacyjnego. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej klienci telekomu...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy