feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Odnowiona oferta turystyczna Warty
środa, 30 stycznia 2019 09:43

29 stycznia ruszyła dystrybucja nowej odsłony ubezpieczenia turystycznego Warta Travel*. Cechy charakterystyczne polisy dostępnej zarówno w kanale agencyjnym, jak i internetowym to następstwa chorób przewlekłych w podstawowym zakresie ubezpieczenia i brak karencji.

Add a comment

Więcej…
 
TUW: Rolnicy z Wielkopolski pod ochroną
środa, 30 stycznia 2019 09:38

25 stycznia Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” podpisało z Wielkopolską Izbą Rolniczą umowę o utworzeniu związku wzajemności członkowskiej „Gospodarna Wielkopolska”.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: Optymalne ubezpieczenie na narty
środa, 30 stycznia 2019 09:37

Generali przypomina, że ważnym elementem przygotowań do sezonu narciarskiego jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Colonnade Insurance: Millenialsi podróżują bez ubezpieczenia
środa, 30 stycznia 2019 09:35

Millennialsi to indywidualiści – podróżując, chcą być jak najbardziej niezależni i mieć maksymalnie duży wpływ – od rezerwacji do wyboru aktywności na miejscu. Podróż ma być swego rodzaju spersonalizowanym doświadczeniem. Paradoksalnie jest to jednak grupa, która często podróżuje bez ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
środa, 30 stycznia 2019 09:24

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
PBUK: „Twardy” brexit a ruch drogowy na Wyspach
wtorek, 29 stycznia 2019 10:04

Ryzyko tzw. twardego brexitu, czyli opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej bez umowy, staje się coraz bardziej realne. Będzie ono miało konsekwencje dla wielu obszarów działalności ubezpieczeniowej, w tym funkcjonowania transgranicznych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w zakresie swobodnego przemieszczania się tymi pojazdami i zabezpieczenia interesów poszkodowanych. Należy przy tym pamiętać, że brytyjskie Biuro Narodowe jest jednym z członków Systemu Zielonej Karty, a rynek brytyjski działa w systemie ochrony gości, określonym w Dyrektywie Komunikacyjnej – wyjaśnia Mariusz Wichtowski.

Opuszczenie przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej bez umowy może mieć negatywny wpływ na dotychczasowe zasady ruchu transgranicznego poprzez ograniczenie swobody przemieszczania się pojazdami zarejestrowanymi w jednym z krajów Unii Europejskiej oraz Zjednoczonego Królestwa bez dodatkowych formalności (posiadanie certyfikatu Zielonej Karty), w oparciu o zasady domniemania istnienia obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Potencjalna zmiana dotyczyć będzie milionów obywateli całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Wielkiej Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Straty katastroficzne dotykają wszystkich
wtorek, 29 stycznia 2019 09:57

Polska Izba Ubezpieczeń zainspirowana akcją #10yearschallenge sprawdziła, ile katastrof naturalnych i gwałtownych zjawisk pogodowych wystąpiło w Polsce w ciągu ostatniej dekady. Analiza wykazała, że od 2009 r. co roku w naszym kraju występowały gwałtowne zjawiska pogodowe, które naraziły społeczeństwo i państwo na miliardowe straty. Jak policzyli eksperci Deloitte na zlecenie PIU w raporcie „Klimat ryzyka”, tylko ubiegłoroczna susza, która objęła prawie cały kraj, kosztowała nas 2,6 mld zł. Jak wynika z ostatnich danych Munich Re, globalne straty związane z katastrofami naturalnymi wyniosły w 2018 r. 160 miliardów dolarów.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU partnerem serwisu Papaya.Rocks
wtorek, 29 stycznia 2019 09:56

PZU kontynuuje współpracę z młodymi twórcami, tym razem przy projekcie realizowanym wspólnie z Papaya.Rocks – nowym lifestyle’owym serwisem internetowym. Już teraz powstaje seria filmów dokumentalnych pokazujących działania ubezpieczyciela, które do tej pory nie były komunikowane na szeroką skalę.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Prestiżowe wyróżnienia w obszarze HR
wtorek, 29 stycznia 2019 09:55

W styczniu Link4 po raz drugi otrzymało godło Inwestor w Kapitał Ludzki. Równolegle reprezentantka ubezpieczyciela została finalistką prestiżowego konkursu TOP HR Manager in Action.

Add a comment

Więcej…
 
ANG Spółdzielnia: Ruszyła kampania „Korporacja czy kooperacja”
wtorek, 29 stycznia 2019 09:53

„Korporacja czy kooperacja” – pod takim hasłem ruszyła kampania ANG Spółdzielni, mająca na celu przedstawienie przewag spółdzielni jako modelu biznesowego i zaproszenie do współpracy ekspertów kredytowych oraz ubezpieczeniowych. Do akcji włączyli się spółdzielcy ANG, którzy w serii filmików opowiadają o zaletach swojej pracy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 1346

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook