feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Euler Hermes: Wzrost ryzyka biznesowego na Dolnym Śląsku
czwartek, 09 maja 2019 08:45

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, iż firmy z województwa dolnośląskiego regulują swoje zobowiązania gorzej, zarówno w porównaniu do danych sprzed roku, jak i do moralności płatniczej w województwach sąsiednich.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF znów interweniuje w sprawie adekwatności składek
środa, 08 maja 2019 12:06

Po ponad 3,5 roku od poprzedniej interwencji Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ponownie wystąpił do ubezpieczycieli w sprawie adekwatności składki w komunikacyjnych ubezpieczeniach OC. Analiza nadzoru wykazała bowiem, że mimo dodatniego wyniku technicznego całego segmentu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) większość zakładów oferujących te ubezpieczenia notuje straty.

Poprzednia interwencja UKNF miała miejsce 28 września 2015 r., w czasach, gdy na rynku komunikacyjnym miała miejsce ostra wojna cenowa. W piśmie sygn. DNU/606/6/2/1/AW/2015* nadzór ostrzegł m.in., że kondycja w gr. 3 i 10 działu II zagraża wypłacalności towarzystw oferujących te produkty, a zwłaszcza tych, dla których komunikacyjne polisy OC i AC stanowią istotny element prowadzonej działalności.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Rusza VII Kongres
środa, 08 maja 2019 12:05

Dziś w Sopocie rozpoczyna się Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Tegoroczna, siódma już edycja tradycyjnego spotkania branży ubezpieczeniowej przebiegać będzie pod hasłem „Europa – innowacje, inspiracje, regulacje”.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Klimat ryzyka dla firm
środa, 08 maja 2019 12:04

Opublikowany 7 maja sześćdziesiąty piąty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” był poświęcony wpływowi zmian klimatycznych na przedsiębiorstwa. Gościem programu był Rafał Mańkowski, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Oferta dla deweloperów
środa, 08 maja 2019 12:03

UNIQA Polska przygotowała specjalny Pakiet dla Deweloperów. Firma została także wyłącznym partnerem ubezpieczeniowym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Add a comment

Więcej…
 
CCN Recoveries i Openclaims: Wsparcie w razie szkody transgranicznej
środa, 08 maja 2019 12:03

W kwietniu CCN Recoveries, część CCN Benelux, rozszerzyło współpracę z Openclaims, wprowadzając wraz z nim ofertę wsparcia, doradztwa i pomocy ubezpieczonym, pośrednikom oraz brokerom w przypadku roszczeń z tytułu odpowiedzialności w kontekście szkód transgranicznych. Ze specjalnej usługi pomocy prawnej opartej na zasadzie wynagrodzenia za efekt (success fee) można skorzystać w 36 krajach Europy poprzez sieć CCN.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rząd przyjął nowelę ustawy o PPK
środa, 08 maja 2019 09:21

7 maja Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), przedłożony przez ministra przedsiębiorczości i technologii. Proponowane przepisy przewidują zniesienie limitu 30-krotności podstawy wpłat w PPK oraz uproszczenie systemu.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Piątek najniebezpieczniejszym dniem na drogach
środa, 08 maja 2019 09:20

W 2018 roku na polskich drogach doszło do ponad 468 tys. wypadków i kolizji drogowych. Najbardziej niebezpiecznym dniem tygodnia okazał się być piątek. Do kolizji i wypadków najczęściej dochodzi także przy dobrych warunkach atmosferycznych – wynika z danych zebranych przez rankomat.pl.

Add a comment
Więcej…
 
Reso: Nowa formuła Reso Suwałki 10,5
środa, 08 maja 2019 09:19

Reso Europa Serwice poinformowało, że w tym roku Reso Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, czyli „Suwalska ćwiartka”, największa impreza biegowa na Suwalszczyźnie po raz ostatni odbędzie się w dotychczasowej formule. Od 2020 r. ćwierćmaraton zostanie zastąpiony przez półmaraton.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Coraz więcej cyfrowych możliwości
środa, 08 maja 2019 08:40

Rosnąca liczba klientów przenoszących decyzje zakupowe do sieci internetowej jest wyzwaniem dla ubezpieczycieli – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 1387

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook