feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


PBUK: Wybrano zarząd nowej kadencji
środa, 26 czerwca 2019 08:40

25 czerwca Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przyjęło sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności PBUK za rok 2018. WZC udzieliło absolutorium zarządowi kończącej się kadencji i wybrało jego skład na następne cztery lata.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh Polska: Tendencje rynkowe w zakresie ubezpieczeń fuzji i przejęć
środa, 26 czerwca 2019 08:38

Coraz szerszy zakres ochrony, zdecydowanie więcej szkód i rosnące stawki polisowe – to kluczowe trendy na rynku ubezpieczeń transakcyjnych w Polsce i na świecie, które obserwowaliśmy w roku 2018 i w pierwszej połowie 2019 roku – informuje Małgorzata Splett z Marsh Polska.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Laury dla Projektu Aros oraz portalu moje.pzu.pl
środa, 26 czerwca 2019 08:37

PZU zdobył główną nagrodę w konkursie Efma & Accenture Insurance Awards 2019 w kategorii workforce transformation. Jury doceniło Projekt Aros realizowany od 2017 roku. W jego ramach wdrożono narzędzia klasy Robotic Process Automation (RPA). Nagrodę w konkursie zdobył również portal moje.pzu.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Polskie przedsiębiorstwa stoją w obliczu trudności
środa, 26 czerwca 2019 08:33

Impuls z Unii Europejskiej w postaci silnego popytu eksportowego i wzrostu inwestycji, a także konsumpcja przyczyniły się do niedawnego ożywienia gospodarczego, ale z analizy Euler Hermes wynika, iż najlepsze dni Polski pod względem dobrych wyników gospodarczych są już prawdopodobnie za nami.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Pierwszy kiosk telemedyczny
wtorek, 25 czerwca 2019 08:45

PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy kiosk telemedyczny, czyli mobilny gabinet, w którym pacjent ma możliwość wykonania diagnostyki za pomocą aparatury telemedycznej, a następnie wideokonsultacji z lekarzem. To rozwiązanie, z którego docelowo będą mogli skorzystać pracownicy firm posiadających Opiekę Medyczną PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Wyróżnienie dla ubezpieczenia „Generali, z myślą o firmie”
wtorek, 25 czerwca 2019 08:42

Ubezpieczenie dla małych i średnich firm „Generali, z myślą o firmie” zostało wyróżnione w raporcie Turbiny Polskiej Gospodarki, przygotowanym przez „Gazetę Finansową”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Laury za działania employer brandingowe oraz ofertę dla flot
wtorek, 25 czerwca 2019 08:40

W konkursie Employer Branding Excellence Awards 2019 PZU otrzymał wyróżnienie za ogólnopolską kampanię employer brandingową. Kampania prowadzona była na terenie całej Polski. Z kolei oferta flotowa PZU została wyróżniona w 8. edycji ogólnopolskiego plebiscytu flotowego Fleet Derby 2019, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Fleet”.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Jakie ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd?
wtorek, 25 czerwca 2019 08:39

Inter Polska przypomina, że podczas wyjazdów wakacyjnych, zwłaszcza tych zagranicznych, można trafić do lekarza lub do szpitala. Wtedy niezbędne okazuje się ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała czy choroby.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Końcowe odliczanie do debiutu marki Wiener TU
wtorek, 25 czerwca 2019 08:36

Na początku lipca na rynek oficjalnie zostanie wprowadzona marka Wiener TU, która zastąpi obecny szyld Gothaer TU. Rebranding zostanie przeprowadzony do końca tego roku – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wzrost w majątku, spadek w życiówce
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku potwierdził wcześniejsze szacunki Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU)* dotyczące rezultatów sektora oraz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG)** o spadku przypisu w grupie 10 działu II.

Z dokumentu zatytułowanego „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń I/2019” wynika, że przez pierwsze trzy miesiące 2019 roku ubezpieczyciele zebrali w sumie 16 351,91 mln zł składek brutto – o prawie 100 mln zł więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. (16 252,57 mln zł). Kwota odszkodowań i świadczeń wypłaconych brutto przez zakłady zmniejszyła się o blisko 300 mln zł r/r, do 10 204,36 mln zł. Sektor poprawił też swoją rentowność: wynik techniczny w kwocie 1431,75 mln zł był o niemal 60 mln zł wyższy od odnotowanego na koniec I kw. ub.r., natomiast zysk netto wzrósł o nieco ponad 90 mln zł r/r, do 1135,92 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1408

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook