feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Rusza V Kongres PIU
wtorek, 09 maja 2017 08:46

Dziś w Sopocie rozpoczyna się V Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Tegoroczna edycja spotkania przebiegać będzie pod hasłem „Ubezpieczenia – wartość dla gospodarki i społeczeństwa”.

Add a comment

Więcej…
 
Odeszła Monika Woźniak-Makarska
wtorek, 09 maja 2017 08:45

4 maja po długiej walce z chorobą zmarła Monika Maria Woźniak-Makarska, współtwórczyni i prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
Payback: Kto i dlaczego sięga po ubezpieczenie
wtorek, 09 maja 2017 08:44

Blisko 80% uczestników najnowszego badania Payback Opinion Poll deklaruje, że korzysta z dobrowolnych ubezpieczeń. Do najpopularniejszych polis należą ubezpieczenia domu/mieszkania (88%), na życie (77%) oraz NNW (64%). Mniejszą wagę do polis przywiązują młodsze osoby – millennialsi, urodzeni po 1985 r. – tylko 65% spośród nich opłaca składki dobrowolnych ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance Polska: Statystyka interwencji podczas majówki
wtorek, 09 maja 2017 08:43

Firma Europ Assistance Polska (EAP) podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas długiego majowego weekendu. Najczęściej interwencje dotyczyły assistance samochodowego (82%), a zgłoszenia z zakresu pomocy medycznej stanowiły 18% interwencji.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia: Troska o najbliższych motywacją do zakupu polisy życiowej
wtorek, 09 maja 2017 08:42

W kwietniowym badaniu Kantar Public dla Concordii Ubezpieczenia niemal 2/3 badanych przyznało, że główne lęki, które im towarzyszą na co dzień, to obawy o zdrowie i życie swoich najbliższych*. Odpowiedzi ankietowanych wskazują, że to właśnie chęć zapewnienia bezpieczeństwa najbliższym jest motywacją do ubezpieczenia swojego życia.

Add a comment

Więcej…
 
Polisa-Życie: Order Finansowy za Grupę+
wtorek, 09 maja 2017 08:41

Miesięcznik „Home&Market” przyznał Polisie-Życie Order Finansowy. Towarzystwo zostało wyróżnione w kategorii „Ubezpieczenia na Życie” za produkt Grupa+.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: Za granicą warto mieć assistance
wtorek, 09 maja 2017 08:40

Eksperci Compensy TU przypominają, że w przypadku awarii auta czy wypadku komunikacyjnego poza Polską przydaje się samochodowe assistance.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa pomogą w budowaniu oszczędności
wtorek, 09 maja 2017 08:36

Zła sytuacja demograficzna i wielomiliardowy deficyt w ZUS zmuszają młodsze pokolenia do zadbania o emerytury na własną rękę. Temu ma również służyć rządowy Program Budowy Kapitału, który wystartuje w przyszłym roku. Alternatywną formą mogą być ubezpieczenia oszczędnościowo-ochronne, które cieszą się w Europie dużą popularnością.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Eksport nadal rośnie
wtorek, 09 maja 2017 08:33

Na podstawie analizy opublikowanych danych o stanie gospodarki w marcu oraz zapotrzebowania na usługi KUKE w zakresie ochrony transakcji eksportowych ubezpieczyciel szacuje, że w marcu eksport z Polski wyniósł 17,435 mld euro. Był więc o 15,9% większy od notowanego w lutym i jednocześnie o 12,6% większy niż w marcu 2016 r. Liczony w złotych eksport wyniósł 74,782 mld (+15,3% m/m i +12,5% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Firmy płacą mniej za polisy
wtorek, 09 maja 2017 08:29

Marazm inwestycyjny sprawił, że w ubiegłym roku spadły ceny ubezpieczeń finansowych – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1080

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy