feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Finanse: Ryzykowna ochrona kryptowalut
wtorek, 17 lipca 2018 08:34

Spółka Crypto Security tworzy kryptowalutowy fundusz gwarancyjny. Jego zadaniem będzie zabezpieczanie depozytów klientów giełd i kantorów internetowych, którzy przejdą audyt bezpieczeństwa – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Szereg zmian w Metodyce BION za 2017 rok
poniedziałek, 16 lipca 2018 08:42

12 lipca w serwisie internetowym Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowana została nowa wersja Metodyki BION dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji. W porównaniu do oceny za rok 2016 najnowsza metodyka zawiera szereg zmian.

BION za 2017 rok różni się od poprzedniej w trzydziestu jeden obszarach/wskaźnikach. W przypadku ryzyka relacji z klientem dokonano korekty definicji, w ekspozycji na ryzyko związane z niską jakością kredytową zmieniono wskaźnik, uwzględniając m.in. w liczniku wartości środków pieniężnych, depozytów oraz obligacji państwowych zawartych w jednostkach uczestnictwa w przedsiębiorstwach zbiorowego inwestowania (innych niż aktywa dla ubezpieczeń na życie związanych z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym i dla ubezpieczeń na życie, w których świadczenie jest ustalane w oparciu o określone indeksy lub inne wartości bazowe).

Add a comment

Więcej…
 
Telematics Technologies: Istotna rola danych o ograniczeniach prędkości
poniedziałek, 16 lipca 2018 08:35

Eksperci Telematics Technologies, dostawcy rozwiązania technologicznego dla Link4 Kasa Wraca wyjaśniają, w jaki sposób radzą sobie z rozproszonymi i szybko zmieniającymi się danymi o obowiązujących ograniczeniach prędkości na drogach w Polsce, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania polis typu UBI.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Pracownicy oddali 18,5 litra krwi
poniedziałek, 16 lipca 2018 08:35

48 osób, 4 godziny, 18,5 litrów krwi przekazanych Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – to bilans tegorocznej, drugiej już akcji honorowego oddawania krwi, zorganizowanej przez Generali.

Add a comment

Więcej…
 
TUW „TUW”: Wheelmageddon
poniedziałek, 16 lipca 2018 08:35

TUW „TUW” było głównym sponsorem trzeciej edycji terenowego wyścigu na wózkach inwalidzkich – Wheelmageddon. Organizatorem wydarzenia odbywającego się w ramach projektu Avalon Extreme była Fundacja Avalon.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz Polska: Konkurs z udziałem gwiazd
poniedziałek, 16 lipca 2018 08:34

W ramach konkursu, w którym nagrodą jest wyjazd na Allianz Junior Football Camp, Allianz Polska zaprosił gwiazdy Bayern Monachium do zmierzenia się w grze na Messengerze. Jeśli podejmą wyzwanie, ubezpieczyciel zapewni dodatkowe miejsce na obozie AJFC dla podopiecznego Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: 7 wskazówek dotyczących likwidacji szkody
poniedziałek, 16 lipca 2018 08:33

Letnie wichury, powodzie i burze z gradem dotykają nie tylko właścicieli gospodarstw, ale również przedsiębiorców. W przypadku szkód o niewielkiej wartości towarzystwa ubezpieczeniowe stosują uproszczoną procedurę ubiegania się o odszkodowanie. W przypadku większych zniszczeń, które wymagają analizy i wizyty rzeczoznawcy – procedura jest znacznie dłuższa. Eksperci Gothaer TU podpowiadają, co zrobić, gdy wypłacona kwota nie pokrywa kosztów naprawy szkody, kiedy można otrzymać zaliczkę na poczet odszkodowania i czy przed wizytą likwidatora można rozpocząć prace naprawcze.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Innowacyjność jest koniecznością
poniedziałek, 16 lipca 2018 08:31

Bacca jest przykładem firmy, która odniosła sukces, proponując branży ubezpieczeniowej ciekawe rozwiązanie bazujące na nowoczesnych technologiach – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
PSU: Dorota Jezierska nowym prezesem Stowarzyszenia
czwartek, 12 lipca 2018 08:47

26 czerwca odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Underwriterów. Podczas obrad uczestnicy WZC dokonali zmian we władzach organizacji.

Nowym prezesem PSU została jego dotychczasowa wiceprezes Dorota Jezierska, dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Biura Ubezpieczeń Osobowych Signal Iduna. Zastąpiła Arkadiusza Barszcza, który przez ostatnich kilka lat stał na czele organizacji. Na facebookowym profilu organizacji nowa prezes zamieściła podziękowania za wybór, oceniając go jako „ogromny zaszczyt, ale również zobowiązanie i oczekiwania”. „Wraz z całym Zarządem postaramy się Was nie zawieść i razem z Wami współtworzyć nową jakość i nowe oblicze PSU. Chcemy być bardziej widoczni, mieć większy udział w tworzeniu nowoczesnego rynku ubezpieczeniowego z nowoczesnym podejściem do oceny ryzyka” – napisała.

Add a comment

Więcej…
 
XXIV Forum Teleinformatyki: System informacyjny państwa i obywatela
czwartek, 12 lipca 2018 08:46

W dniach 27-28 września 2018 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS w Miedzeszynie odbędzie się XXIV Forum Teleinformatyki. Patronem medialnym wydarzenia odbywającego się w tym roku pod hasłem „System informacyjny państwa i obywatela” jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1271

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook