feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PBUK i TTF: Szwedzki rynek ubezpieczeń komunikacyjnych
czwartek, 01 czerwca 2017 08:45

Około 8,7 mln pojazdów, silna koncentracja rynku polis komunikacyjnych i mniej niż 1% nieubezpieczonych pojazdów to główne cechy sektora ubezpieczeń motoryzacyjnych w Szwecji. Teoria i praktyka stosowane w tym kraju były tematem kolejnego seminarium organizowanego przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, poświęconego międzynarodowym standardom likwidacji szkód.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Nowy portal dla ubezpieczonych klientów
czwartek, 01 czerwca 2017 08:41

Coface uruchomił nowy portal dla klientów ubezpieczających należności oraz zmodyfikował narzędzie online do zarządzania umowami ubezpieczenia – CofaNet Essentials.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Rzeźba dla projektu UNIQA Art Łódź
czwartek, 01 czerwca 2017 08:40

W Parku Staromiejskim powstała piąta realizacja artystyczna w ramach projektu UNIQA Art Łódź organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Tym razem jest to rzeźba przedstawiająca odciętą głowę Jana Chrzciciela. Została usytuowana na cokole w oczku wodnym pośrodku parku. Autorem rzeźby jest Szymon Ryczek.

Add a comment

Więcej…
 
mfind.pl: Rodzice płacą mniej
czwartek, 01 czerwca 2017 08:40

Eksperci porównywarki mfind.pl sprawdzili, w jakim stopniu posiadanie dzieci wpływa na ceny polis komunikacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Ponad pół miliarda zebranych składek w I kwartale
środa, 31 maja 2017 08:42

515,5 mln zł, o 62% więcej niż przed rokiem – taki przypis składki uzyskały łącznie oba towarzystwa UNIQA Polska w pierwszym kwartale tego roku. Wzrost jest w głównej mierze zasługą wyników sprzedaży w biznesie życiowym.

Majątkowe UNIQA TU zebrało łącznie 297,41 mln zł składek brutto – o 3% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. (289,17 mln zł). Przypis w „komunikacji” zwiększył się o 2,7% r/r. – Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych mieliśmy względnie stabilną sytuację w pierwszych miesiącach tego roku. Podwyżki stawek, tak duże jeszcze w 2016 roku, istotnie wyhamowały. Obserwowaliśmy najwyżej kilkuprocentowe wzrosty – wyjaśnił Jarosław Matusiewicz, prezes UNIQA Polska.

Add a comment

Więcej…
 
Pramerica Życie: Finansowe priorytety Polaków i Amerykanów
środa, 31 maja 2017 08:41

Polacy kierują się opinią rodziny przy podejmowaniu decyzji finansowych, a gdy kupują ubezpieczenie to głównie, by zabezpieczyć bliskich na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Amerykanie bardziej skupiają się na swojej przyszłości i częściej myślą o swojej emeryturze – takie wnioski płyną z raportu „Pramerica Insight: Polacy i Amerykanie o finansach osobistych”, opublikowanego przez Pramerica Życie.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: 180 wypadków z udziałem dzieci dziennie
środa, 31 maja 2017 08:37

Z związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Polska Izba Ubezpieczeń przypomina rodzicom, jak mogą zabezpieczyć się przed trudnymi do przewidzenia finansowymi konsekwencjami wypadków, którym dzieci ulegają lub które mogą spowodować.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Jak zapewnić dziecku łatwiejszy start w dorosłość
środa, 31 maja 2017 08:36

Aviva wskazuje trzy proste kroki do skutecznego oszczędzania na start w dorosłość dziecka, które warto zastosować jak najwcześniej.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: NNW i OC pomogą uniknąć kłopotów podczas wakacji
środa, 31 maja 2017 08:36

Eksperci Gothaer TU zwracają uwagę, że ubezpieczenie NNW i OC w życiu prywatnym mogą przydać się także turystom spędzającym wakacje w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA porządkuje „komunikację”
środa, 31 maja 2017 08:07

W pierwszym kwartale tego roku PZU SA udało się odzyskać rentowność w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w segmencie klienta masowego. Ubezpieczyciel osiągnął to dzięki m.in. podniesieniu cen przy jednoczesnej redukcji kosztów – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1092

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy