feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Ergo Hestia: Przyznano Nagrody im. księdza Józefa Tischnera
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:50

Filozof Ireneusz Ziemiński, dziennikarka i publicystka Ewa Siedlecka oraz założyciel wspólnoty Betlejem ksiądz Mirosław Tosza zostali laureatami siedemnastej edycji Nagrody Znaku i Hestii im. księdza Józefa Tischnera.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Syndrom chorego biurowca
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:49

Rozwój gospodarczy, pojawienie się nowoczesnych technologii i ich coraz większe rozpowszechnienie w życiu codziennym spowodowały, że powstało mnóstwo nowych profesji i zawodów. To z kolei zaowocowało wzrastającą z roku na rok liczbą miejsc pracy tzw. biurowej, w której spędza się nawet kilkanaście godzin dziennie przed komputerem, a to nie wpływa dobrze na stan zdrowia – zauważają eksperci Nationale-Nederlanden.

Add a comment

Więcej…
 
Podwyżki stawek w OC pod lupą UOKiK
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:44

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał poinformował, że UOKiK bada przypadki znacznych podwyżek ubezpieczeń komunikacyjnych OC wprowadzonych przez firmy ubezpieczeniowe w ostatnich miesiącach.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Sektor IT już stać na OC
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:43

Jeszcze kilka lat temu OC dla firm informatycznych było drogie i trudne do zdobycia. Dziś przedsiębiorstwa bez problemu mogą nabyć takie ubezpieczenie – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Podwyżki nie dotknęły leasingobiorców
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:37

Ubiegłoroczne podwyżki w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych nie były odczuwalne dla posiadaczy kontraktu leasingowego. To skutek niezmienności stawek ubezpieczenia nabywanego wraz z pojazdem – wskazuje Bankier.pl.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK i UCI: Włoski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:46

Włochy to jeden z największych w Europie rynków motoryzacyjnych i ubezpieczeniowych. Po lokalnych drogach jeździ 44 mln pojazdów, których właściciele mają obowiązek zawarcia OC. Liczba roszczeń, z jakimi poszkodowani zwracają się do firm ubezpieczeniowych w następstwie zdarzeń drogowych w Italii, przekracza 2 mln rocznie. O tym i wielu innych, specyficznych dla włoskiego rynku faktach opowiadał Stefano Re, dyrektor włoskiego Biura Zielonej Karty (Ufficio Centrale Italiano, UCI), na spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych(PBUK).

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Laur za praktyki wobec interesariuszy
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:40

Nationale-Nederlanden znalazło się w gronie najbardziej etycznych firm w Polsce, realizujących najlepsze praktyki wobec swoich interesariuszy. Konkurs „Etyczna Firma” organizuje dziennik „Puls Biznesu” przy wsparciu merytorycznym firmy doradczej PwC.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Blaski i cienie telematyki
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:40

Jednym z pomysłów na powstrzymanie ogólnych wzrostów cen OC jest zastosowanie telematyki w ubezpieczeniach. Rozwiązaniu temu towarzyszą jednak pewne kontrowersje – zauważają eksperci Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prudential: Infolinia oceniona jako najlepsza w branży
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:39

Portal MojeBankowanie.pl opublikował niedawno wyniki rankingu „Instytucja Roku 2016”. Infolinia Prudential została oceniona jako druga najlepsza wśród wszystkich badanych branż (banki, telekomy i ubezpieczenia), natomiast wśród ubezpieczycieli jako najlepsza.

Add a comment

Więcej…
 
W segmencie zdrowotnym pojawi się nowy gracz
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:16

MediHelp International, prywatny ubezpieczyciel zdrowotny działający w Europie Środkowo-Wschodniej planuje wejść na polski rynek ubezpieczeń zdrowotnych – podał „Puls Biznesu” za insurance.1asig.ro.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1065

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

PZU Życie: Roman Pałac pełniącym obowiązki prezesa

Dotychczasowy prezes PZU Życie Paweł Surówka opuścił zajmowane stanowisko i został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Obowiązki szefa...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Kajmany: Wysyp licencji dla ubezpieczycieli

Początek 2017 r. okazał się okresem obfitości dla branży ubezpieczeniowej Kajmanów. W I kw. wydano 8 nowych licencji na działalność...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Internetowa sprzedaż wciąż kusi

Mimo że dotychczasową karierę directu w polskich ubezpieczeniach trudno uznać za oszałamiającą – zwłaszcza jeśli pamięta się entuzjazm...


czytaj dalej

Concordia: Prawie pół miliarda zebranych składek

Wynik finansowy Grupy Concordia Ubezpieczenia w 2016 r. wyniósł łącznie +10,3 mln zł, przy sprzedaży w wysokości 424,3 mln zł.

WTUŻiR Concordia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy