feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Aegon: Czego naprawdę potrzebują kobiety
środa, 08 marca 2017 09:50

Dzień Kobiet może być świetną okazją do wyznaczenia sobie swoich finansowych celów i ich spisania – radzą eksperci Aegon.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Ceny OC dla kobiet
środa, 08 marca 2017 09:49

Specjaliści rankomat.pl sprawdzili (w oparciu o dane porównywarki), które kobiety płacą za OC najwięcej, a które najmniej. Pod uwagę wzięto stan cywilny, liczbę dzieci i region zamieszkania.

Add a comment

Więcej…
 
mfind.pl: Cena OC zależy też od profesji
środa, 08 marca 2017 09:48

Średnia cena ubezpieczenia OC różni się w zależności od wykonywanego zawodu lub zajęcia. Kierowcy z niektórych grup zawodowych płacą o kilkaset złotych więcej niż inni uczestnicy ruchu drogowego  – wynika z najnowszej analizy ekspertów porównywarki OC/AC mfind.pl.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Nawiązanie współpracy z Fundacją Opoka
środa, 08 marca 2017 09:47

PZU SA i PZU Życie podpisały 7 marca porozumienie z Fundacją Opoka. Strony deklarują w nim m.in. wolę wzajemnego partnerstwa w popularyzowaniu komunikacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych w środowiskach kościelnych. Jednym z elementów współpracy pomiędzy PZU a Fundacją Opoka ma być rozwój portalu opoka.org.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: TU Europa z tytułem Mistrz Biznesu
środa, 08 marca 2017 09:46

Magazyn Businessman.pl przyznał Towarzystwu Ubezpieczeń Europa tytuł Mistrz Biznesu w kategorii „Ubezpieczenia”.

Add a comment

Więcej…
 
MC: „Nie” dla automatycznego dostępu do danych o punktach karnych
środa, 08 marca 2017 09:43

Najprawdopodobniej już w kwietniu kierowcy uzyskają internetowy dostęp do informacji o swoich punktach karnych. Ubezpieczyciele chcieliby również móc korzystać z takich danych, ale Ministerstwo Cyfryzacji nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Agnieszka Wrońska wśród Wschodzących Gwiazd Biznesu
środa, 08 marca 2017 09:43

Agnieszka Wrońska, prezes Link4 znalazła się na liście 10 Wschodzących Gwiazd Biznesu - kobiet, które mimo młodego wieku mogą się pochwalić błyskotliwą karierą zawodową i osiągnięciem wysokich stanowisk w firmach – przygotowanej już po raz ósmy przez „Rzeczpospolitą”.

Add a comment

Więcej…
 
UFG: Stare szkody sporo kosztują
wtorek, 07 marca 2017 09:50

Ponad 155 mln zł – tyle według wstępnego sprawozdania z działalności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) w 2016 roku wynosiły ubiegłoroczne koszty wypadków spowodowanych przez nieubezpieczonych i nieznanych sprawców*. To o ponad 4% więcej niż w 2015 roku. Instytucja wypłaciła świadczenia za 5384 szkody, przy czym 80% z nich dotyczyło wypadków spowodowanych przez nieubezpieczonych sprawców.

- W ubiegłym roku do Funduszu wpłynęło o 6% mniej nowych szkód niż rok wcześniej – łącznie 6610 roszczeń z ubezpieczeń obowiązkowych i upadłości. Jest to wynik wcześniejszego spadku liczby wypadków powodowanych przez nieubezpieczonych i nieznanych sprawców, jak również efekt poprawy szczelności systemu ubezpieczeń OC, czyli mniejszej liczby nieubezpieczonych na drogach – powiedziała Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG. – Przy czym na łączne 8144 decyzje Funduszu o wypłatach – tylko 46% dotyczyła pierwszych decyzji w sprawie, a pozostałe 54% o tzw. dopłaty do starych szkód – dodaje.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Umowa o ochronie gości z bośniackim biurem narodowym
wtorek, 07 marca 2017 09:49

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych podpisało z Biurem Narodowym Bośni i Hercegowiny (Biro Zelene Karte u Bosni i Hercegovini) dwustronną umowę o ochronie gości. Umowa jest zgodna z przyjętą przez wszystkich członków systemu Zielonej Karty konwencją o ochronie gości. Zakłada udzielanie pomocy podróżującym z i do krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego w zakresie zbliżonym do zasad przewidzianych w unijnej Dyrektywie Komunikacyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance Polska: Podsumowanie ferii zimowych
wtorek, 07 marca 2017 09:48

Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych. Najczęściej interwencje dotyczyły zgłoszenia z zakresu assistance samochodowego (62%). Drugie miejsce zajęły zgłoszenia dotyczące kwestii medycznych – 21% interwencji.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1052

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy