feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Pramerica Życie „Najlepszym Pracodawcą”
piątek, 23 listopada 2018 09:45

Angażujące pracowników miejsce pracy, jakie tworzy Pramerica Życie, oraz kultura organizacyjna oparta na wartościach zostały docenione w badaniu Aon Best Employers, na postawie którego spółka uzyskała tytuł „Najlepszego Pracodawcy”. To jedyna firma ubezpieczeniowa wyróżniona w tegorocznej edycji badania.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: EKUZ nie przyda się w podróży poza Europę
piątek, 23 listopada 2018 09:44

W związku z rosnącą popularnością dalekich wyjazdów zagranicznych Mondial Assistance przypomina, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyprawy mogą się przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt może być ogromny.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Zakłady coraz skuteczniejsze w walce z przestępcami
czwartek, 22 listopada 2018 09:48

Z najnowszego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń na temat przestępczości ubezpieczeniowej wynika, że towarzystwa coraz lepiej radzą sobie z tym oszukańczym procederem. W ubiegłym roku wykryto ponad 11 tys. przypadków wyłudzeń odszkodowań i świadczeń na kwotę ponad 225 mln zł. Zdecydowaną większość przypadków udaje się wykryć już na etapie usiłowania popełnienia przestępstwa. Większość przestępstw dotyczy ubezpieczeń majątkowych.

Według informacji zawartych w „Analizie danych dotyczących przestępstw ujawnionych w 2017 roku w związku z działalnością zakładów ubezpieczeń – członków Polskiej Izby Ubezpieczeń”, w ub.r. pracownicy zakładów z działu I zidentyfikowali 901 czynów na szkodę swoich firm (usiłowania i rzeczywiste wyłudzenia, zidentyfikowane w toku postępowań wewnętrznych oraz zgłoszone do organów ścigania), dokonanych w ramach umów ubezpieczenia. Autorzy raportu zwracają uwagę, że o ile liczba czynów zabronionych zwiększyła się o 22% r/r (z 738 do 901), to wartość ujawnionych czynów wzrosła aż o 30%, do 17,9 mln zł (z 13,75 mln zł). Warto zauważyć, że był to najwyższy poziom wzrostu łącznej kwoty oszustw od 2010 r., kiedy to sporządzono pierwszy raport. W ocenie PIU wyniki badań potwierdzają trend rosnącej popularności wyłudzeń z ubezpieczeń na życie wśród przestępców.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Nowa placówka w Warszawie
czwartek, 22 listopada 2018 09:42

26 listopada PZU Zdrowie uruchomi nową placówkę medyczną w Warszawie przy ul. Puławskiej 145.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Rusza kampania promująca jakość obsługi
czwartek, 22 listopada 2018 09:40

22 listopada startuje kampania wizerunkowa Warty „dobrezakonczenia.pl”, promująca jakość obsługi klienta. Do udziału w niej ubezpieczyciel zaprosił swoich klientów, których prawdziwe historie będą prezentowane w spotach filmowych.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Nowa optymistka już na wodzie
czwartek, 22 listopada 2018 09:39

Do młodych adeptów żeglarstwa ze Stowarzyszenia Sportów Wodnych – MOS Iława trafiła łódka klasy Optymist w barwach Link4. To efekt zbiórki przeprowadzonej podczas II Ubezpieczeniowych Regat Charytatywnych w Iławie.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Telematyka we flocie
środa, 21 listopada 2018 10:00

20 listopada ukazał się 42. odcinek podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”, zatytułowany „Telematyka we flocie”.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance: „Pomoc w podróży” w sprzedaży online
środa, 21 listopada 2018 09:59

Europ Assistance Polska rozpoczęła internetową sprzedaż assistance dla klientów indywidualnych „Pomoc w Podróży”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Ochrona od ryzyka politycznego zabezpieczy eksporterów
środa, 21 listopada 2018 09:57

Zakup odpowiedniego ubezpieczenia od ryzyka politycznego może uchronić polskich przedsiębiorców uczestniczących w wymianie handlowej z Turcją i Wielką Brytanią od problemów związanych z Brexitem i  gwałtownym osłabieniem tureckiej liry – przekonuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Nowa placówka w Krakowie
środa, 21 listopada 2018 09:54

PZU Zdrowie poszerza sieć placówek własnych o nową lokalizację w Krakowie. Uroczyste otwarcie Centrum Medycznego odbędzie się 22 listopada.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1319

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

UE: Stop nieuczciwym praktykom firm technologicznych

Unijni ustawodawcy uzgodnili, że zajmą twardsze stanowisko wobec technologicznych gigantów, takich jak Google, Amazon i Apple, w nowym...


czytaj dalej

AXA: Zakup XL się opłacił

AXA spodziewa się poprawy rentowności w następnych dwóch latach, dzięki biznesowi w USA pozyskanemu wraz z zakupem XL (za 15 mld dol.), i zamierza...


czytaj dalej

Nowa strategia UNIQA w Polsce

Utrzymanie pozycji lidera na rynku ubezpieczeń mieszkalnictwa i wzrost przypisu składki brutto w tym segmencie o połowę w ciągu 5 lat oraz...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Postanowienia noworoczne brokera

Wizja rozwoju firmy w nowym roku, plany dotyczące działań w najbliższych dwunastu miesiącach, przewidywane trendy – te kwestie były inspiracją dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook