feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
UFG: Brak OC zwiększa ryzyko spowodowania wypadku
wtorek, 23 października 2018 08:38

Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków zabijają co roku na polskich drogach około 100 osób, a ponad 1700 ranią. Prawdopodobieństwo spowodowania przez takich prowadzących wypadku z ofiarami w ludziach jest od 3 do 4 razy większe niż w przypadku ubezpieczonego kierowcy.

Fundusz wskazuje, że o ile spośród ponad pięciuset ubezpieczonych kierowców tylko jeden (1/510) spowoduje wypadek, w którym będą ranni, to w przypadku kierowców bez polisy OC już jeden na stu dwudziestu pięciu (1/125) doprowadzi do podobnego zdarzenia. To oznacza, że ryzyko spowodowania przez nieubezpieczonego kierowcę wypadku z rannymi jest czterokrotnie większe niż w przypadku kierowcy ubezpieczonego.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Ochrona prawna w formie benefitu pracowniczego
wtorek, 23 października 2018 08:37

D.A.S. jest pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który zaoferował polisę ochrony prawnej (OP) przygotowanej w formie benefitu pracowniczego finansującego dostęp do prawnika i usług prawnych.

Add a comment

Więcej…
 
Reso: Aplikacja Reso Personal Scanner znów dostępna
wtorek, 23 października 2018 08:34

Od 3 października Reso Europa Service ponownie uruchomiła aplikację Reso Personal Scanner przeznaczoną dla agentów ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Kampania promująca akcję społeczną
wtorek, 23 października 2018 08:33

22 października Aviva rozpoczęła kampanię telewizyjną, która jest elementem prowadzonej od początku miesiąca akcji „Wiem, czym oddycham”.

Add a comment
Więcej…
 
Insly: Co czwarty pojazd ma AC
wtorek, 23 października 2018 08:32

Z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) za pierwsze półrocze wynika, że jedynie niespełna 3,5 mln pojazdów, czyli 27% ogółu, posiada autocasco. Według Insly jest to efekt zarówno wysokich stawek, jak i złych doświadczeń związanych z zakupem nieodpowiedniej polisy. Dlatego eksperci firmy radzą, aby przy wyborze polisy zwrócić uwagę na cenę oraz takie elementy, jak choćby wyłączenia odpowiedzialności, udział własny, rodzaj używanych w naprawie części czy dodatkowe usługi, np. pakiety assistance.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Jak jest teraz, a jak będzie w przyszłości
poniedziałek, 22 października 2018 08:41

Pracownicze Plany Kapitałowe, technologiczna przyszłość branży, aktualny obraz poszczególnych segmentów rynku – te tematy zdominowały miniony tydzień w ubezpieczeniach.

Kiepska kondycja polskiego bancassurance, którą pokazał zaprezentowany ostatnio raport Polskiej Izby Ubezpieczeń, nie powinna być zaskoczeniem nawet dla mniej uważnych obserwatorów rynku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że największy wpływ na jej poziom mają wyniki sprzedaży produktów z działu I, a te z kolei są uzależnione od osiągnięć towarzystw w zakresie dystrybucji polis z UFK. Opublikowane we wrześniu zestawienia PIU i Komisji Nadzoru Finansowego dla całego sektora, mówiące o ponad miliardowym spadku przypisu w grupie III „życiówki”, były wyrokiem dla bankowego kanału sprzedaży polis.

Add a comment

Więcej…
 
PIDiPO: Wystąpienie do Prezydenta RP w sprawie regulacji odszkodowawców
poniedziałek, 22 października 2018 08:41

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) skierowała do Prezydenta RP Andrzeja Dudy pismo w sprawie procedowanego obecnie w Senacie projektu ustawy dotyczącej świadczenia usług odszkodowawczych. W swoim wystąpieniu organizacja zwróciła uwagę na skutki społeczne i gospodarcze przyjęcia ustawy w proponowanym kształcie, wskazując na zagrożenia związane m.in. z utratą profesjonalnego wsparcia przez najbardziej poszkodowanych.

Add a comment

Więcej…
 
InterRisk: Galeria sztuki
poniedziałek, 22 października 2018 08:39

InterRisk we współpracy z Fundacją Promocji Dzieci Zdolnych stworzył galerię sztuki. Podopieczni fundacji przygotowali prace plastyczne obrazujące ryzyka ubezpieczeniowe.

Add a comment
Więcej…
 
XXIV Forum Teleinformatyki: Rekordowa liczba uczestników
poniedziałek, 22 października 2018 08:38

W dniach 27-28 września odbyło się XXIV Forum Teleinformatyki. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia przebiegającego pod hasłem „System informacyjny państwa i obywatela” dyskutowane były takie kwestie, jak problemy informatyzacji państwa, sztuczna inteligencja, pieniądz cyfrowy, kryptowaluty czy incydenty bezpieczeństwa. Patronem medialnym Forum była „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Kwestia OC dla rowerów elektrycznych w zawieszeniu
poniedziałek, 22 października 2018 08:34

W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego nie uda się uchwalić zmian w dyrektywie komunikacyjnej, przewidujących zrównanie posiadaczy rowerów elektrycznych i innych pojazdów z dodatkowym napędem z resztą zmotoryzowanych i nałożyć na nich obowiązek wykupienia OC oraz wymóg posiadania uprawnień do ich prowadzenia. Taką koncepcję zgłosiła w maju Komisja Europejska – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1298

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Coface: Aktualizacja ocen ryzyka krajów i sektorów

Coface zaktualizował oceny ryzyka krajów i sektorów na świecie po trzecim kwartale obecnego roku. Ubezpieczyciel podniósł swoje oceny dla...


czytaj dalej

Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do...


czytaj dalej

UFG: Brak OC zwiększa ryzyko spowodowania wypadku

Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków zabijają co roku na...


czytaj dalej

D.A.S.: Ochrona prawna w formie benefitu pracowniczego

D.A.S. jest pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który zaoferował polisę ochrony prawnej (OP) przygotowanej w formie benefitu pracowniczego...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook