feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC
wtorek, 18 grudnia 2018 10:01

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał. Pogłębia się też depresja w segmencie ubezpieczeń na życie z UFK.

Z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) wynika, że na koniec trzech kwartałów tego roku wartość całego rynku mierzona przypisem składki wyniosła ponad 46 mld zł. Rezultat ten był o 0,3% wyższy od odnotowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wyłączny udział we wzroście miał rynek majątkowy.


Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego
wtorek, 18 grudnia 2018 09:53

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych wartości – różnorodność.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Zimowe wyzwania kierowców
wtorek, 18 grudnia 2018 09:52

W związku z nadejściem zimowej aury ubezpieczyciele podpowiadają, jak przygotować pojazd do zmienionych warunków drogowych i jak zachować się w razie ewentualnej stłuczki.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Płatności bezgotówkowe od połowy 2019 roku
wtorek, 18 grudnia 2018 09:51

Dzięki nawiązaniu współpracy z Bacca dotyczącej terminali płatniczych dla agentów ubezpieczeniowych – TubaPay – od połowy przyszłego roku Generali umożliwi swoim klientom możliwość opłacenia polisy kartą, Blikiem, GooglePay lub ApplePay.

Add a comment

Więcej…
 
MetLife partnerem konkursu Rzecznika Finansowego
wtorek, 18 grudnia 2018 09:48

12 grudnia w siedzibie Rzecznika Finansowego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym, organizowanego przez RzF i Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej oraz wspieranego od lat przez MetLife.

Add a comment

Więcej…
 
Ekspert Vienna Life o innowacjach w ubezpieczeniach
wtorek, 18 grudnia 2018 09:47

Oczekiwania klientów i rozwój branży insurtech wymuszają na ubezpieczycielach wdrażanie innowacji. W tym procesie zakłady stawiają m.in. na blockchain, zaawansowaną analizę danych, robo-advisory oraz cyfrowe kanały kontaktu z klientami.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Sprzęt elektroniczny pod ochroną
wtorek, 18 grudnia 2018 09:46

Koszt zakupu nowego firmowego sprzętu to tylko wierzchołek góry lodowej wydatków, kiedy dojdzie do awarii czy zniszczenia. Zazwyczaj taka sytuacja wiąże się z utratą ważnych kontaktów, a nawet cennych danych, szczególnie kosztownych w odbudowaniu dla mikroprzedsiębiorstw. Dlatego Gothaer TU radzi, aby odpowiednio wcześniej zadbać o właściwe ubezpieczenie.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Polisy Link4 pojawią się na stacjach Orlenu
wtorek, 18 grudnia 2018 09:42

Link4 i PKN Orlen prowadzą zaawansowane rozmowy o współpracy obejmującej sprzedaż ubezpieczeń dla klientów koncernu naftowego, zwłaszcza tych, którzy uczestniczą w programie lojalnościowym Vitay – wynika z informacji uzyskanych przez „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Wypadek w Awinion a odpowiedzialność odszkodowawcza
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:54

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wyjaśnia kwestię ewentualnych konsekwencji w zakresie odpowiedzialności cywilnej w związku z wypadkiem, do którego w nocy z 12 na 13 grudnia doszło we francuskim Awinion. Chodzi o potrącenie ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny uczestniczącego organizowanej w tym miejscu przez „Żółte Kamizelki” (Gilets Jaunes) blokadzie. Ofiara została potrącona przez Polaka prowadzącego ciężarówkę.

- Francuskie prawo regulujące tę kwestię oraz roszczenia odszkodowawcze poszkodowanych w zdarzeniach drogowych różni się od większości rozwiązań europejskich. W przypadkach takich jak zdarzenie w Awinion, zastosowanie będą miały przepisy „Badentir loi”, regulujące zasady odpowiedzialności z tytułu zdarzeń komunikacyjnych na rzecz słabszych uczestników ruchu drogowego – mówi Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Według dobrze znanego wzorca
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:53

Od wielu już lat końcówka roku w ubezpieczeniach charakteryzuje się dużą intensywnością zdarzeń. Sektor podsumowuje swoje osiągnięcia, rozlicza się z zaległości, prezentuje nowe inicjatywy, a często również przypomina o nieco zapomnianych już problemach. Modelowym przykładem takiego finału grudnia był miniony tydzień.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1322

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook