feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”
środa, 26 czerwca 2019 08:47

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym kwartale 2019 roku rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym poprawiła się w stosunku do analogicznego okresu 2018 r. Z kolei hierarchia największych graczy w „komunikacji” nie uległa zmianie.

Z opublikowanego 19 czerwca raportu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) pt. „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń 1/2019” wynika, że na dzień 31 marca tego roku przypis składki w segmencie komunikacyjnym wyniósł 5955,79 mln zł – o 1,34% więcej niż rok wcześniej (5877 mln zł)*. Wynik sprzedażowy w OC ppl. sięgnął 3736,79 mln zł. Rok wcześniej zakłady z działu II zebrały z powyższego tytułu 3748,26 mln zł (-0,31% r/r). Z kolei przypis w AC uplasował się na poziomie 2219 mln zł – o 4,24% wyższym niż przed rokiem (2128,74 mln zł).

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?
środa, 26 czerwca 2019 08:44

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Add a comment
Więcej…
 
PBUK: Wybrano zarząd nowej kadencji
środa, 26 czerwca 2019 08:40

25 czerwca Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przyjęło sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności PBUK za rok 2018. WZC udzieliło absolutorium zarządowi kończącej się kadencji i wybrało jego skład na następne cztery lata.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh Polska: Tendencje rynkowe w zakresie ubezpieczeń fuzji i przejęć
środa, 26 czerwca 2019 08:38

Coraz szerszy zakres ochrony, zdecydowanie więcej szkód i rosnące stawki polisowe – to kluczowe trendy na rynku ubezpieczeń transakcyjnych w Polsce i na świecie, które obserwowaliśmy w roku 2018 i w pierwszej połowie 2019 roku – informuje Małgorzata Splett z Marsh Polska.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Laury dla Projektu Aros oraz portalu moje.pzu.pl
środa, 26 czerwca 2019 08:37

PZU zdobył główną nagrodę w konkursie Efma & Accenture Insurance Awards 2019 w kategorii workforce transformation. Jury doceniło Projekt Aros realizowany od 2017 roku. W jego ramach wdrożono narzędzia klasy Robotic Process Automation (RPA). Nagrodę w konkursie zdobył również portal moje.pzu.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Polskie przedsiębiorstwa stoją w obliczu trudności
środa, 26 czerwca 2019 08:33

Impuls z Unii Europejskiej w postaci silnego popytu eksportowego i wzrostu inwestycji, a także konsumpcja przyczyniły się do niedawnego ożywienia gospodarczego, ale z analizy Euler Hermes wynika, iż najlepsze dni Polski pod względem dobrych wyników gospodarczych są już prawdopodobnie za nami.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Pierwszy kiosk telemedyczny
wtorek, 25 czerwca 2019 08:45

PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy kiosk telemedyczny, czyli mobilny gabinet, w którym pacjent ma możliwość wykonania diagnostyki za pomocą aparatury telemedycznej, a następnie wideokonsultacji z lekarzem. To rozwiązanie, z którego docelowo będą mogli skorzystać pracownicy firm posiadających Opiekę Medyczną PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Wyróżnienie dla ubezpieczenia „Generali, z myślą o firmie”
wtorek, 25 czerwca 2019 08:42

Ubezpieczenie dla małych i średnich firm „Generali, z myślą o firmie” zostało wyróżnione w raporcie Turbiny Polskiej Gospodarki, przygotowanym przez „Gazetę Finansową”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Laury za działania employer brandingowe oraz ofertę dla flot
wtorek, 25 czerwca 2019 08:40

W konkursie Employer Branding Excellence Awards 2019 PZU otrzymał wyróżnienie za ogólnopolską kampanię employer brandingową. Kampania prowadzona była na terenie całej Polski. Z kolei oferta flotowa PZU została wyróżniona w 8. edycji ogólnopolskiego plebiscytu flotowego Fleet Derby 2019, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Fleet”.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Jakie ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd?
wtorek, 25 czerwca 2019 08:39

Inter Polska przypomina, że podczas wyjazdów wakacyjnych, zwłaszcza tych zagranicznych, można trafić do lekarza lub do szpitala. Wtedy niezbędne okazuje się ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała czy choroby.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1399

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook