feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
UFG: Rusza pilotaż bazy danych ubezpieczeniowych
wtorek, 12 grudnia 2017 09:45

Sześć firm, m.in. Compensa, Ergo Hestia*, Generali, InterRisk oraz Warta, kontrolujących łącznie 70% rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce, przystąpiło do programu pilotażowego bazy danych ubezpieczeniowych (BDU) Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, mającego na celu zwiększenie wykrywalności oszustw w całej branży.

- Uruchomienie nowej bazy danych ubezpieczeniowych zwiększy wykrywalność nadużyć w całym sektorze: zarówno w segmencie ubezpieczeń majątkowych, jak i ubezpieczeń na życie – mówi Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu UFG. – Mamy nadzieję, że na zasilanie bazy i korzystanie z jej funkcjonalności zdecyduje się większość towarzystw. Przystąpienie do bazy leży bowiem w interesie zakładów, gdyż – jak wynika z natury zjawisk przestępczości ubezpieczeniowej – pozostawanie poza systemem pozwalającym na ich identyfikację powoduje przenoszenie się patologicznych zjawisk właśnie do tych firm – wyjaśnia.

Add a comment

Więcej…
 
TUW PZUW: Aparat USG dla Uniwersyteckiego CZKiN
wtorek, 12 grudnia 2017 09:45

11 grudnia TUW PZUW przekazał uroczyście specjalistyczną aparaturę medyczną Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Nowy sprzęt to aparat USG służący do monitorowania postępu porodu na sali porodowej.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Nowy blog Grupy Europa
wtorek, 12 grudnia 2017 09:42

Grupa Europa poinformowała o uruchomieniu nowego bloga. Zastąpił on poprzedni blog, który był prowadzony przez pracowników Europy przez ostatnie cztery lata.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Pracownicy zaangażowali się w Szlachetną Paczkę
wtorek, 12 grudnia 2017 09:41

Pracownicy Willis Towers Watson już po raz szósty – choć pierwszy raz pod nowym brandem, w ramach połączonej spółki – zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka.

Add a comment

Więcej…
 
Europa: Wyróżnienie dla Marcina Czapiewskiego
wtorek, 12 grudnia 2017 09:41

Marcin Czapiewski, dyrektor departamentu prawnego Grupy Europa, znalazł się na prestiżowej liście najlepszych prawników korporacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Jak ochronić smartfona
wtorek, 12 grudnia 2017 09:39

Eksperci potwierdzają, że pod koniec roku liczba uszkodzeń smartfonów jest większa. Najczęstszą przyczyną są defekty mechaniczne, które nie są objęte standardową gwarancją producenta, nie mieszczą się także w zakresie udzielanej przez sprzedawcę rękojmi. Naprawę lub wymianę na nowy mogą zapewnić wyłącznie dodatkowo płatne ubezpieczenia sprzętu, potocznie nazywane przedłużonymi gwarancjami.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Rekomendacje dla nowego premiera
wtorek, 12 grudnia 2017 09:39

Zwiększenie inwestycji prywatnych i oszczędności, aktywizacja osób biernych zawodowo, odbudowa zaufania inwestorów do państwa, zmniejszenie opodatkowania pracy, przestrzeganie procedur stanowienia prawa, zmiana stanowiska Polski w kwestii euro, poprawa wizerunku kraju za granicą, lepsza koordynacja polityki gospodarczej (przełamania partykularnych interesów resortów) i konsultowanie z partnerami społecznymi w RDS wszystkich ustaw – takie oczekiwania wobec premiera Mateusza Morawieckiego ma Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PIU o ryzyku powrotu wojny cenowej w OC
wtorek, 12 grudnia 2017 09:37

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, w rozmowie z Pawłem Rożyńskim w programie #RZECZoBIZNESIE przestrzegł przed powrotem wojny cenowej w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Rok 2018 – jaki będzie dla polskiego biznesu?
wtorek, 12 grudnia 2017 09:32

Polscy przedsiębiorcy – mimo iż ciągle chętniej inwestują w kraju niż za granicą – coraz śmielej wkraczają na międzynarodowe rynki. Jaki będzie dla nich 2018 rok? – tłumaczy Paweł Pawlak, dyrektor zarządzający Credendo Polska

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Listopad 2017
poniedziałek, 11 grudnia 2017 09:59

Listopad był miesiącem obfitującym w publikacje różnego rodzaju dokumentów o kapitalnym znaczeniu dla polskiego rynku ubezpieczeń. Fakt ten znalazł swoje odzwierciedlenie w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – publikacja podsumowania prac prowadzonych od dwóch lat w ramach Forum Zadośćuczynień – za milowy krok na drodze do rozwiązania problemu świadczeń z tytułu szkód osobowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1166

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

WTW: Ceny dla firm prawie bez zmian

Ceny ubezpieczeń dla przedsiębiorstw w III kwartale 2017 r. pozostawały na prawie niezmienionym poziomie – stwierdza Willis Towers Watson w...


czytaj dalej

GlobalData: Osobiste cyberubezpieczenie staje się konieczne

Cyberpolisa jest często uważana za wymóg w świecie ubezpieczeń komercyjnych, ale zapotrzebowanie na ochronę dla osób prywatnych stale rośnie i w...


czytaj dalej

UFG: Rusza pilotaż bazy danych ubezpieczeniowych

Sześć firm, m.in. Compensa, Ergo Hestia*, Generali, InterRisk oraz Warta, kontrolujących łącznie 70% rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce,...


czytaj dalej

TUW PZUW: Aparat USG dla Uniwersyteckiego CZKiN

11 grudnia TUW PZUW przekazał uroczyście specjalistyczną aparaturę medyczną Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy