feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek
środa, 21 sierpnia 2019 08:43

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 r. Na mocy nowych przepisów ofiary wypadków sprzed lat otrzymają renty, mimo wyczerpania środków z OC (komunikacyjnych i rolnych) sprawców wypadków. Świadczenia będzie wypłacał Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który sfinansuje je z własnych przychodów. Średni koszt nowych obciążeń UFG w najbliższej dekadzie szacowany jest na ponad 15 mln zł w skali roku*.

- Przyjęte rozwiązanie nie będzie stanowiło znacznego obciążenia dla budżetu UFG i zostanie sfinansowane z przychodów, które aktualnie uzyskujemy – zapewnia Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Funduszu. – UFG jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i gdyby nie to nowe zobowiązanie, Fundusz wystąpiłby o obniżenie składki płaconej przez ubezpieczycieli komunikacyjnych – dodaje. Zaznacza też, że w najbliższym czasie nie przewiduje wnioskowania o podwyższenie składki. Dziś jest to 1,3% przypisu towarzystw z OC komunikacyjnych i rolnych.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?
środa, 21 sierpnia 2019 08:42

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Wirtualna Polska: Program dla Link4
środa, 21 sierpnia 2019 08:37

WP brand studio wyprodukowało dla Link4 sześcioodcinkowy cykl „Mamy mają moc”. Biorą w nim udział kobiety, które opowiadają, jak poradziły sobie z różnymi przeciwnościami losu związanego z macierzyństwem. Program jest częścią kampanii Link4 Mama.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Jak ubezpieczyć się na wypadek wojny handlowej
środa, 21 sierpnia 2019 08:36

Rynek ubezpieczeń wypracował rozwiązania, które zabezpieczają przedsiębiorstwa nie tylko przed skutkami awarii czy wypadków, ale też przed zmianami politycznymi za granicą, takimi jak np. trwająca obecnie wojna handlowa z Chinami. Ubezpieczenie może być też sposobem na zwiększenie wiarygodności firmy wobec zagranicznego partnera biznesowego.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Baza danych suszowych pomoże ubezpieczycielom
środa, 21 sierpnia 2019 08:34

Do konsultacji społecznych trafił dokument Wód Polskich, podległych Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ), zawierający plan przeciwdziałania suszy rolniczej. Jednym z jego elementów są kwestie związane z ubezpieczeniami – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall: Squarelife partnerem w dystrybucji Leadenhall Life
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:52

Leadenhall Polska nawiązał współpracę ze Squarelife Lebensversicherungs, ubezpieczycielem na życie z Lichtensteinu oferującym ubezpieczenia na obszarze Unii Europejskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Compensa TU na liście „Ones To Watch”
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:46

Compensa TU znalazła się na „Ones to Watch” – prestiżowej europejskiej liście najlepszych przedsiębiorstw z 33 europejskich krajów, opublikowanej w lipcu 2019 roku przez European Business Awards (EBA). Ubezpieczyciel został wyróżniony w kategorii „Financial Services”.
Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance Polska: Ochrona dla dziecka na nowy rok szkolny
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:46

Duża liczba wypadków w placówkach oświatowych z udziałem dzieci powoduje, że bardzo często decydują się one na wykupienie grupowego ubezpieczenia NNW dla uczniów. Europ Assistance Polska przypomina, że ze względu na to, iż takie ubezpieczenie jest fakultatywne i nie zawsze można w tym zakresie liczyć na decyzję szkoły, warto samodzielnie wyposażyć dziecko w polisę indywidualną i dostosować jej zakres do potrzeb własnych i swojego dziecka.

Add a comment

Więcej…
 
TUW PZUW: Rating podtrzymany, perspektywa podwyższona
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 08:39

1 sierpnia S&P Global Ratings przedłużyła rating siły finansowej i rating kredytowy TUW PZUW na poziomie A-. Jednocześnie agencja podwyższyła perspektywę ratingową towarzystwa ze stabilnej do pozytywnej.

Ocena ratingowa na poziomie A- oznacza niski poziom ryzyka kredytowego, wysoką wiarygodność finansową i zdolność do obsługi zobowiązań oraz przeciętną odporność na wpływ niekorzystnych warunków gospodarczych utrzymujących się przez dłuższy czas. S&P Global Ratings po raz pierwszy nadała ubezpieczycielowi ocenę ratingową 25 czerwca ubiegłego roku. Tym samym zakład stał się pierwszym polskim towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych z oceną ratingową. TUW PZUW zostało wówczas ocenione na poziomie A- z perspektywą stabilną.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Nowa reklama telewizyjna
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 08:36

AXA emituje nową reklamę telewizyjną i mierzy się z wynikami badań, które pokazały, że konsumenci – często posługując się wyobrażeniem albo doświadczeniem cudzym lub zdobytym w porównywarce – wyobrażają sobie proces korzystania z kalkulatora składki ubezpieczenia samochodowego jako niezachęcający.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1415

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook