feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Aon: Jakie ryzyka budzą największe obawy przedsiębiorstw?
środa, 26 kwietnia 2017 08:55

Z globalnego raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami 2017” wynika, że trzema ryzykami budzącymi największe obawy przedsiębiorców na świecie są: utrata reputacji, spowolnienie gospodarcze oraz rosnąca konkurencja.

Raport sporządzony na podstawie wyników badania przeprowadzonego w 1843 firmach na całym świecie (w tym w Polsce) pokazuje, że w ciągu ostatniego roku takie ryzyka, jak rosnąca konkurencja, przestępczość internetowa czy ryzyka polityczne zyskały na znaczeniu. Mniejsze obawy firm budzą natomiast zmiany regulacji prawnych, niezdolność do przyciągania i zatrzymywania talentów, przerwa w prowadzeniu działalności oraz odpowiedzialność cywilna.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh Polska: Polisy środowiskowe coraz bardziej potrzebne
środa, 26 kwietnia 2017 08:51

Zdaniem ekspertów Marsh w Polsce widoczny jest wzrost zainteresowania polisami środowiskowymi. I to nie tylko wśród dużych przedsiębiorstw z branży chemicznej, energetycznej czy paliwowej, ale także innych, których działalność stwarza ryzyko szkody w środowisku.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Podejście Polaków do ubezpieczeń
środa, 26 kwietnia 2017 08:50

Zdaniem dużej części uczestników ogólnopolskiego badania ankietowego „Polacy o ubezpieczeniach” ceny polis są zbyt wysokie. Stąd też bierze się niechęć do ubezpieczania się – wskazuje CUK Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Pramerica: Polska edycja programu Spirit of Community
środa, 26 kwietnia 2017 08:46

Od nowego roku szkolnego ruszy Pramerica Moc Działania – polska odsłona programu Prudential Financial „Spirit of Community”, który powstał ponad 20 lat temu. Ideą projektu jest zwrócenie uwagi na młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności, mają głowę pełną pomysłów, jak zmieniać świat na lepszy i odwagę, by działać.

Add a comment
Więcej…
 
Mondial Assistance: Laur dla systemu monitorowania pomocy drogowej
środa, 26 kwietnia 2017 08:45

Stworzony przez Mondial Assistance autorski system monitorowania pomocy drogowej otrzymał srebrną statuetkę w konkursie Innovation 2017 w kategorii „usługa”.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Jakość likwidacji szkód z wysokimi ocenami
środa, 26 kwietnia 2017 08:45

Ze sprawozdania Rzecznika Finansowego za 2016 rok wynika, że w ub.r. liderem jakości likwidacji szkód w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych została Warta, osiągając wynik 49%*. Wynik drugiej firmy w zestawieniu to 64% a trzeciej – 66%. Ubezpieczyciel osiągnął dobry wynik również w zestawieniu magazynu „Motor”, zajmując pierwsze miejsce w gronie 10 największych majątkowych zakładów ubezpieczeń ze wskaźnikiem na poziomie 27,5.

Add a comment

Więcej…
 
Premier potwierdza swój nadzór nad PZU
środa, 26 kwietnia 2017 08:38

25 kwietnia premiera Beata Szydło poinformowała, że pełni w tej chwili nadzór nad PZU SA. Dodała, że decyzję taką podjęła dla „dobra funkcjonowania spółki” i nie widzi obecnie konieczności zmiany tej decyzji.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes Avivy o skutkach rewolucji cyfrowej
środa, 26 kwietnia 2017 08:37

W wywiadzie dla serwisu cashless.pl Adam Uszpolewicz, prezes Aviva w Polsce, pokusił się o prognozę dotyczącą zmian, jakie przyniesie rewolucja technologiczna w sposobie dystrybucji i obsługi ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Znacząca poprawa rentowności BZ WBK-Aviva
wtorek, 25 kwietnia 2017 09:08

W ubiegłym roku spółki ubezpieczeniowe BZ WBK-Aviva osiągnęły zysk o 52% wyższy od odnotowanego w 2015 r., a ich wynik techniczny poprawił się o 65%. Klienci otrzymali z tytułu świadczeń i odszkodowań blisko 43 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Reso: 0,7% udziału w ubiegłorocznych reklamacjach
wtorek, 25 kwietnia 2017 09:07

Rzecznik Finansowy opublikował sprawozdanie swojej działalności za 2016 roku, w którym znalazły się m. in. informacje dotyczące liczby i sposobu rozpatrzenia reklamacji oraz sporów sądowych. Balcia Insurance SE, w imieniu której procesem likwidacji szkód zajmuje się Reso Europa Service, otrzymała 1584 reklamacji, co stanowi 0,7% udziału w reklamacjach ogółem.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1066

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

Munich Re: Branża odczuje wzrost

Globalna branża ubezpieczeniowa w latach 2017–2018 wreszcie odnotuje silniejszy niż w latach poprzednich wzrost, wynoszący średnio 4,5% rocznie...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Aon: Jakie ryzyka budzą największe obawy przedsiębiorstw?

Z globalnego raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami 2017” wynika, że trzema ryzykami budzącymi największe obawy przedsiębiorców na...


czytaj dalej

Marsh Polska: Polisy środowiskowe coraz bardziej potrzebne

Zdaniem ekspertów Marsh w Polsce widoczny jest wzrost zainteresowania polisami środowiskowymi. I to nie tylko wśród dużych przedsiębiorstw z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy