feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej
piątek, 20 kwietnia 2018 08:48

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń jego uczestnicy dyskutowali nad potrzebą interwencji prawnej w funkcjonowanie rynku kancelarii odszkodowawczych.

W inaugurującym dyskusję wystąpieniu Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, skupił się na kwestii przewidywalności zadośćuczynień. – W przeciwieństwie do innych krajów Unii Europejskiej nie istnieją (w Polsce – AM) regulacje mówiące o tym, ile powinno wynosić zadośćuczynienie i komu dokładnie ono przysługuje. – powiedział. Zwrócił uwagę, że np. podczas trwających obecnie w Niemczech prac nad regulacją zadośćuczynień ustalono już, że tego typu świadczenie będzie wynosić maksymalnie 1,5 średniego wynagrodzenia. – U nas zadośćuczynienia dochodzą do kilkunastokrotności średniego wynagrodzenia – wskazał prezes PIU.

Add a comment

Więcej…
 
Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia
piątek, 20 kwietnia 2018 08:42

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to pierwsza inicjatywa zorganizowana w ramach niedawno nawiązanej współpracy pomiędzy Rzecznikiem Finansowym a Rzecznikiem Praw Pacjenta, przy współudziale Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej. Konferencja była w głównej mierze poświęcona możliwościom dochodzenia roszczeń przez pacjentów i poszkodowanych w wypadkach.

Add a comment

Więcej…
 
W niedzielę odbędzie się 17. PZU Cracovia Maraton
piątek, 20 kwietnia 2018 08:41

22 kwietnia wystartuje najważniejsza impreza biegowa w Krakowie, zaliczana do Korony Maratonów Polskich – 17. PZU Cracovia Maraton. Start i meta będą zlokalizowane na krakowskim Rynku Głównym.

Add a comment

Więcej…
 
Pramerica Życie: Dobre praktyki w raporcie FOB
piątek, 20 kwietnia 2018 08:40

Dwa projekty Pramerica Życie znalazły się w tegorocznej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Są to: program Moc Działania oraz Dzień Wolontariusza.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Wysokie miejsce w rankingu „Pracodawca Roku”
piątek, 20 kwietnia 2018 08:39

PZU znalazł się w czołówce rankingu „Pracodawca Roku”, tworzonego przez AIESEC Polska. W badaniu ankietowym studenci wybrali firmy, które ich zdaniem są najlepszymi pracodawcami na polskim rynku. Spośród wszystkich wyróżnionych przedsiębiorstw mogli wskazać maksymalnie trzy, które ich zdaniem zasługują na tytuł „Pracodawca Roku”.  

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Pięć usług assistance dla firm
piątek, 20 kwietnia 2018 08:38

Przygotowany przez Polską Izbę Ubezpieczeń raport pt. „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” przedstawia wpływ branży ubezpieczeniowej na różne aspekty codziennego życia, w tym na funkcjonowanie firm. Zaprezentowane dane wskazują, że 60% całego majątku zgromadzonego przez działających w Polsce przedsiębiorców objętych jest ochroną w ramach polis ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
piątek, 20 kwietnia 2018 08:32

Nasz wieloletni felietonista dr Marek Śliperski zmaga się z nierównym przeciwnikiem – stwardnieniem rozsianym.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez asekuracji: Broker gotowy na wszystko
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:54

17 kwietnia ukazał się kolejny odcinek „Rozmów bez asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Broker gotowy na wszystko” był dyrektor Marcin Kapiński ze Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Reso: Zbliża się start V edycji „Moich Małych Mistrzostw”
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:54

Już za kilka dni rozpocznie się piąta edycja „Moich Małych Mistrzostw” – cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rekreacji „Akademia 2012”. Sponsorem głównym wydarzenia została Reso Europa Service.

Add a comment

Więcej…
 
Superpolisa Ubezpieczenia: EKUZ to za mało
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:53

Wraz ze zwiększającą się liczbą kilkudniowych wyjazdów rośnie liczba kart EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) wydawanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Ponad 3389 tys. wniosków o EKUZ odnotowanych w ub.r. było wynikiem o blisko 29% lepszym od osiągniętego w 2016 r. Podczas zagranicznych wyjazdów karta pokrywa jednak tylko część wydatków na leczenie – przypomina Superpolisa Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1224

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook