feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Grupa Allianz: nagrody od "Home & Market"
czwartek, 20 marca 2008 13:14
Miesięcznik ekonomiczny „Home & Market” przyznał Grupie Allianz Polska tytuł najlepszej Grupy Ubezpieczeniowej w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: w Polsce segment private insurance jest wciąż słaby
czwartek, 20 marca 2008 13:12
Dla przeciętnego klienta ubezpieczyciele mają proste ubezpieczenia. Dla klientów VIP - polisy typu assistance.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: maleje dynamika sektora ubezpieczeń życiowych
czwartek, 20 marca 2008 10:32
{mosimage}Jak informuje „Wall Street Journal Polska”, wedle jego szacunków polski rynek ubezpieczeń na życie był wart na dzień 31 grudnia ubiegłego roku niemal 25,5 mld złotych. Gazeta wyliczyła, że zysk towarzystw wyniósł 3 mld złotych. Oznacza to, że 2007 rok był rekordowym w historii tego rynku. „WSJ Polska” zaznacza jednak, że z kwartału na kwartał maleje dynamika segmentu ubezpieczeń życiowych.

Gazeta przypomina, że jeszcze przed dwoma laty dynamika dla ubezpieczeń z działu I wynosiła 30 proc. w skali roku, by wyhamować do poziomu 23 proc., by na koniec 2007 r. wynieść zaledwie 21 proc. Eksperci rynku ubezpieczeniowego wymieniają dwa powody: coraz większa dojrzałość polskiego rynku oraz bessa na warszawskiej giełdzie. Grzegorz Krasiński, doradca prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń mówi, że szczególnie słabszy był ostatni kwartał ubiegłego roku, kiedy spadki kursów akcji były najsilniejsze. Krasiński wskazuje, że straciły na tym głównie polisy inwestycyjne powiązane z UFK.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Eureko chce wypłaty dywidendy
środa, 19 marca 2008 11:55
Jak informuje „Wall Street Journal Polska”, po raz pierwszy od kilku miesięcy zarząd PZU SA działa zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wczoraj KNF wyraziła zgodę na pełnienie funkcji prezesa towarzystwa przez Andrzeja Klesyka. Wcześnie podobną zgodę uzyskał członek zarządu Rafał Stankiewicz.

Add a comment
Więcej…
 
CU PTE: spotkanie prasowe
środa, 19 marca 2008 10:34
W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie prasowe Commercial Union Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: zgoda na transakcje dla Nordea Life Holding AB
wtorek, 18 marca 2008 17:10
W dniu 18 marca 2008 r.  odbyło się czterdzieste trzecie posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Jeden z punktów obrad dotyczył zmian w akcjonariacie jednego z towarzystw ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Axa: II edycja programu społecznego "AXA Wspieramy Mamy"
wtorek, 18 marca 2008 10:35
W ostatnim czasie coraz częściej podejmowana jest dyskusja na temat problemów matek w Polsce. Problemów jest wiele - od trudności w łączeniu macierzyństwa z aktywną pracą zawodową po przejawy dyskryminacji na rynku pracy, od uwarunkowań ekonomicznych po brak miejsc przyjaznych matce i dziecku.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: resort skarbu nie bierze udziału w przygotowaniu raportu o PZU SA
wtorek, 18 marca 2008 10:34
Ministerstwo skarbu nie bierze udziału w przygotowaniu raportu o PZU SA- powiedział w poniedziałek PAP szef tego resortu Aleksander Grad.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct: 17,2 mln zł przypisu składki w 2007 r.
poniedziałek, 17 marca 2008 15:33
Liberty Direct, które zainaugurowało działalność 17 września ubiegłego roku, w 2007 roku wypracowało składkę przypisaną brutto na poziomie 17,2 milionów złotych. Tylko w czwartym kwartale 2007 r. Liberty Direct zebrało 16,4 mln zł przypisanej składki brutto, przy czym 29% klientów wykupiło – oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC – również dobrowolne ubezpieczenie AC. Ponadto, w 2007 r. 26% polis zostało nabytych wyłącznie przy wykorzystaniu serwisu internetowego, a 74% przez call center. W przypadku 80% szkód AC decyzja o wypłacie odszkodowania została podjęta przez Liberty Direct w ciągu 10 dni.

Add a comment
Więcej…
 
Warta: przygotowania do wdrożenia projektu direct
poniedziałek, 17 marca 2008 12:40
Jak informuje "Parkiet", Warta zastanawia się nad uruchomieniem kanału direct. Na razie towarzystwo chce zaproponować swoją ofertę klientom Kredyt Banku, korzystającym z elektronicznego dostępu do swoich rachunków.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>

Strona 1191 z 1296

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

PWS Konstanta: Adam H. Pustelnik nowym wiceprezesem zarządu

26 września Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWS Konstanta powołało Adama H. Pustelnika na stanowisko wiceprezesa zarządu. W ramach swoich...


czytaj dalej

Euler Hermes: Konsekwencje zaostrzenia „waśni handlowej” USA i Chin

Do 2020 r. wzrost światowego handlu może zmniejszyć się o połowę, jeżeli Stany Zjednoczone i Chiny nie dojdą do porozumienia w sprawie...


czytaj dalej

BoE: Ubezpieczyciele i banki wobec ryzyk klimatycznych

Brytyjskie banki i ubezpieczyciele muszą przedstawić wiarygodne plany, jak zamierzają się chronić przed ryzykami związanymi ze zmianami...


czytaj dalej

UFG: Nowa funkcjonalność przyspieszy wypłatę odszkodowań

Dzięki funkcjonalności udostępnionej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) towarzystwa komunikacyjne zyskały dostęp online do kopii...


czytaj dalej

Generali/Proama: Formularz online także w „komunikacji”

Generali wprowadziło formularz online do zgłaszania szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych. Wprowadzone dane automatycznie rejestrują się w systemie...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook