feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
CU: towarzystwo zdobywcą tytułu "Marka Wysokiej Reputacji"
piątek, 27 czerwca 2008 11:26
23 czerwca, podczas uroczystej gali w Hotelu InterContinental, zostały zaprezentowane marki nagrodzone w tegorocznej, 3. edycji rankingu PremiumBrand. Nagroda przyznawana w organizowanym przez miesięcznik „Forbes” jest synonimem wysokiej reputacji marek wśród społeczeństwa, użytkowników i biznesu określonej na podstawie profesjonalnych badań rynkowych.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: przyznano nagrody w konkursie "Artystyczna Podróż Hestii"
piątek, 27 czerwca 2008 11:14
Pierwszą nagrodę w konkursie „Artystyczna Podróż Hestii” - miesięczny wyjazd do Nowego Jorku - zdobył Jakub Rebelka, student V roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Druga nagroda - miesięczny pobyt w Walencji - trafiła do Anny Kloc, studentki V roku Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku.

Add a comment
Więcej…
 
KUKE: ZWZ udzieliło absolutorium władzom spółki
piątek, 27 czerwca 2008 10:13
W dniu 26 czerwca 2008 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: fiasko negocjacji z Eureko
piątek, 27 czerwca 2008 10:12
W czwartkowym komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w przewidzianym w Memorandum Negocjacyjnym z dnia 15 lutego 2008 r. terminie nie osiągnęło z Eureko B.V. porozumienia w sprawie ugodowego zakończenia sporu powstałego na tle umowy sprzedaży akcji PZU SA z 5 listopada 1999 r. W efekcie tego negocjacje pomiędzy stronami zakończyły się.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: decyzje Walnego Zgromadzenia
piątek, 27 czerwca 2008 10:11
{mosimage}Wczorajsze Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA podjęło decyzję o pozostawieniu całego ubiegłorocznego zysku w spółce. Oznacza to, że po raz drugi z rzędu akcjonariusze największego polskiego towarzystwa nie otrzymają premii z zysku ubezpieczyciela. Niemal cały zysk został przekazany na kapitał zapasowy spółki, oprócz 10 mln zł na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Ponadto WZ zdecydowało się nie głosować w sprawie przywrócenia absolutoriów członkom zarządu pod przewodnictwem Cezarego Stypułowskiego, oraz absolutoriów dla zarządów za rok 2006 . Członkowie dwóch pozostałych zarządów, kierowanych przez Jaromira Netzla i Agatę Rowińską, nie otrzymali (z wyłączeniem tej ostatniej) skwitowania z pełnienia swoich funkcji za rok 2007. Absolutoria uzyskał cały zarząd pod kierownictwem Andrzeja Klesyka.

We wszystkich decyzjach dotyczących budzących największe emocje punktów obrad (podział zysku i absolutoria) decydował głos Skarbu Państwa, największego udziałowca PZU SA (ponad 55% akcji). Drugi pod względem wielkości akcjonariusz, holenderskie Eureko (niecałe 33% akcji) głosował za wypłatą 50% osiągniętego w 2007 roku zysku akcjonariuszom. W sprawie absolutoriów mniejszościowy inwestor PZU SA głosował tak samo, jak SP, lub wstrzymywał się od głosu.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: ubiegłoroczny zysk pozostaje w spółce
czwartek, 26 czerwca 2008 16:21
Na odbywającym się w dniu dzisiejszym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy podjęto decyzję o pozostawieniu całego ubiegłorocznego zysku w spółce. W ten sposób towarzystwo po raz drugi z rzędu nie wypłaci dywidendy akcjonariuszom.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2008 roku
czwartek, 26 czerwca 2008 10:14
W pierwszym kwartale 2008 roku przypis składki Link4 wyniósł 59,2 mln zł i był o 20% wyższy niż w I kwartale 2007 roku. Rośnie liczba klientów spółki - w pierwszym kwartale o 24% w stosunku do poprzedniego kwartału. W związku ze zmianami legislacyjnymi niosącymi za sobą ryzyko podwyższenia poziomu wypłaconych odszkodowań spółka już w I kw. br. podjęła decyzję o przyjęciu bardziej konserwatywnego podejścia w zakresie szacowania wysokości rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, co mimo bardzo dobrego wyniku sprzedażowego, stało się bezpośrednią przyczyną wykazanego na koniec I kwartału br. przez spółkę ujemnego wyniku techniczno-ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Służba zdrowia: Polacy gotowi na częściową odpłatność usług medycznych
czwartek, 26 czerwca 2008 10:13
Po raz pierwszy od rozpoczęcia transformacji ustrojowej większość Polaków zgadza się na wprowadzenie częściowej odpłatności za korzystanie ze służby zdrowia, wynika z sondażu wykonanego przez SMG/KRC dla portalu money.pl - donosi "Dziennik".

Add a comment
Więcej…
 
Aegon: spółki grupy na liście 101 największych instytucji finansowych
czwartek, 26 czerwca 2008 10:11
„Rzeczpospolita” opublikowała listę 101 największych instytucji finansowych. Aegon TUnŻ uplasował się na 37 pozycji w 2007 r. z wynikiem 6,969 mld zł sumy bilansowej.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: dziś odbędzie się ZWZ ubezpieczyciela
czwartek, 26 czerwca 2008 10:11
{mosimage}W dniu dzisiejszym odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA. Tradycją jest, że WZ największego polskiego towarzystwa mają zazwyczaj niezwykle burzliwy przebieg obrad. W ubiegłym roku czerwcowe zgromadzenie akcjonariuszy ubezpieczyciela przebiegało pod znakiem gorących dyskusji (momentami aż za bardzo) i zakończyło się tuż przed północą.

Porządek obrad liczy 17 punktów. Większość z nich powinna zostać przegłosowana zdecydowaną większością głosów akcjonariuszy, ponieważ nie są to punkty budzące większych kontrowersji. Problem może pojawić się w przypadku punktów dotyczących podziału zysków za rok 2007 (pkt. 7 i 8 porządku obrad) oraz udzielenia absolutoriów członkom zarządów za rok lata 2005-2007 (pkt. 9,13 i 14).

Zgodnie z przyjętą przed 4 laty strategią, spółka przeznacza od 25 do 50% zysków na wypłatę dywidendy. Ubiegłoroczne zgromadzenie odjęło decyzję o pozostawieniu całego zysku za 2006 rok w spółce.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>

Strona 1191 z 1334

Personalia: Xenia Kruszewska w Saltus Ubezpieczenia

Od stycznia Saltus Ubezpieczenia ma nowego dyrektora Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Została nim Xenia Kruszewska, uznana ekspertka w dziedzinie...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Bank Światowy: Strach przed robotami bezpodstawny

Wzrost automatyzacji póki co ma pomijalny wpływ na miejsca pracy w skali globalnej, mimo powszechnych ponurych przewidywań, że ludzi zastąpią...


czytaj dalej

Wielka Brytania: Twardy brexit wymusi posiadanie Zielonej Karty

Zrzeszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) ostrzegło kierowców, że w razie twardego brexitu prowadzący pojazdy poruszający się po drogach Unii...


czytaj dalej

PZU: Ruszyła rekrutacja do akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

15 stycznia rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, skierowanego do start-upów z Polski oraz...


czytaj dalej

Reso: Bronisław Woźnialis przewodniczącym suwalskiej Rady Gospodarczej

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu Reso Europa Service, został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk i jednocześnie...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook