feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
KNF: komunikat informacyjny z XXVIII posiedzenia
piątek, 28 września 2007 11:23
W dniu 27 września 2007 r. odbyło się XXVIII posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego po posiedzeniu.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: udzielenie licencji na działalność dla Link4 Life TUnŻ SA
piątek, 28 września 2007 11:22
W dniu 27 września 2007 r. odbyło się XXVIII posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas posiedzenia KNF podjęła decyzję dotyczącą jednego z towarzystw ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
UOKiK: postępowanie w sprawie ewentualnej zmowy cenowej ubezpieczycieli
piątek, 28 września 2007 11:21
{mosimage}- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął w czwartek postępowanie sprawdzające, czy doszło do zmowy ubezpieczycieli w sprawie cen ubezpieczeń OC - powiedziała rzeczniczka prasowa Urzędu Małgorzata Cieloch. UOKiK otrzymał pismo z PZU SA informujące, że do takiej zmowy mogło dojść. - W takich kwestiach nie jest składany wniosek, tylko pismo. UOKiK może z urzędu wszcząć postępowanie i po analizie taka decyzja zapadła - dodała Cieloch.

Przypomniała, że wymiana tajnych informacji przez przedsiębiorców jest zakazana, jeżeli obejmuje dane m.in. na temat kształtowania cen, polityki rabatowej, warunków sprzedaży towarów kontrahentom, planów marketingowych.

- Stosowanie tego rodzaju praktyki zakwestionowane zostało na przykład przez paryski sąd apelacyjny, który w grudniu 2006 roku ukarał trzech operatorów telefonii komórkowej działających we Francji grzywną w wysokości ponad 530 tysięcy euro za uczestniczenie w systematycznej wymianie informacji o pozyskanych abonentach i tych planujących zmianę operatora. W ocenie francuskiego sądu taka praktyka pozwalała przedsiębiorcom na podejmowanie wspólnych działań na rynku, a więc wywierała skutek porozumienia ograniczającego konkurencję - dodała Cieloch.

Add a comment
Więcej…
 
KPMG: ubezpieczenia direct - szansa czy tylko eksperyment?
piątek, 28 września 2007 11:18
{mosimage}Jak wynika z badań firma doradcza KPMG polscy internauci chcą kupować ubezpieczenia on-line i Internet jest dla nich najbardziej preferowanym kanałem kontaktu z ubezpieczycielem. Ich wymagania odnośnie funkcjonalności wykraczają daleko poza prostą możliwość wypełnienia wniosku on-line. Barierą rozwoju tego kanału jest brak zaufania, a potencjałem chęć konsumentów do  wygody i oszczędzania czasu.

Firma doradcza KPMG przeprowadziła badanie wśród osób będących aktywnymi użytkownikami Internetu i posiadających doświadczenia w zakupie ubezpieczeń majątkowych. Celem badania było poznanie preferencji konsumentów dotyczących zakupu i obsługi ubezpieczeń majątkowych przez kanały elektroniczne: Internet oraz telefon.
Polscy konsumenci są zaawansowanymi użytkownikami Internetu. - Ponad 92% badanych internautów robi zakupy przez Internet i aż 84% korzysta z usług bankowości elektronicznej. Powszechność i zdolność wykorzystania nowego medium potwierdza jego pełnoprawną pozycję na rynku usług. - mówi Piotr Kondratowicz z działu doradztwa gospodarczego KPMG.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: konferencja prasowa na temat OC komunikacyjnego po wprowadzeniu podatku Religi
czwartek, 27 września 2007 11:59
1 października 2007 ( w poniedziałek)  odbędzie się konferencja prasowa Agaty Rowińskiej, prezes zarządu PZU SA. Konferencja poświęcona będzie wysokości stawek obowiązkowego ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, po wejściu w życie tzw. podatku Religi.

Add a comment
Więcej…
 
Warta i Kredyt Bank: nowa propozycja Warta Globalne Spółki
czwartek, 27 września 2007 11:06
Warta Globalne Spółki to kolejna propozycja inwestycyjna Kredyt Banku i życiowej Warty. Fundusz oferowany w ramach produktu oparty jest na notowaniach akcji 30 renomowanych spółek zagranicznych, właścicieli cenionych na świecie marek. Atutem oferty jest pełna ochrona kapitału oraz pakiet ubezpieczeniowy.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: pierwsze urodziny portalu
czwartek, 27 września 2007 11:05
Minął rok od uruchomienia informacyjnych działów portalu Ubezpieczeniaonline.pl. Powstał on jako jeden z pierwszych serwisów edukacyjnych, który dostarcza swoim użytkownikom niezbędną wiedzę i pełną informację o dostępnych na rynku produktach ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
OC komunikacyjne: zmowa cenowa towarzystw?
czwartek, 27 września 2007 11:03
{mosimage}Nikt chyba nie spodziewał się, że OC Religi, które i tak już napsuło wiele krwi branży ubezpieczeniowej, może stać się przyczyną burzy, która najprawdopodobniej wybuchnie na rynku. Otóż PZU SA złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów doniesienie, w którym zarzuca konkurencji zmowę cenową. Według anonimowych źródeł „WSJ Polska” wniosek dotyczy ośmiu towarzystw. Miały one zgodnie podnieść ceny OC komunikacyjnego. A ruch ten miał być efektem wejścia w życie od poniedziałku OC Religi.

Sprawa podwyżek wyszła na jaw w związku z przeprowadzaną przez Polską Izbę Ubezpieczeń ankietą. PIU zapytywała w niej towarzystwa o datę i poziom podniesienia cen OC w związku z wejściem w życie podatku Religi. Wówczas aż osiem firm zadeklarowało, że podniesie ceny o ponad 10 proc. w związku z wejściem w życie nowych regulacji. I właśnie ta jednomyślność wzbudziła niepokój lidera rynku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: podwyżki OC nie muszą wcale być drastyczne
czwartek, 27 września 2007 10:58
{mosimage}Wczoraj informowaliśmy, że w tym roku ceny OC komunikacyjnego nie powinny wzrosnąć w związku z wejściem w życie od 1 października OC Religi. Jednak pojawiło się pytanie o to, co będzie dalej. Wcześniejsze zapowiedzi przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych, według których wzrost cen miał wynieść średnio 16 proc. zdaniem ekspertów wcale nie muszą się spełnić. Podwyżki OC komunikacyjnego mogą nie być aż tak wysokie.

Rynek ubezpieczeń szykuje się od 1 października do wypłaty Narodowemu Funduszowi Zdrowia 12 proc. zbieranych przez siebie składek z polis komunikacyjnych OC. Według szacunków będzie to kwota w wysokości ok. 700 mln zł rocznie. Pieniądze mają trafić na leczenie ofiar wypadków drogowych.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: certyfikowana pomoc na drodze
czwartek, 27 września 2007 10:54
{mosimage}Wypadek, stłuczka czy awaria to sytuacja, która może się przydarzyć każdemu kierowcy. Szczególnie teraz, jesienią, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które zagwarantuje szybką, fachową i rzetelną pomoc w każdej sytuacji.

„Co mam zrobić?” i „Na jaką pomoc mogę liczyć?” to pierwsze pytania najczęściej zadawane konsultantom Link4, odbierającym telefony od kierowców z miejsca wypadku, stłuczki lub awarii. Częsta bezradność i stres kierowcy tuż po zdarzeniu na drodze wymaga szybkiego działania ze strony firmy ubezpieczeniowej, tak, aby poszkodowany mógł poczuć się bezpiecznie. Dlatego tak ważna jest możliwość natychmiastowego kontaktu z ubezpieczycielem. W Link4 klient w trakcie jednej rozmowy telefonicznej może zgłosić szkodę i jednocześnie rozpocząć procedurę jej likwidacji.
W razie kolizji, wypadku, awarii bądź kradzieży samochodu, gdziekolwiek one się wydarzą, klient może uzyskać pomoc od Link4 dzwoniąc na numer telefonu 22 444 44 44. Call Center Szkodowe Link4, czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, natychmiast zorganizuje pomoc na drodze i równocześnie rozpocznie proces likwidacji szkody.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>

Strona 1191 z 1237

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook