feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
PZU SA: towarzystwo przygotowuje "białą księgę"?
poniedziałek, 17 marca 2008 10:45
Jak się dowiedziała "Rzeczpospolita", obecny zarząd PZU SA kierowany przez Andrzeja Klesyka przygotowuje tzw. białą księgę, która niebawem trafi do premiera Donalda Tuska.

Add a comment
Więcej…
 
Nordea: kampania reklamowa polisy Nordea Profit Plus
piątek, 14 marca 2008 10:55
W sobotę, 15 marca, rusza telewizyjna kampania reklamowa polisy Nordea Profit Plus. Kampanię produktu banku Nordea przygotowała agencja Hand Made.

Add a comment
Więcej…
 
Czas na EB
piątek, 14 marca 2008 10:29
{mosimage}- Czas na etykę biznesu! - powiedział profesor Wojciech Gasparski podczas czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskiej siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego. Z najnowszych badań wynika, że tylko 14% Polaków deklaruje zaufanie do swoich rodaków. Dla porównania, podobny wskaźnik wśród Duńczyków wynosi aż 74%.

W naszym kraju wciąż mamy do czynienia z poważnym deficytem zaufania. Tymczasem właśnie na zaufaniu bazuje cały rynek finansowy i ubezpieczeniowy. Co zrobić, żeby zwiększyć jego wiarygodność? Po ponad roku zakończyły się właśnie prace nad Kanonem Dobrych Praktyk Rynku Finansowego. Współtworzył go szereg instytucji we współpracy ze środowiskiem akademickim. Z naszego ubezpieczeniowego podwórka, wśród autorów tego chwalebnego projektu znaleźli się:

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: wyniki w 2007 r.
piątek, 14 marca 2008 10:24
Lider polskiego rynku ubezpieczeń transakcji handlowych, spółka  Euler Hermes, zanotował w 2007 roku przypis składki w wysokości ponad 134 mln złotych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: konferencja nt. zapobiegania przestępczości ubezpieczeniowej
piątek, 14 marca 2008 10:22
{mosimage}Wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych to najczęściej popełnianie w Polsce przestępstwa ubezpieczeniowe. O tym, jak przeciwdziałać temu procederowi, dyskutują od czwartku w Szczecinie uczestnicy międzynarodowej konferencji.

- Przestępczość ubezpieczeniowa to nie tylko większe straty finansowe dla firm ubezpieczeniowych, ale również jej uczciwych klientów, którzy płacą większe składki - powiedział PAP uczestnik spotkania, członek zarządu PZU SA Rafał Stankiewicz.
Przyznał, że choć jest zauważalna tendencja spadkowa liczby wyłudzeń odszkodowań, to jednak statystyki wskazują, że jest ich nadal sporo. - Szacuje się, że 20 do 30 proc. zgłaszanych szkód ma element wyłudzenia. To są tzw. przestępstwa okazjonalne, czyli jest prawdziwa szkoda, ale ubezpieczony poszerza jej zakres. Np. ma uszkodzoną część auta podczas stłuczki, a zgłasza także wcześniejsze uszkodzenie - wyjaśnił Stankiewicz.
Jego zdaniem, średnie straty ubezpieczycieli w wypłacanych odszkodowaniach to 10-15 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: PO zawiesiła na razie prace nad zniesieniem podatku Belki
czwartek, 13 marca 2008 13:46
Platforma Obywatelska zawiesiła na razie prace nad likwidacją w całości lub części tzw. podatku Belki, jednak sprawa powróci przy konstrukcji budżetu na 2009 rok - powiedział PAP szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Polska: Laur Buildera dla towarzystwa
czwartek, 13 marca 2008 12:46
TU Allianz Polska S.A. zostało uhonorowane Laurem Buildera w kategorii Produkty i Usługi Finansowe dla Budownictwa.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: publikacja wyników dopiero po audycie
czwartek, 13 marca 2008 12:45
Jak informuje „Parkiet”, Grupa PZU opublikuje swoje wyniki w pierwszej połowie kwietnia. Według wcześniejszych zapowiedzi, miało do tego dojść 19 marca.  Andrzej Klesyk, prezes PZU SA, powiedział, że ubezpieczyciel chce pokazać zaudytowane już wyniki, a audyt w firmie życiowej potrwa najprawdopodobniej do końca marca.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: kolejny samochód dla chorych na SM
środa, 12 marca 2008 18:19
12 marca w Radomiu odbyła się uroczystość przekazania kolejnego, trzeciego samochodu na potrzeby mobilnej rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym. Link4 wspiera w ten sposób ogólnopolski projekt Rehabilitacja SM, prowadzony wspólnie z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Dwa uprzednio przekazane przez Link4 samochody służą jako mobilne centra rehabilitacji i dojeżdżają do pacjentów w Białej Podlaskiej i Gnieźnie.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: sponsoring koncertu w Filharmonii Narodowej
środa, 12 marca 2008 13:17
PZU SA i PZU Życie SA zostały Głównymi Sponsorami Koncertu symfonicznego, którego będzie można wysłuchać w czwartek, 13 marca w Filharmonii Narodowej o godz. 19.30.XII Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena potrwa do  22 marca 2008 r.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 następna > ostatnia >>

Strona 1294 z 1398

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

ACORD: Innowacja dla rynku reasekuracji zwycięża

ACORD (Association for Cooperative Operations Research and Development), organizacja opracowująca globalne standardy dla branży ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

L&G: Blockchain dla emerytur

Brytyjski ubezpieczyciel Legal & General nawiązał współpracę z Amazonem w celu ustanowienia pierwszego, jak się mówi, systemu blockchain dla...


czytaj dalej

Aviva: Autocasco na godziny

TERAZ by Aviva – taką nazwę nosi nowa marka Avivy, w ramach której ubezpieczyciel zaoferował AC na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony....


czytaj dalej

Union Investment TFI w rękach Generali

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding AG sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI S.A. w Polsce. Generali...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook