feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
PKO BP: rada nadzorcza zajmie się strategią, wybór prezesa później
środa, 11 kwietnia 2007 17:41
Serialu p.t. „Wybór nowego prezesa PKO BP” ciąg dalszy. - Rada nadzorcza PKO BP zajmie się 20 kwietnia nową strategią Jest to jedyny punkt w porządku obrad, punktu dotyczącego zmian personalnych nie ma - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy banku Marek Kłuciński.

Add a comment
Więcej…
 
Asseco Business Solutions: wdrożenie systemu e-szkoleń dla MetLife TUnŻ SA
środa, 11 kwietnia 2007 14:39
Firma Asseco Business Solutions podpisała kontrakt na wdrożenie systemu  e-szkoleń dla MetLife Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA. (MetLife). Kursy  e-learningowe pomogą przyszłym agentom ubezpieczeniowym przygotować się do egzaminu, umożliwiającego uzyskanie uprawnień zawodowych. Nowy system edukacyjny ma ruszyć w kwietniu br.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: poświąteczne oblężenie infolinii
wtorek, 10 kwietnia 2007 22:11
We wtorek, 11 kwietnia, od rana tylko do godziny 11.00 liczba telefonów klientów Ergo Hestii na infolinię ubezpieczyciela wyniosła już prawie pół tysiąca. Do końca dnia liczba połączeń może wzrosnąć nawet do 1500. Zgodnie z przewidywaniami, opartymi na analizie statystyk z minionych lat, po dłuższym, świątecznym weekendzie sopocki ubezpieczyciel odnotowuje zwiększoną częstotliwość połączeń na infolinię. Wszystkie obsługiwane są na bieżąco.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: policjanci wyłudzali odszkodowania?
wtorek, 10 kwietnia 2007 11:07
{mosimage}Wewnętrzny audyt PZU Życie sprawdza dokumentację dotyczącą branżowego programu ubezpieczeń na życie Policja 2001. Są podstawy do podejrzeń, że niektórzy policjanci wyłudzali odszkodowania – pisze dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”.

Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa zainteresowanie ubezpieczyciela wzbudziły wysokie wypłaty odszkodowań w oddziałach w Lublinie i w Szczecinie.. Tamtejsi policjanci odbierali masowo odszkodowania z powodu licznych pobytów w szpitalu związanych z "zaburzeniami nerwicowymi". PZU Życie do całej sprawy podeszło niezwykle ostrożnie, gdyż policja należy do kluczowych klientów zarówno spółki życiowej, jak i majątkowej. Sam Program Policja 2001 przynosił 8-9 mln zł zysku rocznie.

Add a comment
Więcej…
 
Polisy internetowe: ubezpieczyciele rozszerzają oferty
piątek, 06 kwietnia 2007 10:39
{mosimage}Dobra wiadomość dla klientów towarzystw ubezpieczeniowych: jest szansa, że ceny ubezpieczeń spadną. Skąd ten optymizm? Stąd, że trochę dotąd zaniedbany przez ubezpieczycieli kanał akwizycji, jakim jest sprzedaż internetowa staje się obowiązkowym punktem oferty towarzystw.

Amatorów tortu, jakim są zyski ze sprzedaży ubezpieczeń w sieci, jest coraz więcej. Z końcem ubiegłego roku na ubezpieczeniowy e-rynek w Polsce wszedł ze swoją propozycją Allianz, dołączyła do niego francuska Axa, a w tym roku swoich sił próbuje spółka BRE Ubezpieczenia. Do walki zbroi się konkurencja. Według zapowiedzi, ofertę ma rozszerzyć Warta: sprzedaje już w sieci assistance komunikacyjne, ale niebawem doda do nich również ubezpieczenie mieszkań i podróży. Dodatkowo zacieśnia współpracę z Kredyt Bankiem chcąc wykorzystać jego kanały sprzedaży dla zaoferowania klientom swoich produktów. Jest szansa że już w kwietniu Benefia rozpocznie sprzedaż przez internet polis na życie.

Add a comment
Więcej…
 
Prokuratura: nowe dokumenty w śledztwie ws. tajnych kont byłych prezesów PZU i PZU Życie
czwartek, 05 kwietnia 2007 16:44
Pod koniec marca bieżącego roku funkcjonariusze Połączonych Oddziałów do spraw Przestępczości Finansowej wyspy Jersey przeszukali biuro i dom Alana Evansa, szefa Warren Trustee Group. Firma ta miała zarządzać tajnymi kontami byłych szefów PZU i PZU Życie, Władysława Jamrożego i Grzegorza Wieczerzaka, w ich imieniu.

Add a comment
Więcej…
 
Samochodowy GMAC Bank: wzrost sprzedaży ubezpieczeń kredytu w 2006 r.
czwartek, 05 kwietnia 2007 10:15
W 2006 roku ponad sześciu na dziesięciu klientów samochodowego GMAC Banku wykupiło ubezpieczenie kredytu. Oznacza to blisko 20% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksperci banku zapowiadają dalszy wzrost sprzedaży ubezpieczeń i pracują nad poszerzeniem oferty. 1 kwietnia 2007 bank rozpoczął współpracę z jedną z największych amerykańskich firm ubezpieczeniowych - Genworth Financial.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Ubezpieczenia dla samochodów zabytkowych przez telefon
środa, 04 kwietnia 2007 22:26
{mosimage}4 kwietnia 2007 r. w Pałacu Zamojskich w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której członkowie zarządu LINK4 zaprezentowali nowe ubezpieczenie o nazwie Oldtimer24. Produkt skierowany jest do posiadaczy samochodów zabytkowych i historycznych, a także starszych niż 30 lat.

Add a comment
Więcej…
 
Sprawa PZU: rozmowy pomiędzy stronami konfliktu
środa, 04 kwietnia 2007 16:49
{mosimage}Ministerstwo Skarbu i Eureko wróciły do rozmów o rozwiązaniu konfliktu wokół PZU. Mają na to kilka miesięcy, bo pod koniec tego roku ma się zacząć drugi etap postępowania przed Trybunałem Arbitrażowym.

Resort skarbu dyplomatycznie oznajmił, że podtrzymuje kontakt z Eureko w sprawie rozwiązania konfliktu wokół PZU. Bardziej wylewni byli przedstawiciele holenderskiego udziałowcy PZU. Marteen Dijkshoorn, prezes Eureko powiedział, że do tej pory strony kontaktowały się za pośrednictwem mediów, a teraz, kiedy udało się nawiązać kontakt, rozmowy są prowadzone bezpośrednio z polskim rządem. Z kolei Ernst Jansen, wiceprezes Eureko, cieszył się, że Ministerstwo Skarbu uznało, że może uczestniczyć w takich rozmowach.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Trzecie badanie ilościowe (QIS3)
środa, 04 kwietnia 2007 14:06
2 kwietnia br. wśród europejskich zakładów ubezpieczeń rozpoczęło się trzecie badanie ilościowe QIS3, które potrwa do 29 czerwca br. Organizatorem badania jest CEIOPS, natomiast przeprowadzenie badania w Polsce koordynuje KNF. Więcej informacji o badaniu QIS3 oraz o poprzednio przeprowadzonych ilościowych badaniach tej serii można znaleźć na stronie internetowej KNF w zakładce Ubezpieczenia - Projekt Wypłacalność II.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 następna > ostatnia >>

Strona 1294 z 1297

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook