feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
TUiR Warta: aneks do umowy z Hydrobudową Śląsk
piątek, 10 sierpnia 2007 11:25
Zarząd „Hydrobudowy Śląsk" S.A. z siedzibą w Katowicach poinformował, że w dniu 9 sierpnia 2007 roku podpisał aneks Nr 5 z TUiR "Warta" do umowy o udzielanie ubezpieczeniowych gwarancji kontraktowych w ramach określonego limitu gwarancyjnego NR PO/UL/234/2005 z 28 grudnia 2005 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: 11 września posiedzenie rady nadzorczej
piątek, 10 sierpnia 2007 11:22
Jak poinformował 9 sierpnia w komunikacie rzecznik prasowy PZU Tomasz Brzeziński na 11 września zaplanowane jest posiedzenie rady nadzorczej PZU, na którym zostaną przedstawione wyniki kontroli umów sponsorskich. Prezes PZU Jaromir Netzel zlecił kilka tygodni temu przeprowadzenie kontroli obejmującej umowy sponsorskie, marketingowe, prewencyjne oraz wykorzystanie funduszy reprezentacyjnych członków zarządu PZU i koszty ich wyjazdów zagranicznych.

Add a comment
Więcej…
 
AEGON: fundusze Noble w ofercie
czwartek, 09 sierpnia 2007 16:06
Z dniem 1 sierpnia 2007 r. standardowa oferta funduszy została poszerzona o dwa ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe w złotówkach: Noble Fund Akcji i Noble Fund Mieszany.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: Nowa taryfa ubezpieczeniowa
czwartek, 09 sierpnia 2007 14:56
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA zmienia formułę swoich ubezpieczeń komunikacyjnych – tak, by polisę można było precyzyjnie dopasować do ryzyka, jakie jest związane konkretnym kierowcą. Nowe zniżki premiują bezpieczne i odpowiedzialne zachowania na drodze. Dzięki nowej ofercie Ergo Hestia chce do końca 2010 roku uzyskać dziesięcioprocentowy udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: od jutra wchodzi w życie nowelizacja przepisów KC
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:50
{mosimage}Już niecałe 24 godziny pozostały do wejścia w życie nowelizacji Kodeksu Cywilnego w zakresie umów ubezpieczenia. Niecierpliwie czekają na wprowadzenie nowych przepisów kierujący pojazdami. Cieszy ich to, że mniej problemów będzie ze zwrotem składki za niewykorzystany czas ubezpieczenia, jeśli doszło do sprzedaży ubezpieczonego pojazdu. Zwrot składki będzie przysługiwał za każdy dzień, nawet w sytuacji jeśli w tym czasie nowy właściciel auta miał wypadek, bez prowizji i opłat manipulacyjnych.

Trudno się dziwić, że kierowcy zacierają ręce, bo dotychczas ubezpieczyciele potrącali nawet 20 proc. zwracanej składki. Była ona wyliczana tylko za każdy pełny miesiąc, co więcej, jeśli klient w okresie ubezpieczenia miał wypadek, nie dostawał ani grosza.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: wybór nowego prezesa
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:48
Po wtorkowej rezygnacji Henryki Rupik ( jak wynika z anonimowych informacji „Gazety Ubezpieczeniowej”, rezygnacja była zaskakująca dla wielu osób ale nie dla byłej szefowej PZU Życie, która przygotowana była do odjęcia tej decyzji od pewnego czasu )  dziś walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU Życie ma nowego prezesa zarządu. Kandydatami są: Dariusz Krzewina, wiceprezes PZU Życie i Piotr Borowski, główny aktuariusz spółki.

Add a comment
Więcej…
 
Kolejna tragedia we Francji: PZU spieszy z pomocą
środa, 08 sierpnia 2007 15:06
{mosimage}Fatum zawisło nad polskimi podróżnymi podróżującymi autokarami. W dniu dzisiejszym pod Dunkierką we Francji doszło do wypadku polskiego autokaru. Brak informacji na temat pełnej liczby ofiar. Na chwilę obecną trwa ustalanie ich liczby osób rannych w wypadku. Istnieją również rozbieżności dotyczące liczby ofiar tej tragedii. Ubezpieczające autokar PZU już zadeklarowało wszechstronną pomoc przy likwidacji szkód i wypłacie odszkodowań.

Poszkodowanych może być nawet 26 osób. Anne Gabrelle z policji regionu północnego twierdzi, że rannych zostało 25 z 47 pasażerów.

Konsul generalna RP w Lille Wanda Krystyna Kalińska powiedziała PAP, że w wypadku polskiego autokaru pod Dunkierką zginęły dwie, a nie trzy osoby. Oświadczyła, że są osoby bardzo ciężko ranne, ale nie wiedziała ile. Wszyscy są przewiezieni do szpitala w Dunkierce. Konsul dodała, że lekko ranni zostali przewiezieni do szpitali w Belgii - w Ostendzie i Veurne. Kalińska powiedziała, że autokarem jechało ponad 40 osób.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: palenie a ubezpieczenie
środa, 08 sierpnia 2007 15:03
Wiedzę, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu mają wszyscy – nawet palacze. Nie zachęca ich to jednak do pozbycia się nałogu, tak samo jak wysokie ceny papierosów, czy liczne utrudnienia, na jakie natykają się w życiu codziennym. Jednym z nich są wyższe składki ubezpieczeniowe.

Add a comment
Więcej…
 
Axa: współpraca z Fundacją Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury i Teatru Polonia
środa, 08 sierpnia 2007 10:39
6 sierpnia br. AXA podpisała umowę z Fundacją Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury i Teatru Polonia. AXA zapewni bezpieczeństwo finansowe Teatrowi Polonia jako Partner Strategiczny Fundacji.

Add a comment
Więcej…
 
Zmarł Jerzy Wysocki
wtorek, 07 sierpnia 2007 18:01
{mosimage}Smutna wiadomość dla całego środowiska ubezpieczeniowego a dla „Gazety Ubezpieczeniowej” w szczególności. Dziś w południe w Warszawie zmarł Jerzy Wysocki, były prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, członek rady programowej „Gazety Ubezpieczeniowej od momentu jej powstania. Niestety, tylko do dziś…
 
Od chwili, kiedy w Polsce zaistniały warunki dla otwartego rynku ubezpieczeniowego Jerzy Wysocki odgrywał jedną z głównych ról w jego tworzeniu. Piastował funkcje prezesa zarządu ATU Towarzystwa Ubezpieczeń Turystycznych S.A., społecznego prezesa Funduszu Ochrony Ubezpieczonych, oraz członka Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Był współtwórcą nowoczesnych ubezpieczeń podróżnych odpowiadających standardom europejskim i światowym. Od 1994 roku pełnił społecznie funkcję prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń, a od 1996 roku był prezesem zawodowym.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 następna > ostatnia >>

Strona 1395 z 1425

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook