feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Liberty Mutual: teraz czas na Polskę?
czwartek, 12 kwietnia 2007 13:52
Według nieoficjalnych informacji przekazanych „Dziennikowi” przez dwa niezależne źródła na polskim rynku ubezpieczeniowym pojawi się nowy gracz – amerykański Liberty Mutual.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia komunikacyjne: polisy potaniały, ale...
czwartek, 12 kwietnia 2007 10:58
{mosimage}Statystyki Komisji Nadzoru Finansowego pozwalają zauważyć, że w 2006 r. użytkownicy pojazdów płacili mniej za ubezpieczenia komunikacyjne. OC komunikacyjne potaniało przez rok o prawie 4 proc. i kosztowało średnio 381 zł. Także cena dobrowolnego AC spadła o 3 proc. i wyniosła średnio 1076 zł. Zdaniem przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych pierwszy od pięciu lat spadek cen OC i drugi rok z rzędu taniejące AC to efekt wzrastającej konkurencji.

Ostatnio największe firmy ubezpieczeniowe na świecie  francuska AXA czy niemiecki Allianz zaczęły wykorzystywać  internet jako wygodny dla klientów kanał sprzedaży. Nie szczędzą one pieniędzy na reklamę. MBank otworzył z kolei supermarket ubezpieczeniowy, w którym oferuje w umowy ubezpieczenia kilku towarzystw. Polisy w internecie są teoretycznie tańsze, bo firmy mogą zaoszczędzić m.in. na wynagrodzeniu pośredników. Jednak weterani rynku ubezpieczeniowego, z największym na rynku PZU na czele, nie oddają pola i też dostosowują ceny do nowych realiów rynkowych.

Add a comment
Więcej…
 
INTER-TUR : sprzedaż on-line
czwartek, 12 kwietnia 2007 10:00
Internetowy kanał sprzedaży cieszy się coraz większym powodzeniem. Kolejną firmą akwirującą produkty ubezpieczeniowe z wykorzystaniem platformy internetowej jest  multiagencja INTER-TUR sp. z o.o. z Warszawy.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP: rada nadzorcza zajmie się strategią, wybór prezesa później
środa, 11 kwietnia 2007 17:41
Serialu p.t. „Wybór nowego prezesa PKO BP” ciąg dalszy. - Rada nadzorcza PKO BP zajmie się 20 kwietnia nową strategią Jest to jedyny punkt w porządku obrad, punktu dotyczącego zmian personalnych nie ma - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy banku Marek Kłuciński.

Add a comment
Więcej…
 
Asseco Business Solutions: wdrożenie systemu e-szkoleń dla MetLife TUnŻ SA
środa, 11 kwietnia 2007 14:39
Firma Asseco Business Solutions podpisała kontrakt na wdrożenie systemu  e-szkoleń dla MetLife Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA. (MetLife). Kursy  e-learningowe pomogą przyszłym agentom ubezpieczeniowym przygotować się do egzaminu, umożliwiającego uzyskanie uprawnień zawodowych. Nowy system edukacyjny ma ruszyć w kwietniu br.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: poświąteczne oblężenie infolinii
wtorek, 10 kwietnia 2007 22:11
We wtorek, 11 kwietnia, od rana tylko do godziny 11.00 liczba telefonów klientów Ergo Hestii na infolinię ubezpieczyciela wyniosła już prawie pół tysiąca. Do końca dnia liczba połączeń może wzrosnąć nawet do 1500. Zgodnie z przewidywaniami, opartymi na analizie statystyk z minionych lat, po dłuższym, świątecznym weekendzie sopocki ubezpieczyciel odnotowuje zwiększoną częstotliwość połączeń na infolinię. Wszystkie obsługiwane są na bieżąco.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: policjanci wyłudzali odszkodowania?
wtorek, 10 kwietnia 2007 11:07
{mosimage}Wewnętrzny audyt PZU Życie sprawdza dokumentację dotyczącą branżowego programu ubezpieczeń na życie Policja 2001. Są podstawy do podejrzeń, że niektórzy policjanci wyłudzali odszkodowania – pisze dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”.

Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa zainteresowanie ubezpieczyciela wzbudziły wysokie wypłaty odszkodowań w oddziałach w Lublinie i w Szczecinie.. Tamtejsi policjanci odbierali masowo odszkodowania z powodu licznych pobytów w szpitalu związanych z "zaburzeniami nerwicowymi". PZU Życie do całej sprawy podeszło niezwykle ostrożnie, gdyż policja należy do kluczowych klientów zarówno spółki życiowej, jak i majątkowej. Sam Program Policja 2001 przynosił 8-9 mln zł zysku rocznie.

Add a comment
Więcej…
 
Polisy internetowe: ubezpieczyciele rozszerzają oferty
piątek, 06 kwietnia 2007 10:39
{mosimage}Dobra wiadomość dla klientów towarzystw ubezpieczeniowych: jest szansa, że ceny ubezpieczeń spadną. Skąd ten optymizm? Stąd, że trochę dotąd zaniedbany przez ubezpieczycieli kanał akwizycji, jakim jest sprzedaż internetowa staje się obowiązkowym punktem oferty towarzystw.

Amatorów tortu, jakim są zyski ze sprzedaży ubezpieczeń w sieci, jest coraz więcej. Z końcem ubiegłego roku na ubezpieczeniowy e-rynek w Polsce wszedł ze swoją propozycją Allianz, dołączyła do niego francuska Axa, a w tym roku swoich sił próbuje spółka BRE Ubezpieczenia. Do walki zbroi się konkurencja. Według zapowiedzi, ofertę ma rozszerzyć Warta: sprzedaje już w sieci assistance komunikacyjne, ale niebawem doda do nich również ubezpieczenie mieszkań i podróży. Dodatkowo zacieśnia współpracę z Kredyt Bankiem chcąc wykorzystać jego kanały sprzedaży dla zaoferowania klientom swoich produktów. Jest szansa że już w kwietniu Benefia rozpocznie sprzedaż przez internet polis na życie.

Add a comment
Więcej…
 
Prokuratura: nowe dokumenty w śledztwie ws. tajnych kont byłych prezesów PZU i PZU Życie
czwartek, 05 kwietnia 2007 16:44
Pod koniec marca bieżącego roku funkcjonariusze Połączonych Oddziałów do spraw Przestępczości Finansowej wyspy Jersey przeszukali biuro i dom Alana Evansa, szefa Warren Trustee Group. Firma ta miała zarządzać tajnymi kontami byłych szefów PZU i PZU Życie, Władysława Jamrożego i Grzegorza Wieczerzaka, w ich imieniu.

Add a comment
Więcej…
 
Samochodowy GMAC Bank: wzrost sprzedaży ubezpieczeń kredytu w 2006 r.
czwartek, 05 kwietnia 2007 10:15
W 2006 roku ponad sześciu na dziesięciu klientów samochodowego GMAC Banku wykupiło ubezpieczenie kredytu. Oznacza to blisko 20% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksperci banku zapowiadają dalszy wzrost sprzedaży ubezpieczeń i pracują nad poszerzeniem oferty. 1 kwietnia 2007 bank rozpoczął współpracę z jedną z największych amerykańskich firm ubezpieczeniowych - Genworth Financial.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 następna > ostatnia >>

Strona 1395 z 1398

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

Geneva Association: Mocne głosy w zarządzie

Geneva Association, globalna organizacja zrzeszająca dyrektorów branży ubezpieczeń i reasekuracji, ogłosiła wybór czterech nowych członków...


czytaj dalej

Mapfre: Prezes mówi o nowej rzeczywistości technologicznej

Postępy w technologii i nowa rzeczywistość, jaką ona kreuje, nie mogą działać jak hamulec rozwoju gospodarczego i społecznego – mówił prezes i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wzrost w majątku, spadek w życiówce

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Benefia wróciła do czołówki

Z rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki wynika, że w maju...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook