feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: Spółka PZU bazą dla wspólnego przedsięwzięcia z PKN Orlen
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:48

Przedsiębiorstwo świadczące usługi związane m.in. z zakupem powierzchni reklamowej, które chcą powołać PKN Orlen i PZU SA, powstanie na bazie już istniejącej spółki należącej do największego polskiego ubezpieczyciela. Z jej usług będą mogli korzystać nie tylko obaj giganci, ale też firmy zewnętrzne.

PKN Orlen i PZU SA poinformowały o zamiarze utworzenia podmiotu, który będzie świadczył usługi związane z szeroko pojętymi zakupami usług marketingowych i reklamowych. Nie ujawniły jednak wówczas szczegółów działalności operacyjnej nowej spółki. Garść szczegółów na ten temat podał za to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), do którego 29 lipca trafił wniosek obu podmiotów o wyrażenie zgody na koncentrację w postaci powołania wspólnego przedsiębiorstwa. Według przedstawionego przez Urząd skróconego opisu koncentracji do utworzenia wspólnej firmy wykorzystana zostanie istniejąca już warszawska spółka należąca do PZU – Sigma BIS.

Add a comment

Więcej…
 
Superpolisa: Kupno używanego auta a OC ppm.
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:45

W przyszłym roku kara za brak OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) może wynieść prawie 5 tys. zł, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) coraz skuteczniej wyłapuje kierowców bez polisy. Według UFG w aż 40% przypadkach braku OC ppm. przyczyną jest wygaśnięcie polisy poprzedniego właściciela po zakupie używanego auta. Samochód nabywa się z przypisanym do niego ubezpieczeniem, które po zakończeniu przewidzianego umową okresu nie jest automatycznie kontynuowane.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Coraz więcej turystów wyjeżdża z ubezpieczeniem
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:42

Coraz więcej Polaków udających się na zagraniczne wakacje nabywa polisę turystyczną. Z drugiej strony jednak odsetek nieubezpieczonych turystów nadal jest wysoki – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Nie zaklinaj pogody
środa, 31 lipca 2019 08:58

30 lipca ukazał się 77. odcinek podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem odsłony programu zatytułowanej „Nie zaklinaj pogody” była Agnieszka Durska z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: Interaktywny raport za 2018 rok dostępny online
środa, 31 lipca 2019 08:52

Grupa PZU już po raz szósty opublikowała raport roczny w wersji online. W dokumencie położono jeszcze większą wagę na zintegrowane podejście łączące dane finansowe oraz pozafinansowe.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Niebezpieczne strony hoteli
środa, 31 lipca 2019 08:50

Z badania Symantec analizującego systemy ochrony danych osobowych ponad 1500 hoteli w 54 krajach wynika, że 67% stron internetowych hoteli nieumyślnie udostępnia informacje o rezerwacji oraz dane osobowe klientów stronom trzecim – reklamodawcom czy firmom analitycznym. W większości przypadków dane pozostają widoczne, nawet jeśli rezerwacja zostanie anulowana. 29% hoteli, które wysyłają swoim klientom wiadomości e-mail z bezpośrednim linkiem do rezerwacji, nie szyfruje go. W związku z tym otwieranie ich podczas korzystania z niezabezpieczonych publicznych punktów dostępu do internetu umożliwia ich łatwe przejęcie przez hakerów.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Aplikacja juniorGO
środa, 31 lipca 2019 08:50

Aviva we współpracy z portalem CzasDzieci.pl udostępniła bezpłatną aplikację juniorGO, która dostarcza rodzicom wartościowych informacji o wydarzeniach dla dzieci.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Akcja krwiodawstwa już po raz trzeci
środa, 31 lipca 2019 08:48

30 lipca pod siedzibą Generali w Warszawie stanął autobus – mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas dorocznej akcji, zorganizowanej przez ubezpieczyciela, zebrano 18 litrów krwi.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Oddanie hołdu bohaterom powstania warszawskiego
środa, 31 lipca 2019 08:47

1 sierpnia mija 75 lat od wybuchu powstania warszawskiego – największej w okupowanej Europie akcji zbrojnej podziemia. PZU po raz kolejny zaangażuje się w upamiętnienie bohaterów tego wydarzenia, organizując wspólne śpiewanie powstańczych piosenek.

Add a comment

Więcej…
 
Porówneo.pl: Najwięcej osób poszukujących OC w sieci ma Volkswagena
środa, 31 lipca 2019 08:46

Z analizy danych Porówneo.pl wynika, że poszukujący w internecie polis komunikacyjnych najczęściej są posiadaczami aut marki Volkswagen, Opel i Ford. Stanowią oni przeszło 30% wszystkich użytkowników serwisu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1415

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze...


czytaj dalej

ECB: Zamknięcie zaatakowanej strony

Europejski Bank Centralny (ECB) zamknął 15 sierpnia jedną ze swoich stron internetowych po udanym ataku hakerskim i zainfekowaniu złośliwym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Saltus TUW sfinalizował zakup Macif Życie TUW

Dwa tygodnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Saltus TUW sfinalizował umowę nabycia i stał się właścicielem 100% udziałów...


czytaj dalej

Compensa: Łupem włamywaczy pada średnio 11 tys. zł

Średnia wartość mienia przywłaszczonego wskutek kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań w pierwszej połowie obecnego roku przekracza 11 tys. zł...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook