feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Inter Polska: Nowe zasady ubezpieczania się fizjoterapeutów
wtorek, 04 czerwca 2019 08:48

Z dniem 1 czerwca weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Akt doprecyzowuje kwestie ubezpieczenia zawodowego, jakie musi posiadać każdy fizjoterapeuta prowadzący działalność gospodarczą.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PIDiPO o projekcie regulacji branży odszkodowawczej
wtorek, 04 czerwca 2019 08:45

1 czerwca na portalu NaszDziennik.pl ukazał się wywiad z prezesem zarządu Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych Bartłomiejem Krupą. Tematem rozmowy był projekt regulacji rynku doradców odszkodowawczych – jego postanowienia oraz ewentualne skutki wejścia w życie w obecnym kształcie.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Regulacja elektrycznych hulajnóg coraz bliżej
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:56

Obserwując ulice polskich miast, można zauważyć, że popularność e-pojazdów (quady, elektryczne hulajnogi etc.) rośnie w błyskawicznym tempie. Problem jednak w tym, że nasze przepisy milczą na temat statusu elektrycznych pojazdów i zasad poruszania się nimi. Wszystko jednak wskazuje na to, iż ta luka prawna wkrótce zniknie.

W minionym tygodniu oczy branży zwrócone były na Mikołajki, gdzie odbywał się dwudziesty drugi już Kongres Brokerów. Ponieważ jednak szczegółowa relacja z wydarzeń podczas tradycyjnego święta brokerów (a działo się sporo i ciekawie) znajduje się w papierowym wydaniu „Gazety Ubezpieczeniowej”, dlatego trzeba od razu przejść do wydarzenia numer dwa ostatnich dni. Jest nią uchwała Sądu Najwyższego dotycząca refundacji z OC ppm. kosztów ekspertyzy zleconej osobie trzeciej przez cesjonariusza wierzytelności o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną.

Add a comment

Więcej…
 
Technologia w świecie klienta CZY klient w świecie technologii?
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:54

Dziś w Warszawie odbędzie się XIII Forum Assistance. Wydarzenie organizowane przez Europ Assistance Polska i Związek Banków Polskich pod hasłem „Technologia w świecie klienta CZY klient w świecie technologii” jest objęte patronatem medialnym „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie: Popularność polis na życie będzie rosnąć
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:51

Małgorzata Morańska z Unum Życie jest zdania, że liczba posiadaczy ubezpieczeń na życie będzie stopniowo rosnąć wraz ze wzrostem świadomości i wartości wypłaty świadczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Wzrost sprzedaży motocykli to dobry znak dla zakładów
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:51

Z raportu PZPM i KPMG wynika, że w I kwartale 2019 roku zarejestrowano 6543 nowych jednośladów (+75 p.p. r/r). Na ten rezultat składa się rejestracja 3521 motocykli (+68 p.p.) oraz 3022 motorowerów (+84 p.p.). W ocenie Mondial Assistance, ten wzrost jest dobrym sygnałem dla ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU za uproszczeniem języka w instytucjach
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:46

PZU jest pierwszą firmą komercyjną, która przystąpiła do porozumienia propagującego ideę prostego języka w instytucjach. Deklaracja ma na celu m.in. zachęcić pracowników instytucji do tworzenia standardów językowych zrozumiałych dla obywateli.

Add a comment

Więcej…
 
Komentarz: Człowiek… A jednak
piątek, 31 maja 2019 08:36

Dobiegł końca XXII Kongres Brokerów pod hasłem „Człowiek… a jednak!”. Z jakimi wnioskami brokerzy wrócą do swoich kancelarii? Drugi dzień przyniósł kilka gorzkich akcentów. W dobie coraz większego nacisku regulacyjnego i boomu nowych technologii konkurencja między brokerami się zaostrza. Jej formy nie zawsze są etyczne, mówiąc łagodnie, a mówiąc wprost – często są bezwzględne. Mocnym akcentem była dymisja przewodniczącego Komisji Etyki SPBUiR Jacka Kliszcza, który powiedział, że powszechne naruszanie zasad fair play oraz nagminne złe praktyki zasługują na stanowcze reakcje. – Moja dymisja ma charakter wotum zaufania – wyjaśnił Jacek Kliszcz. – Jestem otwarty na to, żeby być wybrany ponownie przez Walne Zgromadzenie, chcę jednak żeby moje intencje i stanowisko były jasne od samego początku – dodał.

Add a comment
Więcej…
 
Compensa Życie: Laur od brokerów
piątek, 31 maja 2019 08:36

Podczas XXII Kongresu Brokerów Compensa Życie została wyróżniona nagrodą Fair Play, przyznawaną przez polskich brokerów towarzystwom ubezpieczeniowym, które przestrzegają zasad wiarygodności i rzetelności, a także partnerskiej współpracy.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Nagroda dla portalu pracowniczego
piątek, 31 maja 2019 08:34

Gecon, portal dla pracowników Generali Polska, został wyróżniony w konkursie Power of Content Marketing Awards 2019 w kategorii Portal Pracowniczy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1396

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook