feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Kongres PIU: Będą nowe regulacje
środa, 09 maja 2018 08:58

Dojdzie do interwencji prawnej w funkcjonowanie rynku kancelarii odszkodowawczych. Przygotowaniem projektu przepisów w tej sprawie zajmie się senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych (KBF). Zmiany regulacyjne obejmą także obszar zadośćuczynień. Niewykluczone jest również uwzględnienie ubezpieczycieli wśród zarządzających Pracowniczymi Planami Kapitałowymi – takie deklaracje padły w wystąpieniach przedstawicieli władz państwowych podczas pierwszego dnia VI Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU poprawia wyniki finansowe
środa, 09 maja 2018 08:56

W 2017 roku Gothaer TU spełniło wszystkie ustawowe wymogi w zakresie bezpieczeństwa finansowego i wypłacalności oraz zrealizowało, a w wielu obszarach przekroczyło, plany dotyczące przypisu składki, poprawy rentowności oraz zmian strukturalnych w portfelu. Jednocześnie wdrożono program oszczędnościowy po stronie wydatków operacyjnych i dokonano zmian, które przyniosły dalszą poprawę wskaźników związanych z działalnością operacyjną. Pozytywny trend był kontynuowany w I kwartale obecnego roku.

Add a comment

Więcej…
 
Konferencja „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń w praktyce” coraz bliżej
środa, 09 maja 2018 08:56

W dniach 16-17 maja w Warszawie odbędzie się dwudniowa konferencja zatytułowana „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń w praktyce”. Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez „Puls Biznesu” jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
TUW: Rentowny kwartał
środa, 09 maja 2018 08:56

W I kwartale tego roku Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” (TUW) odnotowało znaczący wzrost rentowności.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Awarie na majówce
środa, 09 maja 2018 08:52

Z danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas majówki liczba kierowców potrzebujących pomocy przy aucie w innym kraju była o 60% wyższa niż w tygodniu poprzedzającym długi weekend majowy.

Add a comment

Więcej…
 
Insly: Zagraniczne sposoby na obniżkę składki w OC
środa, 09 maja 2018 08:51

Doświadczenia z innych rynków pokazują, że istnieje wiele rozwiązań pozwalających na obniżenie składki za obowiązkowe OC lub ochronę wypracowanych zniżek, jak ustanowienie żyranta czy udział w kursie doszkalającym.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Rozbudowa Contact Center
środa, 09 maja 2018 08:51

CUK Ubezpieczenia rozbudowuje swoje Contact Center (CC). Od początku kwietnia dział przeniesiony został do odrębnego biura. W ciągu 5 lat od powstania CC multiagencji rozrósł się z kilku do blisko 60 doradców. Do końca roku planowane są kolejne rekrutacje.

Add a comment

Więcej…
 
10 prawd o cyberbezpieczeństwie wg Leadenhall
wtorek, 08 maja 2018 09:04

Stan cyberbezpieczeństwa to temat, któremu media poświęcają obecnie dużo uwagi. W końcu zaczynamy zdawać sobie sprawę, że stan ten nie tylko zależy od technologii i wąskiego kręgu specjalistów od informatyki, ale w dużej mierze także od świadomości zagrożeń i wiedzy o tym, jak bezpiecznie korzystać z technologii informatycznych, posiadanej przez wszystkich użytkowników systemów komputerowych.

Add a comment

Więcej…
 
VI Kongres PIU: Nowe ryzyka i niedoubezpieczenie w rolach głównych
wtorek, 08 maja 2018 08:48

Dziś w Sopocie rozpoczyna się szósty już Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Tematem przewodnim tegorocznej dwudniowej edycji spotkania branży ubezpieczeniowej będą nowe ryzyka i zjawisko niedoubezpieczenia.

- Jak ubezpieczać zmieniający się świat, jakie skutki niesie za sobą niedoubezpieczenie? To najważniejsze pytania, które stoją teraz przed branżą. Dyskusja jest niezbędna, bo to, jak reagujemy na postęp technologiczny i jak sprawnie wprowadzamy nowe produkty, przekłada się na bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreślił na blogu PIU Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Izby.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Brak polisy może mieć poważne konsekwencje
wtorek, 08 maja 2018 08:47

Tematem przewodnim rozpoczynającego się dziś VI Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń będzie luka ubezpieczeniowa. Z tej okazji PIU przygotowała listę kilku przykładów wskazujących, z jak poważnymi konsekwencjami może wiązać się brak ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1237

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook