feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: Kolejny tydzień premier
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:48

Przed dwoma tygodniami pisałem o sformułowaniu „pierwsze w tym roku” jako haśle-kluczu najlepiej podsumowującym opisywany okres. Tych samych słów mógłbym użyć, chcąc najkrócej przedstawić to, co w ostatnim czasie wydarzyło się w branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia: Skróty medyczne, które warto znać
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:46

Małgorzata Jackiewicz, dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia, wyjaśnia, co znaczą niektóre skróty medyczne i dlaczego ich znajomość jest niezbędna.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Niski poziom wiedzy n/t kosztów leczenia nowotworu
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:39

Co czwarty uczestnik badania Nationale-Nederlanden sądzi, że na leczenie nowotworu potrzebowałby ok. 1 tys. zł. Mimo niedoszacowania kosztów, większość badanych i tak jest przekonana, że nie poradziłaby sobie finansowo z takim problemem.

Add a comment

Więcej…
 
Pomóżmy razem Markowi
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:36

Nasz wieloletni felietonista dr Marek Śliperski zmaga się z nierównym przeciwnikiem – Stwardnieniem Rozsianym.

Add a comment

Więcej…
 
Polscy turyści coraz lepiej chronieni
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:20

Polscy turyści coraz częściej kupują polisy turystyczne z zakresem adekwatnym do planowanych aktywności oraz sumami ubezpieczenia pozwalającymi na pokrycie wszystkich kosztów w razie zaistnienia szkody – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Consultia: Wynik zgodny z planem
piątek, 02 lutego 2018 09:48

Multiagencja Consultia zrealizowała założony cel, jakim było uzyskanie w ub.r. przypisu składki w wysokości 180 mln zł. Wynik sprzedażowy dystrybutora na koniec 2017 r. uplasował się bowiem na poziomie 183,2 mln zł, co było rezultatem o 38,8% lepszym od odnotowanego w roku poprzednim. Z kolei 2018 ma być rokiem spokojnego rozwoju sprzedaży. Zaplanowano też szereg działań w ramach nowych obszarów kompetencji Consultii.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: 114 mld zł ubezpieczonego polskiego eksportu
piątek, 02 lutego 2018 09:47

Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” wynika, że głównym zagrożeniem dla polskich eksporterów pozostają zaległości w płatnościach. Ich koszty szacuje się na nawet 100 mld złotych rocznie.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Bez odpowiedzi na pytanie prawne o zadośćuczynienie
piątek, 02 lutego 2018 09:46

30 stycznia Sąd Najwyższy odmówił podjęcia uchwały w odpowiedzi na pytanie prawne „Czy za szkody powstałe na osobie w trakcie naprawy (diagnostyki) pojazdu w warsztacie, w czasie jego postoju z wyłączonym silnikiem, a pozostające w bezpośrednim związku przyczynowym z uszkodzeniem pojazdu wynikającym z jego eksploatacji, zakład ubezpieczeń, w którym pojazd ten jest ubezpieczony w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody związane z jego ruchem, ponosi odpowiedzialność na zasadzie ryzyka (art. 436 § 1 k.c. w zw. z art. 435 § 1 k.c.), czy też na zasadach ogólnych (art. 415 k.c.)?”.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Kawalerowie i panny płacą więcej za OC
piątek, 02 lutego 2018 09:45

Z analizy rankomat.pl sporządzonej na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki wynika, że średnia cena OC w 2017 r. wyniosła 779 zł. Największe odchylenie od tej stawki (153,5%) dotyczyło młodych kierowców do 25. roku życia. Osoby niebędące w sformalizowanych związkach musiały liczyć się z koniecznością zapłacenia wyższej składki.

Add a comment

Więcej…
 
Signal Iduna: Rusza kampania Piękna, bo Zdrowa 2018
piątek, 02 lutego 2018 09:44

W dniach 3-4 lutego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się inauguracja kampanii społecznej Piękna, bo Zdrowa 2018. Signal Iduna, jako partner akcji, włączyła się w promowanie wśród kobiet profilaktyki w walce z nowotworami.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1193

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy