feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Generali: Wysokie współczynniki wypłacalności
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 08:41

Generali Życie TU legitymuje się najwyższym wynikiem współczynnika wypłacalności wśród 10 największych podmiotów na rynku życiowym. Z kolei Generali TU ma drugi wynik co do wartości wśród 10 największych graczy II działu.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Podczas majówki najwięcej interwencji w Grecji
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 08:40

Z danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że w ostatnich dwóch latach liczba próśb o pomoc w Grecji ze strony polskich klientów ubezpieczycieli i biur podróży rosła w tempie dwucyfrowym. Turyści najczęściej potrzebowali pomocy w związku z nagłym zachorowaniem.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance: Bezpieczna majówka
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 08:39

Europ Assistance Polska radzi udającym się na majówkę, aby bez względu na czas trwania odpoczynku do budżetu wyjazdowego doliczyć koszt zakupu ubezpieczenia z pakietem assistance.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 08:38

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Długie weekendy napędzają sprzedaż polis podróżnych
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 08:34

Przed każdym długim weekendem ubezpieczyciele notują zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Składka jednorazowa ma coraz mniejsze znaczenie
piątek, 26 kwietnia 2019 08:50

Spada znaczenie składki jednorazowej w portfelach zakładów ubezpieczeń na życie. Wolno, lecz zauważalnie rosną przychody ze składek w życiowych umowach grupowych. Wśród inwestorów zagranicznych prym wiedzie kapitał austriacki – takie wnioski płyną z opublikowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego „Raportu o stanie sektora ubezpieczeń w 2018 roku”.

Z danych zawartych w opracowaniu KNF wynika, że ubiegłoroczne przychody ubezpieczycieli wyniosły 79,57 mld zł – o 3,79 mld zł (4,55%) mniej niż w 2017 r. Główną pozycją w ich strukturze jest składka przypisana brutto (78,13% przychodów ogółem). Na koniec 2018 roku wyniosła ona 62,17 mld zł i była o 0,27% (0,17 mld zł) niższa niż w roku poprzednim. W dziale I nastąpił spadek składki o 11,63%, natomiast w dziale II wzrost o 7,11%.

Add a comment

Więcej…
 
PKO Ubezpieczenia: Klienci PKO Leasing otrzymają ofertę komunikacyjną
piątek, 26 kwietnia 2019 08:47

Krótko po otrzymaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie polis OC i AC* PKO Ubezpieczenia rozpoczęło wraz z PKO Leasing prace projektowe mające na celu przygotowanie propozycji komunikacyjnej dla klientów leasingodawcy.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Platforma AutoClaims wyróżniona w konkursie technologicznym
piątek, 26 kwietnia 2019 08:45

Platforma Generali AutoClaims została wyróżniona podczas uroczystej Gali XVII edycji Konkursu Technologicznego „Gazety Bankowej” – Lider 2018.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Laur za rozwiązanie dla flot
piątek, 26 kwietnia 2019 08:45

Podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019” Compensa została nagrodzona za  innowacyjne rozwiązanie w zakresie kwotacji flot leasingowych za pośrednictwem web service.

Add a comment

Więcej…
 
18. PZU Cracovia Maraton już za dwa dni
piątek, 26 kwietnia 2019 08:43

28 kwietnia wystartuje 18. PZU Cracovia Maraton – jeden z największych i najpopularniejszych biegów w Polsce. Ostatni weekend kwietnia będzie dla biegaczy prawdziwym świętem, bo poza maratonem odbędą się także mniejsze biegi towarzyszące głównemu wydarzeniu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 1384

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook