feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Nationale-Nederlanden: Polacy nie dbają o aktywną profilaktykę nowotworową
czwartek, 31 stycznia 2019 09:43

Ponad połowa uczestników badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden zadeklarowała, że ma w rodzinie osobę chorującą na nowotwór. Mimo to tylko 51% respondentów deklaruje, że regularnie wykonuje badania profilaktyczne w celu wykrycia choroby.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
czwartek, 31 stycznia 2019 09:34

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia nabywa udziały w Macif Życie
środa, 30 stycznia 2019 09:46

Proces konsolidacji na polskim rynku ubezpieczeń trwa już od kilku lat. Dotychczas dotyczył głównie zakładów ubezpieczeń prowadzących działalność w formie spółek akcyjnych. Teraz objął też segment firm działających w formie zakładów ubezpieczeń wzajemnych.

14 stycznia Saltus TUW, działający pod marką Saltus Ubezpieczenia, zawarł umowę z Mutuelle Assurance des Commercants et Industriels de France et des cadres et salariés de l'Industrie et du Commerce i Mutavie Société Européenne. Na jej mocy towarzystwo nabędzie udziały w Macif Życie TUW. Umowa wejdzie w życie z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Kwoty, na jaką opiewa transakcja, nie ujawniono.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Sprzedaż grupówek krok po kroku
środa, 30 stycznia 2019 09:45

29 stycznia ukazał się kolejny, 51. już odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”, zatytułowany „Sprzedaż grupówek krok po kroku”. Gościem programu był Waldemar Poberejko z Gruplowe, specjalizujący się od 20 lat w grupówkach.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Odnowiona oferta turystyczna Warty
środa, 30 stycznia 2019 09:43

29 stycznia ruszyła dystrybucja nowej odsłony ubezpieczenia turystycznego Warta Travel*. Cechy charakterystyczne polisy dostępnej zarówno w kanale agencyjnym, jak i internetowym to następstwa chorób przewlekłych w podstawowym zakresie ubezpieczenia i brak karencji.

Add a comment

Więcej…
 
TUW: Rolnicy z Wielkopolski pod ochroną
środa, 30 stycznia 2019 09:38

25 stycznia Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” podpisało z Wielkopolską Izbą Rolniczą umowę o utworzeniu związku wzajemności członkowskiej „Gospodarna Wielkopolska”.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: Optymalne ubezpieczenie na narty
środa, 30 stycznia 2019 09:37

Generali przypomina, że ważnym elementem przygotowań do sezonu narciarskiego jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Colonnade Insurance: Millenialsi podróżują bez ubezpieczenia
środa, 30 stycznia 2019 09:35

Millennialsi to indywidualiści – podróżując, chcą być jak najbardziej niezależni i mieć maksymalnie duży wpływ – od rezerwacji do wyboru aktywności na miejscu. Podróż ma być swego rodzaju spersonalizowanym doświadczeniem. Paradoksalnie jest to jednak grupa, która często podróżuje bez ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
środa, 30 stycznia 2019 09:24

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
PBUK: „Twardy” brexit a ruch drogowy na Wyspach
wtorek, 29 stycznia 2019 10:04

Ryzyko tzw. twardego brexitu, czyli opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej bez umowy, staje się coraz bardziej realne. Będzie ono miało konsekwencje dla wielu obszarów działalności ubezpieczeniowej, w tym funkcjonowania transgranicznych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w zakresie swobodnego przemieszczania się tymi pojazdami i zabezpieczenia interesów poszkodowanych. Należy przy tym pamiętać, że brytyjskie Biuro Narodowe jest jednym z członków Systemu Zielonej Karty, a rynek brytyjski działa w systemie ochrony gości, określonym w Dyrektywie Komunikacyjnej – wyjaśnia Mariusz Wichtowski.

Opuszczenie przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej bez umowy może mieć negatywny wpływ na dotychczasowe zasady ruchu transgranicznego poprzez ograniczenie swobody przemieszczania się pojazdami zarejestrowanymi w jednym z krajów Unii Europejskiej oraz Zjednoczonego Królestwa bez dodatkowych formalności (posiadanie certyfikatu Zielonej Karty), w oparciu o zasady domniemania istnienia obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Potencjalna zmiana dotyczyć będzie milionów obywateli całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Wielkiej Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 1346

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Clyde & Co: Dostęp do innowacji motywem fuzji i przejęć

W globalnym sektorze ubezpieczeniowym w 2018 r. liczba fuzji i przejęć wzrosła o 9% wskutek starań ubezpieczycieli o uzyskanie większego dostępu...


czytaj dalej

Japonia: Rozważane obowiązkowe ubezpieczenie rowerzystów

Powołana przez rząd komisja ekspercka rozpoczęła dyskusję o tym, jaki charakter powinna mieć rekompensata za szkody związane z wypadkiem...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jedno potknięcie nie zmienia całości obrazu

Przez ostatnich kilka lat sektor ubezpieczycieli solidnie zapracował na opinię skutecznego lobbysty parlamentarnego. I choć przebieg niedawnej...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Generali większościowym udziałowcem Bezpieczny.pl

Generali Polska nabyło 51% udziałów spółki Bezpieczny.pl – firmy technologicznej zajmującej się internetową sprzedażą ubezpieczeń, właściciela...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook