feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Concordia Ubezpieczenia: Stabilne fundamenty
poniedziałek, 07 maja 2018 08:59

Poziom pokrycia dopuszczalnymi środkami własnymi kapitałowego wymogu wypłacalności (SCR) oraz minimalnego wymogu kapitałowego (MCR) świadczą o stabilności zakładu ubezpieczeń. Wymogi regulacyjne obowiązujące od początku 2016 r. mówią o pokryciu na poziomie najmniej 100%. Concordia Ubezpieczenia zwraca uwagę, że w obu jej towarzystwach te wskaźniki na koniec 2017 r. były znacznie powyżej wymaganej wartości.

Add a comment

Więcej…
 
Długi klientów wobec zakładów to niemal 200 mln zł
poniedziałek, 07 maja 2018 08:57

Z danych BIG InfoMonitor wynika, że długi Polaków z powodu nieopłaconych ubezpieczeń wynoszą prawie 200 mln zł. Rekordzista nie zapłacił prawie 217 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Prezes PIU o potrzebie nowych regulacji
poniedziałek, 07 maja 2018 08:57

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” stwierdził, że środowisko ubezpieczeniowe liczy na wprowadzenie regulacji dotyczących zadośćuczynień oraz towarzystw działających na zasadzie unijnej swobody przepływu usług.

Add a comment

Więcej…
 
Jesienią ruszy dystrybucja PZU Go
poniedziałek, 07 maja 2018 08:56

Paweł Surówka, prezes PZU SA, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” zdradził, że obecnie trwa pilotaż PZU Go. Szef ubezpieczyciela liczy na to, że rozwiązanie przyczyni się do poprawy statystyki ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Polisy dla rowerzystów mają wady
poniedziałek, 07 maja 2018 08:55

Bankier.pl sprawdził, co rynek ubezpieczeń oferuje rowerzystom. Z analizy portalu wynika, że polisy dla jednośladów pozostawiają sporo do życzenia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Turystyczne nowości
poniedziałek, 07 maja 2018 08:54

Ubezpieczyciele turystyczni wprowadzili w ciągu roku kilka spektakularnych nowości, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Kierowcy muszą liczyć się z możliwością wzrostu cen OC
poniedziałek, 07 maja 2018 08:53

Portal Bankier.pl umieścił potencjalne podwyżki cen OC ppm. na liście pięciu tegorocznych zmian, które wpłyną na koszt posiadania i użytkowania samochodu.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Rośnie wartość średniej szkody z OC
środa, 02 maja 2018 08:28

W ostatnich latach zauważalny jest szybki wzrost wartości pojedynczej szkody z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) – zauważają eksperci Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia: Dobra Marka za ubezpieczenia zdrowotne
środa, 02 maja 2018 08:25

Saltus Ubezpieczenia już po raz drugi z rzędu znalazł się wśród laureatów Dobrej Marki. W najnowszej edycji triumfował w kategorii „Ubezpieczenia zdrowotne”. Rok wcześniej został wskazany jako „Odkrycie Roku”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: 17. Cracovia Maraton w obiektywie i w social mediach
środa, 02 maja 2018 08:24

Rekordowe prawie 100 tysięcy zdjęć wykonanych podczas 17. PZU Cracovia Maraton i opublikowanych na profilach zawodników na Facebooku tylko w ciągu tygodnia wyświetlono prawie 4,5 miliona razy. W sumie zdjęcia zebrały ponad 150 tys. lajków.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 1237

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook