feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
TUW „TUW”: Pomoc poszkodowanym przez żywioły
wtorek, 28 maja 2019 09:02

Anomalie pogodowe, jakie w ubiegłym tygodniu nawiedziły Polskę, spowodowały straty u wielu członków TUW „TUW”. Ubezpieczyciel zapewnia, że zaangażował duże siły i środki do jak najszybszego zlikwidowania szkód.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Wsparcie ratownictwa powypadkowego
wtorek, 28 maja 2019 09:00

Compensa przypomina, że podczas tegorocznej wiosny przeprowadziła szereg działań na rzecz pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Uchwała Sądu Najwyższego może spowodować wzrost składek w OC
wtorek, 28 maja 2019 09:00

Niedawno Rzecznik Finansowy zapytał Sąd Najwyższy o to, czy zakłady ubezpieczeń powinny wypłacać osobom bliskim zajmującym się ofiarami wypadków drogowych odszkodowania będące ekwiwalentem pracy takich opiekunów. Zdaniem ekspertów Ubea.pl, jeśli SN zajmie stanowisko korzystne dla opiekunów ciężko poszkodowanych, to ubezpieczycieli będzie czekał kolejny wzrost kosztów związanych z OC.

Add a comment

Więcej…
 
PKO Ubezpieczenia liczy na poprawę rezultatów
wtorek, 28 maja 2019 08:59

PKO Ubezpieczenia oczekuje, że w tym roku uda mu się osiągnąć lepsze wyniki niż w 2018 r., dzięki czemu ubezpieczyciel po raz pierwszy w swojej historii wypłaci dywidendę – informuje „Polityka Insight”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Zakłady pomagają w walce ze skutkami podtopień
poniedziałek, 27 maja 2019 09:01

Na terenie południowych województw ogłoszono trzeci, najwyższy poziom zagrożenia hydrologicznego. Intensywne opady deszczu w Małopolsce i na Podkarpaciu spowodowały już tysiące podtopień i liczne zniszczenia. Ponad 3000 razy interweniowała straż. Polska Izba Ubezpieczeń zaznacza, że firmy ubezpieczeniowe są bardzo dobrze przygotowane na wypadek zwiększonej liczby zgłaszanych szkód z terenów objętych powodziami.

Rynek położył ogromny nacisk na organizację sprawnej i błyskawicznej likwidacji szkód. Firmy maksymalnie upraszczają procedury, likwidują szkody w ciągu nawet jednego dnia. Niestety zjawisk pogodowych związanych ze zwiększonym ryzykiem klimatycznym będzie coraz więcej. Dlatego istotna jest współpraca ubezpieczycieli, samorządów, władz centralnych, instytucji i służb publicznych. Ogromne znaczenie mają edukacja i prewencja. Teraz skupiamy się jednak na jak najszybszej pomocy poszkodowanym – mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Gdy po suszy przychodzi powódź
poniedziałek, 27 maja 2019 08:58

Jeszcze Polska nie zdążyła otrząsnąć się z suszy, a już zaczął trapić ją problem lokalnych podtopień, które mogą przerodzić się w ogólnopolską powódź. Jeszcze nie wszyscy zainteresowani PPK znaleźli się w ewidencji prowadzonej przez PFR, a już pierwszy obecny w niej podmiot zrezygnował – dawno już nie było takiej huśtawki w ubezpieczeniach, jaka miała miejsce na przestrzeni ostatnich kilku dni.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Agent-oszust zatrzymany
poniedziałek, 27 maja 2019 08:56

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na Pradze Północ w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga zatrzymali agenta ubezpieczeniowego jednego z największych zakładów. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia oszustwa względem mienia znacznej wartości.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Rozwój nowych źródeł danych a ubezpieczenia
poniedziałek, 27 maja 2019 08:56

Z raportu „Cyfryzacja sektora ubezpieczeń w Polsce” przygotowanego w 2018 r. przez Accenture we współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń wynika, że dla 80% ubezpieczycieli nowe źródła danych mają kluczowe znaczenie w podejmowaniu decyzji na poziomie operacyjnym i strategicznym. Nowoczesne technologie mogą usprawnić wiele procesów, m.in. związanych z obsługą klienta, oraz przyczynić się do zmiany produktów ubezpieczeniowych. O tym, jak wygląda rozwój sztucznej inteligencji (AI) w Polsce i jak nowe źródła danych wpłyną na działalność ubezpieczycieli, rozmawiali przedstawiciele branży oraz organów rządowych podczas VII Kongresu PIU.

Add a comment

Więcej…
 
Pierwszy rok marki Link4 Mama
poniedziałek, 27 maja 2019 08:55

Z okazji pierwszej rocznicy funkcjonowania oferty produktowej Link4 Mama oraz Dnia Matki Link4 przygotował spot, w którym dzieci opowiadają o swoich mamach.

Add a comment

Więcej…
 
Santander Aviva: Czwarta edycja „Ligi Charytatywnej”
poniedziałek, 27 maja 2019 08:55

Santander Aviva Ubezpieczenia i Santander Bank Polska rozpoczęły czwartą edycję „Ligi Charytatywnej”. Dzięki tej inicjatywie, kupujący w oddziale banku wybrane ubezpieczenia mogą wesprzeć jedną z 50 organizacji pożytku publicznego (OPP).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1396

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook