feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Kierowcy mobilnie porównują polisy
wtorek, 23 lipca 2019 08:46

53 procent użytkowników porównywarki Porówneo.pl poszukuje ofert ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Zmotoryzowani chętnie sprawdzają oferty ubezpieczeniowe na ekranach smartfonów, jednak sam zakup wciąż częściej realizują po telefonicznej rozmowie z doradcą. Czy smartfonizacja i globalny boom na e-commerce wpłyną na zmianę przyzwyczajenia polskich kierowców do nabywania polis w tradycyjny sposób?

Add a comment

Więcej…
 
Czy ubezpieczenie zdrowotne pomoże przy braku leków w aptekach?
poniedziałek, 22 lipca 2019 09:00

Z szacunków Naczelnej Izby Aptekarskiej wynika, że problem z dostępnością lekarstw w aptekach dotyczy już nawet ok. 500 różnych leków. Wśród nich znalazły się te, które stosowane są m.in. przy niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadciśnieniu, astmie czy alergiach – czyli schorzeniach najczęściej dotykających Polaków.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Klimatyczna ankieta dla pośredników
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:53

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza wszystkich pośredników do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ryzyk klimatycznych.

Add a comment

Więcej…
 
ITS: Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:47

Opracowane przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS) wytyczne bezpiecznego ruchu rowerowego mają poprawić bezpieczeństwo tej grupy użytkowników dróg. Odpowiednia infrastruktura jest konieczna, bo na rowerach jeździ coraz więcej Polaków. Rowerzyści mają dziś do dyspozycji ok. 12 tys. ścieżek. Niektóre jednak nagle się urywają lub kończą chodnikiem, problemem są także skrzyżowania z ruchem samochodowym i pieszym. Przygotowane wytyczne do budowy dróg rowerowych mają ujednolicić infrastrukturę w całym kraju. To zachęta, by szukać rozwiązań bardziej ekonomicznych i równie skutecznych – podkreśla dyrektor ITS.

Add a comment

Więcej…
 
Przedsiębiorcom przyda się D&O
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:45

O korzyściach płynących z ubezpieczenia D&O pisze na łamach „Pulsu Biznesu” Sylwia Wedziuk. Artykuł zwraca uwagę, że od początku 2019 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na firmy kary o wartości ponad 74 mln zł. Działania będące przedmiotem oceny urzędu są zwykle efektem decyzji biznesowych podejmowanych przez kadrę zarządzającą firm – zwraca uwagę cytowany przez autorkę ekspert z firmy brokerskiej EIB.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Kliencki zwrot w zarządzie
czwartek, 18 lipca 2019 08:57


Adam Łoziak
Daniela Sotirovic
fot.: Weronika Lucjan

Od lipca 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa struktura organizacyjna towarzystw ubezpieczeniowych UNIQA w Polsce. Oznacza ona m.in. nowe zakresy odpowiedzialności członków zarządu.  Adam Łoziak został wiceprezesem ds. klienta, a Daniela Sotirovic członkiem zarządu ds. wsparcia klienta.

Towarzystwa ubezpieczeniowe od kilku lat coraz dobitniej akcentują klientocentryczność w swoich strategiach. PZU i Ergo Hestia powołały przykładowo osobnych Rzeczników Klienta, jednak UNIQA jako pierwsza wprowadziła proklienckie zmiany już na poziomie zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
Ubea.pl: W czerwcu najtaniej w YCD, Link4 i Benefii
czwartek, 18 lipca 2019 08:56

Czerwcowy barometr cenowy dotyczący obowiązkowych polis OC przyniósł kolejne obniżki stawek. Według kalkulacji porównywarki internetowej Ubea.pl średni koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC spadł o 3,5% względem maja br.

Add a comment

Więcej…
 
Randstad: Ubezpieczeniowcy wśród najczęściej zmieniających pracę
czwartek, 18 lipca 2019 08:52

Pracownicy dłużej zostają u jednego pracodawcy, rzadziej zmieniali w ostatnim czasie miejsce pracy czy stanowisko, a ci, którzy się na to zdecydowali, nowego zatrudnienia szukali dłużej niż w poprzednich kwartałach – takie są wyniki najnowszej, 36. edycji badania Monitor Rynku Pracy, zrealizowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Wśród najczęściej zmieniających miejsce zatrudnienia znaleźli się ubezpieczeniowcy.

Add a comment

Więcej…
 
LINK4: Na wypadek wgniota
czwartek, 18 lipca 2019 08:50

Startuje nowa kampania reklamowa LINK4 z udziałem Kasi Moś. Tym razem artystka zachęca do zakupu ubezpieczenia Smart Casco na wypadek skutków żywiołów, kradzieży i szkody całkowitej.

Add a comment
Więcej…
 
April Polska i Societe Generale Insurance: Ochrona w czasie pracy za granicą
czwartek, 18 lipca 2019 08:49

April Polska oraz Societe Generale Insurance oferują nową formułę ubezpieczeń podróży zagranicznych. W zakresie ubezpieczeń pojawia się również ochrona w trakcie pracy za granicą.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1415

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze...


czytaj dalej

ECB: Zamknięcie zaatakowanej strony

Europejski Bank Centralny (ECB) zamknął 15 sierpnia jedną ze swoich stron internetowych po udanym ataku hakerskim i zainfekowaniu złośliwym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Saltus TUW sfinalizował zakup Macif Życie TUW

Dwa tygodnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Saltus TUW sfinalizował umowę nabycia i stał się właścicielem 100% udziałów...


czytaj dalej

Compensa: Łupem włamywaczy pada średnio 11 tys. zł

Średnia wartość mienia przywłaszczonego wskutek kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań w pierwszej połowie obecnego roku przekracza 11 tys. zł...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook