feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
UOKiK: Podwyżki w „komunikacji” nie były efektem zmowy
środa, 27 czerwca 2018 08:51

Przyczyną widocznego w ostatnich latach wzrostu cen komunikacyjnych ubezpieczeń OC i AC nie były nielegalne działania. Podwyżki wynikały z rosnących kosztów działalności i pogarszających się wyników finansowych towarzystw ubezpieczeń – wynika z badania rynku przeprowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) pod kątem potencjalnej zmowy cenowej.

- Nasze zainteresowanie rynkiem OC i AC związane było z okresem gwałtownych wzrostów cen polis komunikacyjnych. Sprawdziliśmy działania 27 przedsiębiorców na przestrzeni ostatnich lat. Zebrane materiały nie wykazały, że przyczyną wzrostu cen była zmowa, czyli nielegalne działanie. Podwyżki wynikały przede wszystkim z rosnących kosztów działalności i pogarszających się wyników technicznych towarzystw ubezpieczeniowych – podkreślił Marek Niechciał, prezes Urzędu.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez asekuracji: Studium PZU LAB i SBPW
środa, 27 czerwca 2018 08:50

W 21. odcinku podcastu „Rozmowy bez asekuracji Dariusz Gołębiewski, wiceprezes PZU LAB, opowiada o wspólnym projekcie edukacyjnym jego firmy i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, skierowanym do brokerów i innych osób zainteresowanych ubezpieczeniowymi aspektami zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Carsharing Traficara w ofercie Avivy
środa, 27 czerwca 2018 08:48

Traficar rozpoczął współpracę z Avivą. W jej ramach w dwudziestu czterech miastach w Polsce firma udostępnia usługę carsharingową zamiast auta zastępczego.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Siedem miesięcy kampanii #dziekiubezpieczeniom
środa, 27 czerwca 2018 08:45

Od połowy listopada 2017 r. trwa kampania #dziękiubezpieczeniom Polskiej Izby Ubezpieczeń.  Jej celem jest pokazanie wpływu branży ubezpieczeniowej na człowieka, przedsiębiorstwa i gospodarkę w Polsce. W ramach kampanii powstał m.in. raport wpływu branży ubezpieczeń „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”. Na jego bazie PIU przygotowała też kolejne treści – wideo, pełne humoru wpisy blogowe, infografiki, które służą nowej komunikacji ubezpieczeń. Dzięki temu udało się dotrzeć m.in. do 36 tysięcy agentów, a wielu z nich zaangażować w udostępnianie treści i aktywną komunikację z klientami.

Add a comment

Więcej…
 
Regaty TU: Link4 Żeglarskim Mistrzem Polski
środa, 27 czerwca 2018 08:44

W tegorocznych regatach ubezpieczeniowych załoga Link4 zajęła pierwsze miejsce i została Mistrzem Polski. Członkowie ekipy zostali także uznani najbardziej wszechstronną i szczodrą załogą.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji Artystycznej Podróży
środa, 27 czerwca 2018 08:43

Przyznaniem nagród zakończył się wernisaż wystawy finałowej 17. konkursu Artystyczna Podróż Hestii w Muzeum nad Wisłą — filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Motocykliści chętnie sięgali po assistance
środa, 27 czerwca 2018 08:42

Z danych Mondial Assistance wynika, że maj był rekordowym miesiącem pod względem sprzedanych ubezpieczeń assistance dla motocyklistów. Liczba tego typu polis wzrosła o 150% w porównaniu do maja ub.r. 73% sprzedanych ubezpieczeń to umowy na krótkoterminowy wyjazd zagraniczny.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Bezpłatne badania na północy Polski
środa, 27 czerwca 2018 08:34

Od 27 czerwca do 1 lipca mieszkańcy pięciu miast północnej Polski – Szczecina, Koszalina, Słupska, Gdyni i Gdańska – mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. W ramach akcji Fundacji Rak’n’Roll oraz Nationale-Nederlanden będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych oraz badań USG piersi i jąder.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: S&P przyznała TUW PZUW ocenę A-
wtorek, 26 czerwca 2018 08:48

25 czerwca agencja ratingowa S&P Global Ratings przyznała ocenę ratingową dla TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych na poziomie A-. Tym samym towarzystwo jest pierwszym polskim TUW-em i drugą spółką z Grupy PZU z oceną ratingową.

- Rating na poziomie A- to potwierdzenie wiarygodności TUW PZUW na arenie międzynarodowej i mandat zaufania do przyjętej strategii rozwoju spółki. Jedną z kluczowych dla nas wartości wynikających z faktu otrzymania oceny ratingowej – poza prestiżem i elitarnością posiadania ratingu – jest także honorowanie polis TUW PZUW przez międzynarodowe instytucje finansowe kredytujące polskie i międzynarodowe inwestycje prowadzone przez klientów TUW PZUW. Ocena ratingowa, oprócz kwestii wizerunkowych, stanowi więc także ważny element uwiarygodnienia TUW PZUW w kontekście biznesowym, zarówno na rynku międzynarodowym, jak i w Polsce – powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW.

Add a comment

Więcej…
 
Regaty TU: Mistrzostwo dla Link4, Puchar Prezesów dla Bacca
wtorek, 26 czerwca 2018 08:46

W piątej edycji Żeglarskich Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych tytuł mistrzowski wywalczyła załoga Link4. Natomiast Puchar Prezesów zdobyła załoga Bacca.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1264

Aviva: Iwona Czech odpowiada za marketing

Od lipca Iwona Czech kieruje Działem Komunikacji i Zarządzania Marką w grupie Aviva. Zastąpiła Dariusza Maciołka, który zakończył pracę dla...


czytaj dalej

Equinum Broker: Tomasz Kutyba nowym wiceprezesem

Z dniem 30 czerwca funkcję wiceprezesa firmy brokerskiej Equinum Broker objął Tomasz Kutyba. Zmiana w zarządzie związana jest z realizacją nowej...


czytaj dalej

Charted Insurance: Nierówność zarobków mężczyzn i kobiet

Charted Insurance Institute zanalizował dane na temat zarobków opublikowane przez 192 ubezpieczycieli, pośredników, dostawców usług, doradców...


czytaj dalej

MetLife: Lucep zwycięzcą konkursu collab 3.0 EMEA

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA, w którym insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 tys. dolarów na zrealizowanie...


czytaj dalej

Grupa Europa: Ochrona telefonu za pośrednictwem Simapki

Grupa Europa rozpoczęła współpracę z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie...


czytaj dalej

Link4: Pół miliona zł premii na liczniku Kasa Wraca

Telematyczni kierowcy ubezpieczeni w Link4 wygenerowali już ponad pół miliona zł premii w programie Kasa Wraca. Rekordzista obniżył cenę polisy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook