feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
1% dla Marka
piątek, 05 kwietnia 2019 08:38

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Euroins nie chce napędzać wojny cenowej
piątek, 05 kwietnia 2019 08:37

Bułgarski Euroins, który obecnie działa w naszym kraju na zasadzie unijnej swobody przepływu usług, będzie miał swoją polską spółkę. Firma deklaruje też, że nie będzie napędzać wojny cenowej – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Remont auta nie jest warunkiem otrzymania odszkodowania
piątek, 05 kwietnia 2019 08:37

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że choć poszkodowany nie musi remontować auta i może je sprzedać, ma też obowiązki w zakresie wykazania szkody – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Rekordowy poziom ubezpieczonych obrotów polskich przedsiębiorstw
czwartek, 04 kwietnia 2019 09:03

Pół biliona złotych – taką wartość osiągnęła ubiegłoroczna suma ubezpieczonych obrotów polskich firm. To historyczny wynik, o jedną dziesiątą wyższy od odnotowanego w 2017 r. – wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

Opracowanie PIU pokazuje, że w 2018 r. znaczącemu zwiększeniu uległo zaangażowanie polskich ubezpieczycieli we wsparcie eksportu. Ekspozycja eksportowa sięgnęła 55,21 mln zł, wobec 49,25 mln zł w roku poprzednim, co oznacza, że dynamika ochrony kredytów eksportowych uplasowała się na poziomie 112%. Izba wyjaśnia, że to efekt zwiększonej sprzedaży zagranicznej polskich firm, co przełożyło się na wzrost popyt na te produkty ochronne.

Add a comment
Więcej…
 
PIE: Polskie firmy lubią ryzyko
czwartek, 04 kwietnia 2019 09:01

Jedynie 49% przedsiębiorstw w Polsce* korzysta z ubezpieczeń majątkowych, finansowych, inwestycyjnych czy oszczędnościowych – wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE).

Add a comment

Więcej…
 
Unilink: Motomajówka po raz trzeci
czwartek, 04 kwietnia 2019 09:00

Unilink już po raz trzeci organizuje Motomajówkę. Dzięki tegorocznej edycji wyjazdu jest szansa na zebrane 60 tys. zł., które pozwolą na sfinansowanie budowy nowego motoambulansu, ratującego życie osobom uczestniczącym w wypadkach drogowych.

Add a comment
Więcej…
 
rankomat.pl: Ceny OC coraz niższe
czwartek, 04 kwietnia 2019 08:59

W I kwartale 2019 r. cena OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) była o 4,8% niższa niż pod koniec ubiegłego roku – wynika z danych porównywarki rankomat.pl zebranych w raporcie RanKING.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
czwartek, 04 kwietnia 2019 08:43

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Kilka przyczyn spadków w bancassurance
czwartek, 04 kwietnia 2019 08:43

Istnieje kilka przyczyn, dla których przypis składki w bancassurance notuje tendencję spadkową – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy podsumował miniony rok
środa, 03 kwietnia 2019 08:54

Ponad 50 tys. – tyle zapytań i wniosków od klientów podmiotów rynku finansowego odebrał w 2018 roku Rzecznik Finansowy (RzF). Sprawozdanie instytucji wykazało też, że w ubiegłym roku spadła liczba skarg zgłoszonych przez klientów ubezpieczycieli.

W 2018 r. eksperci Rzecznika odebrali od klientów instytucji finansowych ponad 26 tys. telefonów czy e-maili klientów z prośbą o poradę w sporze z bankiem czy ubezpieczycielem. Wyposażeni w informacje mogą samodzielne przygotować reklamację. Gdy zostanie ona odrzucona, można złożyć wniosek do RzF o postępowanie interwencyjne lub polubowne. W ubiegłym roku złożonych zostało ponad 23 tys. takich wniosków, czyli przeciętnie 95 dziennie. – Niestety tylko co piąte nasze postępowanie kończy się zmianą decyzji instytucji finansowej czy ugodą. Ze statystyk dostarczonych przez podmioty rynku finansowego widać, że wciąż wolą one odsyłać klientów na drogę postępowania sądowego – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1374

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Chiny: Wejście firm zagranicznych w prywatne emerytury

Ponieważ Chiny otwierają się dla firm zagranicznych, ubezpieczyciele tacy jak Generali i Prudential rozpoczęli rozmowy z władzami na temat wejścia...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dwa główne akcenty

Nowości technologiczne i wskaźniki finansowe oraz statystyczne obejmujące ubiegły rok – te dwie kwestie zdominowały miniony tydzień w polskiej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook