feed-image -

Reklama

Personalia


Franz Fuchs prezesem zarządu
wtorek, 30 września 2003 22:17
Obowiązki prezesa zarządu spółek Grupy Compensa od 1 października br. obejmie Franz Fuchs. Ireneusz Arczewski, dotychczasowy prezes zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Compensa SA, będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych towarzystw ubezpieczeniowych Grupy Compensa.

Franz Fuchs rozpoczął pracę w branży ubezpieczeniowej w 1974 r. w austriackiej firmie Collegialitat jako aktuariusz, a od 1977 r. odpowiadał za ubezpieczenia na życie w wiedeńskiej firmie Haimat. W latach 1988–2000 związał się z grupą Winterthur. Zajmował tam m.in. stanowiska przewodniczącego RN Winterthur w Wiedniu, prezesa zarządu oraz przewodniczącego RN Winterthur w Czechach i na Węgrzech. Ma także doświadczenie na polskim rynku ubezpieczeniowym, gdzie pełnił m.in. funkcję przewodniczącego RN Winterthur w Polsce. Był również osobą odpowiedzialną za działalność grupy Winterthur w Europie Środkowowschodniej. Ostatnio zasiadał w zarządzie AXA Austria, która należy do Austriackiej firmy Uniqua. Franz Fuchs ma 49 lat i jest Austriakiem. Ukończył studia wyższe w dziedzinie matematyki ubezpieczeniowej na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu.

Add a comment
 
Ścieżka kariery pracownika
wtorek, 16 września 2003 08:25
Każdy pracownik, rozpoczynając nową pracę, wiąże z nią jakieś nadzieje. Mogą one być głównie finansowe, zapewniające mu stabilność i bezpieczeństwo, lecz także związane z samorealizacją i doskonaleniem umiejętności nie tylko zawodowych, ale również personalnych.

Add a comment
Więcej…
 
Jarosław Skorulski członkiem zarządu
wtorek, 02 września 2003 21:32
Rada Nadzorcza Poczta Polska – Cardif (Grupa BNP Paribas) – Arka-Invesco PTE SA powołała na Członka Zarządu Towarzystwa Jarosława Skorulskiego i powierzyła mu sprawowanie nadzoru nad zarządzaniem aktywami Funduszu. Jarosław Skorulski jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada jedną z pierwszych na polskim rynku licencji maklerskich (licencja nr 4). Ma bogate doświadczenie w dziedzinie zarządzania aktywami – od początku lat 90. pracuje w instytucjach z tym związanych.

Pracę na rynku finansowym rozpoczął jako analityk finansowy w Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwie Funduszy Powierniczych SA, a następnie jako Zarządzający Funduszem i Dyrektor Zarządzający ds. Inwestycji Kapitałowych w PIONEER PPTFI SA. Był Członkiem Zarządu ds. Zarządzania Aktywami, a później Prezesem Zarządu w Pioneer Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym SA. W ostatnich dwóch latach pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Pekao Pioneer Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA. Add a comment
 
Zbigniew Hojka dyrektorem marketingu
wtorek, 19 sierpnia 2003 20:08
Zbigniew Hojka objął stanowisko dyrektora Pionu Marketingu ING Nationale-Nederlanden.
Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył także podyplomowe studia z marketingu i bankowości w Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz wiele kursów z zarządzania. Od 1991 r. jest związany z Grupą ING. Karierę rozpoczął od pracy w Dziale Marketingu Banku Śląskiego (obecnie ING Bank Śląski). W latach 1992–98 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi ING Banku Śląskiego. Następnie, do 2000 r., był wicedyrektorem, a później dyrektorem Pionu Bankowości Detalicznej, gdzie odpowiadał m.in. za dystrybucję OFE ING Nationale-Nederlanden przez struktury banku.
 W latach 2000–2001 pełnił funkcję dyrektora Pionu Zarządu banku. W sierpniu 2001 r. rozpoczął współpracę z ING Nationale-Nederlanden jako dyrektor zarządzający ING Employee Benefits (obecnie Pion Biznesu Korporacyjnego). Zasiadał w radach nadzorczych Śląskiego Banku Hipotecznego SA i spółek Finplus, e-Servis. Zbigniew Hojka ma 35 lat. Jest żonaty, ma 2,5-letniego syna. Jego hobby to aktywny wypoczynek, m.in. narciarstwo, żeglarstwo oraz kolarstwo górskie.
Add a comment
 
Romana Rucińska prezesem
wtorek, 05 sierpnia 2003 20:16
23 lipca 2003 r. Rada Nadzorcza KONZEPTION SA powołała na stanowisko prezesa zarządu Romanę Rucińską. Nominacja jest odbiciem strategii dominującego akcjonariusza Konzeptionu – Grupy Ergo Hestia.

Add a comment
Więcej…
 
Fischer członkiem zarządu
wtorek, 15 lipca 2003 21:01
Leonhard Fischer, który od marca 2003 r. jest szefem międzynarodowej grupy Winterthur, 1 lipca br. otrzymał nominację na stanowisko członka zarządu Grupy Credit Suisse.

Add a comment
 
Anita Szczecińska - dyrektorem i rzecznikiem
wtorek, 15 lipca 2003 20:57
Anita Szczecińska od lipca 2003 r. jest dyrektorem Biura Public Relations oraz rzecznikiem prasowym w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA. Do 1992 r. pracowała w Kanadzie w firmach AUTO MARKET CENTRE, TORONTO CHRYSLER, BENTOS JEEP EAGLE, GOODWILL IND. Po powrocie do Polski od 1992 r. była dziennikarką w Polskim Radiu (Informacyjnej Agencji Radiowej), a od 1994 r. – w telewizji Polsat. Następnie pracowała w dziale finansowym „Nowej Europy”, a od 1997 r. – „Rzeczpospolitej”. Anita Szczecińska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Polityki Społecznej.

Add a comment
 
Elżbieta Panek - dyrektorem marketingu
wtorek, 15 lipca 2003 20:56
Elżbieta Panek od 1 lipca 2003 r. podjęła pracę w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). W latach 1995–97 pełniła funkcję dyrektora ds. handlowych w Agencji Reklamowej Arcus Studio. Następnie pracowała w PZU Życie SA, spółce brokerskiej Canada Brokers Sp. z o.o. jako General Manager. W latach 1999–2002 pracowała w PTE Skarbiec-Emerytura, gdzie zarządzała marketingiem. Od 1 kwietnia 2003 r. jest członkiem Rady Nadzorczej w DSA SA. Elżbieta Panek jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Marketingu w Szkole Głównej Handlowej.

Add a comment
 
Franz Fuchs prezesem
wtorek, 08 lipca 2003 19:08
Rady Nadzorcze TU Compensa SA, TUnŻ Compensa SA oraz Bankowego Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Heros SA podjęły 24 czerwca br. decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu wszystkich towarzystw Grupy Wiener Staedtische i HUK Coburg w Polsce Franza Fuchsa, który rozpocznie pełnienie swoich obowiązków 1 października 2003 r.

Add a comment
Więcej…
 
Nowy prezes Grupy Winterthur
wtorek, 01 lipca 2003 17:13
Leonhard Fischer będzie od 1 lipca szefem międzynarodowej grupy Winterthur. Fischer ma 40 lat. Przedtem pracował w JP Morgan, Dresdner Bank i Allianz. Dotychczas zajmował się między innymi: opcjami finansowymi, zarządzaniem polityką skarbową, bankowością inwestycyjną oraz usługami ubezpieczeniowymi na rzecz przedsiębiorstw.

Add a comment
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 143 z 153

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Swiss Re: Telematyka dla bezpieczeństwa na drogach

Swiss Re i Pioneer Corp., firma z Tokio specjalizująca się w elektronice samochodowej, opracowały wspólnie rozwiązanie telematyczne zapewniające...


czytaj dalej

Beazley: Ataki dla okupu na systemy IT

Ataków z użyciem oprogramowania szantażującego w III kwartale tego roku było o 37% więcej w stosunku do II kwartału. Cyberprzestępcy biorą za cel...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Początek końca OFE

Projekt przepisów dotyczących istotnych zmian w polskim systemie emerytalnym, akceptacja przepisów dotyczących trzeciego zastępcy szefa nadzoru i...


czytaj dalej

Vfconferences: Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń

12 grudnia w Warszawie odbędzie się II śniadanie biznesowe dla zakładów ubezpieczeń  zatytułowane „Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń”. Patronem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook