feed-image -

Personalia


Personalia: Artur Olech odszedł z Ubezpieczeń Pocztowych
wtorek, 19 lipca 2016 08:38

Rady nadzorcze Pocztowego TUW oraz Pocztowego TUnŻ podjęły decyzję o odwołaniu z dniem 18 lipca Artura Olecha z funkcji prezesa zarządu obu towarzystw. Wcześniej były już szef ubezpieczycieli po konsultacji oddał się do dyspozycji właściciela. Artur Olech opuścił też Grupę Poczty Polskiej.

„Chciałbym podkreślić, że ostatnie 2 lata uważam za fascynujący czas i projekt. W ekspresowym tempie kilku miesięcy powołano do życia Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. To najszybszy ubezpieczeniowy start-up na rynku, który po kilku miesiącach pozyskał kilkadziesiąt tysięcy klientów. Nastąpiła pełna biznesowa, procesowa, produktowa i operacyjna integracja TUW i PTUnŻ – tworząc nowoczesne Ubezpieczenia Pocztowe” – napisał Artur Olech w oświadczeniu przesłanym „Gazecie Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Jan Emeryk Rościszewski w zarządzie PKO BP
poniedziałek, 18 lipca 2016 08:58

Jan Emeryk Rościszewski, który niedawno odszedł ze stanowiska prezesa TUnŻ Cardif Polska, znalazł nową pracę. 14 lipca został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP. Jego nominacja weszła w życie 18 lipca.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Michał Kwieciński opuścił AXA
czwartek, 14 lipca 2016 09:07

13 lipca Michał Kwieciński złożył rezygnację ze swoich funkcji w Grupie AXA w Polsce i za porozumieniem stron rozstał się z ubezpieczycielem. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wybrany jego następca.

Od 14 lipca do czasu podjęcia decyzji o docelowym modelu zarządzania AXA, działalnością francuskiego ubezpieczyciela w Polsce będą zarządzać Henry de Courtois i Clement Michaud. Ten pierwszy, dotychczasowy dyrektor generalny AXA Direct i wiceprezes AXA Ubezpieczenia tak jak do tej pory będzie odpowiadać za biznes indywidualnych ubezpieczeń majątkowych (AXA Direct i AXA Ubezpieczenia) oraz partnerstwo z mBankiem. Z kolei Michaud, dotychczasowy członek zarządu AXA Polska i dyrektor finansowy Grupy AXA w Polsce będzie tymczasowo nadzorować biznesy ubezpieczeń na życie, korporacyjny majątkowy, TFI i PTE.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Michał Witkowski w PGE
wtorek, 12 lipca 2016 08:33

Michał Witkowski, były szef komunikacji korporacyjnej i rzecznik Grupy PZU, został zastępcą dyrektora departamentu komunikacji i marketingu w PGE Polskiej Grupie Energetycznej. Na swoim nowym stanowisku odpowiada za marketing spółki – podały Wirtualne Media.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Agnieszka Wrońska nowym prezesem
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:58

Niecały tydzień trwał wakat na stanowisku prezesa Link4. 7 lipca rada nadzorcza ubezpieczyciela zdecydowała, że funkcję tę pełnić będzie Agnieszka Wrońska, związana ze spółką od dziesięciu lat. Nowa szefowa Link4 zastąpiła Tomasza Tarkowskiego, który 1 lipca złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Agnieszka Wrońska w Link4 pracuje od 2006 roku. Przed powołaniem na stanowisko prezesa pełniła funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za pion finansów. Posiada bogate doświadczenie ubezpieczeniowe zdobyte zarówno w finansach, jak i technice ubezpieczeniowej. W Link4 jeszcze jako dyrektor techniczny  kierowała departamentem odpowiedzialnym między innymi za rozwój i tworzenie produktów, ich wycenę oraz ocenę ryzyka ubezpieczeniowego. Do 2010 r. pełniła funkcję głównego aktuariusza spółki.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Polska: Konrad Kozik nowym członkiem zarządu
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:57

5 lipca rady nadzorcze spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska powołały Konrada Kozika w skład zarządu TUiR Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska, powierzając mu pełnienie funkcji wiceprezesa zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
UNIQA: Nowi dyrektorzy w pionie życiowym
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:55

Sławomir Tryfon i Andrzej Chołuj – tych dwóch nowo powołanych dyrektorów będzie odpowiadać w UNIQA za obszar ubezpieczeń na życie. Obaj menadżerowie legitymują się wieloletnim doświadczeniem w ubezpieczeniach.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej
środa, 06 lipca 2016 08:39

30 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Akcjonariusze ubezpieczyciela* dokonali zmian w składzie zarządu spółki oraz jej rady nadzorczej. To efekt przejścia Korporacji „pod skrzydła” Ministerstwa Rozwoju (MR). Poprzednim „nadzorcą” towarzystwa było Ministerstwo Finansów.

ZWZ powołało w skład zarządu KUKE Katarzynę Kowalską. Wraz z nią w zarządzie spółki będą zasiadać Marek Czerski, prezes KUKE, i Piotr Stolarczyk, wiceprezes. Podczas obrad Zgromadzenie powołało również na wspólną kadencję pięciu członków rady nadzorczej KUKE: Adama Barbasiewicza, Wojciecha Rząsieckiego, Mariusza Sokołowskiego, Marię Szymańską (zasiadała już w poprzednim składzie rady) oraz Arkadiusza Urbana.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: KNF zatwierdziła Michała Herbicha jako członka zarządu
środa, 06 lipca 2016 08:38

5 lipca podczas trzysta trzynastego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Herbicha na członka zarządu Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie i Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych, odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Polska: Seria zmian w zarządach spółek serwisowych
wtorek, 05 lipca 2016 09:01

21 i 22 czerwca odbyły się posiedzenia rad nadzorczych (RN) spółek serwisowych VIG Polska. Podczas obrad zaakceptowały one znaczące przetasowania w zarządach wspomnianych podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 127

Personalia: Roman Pałac w Komisji Rewizyjnej PIU

17 stycznia, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń, przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Komisji...


czytaj dalej

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

KUKE: Zabezpieczenie wykupu wierzytelności PMG

Polska spółka PMG dostarczy maszyny górnicze o wartości 20,76 mln euro do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe....


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy