feed-image -

Personalia


Personalia: Kadrowe trzęsienie ziemi
poniedziałek, 04 lipca 2016 09:03

Proces rotacji kadr we władzach towarzystw ubezpieczeń działających w Polsce nawet na moment nie traci rozpędu. W ostatnich dniach doszło do roszad w zarządach Allianz, Aegon TUnŻ, UNIQA, InterRisk i Link4.

4 lipca weszły w życie zmiany personalno-organizacyjne we władzach spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska. Ich celem jest poprawa efektywności organizacyjnej towarzystw grupy. I tak Jerzy Visan, dotychczasowych członek zarządu i wiceprezes odpowiedzialny za Pion Sprzedaży (pełnił tę funkcję od końca lutego ubiegłego roku), opuścił szeregi firmy. Jego obowiązki przejmie Krzysztof Szypuła, wiceprezes odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych. Ale za to utraci część dotychczasowych kompetencji.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Piotr Walkowiak nowym członkiem rady nadzorczej
poniedziałek, 04 lipca 2016 09:02

1 lipca podczas dokończonych obrad Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA podjęło uchwałę o powołaniu z dniem 2 lipca w skład rady nadzorczej nowego członka – Piotra Walkowiaka. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Kolejne roszady kadrowe w zarządach
piątek, 24 czerwca 2016 08:35

Kolejne roszady kadrowe we władzach Grupy PZU. Zmiany objęły zarządy obu spółek ubezpieczeniowych koncernu.

Złożona 23 czerwca rezygnacja Dariusza Krzewiny z funkcji członka zarządu PZU SA (tego dnia wygasł też jego mandat) nie zaskoczyła. Już po ubiegłotygodniowym odwołaniu menadżera z zajmowanego przez niego stanowiska w PZU Życie* można było spodziewać się jego odejścia z władz towarzystwa majątkowego. Jedyną niewiadomo mą była forma rozstania. Niespodzianką nie była także osoba następcy Dariusza Krzewiny na fotelu największego towarzystwa życiowego w Polsce. Wczorajszą decyzją rady nadzorczej (RN) został nim Paweł Surówka, od ubiegłego tygodnia pełniący funkcję prezesa PZU Życie*.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Jarosław Niemirowski w zarządzie. Krzysztof Kudelski odchodzi
czwartek, 23 czerwca 2016 08:34

Zmiana warty w Warcie: po ponad dwudziestu latach z zarządów spółek ubezpieczeniowych grupy odszedł Krzysztof Kudelski, który w przeszłości m.in. stał na czele ubezpieczyciela. Jego miejsce zajmie nowy wiceprezes TUiR Warta oraz TUnŻ Warta, Jarosław Niemirowski.

- Chciałbym podziękować Krzysztofowi Kudelskiemu za 6 lat wspólnej pracy w zarządzie oraz ponad 20 lat, podczas których pracował na rzecz przekształcania Warty w silną, nowoczesną i wiodącą grupę ubezpieczeniową w Polsce. Jestem pełen uznania dla jego osiągnięć zarówno na tym polu, jak i w zakresie udziału w budowie rynku ubezpieczeń w Polsce. Jednocześnie gratuluję Jarosławowi Niemirowskiemu. Jest to osoba, która znakomicie zna naszą organizację. Dotychczasowym zaangażowaniem i skutecznością udowodnił, że idealnie pasuje do roli Wiceprezesa Zarządu Warty. Jestem pewny, że jego działania przełożą się na dalsze umacnianie pozycji Warty na rynku – powiedział Jarosław Parkot, prezes zarządu towarzystw ubezpieczeń Warta.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Witold Walkowiak zatwierdzony jako członek zarządu
środa, 22 czerwca 2016 08:27

21 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zatwierdziła Witolda Walkowiaka na stanowiskach członka zarządów TUiR Warta i TUnŻ Warta odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
AXA Ubezpieczenia: Beata Siwczyńska-Antosiewicz z pozwoleniem KNF
środa, 22 czerwca 2016 08:26

21 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zgodziła się na powołanie Beaty Siwczyńskiej–Antosiewicz na członka zarządu AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Zmiany w składzie zarządu
wtorek, 21 czerwca 2016 08:22

Karuzela kadrowa w zarządach ubezpieczycieli kręci się nadal. Kolejnym zakładem, który dokonał zmian w składzie swoich władz, jest Inter Polska.

Władze towarzystw ubezpieczeń Inter opuszcza Jakub Świniarski – dotychczasowy członek zarządów TU Inter Polska i Inter-Życie Polska. Rady nadzorcze obu firm przyjęły jego rezygnację (powodów nie podano), z mocą obowiązującą od 30 czerwca. Z dniem 1 lipca wejdą w zarządach obu towarzystw zasiądą dwie nowe osoby, od wielu lat związane z Inter Polska – Wioletta Rogosz i Piotr Bonarek.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Życie: Dariusz Krzewina odwołany ze stanowiska prezesa
poniedziałek, 20 czerwca 2016 07:07

17 czerwca rada nadzorcza PZU Życie jednogłośnie odwołała Dariusza Krzewinę z funkcji prezesa zarządu spółki. Obowiązki szefa towarzystwa przejął dotychczasowy członek jego zarządu, Paweł Surówka.

Add a comment
Więcej…
 
Małgorzata Nycz nową dyrektor w Nationale-Nederlanden
środa, 15 czerwca 2016 08:49

Z początkiem czerwca do departamentu komunikacji z klientami w Nationale-Nederlanden dołączyła Małgorzata Nycz, która objęła stanowisko dyrektora ds. Komunikacji Marketingowej.

Add a comment

Więcej…
 
AMICE: Grzegorz Buczkowski przewodniczącym Rady Dyrektorów
poniedziałek, 06 czerwca 2016 08:55

2 czerwca podczas odbywającego się w Gandawie dwudniowego kongresu AMICE Zwyczajne Walne Zgromadzenie organizacji wybrało , dotychczasowego członka Komitetu Wykonawczego Rady Dyrektorów na trzyletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego.

- To będzie wielki zaszczyt przewodniczyć AMICE w czasie, kiedy ubezpieczenia wzajemne dążą do odzyskania należnego im miejsca w sercu sektora ubezpieczeniowego. Liczę na współpracę ze wszystkimi członkami organizacji i jej partnerami, a tym samym na zapewnienie, że wkład, jaki wnoszą ubezpieczenia wzajemne do społeczeństw i gospodarek w Europie, ale przede wszystkim do życia członków organizacji, zostanie doceniony – podkreślił Grzegorz Buczkowski.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 127

Personalia: Roman Pałac w Komisji Rewizyjnej PIU

17 stycznia, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń, przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Komisji...


czytaj dalej

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

KUKE: Zabezpieczenie wykupu wierzytelności PMG

Polska spółka PMG dostarczy maszyny górnicze o wartości 20,76 mln euro do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe....


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy