feed-image -

Personalia


UNIQA: Nowi dyrektorzy w pionie życiowym
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:55

Sławomir Tryfon i Andrzej Chołuj – tych dwóch nowo powołanych dyrektorów będzie odpowiadać w UNIQA za obszar ubezpieczeń na życie. Obaj menadżerowie legitymują się wieloletnim doświadczeniem w ubezpieczeniach.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej
środa, 06 lipca 2016 08:39

30 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Akcjonariusze ubezpieczyciela* dokonali zmian w składzie zarządu spółki oraz jej rady nadzorczej. To efekt przejścia Korporacji „pod skrzydła” Ministerstwa Rozwoju (MR). Poprzednim „nadzorcą” towarzystwa było Ministerstwo Finansów.

ZWZ powołało w skład zarządu KUKE Katarzynę Kowalską. Wraz z nią w zarządzie spółki będą zasiadać Marek Czerski, prezes KUKE, i Piotr Stolarczyk, wiceprezes. Podczas obrad Zgromadzenie powołało również na wspólną kadencję pięciu członków rady nadzorczej KUKE: Adama Barbasiewicza, Wojciecha Rząsieckiego, Mariusza Sokołowskiego, Marię Szymańską (zasiadała już w poprzednim składzie rady) oraz Arkadiusza Urbana.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: KNF zatwierdziła Michała Herbicha jako członka zarządu
środa, 06 lipca 2016 08:38

5 lipca podczas trzysta trzynastego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Herbicha na członka zarządu Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie i Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych, odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Polska: Seria zmian w zarządach spółek serwisowych
wtorek, 05 lipca 2016 09:01

21 i 22 czerwca odbyły się posiedzenia rad nadzorczych (RN) spółek serwisowych VIG Polska. Podczas obrad zaakceptowały one znaczące przetasowania w zarządach wspomnianych podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Kadrowe trzęsienie ziemi
poniedziałek, 04 lipca 2016 09:03

Proces rotacji kadr we władzach towarzystw ubezpieczeń działających w Polsce nawet na moment nie traci rozpędu. W ostatnich dniach doszło do roszad w zarządach Allianz, Aegon TUnŻ, UNIQA, InterRisk i Link4.

4 lipca weszły w życie zmiany personalno-organizacyjne we władzach spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska. Ich celem jest poprawa efektywności organizacyjnej towarzystw grupy. I tak Jerzy Visan, dotychczasowych członek zarządu i wiceprezes odpowiedzialny za Pion Sprzedaży (pełnił tę funkcję od końca lutego ubiegłego roku), opuścił szeregi firmy. Jego obowiązki przejmie Krzysztof Szypuła, wiceprezes odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych. Ale za to utraci część dotychczasowych kompetencji.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Piotr Walkowiak nowym członkiem rady nadzorczej
poniedziałek, 04 lipca 2016 09:02

1 lipca podczas dokończonych obrad Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA podjęło uchwałę o powołaniu z dniem 2 lipca w skład rady nadzorczej nowego członka – Piotra Walkowiaka. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Kolejne roszady kadrowe w zarządach
piątek, 24 czerwca 2016 08:35

Kolejne roszady kadrowe we władzach Grupy PZU. Zmiany objęły zarządy obu spółek ubezpieczeniowych koncernu.

Złożona 23 czerwca rezygnacja Dariusza Krzewiny z funkcji członka zarządu PZU SA (tego dnia wygasł też jego mandat) nie zaskoczyła. Już po ubiegłotygodniowym odwołaniu menadżera z zajmowanego przez niego stanowiska w PZU Życie* można było spodziewać się jego odejścia z władz towarzystwa majątkowego. Jedyną niewiadomo mą była forma rozstania. Niespodzianką nie była także osoba następcy Dariusza Krzewiny na fotelu największego towarzystwa życiowego w Polsce. Wczorajszą decyzją rady nadzorczej (RN) został nim Paweł Surówka, od ubiegłego tygodnia pełniący funkcję prezesa PZU Życie*.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Jarosław Niemirowski w zarządzie. Krzysztof Kudelski odchodzi
czwartek, 23 czerwca 2016 08:34

Zmiana warty w Warcie: po ponad dwudziestu latach z zarządów spółek ubezpieczeniowych grupy odszedł Krzysztof Kudelski, który w przeszłości m.in. stał na czele ubezpieczyciela. Jego miejsce zajmie nowy wiceprezes TUiR Warta oraz TUnŻ Warta, Jarosław Niemirowski.

- Chciałbym podziękować Krzysztofowi Kudelskiemu za 6 lat wspólnej pracy w zarządzie oraz ponad 20 lat, podczas których pracował na rzecz przekształcania Warty w silną, nowoczesną i wiodącą grupę ubezpieczeniową w Polsce. Jestem pełen uznania dla jego osiągnięć zarówno na tym polu, jak i w zakresie udziału w budowie rynku ubezpieczeń w Polsce. Jednocześnie gratuluję Jarosławowi Niemirowskiemu. Jest to osoba, która znakomicie zna naszą organizację. Dotychczasowym zaangażowaniem i skutecznością udowodnił, że idealnie pasuje do roli Wiceprezesa Zarządu Warty. Jestem pewny, że jego działania przełożą się na dalsze umacnianie pozycji Warty na rynku – powiedział Jarosław Parkot, prezes zarządu towarzystw ubezpieczeń Warta.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Witold Walkowiak zatwierdzony jako członek zarządu
środa, 22 czerwca 2016 08:27

21 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zatwierdziła Witolda Walkowiaka na stanowiskach członka zarządów TUiR Warta i TUnŻ Warta odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
AXA Ubezpieczenia: Beata Siwczyńska-Antosiewicz z pozwoleniem KNF
środa, 22 czerwca 2016 08:26

21 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zgodziła się na powołanie Beaty Siwczyńskiej–Antosiewicz na członka zarządu AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 130

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy