feed-image -

Personalia


UNIQA: Przedłużenie mandatów Andrzeja Jarczyka i Adama Łoziaka
środa, 20 kwietnia 2016 08:48

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu kadencji dwóch członków zarządu. Andrzej Jarczyk, prezes, i Adam Łoziak, wiceprezes, będą pełnić dotychczasowe funkcje przez kolejne 3 lata.

UNIQA podkreśla, że decyzja RN o przedłużeniu kadencji obu menedżerów jest „potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii Grupy: UNIQA 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie”. Ubezpieczyciel przypomniał, że w ubiegłym roku jego polski biznes wypracował rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego polskie spółki UNIQA zwiększyły zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był to rezultat o 60% wyższy od uzyskanego w 2014 roku.

Add a comment

Więcej…
 
BTA Insurance: Artur Stępień dyrektorem polskiego oddziału
środa, 20 kwietnia 2016 08:45

Artur Stępień został powołany na stanowisko dyrektora polskiego oddziału BTA Insurance Company SE w miejsce Laurisa Bossa, który 11 kwietnia został prezesem zarządu ubezpieczyciela. Nowy szef oddziału zacznie pełnić funkcję od 1 maja. Komisja Finansów i Rynków Kapitałowych (FKTK) na Łotwie zatwierdziła już nominację.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva PTE: Wioletta Morawska nową członkinią zarządu
środa, 20 kwietnia 2016 08:45

Wioletta Morawska została powołana na członka zarządu Aviva Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego (Aviva PTE).

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Lauris Boss na czele BTA Insurance Company SE
czwartek, 14 kwietnia 2016 08:58

Lauris Boss, dotychczasowy dyrektor polskiego oddziału BTA, awansował na stanowisko prezesa zarządu BTA Insurance Company SE. W ramach swoich nowych obowiązków szef ubezpieczyciela będzie odpowiadać za kierowanie i nadzorowanie oddziałów spółki w 6 krajach: Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii.

Add a comment

Więcej…
 
Członek zarządu PZU SA p.o. prezesa Grupy Lotos
czwartek, 14 kwietnia 2016 08:57

13 kwietnia rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała Pawła Olechnowicza z funkcji prezesa zarządu. Równolegle RN zdecydowała o czasowym delegowaniu do pełnienia obowiązków szefa firmy na okres nie dłuższy niż trzy miesiące przewodniczącego rady Roberta Pietryszyna. P.o. prezesa Lotosu jest jednocześnie członkiem zarządu PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Wojciech Rabiej zrezygnował z funkcji członka zarządu
środa, 13 kwietnia 2016 08:54

Wojciech Rabiej złożył rezygnację ze stanowiska członka zarządu Gothaer TU z mocą obowiązującą od 11 kwietnia.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Z PZU SA do Lotosu?
środa, 13 kwietnia 2016 08:53

13 kwietnia rada nadzorcza Lotosu ma odwołać rządzącego spółką od 2002 roku Pawła Olechnowicza. W gronie jego następców media wymieniają m.in. obecnego członka zarządu PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Paul Flanagan na czele Euler Hermes
środa, 06 kwietnia 2016 08:53

Euler Hermes w Polsce jest kolejnym ubezpieczycielem, w którym w tym roku doszło do zmiany na stanowisku prezesa. 4 kwietnia nowym szefem firmy (CEO) został mianowany Paul Flanagan, związany z koncernem od ćwierćwiecza. Wraz z nim grupa powołała jeszcze pięciu innych regionalnych prezesów.

Nowy CEO Euler Hermes zastąpił na swoim stanowisku dotychczasowego prezesa Rafała Hiszpańskiego, który zrezygnował z zarządzania przedsiębiorstwem w dniu 15 marca tego roku.

Powołanie Paula Flanagana było jedną z sześciu nominacji, jakich jednocześnie dokonał Euler Hermes. I tak Jules Kappeler, CEO Euler Hermes krajach skandynawskich od 2013 r., został powołany na identyczne stanowisko dla Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej (GCC). Opróżnione przez niego stanowisko zajął Dominique Spiranski, od pięciu lat CEO Euler Hermes w Rosji. Z kolei jego miejsce zajmie Daria Yakovleva, dyrektor finansowa rosyjskiego Euler Hermes od 2013 r. Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Jarosław Matusiewicz nowym wiceprezesem
wtorek, 05 kwietnia 2016 08:42

Jarosław Matusiewicz

Jarosław Matusiewicz, dotychczasowy dyrektor zarządzający ds. likwidacji szkód UNIQA w Polsce, został powołany przez radę nadzorczą na stanowisko wiceprezesa zarządu obu spółek ubezpieczeniowych grupy. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiedzialny za technikę ubezpieczeniową. Z kolei Grzegorz Smolarczyk objął funkcję dyrektora Departamentu Odszkodowań i Świadczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon Polska: Marcin Pawelec nowym rzecznikiem prasowym
wtorek, 05 kwietnia 2016 08:41

1 kwietnia do Aegon Polska dołączył Marcin Pawelec. Związany do niedawna z Allianz Polska, objął teraz stanowisko kierownika ds. Komunikacji Korporacyjnej, pełniąc jednocześnie funkcję rzecznika prasowego grupy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 127

Personalia: Roman Pałac w Komisji Rewizyjnej PIU

17 stycznia, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń, przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Komisji...


czytaj dalej

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

KUKE: Zabezpieczenie wykupu wierzytelności PMG

Polska spółka PMG dostarczy maszyny górnicze o wartości 20,76 mln euro do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe....


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy