feed-image -

Personalia


Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz pełniącym obowiązki prezesa
środa, 20 lipca 2016 08:43

18 lipca rady nadzorcze Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (PTUW) oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie (PTUnŻ) powierzyły Zbigniewowi Puszowi pełnienie obowiązków prezesa obu podmiotów tworzących markę Ubezpieczenia Pocztowe. Dotychczasowy szef towarzystw, Artur Olech, został odwołany z zajmowanych stanowisk.

- Decyzję rady nadzorczej Ubezpieczeń Pocztowych odbieram jako wyraz zaufania i chęci zapewnienia płynnego wejścia w najważniejsze projekty biznesowe firmy. Jestem zmotywowany do szybkiego podjęcia wraz z całym zespołem nowych wyzwań, tym bardziej że aspiracje Ubezpieczeń Pocztowych sięgają wysoko. Jestem przekonany, że przy współpracy z zarządem Poczty Polskiej sukcesywnie będziemy zapewniać firmie coraz silniejszą pozycję na rynku w obszarach ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, mikroubezpieczeń postassurance oraz ubezpieczeń na życie – powiedział Zbigniew Pusz.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Artur Olech odszedł z Ubezpieczeń Pocztowych
wtorek, 19 lipca 2016 08:38

Rady nadzorcze Pocztowego TUW oraz Pocztowego TUnŻ podjęły decyzję o odwołaniu z dniem 18 lipca Artura Olecha z funkcji prezesa zarządu obu towarzystw. Wcześniej były już szef ubezpieczycieli po konsultacji oddał się do dyspozycji właściciela. Artur Olech opuścił też Grupę Poczty Polskiej.

„Chciałbym podkreślić, że ostatnie 2 lata uważam za fascynujący czas i projekt. W ekspresowym tempie kilku miesięcy powołano do życia Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. To najszybszy ubezpieczeniowy start-up na rynku, który po kilku miesiącach pozyskał kilkadziesiąt tysięcy klientów. Nastąpiła pełna biznesowa, procesowa, produktowa i operacyjna integracja TUW i PTUnŻ – tworząc nowoczesne Ubezpieczenia Pocztowe” – napisał Artur Olech w oświadczeniu przesłanym „Gazecie Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Jan Emeryk Rościszewski w zarządzie PKO BP
poniedziałek, 18 lipca 2016 08:58

Jan Emeryk Rościszewski, który niedawno odszedł ze stanowiska prezesa TUnŻ Cardif Polska, znalazł nową pracę. 14 lipca został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP. Jego nominacja weszła w życie 18 lipca.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Michał Kwieciński opuścił AXA
czwartek, 14 lipca 2016 09:07

13 lipca Michał Kwieciński złożył rezygnację ze swoich funkcji w Grupie AXA w Polsce i za porozumieniem stron rozstał się z ubezpieczycielem. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wybrany jego następca.

Od 14 lipca do czasu podjęcia decyzji o docelowym modelu zarządzania AXA, działalnością francuskiego ubezpieczyciela w Polsce będą zarządzać Henry de Courtois i Clement Michaud. Ten pierwszy, dotychczasowy dyrektor generalny AXA Direct i wiceprezes AXA Ubezpieczenia tak jak do tej pory będzie odpowiadać za biznes indywidualnych ubezpieczeń majątkowych (AXA Direct i AXA Ubezpieczenia) oraz partnerstwo z mBankiem. Z kolei Michaud, dotychczasowy członek zarządu AXA Polska i dyrektor finansowy Grupy AXA w Polsce będzie tymczasowo nadzorować biznesy ubezpieczeń na życie, korporacyjny majątkowy, TFI i PTE.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Michał Witkowski w PGE
wtorek, 12 lipca 2016 08:33

Michał Witkowski, były szef komunikacji korporacyjnej i rzecznik Grupy PZU, został zastępcą dyrektora departamentu komunikacji i marketingu w PGE Polskiej Grupie Energetycznej. Na swoim nowym stanowisku odpowiada za marketing spółki – podały Wirtualne Media.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Agnieszka Wrońska nowym prezesem
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:58

Niecały tydzień trwał wakat na stanowisku prezesa Link4. 7 lipca rada nadzorcza ubezpieczyciela zdecydowała, że funkcję tę pełnić będzie Agnieszka Wrońska, związana ze spółką od dziesięciu lat. Nowa szefowa Link4 zastąpiła Tomasza Tarkowskiego, który 1 lipca złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Agnieszka Wrońska w Link4 pracuje od 2006 roku. Przed powołaniem na stanowisko prezesa pełniła funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za pion finansów. Posiada bogate doświadczenie ubezpieczeniowe zdobyte zarówno w finansach, jak i technice ubezpieczeniowej. W Link4 jeszcze jako dyrektor techniczny  kierowała departamentem odpowiedzialnym między innymi za rozwój i tworzenie produktów, ich wycenę oraz ocenę ryzyka ubezpieczeniowego. Do 2010 r. pełniła funkcję głównego aktuariusza spółki.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Polska: Konrad Kozik nowym członkiem zarządu
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:57

5 lipca rady nadzorcze spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska powołały Konrada Kozika w skład zarządu TUiR Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska, powierzając mu pełnienie funkcji wiceprezesa zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
UNIQA: Nowi dyrektorzy w pionie życiowym
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:55

Sławomir Tryfon i Andrzej Chołuj – tych dwóch nowo powołanych dyrektorów będzie odpowiadać w UNIQA za obszar ubezpieczeń na życie. Obaj menadżerowie legitymują się wieloletnim doświadczeniem w ubezpieczeniach.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej
środa, 06 lipca 2016 08:39

30 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Akcjonariusze ubezpieczyciela* dokonali zmian w składzie zarządu spółki oraz jej rady nadzorczej. To efekt przejścia Korporacji „pod skrzydła” Ministerstwa Rozwoju (MR). Poprzednim „nadzorcą” towarzystwa było Ministerstwo Finansów.

ZWZ powołało w skład zarządu KUKE Katarzynę Kowalską. Wraz z nią w zarządzie spółki będą zasiadać Marek Czerski, prezes KUKE, i Piotr Stolarczyk, wiceprezes. Podczas obrad Zgromadzenie powołało również na wspólną kadencję pięciu członków rady nadzorczej KUKE: Adama Barbasiewicza, Wojciecha Rząsieckiego, Mariusza Sokołowskiego, Marię Szymańską (zasiadała już w poprzednim składzie rady) oraz Arkadiusza Urbana.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: KNF zatwierdziła Michała Herbicha jako członka zarządu
środa, 06 lipca 2016 08:38

5 lipca podczas trzysta trzynastego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Herbicha na członka zarządu Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie i Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych, odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 132

PZU SA: Andrzej Jaworski zrezygnował z członkostwa w zarządzie

29 maja PZU SA poinformował, że członek jego zarządu Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnionej funkcji i w tym samym dniu jego mandat wygasł.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

Bermudy: Sirius przejęła IMG

Firma Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Lloyd’s: Konsorcjum dla ubezpieczeń ryzyka politycznego w Azji

Trzech czołowych ubezpieczycieli z rynku Lloyd’s połączyło siły, aby utworzyć konsorcjum do obsługi ryzyka politycznego w Azji, oferujące...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Polscy millenialsi są dość tradycyjni

Z majowego badania „Insurtech oczami millenialsów”, przeprowadzonego na zlecenie TU Europa przez IMAS International, wynika, że takie narzędzia,...


czytaj dalej

Atradius: Szósta edycja Customer Panelu

25 maja w Warszawie odbyła się szósta edycja Customer Panel – wydarzenia organizowanego przez Atradius dla polskich klientów. Podczas imprezy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy