feed-image -

Personalia


Inter Polska: Zmiany w składzie zarządu
wtorek, 21 czerwca 2016 08:22

Karuzela kadrowa w zarządach ubezpieczycieli kręci się nadal. Kolejnym zakładem, który dokonał zmian w składzie swoich władz, jest Inter Polska.

Władze towarzystw ubezpieczeń Inter opuszcza Jakub Świniarski – dotychczasowy członek zarządów TU Inter Polska i Inter-Życie Polska. Rady nadzorcze obu firm przyjęły jego rezygnację (powodów nie podano), z mocą obowiązującą od 30 czerwca. Z dniem 1 lipca wejdą w zarządach obu towarzystw zasiądą dwie nowe osoby, od wielu lat związane z Inter Polska – Wioletta Rogosz i Piotr Bonarek.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Życie: Dariusz Krzewina odwołany ze stanowiska prezesa
poniedziałek, 20 czerwca 2016 07:07

17 czerwca rada nadzorcza PZU Życie jednogłośnie odwołała Dariusza Krzewinę z funkcji prezesa zarządu spółki. Obowiązki szefa towarzystwa przejął dotychczasowy członek jego zarządu, Paweł Surówka.

Add a comment
Więcej…
 
Małgorzata Nycz nową dyrektor w Nationale-Nederlanden
środa, 15 czerwca 2016 08:49

Z początkiem czerwca do departamentu komunikacji z klientami w Nationale-Nederlanden dołączyła Małgorzata Nycz, która objęła stanowisko dyrektora ds. Komunikacji Marketingowej.

Add a comment

Więcej…
 
AMICE: Grzegorz Buczkowski przewodniczącym Rady Dyrektorów
poniedziałek, 06 czerwca 2016 08:55

2 czerwca podczas odbywającego się w Gandawie dwudniowego kongresu AMICE Zwyczajne Walne Zgromadzenie organizacji wybrało , dotychczasowego członka Komitetu Wykonawczego Rady Dyrektorów na trzyletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego.

- To będzie wielki zaszczyt przewodniczyć AMICE w czasie, kiedy ubezpieczenia wzajemne dążą do odzyskania należnego im miejsca w sercu sektora ubezpieczeniowego. Liczę na współpracę ze wszystkimi członkami organizacji i jej partnerami, a tym samym na zapewnienie, że wkład, jaki wnoszą ubezpieczenia wzajemne do społeczeństw i gospodarek w Europie, ale przede wszystkim do życia członków organizacji, zostanie doceniony – podkreślił Grzegorz Buczkowski.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Małgorzata Rothert na czele Rady Rzeczników Konsumentów
poniedziałek, 06 czerwca 2016 07:29

2 czerwca Małgorzata Rothert, miejski rzecznik konsumentów w Warszawie, została nową przewodniczącą Krajowej Rady Rzeczników Konsumentów, działającej przy Prezesie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Funkcję jej zastępcy będzie pełnić Longina Kaczmarek. Obie panie są znane w sektorze ubezpieczeniowym ze wsparcia, jakiego udzielają klientom występującym w ramach pozwów grupowych dotyczących opłat w polisach z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz Polska: Zbigniew Świątek nowym prezesem PTE
piątek, 03 czerwca 2016 08:59

Nie ustaje fala roszad kadrowych we władzach polskich firm ubezpieczeniowych. Tym razem do zmian doszło w spółkach grupy Allianz Polska.

Po 11,5 roku rządów w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym Allianz Polska dotychczasowa prezes towarzystwa, Agnieszka Nogajczyk–Simeonow, podjęła decyzję o rezygnacji z zasiadania we władzach spółki i kontynuowaniu swojej kariery poza grupą. Jej miejsce zajął Zbigniew Świątek, dotychczasowy członek zarządu (CFO) towarzystw ubezpieczeń Allianz Polska. Wkrótce zastąpi go nowy CFO. O tym, kto zastąpi Zbigniewa Świątka na stanowisku członka zarządu, Allianz poinformuje w najbliższych dniach.

Add a comment

Więcej…
 
Personalia: Nowy zarząd TFI PZU
czwartek, 02 czerwca 2016 08:53

1 czerwca rada nadzorcza TFI PZU powołała do zarządu spółki Piotra Bienia oraz Marcina Wlazło. Z kolei tymczasowym następcą Tomasza Stadnika na stanowisku prezesa towarzystwa został Tomasz Kulik.

- W osobach Piotra Bienia i Macieja Wlazło do zarządu awansują światowej klasy specjaliści, którzy w znaczący sposób tworzyli sukces PZU TFI w ostatnich latach – podkreślił Paweł Surówka, przewodniczący RN TFI PZU TFI. – Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu Marcina Wlazło i Piotra Bienia uda się nam sprostać ambitnym celom, które PZU postawiło sobie w obrębie inwestycji w ramach nowej strategii, zarówno w odniesieniu do jakości świadczonych usług, jak i w zakresie pozyskania nowych aktywów – dodał.

Add a comment

Więcej…
 
Beata Kozłowska-Chyła w radzie nadzorczej Lotosu
wtorek, 31 maja 2016 08:47

Skarb Państwa powołał Beatę Kozłowską–Chyłę, członkinię zarządu spółek ubezpieczeniowych Grupy PZU do rady nadzorczej Grupy Lotos.

Add a comment

Więcej…
 
TFI PZU: Tomasz Stadnik zrezygnował z funkcji prezesa
wtorek, 31 maja 2016 08:46

Tomasz Stadnik, prezes TFI PZU, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska – poinformował „Parkiet”*.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Adam Malinowski nowym członkiem zarządu
poniedziałek, 30 maja 2016 08:36

Adam Malinowski został powołany do zarządów dwóch podmiotów Grupy Generali w Polsce: Generali TU i Generali Finance. W obydwu spółkach odpowiada za sprzedaż multiagencyjną Generali i Proama, kanał direct, sprzedaż dealerską oraz marketing.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 130

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy