feed-image -

Reklama

Biblioteczka


Bez relacji nie ma transakcji
środa, 04 września 2013 01:00

Studio Emka w ostatnich miesiącach przypomina kolejną pozycję autorstwa Dale’a Carnegie. To jeden z ojców amerykańskiej szkoły wystąpień publicznych i rozwoju osobistego. Chociaż zmarł 58 lat temu, jego spuścizna niezmiennie inspiruje kolejne pokolenia ludzi biznesu.

Add a comment

Więcej…
 
Samcik radzi, jak inwestować
wtorek, 13 sierpnia 2013 11:54

Po naszym pięknym kraju krążą tysiące, a może nawet setki tysięcy osób, które mianują się doradcami finansowymi. Być może jesteś jednym z nich. Masz garnitur lub elegancką garsonkę, znasz świetnie produkty firmy lub firm, z którymi współpracujesz – to świetnie. Warto jednak cały czas poszerzać swoją wiedzę o finansach w taki sposób, żeby służyć swoim klientom fachową radą, wykraczającą poza typową akwizycję.

Add a comment

Więcej…
 
Technologia rewolucjonizuje ubezpieczenia komunikacyjne
środa, 31 lipca 2013 17:23

 

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem ukazał się pierwszy tegoroczny numer „Wiadomości Ubezpieczeniowych”. Otwiera go prowokujący do myślenia artykuł Dariusza Poniewierki pt. UBI – Rewolucja w ubezpieczeniach. Historia w X księgach. Autor prognozuje, że nasza branża staje w obliczu przełomowych zmian, związanych z innowacjami technologicznymi.

 

Add a comment
Więcej…
 
Innowacja potrzebna od zaraz
wtorek, 23 lipca 2013 02:46

Co mają wspólnego ubezpieczenia z szamponem do włosów? W jaki sposób polisy sprzedawałby James Bond? Jeśli czujesz, że w twojej firmie brakuje innowacji, to koniecznie sięgnij do najnowszej książki Tomasza Szczęsnego Strategia 2w1. Dowiesz się, w jaki sposób krok po kroku stworzyć coś nowego i na tym zarobić.

Add a comment

Więcej…
 
Osiem pokoleń ubezpieczeniowców
wtorek, 02 lipca 2013 12:48

Już 10 lat minęło, odkąd świętowaliśmy jubileusz 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich. Z tej okazji główny jubilat – PZU – razem z ośrodkiem Karta przygotowali pamiątkowy album 200 lat ubezpieczania. Teraz ukazało się drugie wydanie tego cennego wydawnictwa pt. Dwa wieki zaufania. Książka powinna znaleźć się w domowej lub służbowej biblioteczce każdego polskiego ubezpieczeniowca, nawet jeśli nie ma wiele wspólnego z PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Ojciec literatury poradniczej znów w natarciu
wtorek, 18 czerwca 2013 15:05

Dale Carnegie to jeden z pionierów rozwoju osobistego w stylu amerykańskim. Choć od jego debiutu minęło już prawie sto lat, ale to, co pisał, wciąż czyta się dobrze. Dale pokazuje, że zasady obowiązujące w świecie biznesu i relacji międzyludzkich są tak naprawdę niezmienne i że każdy z nas, jeśli włoży w to serce i wysiłek, może je z powodzeniem opanować.

Add a comment

Więcej…
 
Książka o ubezpieczeniowych grupach kapitałowych nagrodzona
wtorek, 18 czerwca 2013 15:03

W tegorocznej edycji konkursu Rzecznika Ubezpieczonych na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych, drugie miejsce w kategorii prac doktorskich otrzymał Paweł Gołąb za pracę Grupy kapitałowe na współczesnym rynku ubezpieczeniowym.

Promotorem jest prof. dr hab. Kazimierz Ortyński. Praca została napisana na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. W ubiegłym roku ukazała się w formie książkowej wydawnictwa Poltext (recenzja pt. W grupie siła ukazała się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 44/2012). Serdecznie gratulujemy autorowi nagrody, a jego książkę jeszcze raz rekomendujemy wszystkim czytelnikom „Gazety Ubezpieczeniowej”.


Paweł Gołąb, Grupy kapitałowe na współczesnym rynku ubezpieczeniowym, Wydawnictwo Poltext, Warszawa 2012, 254 str., cena 49,90 zł
http://www.poltext.pl/b1226-Grupy-kapitalowe-na-wspolczesnym-rynku-ubezpieczeniowym.htm

Add a comment
 
Od zarządzania ryzykiem po zadośćuczynienia
wtorek, 11 czerwca 2013 13:45

 

Na rynku ukazało się najnowsze wydanie kwartalnika „Prawo Asekuracyjne” z nową porcją ciekawych artykułów. Tematyka tradycyjnie bogata – od zarządzania ryzykiem, przez ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe, zwrot odszkodowania, po fakturowanie w pośrednictwie ubezpieczeniowym.

 

Add a comment
Więcej…
 
Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym w teorii i w praktyce
wtorek, 04 czerwca 2013 11:08

Na XVI Kongresie Brokerów miała miejsce premiera książki Ryzyko ubezpieczeniowe. Wybrane zagadnienia teorii i praktyki pod redakcją dr Małgorzaty Serwach. Ta cenna publikacja nie powstałaby, gdyby nie pomysł i zaangażowanie finansowe Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
Najważniejsze to być w drodze
wtorek, 28 maja 2013 15:25

O Martynie Wojciechowskiej nie miałam najlepszego zdania. Nie miałam też nic szczególnego przeciw, po prostu „znałam” ją głównie z okładek magazynów i uważałam za jedną z polskich celebrytek. Utkwiło mi też w pamięci, że zostawiła swoją kilkumiesięczną córeczkę, żeby wyruszyć na podbój bieguna północnego, podczas gdy ja będąc młodą mamą, bałam się wyjechać na trzy dni do Rawy Mazowieckiej, o biegunie nie wspominając. A trudno przecież lubić kogoś, kto ma odwagę na coś, na co my nie mamy odwagi...

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 48

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook