feed-image -

Biblioteczka


Technologia rewolucjonizuje ubezpieczenia komunikacyjne
środa, 31 lipca 2013 17:23

 

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem ukazał się pierwszy tegoroczny numer „Wiadomości Ubezpieczeniowych”. Otwiera go prowokujący do myślenia artykuł Dariusza Poniewierki pt. UBI – Rewolucja w ubezpieczeniach. Historia w X księgach. Autor prognozuje, że nasza branża staje w obliczu przełomowych zmian, związanych z innowacjami technologicznymi.

 

Add a comment
Więcej…
 
Innowacja potrzebna od zaraz
wtorek, 23 lipca 2013 02:46

Co mają wspólnego ubezpieczenia z szamponem do włosów? W jaki sposób polisy sprzedawałby James Bond? Jeśli czujesz, że w twojej firmie brakuje innowacji, to koniecznie sięgnij do najnowszej książki Tomasza Szczęsnego Strategia 2w1. Dowiesz się, w jaki sposób krok po kroku stworzyć coś nowego i na tym zarobić.

Add a comment

Więcej…
 
Osiem pokoleń ubezpieczeniowców
wtorek, 02 lipca 2013 12:48

Już 10 lat minęło, odkąd świętowaliśmy jubileusz 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich. Z tej okazji główny jubilat – PZU – razem z ośrodkiem Karta przygotowali pamiątkowy album 200 lat ubezpieczania. Teraz ukazało się drugie wydanie tego cennego wydawnictwa pt. Dwa wieki zaufania. Książka powinna znaleźć się w domowej lub służbowej biblioteczce każdego polskiego ubezpieczeniowca, nawet jeśli nie ma wiele wspólnego z PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Ojciec literatury poradniczej znów w natarciu
wtorek, 18 czerwca 2013 15:05

Dale Carnegie to jeden z pionierów rozwoju osobistego w stylu amerykańskim. Choć od jego debiutu minęło już prawie sto lat, ale to, co pisał, wciąż czyta się dobrze. Dale pokazuje, że zasady obowiązujące w świecie biznesu i relacji międzyludzkich są tak naprawdę niezmienne i że każdy z nas, jeśli włoży w to serce i wysiłek, może je z powodzeniem opanować.

Add a comment

Więcej…
 
Książka o ubezpieczeniowych grupach kapitałowych nagrodzona
wtorek, 18 czerwca 2013 15:03

W tegorocznej edycji konkursu Rzecznika Ubezpieczonych na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych, drugie miejsce w kategorii prac doktorskich otrzymał Paweł Gołąb za pracę Grupy kapitałowe na współczesnym rynku ubezpieczeniowym.

Promotorem jest prof. dr hab. Kazimierz Ortyński. Praca została napisana na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. W ubiegłym roku ukazała się w formie książkowej wydawnictwa Poltext (recenzja pt. W grupie siła ukazała się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 44/2012). Serdecznie gratulujemy autorowi nagrody, a jego książkę jeszcze raz rekomendujemy wszystkim czytelnikom „Gazety Ubezpieczeniowej”.


Paweł Gołąb, Grupy kapitałowe na współczesnym rynku ubezpieczeniowym, Wydawnictwo Poltext, Warszawa 2012, 254 str., cena 49,90 zł
http://www.poltext.pl/b1226-Grupy-kapitalowe-na-wspolczesnym-rynku-ubezpieczeniowym.htm

Add a comment
 
Od zarządzania ryzykiem po zadośćuczynienia
wtorek, 11 czerwca 2013 13:45

 

Na rynku ukazało się najnowsze wydanie kwartalnika „Prawo Asekuracyjne” z nową porcją ciekawych artykułów. Tematyka tradycyjnie bogata – od zarządzania ryzykiem, przez ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe, zwrot odszkodowania, po fakturowanie w pośrednictwie ubezpieczeniowym.

 

Add a comment
Więcej…
 
Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym w teorii i w praktyce
wtorek, 04 czerwca 2013 11:08

Na XVI Kongresie Brokerów miała miejsce premiera książki Ryzyko ubezpieczeniowe. Wybrane zagadnienia teorii i praktyki pod redakcją dr Małgorzaty Serwach. Ta cenna publikacja nie powstałaby, gdyby nie pomysł i zaangażowanie finansowe Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
Najważniejsze to być w drodze
wtorek, 28 maja 2013 15:25

O Martynie Wojciechowskiej nie miałam najlepszego zdania. Nie miałam też nic szczególnego przeciw, po prostu „znałam” ją głównie z okładek magazynów i uważałam za jedną z polskich celebrytek. Utkwiło mi też w pamięci, że zostawiła swoją kilkumiesięczną córeczkę, żeby wyruszyć na podbój bieguna północnego, podczas gdy ja będąc młodą mamą, bałam się wyjechać na trzy dni do Rawy Mazowieckiej, o biegunie nie wspominając. A trudno przecież lubić kogoś, kto ma odwagę na coś, na co my nie mamy odwagi...

Add a comment

Więcej…
 
Wszystko o medycynie ubezpieczeniowej
wtorek, 07 maja 2013 22:24

Na rynek trafiła właśnie książka Medycyna ubezpieczeniowa. Underwriting – orzecznictwo – ubezpieczenia zdrowotne. To potężne kompendium wiedzy, pokazujące związki między ubezpieczeniami i medycyną. Autorzy dowodzą, że wiedza medyczna ma w naszej branży szerokie zastosowanie, które znacznie wykracza poza same ubezpieczenia zdrowotne.

Add a comment

Więcej…
 
Pasja zarządzania ryzykiem
wtorek, 30 kwietnia 2013 18:13

 

Jaki apetyt na ryzyko miał Czerwony Kapturek? Dlaczego firmy bankrutują, a ich menedżerowie nie piszą o tym książek? Czy równouprawnienie zwiększa ryzyko w biznesie? Jak profesjonalnie przygotować się na nadejście żywych trupów? Na te i inne pytania w swojej najnowszej książce pt. Zombie atakują! Zarządzanie ryzykiem po prostu odpowiada dr Jerzy Podlewski.

 

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 48

TUW Medicum: Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym

TUW Medicum zgłosiło do Komisji Nadzoru Finansowego, że kluczowe stanowisko ds. audytu wewnętrznego – audytor wewnętrzny – objął Zbigniew Lasota.

...


czytaj dalej

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Mercer: 19. miejsce Polski w rankingu systemów emerytalnych

Polski system emerytalnym został sklasyfikowany na 19. miejscu wśród 30 krajów analizowanych w najnowszym badaniu „Melbourne Mercer Global Pension...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

PBUK: Coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

W 2016 roku krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. ubezpieczeń granicznych. Kierowcy posiadający takie polisy spowodowali w ub.r. 811...


czytaj dalej

KUKE ostrzega przed oszustami

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zwróciła się do swoich klientów o wzmożoną ostrożność. To efekt otrzymanych przez ubezpieczyciela...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy