feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Drużyna Śląsk Południe to moja duma
wtorek, 23 lipca 2013 02:07

Rozmowa z Markiem Kwiecińskim, dyrektorem Obszaru Sprzedaży Śląsk Południe PZU SA i zdobywcą tytułu najlepszego dyrektora sprzedaży w PZU SA w 2012 r.

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Od jak dawna jest Pan związany z ubezpieczeniami?

Marek Kwieciński: – To będzie długa historia, ponieważ w branży ubezpieczeniowej jestem obecny od wielu lat. Zaczynałem jako pracownik obsługi klienta i inspektor szkód samochodowych.

Add a comment

Więcej…
 
Asseco – globalny partner sektora ubezpieczeń
środa, 10 lipca 2013 08:35

Rozmowa z Włodzimierzem Serwińskim, wiceprezesem zarządu Asseco Poland

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: – Asseco należy do czołowych dostawców oprogramowania w Europie. Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku ubezpieczeń?

Włodzimierz Serwiński: – Obserwujemy stały wzrost konkurencyjności rynku, co w konsekwencji oznacza, że zdobycie klienta pochłania coraz więcej uwagi ubezpieczycieli. Zwłaszcza że ubezpieczający się to klient szczególnie wymagający, bardzo świadomy swoich oczekiwań, możliwości i wyróżniający się ponadprzeciętnym poziomem zamożności. W związku z coraz powszechniejszym wykorzystaniem nowych mediów, w tym sieci społecznościowych, można mówić wręcz o cyfryzacji usług ubezpieczeniowych (przeniesieniu ich na media elektroniczne) i ich konsumeryzacji (adaptacji do zachowań klienta).

Add a comment
Więcej…
 
Zbudujemy organizację z ludzką twarzą
wtorek, 09 lipca 2013 14:03

Rozmowa z Piotrem Chabowskim, prezesem Agencji Pro-Freedom

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: – Panie prezesie, spotykaliśmy się kilkakrotnie. Pan kojarzył mi się zawsze z wielką korporacją. Zaszła duża zmiana w Pańskim życiu.

Piotr Chabowski: – Po dwudziestu latach pracy na rzecz korporacji postanowiłem budować własną, niezależną agencję ubezpieczeniową.

Add a comment

Więcej…
 
Asseco – globalny partner sektora ubezpieczeń
wtorek, 09 lipca 2013 12:57

Rozmowa z Włodzimierzem Serwińskim, wiceprezesem zarządu Asseco Poland

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: – Asseco należy do czołowych dostawców oprogramowania w Europie. Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku ubezpieczeń?

Włodzimierz Serwiński: – Obserwujemy stały wzrost konkurencyjności rynku, co w konsekwencji oznacza, że zdobycie klienta pochłania coraz więcej uwagi ubezpieczycieli. Zwłaszcza że ubezpieczający się to klient szczególnie wymagający, bardzo świadomy swoich oczekiwań, możliwości i wyróżniający się ponadprzeciętnym poziomem zamożności.

Add a comment

Więcej…
 
Dobry menedżer dodaje ludziom skrzydeł
wtorek, 25 czerwca 2013 15:00

Rozmowa z Ryszardem Wojcieszkiem, regionalnym dyrektorem sprzedaży Region Północno-Zachodni PZU SA

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Po pierwsze, serdecznie gratuluję, bo Pana region był najlepszy w całym PZU SA w 2012 r. To powód do dumy w tych niełatwych czasach. Od jak dawna współpracuje Pan z PZU?

Ryszard Wojcieszek: – Dziękuję bardzo za gratulacje, ale one należą się przede wszystkim ludziom, z którymi na co dzień współpracuję! Z PZU jestem związany od 1995 r., kiedy zostałem agentem ubezpieczeniowym w Inspektoracie w Lesznie. W 1999 objąłem funkcję koordynatora sieci sprzedaży w tej jednostce.

Add a comment

Więcej…
 
Konkurs dla najlepszych sprzedawców otwarty dla ubezpieczeniowców
środa, 19 czerwca 2013 08:24

Rozmowa z Elżbietą Pełka, prezesem Polish National Sales Awards

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Co to jest PNSA i jaka jest historia tego przedsięwzięcia?

Elżbieta Pełka: – Polish National Sales Awards jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które promuje dobre praktyki i standardy sprzedaży. Głównym celem jest działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorstw poprzez wspieranie działów sprzedaży przy jednoczesnym tworzeniu etosu profesjonalnego sprzedawcy.

Add a comment
Więcej…
 
Dziękuję za wspólne lata
wtorek, 21 maja 2013 23:36

Rozmowa z Jackiem Kliszczem, ustępującym przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: – Jacku, czy nie zmieniłeś swojej decyzji i rzeczywiście odchodzisz z kierowania Stowarzyszeniem Brokerów?

Jacek Kliszcz: – Tak. Każda decyzja o zmianie jest trudna, tym bardziej, kiedy jest związana z rezygnacją z zajmowanego miejsca i pozostawieniem za sobą wielu lat pełnych emocji. Są to zarówno emocje pozytywne jak i negatywne, jednak kilkanaście lat to szmat życia. Cieszę się, że mogłem je spędzić w gronie interesujących ludzi, uczestnicząc w istotnych dla całego środowiska brokerów zmianach.

Add a comment

Więcej…
 
Czy twój system jest jak trabant?
wtorek, 21 maja 2013 11:35

 

Rozmowa z Tomaszem Brają i Krystianem Palicą z SaaS Solutions

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: – Czy najnowsze technologie mają coś do zaoferowania brokerom oprócz programu do wysyłania poczty i arkusza kalkulacyjnego? Z naszych obserwacji wynika, że brokerzy są liderami, jeśli chodzi o wiedzę w zakresie ubezpieczeń, ale często brakuje im wystarczającego wsparcia informatycznego.

Krystian Palica: – W przeciwieństwie do Tomasza dopiero od niedawna zajmuję się informatycznymi rozwiązaniami dla brokerów. Wydaje mi się, że firmy technologiczne niestety zapomniały o brokerach.

 

Add a comment
Więcej…
 
Interesuje nas wielki biznes
wtorek, 21 maja 2013 11:29

Rozmowa z Tomaszem Szarkiem, dyrektorem Departamentu Sprzedaży – Brokerzy UNIQA TU SA

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: – Czy ubezpieczenia korporacyjne mają duże znaczenie w strategii sprzedażowej UNIQA w Polsce?

Tomasz Szarek: – Rozwój linii ubezpieczeń korporacyjnych jest jednym z kluczowych elementów strategii UNIQA na najbliższe lata. W planach od 2011 r. jest systematyczna, zrównoważona rozbudowa rentownego i zdywersyfikowanego portfela. Te plany realizujemy.

 

Add a comment
Więcej…
 
Sprawnie i bezpiecznie. Informatyka w instytucjach finansowych
wtorek, 21 maja 2013 07:57

Rozmowa ze Sławomirem Zawadzkim, prezesem zarządu Bazy i Systemy Bankowe

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Od jak dawna istnieje firma BSB?
Sławomir Zawadzki: – Nasza spółka ma jedną z najdłuższych historii, jeśli chodzi o spółki informatyczne w Polsce. Wszystko zaczęło się, gdy na początku lat 70. Narodowy Bank Polski powołał w Bydgoszczy Wojewódzki Ośrodek Obliczeniowy. W przyszłym roku będziemy obchodzić 40-lecie istnienia. Przez te lata współtworzyliśmy informatykę bankową.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 57

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

USA: MetLife osiągnął neutralność węglową

23 lutego MetLife poinformował o osiągnięciu wyznaczonego w 2015 r. celu neutralności węglowej. Tym samym firma została pierwszym towarzystwem...


czytaj dalej

Trump i Brexit ryzykiem politycznym do ubezpieczenia

Dyrektor generalny Lloyd’s Inga Beale stwierdziła, że prezydentura Donalda Trumpa i wyjście Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej stwarzają możliwości...


czytaj dalej

PZU zadba o bezpieczeństwo położnic

Już wkrótce ruszy „Bezpieczny Poród” – pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej powszechny program kształcenia podyplomowego lekarzy z zakresu...


czytaj dalej

EAP: Assistance również dla pojazdów elektrycznych

W odpowiedzi na rozwój rynku pojazdów elektrycznych Europ Assistance Polska (EAP) wprowadziła szkolenia specjalistyczne z zakresu obsługi takich...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy