feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Z BIPAR jesteśmy silniejsi
wtorek, 01 lipca 2003 18:03
Rozmowa z Adamem Sankowskim, prezesem Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: W opublikowanym na naszych łamach Komunikacie („Gazeta Ubezpieczeniowa” nr 26, s. 8) poinformowaliśmy Czytelników, że Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych 13 czerwca br. w Lizbonie została przyjęta w poczet członków Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. Czym było dla Pana to wydarzenie?

Adam Sankowski – Już na Zgromadzeniu Założycielskim 2 sierpnia 2002 r. została przyjęta jednogłośnie uchwała o podjęciu przez Zarząd działań w celu uzyskania członkostwa PIPUiF w Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. 
Add a comment
Więcej…
 
Krajobraz po bitwie
wtorek, 17 czerwca 2003 13:28
Rozmowa z prof. nadzw. dr. inż. Mirosławem Zdanowskim, rektorem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Dwanaście lat temu kierowana przez Pana Fundacja Promocji Ubezpieczeń utworzyła Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości. W styczniu 1992 r. została ona wpisana do rejestru wyższych uczelni niepaństwowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem 2. Patrząc z perspektywy czasu, jak ocenia Pan stan dzisiejszy polskiego rynku ubezpieczeń, a szczególnie rynku pracy w tym sektorze?

Mirosław Zdanowski: – No cóż, nic nie jest takie, jakie miało być. Obecnie ponad 70% kapitału własnego w sektorze ubezpieczeniowym stanowi kapitał zagraniczny. Kapitał musi procentować, zarabiać na siebie, bo jeśli nie, to zostanie przeniesiony w inne, przyjaźniejsze dla niego obszary.
 
Add a comment
Więcej…
 
Stabilny rozwój
wtorek, 10 czerwca 2003 23:49
Rozmowa z Piotrem Narlochem, Prezesem Grupy Concordia w Polsce
 
Bożena M.Dołęgowska-Wysocka: Przypomnijmy, kto tworzy ubezpieczeniową Grupę Concordia w Polsce.

Piotr Narloch: – Dwa Towarzystwa – Concordia Wielkopolska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Concordia Capital SA Wielkopolskie Towarzystwo Ubezpieczeń Życiowych i Rentowych, które powiązane są kapitałowo z silnymi partnerami niemieckimi – Concordia Versicherung Holding AG oraz Vereinigte Hagel VvaG. 
Add a comment
Więcej…
 
Jak płacić mniej i jeździć bezpieczniej
wtorek, 03 czerwca 2003 22:02
Rozmowa z Janem Durajczykiem, Prezesem Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Polski Związek Motorowy SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, kieruje Pan jednym z najmłodszych towarzystw ubezpieczeniowych na naszym rynku. O ile wiem, geneza jego powstania jest dość niezwykła.

Jan Durajczyk: – To prawda. Otóż Polski Związek Motorowy, podobnie jak wszystkie wielkie automobilkluby Europy, prowadził od trzydziestu lat usługi assistance dla swoich członków, a od początku lat 90. także dla producentów samochodów, importerów aut oraz ich sprzedawców. I ni stąd, ni zowąd w połowie lat 90. ówczesne władze PUNU, a personalnie rzecz biorąc, Pani Prezes Danuta Wałcerz stwierdziła, że jest to działalność całkowicie... nielegalna.
 
Add a comment
Więcej…
 
Większa ochrona za mniejszą składkę
wtorek, 20 maja 2003 15:21
Rozmowa z Michałem Sieradzanem, dyrektorem Zakładu Usług Ubezpieczeniowo-Finansowych Kolportera Holding
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Słyszałam, że w ofercie ZUUF Kolportera Holding pojawił się nowy, bardzo atrakcyjny produkt, który daje małym i średnim firmom zupełnie nowe możliwości grupowego ubezpieczenia pracowników?

Michał Sieradzan: – To prawda, po dwumiesięcznym okresie negocjacji z czołowymi towarzystwami ubezpieczeń na życie dokonaliśmy wyboru partnera, który zapewni naszym pracownikom i współpracownikom Grupy Firm Kolporter pełne poczucie bezpieczeństwa w postaci bardzo atrakcyjnego programu grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie. 
Add a comment
Więcej…
 
Grunt to specjalizacja
wtorek, 20 maja 2003 14:14
Rozmowa z Michałem Biedzkim, Prezesem NATIONWIDE TUnŻ
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, spotykamy się w ważnym dla ubezpieczeń roku, 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich.

Michał Biedzki: – Na pewno nie pokuszę się o podsumowanie 200 lat ubezpieczeń w Polsce. Chciałbym natomiast przedstawić kilka refleksji na temat ostatnich 12 lat, tj. odrodzonego rynku ubezpieczeń komercyjnych w naszym kraju. 
Add a comment
Więcej…
 
Czy naprawdę trudny rynek?
wtorek, 06 maja 2003 18:36
Rozmowa z Ryszardem Z. Karpowiczem, wiceprezesem Zarządu Gerling Polska Życie SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Od ponad 10 lat jest Pan aktywnym uczestnikiem i obserwatorem polskiego rynku ubezpieczeniowego. Rok bieżący jest dla naszego sektora rokiem szczególnym. W dniu, w którym rozmawiamy, Sejm uchwala pakiet ustaw ubezpieczeniowych, wprowadzający nas (oby!) w realia Unii Europejskiej. Z drugiej strony, jesteśmy w roku 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich. Z Przeszłości patrzymy w Przyszłość...

Ryszard Z. Karpowicz – Dokładnie 12 lat temu przyjechałem z Kanady razem z Marianem Miziołkiem i Mirosławem Kowalskim, włączając się w budowę polskiego rynku ubezpieczeń na życie, a konkretnie Commercial Union. 
Add a comment
Więcej…
 
My nie zrywamy umów
wtorek, 29 kwietnia 2003 17:25
Rozmowa z Andrzejem Dadełłą, przewodniczącym Rady Nadzorczej DSA SA – Detalicznej Sieci Akwizycji na Rzecz Funduszy Emerytalnych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: – Należymy, jak sądzę, do osób, które z dużą nostalgią wspominają początki Wielkiej Reformy Emerytalnej...

Andrzej Dadełło: – Firma DSA SA rzeczywiście powstała w 1999 r. Początkowo jej celem było prowadzenie działalności akwizycyjnej na rzecz funduszy emerytalnych. 
Add a comment
Więcej…
 
Stare polisy to rzadkość
wtorek, 15 kwietnia 2003 14:01
Rozmowa z Tomaszem Górniakiem, właścicielem GALERII AKCJI
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Jak to się stało, że został Pan właścicielem tak unikatowej firmy antykwarycznej?

Tomasz Górniak: – Prowadzenie Galerii stało się dla mnie w tej chwili bardziej pasją życiową niż zarabianiem na życie. Ze starymi dokumentami miałem do czynienia od początku mego życia. Pierwsze litery stawiałem na pożółkłych papierach, które wyciągałem z wiekowej walizy. Dopiero po latach zdałem sobie sprawę z ich historycznej wartości, doceniłem ponadto ich piękno. Jednym słowem – wciągnęło mnie. Rozpoczynałem od zbierania akcji i obligacji.
 
Add a comment
Więcej…
 
Na przekór recesji
wtorek, 01 kwietnia 2003 19:03
Rozmowa z Maciejem Topolskim, rzecznikiem prasowym Grupy Firm Kolporter
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Z powodu recesji panującej na rynku miniony rok był bardzo trudny dla wielu firm. Jak wypadło jego podsumowanie dla Grupy Firm Kolporter?

Maciej Topolski: – Najlepszą odpowiedź na to pytanie stanowią wyniki ekonomiczne. Nasza grupa, w której skład wchodzi obecnie 8 spółek, uzyskała w 2002 r. przeszło 1,5 mld zł przychodów (rok wcześniej 1,1 mld). Zysk netto wyniósł 12,1 mln zł (w 2001 r. 11 mln zł). Plany na 2003 r. są ambitne. Chcemy zwiększyć przychody do 1,9 mld zł, a zysk do 18 mln zł.
 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 60

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy