feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Naszą siłą jest specjalizacja
wtorek, 23 września 2003 11:12

Rozmowa z Pawłem Jakubikiem, członkiem Zarządu TU INTER Polska SA i TUnŻ INTER-ŻYCIE Polska SA

W INTER Polska jest Pan odpowiedzialny między innymi za sprzedaż. To trudna część odpowiedzialności w firmach ubezpieczeniowych w ostatnich latach, które dla ubezpieczycieli były okresem zmagania się z upadłymi polisami, odchodzącymi klientami i niejednokrotnie spadkiem sprzedaży. Jak Pańska firma radzi sobie z tymi trudnościami?

– Strategia INTER Polska przyjęta kilka lat temu zakłada działanie w obszarach niepoddających się nieprzewidywalnym zmianom rynkowym. W związku z tym nie musimy obecnie radzić sobie z trudnościami, o których Pani mówi. Add a comment
Więcej…
 
Universum Życie, czyli Ubezpieczenia Nowej Generacji
wtorek, 16 września 2003 07:59

Rozmowa z Grzegorzem Maciejem Dworakiem, prezesem Universum-Życie TU SA

Co to znaczy, że Universum Życie wprowadza na rynek Universum Życie?

– W pierwszym przypadku chodzi o towarzystwo ubezpieczeniowe, a w drugim – o Ubezpieczenie Nowej Generacji, czyli flagowy produkt tegoż ubezpieczyciela.

 

Add a comment
Więcej…
 
Ekspansja na Wschód czy na Zachód?
wtorek, 16 września 2003 07:55

Rozmowa Jarosławem Biernackim, prezesem Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Ubiegły rok był trudny dla całej gospodarki, w tym także dla polskiego eksportu. Pan, prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, zapewne nie wspomina go z nostalgią...

Jarosław Biernacki: – Rzeczywiście, nie był to najlepszy rok. Mieliśmy stosunkowo niewielki zysk, który wyniósł około 600 tys. złotych. Trzeba podkreślić, że jednak jesteśmy na plusie... Takie, a nie inne wyniki wiążą się ze znaczną wrażliwością naszego portfela na pojedyncze zdarzenia.

 

Add a comment
Więcej…
 
Atakujmy problemy, a nie siebie nawzajem
środa, 10 września 2003 00:21

Rozmowa z Pawłem Danglem, prezesem Zarządu TU ALLIANZ POLSKA SA i TU ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SA

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: W gospodarce mamy wyraźne oznaki ożywienia. GUS nas zasypuje dobrymi wskaźnikami, rośnie produkcja, rosną inwestycje, giełda idzie w górę... Jak zdaniem Pana, jako doświadczonego menedżera, ta wyraźna poprawa koniunktury wpłynie na branżę ubezpieczeniową?

Paweł Dangel: – Rzeczywiście, pewne pozytywne tendencje w branży ubezpieczeniowej, które teraz obserwujemy, są związane z poprawą koniunktury. Nie mniej istotne od wskaźników gospodarczych są polepszające się nastroje w społeczeństwie.

 

Add a comment
Więcej…
 
Kontrowersje wokół Ośrodka Informacji
wtorek, 26 sierpnia 2003 17:58

Rozmowa z Elżbietą Turkowską-Tyrluk, Prezesem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Niedawno podpisana przez prezydenta ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych nakłada na Fundusz obowiązek prowadzenia Ośrodka Informacji. Czym będzie się zajmowała ta instytucja?

Elżbieta Turkowska-Tyrluk: Zgodnie z ustawą, Ośrodek Informacji ma pełnić bardzo istotne funkcje, polegające na tworzeniu i prowadzeniu kilku centralnych rejestrów.

Add a comment
Więcej…
 
Polska szkoła plakatu to nie przeszłość cz.2
wtorek, 12 sierpnia 2003 04:32

Rozmowa z Marią Kurpik, kuratorem Muzeum Plakatu w Wilanowie

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: 4 czerwca 2003 r. Muzeum Plakatu w Wilanowie obchodziło swoje urodziny – 35-lecie powstania. Wśród tysięcy zgromadzonych tam eksponatów znajdują się także plakaty o tematyce ubezpieczeniowej. Dzięki wspaniałej postawie władz tej placówki, zwłaszcza Pani osobistemu zaangażowaniu, kilka z nich zasili naszą akcję „Zbieramy pamiątki do Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie”. Chciałabym Pani serdecznie podziękować za tę inicjatywę. Proszę teraz o kilka słów na temat znanej w całym świecie tzw. polskiej szkoły plakatu.

– Niewątpliwie największą część zbioru stanowią prace twórców tej szkoły, są to m.in. Henryk Tomaszewski, Józef Mroszczak, Wojciech Zamecznik, Jan Młodożeniec, Wiktor Górka, Waldemar Świerzy, Jan Lenica, Franciszek Starowieyski, Leszek Hołdanowicz, Maciej Urbaniec, Hubert Hilscher. Plakat konceptualny, tworzony przez studenckie pokolenie lat 70., reprezentowany jest przez prace: Jana Jaromira Aleksiuna, Jerzego Czerniawskiego, Eugeniusza Stankiewicza, Jana Sawki. 

Add a comment
Więcej…
 
Nie bójmy się marzyć
wtorek, 12 sierpnia 2003 03:39

Rozmowa z Rafałem Czemier-Wołonciejem, Dyrektorem FMG International SA

Bożena Dołęgowska-Wysocka: Jak wyglądały poszukiwania partnera w biznesie?

– Nie chcieliśmy się łączyć z polską firmą, ponieważ polskie firmy nie miały jeszcze doświadczenia w sprzedaży ubezpieczeń na życie. Szukaliśmy dużej, ze światową renomą, która planuje wejść na polski rynek. I tu zadziałał przypadek. W prasie austriackiej ukazał się artykuł mówiący o tym, iż amerykańska firma AIG rozpoczęła działalność w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Polska szkoła plakatu to nie przeszłość cz.1
wtorek, 05 sierpnia 2003 22:21
Rozmowa z Marią Kurpik, kuratorem Muzeum Plakatu w Wilanowie

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: 4 czerwca 2003 r. Muzeum Plakatu w Wilanowie obchodziło swoje urodziny – 35-lecie powstania. Wśród tysięcy zgromadzonych tam eksponatów znajdują się także plakaty o tematyce ubezpieczeniowej. Dzięki wspaniałej postawie władz tej placówki, zwłaszcza Pani osobistemu zaangażowaniu, kilka z nich zasili naszą akcję „Zbieramy pamiątki do Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie”. Chciałabym Pani serdecznie podziękować za tę inicjatywę.

Add a comment
Więcej…
 
Z BIPAR jesteśmy silniejsi
wtorek, 01 lipca 2003 18:03
Rozmowa z Adamem Sankowskim, prezesem Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: W opublikowanym na naszych łamach Komunikacie („Gazeta Ubezpieczeniowa” nr 26, s. 8) poinformowaliśmy Czytelników, że Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych 13 czerwca br. w Lizbonie została przyjęta w poczet członków Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. Czym było dla Pana to wydarzenie?

Adam Sankowski – Już na Zgromadzeniu Założycielskim 2 sierpnia 2002 r. została przyjęta jednogłośnie uchwała o podjęciu przez Zarząd działań w celu uzyskania członkostwa PIPUiF w Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. 
Add a comment
Więcej…
 
Krajobraz po bitwie
wtorek, 17 czerwca 2003 13:28
Rozmowa z prof. nadzw. dr. inż. Mirosławem Zdanowskim, rektorem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Dwanaście lat temu kierowana przez Pana Fundacja Promocji Ubezpieczeń utworzyła Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości. W styczniu 1992 r. została ona wpisana do rejestru wyższych uczelni niepaństwowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem 2. Patrząc z perspektywy czasu, jak ocenia Pan stan dzisiejszy polskiego rynku ubezpieczeń, a szczególnie rynku pracy w tym sektorze?

Mirosław Zdanowski: – No cóż, nic nie jest takie, jakie miało być. Obecnie ponad 70% kapitału własnego w sektorze ubezpieczeniowym stanowi kapitał zagraniczny. Kapitał musi procentować, zarabiać na siebie, bo jeśli nie, to zostanie przeniesiony w inne, przyjaźniejsze dla niego obszary.
 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 61

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook