feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Atakujmy problemy, a nie siebie nawzajem
środa, 10 września 2003 00:21

Rozmowa z Pawłem Danglem, prezesem Zarządu TU ALLIANZ POLSKA SA i TU ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SA

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: W gospodarce mamy wyraźne oznaki ożywienia. GUS nas zasypuje dobrymi wskaźnikami, rośnie produkcja, rosną inwestycje, giełda idzie w górę... Jak zdaniem Pana, jako doświadczonego menedżera, ta wyraźna poprawa koniunktury wpłynie na branżę ubezpieczeniową?

Paweł Dangel: – Rzeczywiście, pewne pozytywne tendencje w branży ubezpieczeniowej, które teraz obserwujemy, są związane z poprawą koniunktury. Nie mniej istotne od wskaźników gospodarczych są polepszające się nastroje w społeczeństwie.

 

Add a comment
Więcej…
 
Kontrowersje wokół Ośrodka Informacji
wtorek, 26 sierpnia 2003 17:58

Rozmowa z Elżbietą Turkowską-Tyrluk, Prezesem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Niedawno podpisana przez prezydenta ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych nakłada na Fundusz obowiązek prowadzenia Ośrodka Informacji. Czym będzie się zajmowała ta instytucja?

Elżbieta Turkowska-Tyrluk: Zgodnie z ustawą, Ośrodek Informacji ma pełnić bardzo istotne funkcje, polegające na tworzeniu i prowadzeniu kilku centralnych rejestrów.

Add a comment
Więcej…
 
Polska szkoła plakatu to nie przeszłość cz.2
wtorek, 12 sierpnia 2003 04:32

Rozmowa z Marią Kurpik, kuratorem Muzeum Plakatu w Wilanowie

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: 4 czerwca 2003 r. Muzeum Plakatu w Wilanowie obchodziło swoje urodziny – 35-lecie powstania. Wśród tysięcy zgromadzonych tam eksponatów znajdują się także plakaty o tematyce ubezpieczeniowej. Dzięki wspaniałej postawie władz tej placówki, zwłaszcza Pani osobistemu zaangażowaniu, kilka z nich zasili naszą akcję „Zbieramy pamiątki do Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie”. Chciałabym Pani serdecznie podziękować za tę inicjatywę. Proszę teraz o kilka słów na temat znanej w całym świecie tzw. polskiej szkoły plakatu.

– Niewątpliwie największą część zbioru stanowią prace twórców tej szkoły, są to m.in. Henryk Tomaszewski, Józef Mroszczak, Wojciech Zamecznik, Jan Młodożeniec, Wiktor Górka, Waldemar Świerzy, Jan Lenica, Franciszek Starowieyski, Leszek Hołdanowicz, Maciej Urbaniec, Hubert Hilscher. Plakat konceptualny, tworzony przez studenckie pokolenie lat 70., reprezentowany jest przez prace: Jana Jaromira Aleksiuna, Jerzego Czerniawskiego, Eugeniusza Stankiewicza, Jana Sawki. 

Add a comment
Więcej…
 
Nie bójmy się marzyć
wtorek, 12 sierpnia 2003 03:39

Rozmowa z Rafałem Czemier-Wołonciejem, Dyrektorem FMG International SA

Bożena Dołęgowska-Wysocka: Jak wyglądały poszukiwania partnera w biznesie?

– Nie chcieliśmy się łączyć z polską firmą, ponieważ polskie firmy nie miały jeszcze doświadczenia w sprzedaży ubezpieczeń na życie. Szukaliśmy dużej, ze światową renomą, która planuje wejść na polski rynek. I tu zadziałał przypadek. W prasie austriackiej ukazał się artykuł mówiący o tym, iż amerykańska firma AIG rozpoczęła działalność w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Polska szkoła plakatu to nie przeszłość cz.1
wtorek, 05 sierpnia 2003 22:21
Rozmowa z Marią Kurpik, kuratorem Muzeum Plakatu w Wilanowie

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: 4 czerwca 2003 r. Muzeum Plakatu w Wilanowie obchodziło swoje urodziny – 35-lecie powstania. Wśród tysięcy zgromadzonych tam eksponatów znajdują się także plakaty o tematyce ubezpieczeniowej. Dzięki wspaniałej postawie władz tej placówki, zwłaszcza Pani osobistemu zaangażowaniu, kilka z nich zasili naszą akcję „Zbieramy pamiątki do Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie”. Chciałabym Pani serdecznie podziękować za tę inicjatywę.

Add a comment
Więcej…
 
Z BIPAR jesteśmy silniejsi
wtorek, 01 lipca 2003 18:03
Rozmowa z Adamem Sankowskim, prezesem Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: W opublikowanym na naszych łamach Komunikacie („Gazeta Ubezpieczeniowa” nr 26, s. 8) poinformowaliśmy Czytelników, że Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych 13 czerwca br. w Lizbonie została przyjęta w poczet członków Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. Czym było dla Pana to wydarzenie?

Adam Sankowski – Już na Zgromadzeniu Założycielskim 2 sierpnia 2002 r. została przyjęta jednogłośnie uchwała o podjęciu przez Zarząd działań w celu uzyskania członkostwa PIPUiF w Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. 
Add a comment
Więcej…
 
Krajobraz po bitwie
wtorek, 17 czerwca 2003 13:28
Rozmowa z prof. nadzw. dr. inż. Mirosławem Zdanowskim, rektorem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Dwanaście lat temu kierowana przez Pana Fundacja Promocji Ubezpieczeń utworzyła Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości. W styczniu 1992 r. została ona wpisana do rejestru wyższych uczelni niepaństwowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem 2. Patrząc z perspektywy czasu, jak ocenia Pan stan dzisiejszy polskiego rynku ubezpieczeń, a szczególnie rynku pracy w tym sektorze?

Mirosław Zdanowski: – No cóż, nic nie jest takie, jakie miało być. Obecnie ponad 70% kapitału własnego w sektorze ubezpieczeniowym stanowi kapitał zagraniczny. Kapitał musi procentować, zarabiać na siebie, bo jeśli nie, to zostanie przeniesiony w inne, przyjaźniejsze dla niego obszary.
 
Add a comment
Więcej…
 
Stabilny rozwój
wtorek, 10 czerwca 2003 23:49
Rozmowa z Piotrem Narlochem, Prezesem Grupy Concordia w Polsce
 
Bożena M.Dołęgowska-Wysocka: Przypomnijmy, kto tworzy ubezpieczeniową Grupę Concordia w Polsce.

Piotr Narloch: – Dwa Towarzystwa – Concordia Wielkopolska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Concordia Capital SA Wielkopolskie Towarzystwo Ubezpieczeń Życiowych i Rentowych, które powiązane są kapitałowo z silnymi partnerami niemieckimi – Concordia Versicherung Holding AG oraz Vereinigte Hagel VvaG. 
Add a comment
Więcej…
 
Jak płacić mniej i jeździć bezpieczniej
wtorek, 03 czerwca 2003 22:02
Rozmowa z Janem Durajczykiem, Prezesem Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Polski Związek Motorowy SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, kieruje Pan jednym z najmłodszych towarzystw ubezpieczeniowych na naszym rynku. O ile wiem, geneza jego powstania jest dość niezwykła.

Jan Durajczyk: – To prawda. Otóż Polski Związek Motorowy, podobnie jak wszystkie wielkie automobilkluby Europy, prowadził od trzydziestu lat usługi assistance dla swoich członków, a od początku lat 90. także dla producentów samochodów, importerów aut oraz ich sprzedawców. I ni stąd, ni zowąd w połowie lat 90. ówczesne władze PUNU, a personalnie rzecz biorąc, Pani Prezes Danuta Wałcerz stwierdziła, że jest to działalność całkowicie... nielegalna.
 
Add a comment
Więcej…
 
Większa ochrona za mniejszą składkę
wtorek, 20 maja 2003 15:21
Rozmowa z Michałem Sieradzanem, dyrektorem Zakładu Usług Ubezpieczeniowo-Finansowych Kolportera Holding
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Słyszałam, że w ofercie ZUUF Kolportera Holding pojawił się nowy, bardzo atrakcyjny produkt, który daje małym i średnim firmom zupełnie nowe możliwości grupowego ubezpieczenia pracowników?

Michał Sieradzan: – To prawda, po dwumiesięcznym okresie negocjacji z czołowymi towarzystwami ubezpieczeń na życie dokonaliśmy wyboru partnera, który zapewni naszym pracownikom i współpracownikom Grupy Firm Kolporter pełne poczucie bezpieczeństwa w postaci bardzo atrakcyjnego programu grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie. 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 60

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook