feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Stare polisy to rzadkość
wtorek, 15 kwietnia 2003 14:01
Rozmowa z Tomaszem Górniakiem, właścicielem GALERII AKCJI
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Jak to się stało, że został Pan właścicielem tak unikatowej firmy antykwarycznej?

Tomasz Górniak: – Prowadzenie Galerii stało się dla mnie w tej chwili bardziej pasją życiową niż zarabianiem na życie. Ze starymi dokumentami miałem do czynienia od początku mego życia. Pierwsze litery stawiałem na pożółkłych papierach, które wyciągałem z wiekowej walizy. Dopiero po latach zdałem sobie sprawę z ich historycznej wartości, doceniłem ponadto ich piękno. Jednym słowem – wciągnęło mnie. Rozpoczynałem od zbierania akcji i obligacji.
 
Add a comment
Więcej…
 
Na przekór recesji
wtorek, 01 kwietnia 2003 19:03
Rozmowa z Maciejem Topolskim, rzecznikiem prasowym Grupy Firm Kolporter
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Z powodu recesji panującej na rynku miniony rok był bardzo trudny dla wielu firm. Jak wypadło jego podsumowanie dla Grupy Firm Kolporter?

Maciej Topolski: – Najlepszą odpowiedź na to pytanie stanowią wyniki ekonomiczne. Nasza grupa, w której skład wchodzi obecnie 8 spółek, uzyskała w 2002 r. przeszło 1,5 mld zł przychodów (rok wcześniej 1,1 mld). Zysk netto wyniósł 12,1 mln zł (w 2001 r. 11 mln zł). Plany na 2003 r. są ambitne. Chcemy zwiększyć przychody do 1,9 mld zł, a zysk do 18 mln zł.
 
Add a comment
Więcej…
 
Stworzymy Mobilne Pakiety Produktowe
wtorek, 01 kwietnia 2003 19:03
Rozmowa z Michałem Sieradzanem, dyrektorem Zakładu Usług Ubezpieczeniowo-Finansowych Kolportera Holding
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Usługi ubezpieczeniowe i finansowe to zupełnie nowa dziedzina działania dla spółki spod znaku Kolportera na niezwykle trudnym rynku. Co wpłynęło na decyzję o podjęciu tego wyzwania?
 
Michał Sieradzan: – Grupa Firm Kolporter jest organizacją gospodarczą otwartą na nowości. Spółki wchodzące w jej skład korzystają z najnowszych rozwiązań w technologii sprzedaży i obsługi klientów. 
Add a comment
Więcej…
 
Poczta ubezpiecza się sama
wtorek, 18 marca 2003 15:23
Rozmowa z Ryszardem Pidkiem, zastępcą dyrektora generalnego Poczty Polskiej, oraz Januszem Staniszewskim, prezesem Zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Kto „wymyślił” Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych?

Ryszard Pidek: – Powiem tak: jeśli ma się do czynienia z tak dużą instytucją jak Poczta Polska, prawie ze stu tysiącami pracowników, rozgałęzioną siecią sprzedaży usług oraz olbrzymim majątkiem, to grzechem zaniechania byłoby nie wykorzystać szansy poszerzenia oferowanych przez nią usług. Klient powinien sprawnie załatwić maksymalnie wiele swoich spraw życiowych, bowiem pocztę ma przeważnie „pod ręką”. 
Add a comment
Więcej…
 
Powstanie Centrum Edukacji Ubezpieczeniowej
wtorek, 28 stycznia 2003 12:06
Rozmowa z prezesem PZU SA Zdzisławem Montkiewiczem
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, pozwoli Pan, że na początku naszej rozmowy pogratuluję serdecznie zwycięstwa agentów Grupy PZU w tegorocznej Edycji Akademii Ubezpieczeń, organizowanej przez redakcję „Gazety Ubezpieczeniowej”. Agenci Pana firmy wygrali indywidualnie i zbiorowo już w zeszłym roku, jednak w obecnym uczynili to w jeszcze lepszym stylu.

Zdzisław Montkiewicz: – Indywidualne zwycięstwo w tegorocznej edycji Akademii Ubezpieczeń agenta PZU Życie Stanisława Żuka i duży udział agentów PZU wśród wszystkich laureatów – wszak prawie co trzeci z nich pracuje dla naszej firmy – potwierdzają najwyższe kwalifikacje pracowników PZU. 
Add a comment
Więcej…
 
Apeluję o rzetelną rywalizację
wtorek, 21 stycznia 2003 18:09
Rozmowa ze Stanisławem Boczkowskim, wiceprezesem Skandii Życie
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Na początku tego roku poinformowaliśmy Czytelników „Gazety Ubezpieczeniowej”, że Skandia sprzedała w grudniu swoje aktywa w Stanach Zjednoczonych Prudentialowi. Nie ukrywam, że do naszej redakcji doszły rozmaite opinie na ten temat, m.in. typu: „...USA? A kiedy Polska?”.

Stanisław Boczkowski: – Rzeczywiście, tuż przed świętami została sprzedana największa geograficznie struktura Skandii. Była to transakcja za 1 mld 270 mln dolarów. Jest to poważne zasilenie gotówkowe dla firmy, obawiam się, że za polską Skandię byśmy tyle nie dostali.
 
Add a comment
Więcej…
 
Dodatkowa prowizja za prenumeratę
wtorek, 21 stycznia 2003 17:42
Rozmowa z Arturem Suchożebrskim, twórcą i właścicielem Kancelarii Finansowo-Ubezpieczeniowej ARS w Siedlcach, zdobywcą Dyplomu Krzewiciela Wiedzy Ubezpieczeniowej
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Z ubezpieczeniami związany jest Pan od dawna. A jak było z czytelnictwem prasy specjalistycznej?

Artur Suchożebrski: – Swoją przygodę z prasą ubezpieczeniową zacząłem w 1998 r. od miesięcznika „Asekuracja&Re”, załatwianego przez kolegów z Warszawy z „głębokiego podziemia”. Od lutego 1999 r. przyszła pora na „Gazetę Ubezpieczeniową”. 
Add a comment
Więcej…
 
Zdaliśmy egzamin dojrzałości
wtorek, 14 stycznia 2003 17:13
Rozmowa ze Sławomirem Banym, prezesem Polskiej Izby Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych

24 maja 2002 r. została powołana do życia Polska Izba Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000122714. W listopadzie ub. roku zakończono pozostałe formalności proceduralne. Głównym celem statutowym Izby jest ochrona właściwych warunków formalno-prawnych prowadzenia działalności gospodarczej przez brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, jak również reprezentowanie ich interesów zawodowych wobec wszystkich podmiotów szeroko rozumianego rynku oraz organów administracji państwowej. Izba jest silnie związana z działającym od 1992 r. Stowarzyszeniem Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, na którego gruncie wyrosła. Jedność celów tych dwóch organizacji jest jednocześnie gwarancją jedności naszego środowiska. Izba otwarta jest na wszelkie formy współpracy z administracją państwową, podmiotami szeroko rozumianego rynku ubezpieczeniowego oraz wszystkimi organizacjami zrzeszającymi pracownikow i pracodawców.
Add a comment
Więcej…
 
Jedyne na świecie...
środa, 01 stycznia 2003 18:20
Rozmowa z Marianną Halotą, kustoszem Państwowego Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Pracuje Pani w jedynym tego typu muzeum na świecie. Proszę opowiedzieć, jak trafiła Pani do ubezpieczeń?

Marianna Halota: – To był rok 1965. Miałam nie ukończone studia polonistyczne, męża i dwójkę dzieci. Potrzebowałam pracy. W Biurze Pośrednictwa Pracy, do którego trafiłam, dano mi do wyboru kilkadziesiąt (sic!) propozycji...
 
Add a comment
Więcej…
 
Od Agenta do Eksperta
środa, 01 stycznia 2003 18:06
Rozmowa z Pawłem Millerem, Prezesem Zarządu, Dyrektorem Generalnym Towarzystwa Nordea Polska TUnŻ
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, dowiedziałam się niedawno, że Pańska droga kariery w ubezpieczeniach biegnie od „prostego” agenta. Czy mógłby Pan zdradzić nieco szczegółów?

Paweł Miller: – Dochodzenie do funkcji prezesa towarzystwa ubezpieczeń na życie zabrało mi osiem lat. Zaczynałem w 1994 r., kiedy w Polsce zaczęły rozwijać się ubezpieczenia na życie, jako pracownik działu szkoleń. 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 59

AXA: Artur Maliszewski zatwierdzony na stanowisku prezesa

21 listopada na trzysta siedemdziesiątym piątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Artura...


czytaj dalej

InterRisk: Piotr Karda opuszcza zarząd spółki

W wyniku obustronnego porozumienia w grudniu Piotr Karda przestanie pełnić funkcję członka zarządu InterRisk. Od  16 listopada do czasu...


czytaj dalej

Euler Hermes: Turcja – silny wzrost gospodarczy w 2017 r.

Analitycy Euler Hermes oczekują, że tegoroczny wzrost PKB w Turcji podskoczy do 5,2% dzięki wysokim wydatkom publicznym i inwestycjom oraz odbiciu...
czytaj dalej

Wellmo: Cyfrowe usługi zdrowotne

Fińska mobilna platforma opieki zdrowotnej Wellmo zapowiedziała, że pomoże niemieckiemu dostawcy usług telemedycznych Sanvartis w opracowaniu dla...
czytaj dalej

UKNF: Propozycje Forum Zadośćuczynień

Tabela wartości zadośćuczynień dla poszczególnych uprawnionych i ustawowe ograniczenie ich kręgu – to najważniejsze efekty prac nad uregulowaniem...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: „Tak” dla zniżek zależnych od punktów karnych

Z drugiej edycji badania „Polacy o ubezpieczeniach”, przeprowadzonego na zlecenie multiagencji CUK Ubezpieczenia wynika, że polscy kierowcy chcą...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy