feed-image -

Reklama

Inspiracje


W życiu jak w Windowsie
poniedziałek, 04 listopada 2019 09:31

Uruchomiłam po dwuletniej przerwie mój stary komputer. Skrzypnął, westchnął, znowu skrzypnął i czym prędzej zażądał aktualizacji systemu. Patrząc przez pół godziny na niebieski ekran z napisem „Trwa aktualizacja. System może się kilkakrotnie zamykać i uruchamiać ponownie” (czy jakoś tak…) pomyślałam sobie, że w życiu bywa bardzo podobnie.

Add a comment

Więcej…
 
Nie ma zmian bez zmian
czwartek, 31 października 2019 10:03

Praktyka życiowa pokazuje, że większość z nas nawet jak chce i potrzebuje zmian w dowolnej sferze, to równolegle nie ma gotowości na faktyczne zmienianie czegokolwiek. Szaleństwo? Tak ponoć nazwał to Albert Einstein, który powiedział, że szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów.

Add a comment

Więcej…
 
Zacznij od końca
piątek, 25 października 2019 09:27

Wyobraź sobie na chwilę, że jest 31 grudnia 2020 r. Rozmawiasz z kimś bliskim i podsumowujecie najważniejsze wydarzenia i sukcesy minionego roku. Co jest powodem do dumy, do satysfakcji? Co udało się osiągnąć, co pokonać? Jakie marzenie spełnić?

Add a comment

Więcej…
 
Czasami wygrywasz, czasami się uczysz
poniedziałek, 14 października 2019 09:14

Takie motywacyjne hasło wisi od jakiegoś czasu u mnie w gabinecie. Właściwie powinno brzmieć: „Czasami wygrywasz, czasami obrywasz”. Nawet by się rymowało. Bo te najważniejsze życiowe i biznesowe nauki to nie są dobre rady wygłaszane przy kawce przez dobrotliwego wujka czy ciocię. Przypominają raczej cios prosto w szczękę od boksera wagi ciężkiej.

Add a comment

Więcej…
 
To ja, czwarty kwartał
środa, 09 października 2019 09:16

To już ostatnia prosta tego roku. Właśnie rozpoczął się IV kwartał. To dobry moment, żeby wciągnąć brzuch, wziąć głęboki oddech i zadbać o to, aby do mety 2019 r. dotrzeć z tarczą, a nie na tarczy. Pewnie nie wszystko do tej pory szło po twojej myśli i nie wszystkie cele udało się zrealizować.

Add a comment

Więcej…
 
Pozwól celowi wyznaczyć ciebie
poniedziałek, 23 września 2019 08:06

Na Kongresie Sprzedaży PZU zastanawiam się, co tak naprawdę różni osoby osiągające najwięcej od reszty śmiertelników. O tym samym rozmyślam, słuchając wystąpienia piłkarza ręcznego Karola Bieleckiego (gwiazda ubezpieczeń 2019, widziałam go na trzech różnych Kongresach), który w środku kariery sportowej stracił wzrok w jednym oku.

Add a comment

Więcej…
 
Jak zarządzam leniem?
poniedziałek, 16 września 2019 09:22

Ludzie mnie często pytają: Jak ty się motywujesz do tych ćwiczeń, biegania i całej reszty? Pytanie jest trafione, bo prawda jest taka, że w środku jestem leniem i kanapowcem. Sama z siebie biegać nie zacznę. Zarządzać wewnętrznym leniem nauczyłam się jeszcze jako dziewczynka. Zaczęło się od góry prania, którą mama wrzucała mi do pokoju z poleceniem, żeby wszystko poskładać i włożyć do szafy. Zapewniam, że miałam znacznie ciekawsze plany na życie, niż układanie prania!

Add a comment

Więcej…
 
O czym ty marzysz?
wtorek, 10 września 2019 08:20

W te wakacje odwiedziłam 5 krajów, zdobyłam trzy górskie szczyty, przepłynęłam ponad 100 mil morskich i dałam się przypiąć do najwyższej kolejki górskiej w Europie (nie wspomnę o kajakach, górskim rajdzie rowerowym ani dorocznym Biegu Powstania Warszawskiego). I dla mnie, książkowego kanapowca, to naprawdę dużo.

Add a comment

Więcej…
 
Chcesz czy potrzebujesz?
poniedziałek, 02 września 2019 07:56

Gdyby cię zapytać, czego chcesz od życia i czego naprawdę potrzebujesz, to czy odpowiedzi byłyby takie same? Z dużym prawdopodobieństwem nie. Tymczasem bardzo wiele codziennych decyzji podejmujemy, kierując się „chceniem”, a nie głębszymi potrzebami. I lądujemy na manowcach, a potem jesteśmy bardzo zdziwieni, bo przecież „chcieliśmy” dobrze. Tymczasem wyszło, jak zawsze.

Add a comment

Więcej…
 
Zabierz swój biznes do spa
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 09:08

Co jakiś czas odwiedzam salon spa. Ostatnio rozmawiając z trenerem Adamem Kubickim pomyślałam sobie, że takie spa przydałoby się również ubezpieczeniowym biznesom. A nawet szerzej. Regularnej odnowy potrzebują nie tylko nasze ciała, ale również życie zawodowe.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 26

Digital Care: Piotr Kuszewski nowym członkiem zarządu

Z dniem 2 października do zarządu Digital Care dołączył Piotr Kuszewski. Rozszerzenie składu organu jest związane z ekspansją spółki na rynki...


czytaj dalej

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Oliver Wyman: Firmy, które ignorują kobiety, tracą zarobki

Zdominowana przez mężczyzn branża usług finansowych przegapia ponad 700 mld dol. przychodów rocznie, ponieważ nie słucha kobiet albo nie...


czytaj dalej

Niemcy: Zmiany w kierownictwie spółek Allianz

Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) i Allianz Deutschland AG ogłosiły zmiany w kierownictwie, które wejdą w życie 1 grudnia 2019 r.


czytaj dalej

InterRisk wspiera w nauce programowania i robotyki

4 listopada ruszyła druga edycja akcji zbierania ubrań w ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Pracownicy, klienci,...
czytaj dalej

MediSky International: Prywatna polisa umożliwia leczenie za granicą

W obliczu pogarszającego się stanu publicznej opieki zdrowotnej coraz więcej Polaków korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. MediSky...
czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook