feed-image -

Inspiracje


Nie bądź mamut
poniedziałek, 11 czerwca 2012 11:43

Na środku ronda de Gaulle’a stanęła gigantyczna piłka, najbliższy bar mleczny przedłużył godziny otwarcia do 5 nad ranem, 7 z 10 najważniejszych wiadomości dnia na portalu gazeta.pl dotyczy drużyn piłkarskich i ich treningów. Portal „Gazety Ubezpieczeniowej” jeszcze jakoś się trzyma i wciąż zajmuje ubezpieczeniami, a nie footballem. Ciekawe, jak długo wytrzymamy?

Add a comment

Więcej…
 
Etyka – jak to łatwo powiedzieć
środa, 06 czerwca 2012 08:48

Kongres Brokerów to Boże Narodzenie w ubezpieczeniach korporacyjnych. Czeka się na te trzy dni przez cały rok i dzieli czas na „przed kongresem” i „po kongresie”. Panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli towarzystw, świata nauki i brokerów dają do myślenia. W tym roku również było ciekawie – deregulacja, katastrofy, ryzyka nieubezpieczalne to tylko niektóre z tematów. Mi jednak najbardziej utkwił w pamięci ostatni panel, który dotyczył etyki.

Add a comment

Więcej…
 
Kryzysu przełamanie racz nam dać Panie
poniedziałek, 28 maja 2012 08:42

Wchodzę w ubezpieczenia! – oznajmił mi dziś pan Czarek, znajomy z Facebooka. Dodał, że w budowlance, gdzie pracuje obecnie, dzieje się źle. Na dowód przysłał list od firmy DSS, która buduje autostradę A2. List wzywa do… wspólnej modlitwy.

Add a comment

Więcej…
 
Odwróćmy piramidę
poniedziałek, 14 maja 2012 08:59

Pierwszy raz w życiu (mam nadzieję, że ostatni) widziałam z bliska śmiertelną ofiarę wypadku samochodowego. Jechałam właśnie z centrali PZU do redakcji. Na Krakowskim Przedmieściu, tuż przy bazylice Świętego Krzyża, leżała na czarnej folii zakrwawiona staruszka. Okazało się, że po wyjściu z autobusu chciała przejść na drugą stronę. Wyszła nagle na jezdnię tuż przed czołem autobusu. Nadjeżdżający taksówkarz nie miał szansy wyhamować i uderzył w nią z całą mocą. Ze skutkiem śmiertelnym.

Add a comment
Więcej…
 
7 sposobów na syndrom pomajówkowego nieróbstwa
poniedziałek, 07 maja 2012 10:02

Długie weekendy powinny być zakazane. Piszę te słowa w ostatni dzień naszej wielkiej majówki i wiem, co mówię! Albo tak mi się wydaje. Są dwie szkoły. Jedna mówi, że wypoczęty umysł jest bardziej twórczy i wydajny. Druga, że wypoczęty umysł jest leniwy i koncentruje się na wszystkim, tylko nie na zawodowych obowiązkach i wyzwaniach swojego wypoczętego właściciela. Prawdopodobnie obie szkoły mają nieco racji.

Add a comment

Więcej…
 
6 kroków skutecznego networkingu
poniedziałek, 07 maja 2012 09:41

Coraz częściej konferencje i seminaria szkoleniowe rozpoczynają się od 60- lub 90-minutowej sesji networkingowej. Oznacza to, że po zarejestrowaniu się uczestnicy mają aktywnie nawiązywać ze sobą kontakty biznesowe, uwieńczając ten proces rytualną wymianą wizytówek. Koniec ze staniem na boku z kubkiem hotelowej kawy w dłoni. Zamiast kawy dziarsko dzierżymy nasz wypchany po brzegi wizytownik i z szerokim, może nie do końca spontanicznym, uśmiechem na twarzy krążymy w poszukiwaniu najmniej groźnie wyglądającego rozmówcy.

Add a comment

Więcej…
 
Przestań układać cegły, zacznij budować katedrę!
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 09:56

Nie wiem, co masz napisane na swojej wizytówce, ale powiem ci, co ma Richard Denny. Pod swoim nazwiskiem, zamiast trener/mówca motywacyjny/prezes, ma krótkie hasło: „inspiruję ludzi do większych osiągnięć”.

Add a comment

Więcej…
 
Akceptowalne ryzyko kontra pierwiastek ludzki
środa, 18 kwietnia 2012 08:32

Wielki Tydzień miałam wraz z rodziną wyjęty z życiorysu z powodów natury bakteriologiczno-wirusowej. Na łono ubezpieczeń wróciłam dopiero w niedzielę wielkanocną, a to za sprawą filmu dokumentalnego „Yes-meni naprawiają świat” (ang. Yesmen fix the Word). To materiał o grupie aktywistów, którzy za pomocą prowokacji kulturowej starają się zwiększyć świadomość społeczną w różnych obszarach.

Add a comment

Więcej…
 
Na prawo patrz
wtorek, 10 kwietnia 2012 08:08

W pracy słucham nagrań Tony’ego Gordona i zgodnie z jego wytycznymi zapełniam kalendarz spotkaniami. A tu nagle spada na cały dom angina i trzeba wszystkie spotkania odwołać i przełożyć. Ot – życie lubi biec swoim trybem, nie oglądając się na porady najlepszych agentów ubezpieczeniowych na świecie.

Add a comment

Więcej…
 
Śpij i bogać się
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 08:11

Czy chciałbyś, żeby operację Twojego dziecka przeprowadzał przemęczony chirurg? Wsiadłbyś do samolotu wiedząc, że pilot nie dosypia kolejny tydzień z rzędu? Nie? Słusznie. Właściwa ilość snu jest jednym z kluczowych czynników decydujących o jakości pracy, a nawet życia.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 21

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook