feed-image -

Świat


Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie dyrektor generalny Mario Greco przeprowadza plan naprawy największego szwajcarskiego ubezpieczyciela.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Wzrost składek zdrowotnych
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Rząd Australii zaakceptował 4,84% wzrost składek w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą płacić dodatkowo średnio 200 dol. austr. rocznie.

Add a comment

Więcej…
 
Luksemburg: Werdykt TSUE ws. implantów
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:37

Trybunał Sprawiedliwości orzekł w sprawie dotyczącej implantów piersiowych wykonanych z silikonu przemysłowego niższej jakości.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Kończy się spadkowy trend liczby upadłości na świecie
piątek, 17 lutego 2017 09:53

W 2016 roku firmy musiały walczyć o utrzymanie swojej kondycji, pomimo intensywnego wsparcia ze strony decydentów politycznych – wynika z analizy przeprowadzonej przez Euler Hermes. 

Silna presja deflacyjna i kurczenie się światowego popytu to główne czynniki, które utrudniały życie firm. Po dwóch latach trwania tendencji spadkowej liczby przypadków niewypłacalności Globalny Wskaźnik Upadłości Euler Hermes (biorący pod uwagę niewypłacalności w poszczególnych krajach z uwzględnieniem parytetu ich PKB w światowym PKB i wymianie handlowej, obejmujący 84% światowego PKB) również za 2016 rok powinien zanotować nieznaczny spadek o -2%. Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Azja stabilna mimo spowolnienia
piątek, 17 lutego 2017 09:52

Mimo niższego tempa wzrostu gospodarczego wśród azjatyckich tygrysów i w Państwie Środka utrzymuje się umiarkowane bądź niskie ryzyko kredytowe – wynika z najnowszej edycji raportu Atradius Country Report. W raporcie zawarto rating oraz analizy dla 11 krajów regionu, omawiając najważniejsze czynniki mogące mieć wpływ na relacje handlowe z azjatyckimi kontrahentami.

Add a comment
Więcej…
 
Europa: Prawie 1 bln euro odszkodowań i świadczeń w 2015 r.
piątek, 17 lutego 2017 09:51

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Federację Firm Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Insurance Europe, ubezpieczyciele europejscy wypłacili w 2015 r. w sumie 975 mld euro z tytułu odszkodowań i świadczeń, co przekłada się na 2,7 mld euro dziennie. Według danych opublikowanych w sprawozdaniu rocznym „Dane o ubezpieczeniach europejskich”, branża ubezpieczeniowa w Europie, mimo niekorzystnych warunków gospodarczych, wypłaciła o 1,6% więcej niż w 2014 r. Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Lloyd’s of London wprowadza prohibicję
czwartek, 16 lutego 2017 09:38

Dla pracowników Lloy’'s of London skończyły się czasy trzygodzinnych lunchów z pięcioma butelkami wina. Rynek przekazał 800 pracownikom, że picie alkoholu w godzinach 9-17.00 jest zabronione – podało bbc.com.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Re: Straty katastroficzne najwyższe od czterech lat
środa, 15 lutego 2017 09:40

Szacunki strat ubezpieczonych wynikających z dużych katastrof naturalnych w 2016 r. sięgnęły 39,5 mld dol., poziomu najwyższego od 2012 r., kiedy straty rynku wyniosły 60 mld dol. – wynika z raportu Willis Re, działu reasekuracji Willis Towers Watson.

W 2016 r. nastąpiło odwrócenie trendu zmniejszania się strat ubezpieczonych obserwowanego w latach 2011–2015, kiedy straty ubezpieczone uległy zmniejszeniu ze 120 mld dol. do 23 mld dol. Straty gospodarcze były o wiele wyższe od strat ubezpieczonych, co dowodzi niskiej penetracji ubezpieczeniowej w określonych regionach dotkniętych katastrofami. Raport potwierdził 10 tys. ofiar śmiertelnych katastrof w 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Ryzyka Polityczne 2017 roku
wtorek, 14 lutego 2017 09:49

Z opublikowanej przez Marsh „Mapy Ryzyk Politycznych 2017” wynika, że do kluczowych ryzyk należą: antysystemowość, wzrost popularności partii nacjonalistycznych w Europie, spadek cen surowców , zagrożenie sukcesją stanowisk zarządczych w wybranych państwach, rosnący protekcjonizm, terroryzm, niepewność na rynkach wschodzących. Wszystkie te czynniki mogą powodować poważne dla firm konsekwencje i prowadzić do przerw w działalności, łańcuchu dostaw, powstawania nowych barier handlowych, niszczenia mienia, a nawet dodatkowych zagrożeń dla pracowników.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Między roszczeniami katastroficznymi a restrukturyzacją
wtorek, 14 lutego 2017 09:32

Munich Re, największy na świecie reasekurator, odnotował w IV kw. 2016 r. większy od oczekiwanego spadek zarobków, spowodowany wzrostem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych i trwającym nadal spadkiem cen.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 454

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Donoria: Łukasz Moltzan nowym dyrektorem Biura Ubezpieczeń Osobowych

Łukasz Moltzan został nowym dyrektora Biura Ubezpieczeń Osobowych Donorii. Na tym stanowisku zastąpił Przemysława Gawlaka.

Menadżer jest od...


czytaj dalej

Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie...


czytaj dalej

Australia: Wzrost składek zdrowotnych

Rząd Australii zaakceptował 4,84% wzrost składek w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą płacić...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Nowi ludzie na nowe czasy

Miniony tydzień dopisał kolejne pozycje do i tak już długiej listy planowanych zmian w otoczeniu prawnym branży ubezpieczeniowej. A co ciekawe, z...


czytaj dalej

Finanse: Darby zainwestowała w obligacje Unilink

Należąca do Franklin Templeton Investments grupa Darby Private Equity ogłosiła finalizację inwestycji funduszu Darby Converging Europe Fund III...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy