feed-image -

Świat


MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej
środa, 24 maja 2017 08:47

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w regionie EMEA (EMEA Community Week).

Add a comment

Więcej…
 
Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki
wtorek, 23 maja 2017 08:57

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu olśniewających prywatnych banków przy eleganckim Paradeplatz w Zurychu i nad Jeziorem Genewskim, zmierzają do prześcignięcia banków pod względem wkładu w szwajcarską gospodarkę, po raz pierwszy od 1993 r.

Sektor ubezpieczeniowy pod względem udziału w gospodarce Szwajcarii wartej 650 mld franków (649 mld dol.) wyprzedzi sektor usług finansowych (bankowy) w 2018 r. – wylicza agencja Reuters na podstawie przeciętnego tempa wzrostu z ostatnich 10 lat. Jest to efekt słabnącej potęgi banków w następstwie kryzysu finansowego, jak również skutek globalnych działań wymierzonych przeciwko unikaniu podatków, które umniejszyły znaczenie szwajcarskich banków z ich prawem ochrony tajemnicy bankowej.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Zamach terrorystyczny w Manchesterze
wtorek, 23 maja 2017 08:56

Co najmniej 19 osób zginęło, a 59 zostało hospitalizowanych po zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przed halą widowiskową w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Spadek zysku, ale ochrona rentowności
poniedziałek, 22 maja 2017 08:50

Ubezpieczyciel kredytu kupieckiego Euler Hermes odnotował za I kw. 2017 r. niższy przychód netto, ale ponieważ firma wdrożyła środki ochrony rentowności, współczynnik łączony uległ poprawie.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Roczny cel zysku w zasięgu Munich Re i Hannover Re
piątek, 19 maja 2017 08:44

Jak podali reasekuratorzy Munich Re i Hannover Re, ich wyniki za I kwartał br. wskazują, że są na dobrej drodze do realizacji założonych celów rocznych, pomimo wyższego poziomu roszczeń katastroficznych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Silna dynamika rozwoju regionu CEE
piątek, 19 maja 2017 08:40

Eksperci Euler Hermes przewidują, że w 2017 r. tempo wzrostu PKB 11 krajów członkowskich UE z regionu Europy Środkowej i Wschodniej wzrośnie do 3,2%.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Rosną obawy przedsiębiorców z Europy Zachodniej
czwartek, 18 maja 2017 08:48

W porównaniu do wyników z 2016 r., finansowanie transakcji B2B kredytem kupieckim nieznacznie spadło. Główną przyczyną spadku jest rosnące finansowe i polityczne ryzyko, którego przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi. Prawie jedna piąta badanych chce zwrócić większą uwagę na działania mogące ochronić ich przed negatywnymi skutkami Brexitu, spowolnieniem w Azji oraz coraz większym amerykańskim protekcjonizmem – to najważniejsze wnioski z najnowszej odsłony przygotowanego przez Atradius Barometru Praktyk Płatniczych dla krajów Europy Zachodniej.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Jean-Laurent Granier pokieruje biznesem we Francji
czwartek, 18 maja 2017 08:45

Włoski ubezpieczyciel Generali ogłosił, że 51-letni Jean-Laurent Granier od 1 czerwca br. dołączy do grupy Generali jako menedżer krajowy na Francję i prezes dyrektor generalny (PDG) Generali Francja. Granier wejdzie również w skład zarządu Assicurazioni Generali.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Zarządzanie aktywami dla zwiększenia zysku
środa, 17 maja 2017 08:51

Po odnotowaniu 9% spadku zysku za I kw. 2017 r. Generali zamierza zakupić portfel podmiotów zarządzających aktywami, aby rozszerzyć swoje operacje w tej dziedzinie i wzmocnić biznes oparty na opłatach za zarządzanie.

Add a comment

Więcej…
 
TIA Technology: Partnerstwo z Element
środa, 17 maja 2017 08:50

Element, stworzony przez firmę FinLeap, wybrał platformę technologiczną TIA do kierowania innowacyjnymi rozwiązaniami InsurTech.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 463

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy