feed-image -

Świat


Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano
środa, 23 sierpnia 2017 08:48

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego wzrostu przychodu, zwłaszcza dział detaliczny w Niemczech i linie ubezpieczeń dla przemysłu. Przychody ze składek poprawiły się o 6,9% i wyniosły w I poł. 2017 r. 17,6 mld euro.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów
środa, 23 sierpnia 2017 08:47

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol., podczas gdy straty ekonomiczne w tym samym okresie osiągnęły wartość 44 mld dol. – podaje w raporcie dotyczącym szkód katastroficznych sigma, zespół badawczy Swiss Re.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Niskie ceny ropy wyzwaniem dla Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej
środa, 23 sierpnia 2017 08:46

Utrzymujące się niskie ceny ropy oraz zmniejszona produkcja w wyniku zeszłorocznej decyzji OPEC stanowią dziś największe wyzwania dla krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki – wynika z najnowszej edycji raportu z cyklu Country Report przygotowanego przez Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek obligacji katastroficznych bije rekordy
wtorek, 22 sierpnia 2017 09:05

Emisja obligacji katastroficznych w II kwartale br. w 20 transakcjach osiągnęła w sumie wartość 6,38 mld dol. Jest to nowy rekord kwartalnej emisji, przewyższający poprzedni, ustanowiony w II kw. 2014 r. na poziomie 4,49 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
600 tys. USD odszkodowania za wpisy w mediach społecznościowych
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:32

PAP donosi za Business Wire o przyznaniu przez ławę przysięgłych odszkodowania w wysokości 600 tys. USD w procesie o naruszenie dobrego imienia byłego dyrektora generalnego firmy farmaceutycznej Pharma Pak Inc., toczonym przed sądem w Kalifornii. Odszkodowanie zostało przyznane od pozwanego pana Paula Edalata, któremu dowiedziono prowadzenie kampanii oszczerstw przeciwko menedżerowi Pharma Pak za pomocą wpisów w mediach społecznościowych. Dodatkowo odszkodowanie zostało zasądzone także na rzecz inwestorów tej firmy, którym wyrządzono szkodę przez prowadzenie negatywnej kampanii przeciwko zatrudnionemu przez nich menedżerowi – pisze Michał Molęda, Leadenhall Polska, specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:33

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na Łotwie inicjatorem zaostrzenia taryf była Bałta, największy krajowy ubezpieczyciel, który należy do Grupy PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:33

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani, że popyt na cyberubezpieczenia ze strony firm na terenie całych Chin wraz z Hongkongiem, Makau i Tajwanem oraz w pozostałych regionach Azji będzie rosnąć.

Add a comment

Więcej…
 
W Europie koniec kryzysu
środa, 16 sierpnia 2017 08:31

UE przez kilka lat nie mogła wyrwać się ze stagnacji. Przeżyła recesję w roku 2009, a kolejną w latach 2012-2013. USA, a także Wielka Brytania radziły sobie lepiej. Wreszcie drgnęło. W I kwartale średni wzrost w UE wyniósł 2,4 proc., w strefie euro 2,5 proc., w Wlk. Brytanii 0,8 proc., a w USA 1,4 proc. – pisze ekonomista Witold Gadomski w serwisie obserwatorfinansowy.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Aviva szczuplejsza i silniejsza
środa, 09 sierpnia 2017 08:37

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva odnotował w I poł. br. wzrost zysku operacyjnego o 11%, do 1,47 mld funtów. Do wzrostu przyczyniły się działy ubezpieczeń ogólnych i zarządzania funduszami. Ceny akcji ubezpieczyciela poszły w górę.

Add a comment

Więcej…
 
Aegas: Sprzedaż udziałów we włoskim joint venture
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:32

Belgijski ubezpieczyciel Ageas ogłosił, że osiągnął porozumienie z BNP Paribas Cardif w sprawie sprzedaży swoich udziałów w Cargeas Assicurazioni.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 471

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy