feed-image -

Świat


Howden: Przejęcie azjatyckiego brokera IPG
piątek, 08 czerwca 2018 08:32

International Planning Group (IPG), wiodący w Azji pośrednik ubezpieczeniowy na życie, podpisał umowę o przyłączeniu się do Howden Broking Group. To kolejna inwestycja grupy, do której w Polsce należy firma brokerska Donoria.

Add a comment

Więcej…
 
Rzym: Rekordowe odszkodowania za dziury w drogach
piątek, 08 czerwca 2018 08:31

Władze Rzymu będą musiały  wypłacić kierowcom i motocyklistom rekordowe 15 milionów euro odszkodowań z tytułu wypadków i zniszczeń pojazdów spowodowanych dziurami w rzymskich jezdniach.

Add a comment
Więcej…
 
J.C. Flowers: Zakup brokerów Lloyd’s
czwartek, 07 czerwca 2018 08:03

Lloyd’s i niezależny broker specjalizujący się w ubezpieczeniach morskich SSL Insurance Group zawarły umowę o fuzji z brokerem z rynku Lloyd’s Endeavour Insurance Services. Po dokonaniu fuzji obie firmy nabędzie J.C. Flowers & Co, firma zarządzająca prywatnym funduszem inwestycyjnym.

Add a comment

Więcej…
 
Insurwave: Blockchain w ubezpieczeniach morskich
wtorek, 05 czerwca 2018 08:53

Działa już komercyjnie pierwszy blockchain w wartej 30 mld dol. branży ubezpieczeń morskich.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa Howden: José Manuel González nowym dyrektorem generalnym
wtorek, 05 czerwca 2018 08:52

Howden Broking Group, należący do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Hyperion, ogłosił nominację José Manuela Gonzáleza na stanowisko dyrektora generalnego. Zmiana na tym stanowisku nastąpi 1 października. Do tego czasu José Manuel González będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora generalnego Howdena i przygotowywać się do nowej roli pod okiem Davida Howdena, dotychczasowego CEO Howden Broking Group.

Add a comment

Więcej…
 
A.M. Best: Ochrona danych może zaszkodzić
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:54

Z konieczności podporządkowania się RODO wynika, że ubezpieczyciele i reasekuratorzy muszą rozrzedzać pewne typy danych, jakie zgromadzili, co może obniżyć jakość underwritingu – stwierdza agencja A.M. Best.

Add a comment

Więcej…
 
BrandZ: Ping An najcenniejszą ubezpieczeniową marką świata
środa, 30 maja 2018 08:29

Trzy firmy ubezpieczeniowe zostały sklasyfikowane w opublikowanym 29 maja przez WPP i Kantar Millward Brown rankingu BrandZ, obejmującym 100 najcenniejszych marek świata.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Mniej umów życiowych ze składką jednorazową
wtorek, 29 maja 2018 08:32

UNIQA Insurance Group AG w I kwartale 2018 r. wykazała wzrost zgodny z przyjętą strategią. Składka przypisana, włącznie z częścią oszczędnościową w ubezpieczeniach na życie typu unit-linked, wzrosła o 1,6%, natomiast zysk przed opodatkowaniem uległ ponad dwukrotnemu zwiększeniu (+122,9%) – do 73,9 mln euro. Wlicza się tu jednorazowy dochód ze sprzedaży udziałów w Casinos Austria Aktengesellschaft, wynoszący 47,6 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej
piątek, 25 maja 2018 08:50

24 maja Komisja Europejska (KE) zaproponowała dokonanie korekt w przepisach Unii Europejskiej (UE) dotyczących ubezpieczeń pojazdów. Celem zmian jest podniesienie poziomu ochrony osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem pojazdów mechanicznych oraz zwiększenia praw ubezpieczonych.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Licencja dla brukselskiej spółki zależnej
piątek, 25 maja 2018 08:41

23 maja Lloyd’s poinformował o uzyskaniu licencji Narodowego Banku Belgii dla Lloyd’s Insurance Company (Lloyd’s Brussels). Nowa spółka zależna pozwoli Lloyd’s na generowanie ryzyk z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 500

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Gwarancje budowlane trudniej dostępne

Rosnąca liczba upadłości firm budowlanych sprawia, że przedsiębiorstwom z tej branży coraz trudniej jest uzyskać gwarancję od ubezpieczycieli –...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook