feed-image -

Reklama

Świat


Lloyd’s: Dyrektor operacyjna odchodzi
piątek, 30 listopada 2018 09:40

Lloyd’s ogłosił, że dyrektor operacyjna Shirine Khoury-Haq podjęła decyzję o odejściu z korporacji po prawie pięciu latach pracy.

Add a comment

Więcej…
 
AXA XL: Budowa biznesu kapitału alternatywnego
piątek, 30 listopada 2018 09:39

Dział reasekuracji AXA XL zakończył proces akwizycji wszystkich należących do podmiotów trzecich praw własności do afiliowanej spółki zarządzania aktywami, której był dotychczas właścicielem większościowym, New Ocean Capital Management Ltd. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Zyski i sprzedaż rosną. Choć nie w Polsce
czwartek, 29 listopada 2018 09:57

Utrzymanie trendu wzrostowego w trzecim kwartale pozwoliło Vienna Insurance Group (VIG) na kolejną poprawę kluczowych wskaźników finansowych oraz potwierdzenie celów założonych na ten rok. Polski biznes grupy zanotował spadek sprzedaży i zarobków, ale za to wyraźnie poprawił wskaźnik mieszany.

- Pozytywny rozwój biznesu sprawia, że jesteśmy pewni osiągnięcia naszych celów na 2018 r. Nadal dążymy do uzyskania przypisu w wysokości 9,5 mld euro i zysku brutto w przedziale 450-470 mln euro. Nasz stały trend wzrostowy i szeroka dywersyfikacja ryzyka w różnych krajach daje nam także podstawy finansowe potrzebne, aby zachować formę w przyszłości – stwierdziła Elisabeth Stadler, CEO VIG.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Globalna luka w ochronie majątkowej i życiowej
środa, 28 listopada 2018 09:42

Gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa w skali globalnej stoją w obliczu 500 mld dol. luki w ochronie majątkowej i na wypadek śmierci osoby utrzymującej rodzinę – wynika z najnowszej analizy sigma study Swiss Re.

Liczba ta ilustruje narastające na całym świecie ryzyko braku ochrony, ale również stanowi szansę dla ubezpieczycieli i pośredników – zauważają autorzy raportu. „Luka reprezentuje coraz większą wrażliwość na niesprzyjające zdarzenia wielu gospodarstw domowych i firm na świecie, jak również doskonałą okazję dla ubezpieczycieli, by przyczynić się do poprawy odporności” – napisano w raporcie Swiss Re.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Re: Otwarcie oddziału w Paryżu
środa, 28 listopada 2018 09:09

VIG Re, spółka reasekuracyjna Vienna Insurance Group (VIG), kontynuuje ekspansję na rynku zachodnioeuropejskim. Po niedawnym otwarciu oddziału we Frankfurcie reasekurator uruchomił taką jednostkę w Paryżu.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Oliver Bäte pokieruje firmą do 2024 roku
wtorek, 27 listopada 2018 09:38

Allianz poinformował, że jego rada nadzorcza postanowiła przedłużyć mandat dyrektora generalnego (CEO) Olivera Bäte na kolejną pięcioletnią kadencję. Obecny szef ubezpieczyciela będzie kierował nim do września 2024 roku. Jego dotychczasowa kadencja wygasa 30 września przyszłego roku.

Michael Diekmann, przewodniczący RN ubezpieczyciela, zaznaczył, że przez ostatnie trzy lata Allianz pod kierownictwem Olivera Bäte rozwijał się „bardzo dobrze”. Dlatego rada nadzorcza jest przekonana, iż jest on „najwłaściwszą osobą” do pełnienia tej funkcji w kontekście nadchodzących wyzwań dla firmy.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Rozwiązanie cyber dla portów lotniczych
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:38

Ryzyko cybernetyczne i cyfrowe zostało rozpoznane jako obecnie największy problem, z jakim muszą się mierzyć porty lotnicze. W odpowiedzi na wynikające stąd zapotrzebowanie Willis Towers Watson wprowadza CyFly for Airports.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Konsekwentny wzrost stawek ubezpieczeń
piątek, 23 listopada 2018 09:39

22 listopada Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu „Global Insurance Market Index”, w którym wskazał  kluczowe trendy rynkowe obserwowane w trzecim kwartale 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Intellect SEEC: Pośrednicy przeszkadzają w poznaniu klienta
piątek, 23 listopada 2018 09:39

Pośrednicy tacy jak brokerzy czy agencje mogą przeszkadzać ubezpieczycielom w lepszym zrozumieniu potrzeb klientów i opartym na nim udoskonalaniu produktów i usług – uważa Lakshan de Silva, dyrektor ds. technologii w firmie technologicznej Intellect SEEC.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Nowa strategia do 2021 roku
czwartek, 22 listopada 2018 09:36

Rada nadzorcza Assicurazioni Generali S.p.A pod przewodnictwem Gabriele Galateri di Genola zatwierdziła nowy trzyletni plan strategiczny „Generali 2021: Wykorzystanie mocnych stron dla przyspieszenia rozwoju.”

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 517

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook