feed-image -

Świat


Wielka Brytania: Kierowcy zapłacą więcej za ubezpieczenie
czwartek, 23 marca 2017 09:38

20 marca w Wielkiej Brytanii weszła w życie ustawa, której skutkiem ma być potężny wzrost stawek w ubezpieczeniach komunikacyjnych dla młodych oraz starszych wiekiem kierowców – podał dobryruch.co.uk.

Add a comment

Więcej…
 
RSA: Gearey dyrektorem ds. rozwiązań dla przedsiębiorstw
środa, 22 marca 2017 09:48

Brytyjski ubezpieczyciel RSA (były właściciel Link4) powołał Jamesa Gearey’a na stanowisko dyrektora zarządzającego ds. ryzyk i rozwiązań dla przedsiębiorstw (CRS), które obejmie 5 czerwca br.

Add a comment

Więcej…
 
Europa: Spowolnienie zakupów reasekuracji
wtorek, 21 marca 2017 09:43

Mimo miękkiego rynku, wielcy europejscy cedenci spowolnili tempo dokonywania zakupów reasekuracji – zauważa agencja A.M. Best.

Add a comment

Więcej…
 
EHDA: Korzyści dla ubezpieczeń kredytu dzięki sztucznej inteligencji
poniedziałek, 20 marca 2017 09:51

Euler Hermes poinformował, że jego Agencja Cyfrowa nawiązała współpracę z Flowcast – spółką z sektora technologii finansowych, której działalność koncentruje się na rewolucjonizowaniu finansowania handlu i łańcucha dostaw przy pomocy sztucznej inteligencji (AI). Informację podano do publicznej wiadomości w czasie LendIt USA, odbywającej się w ub. tygodniu w Nowym Jorku konferencji sektora pożyczek i technologii finansowych, w której obaj partnerzy brali udział.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Historyczny zysk
poniedziałek, 20 marca 2017 09:51

W roku obrotowym 2016 Grupa Talanx odnotowała zysk netto na poziomie 907 mln euro, co w porównaniu z 734 mln euro uzyskanymi w 2015 r. oznacza wzrost rok do roku o 23,6%.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej
poniedziałek, 20 marca 2017 09:46

Na stanowisko dyrektora finansowego Allianz został powołany Giulio Terzariol. Zastąpi on Dietera Wemmera, którego kontrakt wygasa z końcem 2017 r. Terzariol przez siedem lat był dyrektorem finansowym Allianz Life w USA.

Add a comment

Więcej…
 
Emiraty: Prognoza wzrostu rynku
poniedziałek, 20 marca 2017 09:46

Przewiduje się, że branża ubezpieczeniowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich wzrośnie w 2017 r. o ok. 10%, do 48 mld dirhemów (13 mld dol.) z 44 mld dirhemów w ub.r.

Add a comment

Więcej…
 
Filipiny: Mikroubezpieczenia rosną
piątek, 17 marca 2017 09:34

Na Filipinach branża mikroubezpieczeń w 2016 r. odnotowała wzrost składki przypisanej brutto o 20%, do 5,4 mld peso filipińskich (107,4 mln dol.), z 4,5 mld peso w 2015 r. – podał filipiński komisarz ubezpieczeniowy Dennis Funa.

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall Polska: Rewolucja w modelowaniu katastroficznych ryzyk OC
czwartek, 16 marca 2017 09:59

Po 3 latach prac Lloyd’s we współpracy ze specjalistyczną aktuarialną firmą Arium, opublikował raport na temat nowej, rewolucyjnej metody modelowania katastroficznych ryzyk OC – pisze Michał Molęda, Leadenhall Polska, specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Odwołując się do danych historycznych o ponad 380 tys. szkód OC o łącznej wartości przekraczającej 9 bilionów USD, eksperci zaprezentowali nowatorski, dużo bardziej precyzyjny niż dotychczasowy, sposób analizy kumulacji ryzyka odpowiedzialności cywilnej dla dowolnego portfela ubezpieczeń OC. Do tej pory z takich modeli rynek ubezpieczeniowy i reasekuracyjny mógł korzystać tylko w odniesieniu do analizy katastroficznych szkód majątkowych powodowanych przez powodzie lub trzęsienia ziemi. Jest to milowy krok w możliwościach rozpoznawania rzeczywistej ekspozycji na ryzyka odpowiedzialności cywilnej w gospodarce.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: Wyniki za rok 2016
środa, 15 marca 2017 09:45

W ubiegłym roku Grupa Euler Hermes uzyskała przychód w wysokości 2570 mln euro. Wskaźnik zespolony netto uplasował się na poziomie 79,8%. Dochód operacyjny ubezpieczyciela sięgnął 373 mln euro, natomiast dochód netto wyniósł 287 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 458

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy