feed-image -

Reklama

Świat


Ping An: Wielki skok zysku
poniedziałek, 04 listopada 2019 09:35

Ping An, największy pod względem wartości rynkowej ubezpieczyciel chiński, osiągnął w III kw. 2019 r. wzrost zysku o 50%, dzięki wyższym zwrotom z inwestycji i przychodom bankowym.

Add a comment

Więcej…
 
Unia Berneńska: Pogorszenie sytuacji w handlu międzynarodowym
czwartek, 31 października 2019 09:41

Dane przekazywane przez agencje kredytów eksportowych z 73 krajów potwierdzają pogorszenie globalnej sytuacji gospodarczej i wzrost napięć w handlu międzynarodowym – w I półroczu 2019 r. spadła wartość udzielonej przez ubezpieczycieli ochrony i jednocześnie wzrosły kwoty wypłaconych odszkodowań.

Add a comment

Więcej…
 
Nowa Zelandia: Trend wzrostowy w ubezpieczeniach ogólnych
czwartek, 31 października 2019 09:40

W Nowej Zelandii wysoki stopień narażenia na zagrożenia naturalne w połączeniu z intensyfikacją budownictwa mieszkalnego i infrastrukturalnego sprawia, że oczekiwany jest wzrost rynku ubezpieczeń ogólnych z 5,8 mld dol. w 2018 r. do 7,8 mld dol. w 2023 r.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Hodowla jednorożców
środa, 30 października 2019 09:34

Poziom finansowania insurtechu, sięgający prawie 4,4 mld dol w skali światowej w ciągu trzech kwartałów 2019 r., już przewyższył poziom całoroczny z 2018 r. – podał Willis Towers Watson (WTW) w najnowszym raporcie.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Bancassurance zamiast banku
wtorek, 29 października 2019 09:46

AXA ogłosiła zawarcie umowy o sprzedaży swoich operacji bankowych w Belgii, AXA Bank Belgium, bankowi Crelan za gotówkę i biznes ubezpieczeń pożyczek należący do Crelan. Dodatkowo AXA i Crelan porozumiały się co do długoterminowego partnerstwa w dystrybucji ubezpieczeń majątkowych i ochronnych, które jest przedłużeniem istniejącej relacji między AXA Bank Belgium a AXA. Wreszcie AXA kupuje mniejszościowy pakiet akcji w Crelan i AXA Bank Belgium.

Add a comment

Więcej…
 
IUA: Ubezpieczenia na żądanie przyszłością branży
poniedziałek, 28 października 2019 09:34

Ubezpieczenia na żądanie odegrają fundamentalną rolę w przyszłości branży ubezpieczeniowej – stwierdza raport opublikowany przez Developing Technology Monitoring Group powołaną przy International Underwriting Association. Modele ochrony pay-as-you go pozwolą klientom automatycznie aktywować polisy, kiedy i gdzie będą im potrzebne.

Add a comment

Więcej…
 
Hongkong: Ubezpieczenie na wypadek zamieszek pilnie poszukiwane
poniedziałek, 28 października 2019 09:32

Firmy w Hongkongu prawdopodobnie poniosą koszta aktów wandalizmu dokonywanych w ciągu ostatnich czterech miesięcy podczas najgwałtowniejszych w historii protestów społecznych, ponieważ tylko nieliczne z nich mają wykupioną ochronę ubezpieczeniową szkód powstałych w wyniku zamieszek.

Add a comment

Więcej…
 
Filipiny: Mikroubezpieczenia rosną najszybciej
piątek, 25 października 2019 08:44

Podatność na katastrofy naturalne w połączeniu z naciskiem rządu na inwestycje infrastrukturalne i związaną z nimi ochroną ubezpieczeniową spowoduje wzrost rynku ubezpieczeń ogólnych na Filipinach z 1,5 mld dol. w 2017 r. do 2 mld dol. w 2022 r.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re Corporate Solutions: Platforma biznesowa dla sieci brokerów
czwartek, 24 października 2019 08:29

Brokerslink ogłosiła zawarcie strategicznej umowy ze Swiss Re Corporate Solutions na opracowanie przeznaczonej dla niej platformy zarządzania międzynarodowym programem ubezpieczeniowym dla sieci brokerskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Sojusz na rzecz ograniczenia emisji CO2
środa, 23 października 2019 08:42

Allianz znalazł się w gronie inicjatorów sojuszu „Net-Zero Asset Owner Alliance”. Wspierany przez ONZ sojusz właścicieli największych światowych funduszy emerytalnych i ubezpieczycieli, odpowiedzialnych za kierowanie inwestycjami o wartości ponad 2,4 bln USD, ma na celu doprowadzenie w spółkach portfelowych do neutralności emisji do 2050 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 548

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook