feed-image -

Świat


Atradius: Rosną obawy przedsiębiorców z Europy Zachodniej
czwartek, 18 maja 2017 08:48

W porównaniu do wyników z 2016 r., finansowanie transakcji B2B kredytem kupieckim nieznacznie spadło. Główną przyczyną spadku jest rosnące finansowe i polityczne ryzyko, którego przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi. Prawie jedna piąta badanych chce zwrócić większą uwagę na działania mogące ochronić ich przed negatywnymi skutkami Brexitu, spowolnieniem w Azji oraz coraz większym amerykańskim protekcjonizmem – to najważniejsze wnioski z najnowszej odsłony przygotowanego przez Atradius Barometru Praktyk Płatniczych dla krajów Europy Zachodniej.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Jean-Laurent Granier pokieruje biznesem we Francji
czwartek, 18 maja 2017 08:45

Włoski ubezpieczyciel Generali ogłosił, że 51-letni Jean-Laurent Granier od 1 czerwca br. dołączy do grupy Generali jako menedżer krajowy na Francję i prezes dyrektor generalny (PDG) Generali Francja. Granier wejdzie również w skład zarządu Assicurazioni Generali.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Zarządzanie aktywami dla zwiększenia zysku
środa, 17 maja 2017 08:51

Po odnotowaniu 9% spadku zysku za I kw. 2017 r. Generali zamierza zakupić portfel podmiotów zarządzających aktywami, aby rozszerzyć swoje operacje w tej dziedzinie i wzmocnić biznes oparty na opłatach za zarządzanie.

Add a comment

Więcej…
 
TIA Technology: Partnerstwo z Element
środa, 17 maja 2017 08:50

Element, stworzony przez firmę FinLeap, wybrał platformę technologiczną TIA do kierowania innowacyjnymi rozwiązaniami InsurTech.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Zysk i sprzedaż w górę
wtorek, 16 maja 2017 08:40

Talanx odnotował 238 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r., wobec 222 mln euro zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 576 mln euro, wobec 573 mln euro zysku rok wcześniej.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Banki ufają niemieckim firmom rodzinnym
poniedziałek, 15 maja 2017 08:32

Firmy rodzinne cieszą się dużym zaufaniem sektora bankowego ze względu na dobrą reputację i korzystają z przewagi konkurencyjnej przy ubieganiu się o kredyt – to najważniejsze wnioski ze wstępnych wyników nowego projektu w ramach trzyletniej współpracy badawczej Euler Hermes oraz doradców w zakresie zarządzania – firmy Roland Berger i Szkoły Biznesu i Administracji w Hamburgu (HSBA). Badanie ma na celu analizę struktury kapitałowej firm rodzinnych i wynikających z nich przewag konkurencyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
RSA: Powrót na drogę wzrostu
poniedziałek, 15 maja 2017 08:31

Notowany na giełdzie w Londynie ubezpieczyciel RSA uzyskał 14% wzrost składki przypisanej netto za I kw. 2017 r. Zysk operacyjny wyprzedził planowany, więc akcje zwyżkowały.

Add a comment

Więcej…
 
Autonomous Research i WTW: Solvency II zniechęca inwestorów
poniedziałek, 15 maja 2017 08:30

Sektor ubezpieczeniowy jest zagrożony dalszą marginalizacją ze strony inwestorów, ponieważ raportowanie wyników stało się bardziej skomplikowane w rezultacie wprowadzenia zasad Solvency II – stwierdzono w raporcie opublikowanym wspólnie przez Autonomous Research i Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Z optymizmem w przyszłość
piątek, 12 maja 2017 08:39

Niemiecki Allianz optymistycznie ocenia swoje perspektywy, mimo bardzo trudnego otoczenia biznesowego, ponieważ zysk osiągnięty w I kwartale 2017 r. był nieco lepszy od spodziewanego.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Przewoźnik lotniczy odpowiada za niepoinformowanie pasażera
piątek, 12 maja 2017 08:38

Przewoźnik lotniczy, który nie jest w stanie udowodnić, że pasażer został poinformowany o odwołaniu jego lotu ponad dwa tygodnie przed planowanym czasem odlotu jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania na rzecz tego pasażera. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w której umowa przewozu została zawarta bezpośrednio między pasażerem a przewoźnikiem lotniczym, lecz także sytuacji, w której umowa została zawarta za pośrednictwem internetowego biura podróży – orzekł 11 maja Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 464

PZU SA: Andrzej Jaworski zrezygnował z członkostwa w zarządzie

29 maja PZU SA poinformował, że członek jego zarządu Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnionej funkcji i w tym samym dniu jego mandat wygasł.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

Bermudy: Sirius przejęła IMG

Firma Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Lloyd’s: Konsorcjum dla ubezpieczeń ryzyka politycznego w Azji

Trzech czołowych ubezpieczycieli z rynku Lloyd’s połączyło siły, aby utworzyć konsorcjum do obsługi ryzyka politycznego w Azji, oferujące...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Polscy millenialsi są dość tradycyjni

Z majowego badania „Insurtech oczami millenialsów”, przeprowadzonego na zlecenie TU Europa przez IMAS International, wynika, że takie narzędzia,...


czytaj dalej

Atradius: Szósta edycja Customer Panelu

25 maja w Warszawie odbyła się szósta edycja Customer Panel – wydarzenia organizowanego przez Atradius dla polskich klientów. Podczas imprezy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy