feed-image -

Świat


Euler Hermes i Allianz: Niemiecka gospodarka wrzuca wyższy bieg
piątek, 22 września 2017 08:43

W pierwszym półroczu tego roku niemiecka gospodarka zdecydowanie przyspieszyła. W ujęciu rocznym wzrost PKB Niemiec wyniósł 2,7%, co stanowi wynik najlepszy od I poł. 2011 r. Tego rodzaju pozytywna dynamika utrzyma się z pewnością także podczas drugiego półrocza, chociaż stopa wzrostu będzie nieco niższa, niż w okresie pierwszych 6 miesięcy 2017 r. – przewidują Euler Hermes i Allianz w najnowszej analizie zawierającej szczegółowe prognozy dotyczące dalszego rozwoju gospodarki Niemiec.

Eksperci obu firm zauważają, że w tym roku niemiecki eksport, który w pewnych okresach nieco cierpiał, znów osiąga bardzo wysoki poziom. Na 2017 r. jest przewidywany jego wzrost na poziomie 4% oraz utrzymanie wysokiej pozycji Niemiec na światowych rynkach. Perspektywy na 2018 r. są podobne, a przewidywany wzrost wartości eksportu jest nieco niższy od 4%. Add a comment

Więcej…
 
AXA: Dział zarządzania aktywami zmieni właściciela
czwartek, 21 września 2017 08:45

Francuski ubezpieczyciel AXA szuka opcji dla swojego europejskiego działu zarządzania aktywami w warunkach konsolidacji w sektorze. AXA rozważa fuzję lub joint venture – zdradzają informatorzy chcący zachować anonimowość, ponieważ szczegóły nie zostały upublicznione.

Add a comment

Więcej…
 
Komisja Europejska chce silniejszej integracji organów nadzoru
czwartek, 21 września 2017 08:35

20 września Komisja Europejska przedstawiła propozycje, których celem jest wzmocnienie nadzoru nad rynkami finansowymi w państwach członkowskich. W efekcie wzmocniona ma być również integracja w tym obszarze.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Niech bogaci zapłacą za kataklizmy
środa, 20 września 2017 08:53

Zniszczenia spowodowane przez huragan Irma na Karaibach zaostrzą żądania ze strony małych wyspiarskich krajów wobec głównych konsumentów paliw kopalnych, by te pomogły im radzić sobie ze szkodami, których sprawstwo da się przypisać zmianom klimatycznym.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Ubezpieczenie parametryczne dla podróżujących
środa, 20 września 2017 08:45

AXA jest pierwszą dużą grupą ubezpieczeniową, która zaoferuje produkt oparty na technologii blockchain – podał Bankier.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Motoryzacja – nadciągają problemy dla mniejszych graczy
wtorek, 19 września 2017 08:47

Krótkoterminowe perspektywy dla branży motoryzacyjnej pozostają dobre. Jednakże w ciągu najbliższych pięciu lat eksperci firmy oczekują wzrostu ryzyka kredytowego dla wielu mniejszych podmiotów dostarczających komponenty i świadczących usługi na rzecz tego rynku – wynika z najnowszego raportu z cyklu Market Monitor firmy Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Zarządzanie inwestycjami w nieruchomości
wtorek, 19 września 2017 08:46

Broker ubezpieczeniowy Aon zapowiedział, że nabędzie firmę zarządzania inwestycjami w nieruchomości Townsend Group za 475 mln dol. od Colony NorthStar Inc. w celu poszerzenia swojego portfela zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W 2019 r. globalna sprzedaż nowych aut sięgnie 100 mln sztuk
poniedziałek, 18 września 2017 08:29

Globalna sprzedaż samochodów osiągnie poziom 100 mln w 2019 r., ponieważ innowacje są głównym czynnikiem zmian. Chiny i Indie są na najlepszej pozycji w wyścigu w szybko zmieniającym się sektorze motoryzacyjnym – wynika z najnowszego raportu Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Tokio Marine: Do Luksemburga przed Brexitem
poniedziałek, 18 września 2017 08:28

Grupa ubezpieczeniowa Tokio Marine ogłosiła, że stara się o zgodę na założenie firmy ubezpieczeniowej w Luksemburgu, w ramach przygotowań do Brexitu.

Add a comment
Więcej…
 
Marsh: Huragan Harvey wyzwaniem dla branży energetycznej
piątek, 15 września 2017 08:39

Według Marsh ryzyko powodziowe powstałe w wyniku huraganu Harvey w USA stanowi ogromne wyzwanie dla firm z sektora energetycznego działających w rejonie Zatoki Perskiej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 477

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy