feed-image -

Świat


Moody’s: Kanadyjski rynek ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych
czwartek, 15 grudnia 2016 09:51

Perspektywa dla kanadyjskiego rynku ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych jest stabilna dzięki dużemu popytowi, silnej dyscyplinie underwritingu i solidnemu bilansowi – stwierdza Moody’s Investors Service. Jednak tym trendom przeciwdziała utrzymujący się niski poziom dochodów z inwestycji i potencjalna niestabilność wskutek katastrof.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Zakup australijskiego ubezpieczyciela podróży
środa, 14 grudnia 2016 09:51

Szwajcarska grupa ubezpieczeniowa Zurich zawarła porozumienie o nabyciu największego dostawcy ubezpieczeń podróżnych w Australii, Cover-More Group za 551 mln dol., realizując plan inwestowania na australijskim rynku.

Add a comment

Więcej…
 
IIS: Nikolaus von Bomhard w ubezpieczeniowym panteonie
wtorek, 13 grudnia 2016 09:48

International Insurance Society wybrało Nikolausa von Bomharda, prezesa Munich Re do ubezpieczeniowego panteonu – Insurance Hall of Fame – jako laureata w 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Insurtech częścią tradycyjnego świata ubezpieczeń
poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:50

Insurtech odgrywa rolę uzupełniającą w świecie tradycyjnych ubezpieczeń, choć w branży utrzymuje się niepewność co do jego funkcjonowania na szeroką skalę – stwierdza w swoim nowym raporcie Standard & Poor’s.

Add a comment

Więcej…
 
Rosja: Cybernapad na bank
piątek, 09 grudnia 2016 09:40

Ataki cybernetyczne na instytucje finansowe na całym świecie nasilają się. 2 grudnia br. bank centralny Rosji podał, że hakerzy wyprowadzili z kont jego klientów ponad 2 mld rubli (31 mln dol.). Przedstawiciel banku, omawiając zdarzenie na konferencji prasowej, powiedział, że hakerzy próbowali ukraść ok. 5 mld rubli, włamując się na konta za pomocą sfałszowanych upoważnień.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Braki w zarządzaniu ryzykiem
czwartek, 08 grudnia 2016 09:52

W chińskich firmach ubezpieczeniowych występują poważne braki w zarządzaniu ryzykiem, podczas gdy nadmiernie koncentrują się one na zarządzaniu aktywami dla zysku i wzrostu – ostrzega chiński nadzór ubezpieczeniowy.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Zarządzanie odpowiedzialnością D&O
czwartek, 08 grudnia 2016 02:15

Według raportu opublikowanego przez Allianz Global Corporate & Specialty, dyrektorzy firm i menedżerowie najwyższego szczebla coraz bardziej muszą się liczyć z możliwością kosztownych w skutkach dochodzeń regulacyjnych, oskarżeń o charakterze kryminalnym albo spraw cywilnych, które zagrażają nie tylko aktywom firmy i ich własnym, ale też ich wolności osobistej.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Realizacja strategii Vision 2025
czwartek, 08 grudnia 2016 02:08

Lloyd’s podał szczegóły swojego nowego Korporacyjnego Modelu Operacyjnego (COM), który ma umożliwić bardziej sprawne i skuteczne realizowanie strategii Vision 2025 określającej rynek Lloyd’s jako globalne centrum specjalistycznych ubezpieczeń i reasekuracji.

Wchodzący w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. COM umożliwi Lloyd’s intensywniejsze skupienie się na zasadniczych działaniach: ochronie, promowaniu i zapewnianiu usług rynkowi Lloyd’s. Jedną z najważniejszych zmian w ramach nowego modelu operacyjnego jest powołanie nowego zespołu kontroli syndykatów w dziale zarządzania wydajnością (Performane Management) Lloyd’s kierowanym przez Jona Hancocka. Zespół pod kierunkiem Petera Montanaro powstanie z połączenia zespołów nadzorujących, pracujących bezpośrednio z managing agentami.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Możliwe przeniesienie siedziby z Londynu
czwartek, 08 grudnia 2016 00:35

Amerykański ubezpieczyciel AIG może przenieść swoją europejską siedzibę z Londynu do innego kraju Unii Europejskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Serbia: VIG sfinalizowała przejęcie spółek AXA
piątek, 02 grudnia 2016 09:46

Vienna Insurance Group (VIG) poinformowała o finalizacji transakcji przejęcia spółek należących dotychczas do grupy AXA i działających na terytorium Serbii.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 451

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

Mondial Assistance: Pomoc w domu cieszy się coraz większym wzięciem

Z regularnie zbieranych prze Mondial Assistance danych wynika, że wizyta fachowca i pomoc w domu klienta to coraz bardziej doceniana usługa.

- Z...


czytaj dalej

PIU: Zimowy poradnik turystyczny

W czasie ferii zimowych wiele osób uda się na narty, również za granicę, m.in. na Słowację, do Czech, Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji....


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy