feed-image -

Reklama

Świat


Wlk. Brytania: Rekordowe wyniki w komunikacji
czwartek, 05 lipca 2018 08:42

Brytyjski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych osiągnął za 2017 r. wskaźnik łączony netto w wysokości 96,8%, wynik najlepszy od 1994 r. – podano w dorocznym raporcie EY. W 2016 r. ten parametr wyniósł 109,4%.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Za opóźnienie odpowiada przewoźnik zlecający, a nie wykonujący
czwartek, 05 lipca 2018 08:41

W przypadku dużego opóźnienia lotu przewoźnikiem lotniczym zobowiązanym do zapłaty odszkodowania należnego na rzecz pasażerów nie jest przewoźnik, który oddał w dzierżawę użyty samolot wraz z załogą, lecz przewoźnik, który zdecydował o wykonaniu lotu – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 4 lipca.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Cyfrowe rozwiązanie naprawy samochodu
środa, 04 lipca 2018 08:21

AXA i Fixico, platforma pomocna w załatwianiu drobnych naprawach samochodów, po kilku miesiącach wspólnych testów zaczęły oferować klientom AXA w Belgii innowacyjne, w pełni cyfrowe rozwiązanie, mające zwiększać wygodę, zmniejszać koszta, skracać czas, a co za tym idzie, podnosić poziom satysfakcji klienta.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Przejęcie amerykańskiego brokera
środa, 04 lipca 2018 08:19

Marsh nabywa Wortham Insurance, niezależnego amerykańskiego brokera ubezpieczeniowego z siedzibą w Houston. Zamknięcie transakcji jest spodziewane w III kw. 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Projekt dotyczący Regulacyjnych Standardów Technicznych dla PII
wtorek, 03 lipca 2018 08:41

Po konsultacjach, na które odpowiedział BIPAR, Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) przedłożył Komisji Europejskiej projekt regulacyjnych standardów technicznych (RTS), dostosowujący podstawowe kwoty euro dla ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej i zdolności finansowej pośredników ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Zmiany w zarządzie
wtorek, 03 lipca 2018 08:41

Z dniem 1 lipca do zespołu zarządzającego Vienna Insurance Group (VIG) dołączyli Peter Thirring i Liane Hirner. Firma podkreśliła, że jest jedyną spółką giełdową w indeksie ATX z parytetem płci na poziomie zarządu.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Nie uczą się na (cyber)błędach
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:36

Większość przedstawicieli kadry kierowniczej na świecie ma poczucie, że ich organizacje mogłyby lepiej spożytkować naukę płynącą z przeszłych błędów dotyczących sfery cyfrowej – wynika z ankiety Economist Intelligence Unit i Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Analiza przyczyn zmian cen ropy naftowej
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:35

Proces wzrostu cen ropy naftowej, przebiegający dotychczas z powodu odrabiania wcześniejszych dużych spadków jej cen oraz z powodu popytu, zmienił ostatnio przyczynę na geopolitykę – główny czynnik wpływający na ceny ropy od początku drugiego kwartału 2018 roku. W szczególności był to wzrost napięć w Syrii i na Bliskim Wschodzie, a także wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Rynkiem wciąż rządzą obawy o niedobory dostaw związane z geopolityką, które mogą się zmaterializować – wynika z raportu sporządzonego przez dział analiz ekonomicznych Euler Hermes, poświęconego niedawnej dynamice cen ropy naftowej, efektom tego zjawiska dla płynności finansowej poszczególnych branż oraz perspektywom na przyszłość.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Rosną opóźnienia w płatnościach B2B w obu Amerykach
piątek, 29 czerwca 2018 08:22

Wyniki najnowszego „Barometru Praktyk Płatniczych” Atradius pokazują pogarszanie się praktyk płatniczych w krajach obu Ameryk.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s Market Association: Priorytety dyrektorów operacyjnych
czwartek, 28 czerwca 2018 08:35

Modernizacja rynku, aktualizacja systemów underwritingu i przygotowania do Brexitu to trzy najwyższe priorytety dyrektorów operacyjnych z rynku Lloyd’s – wykazało badanie ankietowe przeprowadzone na zlecenie Lloyd’s Market Association.

Z ankiety wynikają następujące wnioski: w ramach inicjatyw modernizacji rynku najwyższy priorytet zyskała transformacja delegowania uprawnień. 93% respondentów uważa, że automatyczne przetwarzanie w czasie rzeczywistym jest opcją wykonalną dla relacji delegowanych uprawnień. Wszyscy respondenci planują aktualizacje systemów w 2018 r. Prawie 77% planuje aktualizację systemów i procesów sprawozdawczości coverholderów. Na 2018 r. Brexit jest spostrzegany jako kwestia priorytetowa wewnętrzna i na poziomie rynku przez większość dyrektorów operacyjnych. Nieznaczna większość agencji zarządzających przedkłada korzystanie ze spółki zależnej Lloyd’s Brussels (57%) nad tworzenie własnych spółek zależnych na terenie Unii Europejskiej (43%).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 505

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook