feed-image -

Reklama

Świat


Generali: Główne wskaźniki poszły w górę
piątek, 15 marca 2019 10:02

W ubiegłym roku Grupa Generali zanotowała poprawę najważniejszych wskaźników. Wynik operacyjny i finansowy netto były lepsze niż w 2017 roku. W górę poszedł też przypis składki brutto.

Z opublikowanego 14 marca raportu wynika, że zysk operacyjny Grupy Generali za 2018 roku wyniósł 4857 mln euro – o 3% więcej niż w 2017 r. Wkład w poprawę tego wskaźnika miały wszystkie linie biznesowe. Zysk netto wyniósł 2309 mln euro (+ 9,4% r/r), natomiast przypis składki brutto sięgnął  66,69 mld euro. Był to rezultat o  4,9% wyższy od uzyskanego w poprzednim roku.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Dochodowy region Azji
piątek, 15 marca 2019 09:54

Globalny ubezpieczyciel Allianz odnotował wzrost całorocznych zarobków w Azji. Całkowity zysk operacyjny w regionie w 2018 r. wzrósł o 30%, do 354 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance: Uczestnicy Cyber Barometru boją się zagrożeń w sieci
czwartek, 14 marca 2019 09:43

Badanie nastrojów konsumenckich na temat bezpieczeństwa cybernetycznego Cyber Barometr, przeprowadzone w 9 krajach na zlecenie Europ Assistance, wykazało, że 46% respondentów obawia się cyberprzestępczości. Zaniepokojenie zagrożeniami cyber wrasta do 49% wśród osób, którzy mają rodziców w podeszłym wieku, i do 54% dla badanych wychowujących dzieci.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Spink pokieruje operacjami globalnymi
czwartek, 14 marca 2019 09:41

Lloyd’s of London powołał Hayley Spink do kierowania operacjami globalnymi. W swojej nowej roli Spink zapewni kierownictwo operacyjne wewnętrznym i rynkowym programom. Będzie podlegać dyrektor operacyjnej Shirine Khoury-Haq.

Add a comment

Więcej…
 
Brexit: Ryzyko pozwu za nieprzygotowanie
wtorek, 12 marca 2019 09:52

Istnieje wysokie ryzyko, że dyrektorzy firm ubezpieczeniowych będą pozywani przez inwestorów i innych interesariuszy za brak przygotowania do „złego brexitu” – wynika z badania przeprowadzonego przez Premium Credit.

Add a comment

Więcej…
 
Ping An: Fintech w ofercie publicznej
piątek, 08 marca 2019 09:21

Ping An Insurance, największy pod względem wartości rynkowej ubezpieczyciel chiński, szykuje się do pierwszej oferty publicznej swojego portalu zarządzania finansowego, OneConnect. Fintech może być wyceniony na 8 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Przejęcie Willisa jest rozważane
czwartek, 07 marca 2019 09:37

Firma brokerska Aon odniosła się do spekulacji medialnych dotyczących ewentualnego przejęcia przez nią Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: Niemcy, Włosi czy Amerykanie w hiszpańskim banku?
czwartek, 07 marca 2019 09:37

Europejscy ubezpieczyciele Allianz i Generali konkurują z amerykańskim rywalem Liberty Mutual o to, kto zainwestuje w bankowo-ubezpieczeniowy biznes hiszpańskiego banku BBVA.

Add a comment

Więcej…
 
AGCS: Mauthe dyrektorem na Europę Środkową i Wschodnią
środa, 06 marca 2019 09:41

Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS), podmiot z grupy Allianz zajmujący się ubezpieczeniami od wypadków przy pracy dla przedsiębiorstw, powołał Hansa-Joerga Mauthe na stanowisko regionalnego dyrektora generalnego na Europę Środkową i Wschodnią.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Aon przejmie Willisa?
środa, 06 marca 2019 09:38

Firma brokerska Aon przymierza się do przejęcia jednego ze swoich konkurentów, Willis Towers Watson (WTW) – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 529

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook