feed-image -

Świat


Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 08:53

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan. Wzrost populizmu we Francji, Niemczech, Danii i Grecji każe się obawiać zamętu w regionie.

Add a comment

Więcej…
 
Kajmany: Wysyp licencji dla ubezpieczycieli
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 08:53

Początek 2017 r. okazał się okresem obfitości dla branży ubezpieczeniowej Kajmanów. W I kw. wydano 8 nowych licencji na działalność ubezpieczeniową. Jest to kontynuacja wysypu licencji z 2016 r., kiedy to wg Insurance Managers Association of Cayman (IMAC) wydanych zostało 39 licencji.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Zurich nabywa ubezpieczyciela podróży
piątek, 21 kwietnia 2017 09:00

Zurich Insurance Group udało się nabyć Cover-More Group Ltd., największego australijskiego ubezpieczyciela podróży i dostawcę rozwiązań assistance z siedzibą w Sydney i silną pozycją rynkową w Australii, Indiach i USA.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Planowana spółka zależna w Singapurze
czwartek, 20 kwietnia 2017 08:44

Swiss Re planuje uruchomienie w 2018 r. spółki zależnej w Singapurze. Ma to być regionalna siedziba główna firmy dla jej działalności reasekuracyjnej w Azji.

Add a comment

Więcej…
 
WBN: Nowi członkowie sieci
środa, 19 kwietnia 2017 08:41

Worldwide Broker Network (WBN), sieć niezależnych brokerów ubezpieczeniowych i firm konsultingowych ds. świadczeń pracowniczych poinformowała o przyłączeniu dwóch nowych członków – w Niemczech i Chorwacji. Teraz sieć liczy 109 członków w 101 krajach.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Przyczyny roszczeń z tytułu odpowiedzialności
wtorek, 18 kwietnia 2017 08:52

Wadliwy produkt lub jakość pracy, wypadek i błąd człowieka to trzy główne przyczyny roszczeń wobec firm z tytułu odpowiedzialności – stwierdza w raporcie Allianz Global Corporate Specialty.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Pozew przeciwko firmom rodziny bin Ladena
wtorek, 18 kwietnia 2017 08:40

4,2 mld USD – takiej rekompensaty od saudyjskich firm powiązanych z rodziną Osamy bin Ladena domaga się kilkadziesiąt amerykańskich firm ubezpieczeniowych powiązanych z Travelers Cos.

Add a comment

Więcej…
 
Insurtech: Inwestycja w mikroubezpieczenia
piątek, 14 kwietnia 2017 08:28

Firma z sektora insurtech BIMA, z siedzibą w Sztokholmie, oferująca mikroubezpieczenia na rynkach wschodzących, uzyskała inwestycję w wysokości 16,8 mln dol. Inwestorem jest Axiata Digital, specjalizujący się w usługach cyfrowych podmiot należący do Axiata Group Berhad, jednej z największych w Azji grup telekomunikacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
ABI: Wypłaty z ubezpieczeń kredytu kupieckiego
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:31

Ubezpieczyciele kredytów kupieckich wypłacali brytyjskim firmom w 2016 r. ponad 4 mln funtów tygodniowo, w sumie 210 mln funtów – podaje Stowarzyszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI).

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Siedem krajów w Europie zagrożonych wzrostem ryzyka terrorystycznego
środa, 12 kwietnia 2017 08:46

W najnowszej Mapie ryzyk politycznych, terrorystycznych i przemocy politycznej na 2017 rok eksperci Aon wskazują, w których krajach poszczególne zagrożenia są najwyższe oraz  które branże w największym stopniu są na narażone na te ryzyka.

W dokumencie zwrócono uwagę, że w ubiegłym roku doszło do 4151 ataków terrorystycznych na świecie. W 2015 r. odnotowano 3633 takie zdarzenia, co oznacza 14% wzrost ich liczby rok do roku. W krajach zachodnich ten odsetek był dużo wyższy i wyniósł 174% (96 wobec 35 ataków w 2015 roku). Zdaniem autorów opracowania, mimo iż zachodnie kraje odczuły istotny wzrost incydentów terrorystycznych, to jednak wciąż stanowią one mniej niż 3% wszystkich takich ataków na świecie. Z kolei w przypadku ataków terrorystycznych o podłożu komercyjnym w 2016 r. najczęstszymi ofiarami takich incydentów były koncerny paliwowe i gazowe. Aon prognozuje, że trend ten będzie miał swoją kontynuację także w tym roku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 463

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy