feed-image -

Świat


Tesla: Ubezpieczenie w cenie auta
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:40

Podczas prezentacji wyników Tesli za czwarty kwartał Jon McNeill, dyrektor działu sprzedaży i usług zapowiedział, że w przyszłości firma chce sprzedawać w jednej cenie z pakietem usług dodatkowych, m.in. ubezpieczeniem. Menadżer ujawnił, że Tesla testowała takie rozwiązanie w Azji – podał businessinsider.com.pl.   

Add a comment

Więcej…
 
USA: MetLife osiągnął neutralność węglową
piątek, 24 lutego 2017 09:38

23 lutego MetLife poinformował o osiągnięciu wyznaczonego w 2015 r. celu neutralności węglowej. Tym samym firma została pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym w Stanach Zjednoczonych, któremu się to udało.

Add a comment

Więcej…
 
Trump i Brexit ryzykiem politycznym do ubezpieczenia
piątek, 24 lutego 2017 09:36

Dyrektor generalny Lloyd’s Inga Beale stwierdziła, że prezydentura Donalda Trumpa i wyjście Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej stwarzają możliwości sprzedaży ubezpieczeń chroniących klientów komercyjnych przed skutkami zakłóceń w światowym handlu.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona
środa, 22 lutego 2017 09:36

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany prezesem Lloyd’s. Będzie następcą Johna Nelsona, który już w 2015 r. zapowiedział, że przejdzie na emeryturę w wieku 70 lat, w 2017 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Allianz planuje odkup akcji
wtorek, 21 lutego 2017 09:47

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od oczekiwanego i zapowiedział korektę polityki finansowania ewentualnych przejęć.

Zysk netto Allianz za IV kwartał ubiegłego roku wzrósł o 23%, do 1,7 mld euro, przekraczając średnią szacunków ankietowanych analityków wynoszącą 1,54 mld euro – podała agencja Reuters. Całoroczny zysk netto był wyższy o 4% i osiągnął poziom 6,9 mld euro, również nieco wyższy od przewidywanego, jako że tu średnia prognoz wyniosła 6,77 mld euro.

Add a comment

Więcej…
 
Iran: Reklama z Trumpem ma wesprzeć sprzedaż polis
wtorek, 21 lutego 2017 09:21

Firma ubezpieczeniowa w Teheranie postanowiła sprzedawać polisy, posiłkując się wizerunkiem nowego prezydenta USA – podały irańskie media.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie dyrektor generalny Mario Greco przeprowadza plan naprawy największego szwajcarskiego ubezpieczyciela.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Wzrost składek zdrowotnych
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Rząd Australii zaakceptował 4,84% wzrost składek w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą płacić dodatkowo średnio 200 dol. austr. rocznie.

Add a comment

Więcej…
 
Luksemburg: Werdykt TSUE ws. implantów
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:37

Trybunał Sprawiedliwości orzekł w sprawie dotyczącej implantów piersiowych wykonanych z silikonu przemysłowego niższej jakości.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Kończy się spadkowy trend liczby upadłości na świecie
piątek, 17 lutego 2017 09:53

W 2016 roku firmy musiały walczyć o utrzymanie swojej kondycji, pomimo intensywnego wsparcia ze strony decydentów politycznych – wynika z analizy przeprowadzonej przez Euler Hermes. 

Silna presja deflacyjna i kurczenie się światowego popytu to główne czynniki, które utrudniały życie firm. Po dwóch latach trwania tendencji spadkowej liczby przypadków niewypłacalności Globalny Wskaźnik Upadłości Euler Hermes (biorący pod uwagę niewypłacalności w poszczególnych krajach z uwzględnieniem parytetu ich PKB w światowym PKB i wymianie handlowej, obejmujący 84% światowego PKB) również za 2016 rok powinien zanotować nieznaczny spadek o -2%. Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 457

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy