feed-image -

Świat


Chiny: Ruch w fintechu w stronę ubezpieczeń
czwartek, 10 maja 2018 08:33

Chińska firma Baidu zapowiedziała sprzedaż większościowego udziału w swoim biznesie usług finansowych za ok. 1,9 mld dol. konsorcjum pod przewodnictwem TPG Capital Management, które chce głębiej umocować się w tym sektorze.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Akcjonariusze zatwierdzili zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej
środa, 09 maja 2018 08:08

8 maja w Hanowerze odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Talanx AG, które zatwierdziło m.in. zmiany we władzach spółki.

Add a comment

Więcej…
 
Guidewire: Trzecie miejsce w zestawieniu Battery Ventures i Glassdoor
poniedziałek, 07 maja 2018 08:58

Firma Guidewire Software, dostawca oprogramowania dla firm ubezpieczeniowych, zajęła jedno z czołowych miejsc w rankingu najwyżej ocenianych pracodawców notowanych na giełdzie, działających w branży produktów i usług oferowanych w chmurze (cloud computing). Zestawienie zostało opublikowane przez międzynarodową firmę inwestycyjną Battery Ventures i jeden z największych na świecie portali z ogłoszeniami o pracę Glassdoor.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz rezygnuje z biznesu węglowego
poniedziałek, 07 maja 2018 08:45

Niemiecki Allianz postanowił zakończyć sprzedaż ubezpieczeń dla kopalni i elektrowni węglowych. Wygaszenie ryzyka węglowego ma nastąpić do 2040 roku – informuje „Puls Biznesu”, powołując się na doniesienia „The Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh/RIMS: Zarządzanie ryzykiem nie nadąża za postępem technologicznym
środa, 02 maja 2018 08:28

Za sprawą nowych technologii gwałtownym zmianom podlega sposób działania firm i ich interakcje z klientami, ale procesy zarządzania ryzykiem nie nadążają za ryzykami, jakie wiążą się z tymi przełomowymi technologiami – wynika z raportu opublikowanego przez Marsh i Risk Management Society.

Doroczny, piętnasty już raport Excellence in Risk Management oparty jest na ankiecie badającej wiedzę profesjonalistów od ryzyka i ich rolę w zarządzaniu innowacjami technologicznymi, takimi jak sztuczna inteligencja, blockchain i internet rzeczy. 59% respondentów potwierdziło, że ich firmy obecnie wykorzystują systemy funkcjonujące w obszarze internetu rzeczy lub sprawdzają możliwości ich wykorzystania; 47% wykorzystuje lub testuje wykorzystanie sztucznej inteligencji, a 24% wykorzystuje lub testuje technologię blockchain – cytuje portal Asia Insurance Review.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Re: Na podbój rynków
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:27

VIG Re, reasekurator działający w Europie Środkowej i Wschodniej, planuje ekspansję na inne rynki w Europie, jak również w Azji – zapowiada prezes rady nadzorczej reasekuratora Karl Fink.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Mapy Ryzyk 2018
piątek, 27 kwietnia 2018 08:46

Na świecie rośnie zagrożenie przemocą polityczną. Prawdopodobieństwo międzynarodowego konfliktu z zaangażowaniem głównych mocarstw jest najwyższe od czasów zimnej wojny. Wzrost ryzyka konfliktu zbrojnego w ciągu ostatniego roku nastąpił wskutek rosnącej geopolitycznej rywalizacji oraz słabości międzynarodowej dyplomacji – wynika z najnowszej „Mapy Ryzyk” autorstwa Aon.

Polska znalazła się wśród 17 krajów na świecie, w których wzrosło ryzyko przemocy politycznej. Taki wynik oznacza, że 2018 jest trzecim rokiem z rzędu, w którym więcej krajów doświadczyło wzrostu powyższego wskaźnika niż spadku (6). Autorzy raportu zwracają też uwagę, że choć sytuacja w Europie w porównaniu z innymi kontynentami zdaje się być stabilna, to jednak aż 9 krajów, których udziałem był wspomniany wzrost, lokuje się na Starym Kontynencie. Niewielkie ryzyko pojawiło się w krajach, w których dotychczas było ono znikome: w Czechach, na Słowacji, na Białorusi, w Finlandii czy w Norwegii. Aon podkreśla, że mimo to w Europie wciąż nie ma państwa, które cechowałoby się najwyższym stopniem ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
Ameryka Płn.: Mniej brokerskich fuzji i przejęć
czwartek, 26 kwietnia 2018 08:33

Aktywność w zakresie fuzji i przejęć w sektorze brokerskim na północnoamerykańskim rynku ubezpieczeniowym zmalała w I kw. 2018 r. – zauważa bank inwestycyjny Optis Partners.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Powołanie dyrektora finansowego insurtechu
środa, 25 kwietnia 2018 08:36

Munich Re powołał globalnego dyrektora finansowego swojej spółki zależnej Digital Partners, założonej w 2016 r. w celu eksplorowania możliwości w segmencie insurtech i nawiązywania partnerstwa z innowatorami branży. Finansami insurtechu Munich Re będzie zarządzać Angela Homm.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Optymalizacja zasięgu
wtorek, 24 kwietnia 2018 08:46

Włoski ubezpieczyciel Generali zawarł umowę sprzedaży swoich operacji w Belgii za ok. 540 mln euro. Nabywcą jest Athora Holding Ltd. Zamknięcie transakcji jest spodziewane w drugiej połowie 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 500

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Ubezpieczeniowe Regaty Charytatywne

Rozpoczęły się Ubezpieczeniowe Regaty Charytatywne w ramach V edycji Żeglarskich Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. W akcji można...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU i Allegro wymienią zepsuty telewizor

W ramach akcji specjalnej „Wymiana Telewizora” zorganizowanej przez PZU i Allegro, klienci ubezpieczyciela, którzy posiadają ubezpieczenie PZU...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook