feed-image -

Świat


Coface: Aktualizacja ocen ryzyka sektorowego
czwartek, 01 grudnia 2016 09:38

Pod koniec 2016 r. globalne trendy sektorowe pozostają zróżnicowane. Dotyczy to także tych regionów, które do tej pory nie odczuły w tak dużym stopniu wzrostu poziomu ryzyka. Na przestrzeni całego roku kategorie ryzyka przypisane niemal połowie z 12 sektorów poddanych ocenie w sześciu regionach świata uległy zmianie. Odnotowano 23 spadki i 10 wzrostów poziomu ryzyka – wynika z najnowszej aktualizacji ocen ryzyka sektorowego dokonanego przez Coface.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Aktualizacja strategii
środa, 30 listopada 2016 09:42

Podczas odbywającego się 23 listopada Investor Day Grupa Generali przedstawiła aktualizację swojej strategii do 2018 roku. Jednym z jej elementów jest wycofanie się z nieatrakcyjnych dla koncernu rynków. Plany te nie dotyczą Polski.

Add a comment

Więcej…
 
Rada Stabilności Finansowej: Banki i ubezpieczyciele o znaczeniu systemowym
poniedziałek, 28 listopada 2016 09:46

Po kryzysie z lat 2007–2009 grupa G20 uzgodniła, że instytucje finansowe, których wielkość i złożoność oznacza, że ich załamanie się może spowodować katastrofę na rynkach, powinny dysponować dodatkowym kapitałem, zgodnym z poziomem ryzyka, jakie prezentują.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Z Facebooka do Avivy
poniedziałek, 28 listopada 2016 09:46

Stefano Hesse, były dyrektor komunikacji korporacyjnej na region EMEA w Facebooku, objął nowo utworzone stanowisko global digital communications directora w Avivie – podały Wirtualnemedia.pl.

Add a comment
Więcej…
 
Wlk. Brytania: Wzrost śmiertelności utrudnia prognozowanie
piątek, 25 listopada 2016 09:36

Wzrost wskaźnika śmiertelności w Anglii i Walii stanowi istotny problem dla ubezpieczycieli na życie, których działalność opiera się na założeniach długoterminowych i może się przekładać na zawyżone ceny produktów – ujawnia raport Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
AIR Worldwide: Trzęsienie ziemi na Nowej Zelandii
czwartek, 24 listopada 2016 09:22

Firma modelowania katastroficznego AIR Worldwide opublikowała wstępne szacunki strat ubezpieczonych będących wynikiem ostatniego trzęsienia ziemi na nowozelandzkiej Wyspie Południowej. Skutki zdarzenia szacuje się na 762 mln – 3,5 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Prawie dwukrotny wzrost zysków
środa, 23 listopada 2016 09:45

Wzrost przypisu składki I zarobków brutto oraz wskaźnik mieszany poniżej 98% - to najistotniejsze wskaźniki finansowe osiągnięte przez Vienna Insurance Group (VIG) w pierwszych trzech kwartałach obecnego roku. Polski biznes VIG zanotował spadki.

Add a comment

Więcej…
 
ABI: Solvency II po Brexicie
wtorek, 22 listopada 2016 09:28

Zdaniem Stowarzyszenia Ubezpieczycieli Brytyjskich (ABI), zamiast całkowicie zastępować Solvency II innymi regulacjami po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, regulatorzy powinni udoskonalić europejskie regulacje ubezpieczeniowe, aby bardziej odpowiadały specyfice brytyjskiego rynku i jego klientom.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Talanx przeprowadza restrukturyzację
wtorek, 22 listopada 2016 09:28

Talanx zarządzający markami HDI i Hannover Re restrukturalizuje swój dział detaliczny w Niemczech i wyraża optymizm, że dzięki temu zwiększy rentowność.

Add a comment
Więcej…
 
Norwegia: SMA/Gerling zmienia nazwę na SMA
poniedziałek, 21 listopada 2016 09:45

Norweski ubezpieczyciel morski Skuld z siedzibą w Oslo ogłosił, że SMA/Gerling Norway zostanie przemianowany na Skuld Marine Agency (SMA) w następstwie przejęcia firmy przez Skuld.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 450

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

USA i UE: Porozumienie w sprawie regulacji ubezpieczeniowych

Negocjatorzy reprezentujący Stany Zjednoczone i Unię Europejską poinformowali, że osiągnęli porozumienie w sprawie regulacji dotyczących...


czytaj dalej

EAP: Podsumowanie roku

Europ Assistance Polska (EAP) podsumowała 2016 rok pod względem obsługi spraw assistance. W minionym roku firma zrealizowała o jedną piątą więcej...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Kolejny laur „Gwiazda Jakości Obsługi”

Ergo Hestia została uhonorowana tytułem „Gwiazda Jakości Obsługi 2017”. To kolejny rok z rzędu, kiedy wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy