feed-image -

Świat


KE: Nowy ogólnoeuropejski indywidualny produkt emerytalny
środa, 05 lipca 2017 08:48

29 czerwca Komisja Europejska przedstawiła wniosek w sprawie projektu rozporządzenia umożliwiającego oferowanie ogólnoeuropejskiego indywidualnego produktu emerytalnego (PEPP).

Add a comment
Więcej…
 
Atrium – nowe narzędzie do zarządzania ryzykiem kredytowym
poniedziałek, 03 lipca 2017 08:36

Z końcem czerwca Atradius udostępnił swoim klientom nową platformę do zarządzania ryzykiem kredytowym – Atrium. Dzięki temu narzędziu klienci będą mogli uzyskać decyzję o przyznaniu ochrony w kilka minut. Proces migracji z dotychczasowego serwisu Serv@Net powinien zakończyć się do 15 lipca.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Zwrot cyklu jeszcze nie teraz
poniedziałek, 03 lipca 2017 08:30

Globalny sektor reasekuracji jest gotów na jeszcze jeden pełny rok spadających stawek. Nadzieja na wyczekiwane dno obecnego cyklu rynkowego pozostanie złudna w 2017 r. – stwierdza Standard & Poor’s w najnowszym raporcie.

Add a comment

Więcej…
 
Credendo: Podsumowanie roku i nowa strategia
piątek, 30 czerwca 2017 08:44

Pomimo spowolnienia gospodarki światowej Credendo zakończyło rok obrotowy 2016 skonsolidowanym zyskiem w wysokości 20,5 miliona euro. Firma realizuje też nową trzyletnią strategię „Get Ready”.

Add a comment
Więcej…
 
USA: Straty katastroficzne przyczyną spadku zysku
piątek, 30 czerwca 2017 08:43

Branża prywatnych ubezpieczeń majątkowych w USA odczuła 42,2% spadek r/r przychodu netto po opodatkowaniu, który za I kw. 2017 r. wyniósł 7,7 mld dol. Całkowita rentowność sektora mierzona urocznionym współczynnikiem zwrotu na nadwyżce środków ubezpieczyciela spadła w tym okresie do 4,4%, z 7,9%.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Sprzedaż niemieckiego banku
czwartek, 29 czerwca 2017 08:41

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz poinformował, że zawarł porozumienie o sprzedaży swoich 90% udziałów w prywatnym banku Oldenburgische Landesbank (OLB) amerykańskiej firmie private equity Apollo za 300 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Koniec inwestowania w branżę tytoniową
czwartek, 29 czerwca 2017 08:40

Największy brytyjski ubezpieczyciel na życie, Aviva, sprzedaje znajdujące się w jej posiadaniu, warte ok. 1 mld funtów obligacje i akcje firm tytoniowych, dołączając do globalnej kampanii wycofywania się z inwestycji w branżę tytoniową.

Add a comment

Więcej…
 
Londyn: Spalony blok z norweskim ubezpieczeniem
środa, 28 czerwca 2017 08:41

Protector Forsikring z siedzibą w Oslo jest ubezpieczycielem Grenfell Tower, londyńskiego bloku mieszkalnego strawionego przez pożar, w którym zginęło 79 osób.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Branża ICT w obliczu kolejnych wyzwań
wtorek, 27 czerwca 2017 08:42

Globalny rynek ICT będzie się rozwijać, a sprzedaż technologii, produktów i usług wzrośnie o 2,5% w 2017 r. . Mimo to w wielu krajach rozwiniętych sektor ICT nie rośnie w tempie, które pozwala firmom unikać skutków rosnących kosztów i spadku cen – wynika z najnowszego raportu Market Monitor przygotowanego przez ekspertów Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
AGCS: Technologia a bezpieczeństwo na morzu
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:44

Szkodowość w transporcie morskim zmalała w ciągu dekady o 50%. W 2016 r. liczba szkód była najniższa w ostatnim dziesięcioleciu. Korzystny trend jest w dużym stopniu wynikiem poprawy bezpieczeństwa – taki wniosek prezentuje Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) w swoim piątym dorocznym raporcie na temat bezpieczeństwa na morzu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 471

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy