feed-image -

Reklama

Świat


Marsh: W II kwartale ceny ubezpieczeń wzrosły o ok. 6%
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:41

Drugi kwartał 2019 r. zakończył się siódmym z rzędu wzrostem cen ubezpieczeń na świecie – wynika z najnowszego raportu „Marsh Global Insurance Market Index: Q2 2019”, cyklicznego zestawienia stawek odnowieniowych oferowanych przez ubezpieczycieli na świecie.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Radar 4.5 – uaktualniona wersja oprogramowania cenowego
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:41

Willis Towers Watson (WTW) wprowadził uaktualnioną wersję swojego oprogramowania cenowego Radar. To efekt rosnącej presji regulacyjnej ukierunkowanej na wykazywanie przejrzystości w ustalaniu cen.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Lard Friese zastąpi Alexa Wynaendtsa na stanowisku CEO
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:39

Rada nadzorcza Aegon zaproponuje akcjonariuszom powołanie Larda Friesego na stanowisko dyrektora generalnego. Zasili on szeregi firmy 1 marca 2020 r., a formalnie zastąpi obecnego CEO, Alexa Wynaendtsa, po zatwierdzeniu jego kandydatury przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się 15 maja 2020 r.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Spadł samolot i zysk
środa, 07 sierpnia 2019 23:40

Zysk za I poł. 2019 r. Swiss Re spadł o 5,3% wskutek odszkodowań związanych z katastrofą samolotu etiopskich linii i w konsekwencji uziemienia Boeingów 737 MAX. Do spadku przyczyniły się też roszczenia z tytułu ubiegłorocznych katastrof naturalnych.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Wzrosty w obu segmentach
środa, 07 sierpnia 2019 08:12

Największy włoski ubezpieczyciel Generali wykazał zysk operacyjny za I poł. 2019 r. powyżej oczekiwań, dzięki wzrostowi w poszczególnych segmentach i pomimo wznowionej presji niskich stóp procentowych, potwierdził wszystkie trzyletnie cele ogłoszone w listopadzie: wzrost zysku na akcję 6–8%; zwrot na kapitale powyżej 11,5%; 55–65% zysku netto przeznaczone na dywidendy.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Zysk uszczuplony przez Amerykę
wtorek, 06 sierpnia 2019 08:49

Przychód netto francuskiego giganta finansowego AXA w I poł. 2019 r. zmniejszył się o 19%, do 2,33 mld euro. Częściowe wydzielenie amerykańskiej spółki AXA uszczupliło zarobki o ok. 600 mln euro. Mimo to zysk bazowy wzrósł o 7%, do 3,62 mld euro. Akcje AXA na giełdzie w Paryżu od początku roku zyskały 22%.

Add a comment

Więcej…
 
Africell: Inwestycja w mikroubezpieczenia
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:38

Afrykańska firma telekomunikacyjna Africell planuje wydać część środków z amerykańskiego kredytu w wysokości 100 mln dol. na rozwój infrastruktury i usług z kategorii fintech.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: S&P podtrzymała ocenę ratingową na poziomie A+
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:44

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor’s (S&P) potwierdziła ocenę ratingową Vienna Insurance Group (VIG) na poziomie A+. Perspektywa ratingu jest stabilna.

Add a comment

Więcej…
 
BHSI: Wcześniej Monachium, teraz Kolonia
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:43

Berkshire Hathaway Specialty Insurance powołał Andreasa Krause na stanowisko menedżera krajowego na Niemcy i założył nowe biuro w Kolonii. W dotychczas istniejącym biurze w Monachium BHSI zawiera umowy ubezpieczeń majątkowych, wypadkowych, błędów medycznych, morskich i zawodowych dla szerokiego wyboru klientów w całym kraju.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Dyrektor ds. ryzyka z Goldman Sachs
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:43

AXA ogłosiła nominację Renauda Guidée na stanowisko dyrektora ds. ryzyka grupy. Obecnie jest on dyrektorem zarządzającym Goldman Sachs we Francji i przejdzie do AXA we wrześniu 2019 r., po zaakceptowaniu przez nadzór.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 542

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook