feed-image -

Świat


WTW: Wyższy zysk w procesie integracji
czwartek, 11 maja 2017 08:42

Firma brokerska Willis Towers Watson, kontynuując operację integracji po fuzji, odnotowała wyższy zysk za I kw. 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: FGA przejmuje wypłaty odszkodowań w imieniu Carpatica Asig
środa, 10 maja 2017 08:42

Rumuński Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (Fondul de Garantare a Asiguraților, FGA) otrzymał ostateczną, niepodlegającą zaskarżeniu decyzję sądu o wszczęciu postępowania upadłościowego przeciwko Carpatica Asig SA. Decyzja została wydana i opublikowana – poinformowało Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK).

Add a comment
Więcej…
 
Nowa wersja Guidewire InsurancePlatform
środa, 10 maja 2017 08:35

9 maja firma Guidewire Software ogłosiła wprowadzenie wersji 2017.1 Guidewire InsurancePlatform™. Nowa wersja zawiera udoskonalenia produktów Guidewire z zakresu operacji podstawowych, danych i cyfryzacji, co dla klientów firmy oznacza „inteligentniejsze, szybsze i lepiej zintegrowane rozwiązania”. Umożliwi im to większe angażowanie swoich klientów, agentów/brokerów i pracowników poprzez zapewnienie doświadczeń zgodnych z ich oczekiwaniami.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Dyscyplina utrzymana
wtorek, 09 maja 2017 08:29

Swiss Re odnotował w I kwartale 2017 r. przychód netto w wysokości 656 mln dol., o 45% niższy od 1,2 mld dol. z tego samego okresu ub.r. Na wynik I kw. oddziałały negatywnie spodziewane roszczenia z tytułu katastrof naturalnych, zwłaszcza cyklonu Debbie w Australii, które mogą kosztować reasekuratora 350 mln dol.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Odpowiedzialność coraz droższa
poniedziałek, 08 maja 2017 08:48

Likwidacja dużych szkód związanych z ryzykiem odpowiedzialności staje się coraz droższa, złożona i międzynarodowa, a patrząc z perspektywy amerykańskiej, coraz częściej zachodząca poza Stanami Zjednoczonymi – wynika z raportu opublikowanego przez Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS).

Add a comment

Więcej…
 
AODP: Nadzieja w zielonych inwestycjach
poniedziałek, 08 maja 2017 08:46

Większość właścicieli największych aktywów światowych odebrała przekaz, że zmiany klimatyczne stwarzają ryzyko dla ich portfeli, więc zwraca się w kierunku bardziej proekologicznych inwestycji. Fundusze o wartości 27 bln dol., stanowiące 60% największych światowych inwestorów, biorą pod uwagę zmiany klimatyczne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych – podaje raport Asset Owners Disclosure Project (AODP).

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association i IIS: Nagroda dla ekonomistów Swiss Re
piątek, 05 maja 2017 08:30

Geneva Association i International Insurance Society (IIS) ogłosiły tegorocznych zwycięzców wspólnego programu promującego praktycznie zorientowane inicjatywy badawcze z dziedziny ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem, podejmujące tematy bezpośrednio związane z działalnością operacyjną – Shin Research Excellence Awards.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Zderzenie samolotu z ptakiem może zwolnić od odszkodowania za spóźniony lot
piątek, 05 maja 2017 08:27

Zderzenie samolotu z ptakiem stanowi nadzwyczajną okoliczność, która może zwolnić przewoźnika lotniczego z ciążącego na nim obowiązku wypłaty odszkodowania w razie znacznego opóźnienia lotu. Jednakże w sytuacji, gdy po takim zderzeniu upoważniony ekspert stwierdził, że dany samolot jest zdolny do lotu, przewoźnik nie może usprawiedliwiać opóźnienia, powołując się na konieczność przeprowadzenia ponownej kontroli – stwierdził 4 maja Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), wydając wyrok w sprawie C-315/15.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Obamacare przechodzi do historii
piątek, 05 maja 2017 08:27

4 maja Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu po burzliwej debacie przyjęła w czwartek projekt ustawy o zniesieniu systemu opieki medycznej Obamacare i zastąpieniu go systemem przygotowanym przez kierownictwo Partii Republikańskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch: Rynek cyberubezpieczeń
czwartek, 04 maja 2017 08:42

Około 120 amerykańskich grup ubezpieczeniowych przypisało w 2015 r. 1 mld dol. składki z bezpośrednich ubezpieczeń cybernetycznych – szacuje Fitch w raporcie analizującym udział w rynku i wyniki cyberubezpieczeń w USA.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 466

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy