feed-image -

Reklama

Świat


Cyber|Decider: Zamęt w terminologii cyber
środa, 09 stycznia 2019 09:57

Brak standardowej terminologii w polisach ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych powoduje dezorientację brokerów i klientów oraz hamuje rozwój rynku – ostrzega dyrektor generalny porównywarki cyberubezpieczeń Cyber|Decider.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Sprzedaż belgijskiego biznesu ukończona
wtorek, 08 stycznia 2019 09:46

Włoski ubezpieczyciel Assicurazioni Generali SpA ogłosił zamknięcie zapoczątkowanej w kwietniu 2018 r. transakcji sprzedaży wszystkich udziałów w Generali Belgium SA za ok. 540 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Brit: Sytuacja kryzysowa porwania dla okupu
poniedziałek, 07 stycznia 2019 09:45

Należący do Fairfax ubezpieczyciel specjalistyczny Brit nawiązał partnerstwo z firmą prawniczą Schillings specjalizującą się w sytuacjach kryzysowych, aby stworzyć kompleksową ofertę na wypadek porwania dla okupu.

Add a comment

Więcej…
 
MSI: Duży udział w rynku dzięki agentom
poniedziałek, 07 stycznia 2019 09:44

Mitsui Sumitomo Insurance (MSI), jedna z największych japońskich firm ubezpieczeń majątkowych, ma udział w rynku mierzony składką przypisaną brutto na poziomie 1,4-krotności dla przeciętnego ubezpieczyciela majątkowego w Japonii (według danych na koniec roku fiskalnego 2017, z 31 marca 2018 r.).

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Nowy dyrektor do nowych zadań w Ameryce
piątek, 04 stycznia 2019 09:43

Munich Reinsurance America powołał Michaela Kernera na stanowisko dyrektora generalnego Munich Re Specialty Insurance, nowego podmiotu ubezpieczeń dla przedsiębiorstw w Ameryce Płn.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Atak hakerów na Hiscox
piątek, 04 stycznia 2019 09:41

Firma ubezpieczeniowa Hiscox oraz kilka kancelarii prawnych zostało zaatakowanych przez grupę hakerów Dark Overlod. Ich łupem miały paść dokumenty dotyczące postępowań sądowych związanych z wypłatą ubezpieczenia po zamachach na World Trade Center z 11 września 2001 roku – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Zły rok dla rynku M&A
czwartek, 03 stycznia 2019 10:01

Globalny rynek fuzji i przejęć (M&A) osiągał gorsze wyniki od przewidywanych przez bezprecedensowy kolejny z rzędu piąty kwartał, w efekcie czego 2018 był rokiem, w którym odnotowano najgorsze wyniki w zakresie transakcji połączeń i przejęć od 2008 r. i pierwszym, w którym przejmujący odnotowali najgorsze wyniki przez wszystkie 4 kwartały – wynika z najnowszych danych opublikowanych w kwartalnym monitorze wyników transakcji Willis Towers Watson (WTW).

Badanie M&A przeprowadzone przez WTW przy współpracy z Cass Business School przedstawia przegląd zrealizowanych transakcji o wartości powyżej 100 mln USD oraz wyniki notowań ceny za jedną akcję spółki przejmującej w porównaniu z indeksem MSCI World Index*. Na podstawie danych ustalono, że przez okres jednego roku podmioty przejmujące osiągały wyniki gorsze od wyznaczonych w indeksie o 2,8 punkty procentowe.

Add a comment

Więcej…
 
CMA: Kary za lojalność
czwartek, 03 stycznia 2019 09:57

Na rynku brytyjskim podmioty oferujące konta oszczędnościowe, kredyty hipoteczne, ubezpieczenia, umowy telefonii komórkowej i internetu szerokopasmowego obciążają klientów „karą za lojalność” na sumę ok. 4 mld funtów rocznie – stwierdził tamtejszy urząd ds. konkurencji i rynku (CMA).

Add a comment

Więcej…
 
Moody’s: Wielkie grupy obronią zysk
czwartek, 03 stycznia 2019 09:56

Sądząc po wynikach finansowych w I połowie roku fiskalnego 2018, trzy największe grupy ubezpieczeniowe z sektora majątkowego w Japonii prawdopodobnie utrzymają rentowność przez cały rok fiskalny kończący się 31 marca 2019 – przewiduje agencja Moody’s.

Add a comment

Więcej…
 
FirstRand: Między innymi ubezpieczenia
środa, 02 stycznia 2019 09:46

Południowoafrykański bank FirstRand Ltd. naśladuje Amazon.com Inc w szerokości oferty cyfrowej, która będzie obejmować wszystko, od ubezpieczeń po usługi hydrauliczne. W ten sposób największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy Afryki chce zyskać nowe źródła przychodów.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 523

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Clyde & Co: Dostęp do innowacji motywem fuzji i przejęć

W globalnym sektorze ubezpieczeniowym w 2018 r. liczba fuzji i przejęć wzrosła o 9% wskutek starań ubezpieczycieli o uzyskanie większego dostępu...


czytaj dalej

Japonia: Rozważane obowiązkowe ubezpieczenie rowerzystów

Powołana przez rząd komisja ekspercka rozpoczęła dyskusję o tym, jaki charakter powinna mieć rekompensata za szkody związane z wypadkiem...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jedno potknięcie nie zmienia całości obrazu

Przez ostatnich kilka lat sektor ubezpieczycieli solidnie zapracował na opinię skutecznego lobbysty parlamentarnego. I choć przebieg niedawnej...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Generali większościowym udziałowcem Bezpieczny.pl

Generali Polska nabyło 51% udziałów spółki Bezpieczny.pl – firmy technologicznej zajmującej się internetową sprzedażą ubezpieczeń, właściciela...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook