feed-image -

Świat


Talanx: Historyczny zysk
poniedziałek, 20 marca 2017 09:51

W roku obrotowym 2016 Grupa Talanx odnotowała zysk netto na poziomie 907 mln euro, co w porównaniu z 734 mln euro uzyskanymi w 2015 r. oznacza wzrost rok do roku o 23,6%.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej
poniedziałek, 20 marca 2017 09:46

Na stanowisko dyrektora finansowego Allianz został powołany Giulio Terzariol. Zastąpi on Dietera Wemmera, którego kontrakt wygasa z końcem 2017 r. Terzariol przez siedem lat był dyrektorem finansowym Allianz Life w USA.

Add a comment

Więcej…
 
Emiraty: Prognoza wzrostu rynku
poniedziałek, 20 marca 2017 09:46

Przewiduje się, że branża ubezpieczeniowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich wzrośnie w 2017 r. o ok. 10%, do 48 mld dirhemów (13 mld dol.) z 44 mld dirhemów w ub.r.

Add a comment

Więcej…
 
Filipiny: Mikroubezpieczenia rosną
piątek, 17 marca 2017 09:34

Na Filipinach branża mikroubezpieczeń w 2016 r. odnotowała wzrost składki przypisanej brutto o 20%, do 5,4 mld peso filipińskich (107,4 mln dol.), z 4,5 mld peso w 2015 r. – podał filipiński komisarz ubezpieczeniowy Dennis Funa.

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall Polska: Rewolucja w modelowaniu katastroficznych ryzyk OC
czwartek, 16 marca 2017 09:59

Po 3 latach prac Lloyd’s we współpracy ze specjalistyczną aktuarialną firmą Arium, opublikował raport na temat nowej, rewolucyjnej metody modelowania katastroficznych ryzyk OC – pisze Michał Molęda, Leadenhall Polska, specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Odwołując się do danych historycznych o ponad 380 tys. szkód OC o łącznej wartości przekraczającej 9 bilionów USD, eksperci zaprezentowali nowatorski, dużo bardziej precyzyjny niż dotychczasowy, sposób analizy kumulacji ryzyka odpowiedzialności cywilnej dla dowolnego portfela ubezpieczeń OC. Do tej pory z takich modeli rynek ubezpieczeniowy i reasekuracyjny mógł korzystać tylko w odniesieniu do analizy katastroficznych szkód majątkowych powodowanych przez powodzie lub trzęsienia ziemi. Jest to milowy krok w możliwościach rozpoznawania rzeczywistej ekspozycji na ryzyka odpowiedzialności cywilnej w gospodarce.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: Wyniki za rok 2016
środa, 15 marca 2017 09:45

W ubiegłym roku Grupa Euler Hermes uzyskała przychód w wysokości 2570 mln euro. Wskaźnik zespolony netto uplasował się na poziomie 79,8%. Dochód operacyjny ubezpieczyciela sięgnął 373 mln euro, natomiast dochód netto wyniósł 287 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Czy Buffett kupi AIG?
wtorek, 14 marca 2017 09:44

Analitycy z Keefe, Bruyette & Woods (KBW) sugerują, że Berkshire Hathaway powinien nabyć ubezpieczeniowego giganta AIG, który za IV kw. 2016 r. odnotował stratę przekraczającą 3 mld dol. Pod kierownictwem Petera Eastwooda, szefa Berkshire Hathaway Specialty Insurance (i byłego dyrektora generalnego działu majątkowego AIG Americas) AIG byłaby znacznie bardziej stabilna i dużo więcej warta niż samodzielnie – dowodzi Meyer Shields z zespołem.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: FinTech w debacie europejskiej
poniedziałek, 13 marca 2017 09:55

Sektor FinTech może spodziewać się regulacji prawnych na poziomie europejskim. Komitet Prawno-Polityczny Eurofinas uczestniczy w debacie europejskiej na ten temat, inspirowanej między innymi raportem członkini Komisji ds. Gospodarczych i Monetarnych Parlamentu Europejskiego – Cory van Nieuwenhuizen, dotyczącym sektora FinTech oraz jego wpływu na przyszłość branży finansowej.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Uniwersytet w walce z cyberprzestępczością
poniedziałek, 13 marca 2017 09:54

Australia zaoferuje pierwszy na świecie kurs uniwersytecki zwalczania cyberprzestępczości, przeznaczony dla analityków wywiadu.

Add a comment

Więcej…
 
UE: Nęcenie firm finansowych po Brexicie
piątek, 10 marca 2017 09:46

Ciało strzegące prawidłowości praktyk na rynku Unii Europejskiej sprawdza sposoby powstrzymania krajowych regulatorów przed nieuczciwym konkurowaniem ze sobą o przyciągnięcie firm z Wlk. Brytanii po Brexicie do swoich centrów finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 461

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy