feed-image -

Reklama

Świat


Aviva: Maurice Tulloch nowym CEO
wtorek, 05 marca 2019 09:47

4 marca Aviva plc ogłosiła, że Maurice Tulloch objął stanowisko Chief Executive Officera (CEO). Nominacja weszła w życie z dniem ogłoszenia.

Add a comment

Więcej…
 
Anbang: Kontrola komisji przedłużona o rok
poniedziałek, 04 marca 2019 09:53

Chiński nadzór bankowy i ubezpieczeniowy (China Banking and Insurance Regulatory Commission) ogłosił, że przedłuża kontrolę nad Anbang Insurance Group Co. Ltd. o jeden rok, do 22 lutego 2020 r.

Add a comment

Więcej…
 
SCOR: Wzrost zysku po niedoszłym przejęciu
poniedziałek, 04 marca 2019 09:53

Francuski reasekurator SCOR, w ubiegłym roku będący celem przejęcia przez rywala Covea, które nie doszło do skutku, odnotował za 2018 r. wzrost zysku netto pomimo straty w IV kw. spowodowanej ciągiem katastrof naturalnych.

Add a comment

Więcej…
 
KPMG: Brytyjski skok, światowy spadek
piątek, 01 marca 2019 09:44

Inwestycje w firmy z sektora insurtech w Wielkiej Brytanii w 2018 r. wzrosły o blisko 20%, podczas gdy globalny poziom tego typu inwestycji obniżył się prawie o połowę – wskazuje raport KPMG.

Insurtechy z siedzibą w Wielkiej Brytanii przyciągnęły aktywność inwestycyjną na ponad 1 mld dol. w całym 2018 r., podczas gdy w 2017 r. było to 792 mln dol. – przytacza dane portal Intelligent Insurer. Tymczasem ogółem na świecie w ub.r. nastąpił ostry spadek inwestycji insurtechowych, do poziomu 5,7 mld dol., i to pomimo 13 transakcji o wartości powyżej 100 mln dol. każda, jakie miały miejsce globalnie.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Większość firm traci na transakcjach zbycia
czwartek, 28 lutego 2019 09:45

Ponad połowa firm przeprowadzających transakcje zbycia od 2010 r. straciła na wartości dla akcjonariuszy, zgodnie z indeksem Divestment Performance Monitor (DPM), prowadzonym przez Willis Towers Watson (WTW) we współpracy z Cass Business School. Nowa światowa baza danych analizuje kursy akcji firm sprzedających aktywa, od 6 miesięcy przed ogłoszeniem o zbyciu aż do 6 miesięcy po zakończeniu transakcji zbycia.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Zysk obciążony kosztem IPO i katastrof
czwartek, 28 lutego 2019 09:44

Zysk netto francuskiej AXA, drugiego największego ubezpieczyciela europejskiego, spadł ostro w rezultacie obciążeń związanych z pierwszą ofertą publiczną w USA i ciągu naturalnych katastrof.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Nowy produkt dla funduszy emerytalnych
czwartek, 28 lutego 2019 09:44

26 lutego Willis Towers Watson (WTW) ogłosił, że zaangażowany kapitał funduszu Secure Income Fund (SIF) osiągnął wartość miliarda funtów. Sukces SIF skłonił firmę do zaoferowania nowego funduszu.

Add a comment

Więcej…
 
IEEFA: Instytucje finansowe wycofują się z węgla
środa, 27 lutego 2019 09:48

Już ponad 100 dużych światowych instytucji finansowych przyjęło polityki ograniczające finansowanie węgla – wynika z nowego raportu Instytutu Ekonomii Energii i Analiz Finansowych (IEEFA).

- Nasz raport pokazuje, że ograniczenia w finansowaniu węgla pojawiają się coraz częściej na całym świecie, od Nowego Jorku po RPA, od Brazylii po Japonię – mówi Tim Buckley, dyrektor IEEFA i autor raportu. – Ze względów wizerunkowych, ekologicznych i finansowych węgiel energetyczny staje się toksycznym aktywem dla globalnych inwestorów – dodaje.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Ceny ubezpieczeń nadal wzrastają
wtorek, 26 lutego 2019 09:43

Z opublikowanego przez Marsh cyklicznego raportu Global Insurance Market Index wynika, że w IV kwartale 2018 roku średnie ceny ubezpieczeń wzrosły o 2%. Był to największy wzrost od 2012 r. oraz w ostatnich pięciu kwartałach.

Raport wskazuje, że w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku po raz pierwszy wszystkie regiony na świecie odnotowały wzrost stawek ubezpieczeniowych w tym samym kwartale. Region Pacyfiku odnotował największy wzrost cen (ponad 10%), utrzymując tendencję wzrostową z siedmiu ostatnich kwartałów. W Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej i Ameryce Łacińskiej odnotowano natomiast wzrost stawek na poziomie minimum 1%.

Add a comment

Więcej…
 
Chubb: Nadmierna pewność gotowości cybernetycznej
poniedziałek, 25 lutego 2019 09:36

Istnieje znaczna rozbieżność postrzegania między cyberświadomością a cybergotowością wśród małych i średnich przedsiębiorstw w niektórych krajach regionu Azji i Pacyfiku – pokazuje ankieta Chubb.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 529

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook