feed-image -

Świat


Atradius: Azja stabilna mimo spowolnienia
piątek, 17 lutego 2017 09:52

Mimo niższego tempa wzrostu gospodarczego wśród azjatyckich tygrysów i w Państwie Środka utrzymuje się umiarkowane bądź niskie ryzyko kredytowe – wynika z najnowszej edycji raportu Atradius Country Report. W raporcie zawarto rating oraz analizy dla 11 krajów regionu, omawiając najważniejsze czynniki mogące mieć wpływ na relacje handlowe z azjatyckimi kontrahentami.

Add a comment
Więcej…
 
Europa: Prawie 1 bln euro odszkodowań i świadczeń w 2015 r.
piątek, 17 lutego 2017 09:51

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Federację Firm Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Insurance Europe, ubezpieczyciele europejscy wypłacili w 2015 r. w sumie 975 mld euro z tytułu odszkodowań i świadczeń, co przekłada się na 2,7 mld euro dziennie. Według danych opublikowanych w sprawozdaniu rocznym „Dane o ubezpieczeniach europejskich”, branża ubezpieczeniowa w Europie, mimo niekorzystnych warunków gospodarczych, wypłaciła o 1,6% więcej niż w 2014 r. Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Lloyd’s of London wprowadza prohibicję
czwartek, 16 lutego 2017 09:38

Dla pracowników Lloy’'s of London skończyły się czasy trzygodzinnych lunchów z pięcioma butelkami wina. Rynek przekazał 800 pracownikom, że picie alkoholu w godzinach 9-17.00 jest zabronione – podało bbc.com.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Re: Straty katastroficzne najwyższe od czterech lat
środa, 15 lutego 2017 09:40

Szacunki strat ubezpieczonych wynikających z dużych katastrof naturalnych w 2016 r. sięgnęły 39,5 mld dol., poziomu najwyższego od 2012 r., kiedy straty rynku wyniosły 60 mld dol. – wynika z raportu Willis Re, działu reasekuracji Willis Towers Watson.

W 2016 r. nastąpiło odwrócenie trendu zmniejszania się strat ubezpieczonych obserwowanego w latach 2011–2015, kiedy straty ubezpieczone uległy zmniejszeniu ze 120 mld dol. do 23 mld dol. Straty gospodarcze były o wiele wyższe od strat ubezpieczonych, co dowodzi niskiej penetracji ubezpieczeniowej w określonych regionach dotkniętych katastrofami. Raport potwierdził 10 tys. ofiar śmiertelnych katastrof w 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Ryzyka Polityczne 2017 roku
wtorek, 14 lutego 2017 09:49

Z opublikowanej przez Marsh „Mapy Ryzyk Politycznych 2017” wynika, że do kluczowych ryzyk należą: antysystemowość, wzrost popularności partii nacjonalistycznych w Europie, spadek cen surowców , zagrożenie sukcesją stanowisk zarządczych w wybranych państwach, rosnący protekcjonizm, terroryzm, niepewność na rynkach wschodzących. Wszystkie te czynniki mogą powodować poważne dla firm konsekwencje i prowadzić do przerw w działalności, łańcuchu dostaw, powstawania nowych barier handlowych, niszczenia mienia, a nawet dodatkowych zagrożeń dla pracowników.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Między roszczeniami katastroficznymi a restrukturyzacją
wtorek, 14 lutego 2017 09:32

Munich Re, największy na świecie reasekurator, odnotował w IV kw. 2016 r. większy od oczekiwanego spadek zarobków, spowodowany wzrostem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych i trwającym nadal spadkiem cen.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz SE: Potrzebne zdyscyplinowane podejście
poniedziałek, 13 lutego 2017 09:48

Dyrektor generalny Allianz SE Oliver Baete ma 3 mld euro do wydania na akwizycje i szuka celu akwizycyjnego od Australii po Włochy. Według niektórych inwestorów i analityków, pośpiech w zawarciu transakcji byłby błędem.

Add a comment

Więcej…
 
Wlk. Brytania: AXA UK kontra Donald Trump
piątek, 10 lutego 2017 09:48

Zanim sąd uchylił nałożony przez prezydenta Donalda Trumpa zakaz wpuszczania do USA podróżnych z siedmiu krajów muzułmańskich, brytyjski oddział francuskiego ubezpieczyciela AXA podał, że jego polisy podróżne będą chronić tych, którzy spotkają się z odmową wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Add a comment

Więcej…
 
TIA Technology: Przejęcie spółki Assurator
piątek, 10 lutego 2017 09:47

TIA Technology przejęła Assurator – jedną z głównych firm wdrażających jej rozwiązania. Transakcja ta zwiększy zdolności usługowe TIA, zacieśni jej relacje z klientami oraz umocni jej pozycję w coraz bardziej konkurencyjnej i dynamicznie rozwijającej się branży.

Add a comment

Więcej…
 
Europa: Nowe ubezpieczenie od Ryanair i Europ Assistance
piątek, 10 lutego 2017 09:46

Klienci linii lotniczej Ryanair zyskają możliwość skorzystania z ubezpieczenia wielu podróży, nie dłuższych jednak niż 28 dni. Oferta ochronna została przygotowana we współpracy z Europ Assistance – podał serwis pasazer.com.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 457

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy