feed-image -

Świat


Meksyk: Silne trzęsienie ziemi
piątek, 08 września 2017 08:39

Na południowym wybrzeżu Meksyku doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku (PTWC) poinformowało, że możliwe są rozległe, niebezpieczne fale, których wysokość może przekroczyć 3 metry – podało rmf24.pl.

Add a comment

Więcej…
 
JLT: Akwizycja w Belgii przed Brexitem
czwartek, 07 września 2017 08:43

Jardine Lloyd Thompson (JLT) zakupił specjalistyczną firmę brokerską z siedzibą w Belgii. Motywem zakupu jest zapewnienie europejskim klientom nieprzerwanego i łatwego dostępu do doświadczenia i pojemności rynku londyńskiego po Brexicie.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Spadek akcji w przewidywaniu strat katastroficznych
środa, 06 września 2017 08:41

Akcje ubezpieczycieli z rynku londyńskiego Lloyd’s spadają pośród spekulacji, czy doznają strat w wyniku huraganu Harvey, który przetoczył się przez Houston, centrum amerykańskiej branży naftowej.

Add a comment

Więcej…
 
Best: Skutki tajfunu Hato
wtorek, 05 września 2017 08:48

Podlegający ocenie agencji ratingowej A.M. Best ubezpieczyciele majątkowi w Makau będą w stanie udźwignąć straty spowodowane przez tajfun Hato z umiarkowanym skutkiem dla zarobków, ale ograniczonym dla siły finansowej.

Add a comment

Więcej…
 
Europa: Bezpieczeństwo miejskie i jego koszta
poniedziałek, 04 września 2017 08:42

Europejskie miasta doświadczyły już ponad dziesięciu przypadków ataków terrorystycznych polegających na wjechaniu ciężarówką w tłum, co ostatnio miało miejsce w Barcelonie, a mimo to nie podejmują natychmiastowych kroków zmierzających do ograniczania ryzyka przez zmianę organizacji przestrzeni miejskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Angola: Aliança Seguros wdraża rozwiązanie TIA Solution
poniedziałek, 04 września 2017 08:41

Debiutująca na angolańskim rynku ubezpieczeniowym Aliança Seguros wybrała rozwiązanie TIA, aby skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Wyższy koszt trzęsienia ziemi sprzed roku
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:42

Ostateczne szacunki strat ubezpieczonych będących wynikiem trzęsienia ziemi o sile 6 stopni, jakiego doświadczyły środkowe Włochy 24 sierpnia 2016 r., zostały podwyższone do 108 mln euro – podaje PERILS, niezależna firma gromadząca dane branżowe dotyczące ubezpieczeń katastroficznych.

Add a comment

Więcej…
 
QBE: Słabiej tylko na rynkach wschodzących
środa, 30 sierpnia 2017 08:43

Australijska grupa ubezpieczeniowa QBE w I poł. 2017 r. odnotowała solidny wzrost zysku pomimo zwiększonej szkodowości w dziale rynków wschodzących, gdzie współczynnik łączony wyniósł 110,8%. Tak słaby rezultat jest powodem stworzenia dwóch osobnych działów: Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej (zamiast jednego – rynków wschodzących).

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Pięć katalizatorów wzrostu i pięć zagrożeń
środa, 30 sierpnia 2017 08:42

Chociaż wzrost światowego PKB przyspieszył w pierwszej połowie 2017 r. do najwyższego poziomu od dwóch lat, to niektóre elementy napędzające rozwój gospodarczy na świecie nie są zsynchronizowane – ocenia Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Huragan Harvey może słono kosztować
wtorek, 29 sierpnia 2017 09:04

Huragan Harvey, który w miniony weekend uderzył w amerykański stan Texas, wyrządził ogromną liczbę szkód. Ich wartość jest jeszcze nieustalona.

Wstępne szacunki strat spowodowanych przez huragan w południowym Teksasie mówią o kwocie 24 mld USD z tytułu szkód wiatrowych. Problem w tym, że Harvey, który początkowo był huraganem czwartej kategorii pod względem siły wiatru (prędkość wiatru osiągała 209 km na godzinę), w sobotę wieczorem czasu polskiego stał się burzą tropikalną. Towarzyszące jej ulewne deszcze wywołały gigantyczną powódź, która może spowodować straty rzędu nawet 40 mld USD.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 477

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy