feed-image -

Reklama

Świat


VIG: Wyniki lepsze od zakładanych
piątek, 22 marca 2019 09:44

Według Vienna Insurance Group (VIG), wstępne wyniki za rok finansowy 2018 wskazują, że był to pomyślny okres dla grupy.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Zmiana pokoleniowa w zarządzie
piątek, 22 marca 2019 09:43

Niemiecki ubezpieczyciel i reasekurator Talanx dokonał zmiany pokoleniowej w zarządach swoich spółek.

Add a comment

Więcej…
 
Luksemburg stanie się przystanią dla 50 firm po brexicie
czwartek, 21 marca 2019 09:50

Około 50 firm zarządzania aktywami, ubezpieczycieli i innych firm finansowych wybrało Wielkie Księstwo Luksemburg na swoją siedzibę w Unii Europejskiej po brexicie.

Add a comment

Więcej…
 
Brexit: Ubezpieczyciele przygotowani na każdy scenariusz
środa, 20 marca 2019 09:38

Podczas gdy w parlamencie brytyjskim trwa spór o sposób wyjścia z sytuacji, agencja ratingowa AM Best uważa, że ubezpieczyciele z siedzibą w Wielkiej Brytanii są dobrze przygotowani na każdą ewentualność, bez względu na to, kiedy czy na jakich warunkach Wielka Brytania opuści UE.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Zyskowny rok
wtorek, 19 marca 2019 09:52

Miniony rok był dość udany dla Talanx. Wpływy grupy ze składek były wyraźnie wyższe od uzyskanych w roku poprzednim, podobnie zresztą jak jej zyski. I to mimo dość znaczących obciążeń z tytułu zdarzeń o charakterze katastroficznym.

- W 2018 roku wyznaczyliśmy kurs na przyszłość i dokonaliśmy znaczącego postępu operacyjnego.(…). Jesteśmy przekonani, że zrealizujemy plan na rok 2019 – powiedział prezes zarządu Talanx AG, Torsten Leue. – Jesteśmy też przekonani, że w ciągu najbliższych kilku lat Talanx stanie się jeszcze elastyczniejszą, zorientowaną na wzrost i rentowną firmą, co jest podkreślone w zaprezentowanej w październiku (ubiegłego roku – AM) strategii, która nakreśla jeszcze ambitniejsze cele – dodał.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch Ratings: Ratingi Avivy podtrzymane
wtorek, 19 marca 2019 09:41

15 marca agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła ocenę ratingową Aviva plc. i jej spółek zależnych.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Za 15 lat największym rynkiem ubezpieczeniowym będą Chiny
poniedziałek, 18 marca 2019 09:39

Rynki wschodzące pozostaną motorem wzrostu globalnej gospodarki i branży ubezpieczeniowej przez następną dekadę. Odzwierciedla to trwające przesuwanie ekonomicznej potęgi z Zachodu na Wschód.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Główne wskaźniki poszły w górę
piątek, 15 marca 2019 10:02

W ubiegłym roku Grupa Generali zanotowała poprawę najważniejszych wskaźników. Wynik operacyjny i finansowy netto były lepsze niż w 2017 roku. W górę poszedł też przypis składki brutto.

Z opublikowanego 14 marca raportu wynika, że zysk operacyjny Grupy Generali za 2018 roku wyniósł 4857 mln euro – o 3% więcej niż w 2017 r. Wkład w poprawę tego wskaźnika miały wszystkie linie biznesowe. Zysk netto wyniósł 2309 mln euro (+ 9,4% r/r), natomiast przypis składki brutto sięgnął  66,69 mld euro. Był to rezultat o  4,9% wyższy od uzyskanego w poprzednim roku.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Dochodowy region Azji
piątek, 15 marca 2019 09:54

Globalny ubezpieczyciel Allianz odnotował wzrost całorocznych zarobków w Azji. Całkowity zysk operacyjny w regionie w 2018 r. wzrósł o 30%, do 354 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance: Uczestnicy Cyber Barometru boją się zagrożeń w sieci
czwartek, 14 marca 2019 09:43

Badanie nastrojów konsumenckich na temat bezpieczeństwa cybernetycznego Cyber Barometr, przeprowadzone w 9 krajach na zlecenie Europ Assistance, wykazało, że 46% respondentów obawia się cyberprzestępczości. Zaniepokojenie zagrożeniami cyber wrasta do 49% wśród osób, którzy mają rodziców w podeszłym wieku, i do 54% dla badanych wychowujących dzieci.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 531

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook