feed-image -

Świat


Clyde & Co: Wzrost przez fuzje i przejęcia
piątek, 30 grudnia 2016 09:45

W 2017 r. głównymi czynnikami oddziałującymi na globalną branżę ubezpieczeniową i reasekuracyjną będą fuzje i przejęcia oraz Brexit – przewiduje zespół ds. ubezpieczeń w międzynarodowej firmie prawniczej Clyde & Co.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Bankructwa firm we Francji – kolejny spadek w 2017 r.
środa, 28 grudnia 2016 09:52

Nadchodzące wybory prezydenckie w kwietniu i w maju 2017 r. wywołują niepewność wśród francuskich przedsiębiorców. Mogą one wręcz przesunąć decyzje inwestycyjne na dalsze miesiące 2017 r. Ochrona kapitału inwestycyjnego przyniesie przynajmniej krótkoterminową korzyść dla firm. W 2016 r. dały się już zaobserwować pewne pozytywne symptomy. Na 2016 r. Coface przewiduje spadek bankructw o 3,8%, a w 2017 r. o kolejny 1%.

Add a comment

Więcej…
 
UE: Wykorzystanie Big Data nie zawsze i nie dla każdego?
środa, 28 grudnia 2016 09:34

Możliwości wykorzystania przez instytucje finansowe wielkich zbiorów danych (Big Data) mogą zostać ograniczone. Nad obostrzeniami zastanawia się Unia Europejska – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Popyt na ubezpieczenia non-life osłabnie
wtorek, 27 grudnia 2016 09:47

Spowolnienie gospodarcze w Chinach może osłabić popyt na ubezpieczenia non-life w najbliższym czasie. Jednocześnie próba deregulacji cen w komercyjnych ubezpieczeniach komunikacyjnych wraz z wprowadzeniem reformy VAT zmniejszą impet rozwojowy chińskich ubezpieczycieli sektora non-life – takie wnioski płyną z raportu agencji Fitch poświęconego perspektywie ubezpieczeń non-life w Chinach na 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Europejskie siedziby ubezpieczycieli
piątek, 23 grudnia 2016 09:49

Coraz większa liczba globalnych ubezpieczycieli rozważa przeniesienie się do Irlandii, a niektórzy mogą zdecydować się na ulokowanie swoich siedzib europejskich tam, zamiast w Wlk. Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
Insurance Europe: Małe możliwości inwestowania w infrastrukturę
czwartek, 22 grudnia 2016 09:34

Szukając dochodów w sytuacji niskich stóp procentowych, europejscy ubezpieczyciele coraz bardziej interesują się aktywami infrastrukturalnymi, ale możliwości są nieliczne. Z ankiety przeprowadzonej przez Insurance Europe, europejską federację ubezpieczeniową i reasekuracyjną, wynika, że oczekiwana jest intensyfikacja działań politycznych, zmierzających do odblokowania przyszłych potencjalnych inwestycji.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Włochy – przedstawienie musi trwać
czwartek, 22 grudnia 2016 09:28

Wpływ referendum konstytucyjnego we Włoszech i późniejszych wydarzeń, w tym dla Polski, zostały szczegółowo przeanalizowane w ostatnim badaniu Euler Hermes zatytułowanym „Italy: The show must go on”.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Straty katastroficzne w 2016 r.
środa, 21 grudnia 2016 09:54

Ponad 10 tys. osób straciło życie w wyniku katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka w 2016 r. Straty finansowe łącznie wyniosły co najmniej 158 mld dol. Straty ubezpieczone, szacowane na 49 mld dol., wzrosły o niemal 1/3 w porównaniu z 37 mld dol. w 2015 r., ale stanowiły niespełna 1/3 kosztów wynikłych z katastrof w ciągu roku.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Tragedia w Berlinie
wtorek, 20 grudnia 2016 09:44

19 grudnia na terenie jarmarku świątecznego przy placu Breitscheid w Berlinie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi. Obecny bilans* aktu terroru to 12 osób zabitych i 48 rannych.

Add a comment
Więcej…
 
Francja: Allianz przymierza się do lokalnego biznesu Generali
wtorek, 20 grudnia 2016 09:38

Niemiecki Allianz chce wzmocnić swoją pozycję we Francji, przejmując tamtejszą działalność Generali. Eksperci są jednak sceptycznie nastawieni co do powodzenia tych planów – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 454

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Donoria: Łukasz Moltzan nowym dyrektorem Biura Ubezpieczeń Osobowych

Łukasz Moltzan został nowym dyrektora Biura Ubezpieczeń Osobowych Donorii. Na tym stanowisku zastąpił Przemysława Gawlaka.

Menadżer jest od...


czytaj dalej

Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie...


czytaj dalej

Australia: Wzrost składek zdrowotnych

Rząd Australii zaakceptował 4,84% wzrost składek w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą płacić...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Nowi ludzie na nowe czasy

Miniony tydzień dopisał kolejne pozycje do i tak już długiej listy planowanych zmian w otoczeniu prawnym branży ubezpieczeniowej. A co ciekawe, z...


czytaj dalej

Finanse: Darby zainwestowała w obligacje Unilink

Należąca do Franklin Templeton Investments grupa Darby Private Equity ogłosiła finalizację inwestycji funduszu Darby Converging Europe Fund III...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy