feed-image -

Reklama

Świat


Munich Re: 15 mld USD ubezpieczonych strat klęskowych w I półroczu
środa, 31 lipca 2019 08:45

Ogólne globalne straty z tytułu klęsk żywiołowych, jakie miały miejsce w pierwszych sześciu miesiącach były niższe od wieloletniej średniej – wynika z danych zebranych przez Munich Re.

Add a comment

Więcej…
 
AXA XL: londyński zespół reasekuracji
wtorek, 30 lipca 2019 08:35

AXA XL ogłosiła trzy nominacje na wyższe stanowiska menedżerskie do swojego londyńskiego zespołu reasekuracji. Oprócz awansu Megan Kempe, do zespołu dołączą Nick Pascall i Conor Gaffney.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: pogłoski o przejęciu przesadne
poniedziałek, 29 lipca 2019 08:40

Francuski bank Natixis zaprzeczył, jakoby prowadził rozmowy w sprawie ewentualnej oferty przejęcia Coface, spółki zależnej zajmującej się ubezpieczaniem kredytów, w której Natixis ma ok. 41,7% udziałów.

Add a comment

Więcej…
 
Japonia: skandal ubezpieczeniowy na poczcie
czwartek, 25 lipca 2019 08:34

W czerwcu japoński nadzór nad sektorem usług finansowych wszczął śledztwo w działach ubezpieczeniowym i bankowym Poczty Japońskiej, które wielokrotnie sprzedawały nieodpowiednie ubezpieczenia i produkty inwestycyjne klientom w podeszłym wieku.

Add a comment

Więcej…
 
Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy
środa, 24 lipca 2019 08:33

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z obawy, że zaszkodzi to ich wizerunkowi – podaje francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Add a comment

Więcej…
 
Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta
wtorek, 23 lipca 2019 08:33

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na nowoutworzone stanowiska dyrektora ds. cybernetycznych.

Add a comment

Więcej…
 
Credendo: Przed nami wieprzowy kryzys?
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:46

Chiny są największym producentem wieprzowiny na świecie (co stanowi około 50% światowej produkcji, konsumpcji i inwentarza żywego), a wszelkie zakłócenia na tym rynku mogą znacząco wpłynąć na światowy przemysł trzody chlewnej i powiązane sektory. Przewiduje się, że w 2019 r. pogłowie świń zmniejszy się o 20% w porównaniu ze stanem z 2018 r. – głównie ze względu na konsekwencje afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: konsultacje zakończone, zaczyna się praca
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:45

Po zakończeniu 10-tygodniowego okresu konsultacji projektu „Przyszłość w Lloyd’s”, Lloyd’s potwierdził, że były one szerokie i przyniosły ponad 4000 sugestii i komentarzy uzyskanych od uczestników rynku, klientów i innych interesariuszy. Teraz rynek będzie pracować nad planem działań, a jednocześnie zacznie budować prototypy rozwiązań do wprowadzenia już na początku 2020 r.  

Add a comment

Więcej…
 
Sri Lanka: Nowoczesne ubezpieczenie dla biednego rolnictwa
czwartek, 18 lipca 2019 08:42

Aon zawiązał partnerstwo z organizacją walczącą z biedą i głodem Oxfam oraz insurtechowym start-upem Etherisc, w celu uruchomienia platformy dostarczającej ubezpieczenia rolne drobnym gospodarstwom na Sri Lance.

Add a comment

Więcej…
 
RPA: Ubezpieczyciel otwiera bank
czwartek, 18 lipca 2019 08:42

Południowoafrykański ubezpieczyciel Discovery potrzebował 1,5 mln roboczogodzin w ciągu czterech lat, aby zbudować bank. Rzuca on wyzwanie tradycyjnym bankom kredytowym w RPA, których historia sięga 1838 r., ale są one gotowe je podjąć.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 542

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook