feed-image -

Reklama

Świat


CAT: Żeby nie stopniały lody
piątek, 21 grudnia 2018 09:23

Przeciętna temperatura na świecie zmierza ku znacznemu przekroczeniu celu ustalonego w Porozumieniu Paryskim z 2015 r. dotyczącym ograniczania globalnego ocieplenia – wskazują analizy.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Ubezpieczenia pokryły ponad 50% strat katastroficznych
czwartek, 20 grudnia 2018 09:59

Według wstępnych szacunków z najnowszej sigmy Swiss Re, łączne straty gospodarcze spowodowane klęskami żywiołowymi i katastrofami spowodowanymi przez człowieka w 2018 roku wyniosą 155 miliardów dolarów (mld USD). Ponad połowę tej kwoty stanowić będą straty ubezpieczone.

Szacowana wartość globalnych strat ekonomicznych w 2018 r. jest ponad dwukrotnie większa niż w roku poprzednim (350 mld USD). Reasekurator obliczył, że globalne katastroficzne koszty ubezpieczone wyniosą 79 mld USD. To czwarta pod względem wielkości kwota strat pokrytych przez branżę ubezpieczeniową w historii sigmy Swiss Re, przewyższająca jednocześnie średnią roczną takich kosztów z poprzednich 10 lat.

Add a comment

Więcej…
 
OVB: Przejęcie wszystkich udziałów w Willemot NV
środa, 19 grudnia 2018 09:46

Działający w 14 krajach Europy OVB Holding Pośrednictwa Finansowego przejął wszystkie udziały w belgijskiej firmie maklerskiej Willemot NV. Akwizycja wpisuje się w europejską ekspansję OVB w ramach strategii korporacyjnej „OVB Evolution 2022”.

Add a comment

Więcej…
 
Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej
wtorek, 18 grudnia 2018 09:44

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Revolut: Licencja bankowa na Litwie
wtorek, 18 grudnia 2018 09:44

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie działalności w zakresie rachunków bieżących i oszczędnościowych oraz kredytów detalicznych i biznesowych. Bank centralny Litwy zapewnił Revolutowi akceptację nadzoru, dającą zezwolenie na działalność na terenie Unii Europejskiej.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Droższe ubezpieczenia dla firm
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:42

Ceny ubezpieczeń dla firm w USA wzrosły w III kw. 2018 r. o ponad 2% r/r – podaje Willis Towers Watson w raporcie „Commercial Lines Insurance Pricing Survey”.

Add a comment

Więcej…
 
EIOPA: Sektor ubezpieczeniowy odporny na wstrząsy katastroficzne
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:41

14 grudnia Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował wyniki czwartych testów warunków skrajnych (stress-testy) dla europejskiego sektora ubezpieczeń i reasekuracji. Badanie potwierdziło wrażliwość sektora na rynkowe wstrząsy, pokazując jednocześnie, że pod względem kapitałowym jest on na nie przygotowany.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi
piątek, 14 grudnia 2018 09:28

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z Londynu.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Dyrektor woli start-upa
czwartek, 13 grudnia 2018 09:53

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na Amerykę Płn.

Add a comment

Więcej…
 
UE: Stop nieuczciwym praktykom firm technologicznych
środa, 12 grudnia 2018 09:32

Unijni ustawodawcy uzgodnili, że zajmą twardsze stanowisko wobec technologicznych gigantów, takich jak Google, Amazon i Apple, w nowym prawodawstwie mającym na celu ograniczenie nieuczciwych praktyk biznesowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 523

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook