feed-image -

Świat


TIA Technology: Pierwsze biuro w Afryce
czwartek, 09 lutego 2017 09:46

Firma TIA Technology ogłosiła, że otwiera pierwsze biuro w Afryce. Znajduje się ono w Johannesburgu w RPA i będzie odpowiadać za wsparcie technologiczne w branży ubezpieczeniowej na całym kontynencie. Stanowisko menedżera obszaru w regionie Afryki objął Tian Horn, dotychczas dyrektor zarządzający w Roundcube South Africa.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Nabycie irlandzkiej spółki zależnej
czwartek, 09 lutego 2017 09:43

Allianz zawarł porozumienie o nabyciu pozostałych 33,5% udziałów w Allianz Irish Life Holdings (AILH), nienależących jeszcze do Grupy Allianz.

Add a comment

Więcej…
 
Japonia: Podwyżka składek w ubezpieczeniach na życie
środa, 08 lutego 2017 09:51

Kilka japońskich firm ubezpieczeń na życie jest gotowych pójść za przykładem Nippon Life Insurance i w najbliższych miesiącach podnieść składki za polisy typu oszczędnościowego w warunkach trudnych dla ubezpieczeń o stałym przychodzie.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Zysk Talanx wyższy od zakładanego
środa, 08 lutego 2017 09:47

Ze wstępnych danych wynika, że w 2016 roku Talanx odnotował wyższe zyski od wcześniej zakładanych. Spółka planuje zarekomendowanie dywidendy w wysokości 1,35 euro na akcję – podał stooq.pl za ISBNews.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Sinosure ubezpieczy kredyt nabywczy JA Solar
wtorek, 07 lutego 2017 09:37

Firma JA Solar, jeden z największych na świecie producentów wysoko wydajnych produktów energii słonecznej, ogłosiła, że China Export & Credit Insurance Corporation Sinosure udzieliła ubezpieczenia kredytu dla nabywcy jej eksportowanych modułów o łącznej mocy około 300 MW. Nabywcą jest wielonarodowy koncern energetyczny Enel w Brazylii, a całkowita kwota objęta ubezpieczeniem sięgnęła 145 milionów dolarów.

Add a comment

Więcej…
 
Wlk. Brytania: Rekord cenowy ubezpieczeń komunikacyjnych
wtorek, 07 lutego 2017 09:36

Składki za ubezpieczenia komunikacyjne w Wlk. Brytanii w IV kw. 2016 r. osiągnęły rekordowy poziom, rosnąc o ponad pięciokrotność wskaźnika inflacji w 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
JLT: Twardszy rynek ubezpieczeń lotniczych
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:38

Rynek ubezpieczeń lotniczych skurczył się znacznie w 2016 r. Ubezpieczyciele starali się zmniejszyć ekspozycję na kontrakty przynoszące straty i poprawić rentowność underwritingu.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Prognozy ekonomiczne na rok 2017
piątek, 03 lutego 2017 09:38

Pomimo ekonomicznych i politycznych zaburzeń dotyczących niepewności co do zmiany modelu gospodarki chińskiej, Brexitu oraz niespodziewanego wyniku amerykańskich wyborów prezydenckich, ogólnoświatowy wzrost PKB powinien na koniec roku 2016 utrzymywać się na poziomie +2,5%. W 2017 r. stopa wzrostu światowego PKB powinna wynieść +2,8%, co oznacza jednak, że już siódmy rok z rzędu pozostanie ona niższa od +3% – przewidują eksperci Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
IFJ: Ubezpieczenie dla dziennikarzy
piątek, 03 lutego 2017 09:37

Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy (IFJ) połączyła siły z firmą ubezpieczeniową Isle of Man Assurance Limited (IoMA), aby zaoferować ochronę ubezpieczeniową wszystkim pracownikom mediów, bez ograniczeń w żadnym regionie świata, włącznie ze strefami działań wojennych.

Add a comment

Więcej…
 
A.M. Best: Na Zachodzie bez zmian… do czasu
czwartek, 02 lutego 2017 09:42

Jakość kredytowa zachodnioeuropejskich ubezpieczycieli i reasekuratorów w ciągu ostatnich 12 miesięcy była stabilna, pomimo trudnego okresu niskich dochodów z inwestycji, konkurencyjnego otoczenia, zwłaszcza dla reasekuratorów z nadmiarem pojemności i problemów ze spełnieniem oczekiwań udziałowców – wynika z raportu agencji ratingowej A.M. Best.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 457

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy