feed-image -

Świat


Chiny: Ułatwienie ekspansji zagranicznej dla wielkich
piątek, 10 marca 2017 09:02

Chiński regulator rozważa zmianę przepisów, tak aby największym i najbardziej wypłacalnym firmom ułatwić ekspansję zagraniczną, podczas gdy mniejsi, bardziej obciążeni ryzykiem ubezpieczyciele podlegaliby surowszym ograniczeniom.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: Przeszkody dla rozwoju rynku cyberubezpieczeń
czwartek, 09 marca 2017 09:55

Mimo rosnącego znaczenia ryzyk cybernetycznych, nabywcy ubezpieczeń nie rozumieją w pełni znaczenia ochrony. Jednocześnie ubezpieczyciele zachowują ostrożność co do udzielania ochrony na dużą skalę.

Powody braku odpowiedniości między źródłem organicznego wzrostu dla ubezpieczycieli a tym, co mogłoby stać się zasadniczym narzędziem wypełnienia potencjalnie dużej luki w ochronie ryzyka wyszczególniono w raporcie Deloitte zatytułowanym „Złamanie kodu cyberubezpieczeń”. Raport ostrzega, że jeśli ochrona przed cyberryzykami nadal będzie spostrzegana przez wielu nabywców jako „niewystarczająca, niepewna, nadmiernie skomplikowana i zbyt kosztowna”, branża ubezpieczeniowa może przegrać z alternatywnymi rynkami, które gotowe będą wypełnić powstałą próżnię.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Planowane opuszczenie Holandii
wtorek, 07 marca 2017 09:31

Największy ubezpieczyciel Włoch, Generali realizuje plan cięcia kosztów na swoich słabszych rynkach i zwiększania zysku.

Add a comment

Więcej…
 
FCA i OSC: Pomoc firmom fintechowym
poniedziałek, 06 marca 2017 10:04

Brytyjski i kanadyjski regulator podpisali porozumienie w sprawie ułatwiania firmom technologii finansowych rozszerzania działalności wzajemnie na swoich rynkach.

Add a comment

Więcej…
 
China Re: Ostrzeżenie dla inwestorów
piątek, 03 marca 2017 09:15

China Reinsurance Corporation przyznała, że jej zysk netto za 2016 r. do podziału między akcjonariuszy może być niższy o 30–35% w porównaniu z zyskiem za 2015 r.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Hyperion partnerem Manchester City
czwartek, 02 marca 2017 09:50

Brytyjska grupa ubezpieczeniowa Hyperion, do której należy polski broker Donoria, nawiązała współpracę z City Football Group, właścicielem piłkarskiego klubu Manchester City. Dzięki temu rozwiązania oferowane przez Hyperiona będą mogli sprawdzić najlepsi piłkarze świata.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Akwizycje wykluczone
czwartek, 02 marca 2017 09:49

AXA osiągnęła „wielkość krytyczną” i wyklucza duże akwizycje – powiedział dyrektor generalny francuskiego ubezpieczyciela, Thomas Buberl.

Add a comment
Więcej…
 
Leadenhall Polska: Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń na życie na Łotwie
środa, 01 marca 2017 10:00

W lutym tego roku Leadenhall Underwriting Ltd. we współpracy z Leadenhall Polska rozpoczął sprzedaż terminowych ubezpieczeń na życie w Lloyd’s na Łotwie.

Add a comment

Więcej…
 
KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech
wtorek, 28 lutego 2017 09:57

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata również w 2017 r. – wynika z raportu KPMG z globalnej analizy inwestycji w fintech.

W bieżącym roku większość inwestycji w insurtech prawdopodobnie skupi się na firmach specjalizujących się w poszczególnych ogniwach łańcucha wartości, taki jak dystrybucja, underwriting, likwidacja szkód i obsługa klienta – przytacza za raportem KPMG Insurance Journal. Niektórzy inwestorzy mogą jednak pójść w kierunku wskazanym przez Lemonade i Trov, dwa podmioty określone przez KPMG jako cyfrowi pionierzy dostarczania pełnej obsługi ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis
wtorek, 28 lutego 2017 09:47

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce sfinalizuje proces automatyzacji typu „end-to-end”. Rozwiązanie Allfinanz Interview Server opracowane przez Munich Re Automation Solutions umożliwia w pełni elektroniczną obsługę wniosków klientów przy jednoczesnym usprawnieniu procesów wewnętrznych realizowanych przez dany podmiot. Pozwoli to obniżyć koszty i utrzymać przychody na odpowiednim poziomie.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 461

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy