feed-image -

Świat


Marsh: Stawki ubezpieczeniowe zaczęły rosnąć
środa, 28 lutego 2018 09:33

Z najnowszego raportu Marsh „Global Insurance Market Index: Q4 2017”* wynika, że w ostatnich trzech miesiącach ub.r. stawki ubezpieczeniowe wzrosły po raz pierwszy od I kwartału 2013 roku. Zdaniem autorów dokumentu, wzrost w dużej mierze wynika z globalnych stawek ubezpieczeń majątkowych, na które wpłynęły katastrofy z trzeciego kwartału.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Siła zdywersyfikowanego modelu biznesowego
wtorek, 27 lutego 2018 09:30

Swiss Re odnotował stratę w reasekuracji majątkowej i wypadkowej (P&C Re) oraz rozwiązaniach dla przedsiębiorstw, podczas gdy segment reasekuracji życiowej i zdrowotnej (L&H Re) pomógł uniknąć straty dla całej grupy w 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
InsurePal: Model ubezpieczeń zmieniający zasady gry
poniedziałek, 26 lutego 2018 09:41

Insurtechowy start-up InsurePal pracuje nad platformą ubezpieczeniową, która ma zrewolucjonizować model selekcji ryzyk i zapobiegania oszustwom dzięki produktom ubezpieczeniowym opartym na dowodzie społecznym.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Insurtechowe rozwiązanie dla MSP
poniedziałek, 26 lutego 2018 09:41

Zurich Insurance uruchomił ZurichEmpresas.es – nowy, cyfrowy kanał dystrybucji, który początkowo będzie dostarczać rozwiązania ubezpieczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw w Hiszpanii.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Ubezpieczeniowy konglomerat pod kontrolą władz
poniedziałek, 26 lutego 2018 09:33

Prezes chińskiego konglomeratu ubezpieczeniowo-inwestycyjnego Anbang Wu Xiaohui został usunięty ze stanowiska za przestępstwa gospodarcze, a kontrolę nad firmą przejmują państwowe organy nadzorcze – poinformowała w piątek chińska komisja regulacji ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Pierwszy roczny zysk powyżej 6 mld euro
piątek, 23 lutego 2018 09:38

Stabilne dochody i zyski na rekordowym poziomie – to najważniejsze elementy podsumowania osiągnięć finansowych AXA uzyskanych w ubiegłym roku.

Z przedstawionego 22 lutego raportu francuskiego ubezpieczyciela wynika, że jego podstawowy zysk po raz pierwszy przekroczył barierę 6 mld euro (5,69 mld euro rok wcześniej, +6% r/r). AXA uzyskała identyczne, historyczne osiągnięcie w przypadku zysku netto (6,21 mld euro vs. 5,83 mld euro przed rokiem, +7% r/r). – Wszystkie główne obszary geograficzne przyczyniły się do tego osiągnięcia – podkreślił Thomas Buberl, CEO AXA.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Mapa Ryzyk Politycznych 2018 – napięcia i turbulencje
piątek, 23 lutego 2018 09:27

Ryzyko polityczne jest poważnym problemem dla przedsiębiorstw działających na rynkach międzynarodowych, na co wpływają głównie takie wydarzenia, jak m.in. kryzys rakietowy w Korei Północnej, trwające negocjacje w sprawie Brexitu czy protekcjonizm handlowy – wynika z najnowszej „Mapy Ryzyk Politycznych Marsh 2018”* stworzonej na podstawie danych z BMI Research. Interaktywna mapa ocenia kraje pod kątem stabilności politycznej i ekonomicznej, wskazując miejsca, gdzie ryzyko polityczne jest wysokie.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Szybka ścieżka dla nowych rozwiązań technologicznych
piątek, 23 lutego 2018 09:27

Lloyd’s, światowy rynek specjalistycznych ubezpieczeń i reasekuracji, ogłosił, że w II połowie 2018 r. uruchomi laboratorium innowacji – Innovation Lab. Inicjatywa będzie się koncentrować na projektowaniu rozwiązań technologicznych odpowiadających na specyficzne i szybko zmieniające się potrzeby rynku Lloyd’s.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz i AXA najbardziej innowacyjnymi ubezpieczycielami na świecie
czwartek, 22 lutego 2018 09:33

Dwóch ubezpieczycieli – Allianz i AXA – znalazło się w rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w 2018 roku, przygotowanym przez Boston Consulting Group.

Add a comment

Więcej…
 
Gartner: Ubezpieczyciele inwestują w nowe technologie
czwartek, 22 lutego 2018 09:21

Ze styczniowej analizy Gartnera wynika, że do końca 2018 roku 80% ubezpieczycieli powinno zainwestować we współpracę ze spółkami technologicznymi. W ten sposób zakłady będą mogły uzupełnić własne strategie cyfrowego rozwoju i zabezpieczyć pozycje konkurencyjne – informuje ObserwatorFinansowy.pl.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 495

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook