feed-image -

Reklama

Świat


Aviva: Wyścig do azjatyckich aktywów
poniedziałek, 30 września 2019 08:45

Niemiecki Allianz oraz japońskie Nippon Life i grupa MS&AD (Mitsui Sumitomo Insurance Aioi Nissay Dowa Insurance) współzawodniczą z rywalami o zakup podmiotów brytyjskiej Avivy w Singapurze i Wietnamie. Prawdopodobna wartość transakcji sięga 2,5 mld dol. Kanadyjskie Sun Life Financial oraz Manulife Financial Corp również są zainteresowane.

Add a comment

Więcej…
 
„Forbes”: Generali najlepszą globalną grupą ubezpieczeniową
poniedziałek, 30 września 2019 08:43

Generali zostało uznane przez „Forbesa” za najlepszą globalną grupę ubezpieczeniową. Zakład został najwyżej oceniony spośród wszystkich podmiotów z tego samego sektora sklasyfikowanych na liście „The World’s Best Regarded Companies” („Najlepiej oceniane firmy na świecie”), opracowanej przez „Forbesa” we współpracy z firmą Statista, specjalizującą się w analizach rynku i konsumentów.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Cyberryzyko wymaga stałego monitoringu i działań ze strony zarządów firm
piątek, 27 września 2019 08:45

Gdy zdarzenia cybernetyczne mogą powodować znaczne straty finansowe, utratę reputacji marki, spadek cen akcji i obniżenie ratingu kredytowego, sprawy cyberryzyka powinny się znaleźć wśród priorytetów członków zarządu. Wzrost liczby cyberataków sprawia, że zamiast o ich możliwość, należy raczej pytać o termin. Tymczasem przedsiębiorstwa niewiele robią, aby się na to przygotować. Aby osiągnąć odporność cybernetyczną, zarząd musi stale dążyć do poprawy strategii i procesów zarządzania cyberryzykiem – takie wnioski płyną z raportu Aon „Prepare for the expected: Safeguarding value in the era of cyber risk” („Przygotuj się na oczekiwane: Zabezpieczenie wartości w erze ryzyka cybernetycznego”).

Add a comment
Więcej…
 
Global Data: Potencjał zmniejszenia roszczeń odszkodowawczych
piątek, 27 września 2019 08:44

Aplikacje służące odzyskiwaniu rzeczy zaginionych, takie jak start-up Found, mają potencjał zmniejszenia liczby i wartości roszczeń ubezpieczeniowych – zauważa firma analityczna Global Data.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Sześć miesięcy wzrostu zysku i dyscypliny
czwartek, 26 września 2019 08:32

Zysk Lloyd’s przed opodatkowaniem w I półroczu 2019 r. wyniósł 2,3 mld funtów (na koniec czerwca 2018 r. było to 0,6 mld funtów) i wsparty był współczynnikiem łączonym na poziomie 98,8% (95,5% rok wcześniej) oraz przychodem z inwestycji w wysokości 2,3 mld funtów (0,2 mld funtów rok wcześniej).

Add a comment

Więcej…
 
WRN: Lotniczo-kosmonautyczne partnerstwo z Mitiga Solutions
środa, 25 września 2019 08:38

Willis Research Network (WRN) ogłosił nowe partnerstwo z Mitiga Solutions. W jego ramach oba podmioty zaoferują klientom z branży lotnictwa i kosmonautyki prognozę dotyczącą chmur pyłu wulkanicznego i burz piaskowych w celu optymalizacji zarządzania ruchem powietrznym.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Semprini na czele Swiss Re Corporate Solutions
środa, 25 września 2019 08:37

Działalnością Swiss Re Corporate Solutions we Włoszech pokieruje z siedziby w Mediolanie Francesco Semprini. Od 1 listopada 2019 r. będzie on odpowiedzialny za zarządzanie strategią, rozwojem i wydajnością włoskiego biznesu.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s of London: Szokujące wyniki ankiety na temat molestowania
środa, 25 września 2019 08:28

Ankieta przeprowadzona wśród 6 tys. uczestników prowadzonej przez Lloyd’s of London giełdy ubezpieczeniowej wykazała, że 8% ankietowanych w minionym roku było świadkami seksualnego molestowania na rynku ubezpieczeń – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Willis Towers Watson publikuje Przegląd Ryzyka Górniczego
wtorek, 24 września 2019 08:40

Pomimo istnienia niepewności w kluczowych obszarach zarówno w sektorze górniczym, jak i sektorze ubezpieczeniowym, które muszą zostać rozstrzygnięte, globalny sektor ubezpieczeń górniczych nie jest jeszcze prawdziwie twardym rynkiem ubezpieczeniowym – wynika z opublikowanego 23 września Przeglądu Ryzyka Górniczego za rok 2019 autorstwa Willis Towers Watson (WTW).

Add a comment

Więcej…
 
Indie: Ubezpieczenia ogólne rosną wraz z klasą średnią
poniedziałek, 23 września 2019 08:32

Oczekuje się, że rosnąca klasa średnia, wzrost świadomości co do konieczności ochrony i sprzyjające warunki regulacyjne będą napędzać rynek ubezpieczeń ogólnych w Indiach z 1,6 bln rupii (24 mld dol.) w 2017 r. do 2,9 bln rupii (40,1 mld dol.) w 2022 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 549

Digital Care: Piotr Kuszewski nowym członkiem zarządu

Z dniem 2 października do zarządu Digital Care dołączył Piotr Kuszewski. Rozszerzenie składu organu jest związane z ekspansją spółki na rynki...


czytaj dalej

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Niemcy: Zmiany w kierownictwie spółek Allianz

Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) i Allianz Deutschland AG ogłosiły zmiany w kierownictwie, które wejdą w życie 1 grudnia 2019 r.


czytaj dalej

WTW: Employee experience przyczynia się do sukcesu finansowego firmy

Nowe badanie Willis Towers Watson (WTW), zrealizowane przy wsparciu zaawansowanych narzędzi analitycznych, pokazało silny związek...
czytaj dalej

Unum Życie z tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019

Unum Życie zostało wyróżnione przez Kincentric tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019 w Polsce (Kincentric Best Employer). To już siódme takie...
czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Będzie trudniej o ochronę należności

Pogorszenie globalnej sytuacji gospodarczej i wzrost napięć w handlu międzynarodowym sygnalizowane przez członków Unii Berneńskiej może utrudnić...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook