feed-image -

Świat


Swiss Re: Straty katastroficzne w 2016 r.
środa, 21 grudnia 2016 09:54

Ponad 10 tys. osób straciło życie w wyniku katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka w 2016 r. Straty finansowe łącznie wyniosły co najmniej 158 mld dol. Straty ubezpieczone, szacowane na 49 mld dol., wzrosły o niemal 1/3 w porównaniu z 37 mld dol. w 2015 r., ale stanowiły niespełna 1/3 kosztów wynikłych z katastrof w ciągu roku.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Tragedia w Berlinie
wtorek, 20 grudnia 2016 09:44

19 grudnia na terenie jarmarku świątecznego przy placu Breitscheid w Berlinie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi. Obecny bilans* aktu terroru to 12 osób zabitych i 48 rannych.

Add a comment
Więcej…
 
Francja: Allianz przymierza się do lokalnego biznesu Generali
wtorek, 20 grudnia 2016 09:38

Niemiecki Allianz chce wzmocnić swoją pozycję we Francji, przejmując tamtejszą działalność Generali. Eksperci są jednak sceptycznie nastawieni co do powodzenia tych planów – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Decydujący krok w stronę transformacji działalności
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Przychód w wysokości 1930 mln euro, wskaźnik zespolony netto na poziomie 79,7%, dochód operacyjny w wysokości 292 mln euro oraz dochód netto w wysokości 226 mln euro – to sztandarowe osiągnięcia Grupy Euler Hermes za 3 kwartały 2016 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association: Ubezpieczalność problemem rynku cyberubezpieczeń
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Podczas gdy ubezpieczenie od ryzyka cybernetycznego stanowi ogromny nowy biznes dla branży, liczne problemy z ubezpieczalnością hamują obecnie rozwój tego rynku – stwierdzono w nowym raporcie Geneva Association.

Add a comment

Więcej…
 
Kupeg: Wszystkie udziały w rękach Delcredere Ducroire
piątek, 16 grudnia 2016 09:21

34% akcji Kupeg, które pozostawały dotąd w posiadaniu EGAP, zostało wykupionych przez Credimundi, belgijskiego ubezpieczyciela kredytów będącego akcjonariuszem większościowym pierwszej z firm. 12 grudnia akcje zostały przeniesione do belgijskiej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych Delcredere Ducroire, będącej spółką dominującą Credimundi. W ten sposób stała się ona jedynym udziałowcem Kupeg.

Add a comment

Więcej…
 
Moody’s: Kanadyjski rynek ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych
czwartek, 15 grudnia 2016 09:51

Perspektywa dla kanadyjskiego rynku ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych jest stabilna dzięki dużemu popytowi, silnej dyscyplinie underwritingu i solidnemu bilansowi – stwierdza Moody’s Investors Service. Jednak tym trendom przeciwdziała utrzymujący się niski poziom dochodów z inwestycji i potencjalna niestabilność wskutek katastrof.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Zakup australijskiego ubezpieczyciela podróży
środa, 14 grudnia 2016 09:51

Szwajcarska grupa ubezpieczeniowa Zurich zawarła porozumienie o nabyciu największego dostawcy ubezpieczeń podróżnych w Australii, Cover-More Group za 551 mln dol., realizując plan inwestowania na australijskim rynku.

Add a comment

Więcej…
 
IIS: Nikolaus von Bomhard w ubezpieczeniowym panteonie
wtorek, 13 grudnia 2016 09:48

International Insurance Society wybrało Nikolausa von Bomharda, prezesa Munich Re do ubezpieczeniowego panteonu – Insurance Hall of Fame – jako laureata w 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Insurtech częścią tradycyjnego świata ubezpieczeń
poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:50

Insurtech odgrywa rolę uzupełniającą w świecie tradycyjnych ubezpieczeń, choć w branży utrzymuje się niepewność co do jego funkcjonowania na szeroką skalę – stwierdza w swoim nowym raporcie Standard & Poor’s.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 454

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany...


czytaj dalej

Niemcy: Allianz planuje odkup akcji

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od...


czytaj dalej

Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem...


czytaj dalej

Concordia w górę, Aviva w dół

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy