feed-image -

Reklama

Świat


Insurwave: Blockchain w ubezpieczeniach morskich
wtorek, 05 czerwca 2018 08:53

Działa już komercyjnie pierwszy blockchain w wartej 30 mld dol. branży ubezpieczeń morskich.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa Howden: José Manuel González nowym dyrektorem generalnym
wtorek, 05 czerwca 2018 08:52

Howden Broking Group, należący do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Hyperion, ogłosił nominację José Manuela Gonzáleza na stanowisko dyrektora generalnego. Zmiana na tym stanowisku nastąpi 1 października. Do tego czasu José Manuel González będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora generalnego Howdena i przygotowywać się do nowej roli pod okiem Davida Howdena, dotychczasowego CEO Howden Broking Group.

Add a comment

Więcej…
 
A.M. Best: Ochrona danych może zaszkodzić
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:54

Z konieczności podporządkowania się RODO wynika, że ubezpieczyciele i reasekuratorzy muszą rozrzedzać pewne typy danych, jakie zgromadzili, co może obniżyć jakość underwritingu – stwierdza agencja A.M. Best.

Add a comment

Więcej…
 
BrandZ: Ping An najcenniejszą ubezpieczeniową marką świata
środa, 30 maja 2018 08:29

Trzy firmy ubezpieczeniowe zostały sklasyfikowane w opublikowanym 29 maja przez WPP i Kantar Millward Brown rankingu BrandZ, obejmującym 100 najcenniejszych marek świata.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Mniej umów życiowych ze składką jednorazową
wtorek, 29 maja 2018 08:32

UNIQA Insurance Group AG w I kwartale 2018 r. wykazała wzrost zgodny z przyjętą strategią. Składka przypisana, włącznie z częścią oszczędnościową w ubezpieczeniach na życie typu unit-linked, wzrosła o 1,6%, natomiast zysk przed opodatkowaniem uległ ponad dwukrotnemu zwiększeniu (+122,9%) – do 73,9 mln euro. Wlicza się tu jednorazowy dochód ze sprzedaży udziałów w Casinos Austria Aktengesellschaft, wynoszący 47,6 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej
piątek, 25 maja 2018 08:50

24 maja Komisja Europejska (KE) zaproponowała dokonanie korekt w przepisach Unii Europejskiej (UE) dotyczących ubezpieczeń pojazdów. Celem zmian jest podniesienie poziomu ochrony osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem pojazdów mechanicznych oraz zwiększenia praw ubezpieczonych.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Licencja dla brukselskiej spółki zależnej
piątek, 25 maja 2018 08:41

23 maja Lloyd’s poinformował o uzyskaniu licencji Narodowego Banku Belgii dla Lloyd’s Insurance Company (Lloyd’s Brussels). Nowa spółka zależna pozwoli Lloyd’s na generowanie ryzyk z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Obawy eksporterów z regionu Azji i Pacyfiku
piątek, 25 maja 2018 08:40

Według wielu szacunków tegoroczny globalny wzrost gospodarczy przyśpieszy do 3,2% PKB. Będzie to największy wzrost od 2011 r. Jednak szanse na jego utrzymanie w dłuższym okresie wydają się być mniejsze niż oczekiwano – uważają eksperci Atradius. Jako powód swojego pesymizmu analitycy ubezpieczyciela wskazują wzrost środków protekcjonistycznych Stanów Zjednoczonych oraz potencjalną wojnę handlową z krajami azjatyckimi.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Polski rynek jednym z motorów kwartalnych wzrostów
czwartek, 24 maja 2018 08:44

Według wstępnych danych pierwszy kwartał był udanym okresem dla Vienna Insurance Group (VIG). Udziałem grupy była poprawa wszystkich kluczowych wskaźników rok do roku, m.in. bardzo dobre wyniki biznesu w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Insurance Europe: Andreas Brandstetter nowym prezydentem
czwartek, 24 maja 2018 08:29

Andreas Brandstetter, piastujący od 2011 roku funkcję CEO UNIQA Versicherungen AG, został wybrany na nowego prezydenta Insurance Europe, Europejskiej Federacji Firm Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 505

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Aon: katastrofalny lipiec

Lipcowe susze i pożary w Europie przyniosą prawdopodobnie min. 3,5 mld euro start ekonomicznych. Wiele krajów doświadczyło pogorszenia warunków w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

NIK: Mosty pod lupą

W związku z zawaleniem się mostu we Włoszech pojawiają się pytania o stan techniczny obiektów mostowych w Polsce. A te, jak się okazuje, są w...


czytaj dalej

Ubea: Gdzie najtaniej w lipcu?

Porównywarka Ubea.pl przygotowała comiesięczny ranking najtańszych polis OC dla kierowców. Zestawienie przygotowywane jest od 2015 r. według...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook