feed-image -

Świat


Aon: Współpraca dyrektorów od ryzyka
środa, 01 lutego 2017 09:35

Aon plc ogłosił, że prezes grupy Steve McGill opuszcza firmę, by eksplorować nowe możliwości.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Allianz sonduje QBE Insurance
wtorek, 31 stycznia 2017 09:57

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz zwrócił się nieoficjalnie do największego australijskiego ubezpieczyciela QBE Insurance, by wysondować, czy byłby zainteresowany propozycją przejęcia.

Żadna cena akwizycji nie została jeszcze zaproponowana QBE przez Allianz – dowiedziała się agencja Reuters od swojego informatora. Z kolei niemiecka gazeta „Handelsblatt” w niedzielę 29 stycznia br. podała, że Allianz złożył ofertę 15 dol. austr. za akcję, co dawałoby wycenę QBE na sumę 20 mld dol. austr. (15,11 mld dol. amer.). Na poniedziałkowej sesji akcje QBE wzrosły o 4,7%, do 12,91 dol. austr. Allianz odmówił komentarza. QBE złożył oświadczenie, że nie prowadzi rozmów z Allianzem ani żadnym innym potencjalnym nabywcą.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Debiuty giełdowe w branży ubezpieczeniowej
poniedziałek, 30 stycznia 2017 09:36

Kilka podmiotów z branży ubezpieczeniowej przygotowuje się do złożenia pierwszej oferty publicznej na głównym parkiecie jednej z giełd – w Hongkongu, Szanghaju lub Shenzhen. Zaliczają się do nich firmy z sektora pośrednictwa, Jiang Tai Insurance Brokers i Datong Insurance Sales Agency, obie z siedzibą w Pekinie – informuje „China Securities Journal”.

Add a comment

Więcej…
 
IIS: Program certyfikacji uczelni
piątek, 27 stycznia 2017 10:20

International Insurance Society z siedzibą w Nowym Jorku zapowiedziało utworzenie Global Centres of Insurance Excellane (GCIE), programu certyfikacji mającego na celu wyłonienie uczelni wyróżniających się zarządzaniem ryzykiem i programami nauczania problematyki ubezpieczeniowej w formie pełnowymiarowych studiów akademickich i wzmocnienie ich związków z branżą ubezpieczeniową.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Co czeka Generali?
czwartek, 26 stycznia 2017 09:42

Gdy poprzednio rozeszły się pogłoski, że włoski ubezpieczyciel Assicurazioni Generali jest na sprzedaż, domniemany oferent, francuska AXA uznał, że taka kosztowna i skomplikowana transakcja nie ma najmniejszego sensu. Tym razem zainteresowanie wyraża jeszcze większy ubezpieczyciel, Allianz SE, prawdopodobnie w porozumieniu z Intesa Sanpaolo – podaje „La Stampa” cytowana przez agencję Bloomberg. Ten drugi podmiot oficjalnie potwierdził swoje zainteresowanie ubezpieczycielem.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Screen Protection dla klientów Wind Italy
czwartek, 26 stycznia 2017 09:41

Digital Care, firma specjalizująca się w usługach ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych, rozpoczęła współpracę z Wind Italy. W jej ramach od 9 stycznia włoski operator telekomunikacyjny oferuje usługę Screen Protection.

Add a comment

Więcej…
 
Czechy: Nowa postać w zarządzie VIG Re
środa, 25 stycznia 2017 09:49

Z dniem 1 marca do zarządu VIG Re dołączy Tomasz Rowicki. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
Sollers Consulting: Kolejne wdrożenie w Touring Assurances
wtorek, 24 stycznia 2017 09:49

Sollers Consulting kontynuuje współpracę z Touring Assurances z Grupy AXA Belgia w ramach nowej umowy ogólnej. Firma od 2015 roku wspiera ubezpieczyciela w jego transformacji biznesowej oraz we wdrożeniu nowego systemu IT – Guidwire PolicyCenter®, BillingCenter, DataHub, Info Center oraz wprowadza rozwiązania Alfresco i Scriptura.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Nabywanie technologii przez fuzje i przejęcia
poniedziałek, 23 stycznia 2017 09:44

Prawie 50% ubezpieczycieli spodziewa się w ciągu następnych trzech lat nabyć nowe technologie na drodze fuzji i przejęć – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Willis Towers Watson i Mergermarket.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej
piątek, 20 stycznia 2017 09:44

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga Mayrhubera, członka rady nadzorczej od grudnia 2002 r., który ustąpił ze stanowiska z końcem grudnia ub.r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 457

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy