feed-image -

Świat


USA: Pozew przeciwko firmom rodziny bin Ladena
wtorek, 18 kwietnia 2017 08:40

4,2 mld USD – takiej rekompensaty od saudyjskich firm powiązanych z rodziną Osamy bin Ladena domaga się kilkadziesiąt amerykańskich firm ubezpieczeniowych powiązanych z Travelers Cos.

Add a comment

Więcej…
 
Insurtech: Inwestycja w mikroubezpieczenia
piątek, 14 kwietnia 2017 08:28

Firma z sektora insurtech BIMA, z siedzibą w Sztokholmie, oferująca mikroubezpieczenia na rynkach wschodzących, uzyskała inwestycję w wysokości 16,8 mln dol. Inwestorem jest Axiata Digital, specjalizujący się w usługach cyfrowych podmiot należący do Axiata Group Berhad, jednej z największych w Azji grup telekomunikacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
ABI: Wypłaty z ubezpieczeń kredytu kupieckiego
czwartek, 13 kwietnia 2017 08:31

Ubezpieczyciele kredytów kupieckich wypłacali brytyjskim firmom w 2016 r. ponad 4 mln funtów tygodniowo, w sumie 210 mln funtów – podaje Stowarzyszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI).

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Siedem krajów w Europie zagrożonych wzrostem ryzyka terrorystycznego
środa, 12 kwietnia 2017 08:46

W najnowszej Mapie ryzyk politycznych, terrorystycznych i przemocy politycznej na 2017 rok eksperci Aon wskazują, w których krajach poszczególne zagrożenia są najwyższe oraz  które branże w największym stopniu są na narażone na te ryzyka.

W dokumencie zwrócono uwagę, że w ubiegłym roku doszło do 4151 ataków terrorystycznych na świecie. W 2015 r. odnotowano 3633 takie zdarzenia, co oznacza 14% wzrost ich liczby rok do roku. W krajach zachodnich ten odsetek był dużo wyższy i wyniósł 174% (96 wobec 35 ataków w 2015 roku). Zdaniem autorów opracowania, mimo iż zachodnie kraje odczuły istotny wzrost incydentów terrorystycznych, to jednak wciąż stanowią one mniej niż 3% wszystkich takich ataków na świecie. Z kolei w przypadku ataków terrorystycznych o podłożu komercyjnym w 2016 r. najczęstszymi ofiarami takich incydentów były koncerny paliwowe i gazowe. Aon prognozuje, że trend ten będzie miał swoją kontynuację także w tym roku.

Add a comment

Więcej…
 
Brexit: Opcja gibraltarska
środa, 12 kwietnia 2017 08:36

Skoro Wlk. Brytania opuszcza Unię Europejską, Gibraltar, brytyjskie terytorium zamorskie, może przyciągnąć firmy ubezpieczeniowe z krajów UE, chcące utrzymać prawa „paszportowe” na działalność w Wlk. Brytanii – sugeruje minister handlu Gibraltaru, Albert Isola.

Add a comment

Więcej…
 
UBI: Prywatność kierowcy zagrożona
środa, 12 kwietnia 2017 08:36

Przechowywanie w chmurze na użytek programów ubezpieczeniowych typu usage-based (UBI) prywatnych informacji dotyczących kierowcy może być ryzykowne – uważają izraelscy badacze z Uniwersytetu Ben-Guriona (BGU).

Add a comment
Więcej…
 
Atradius: Brazylia – światełko w tunelu
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:47

Po dwóch latach ciężkiego kryzysu politycznego i ekonomicznego, jedna z największych gospodarek świata wraca na właściwe tory – wynika z analizy ekspertów Atradius. Pomimo tych pomyślnych prognoz eksperci ubezpieczyciela przewidują wzrost niewypłacalności przedsiębiorstw z tego kraju na poziomie 10% jeszcze w tym roku.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: City przeżyje Brexit
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:49

Londyńskie City nie ucierpi wskutek Brexitu, nawet jeśli tysiące stanowisk pracy w bankowości i ubezpieczeniach zostaną przeniesione na kontynent – takiego zdania jest Mark Boleat, szef administracji dzielnicy finansowej Londynu.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Rewolucja technologiczna u bram
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:32

Branża ubezpieczeniowa stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest rewolucja technologiczna wymagająca transformacji całego sektora.

Add a comment

Więcej…
 
Accenture: Inwestycje w insurtech nastawione na AI i IoT
czwartek, 06 kwietnia 2017 08:45

Niemal połowa wszystkich inwestycji w insurtechowe start-upy w 2016 r. skierowana była na finansowanie rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i internetu rzeczy (IoT) – wynika z raportu firmy doradczej Accenture.

Raport zawiera dane dotyczące 450 transakcji związanych z inwestowaniem w insurtech z ostatnich trzech lat. Łączna liczba transakcji inwestowania w AI (w tym w automatyzację) i IoT (w tym w connected insurance) wzrosła w 2016 r. o 79%. Mimo że te dwie technologie reprezentowały zaledwie 24% z 216 transakcji dotyczących insurtechu na całym świecie w 2016 r., wartość inwestycji w nie wyniosła 711 mln dol., stanowiące 44% wszystkich inwestycji w insurtech – w porównaniu z 10% globalnych inwestycji w insurtech w 2015 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 466

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy