feed-image -

Świat


Wielka Brytania: Robot zamiast ubezpieczeniowca
wtorek, 28 lutego 2017 09:41

Aviva proponuje pracownikom przeszkolenie pod kątem alternatywnej pracy w jej strukturach. Oferta ubezpieczyciela jest skierowana do tej części personelu, która przyznaje się, iż mogą ją zastąpić roboty – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Intensa nie zwiąże się z Generali
wtorek, 28 lutego 2017 09:41

Brak potencjalnych zysków dla akcjonariuszy przesądził o tym, że największy włoski bank detaliczny Intesa Sanpaolo nie zwiąże się z Assicurazioni Generali – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch Ratings: Solvency II zwiększy popyt na reasekurację
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:42

Okres styczniowych odnowień kontraktów dowodzi, że pod reżimem Solvency II wzrośnie popyt na produkty reasekuracyjne, bowiem europejscy ubezpieczyciele będą próbowali wzmocnić swoją pozycję kapitałową za pomocą transferu ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
Tesla: Ubezpieczenie w cenie auta
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:40

Podczas prezentacji wyników Tesli za czwarty kwartał Jon McNeill, dyrektor działu sprzedaży i usług zapowiedział, że w przyszłości firma chce sprzedawać w jednej cenie z pakietem usług dodatkowych, m.in. ubezpieczeniem. Menadżer ujawnił, że Tesla testowała takie rozwiązanie w Azji – podał businessinsider.com.pl.   

Add a comment

Więcej…
 
USA: MetLife osiągnął neutralność węglową
piątek, 24 lutego 2017 09:38

23 lutego MetLife poinformował o osiągnięciu wyznaczonego w 2015 r. celu neutralności węglowej. Tym samym firma została pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym w Stanach Zjednoczonych, któremu się to udało.

Add a comment

Więcej…
 
Trump i Brexit ryzykiem politycznym do ubezpieczenia
piątek, 24 lutego 2017 09:36

Dyrektor generalny Lloyd’s Inga Beale stwierdziła, że prezydentura Donalda Trumpa i wyjście Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej stwarzają możliwości sprzedaży ubezpieczeń chroniących klientów komercyjnych przed skutkami zakłóceń w światowym handlu.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona
środa, 22 lutego 2017 09:36

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany prezesem Lloyd’s. Będzie następcą Johna Nelsona, który już w 2015 r. zapowiedział, że przejdzie na emeryturę w wieku 70 lat, w 2017 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Allianz planuje odkup akcji
wtorek, 21 lutego 2017 09:47

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od oczekiwanego i zapowiedział korektę polityki finansowania ewentualnych przejęć.

Zysk netto Allianz za IV kwartał ubiegłego roku wzrósł o 23%, do 1,7 mld euro, przekraczając średnią szacunków ankietowanych analityków wynoszącą 1,54 mld euro – podała agencja Reuters. Całoroczny zysk netto był wyższy o 4% i osiągnął poziom 6,9 mld euro, również nieco wyższy od przewidywanego, jako że tu średnia prognoz wyniosła 6,77 mld euro.

Add a comment

Więcej…
 
Iran: Reklama z Trumpem ma wesprzeć sprzedaż polis
wtorek, 21 lutego 2017 09:21

Firma ubezpieczeniowa w Teheranie postanowiła sprzedawać polisy, posiłkując się wizerunkiem nowego prezydenta USA – podały irańskie media.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie dyrektor generalny Mario Greco przeprowadza plan naprawy największego szwajcarskiego ubezpieczyciela.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 461

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy