feed-image -

Reklama

Świat


Best: Ratingi kredytowe Lloyd’s potwierdzone
środa, 17 lipca 2019 08:33

Agencja A.M. Best potwierdziła rating siły finansowej A i ratingi kredytowe emitenta a+ Lloyd’s (Wlk. Brytania), Lloyd’s China i Lloyd’s Brussels. Jednocześnie potwierdzone zostały rating kredytowy a dla Society of Lloyd’s i ratingi kredytowe a- dla wartych 500 mln funtów (4,750%) zobowiązań podporządkowanych z terminem zapadalności 30 października 2024 r. i wartych 300 mln funtów (4,875%) zobowiązań podporządkowanych z terminem zapadalności 7 lutego 2047 r. Perspektywa tych ratingów kredytowych pozostaje stabilna.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Londyński debiut ReAssure odwołany
wtorek, 16 lipca 2019 08:37

Grupa Swiss Re zawiesiła planowany na 4,1 mld dol. debiut giełdowy należącego do niej brytyjskiego ubezpieczyciela na życie ReAssure w dniu, w którym w Londynie miał się rozpocząć handel, tłumacząc to słabym popytem ze strony inwestorów.

Add a comment

Więcej…
 
Duński nadzór finansowy dyscyplinuje Gefion
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:39

10 lipca Duński Urząd Nadzoru Finansowego (DFSA, Finanstilsynet) zakazał Gefion Insurance A/S zwiększania wolumenu swojej działalności. Powód? Problem ze spełnieniem wymogów kapitałowych dotyczących wypłacalności.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Światową gospodarkę czeka spadek tempa wzrostu
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:39

W obecnym oraz przyszłym roku światowy PKB wrośnie o 2,7%. To mniej niż w 2018 r., kiedy to ów wzrost uplasował się na poziomie 3,1% – prognozuje Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Organizator lotu łączonego płaci za opóźnienia
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:38

Przewoźnik lotniczy realizujący pierwszy lot jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania na rzecz pasażerów, którzy doznali dużego opóźnienia po zakończeniu drugiego lotu wykonywanego przez niewspólnotowego przewoźnika lotniczego – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Ponad 5 bln USD globalnego przypisu składki w 2018 roku
środa, 10 lipca 2019 08:50

W ubiegłym roku globalny przypis składki po raz pierwszy przekroczył pułap 5 bln USD – wynika z najnowszej sigmy Swiss Re.

Szwajcarski reasekurator zwrócił uwagę, że uzyskany w 2018 roku wynik odpowiada ponad 6% globalnego PKB. Ponad 5 bln USD zebranych składek to w głównej mierze zasługa solidnego wzrostu w ubezpieczeniach majątkowych, w szczególności w Chinach i innych krajach wschodzących Azji, a także na rynkach rozwiniętych. – Z roczną sumą 5 bilionów dolarów składek, rola branży ubezpieczeniowej jako inwestora długoterminowego staje się coraz ważniejsza – powiedział Jérôme Jean Haegeli, główny ekonomista Swiss Re.

Add a comment
Więcej…
 
Coface: Obniżka ocen ryzyka części krajów. Polska bez zmian
środa, 10 lipca 2019 08:42

Coface prognozuje, że w tym roku światowy wzrost gospodarczy obniży się do poziomu 2,7% (z 3,1% w 2018 r.)., a następnie pozostanie stabilny w 2020 r. W tym kontekście ubezpieczyciel przewiduje, że większość krajów powinna odczuć wzrost niewypłacalności przedsiębiorstw w 2019 r. Fakt ten miał przełożenie na zmianę przyznawanych przez Coface ocen ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
Tokio Marine: Cele akwizycyjne w Azji i nie tylko
wtorek, 09 lipca 2019 08:35

Tokio Marine Holdings Inc., największy japoński ubezpieczyciel majątkowy, szuka możliwości akwizycji na wschodzących rynkach azjatyckich i innych, dążąc do podwojenia zysków z tych regionów.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia morskie: Lloyd’s stworzył możliwości rywalom
poniedziałek, 08 lipca 2019 08:34

Rywali Lloyd’s of London niesie wznosząca fala stawek w ubezpieczeniach morskich. 330-letni rynek zostaje w tyle, odkąd w ub.r. awaryjnie „wyrzucił za burtę” część swojej najstarszej linii biznesu.

Add a comment

Więcej…
 
Arthur J. Gallagher: Broker z Pragi pasuje idealnie
czwartek, 04 lipca 2019 08:50

Firma brokerska Arthur J. Gallagher & Co. z USA podpisała umowę zakupu mniejszościowego udziału w firmie Renomia z siedzibą w Pradze. Po uzyskaniu akceptacji nadzoru sfinalizowanie transakcji jest planowane na III kw. 2019 r. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 542

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook