feed-image -

Świat


Włochy: Wyższy koszt trzęsienia ziemi sprzed roku
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:42

Ostateczne szacunki strat ubezpieczonych będących wynikiem trzęsienia ziemi o sile 6 stopni, jakiego doświadczyły środkowe Włochy 24 sierpnia 2016 r., zostały podwyższone do 108 mln euro – podaje PERILS, niezależna firma gromadząca dane branżowe dotyczące ubezpieczeń katastroficznych.

Add a comment

Więcej…
 
QBE: Słabiej tylko na rynkach wschodzących
środa, 30 sierpnia 2017 08:43

Australijska grupa ubezpieczeniowa QBE w I poł. 2017 r. odnotowała solidny wzrost zysku pomimo zwiększonej szkodowości w dziale rynków wschodzących, gdzie współczynnik łączony wyniósł 110,8%. Tak słaby rezultat jest powodem stworzenia dwóch osobnych działów: Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej (zamiast jednego – rynków wschodzących).

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Pięć katalizatorów wzrostu i pięć zagrożeń
środa, 30 sierpnia 2017 08:42

Chociaż wzrost światowego PKB przyspieszył w pierwszej połowie 2017 r. do najwyższego poziomu od dwóch lat, to niektóre elementy napędzające rozwój gospodarczy na świecie nie są zsynchronizowane – ocenia Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Huragan Harvey może słono kosztować
wtorek, 29 sierpnia 2017 09:04

Huragan Harvey, który w miniony weekend uderzył w amerykański stan Texas, wyrządził ogromną liczbę szkód. Ich wartość jest jeszcze nieustalona.

Wstępne szacunki strat spowodowanych przez huragan w południowym Teksasie mówią o kwocie 24 mld USD z tytułu szkód wiatrowych. Problem w tym, że Harvey, który początkowo był huraganem czwartej kategorii pod względem siły wiatru (prędkość wiatru osiągała 209 km na godzinę), w sobotę wieczorem czasu polskiego stał się burzą tropikalną. Towarzyszące jej ulewne deszcze wywołały gigantyczną powódź, która może spowodować straty rzędu nawet 40 mld USD.

Add a comment

Więcej…
 
Insurtech: Travelers nabywa Simply Business
wtorek, 29 sierpnia 2017 08:54

Grupa Travelers Cos. zakończyła zapowiedzianą wcześniej akwizycję Simply Business, londyńskiej firmy technologicznej dostarczającej małym przedsiębiorstwom w Wlk. Brytanii ochronę ubezpieczeniową w imieniu licznej grupy ubezpieczycieli. Klienci obsługiwani przez Simply Business to ponad 430 tys. mikrofirm.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Stabilny zysk dzięki ubezpieczeniom na życie
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 08:34

Biznes życiowy Zurich umożliwił firmie uzyskanie stabilnego zysku operacyjnego w I poł. 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Ping An wybija się na rynku
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 08:32

Ping An Insurance Group, drugi największy pod względem wartości rynkowej ubezpieczyciel w Chinach, odnotował największy półroczny zysk od co najmniej dziesięciolecia, dzięki solidnemu wzrostowi składek z ubezpieczeń na życie.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Nabycie holenderskiego brokera
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:46

Holenderski oddział globalnej firmy brokerskiej Aon zawarł umowę, na mocy której nabędzie firmę brokerską Unirobe Meeùs Groep (UMG) od dotychczasowego właściciela Aegon za 295 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Prudential: Połączenie zarządzania aktywami z ubezpieczeniami
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:45

Brytyjski ubezpieczyciel na życie Prudential ogłosił połączenie swoich działów: ubezpieczeniowego w Wlk. Brytanii i Europie oraz zarządzania aktywami M&G. Dzięki połączeniu ma powstać silny podmiot oszczędnościowo-inwestycyjny.

Add a comment

Więcej…
 
EBA: Propozycje dotyczące FinTech
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:44

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA), postrzegając FinTech jako innowacje finansowe mogące prowadzić do rozwoju nowych modeli biznesowych, aplikacji, procesów oraz produktów mających istotny wpływ na rynki finansowe, opublikował dokument konsultacyjny dotyczący podejścia do technologii finansowej. EBA prezentuje w nim wyniki pierwszego ogólnounijnego badania (mapowania) sektora FinTech oraz propozycje dotyczące przyszłych prac regulacyjnych i nadzorczych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 478

TUW Medicum: Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym

TUW Medicum zgłosiło do Komisji Nadzoru Finansowego, że kluczowe stanowisko ds. audytu wewnętrznego – audytor wewnętrzny – objął Zbigniew Lasota.

...


czytaj dalej

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Mercer: 19. miejsce Polski w rankingu systemów emerytalnych

Polski system emerytalnym został sklasyfikowany na 19. miejscu wśród 30 krajów analizowanych w najnowszym badaniu „Melbourne Mercer Global Pension...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

PBUK: Coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

W 2016 roku krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. ubezpieczeń granicznych. Kierowcy posiadający takie polisy spowodowali w ub.r. 811...


czytaj dalej

KUKE ostrzega przed oszustami

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zwróciła się do swoich klientów o wzmożoną ostrożność. To efekt otrzymanych przez ubezpieczyciela...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy