feed-image -

Świat


600 tys. USD odszkodowania za wpisy w mediach społecznościowych
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:32

PAP donosi za Business Wire o przyznaniu przez ławę przysięgłych odszkodowania w wysokości 600 tys. USD w procesie o naruszenie dobrego imienia byłego dyrektora generalnego firmy farmaceutycznej Pharma Pak Inc., toczonym przed sądem w Kalifornii. Odszkodowanie zostało przyznane od pozwanego pana Paula Edalata, któremu dowiedziono prowadzenie kampanii oszczerstw przeciwko menedżerowi Pharma Pak za pomocą wpisów w mediach społecznościowych. Dodatkowo odszkodowanie zostało zasądzone także na rzecz inwestorów tej firmy, którym wyrządzono szkodę przez prowadzenie negatywnej kampanii przeciwko zatrudnionemu przez nich menedżerowi – pisze Michał Molęda, Leadenhall Polska, specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:33

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na Łotwie inicjatorem zaostrzenia taryf była Bałta, największy krajowy ubezpieczyciel, który należy do Grupy PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:33

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani, że popyt na cyberubezpieczenia ze strony firm na terenie całych Chin wraz z Hongkongiem, Makau i Tajwanem oraz w pozostałych regionach Azji będzie rosnąć.

Add a comment

Więcej…
 
W Europie koniec kryzysu
środa, 16 sierpnia 2017 08:31

UE przez kilka lat nie mogła wyrwać się ze stagnacji. Przeżyła recesję w roku 2009, a kolejną w latach 2012-2013. USA, a także Wielka Brytania radziły sobie lepiej. Wreszcie drgnęło. W I kwartale średni wzrost w UE wyniósł 2,4 proc., w strefie euro 2,5 proc., w Wlk. Brytanii 0,8 proc., a w USA 1,4 proc. – pisze ekonomista Witold Gadomski w serwisie obserwatorfinansowy.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Aviva szczuplejsza i silniejsza
środa, 09 sierpnia 2017 08:37

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva odnotował w I poł. br. wzrost zysku operacyjnego o 11%, do 1,47 mld funtów. Do wzrostu przyczyniły się działy ubezpieczeń ogólnych i zarządzania funduszami. Ceny akcji ubezpieczyciela poszły w górę.

Add a comment

Więcej…
 
Aegas: Sprzedaż udziałów we włoskim joint venture
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:32

Belgijski ubezpieczyciel Ageas ogłosił, że osiągnął porozumienie z BNP Paribas Cardif w sprawie sprzedaży swoich udziałów w Cargeas Assicurazioni.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Credendo ECA z ratingiem na poziomie „AA/A-1+”
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 08:33

Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Credendo ECA na poziomie „AA/A-1+”. Dalsze prognozy rozwoju i działalności są oceniane jako stabilne.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Ochrona wypadkowa dla Ubera
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 08:32

Uber i grupa ubezpieczeniowa AXA połączyły siły we Francji, aby zaoferować ubezpieczenie wypadkowe kierowcom świadczącym usługi, których traktowanie wzbudziło falę krytyki. Praktyki Ubera spotkały się we Francji i w innych krajach z krytyką ze strony legislatorów, obrońców praw pracowniczych oraz tradycyjnych korporacji taksówkowych.

Add a comment

Więcej…
 
WTW i CB Insights: Finansowanie sektora insutech osiągnęło 1 mld USD
czwartek, 03 sierpnia 2017 08:48

Wielkość funduszy przeznaczonych na finansowanie insurtechu wzrosła w II kwartale 2017 r. do niemal 1 mld dol. Jest to wynik o blisko 150% większy niż w tym samym okresie ub.r. – wynika z kwartalnego raportu dla sektora opracowanego przez Willis Towers Warson i CB Insights.

W stosunku do I kwartału 2017 r. nastąpił skok o 248% przy odnotowaniu 64 transakcji. Dla porównania, w poprzednim kwartale odnotowano 38 transakcji służących finansowaniu sektora insurtech, których suma wyniosła 283 mln dol. Finansowanie insurtechu w II kwartale br. jest również o 148% wyższe od 398 mln dol. w 34 transakcjach dokonanych w II kwartale 2016 r. W ujęciu rok do roku nastąpił wzrost o 88%.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Realizacja strategii przynosi korzyści
środa, 02 sierpnia 2017 08:38

Strategia dyrektora generalnego Allianz Olivera Baete zmierzająca do odchudzenia ubezpieczyciela w celu zmniejszenia kosztów, wspomagana przez niższy poziom roszczeń katastroficznych, przyniosła korzyść w postaci wzrostu zysku za II kwartał 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 477

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy