feed-image -

Świat


Chiny: Branża ubezpieczeniowa po trzech kwartałach
poniedziałek, 06 listopada 2017 09:45

Całkowite przychody ze składek chińskiej branży ubezpieczeniowej w okresie styczeń-sierpień 2017 r. wzrosły o 20,5% w stosunku do poziomu osiągniętego rok wcześniej i wyniosły 2,77 bln juanów (418,4 mld dol.) – wynika z danych zgromadzonych przez chiński nadzór ubezpieczeniowy.

Add a comment

Więcej…
 
RGA: Wyjątkowo dobry kwartał w Ameryce
piątek, 03 listopada 2017 09:46

Reinsurance Group of America uzyskała w III kw. 2017 r. przychód netto w wysokości 227,6 mln dol., podczas gdy w tym samym okresie ub.r. osiągnęła 198,7 mln dol.

Add a comment
Więcej…
 
Aon: Kosztowna restrukturyzacja
czwartek, 02 listopada 2017 09:43

Aon odnotował w III kw. br. obroty w wysokości 2,3 mld dol., czyli wzrost o 6% w stosunku do 2,2 mld dol. uzyskanych w tym samym okresie ub.r.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Ostrożne optymistyczne prognozy dla rosyjskiej gospodarki
czwartek, 02 listopada 2017 09:42

Rosyjski PKB i eksport mają wzrosnąć, cena ropy podniesie się, a zmniejszeniu ulegną zarówno liczba niewypłacalności, jak i negatywny wpływ sankcji międzynarodowych na poziom inwestycji w 2018 r. – prognozuje Euler Hermes. W tym kontekście popyt na rynku rosyjskim na ubezpieczenia należności z odroczonym terminem płatności będzie rósł*.

Add a comment

Więcej…
 
SAS: Biznes w niewielkim stopniu wykorzystuje sztuczną inteligencję
wtorek, 31 października 2017 09:50

Popularność sztucznej inteligencji (AI) rośnie w ogromnym tempie. Jednak w większości ze stu europejskich firm (w tym z Polski), które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez SAS, projekty związane z AI są wciąż we wczesnym stadium zaawansowania lub w planach.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Wprowadzając innowacje, zachować dyscyplinę
poniedziałek, 30 października 2017 09:49

Ubezpieczyciele muszą uważać, żeby nie dać się porwać przez rewolucję insurtechową, która ogarnia branżę, a zamiast tego przyjąć bardziej świadome i wyważone podejście do innowacji – uważa Paul Mang, dyrektor generalny działu analiz Aon.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Akwizycja na fali konsolidacji
poniedziałek, 30 października 2017 09:48

Holenderski ubezpieczyciel Aegon NV, większość swoich przychodów generujący w USA, rozgląda się za możliwościami dokonania akwizycji w kraju.

Add a comment

Więcej…
 
Angola: TIA Technology partnerem technologicznym Sol Seguros
poniedziałek, 30 października 2017 09:48

Sol Seguros, nowy podmiot na rynku bancassurance, w styczniu 2018 r. otworzy placówki w 18 prowincjach, oferując ubezpieczenia mieszkańcom obszarów wiejskich. Głównym partnerem technologicznym przedsięwzięcia będzie TIA Technology.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Katastrofy z trzeciego kwartału mocno obciążyły wynik
poniedziałek, 30 października 2017 09:47

Grupa Talanx spodziewa się, że jej wynik netto za III kwartał będzie negatywny i sięgnie ok. minus 20 mln euro. W wyniku huraganów w Ameryce Środkowej i Północnej oraz trzęsienia ziemi w Meksyku kwota obciążenia stratami przekroczy 1,2 mld euro.

Add a comment

Więcej…
 
Londyn: Tragiczny pożar, niewielka rekompensata
piątek, 27 października 2017 08:35

Pożar londyńskiego 24-kondygnacyjnego bloku socjalnego Grenfell Tower z 14 czerwca br. był najtragiczniejszy od czasu II wojny światowej i pochłonął 80 ofiar śmiertelnych. Jednak odszkodowania dla rodzin ofiar mogą wynieść zaledwie 4 mln funtów – wyliczają eksperci na podstawie obowiązującego w Anglii prawa.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 486

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

KE: Jest projekt zmian w IDD

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97...


czytaj dalej

Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w...


czytaj dalej

Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego,...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy