feed-image -

Świat


Moody’s: Zyski w reasekuracji najniższe od 2005 r.
piątek, 06 kwietnia 2018 08:52

Rentowność reasekuratorów w 2017 r. spadła do poziomu najniższego od 2005 r., kiedy to branża odczuła skutki huraganów Katrina, Rita i Wilma.

W ubiegłym roku straty ubezpieczone z tytułu katastrof naturalnych według szacunków Munich Re osiągnęły rekordową wysokość 135 mld dol. Przychód netto re/asekuratorów spadł dramatycznie do 4,9 mld dol., z 14,3 mld dol. w 2016 r. Reasekuratorzy podlegający ocenie Moody’s odnotowali średnio zwrot na kapitale zaledwie 1% w 2017 r., co oznacza ostry spadek z 7,8% w 2016 r. i 12% w 2013 r., kiedy rozpoczęła się miękka faza cyklu cenowego.

Add a comment

Więcej…
 
Reasekuracja: Publiczno-prywatny podział ryzyka
czwartek, 05 kwietnia 2018 08:38

Amerykański Export-Import Bank (EXIM) będzie realizować program reasekuracyjny wraz z największymi graczami, takimi jak XL Catlin, Liberty Specialty Markets i Everest. Program służy podziałowi ryzyka i zapewnieniu dodatkowego 1 mld dol. na ochronę dla istotnej części portfela EXIM dużych transakcji finansowania komercyjnego lotnictwa.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Finalizacja fuzji na Węgrzech i Słowacji
środa, 04 kwietnia 2018 08:45

31 marca węgierski bank centralny zatwierdził fuzję trzech spółek Vienna Insurance Group. W związku z tym od 1 kwietnia VIG jest reprezentowany na Węgrzech wyłącznie przez Union Biztosító, zaś na Słowacji Poisťovňa Slovenskej sporiteľne (PSLSP) została przejęta przez Kooperativa poisťovňa,.

Elisabeth Stadler
, dyrektor generalny VIG, podkreśliła, że połączenie spółek na Węgrzech i Słowacji ma na celu zwiększenie sprzedaży ubezpieczeń majątkowych w kanale bancassurance. Wśród korzyści dla klientów wynikających z fuzji wymieniła m.in. uproszczenie procesów i produktów oraz integrację z bankowym kanałem sprzedaży internetowej. Elisabeth Stadler podkreśliła, że te korzyści zapewnią VIG dodatkowe oszczędności w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Re: Powrót ubezpieczycieli do sektora reasekuracji
środa, 04 kwietnia 2018 08:35

Wielcy ubezpieczyciele bezpośredni ponownie wkraczają na rynek reasekuracji, który w większości opuścili w latach 90. XX w. i na początku XXI w. – zauważa dyrektor generalny Willis Re James Kent.

Add a comment

Więcej…
 
AXA IM: Optymizm co do Europy
wtorek, 03 kwietnia 2018 08:48

Andrea Rossi, dyrektor generalny AXA Investment Managers, nie uważa, że Europa nie stwarza szans wzrostu. W przyciąganiu do Europy azjatyckich inwestorów upatruje najważniejszego sposobu ekspansji AXA Investment Managers w najbliższych latach.

Add a comment

Więcej…
 
Accenture: Europejskie inwestycje w insurtech prześcignęły amerykańskie
piątek, 30 marca 2018 08:51

Inwestycje w branżę technologii ubezpieczeniowej (insurtech) na świecie wzrosły gwałtownie w 2017 r. Europa okazuje się nowym centrum insutechu poza USA – wynika z analiz Accenture ujętych w najnowszym raporcie „Innowacje bez lęku: Insurtech jako katalizator zmiany w ubezpieczeniach”.

Liczba transakcji w sektorze insurtech na świecie w 2017 r. wzrosła o 39%, a łączna wartość transakcji wzrosła o 32%, do 2,3 mld dol. – podano w raporcie Accenture cytowanym przez portal Insurance Journal.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wynik netto lepszy o jedną dziesiątą
piątek, 30 marca 2018 08:33

W ubiegłym roku Grupa Euler Hermes osiągnęła dochód netto na poziomie 315,4 mln euro. Był to rezultat o jedną dziesiątą lepszy od uzyskanego w 2016 roku.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Ugoda Ubera z rodziną zabitej przez auto autonomiczne
piątek, 30 marca 2018 08:23

Bliscy kobiety, która 18 marca zginęła na drodze w Arizonie pod kołami autonomicznego pojazdu Ubera, zawarli ugodę z firmą. Warunki porozumienia nie zostały podane do publicznej wiadomości – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
HDI: Ekspansja zagraniczna
czwartek, 29 marca 2018 08:31

HDI Global, należący do grupy Talanx ubezpieczyciel przedsiębiorstw przemysłowych, planuje ekspansję poza swój macierzysty rynek niemiecki, pomimo istotnego spadku zysków w 2017 r., będącego skutkiem katastrof naturalnych.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Guo szefem nowego ciała nadzorczego
środa, 28 marca 2018 08:35

Na stanowisko szefa nowo utworzonego chińskiego nadzoru sektorów bankowości i ubezpieczeń powołany został Guo Shuqing, o czym poinformowała agencja informacyjna specjalizująca się w tematyce finansowej Caixin.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 501

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook