feed-image -

Świat


Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki
wtorek, 23 maja 2017 08:57

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu olśniewających prywatnych banków przy eleganckim Paradeplatz w Zurychu i nad Jeziorem Genewskim, zmierzają do prześcignięcia banków pod względem wkładu w szwajcarską gospodarkę, po raz pierwszy od 1993 r.

Sektor ubezpieczeniowy pod względem udziału w gospodarce Szwajcarii wartej 650 mld franków (649 mld dol.) wyprzedzi sektor usług finansowych (bankowy) w 2018 r. – wylicza agencja Reuters na podstawie przeciętnego tempa wzrostu z ostatnich 10 lat. Jest to efekt słabnącej potęgi banków w następstwie kryzysu finansowego, jak również skutek globalnych działań wymierzonych przeciwko unikaniu podatków, które umniejszyły znaczenie szwajcarskich banków z ich prawem ochrony tajemnicy bankowej.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Zamach terrorystyczny w Manchesterze
wtorek, 23 maja 2017 08:56

Co najmniej 19 osób zginęło, a 59 zostało hospitalizowanych po zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przed halą widowiskową w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Spadek zysku, ale ochrona rentowności
poniedziałek, 22 maja 2017 08:50

Ubezpieczyciel kredytu kupieckiego Euler Hermes odnotował za I kw. 2017 r. niższy przychód netto, ale ponieważ firma wdrożyła środki ochrony rentowności, współczynnik łączony uległ poprawie.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Roczny cel zysku w zasięgu Munich Re i Hannover Re
piątek, 19 maja 2017 08:44

Jak podali reasekuratorzy Munich Re i Hannover Re, ich wyniki za I kwartał br. wskazują, że są na dobrej drodze do realizacji założonych celów rocznych, pomimo wyższego poziomu roszczeń katastroficznych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Silna dynamika rozwoju regionu CEE
piątek, 19 maja 2017 08:40

Eksperci Euler Hermes przewidują, że w 2017 r. tempo wzrostu PKB 11 krajów członkowskich UE z regionu Europy Środkowej i Wschodniej wzrośnie do 3,2%.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Rosną obawy przedsiębiorców z Europy Zachodniej
czwartek, 18 maja 2017 08:48

W porównaniu do wyników z 2016 r., finansowanie transakcji B2B kredytem kupieckim nieznacznie spadło. Główną przyczyną spadku jest rosnące finansowe i polityczne ryzyko, którego przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi. Prawie jedna piąta badanych chce zwrócić większą uwagę na działania mogące ochronić ich przed negatywnymi skutkami Brexitu, spowolnieniem w Azji oraz coraz większym amerykańskim protekcjonizmem – to najważniejsze wnioski z najnowszej odsłony przygotowanego przez Atradius Barometru Praktyk Płatniczych dla krajów Europy Zachodniej.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Jean-Laurent Granier pokieruje biznesem we Francji
czwartek, 18 maja 2017 08:45

Włoski ubezpieczyciel Generali ogłosił, że 51-letni Jean-Laurent Granier od 1 czerwca br. dołączy do grupy Generali jako menedżer krajowy na Francję i prezes dyrektor generalny (PDG) Generali Francja. Granier wejdzie również w skład zarządu Assicurazioni Generali.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Zarządzanie aktywami dla zwiększenia zysku
środa, 17 maja 2017 08:51

Po odnotowaniu 9% spadku zysku za I kw. 2017 r. Generali zamierza zakupić portfel podmiotów zarządzających aktywami, aby rozszerzyć swoje operacje w tej dziedzinie i wzmocnić biznes oparty na opłatach za zarządzanie.

Add a comment

Więcej…
 
TIA Technology: Partnerstwo z Element
środa, 17 maja 2017 08:50

Element, stworzony przez firmę FinLeap, wybrał platformę technologiczną TIA do kierowania innowacyjnymi rozwiązaniami InsurTech.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Zysk i sprzedaż w górę
wtorek, 16 maja 2017 08:40

Talanx odnotował 238 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r., wobec 222 mln euro zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 576 mln euro, wobec 573 mln euro zysku rok wcześniej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 470

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy