feed-image -

Świat


Francja: Allianz przymierza się do lokalnego biznesu Generali
wtorek, 20 grudnia 2016 09:38

Niemiecki Allianz chce wzmocnić swoją pozycję we Francji, przejmując tamtejszą działalność Generali. Eksperci są jednak sceptycznie nastawieni co do powodzenia tych planów – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Decydujący krok w stronę transformacji działalności
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Przychód w wysokości 1930 mln euro, wskaźnik zespolony netto na poziomie 79,7%, dochód operacyjny w wysokości 292 mln euro oraz dochód netto w wysokości 226 mln euro – to sztandarowe osiągnięcia Grupy Euler Hermes za 3 kwartały 2016 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association: Ubezpieczalność problemem rynku cyberubezpieczeń
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Podczas gdy ubezpieczenie od ryzyka cybernetycznego stanowi ogromny nowy biznes dla branży, liczne problemy z ubezpieczalnością hamują obecnie rozwój tego rynku – stwierdzono w nowym raporcie Geneva Association.

Add a comment

Więcej…
 
Kupeg: Wszystkie udziały w rękach Delcredere Ducroire
piątek, 16 grudnia 2016 09:21

34% akcji Kupeg, które pozostawały dotąd w posiadaniu EGAP, zostało wykupionych przez Credimundi, belgijskiego ubezpieczyciela kredytów będącego akcjonariuszem większościowym pierwszej z firm. 12 grudnia akcje zostały przeniesione do belgijskiej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych Delcredere Ducroire, będącej spółką dominującą Credimundi. W ten sposób stała się ona jedynym udziałowcem Kupeg.

Add a comment

Więcej…
 
Moody’s: Kanadyjski rynek ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych
czwartek, 15 grudnia 2016 09:51

Perspektywa dla kanadyjskiego rynku ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych jest stabilna dzięki dużemu popytowi, silnej dyscyplinie underwritingu i solidnemu bilansowi – stwierdza Moody’s Investors Service. Jednak tym trendom przeciwdziała utrzymujący się niski poziom dochodów z inwestycji i potencjalna niestabilność wskutek katastrof.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Zakup australijskiego ubezpieczyciela podróży
środa, 14 grudnia 2016 09:51

Szwajcarska grupa ubezpieczeniowa Zurich zawarła porozumienie o nabyciu największego dostawcy ubezpieczeń podróżnych w Australii, Cover-More Group za 551 mln dol., realizując plan inwestowania na australijskim rynku.

Add a comment

Więcej…
 
IIS: Nikolaus von Bomhard w ubezpieczeniowym panteonie
wtorek, 13 grudnia 2016 09:48

International Insurance Society wybrało Nikolausa von Bomharda, prezesa Munich Re do ubezpieczeniowego panteonu – Insurance Hall of Fame – jako laureata w 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Insurtech częścią tradycyjnego świata ubezpieczeń
poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:50

Insurtech odgrywa rolę uzupełniającą w świecie tradycyjnych ubezpieczeń, choć w branży utrzymuje się niepewność co do jego funkcjonowania na szeroką skalę – stwierdza w swoim nowym raporcie Standard & Poor’s.

Add a comment

Więcej…
 
Rosja: Cybernapad na bank
piątek, 09 grudnia 2016 09:40

Ataki cybernetyczne na instytucje finansowe na całym świecie nasilają się. 2 grudnia br. bank centralny Rosji podał, że hakerzy wyprowadzili z kont jego klientów ponad 2 mld rubli (31 mln dol.). Przedstawiciel banku, omawiając zdarzenie na konferencji prasowej, powiedział, że hakerzy próbowali ukraść ok. 5 mld rubli, włamując się na konta za pomocą sfałszowanych upoważnień.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Braki w zarządzaniu ryzykiem
czwartek, 08 grudnia 2016 09:52

W chińskich firmach ubezpieczeniowych występują poważne braki w zarządzaniu ryzykiem, podczas gdy nadmiernie koncentrują się one na zarządzaniu aktywami dla zysku i wzrostu – ostrzega chiński nadzór ubezpieczeniowy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 455

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy