feed-image -

Świat


USA: Sirius przejmuje ArmadaGlobal
środa, 05 kwietnia 2017 08:43

Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych, ogłosiła nabycie spółki ArmadaCorp Capital (ArmadaGlobal) zajmującej się świadczeniem usług ubezpieczeniowych i informatyki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Potrzebna większa dyscyplina w underwritingu i kosztach
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:58

Lloyd’s odnotował zysk przed opodatkowaniem za 2016 r. w wysokości 2,1 mld funtów, równy zyskowi w 2015 r., mimo pogorszenia współczynnika łączonego, który wyniósł 97,9%, w porównaniu z 90% w 2015 r. Zwrot na kapitale w 2016 r. wyniósł 8,1%, w porównaniu z 9,1% w 2015 r.

Rynek pokazał, jak dobrze reaguje na potrzeby klientów w szybko zmieniającym się środowisku ryzyka, czego doskonałym przykładem jest znaczne zwiększenie ochrony cybernetycznej w 2016 r. – podkreśliła dyrektor generalna Inga Beale.

Add a comment
Więcej…
 
A.M. Best: Ubezpieczenia na życie tracą urok dla Francuzów
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:37

W ostatnich miesiącach ubezpieczenia na życie we Francji okazały się tracić na atrakcyjności, ponieważ zapotrzebowanie na oszczędzanie na lokatach bankowych przerosło popyt na tradycyjne ubezpieczenia na życie.

Add a comment

Więcej…
 
Liban: Wzrost w ubezpieczeniach na życie
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:35

Całkowita suma składek życiowych generowana na rynku libańskim osiągnęła w 2016 r. 504,6 mln dol., o 7,1% więcej niż 471,1 mln dol. w 2015 r.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Włoskie firmy nadal mają problemy z zaległościami płatniczymi
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:33

Euler Hermes przedstawił swój ósmy coroczny raport dotyczący zaległości płatniczych wobec firm włoskich, zawierający szczegółową analizę poszczególnych regionów i prowincji. Raport zawiera dokładne omówienie szeregu sektorów handlu, oparte na codziennym monitorowaniu zaległych należności u ponad 450 tys. spółek.

Add a comment

Więcej…
 
PwC: Roboty zabierają pracę
piątek, 31 marca 2017 08:39

Ok. 32% istniejących miejsc pracy w brytyjskich usługach finansowych i ubezpieczeniach może w ciągu najbliższych 15 lat zostać zautomatyzowanych przez robotykę i sztuczną inteligencję – wynika z nowej analizy PricewaterhouseCoopers.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli
czwartek, 30 marca 2017 09:04

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO Lloyd’s Inga Beale  zapowiedziała, że nowa struktura rozpocznie działalność 1 stycznia 2019 r., jeśli tylko zyska aprobatę regulatora. Nowy ubezpieczyciel będzie obsługiwał 27 państw Unii Europejskiej i 3 Europejskiego Obszaru Gospodarczego po tym, jak Wielka Brytania ostatecznie opuści Unię, dostarczając im innowacyjne rozwiązania rynku Lloyd’s.

(AW, źródło: Lloyd’s)

Add a comment
 
S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli
czwartek, 30 marca 2017 08:52

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w niektórych regionach i niepewność polityczna może mieć długoterminowy wpływ na ich profile ryzyka i ogólną wiarygodność finansową.

To, jak ubezpieczyciele adaptują się do środowiska długotrwale niskich stóp procentowych, pozostanie najistotniejszą kwestią – stwierdzili analitycy Standard & Poor’s Global Ratings w raporcie dotyczącym kluczowych ryzyk dla europejskich ubezpieczycieli. Analitycy zakładają, że potencjał generowania zarobków i adekwatność kapitałowa ubezpieczycieli najbardziej narażonych na ryzyka związane ze stopami procentowymi będą nadal stopniowo słabnąć, co w końcu może zaważyć na ratingach. Ubezpieczyciele reagują na ryzyko niskich stóp procentowych redukcją gwarantowanego poziomu odsetków w nowych umowach i przesunięciem na sprzedaż produktów unit-linked.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Euro Monitor: Nowy wzrost zakłóceń równowagi makroekonomicznej
czwartek, 30 marca 2017 08:41

Pomimo dobrych wyników gospodarczych w 2016 roku, strefie euro nie udało się w dalszym stopniu zmniejszyć zaburzeń równowagi makroekonomicznej – wynika z raportu Allianz Euro Monitor.

Badanie mierzy zakłócenia za pomocą 20 wskaźników w czterech kluczowych kategoriach: stabilność fiskalna, konkurencyjność rynkowa, zatrudnienie i miejsca pracy oraz dług publiczny i zewnętrzny. Po trzech latach regularnej poprawy odnotowano spadek ogólnego wskaźnika odzwierciedlającego stabilność wzrostu. W większości krajów nieco poprawiły się deficyty sektora publicznego i zatrudnienie, jednak zaobserwowano spadek w zakresie strukturalnych deficytów budżetowych, wzrostu eksportu w odniesieniu do dynamiki światowego handlu oraz wzrostu produktywności, które powodują nieznaczne zachwianie równowagi. Wśród badanych 13 krajów poprawiło swoje oceny w porównaniu z 2015 rokiem, a tylko pięć wypadło gorzej. Ocena jednego kraju nie zmieniła się w rocznym ujęciu. Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Ubiegłoroczne katastrofy dużo kosztowały ubezpieczycieli
środa, 29 marca 2017 08:50

54 miliardy dolarów – na taką kwotę oszacowało Swiss Re ogólną wartość szkód ubezpieczonych powstałych w wyniku ubiegłorocznych katastrof, takich jak np. trzęsienia ziemi, burze, powodzie czy pożary lasów. Straty ekonomiczne uplasowały się na poziomie 175 mld USD, czyli prawie dwa razy więcej niż w 2015 r. (94 mld USD).

Z wyliczeń szwajcarskiego reasekuratora wynika, że koszty ubezpieczone zdarzeń katastroficznych, jakie miały miejsce w 2016 roku, były o 42% wyższe od odnotowanych w 2015 r. (38 mld USD). Swiss Re podkreślił, że ubiegłoroczne straty – tak ekonomiczne, jak i ubezpieczone – były najwyższe od 2012 r. I odwróciły spadkową tendencję z ostatnich czterech lat. To „zasługa” dużej liczby zdarzeń katastroficznych: w 2016 r. było ich 327, z czego 191 to klęski żywiołowe, a 136 to katastrofy wynikające z działalności człowieka.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 466

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy