feed-image -

Świat


Leadenhall Polska: Rewolucja w modelowaniu katastroficznych ryzyk OC
czwartek, 16 marca 2017 09:59

Po 3 latach prac Lloyd’s we współpracy ze specjalistyczną aktuarialną firmą Arium, opublikował raport na temat nowej, rewolucyjnej metody modelowania katastroficznych ryzyk OC – pisze Michał Molęda, Leadenhall Polska, specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Odwołując się do danych historycznych o ponad 380 tys. szkód OC o łącznej wartości przekraczającej 9 bilionów USD, eksperci zaprezentowali nowatorski, dużo bardziej precyzyjny niż dotychczasowy, sposób analizy kumulacji ryzyka odpowiedzialności cywilnej dla dowolnego portfela ubezpieczeń OC. Do tej pory z takich modeli rynek ubezpieczeniowy i reasekuracyjny mógł korzystać tylko w odniesieniu do analizy katastroficznych szkód majątkowych powodowanych przez powodzie lub trzęsienia ziemi. Jest to milowy krok w możliwościach rozpoznawania rzeczywistej ekspozycji na ryzyka odpowiedzialności cywilnej w gospodarce.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: Wyniki za rok 2016
środa, 15 marca 2017 09:45

W ubiegłym roku Grupa Euler Hermes uzyskała przychód w wysokości 2570 mln euro. Wskaźnik zespolony netto uplasował się na poziomie 79,8%. Dochód operacyjny ubezpieczyciela sięgnął 373 mln euro, natomiast dochód netto wyniósł 287 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Czy Buffett kupi AIG?
wtorek, 14 marca 2017 09:44

Analitycy z Keefe, Bruyette & Woods (KBW) sugerują, że Berkshire Hathaway powinien nabyć ubezpieczeniowego giganta AIG, który za IV kw. 2016 r. odnotował stratę przekraczającą 3 mld dol. Pod kierownictwem Petera Eastwooda, szefa Berkshire Hathaway Specialty Insurance (i byłego dyrektora generalnego działu majątkowego AIG Americas) AIG byłaby znacznie bardziej stabilna i dużo więcej warta niż samodzielnie – dowodzi Meyer Shields z zespołem.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: FinTech w debacie europejskiej
poniedziałek, 13 marca 2017 09:55

Sektor FinTech może spodziewać się regulacji prawnych na poziomie europejskim. Komitet Prawno-Polityczny Eurofinas uczestniczy w debacie europejskiej na ten temat, inspirowanej między innymi raportem członkini Komisji ds. Gospodarczych i Monetarnych Parlamentu Europejskiego – Cory van Nieuwenhuizen, dotyczącym sektora FinTech oraz jego wpływu na przyszłość branży finansowej.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Uniwersytet w walce z cyberprzestępczością
poniedziałek, 13 marca 2017 09:54

Australia zaoferuje pierwszy na świecie kurs uniwersytecki zwalczania cyberprzestępczości, przeznaczony dla analityków wywiadu.

Add a comment

Więcej…
 
UE: Nęcenie firm finansowych po Brexicie
piątek, 10 marca 2017 09:46

Ciało strzegące prawidłowości praktyk na rynku Unii Europejskiej sprawdza sposoby powstrzymania krajowych regulatorów przed nieuczciwym konkurowaniem ze sobą o przyciągnięcie firm z Wlk. Brytanii po Brexicie do swoich centrów finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Ułatwienie ekspansji zagranicznej dla wielkich
piątek, 10 marca 2017 09:02

Chiński regulator rozważa zmianę przepisów, tak aby największym i najbardziej wypłacalnym firmom ułatwić ekspansję zagraniczną, podczas gdy mniejsi, bardziej obciążeni ryzykiem ubezpieczyciele podlegaliby surowszym ograniczeniom.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: Przeszkody dla rozwoju rynku cyberubezpieczeń
czwartek, 09 marca 2017 09:55

Mimo rosnącego znaczenia ryzyk cybernetycznych, nabywcy ubezpieczeń nie rozumieją w pełni znaczenia ochrony. Jednocześnie ubezpieczyciele zachowują ostrożność co do udzielania ochrony na dużą skalę.

Powody braku odpowiedniości między źródłem organicznego wzrostu dla ubezpieczycieli a tym, co mogłoby stać się zasadniczym narzędziem wypełnienia potencjalnie dużej luki w ochronie ryzyka wyszczególniono w raporcie Deloitte zatytułowanym „Złamanie kodu cyberubezpieczeń”. Raport ostrzega, że jeśli ochrona przed cyberryzykami nadal będzie spostrzegana przez wielu nabywców jako „niewystarczająca, niepewna, nadmiernie skomplikowana i zbyt kosztowna”, branża ubezpieczeniowa może przegrać z alternatywnymi rynkami, które gotowe będą wypełnić powstałą próżnię.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Planowane opuszczenie Holandii
wtorek, 07 marca 2017 09:31

Największy ubezpieczyciel Włoch, Generali realizuje plan cięcia kosztów na swoich słabszych rynkach i zwiększania zysku.

Add a comment

Więcej…
 
FCA i OSC: Pomoc firmom fintechowym
poniedziałek, 06 marca 2017 10:04

Brytyjski i kanadyjski regulator podpisali porozumienie w sprawie ułatwiania firmom technologii finansowych rozszerzania działalności wzajemnie na swoich rynkach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 463

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy