feed-image -

Reklama

Świat


Anbang: Kontrola komisji przedłużona o rok
poniedziałek, 04 marca 2019 09:53

Chiński nadzór bankowy i ubezpieczeniowy (China Banking and Insurance Regulatory Commission) ogłosił, że przedłuża kontrolę nad Anbang Insurance Group Co. Ltd. o jeden rok, do 22 lutego 2020 r.

Add a comment

Więcej…
 
SCOR: Wzrost zysku po niedoszłym przejęciu
poniedziałek, 04 marca 2019 09:53

Francuski reasekurator SCOR, w ubiegłym roku będący celem przejęcia przez rywala Covea, które nie doszło do skutku, odnotował za 2018 r. wzrost zysku netto pomimo straty w IV kw. spowodowanej ciągiem katastrof naturalnych.

Add a comment

Więcej…
 
KPMG: Brytyjski skok, światowy spadek
piątek, 01 marca 2019 09:44

Inwestycje w firmy z sektora insurtech w Wielkiej Brytanii w 2018 r. wzrosły o blisko 20%, podczas gdy globalny poziom tego typu inwestycji obniżył się prawie o połowę – wskazuje raport KPMG.

Insurtechy z siedzibą w Wielkiej Brytanii przyciągnęły aktywność inwestycyjną na ponad 1 mld dol. w całym 2018 r., podczas gdy w 2017 r. było to 792 mln dol. – przytacza dane portal Intelligent Insurer. Tymczasem ogółem na świecie w ub.r. nastąpił ostry spadek inwestycji insurtechowych, do poziomu 5,7 mld dol., i to pomimo 13 transakcji o wartości powyżej 100 mln dol. każda, jakie miały miejsce globalnie.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Większość firm traci na transakcjach zbycia
czwartek, 28 lutego 2019 09:45

Ponad połowa firm przeprowadzających transakcje zbycia od 2010 r. straciła na wartości dla akcjonariuszy, zgodnie z indeksem Divestment Performance Monitor (DPM), prowadzonym przez Willis Towers Watson (WTW) we współpracy z Cass Business School. Nowa światowa baza danych analizuje kursy akcji firm sprzedających aktywa, od 6 miesięcy przed ogłoszeniem o zbyciu aż do 6 miesięcy po zakończeniu transakcji zbycia.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Zysk obciążony kosztem IPO i katastrof
czwartek, 28 lutego 2019 09:44

Zysk netto francuskiej AXA, drugiego największego ubezpieczyciela europejskiego, spadł ostro w rezultacie obciążeń związanych z pierwszą ofertą publiczną w USA i ciągu naturalnych katastrof.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Nowy produkt dla funduszy emerytalnych
czwartek, 28 lutego 2019 09:44

26 lutego Willis Towers Watson (WTW) ogłosił, że zaangażowany kapitał funduszu Secure Income Fund (SIF) osiągnął wartość miliarda funtów. Sukces SIF skłonił firmę do zaoferowania nowego funduszu.

Add a comment

Więcej…
 
IEEFA: Instytucje finansowe wycofują się z węgla
środa, 27 lutego 2019 09:48

Już ponad 100 dużych światowych instytucji finansowych przyjęło polityki ograniczające finansowanie węgla – wynika z nowego raportu Instytutu Ekonomii Energii i Analiz Finansowych (IEEFA).

- Nasz raport pokazuje, że ograniczenia w finansowaniu węgla pojawiają się coraz częściej na całym świecie, od Nowego Jorku po RPA, od Brazylii po Japonię – mówi Tim Buckley, dyrektor IEEFA i autor raportu. – Ze względów wizerunkowych, ekologicznych i finansowych węgiel energetyczny staje się toksycznym aktywem dla globalnych inwestorów – dodaje.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Ceny ubezpieczeń nadal wzrastają
wtorek, 26 lutego 2019 09:43

Z opublikowanego przez Marsh cyklicznego raportu Global Insurance Market Index wynika, że w IV kwartale 2018 roku średnie ceny ubezpieczeń wzrosły o 2%. Był to największy wzrost od 2012 r. oraz w ostatnich pięciu kwartałach.

Raport wskazuje, że w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku po raz pierwszy wszystkie regiony na świecie odnotowały wzrost stawek ubezpieczeniowych w tym samym kwartale. Region Pacyfiku odnotował największy wzrost cen (ponad 10%), utrzymując tendencję wzrostową z siedmiu ostatnich kwartałów. W Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej i Ameryce Łacińskiej odnotowano natomiast wzrost stawek na poziomie minimum 1%.

Add a comment

Więcej…
 
Chubb: Nadmierna pewność gotowości cybernetycznej
poniedziałek, 25 lutego 2019 09:36

Istnieje znaczna rozbieżność postrzegania między cyberświadomością a cybergotowością wśród małych i średnich przedsiębiorstw w niektórych krajach regionu Azji i Pacyfiku – pokazuje ankieta Chubb.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch: Sumienni Japończycy
poniedziałek, 25 lutego 2019 09:35

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła rating siły finansowej japońskiego ubezpieczyciela Mitsumi Sumitomo Insurance z A do A+. Poza tym Fitch potwierdził rating zdolności emitenta do wywiązywania się ze zobowiązań (IDR) na poziomie A i rating długu podporządkowanego A-. Ratingi zostały zdjęte z listy obserwacyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 532

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook