feed-image -

Reklama

Świat


Chiny: Inwestycje ubezpieczycieli ograniczone
czwartek, 12 września 2019 21:58

Chiński nadzór ubezpieczeniowy i bankowy ograniczył wielkość inwestycji firm ubezpieczeniowych w ich udziałowców, co ma ograniczyć ryzyko związane z niewłaściwym wykorzystaniem zasobów finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Spór o e-hulajnogi
czwartek, 12 września 2019 08:37

Według Andreasa Gassena, szefa Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Ubezpieczeń Zdrowotnych (KBV), z medycznego punktu widzenia elektryczne hulajnogi są zbyt niebezpieczne, dlatego powinny być całkowicie zakazane. Z kolei Siegfried Brockmann, analityk wypadków w Niemieckim Stowarzyszeniu Ubezpieczeń (GdV), uznał te żądania za nonsensowne – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Bahamy: Straty po Dorianie
wtorek, 10 września 2019 08:34

Huragan Dorian spowodował na Bahamach straty ubezpieczone i nieubezpieczone szacowane na 7 mld dol. przez firmę modelowania ryzyka katastroficznego Karen Clark & Company (KCC). Szacunki nie obejmują szkód w infrastrukturze i komunikacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
Prudential: Podział firmy zakończy się w tym roku
poniedziałek, 09 września 2019 08:43

Największy ubezpieczyciel brytyjski Prudential zakończy planowany podział do końca br. Działalność w Wielkiej Brytanii będzie kontynuowana pod nazwą M&G Plc. W Azji i USA firma będzie nadal funkcjonować jako Prudential i będzie notowana w Wielkiej Brytanii, ale będzie podlegać nadzorowi w Hongkongu. Jak oświadczył dyrektor generalny Mike Wells, podział ma służyć maksymalizacji potencjału obu podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
Chartis: FIS liderem technologii zarządzania ryzykiem sprzedażowym
poniedziałek, 09 września 2019 08:43

FIS, globalny lider technologii usług finansowych, ogłosił, że został uznany przez wiodącą branżową firmę badawczą Chartis Research za czołową firmę w kategorii technologii zarządzania ryzykiem po stronie sprzedażowej.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Start biznesu korporacyjnego na czterech rynkach Europy Północnej
piątek, 06 września 2019 08:40

Vienna Insurance Group (VIG) rusza na podbój Europy Północnej. Grupa rozpocznie działalność w ramach biznesu korporacyjnego na czterech rynkach: Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii.

Add a comment

Więcej…
 
Tesla: Pokusa niższej ceny
piątek, 06 września 2019 08:39

Po wiadomości, że Tesla wprowadziła własny produkt ubezpieczeniowy, Tesla Insurance w Kalifornii, Ben Carey-Evans, analityk ubezpieczeniowy Global Data, skomentował: – Ubezpieczenie pojazdów napakowanych technologią często kosztuje więcej niż samochodów tradycyjnych. Jest to duży problem dla konsumentów, jako że cena jest dla nich czynnikiem krytycznym przy rozważaniu ubezpieczenia komunikacyjnego.

Add a comment

Więcej…
 
Producenci samochodów zawierają umowy z ubezpieczycielami
czwartek, 05 września 2019 08:45

Podczas gdy sytuacja, w której producent samochodów obciąża swój bilans ryzykami ubezpieczeniowymi, jest bardzo rzadka, popularność zyskuje partnerstwo między firmami motoryzacyjnymi a ubezpieczycielami, umożliwiające zakup samochodu i polisy razem.

Add a comment

Więcej…
 
A.M. Best: Swiss Re liderem rankingu Top 50 Global Reinsurance
czwartek, 05 września 2019 08:43

Po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat Swiss Re zajął pierwsze miejsce w rankingu 50 największych globalnych grup reasekuracyjnych, opublikowanym przez A.M Best. Szwajcarska firma wyprzedziła liderujące od 2010 r. (za wyjątkiem 2016 r.) Munich Re. Ten ostatni nadal jednak jest numerem jeden w sektorze majątkowym, podczas gdy Swiss Re zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ubezpieczeń na życie.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Tesla wchodzi w ubezpieczenia
środa, 04 września 2019 08:23

Tesla wreszcie zapowiedziała swoją ofertę ubezpieczeń samochodów, o której jej dyrektor generalny Elon Musk, prowokacyjnie wspominał już w kwietniu. Firma opisuje ją jako „konkurencyjnie wycenioną ofertę ubezpieczeniową, która ma zapewnić właścicielom samochodów Tesla do 20% niższe składki, a w niektórych przypadkach aż o 30% niższe”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 549

Digital Care: Piotr Kuszewski nowym członkiem zarządu

Z dniem 2 października do zarządu Digital Care dołączył Piotr Kuszewski. Rozszerzenie składu organu jest związane z ekspansją spółki na rynki...


czytaj dalej

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Niemcy: Zmiany w kierownictwie spółek Allianz

Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) i Allianz Deutschland AG ogłosiły zmiany w kierownictwie, które wejdą w życie 1 grudnia 2019 r.


czytaj dalej

WTW: Employee experience przyczynia się do sukcesu finansowego firmy

Nowe badanie Willis Towers Watson (WTW), zrealizowane przy wsparciu zaawansowanych narzędzi analitycznych, pokazało silny związek...
czytaj dalej

Unum Życie z tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019

Unum Życie zostało wyróżnione przez Kincentric tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019 w Polsce (Kincentric Best Employer). To już siódme takie...
czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Będzie trudniej o ochronę należności

Pogorszenie globalnej sytuacji gospodarczej i wzrost napięć w handlu międzynarodowym sygnalizowane przez członków Unii Berneńskiej może utrudnić...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook