feed-image -

Reklama

Świat


Złośliwe wykorzystanie sztucznej inteligencji
poniedziałek, 14 maja 2018 08:27

Świat musi przygotować się na potencjalne złośliwe wykorzystywanie sztucznej inteligencji przez państwa prowadzące awanturniczą politykę, przestępców i terrorystów – wynika z raportu grupy 26 ekspertów ds. bezpieczeństwa.

Add a comment

Więcej…
 
EBC: Test symulacji cyberataków na firmy finansowe
poniedziałek, 14 maja 2018 08:26

Europejski Bank Centralny opracował nowy test symulujący cyberataki na banki, giełdy i inne firmy istotne dla funkcjonowania system finansowego. Działanie to EBC podjął w następstwie szeregu ataków hakerskich na banki lokalne i centralne, do jakich doszło w ciągu ostatnich dwóch lat, w tym tegorocznego, spektakularnego zakłócenia usług online i mobilnych trzech największych banków w Holandii.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Zły stan dróg spowodował falę roszczeń komunikacyjnych
poniedziałek, 14 maja 2018 08:26

Przez pierwsze cztery miesiące tego roku do ubezpieczycieli wpłynęło o 171% więcej roszczeń z tytułu szkód zaistniałych z powodu złego stanu dróg – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
AIA: Wzrost uzależniony od Chin
piątek, 11 maja 2018 08:43

AIA Group Ltd., drugi największy pod względem wartości rynkowej ubezpieczyciel w regionie Azji i Pacyfiku, podał, że w I kw. br. wartość nowego biznesu wzrosła o 26% dzięki temu, że wzrost sprzedaży w Chinach stanowił przeciwwagę dla spowolnienia sprzedaży w Hongkongu.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Hannover Re i HDI Global SE stworzą joint venture
piątek, 11 maja 2018 08:42

Hannover Re i HDI Global SE utworzą pod parasolem Talanx AG specjalistyczne joint venture HDI Global Specialty. Nowy podmiot będzie specjalizować się w ubezpieczeniach od odpowiedzialności cywilnej w takich segmentach, jak E&O (Errors & Omissions), D&O, ochrona prawna, sport i rozrywka, lotnictwo, energetyka morska i zwierzęta.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx AG: W pierwszym kwartale wzrosły przychody ze składek
piątek, 11 maja 2018 08:42

Grupa Talanx oceniła pierwszy kwartał roku finansowego 2018 jako „pozytywny”. Przypis składki brutto wzrósł o 8,3%, z 9,8 mld euro przed rokiem do 10,6 mld euro na koniec marca 2018 r.*

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Ruch w fintechu w stronę ubezpieczeń
czwartek, 10 maja 2018 08:33

Chińska firma Baidu zapowiedziała sprzedaż większościowego udziału w swoim biznesie usług finansowych za ok. 1,9 mld dol. konsorcjum pod przewodnictwem TPG Capital Management, które chce głębiej umocować się w tym sektorze.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Akcjonariusze zatwierdzili zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej
środa, 09 maja 2018 08:08

8 maja w Hanowerze odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Talanx AG, które zatwierdziło m.in. zmiany we władzach spółki.

Add a comment

Więcej…
 
Guidewire: Trzecie miejsce w zestawieniu Battery Ventures i Glassdoor
poniedziałek, 07 maja 2018 08:58

Firma Guidewire Software, dostawca oprogramowania dla firm ubezpieczeniowych, zajęła jedno z czołowych miejsc w rankingu najwyżej ocenianych pracodawców notowanych na giełdzie, działających w branży produktów i usług oferowanych w chmurze (cloud computing). Zestawienie zostało opublikowane przez międzynarodową firmę inwestycyjną Battery Ventures i jeden z największych na świecie portali z ogłoszeniami o pracę Glassdoor.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz rezygnuje z biznesu węglowego
poniedziałek, 07 maja 2018 08:45

Niemiecki Allianz postanowił zakończyć sprzedaż ubezpieczeń dla kopalni i elektrowni węglowych. Wygaszenie ryzyka węglowego ma nastąpić do 2040 roku – informuje „Puls Biznesu”, powołując się na doniesienia „The Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 505

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook