feed-image -

Reklama

Świat


UNIQA Group: Solidny rok
piątek, 22 lutego 2019 09:37

Stosunkowo niskie obciążenia z tytułu szkód katastroficznych pozwoliły UNIQA Group na wyraźną poprawę rentowności. Ze wstępnego podsumowania wyników finansowych ubezpieczyciela za ubiegły rok wynika ponadto, że skutki planowego ograniczenia sprzedaży ubezpieczeń na życie ze składką jednorazową zostały zneutralizowane dobrymi rezultatami w pozostałych segmentach produktów ochronnych.

Add a comment

Więcej…
 
AXA XL: Po fuzji redukcja zatrudnienia
piątek, 22 lutego 2019 09:37

AXA XL ogłosiła kolejny krok w swojej integracji po dokonanej fuzji. Należy się spodziewać, że efektem będzie utrata miejsc pracy w Europie.

Add a comment

Więcej…
 
UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego
czwartek, 21 lutego 2019 09:26

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie unijnych instytucji już jest.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit
czwartek, 21 lutego 2019 09:26

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec narastającej niepewności co do brexitu dołącza do innych ubezpieczycieli i banków uruchamiających swoje plany awaryjne.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?
środa, 20 lutego 2019 09:51

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po ogłoszeniu 19% wzrostu zysku za IV kwartał 2018 r.

Na 2019 r. Allianz zapowiedział odkup akcji za sumę do 1,5 mld euro. Dyrektor finansowy Giulio Terzariol zasugerował jednak możliwość zwolnienia tempa dodatkowych odkupów – podała agencja Reuters. Allianz przystąpił do skupywania akcji własnych dwa lata temu, wobec braku odpowiednich celów akwizycyjnych. Pierwszy odkup, na sumę 3 mld euro, miał miejsce w 2017 r., następny w 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte
wtorek, 19 lutego 2019 09:43

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

Add a comment

Więcej…
 
Clyde & Co: Dostęp do innowacji motywem fuzji i przejęć
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:42

W globalnym sektorze ubezpieczeniowym w 2018 r. liczba fuzji i przejęć wzrosła o 9% wskutek starań ubezpieczycieli o uzyskanie większego dostępu do klientów i innowacji oraz chęci skorzystania na efekcie skali – wynika z raportu firmy prawniczej Clyde & Co.

Add a comment

Więcej…
 
Japonia: Rozważane obowiązkowe ubezpieczenie rowerzystów
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:40

Powołana przez rząd komisja ekspercka rozpoczęła dyskusję o tym, jaki charakter powinna mieć rekompensata za szkody związane z wypadkiem rowerowym, biorąc pod uwagę, jak poważne bywają wypadki potrącenia pieszego przez rowerzystę, skutkujące urazem czy śmiercią.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Branża budowlana miała już swój szczyt koniunktury
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:40

Z analiz Euler Hermes wynika, że po dziesięciu latach wzrostu (2008-2018) osiągnięty został szczyt w globalnym cyklu wzrostu koniunktury budowlanej. W ocenie ekspertów ubezpieczyciela wzrost w tej branży powinien stopniowo wyhamowywać z 3,5% w 2018 r. do 3%.

Add a comment

Więcej…
 
Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica
piątek, 15 lutego 2019 09:10

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds, Management company LLC. W obu przypadkach sprzedającym była KD Group, finančna družba, dd ze Słowenii.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 532

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook