feed-image -

Świat


Huragany i trzęsienia ziemi dopiekły największym reasekuratorom
piątek, 27 października 2017 08:35

Munich Re spodziewa się, że skutki niedawnych zdarzeń o charakterze katastroficznym będą go słono kosztować. Porównywalnych kosztów spodziewa się Swiss Re.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Polisa zgodna z szariatem
czwartek, 26 października 2017 08:35

Brytyjska spółka amerykańskiego ubezpieczyciela AIG zawarła pierwszą na londyńskim rynku zgodną z prawem islamskim umowę ubezpieczenia odpowiedzialności z tytułu oświadczeń i zapewnień w procesie fuzji i przejęć.

Add a comment

Więcej…
 
PE: Brak sprzeciwu wobec wniosku o przesunięcie wejścia w życie IDD
środa, 25 października 2017 08:30

Parlament Europejski nie zgłosił sprzeciwu wobec aktów delegowanych zgłoszonych w minionym tygodniu przez Komisję Gospodarczą i Monetarną (ECON).

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Przejmujący wypadli gorzej
środa, 25 października 2017 08:30

Z analizy opublikowanej w październiku przez Willis Towers Watson wynika, że ubezpieczyciele, którzy w 2016 r. dokonali akwizycji, uzyskali gorsze wyniki niż porównywalni ubezpieczyciele, którzy wystrzegali się fuzji i przejęć. Dla porównania posłużono się miarą opartą na zmianach cen akcji.

Add a comment

Więcej…
 
Mercer: 19. miejsce Polski w rankingu systemów emerytalnych
wtorek, 24 października 2017 08:29

Polski system emerytalnym został sklasyfikowany na 19. miejscu wśród 30 krajów analizowanych w najnowszym badaniu „Melbourne Mercer Global Pension Index 2017” (MMGPI), przeprowadzonym już po raz dziewiąty przez firmę doradczą Mercer we współpracy z Australian Centre for Financial Studies. Liderem zestawienia jest Dania, a za nią plasują się Holandia i Australia. Ranking zamykają Indie, Japonia i Argentyna.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017
poniedziałek, 23 października 2017 08:29

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie większe środki na ubezpieczenie rzeczowego majątku trwałego – wynika z badania EMEA Cyber Risk Transfer Report, przeprowadzonego przez Aon we współpracy z Ponemon Institute.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Chętni na zarządzanie aktywami odprawieni
poniedziałek, 23 października 2017 08:28

AXA zgłosiło się wielu graczy zainteresowanych jej spółką zarządzania aktywami, jednak okazuje się, że dla ubezpieczyciela nadal ma ona znaczenie strategiczne.

Add a comment

Więcej…
 
WEF: Ryzyka technologiczne
poniedziałek, 23 października 2017 08:28

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) gromadzi przedstawicieli ubezpieczycieli, firm technologicznych i rządów państw w celu wspólnego wypracowania sposobów opanowania ryzyk, jakie wynikają z nowych technologii, takich jak drony i samochody bez kierowcy.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna
piątek, 20 października 2017 08:39

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s ratingi siły finansowej i kredytowy na poziomie A+.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance
piątek, 20 października 2017 08:38

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton Insurance Group.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 486

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

KE: Jest projekt zmian w IDD

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97...


czytaj dalej

Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w...


czytaj dalej

Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego,...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy