feed-image -

Reklama

Świat


Kalifornia: Pożary trawią też ubezpieczycieli
wtorek, 20 listopada 2018 09:46

State Farm i Farmers Insurance Group of Companies mają największą ekspozycję na pożary w Kalifornii, gdzie dwa zdarzenia – Camp Fire i Woolsey Fire – spowodują istotne straty dla ubezpieczycieli i reasekuratorów.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy przeciwny zakazowi cesji wierzytelności
wtorek, 20 listopada 2018 09:44

Proponowany w senackim projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego zakaz cesji wierzytelności deliktowych budzi sprzeciw Rzecznika Finansowego – wskazuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Nakręcony szwajcarski zegarek
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:59

Za 3 kwartały 2018 r. grupa Swiss Re odnotowała przychód netto w wysokości 1,1 mld dol., mimo szacowanego obciążenia likwidacją szkód na sumę 1,6 mld dol. z tytułu katastrof naturalnych i zdarzeń spowodowanych przez człowieka w omawianym okresie. Dla porównania, 9 miesięcy ub.r. Swiss Re zamknął stratą 468 mln dol.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Re: Rekordowa emisja ILS
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:51

Emisja papierów wartościowych powiązanych z ubezpieczeniami (ILS) w III kwartale 2018 r. osiągnęła rekordową wartość 1,6 mld dol. według raportu opublikowanego przez Willis Re.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Rusza Bluestream
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:50

Bluestream – taką nazwę nosi oparta na chmurze cyfrowej platforma brokerska dla rynku affinity, której wprowadzenie ogłosiła 16 listopada firma brokerska Marsh.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Cele potwierdzone
piątek, 16 listopada 2018 09:32

Zurich Insurance odnotował 2% wzrost składek z ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych za 9 miesięcy 2018 r. i potwierdził swoje cele finansowe, pomimo większych od spodziewanych strat spowodowanych katastrofami naturalnymi.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Zmartwienia kadry zarządzającej
piątek, 16 listopada 2018 09:32

Według nowego raportu „Regional Risks for Doing Business”, kadra zarządzająca z różnych regionów oceniła bezrobocie, załamanie krajowych systemów rządzenia i gwałtowny wzrost cen za energię jako główne zagrożenia dla prowadzenia działalności gospodarczej. Cyberataki zostały uznane za najpoważniejsze ryzyko w trzech z ośmiu regionów ujętych w raporcie, tj. w Europie, Azji Wschodniej i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Miliardy w obligacjach skarbowych
czwartek, 15 listopada 2018 09:50

Największy włoski ubezpieczyciel Generali podał, że jego zysk netto za pierwsze 3 kwartały br. wzrósł o 26,8%, dzięki składkom życiowym i sprzedaży aktywów.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Górna połowa przedziału docelowego
środa, 14 listopada 2018 09:48

Jest wysoce prawdopodobne, że Allianz osiągnie w 2018 r. zysk z górnej połowy przedziału docelowego – przewiduje dyrektor finansowy Giulio Terzariol, ponieważ niemiecki ubezpieczyciel w III kw. br. miał niższe koszta i zaspokajał mniej roszczeń niż można się było spodziewać. Całoroczny cel zysku operacyjnego to 11,1 mld euro, plus/minus 500 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Wzrost zysków mimo dużych obciążeń
wtorek, 13 listopada 2018 09:48

Przez trzy kwartały obecnego roku Grupa Talanx zarobiła netto blisko 500 mln euro. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się niemal wszystkie działy, z wyjątkiem Industrial Lines (IL).

Z raportu opublikowanego 12 listopada wynika, że dziewięciomiesięczny wynik finansowy netto Talanx uplasował się na poziomie 488 mln euro. Był to rezultat o 9,9% lepszy od uzyskanego w analogicznym okresie 2017 roku (444 mln euro). Po dokonanej w połowie października korekcie grupa przewiduje obecnie, że jej roczny zysk netto wyniesie 700 mln euro. W przyszłym roku Talanx spodziewa się zarobić 900 mln euro netto.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 523

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook