feed-image -

Świat


Allianz: Zarządzanie odpowiedzialnością D&O
czwartek, 08 grudnia 2016 02:15

Według raportu opublikowanego przez Allianz Global Corporate & Specialty, dyrektorzy firm i menedżerowie najwyższego szczebla coraz bardziej muszą się liczyć z możliwością kosztownych w skutkach dochodzeń regulacyjnych, oskarżeń o charakterze kryminalnym albo spraw cywilnych, które zagrażają nie tylko aktywom firmy i ich własnym, ale też ich wolności osobistej.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Realizacja strategii Vision 2025
czwartek, 08 grudnia 2016 02:08

Lloyd’s podał szczegóły swojego nowego Korporacyjnego Modelu Operacyjnego (COM), który ma umożliwić bardziej sprawne i skuteczne realizowanie strategii Vision 2025 określającej rynek Lloyd’s jako globalne centrum specjalistycznych ubezpieczeń i reasekuracji.

Wchodzący w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. COM umożliwi Lloyd’s intensywniejsze skupienie się na zasadniczych działaniach: ochronie, promowaniu i zapewnianiu usług rynkowi Lloyd’s. Jedną z najważniejszych zmian w ramach nowego modelu operacyjnego jest powołanie nowego zespołu kontroli syndykatów w dziale zarządzania wydajnością (Performane Management) Lloyd’s kierowanym przez Jona Hancocka. Zespół pod kierunkiem Petera Montanaro powstanie z połączenia zespołów nadzorujących, pracujących bezpośrednio z managing agentami.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Możliwe przeniesienie siedziby z Londynu
czwartek, 08 grudnia 2016 00:35

Amerykański ubezpieczyciel AIG może przenieść swoją europejską siedzibę z Londynu do innego kraju Unii Europejskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Serbia: VIG sfinalizowała przejęcie spółek AXA
piątek, 02 grudnia 2016 09:46

Vienna Insurance Group (VIG) poinformowała o finalizacji transakcji przejęcia spółek należących dotychczas do grupy AXA i działających na terytorium Serbii.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Partnerstwo z insurtechowym start-upem
piątek, 02 grudnia 2016 09:44

Firma z branży insurtech Wrisk Ltd., start-up powstały w br., zawarła umowę o partnerstwie z należącym do Munich Re podmiotem Digital Partners.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Aktualizacja ocen ryzyka sektorowego
czwartek, 01 grudnia 2016 09:38

Pod koniec 2016 r. globalne trendy sektorowe pozostają zróżnicowane. Dotyczy to także tych regionów, które do tej pory nie odczuły w tak dużym stopniu wzrostu poziomu ryzyka. Na przestrzeni całego roku kategorie ryzyka przypisane niemal połowie z 12 sektorów poddanych ocenie w sześciu regionach świata uległy zmianie. Odnotowano 23 spadki i 10 wzrostów poziomu ryzyka – wynika z najnowszej aktualizacji ocen ryzyka sektorowego dokonanego przez Coface.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Aktualizacja strategii
środa, 30 listopada 2016 09:42

Podczas odbywającego się 23 listopada Investor Day Grupa Generali przedstawiła aktualizację swojej strategii do 2018 roku. Jednym z jej elementów jest wycofanie się z nieatrakcyjnych dla koncernu rynków. Plany te nie dotyczą Polski.

Add a comment

Więcej…
 
Rada Stabilności Finansowej: Banki i ubezpieczyciele o znaczeniu systemowym
poniedziałek, 28 listopada 2016 09:46

Po kryzysie z lat 2007–2009 grupa G20 uzgodniła, że instytucje finansowe, których wielkość i złożoność oznacza, że ich załamanie się może spowodować katastrofę na rynkach, powinny dysponować dodatkowym kapitałem, zgodnym z poziomem ryzyka, jakie prezentują.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Z Facebooka do Avivy
poniedziałek, 28 listopada 2016 09:46

Stefano Hesse, były dyrektor komunikacji korporacyjnej na region EMEA w Facebooku, objął nowo utworzone stanowisko global digital communications directora w Avivie – podały Wirtualnemedia.pl.

Add a comment
Więcej…
 
Wlk. Brytania: Wzrost śmiertelności utrudnia prognozowanie
piątek, 25 listopada 2016 09:36

Wzrost wskaźnika śmiertelności w Anglii i Walii stanowi istotny problem dla ubezpieczycieli na życie, których działalność opiera się na założeniach długoterminowych i może się przekładać na zawyżone ceny produktów – ujawnia raport Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 455

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy