feed-image -

Świat


Euler Hermes: Banki ufają niemieckim firmom rodzinnym
poniedziałek, 15 maja 2017 08:32

Firmy rodzinne cieszą się dużym zaufaniem sektora bankowego ze względu na dobrą reputację i korzystają z przewagi konkurencyjnej przy ubieganiu się o kredyt – to najważniejsze wnioski ze wstępnych wyników nowego projektu w ramach trzyletniej współpracy badawczej Euler Hermes oraz doradców w zakresie zarządzania – firmy Roland Berger i Szkoły Biznesu i Administracji w Hamburgu (HSBA). Badanie ma na celu analizę struktury kapitałowej firm rodzinnych i wynikających z nich przewag konkurencyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
RSA: Powrót na drogę wzrostu
poniedziałek, 15 maja 2017 08:31

Notowany na giełdzie w Londynie ubezpieczyciel RSA uzyskał 14% wzrost składki przypisanej netto za I kw. 2017 r. Zysk operacyjny wyprzedził planowany, więc akcje zwyżkowały.

Add a comment

Więcej…
 
Autonomous Research i WTW: Solvency II zniechęca inwestorów
poniedziałek, 15 maja 2017 08:30

Sektor ubezpieczeniowy jest zagrożony dalszą marginalizacją ze strony inwestorów, ponieważ raportowanie wyników stało się bardziej skomplikowane w rezultacie wprowadzenia zasad Solvency II – stwierdzono w raporcie opublikowanym wspólnie przez Autonomous Research i Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Z optymizmem w przyszłość
piątek, 12 maja 2017 08:39

Niemiecki Allianz optymistycznie ocenia swoje perspektywy, mimo bardzo trudnego otoczenia biznesowego, ponieważ zysk osiągnięty w I kwartale 2017 r. był nieco lepszy od spodziewanego.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Przewoźnik lotniczy odpowiada za niepoinformowanie pasażera
piątek, 12 maja 2017 08:38

Przewoźnik lotniczy, który nie jest w stanie udowodnić, że pasażer został poinformowany o odwołaniu jego lotu ponad dwa tygodnie przed planowanym czasem odlotu jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania na rzecz tego pasażera. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w której umowa przewozu została zawarta bezpośrednio między pasażerem a przewoźnikiem lotniczym, lecz także sytuacji, w której umowa została zawarta za pośrednictwem internetowego biura podróży – orzekł 11 maja Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Wyższy zysk w procesie integracji
czwartek, 11 maja 2017 08:42

Firma brokerska Willis Towers Watson, kontynuując operację integracji po fuzji, odnotowała wyższy zysk za I kw. 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: FGA przejmuje wypłaty odszkodowań w imieniu Carpatica Asig
środa, 10 maja 2017 08:42

Rumuński Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (Fondul de Garantare a Asiguraților, FGA) otrzymał ostateczną, niepodlegającą zaskarżeniu decyzję sądu o wszczęciu postępowania upadłościowego przeciwko Carpatica Asig SA. Decyzja została wydana i opublikowana – poinformowało Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK).

Add a comment
Więcej…
 
Nowa wersja Guidewire InsurancePlatform
środa, 10 maja 2017 08:35

9 maja firma Guidewire Software ogłosiła wprowadzenie wersji 2017.1 Guidewire InsurancePlatform™. Nowa wersja zawiera udoskonalenia produktów Guidewire z zakresu operacji podstawowych, danych i cyfryzacji, co dla klientów firmy oznacza „inteligentniejsze, szybsze i lepiej zintegrowane rozwiązania”. Umożliwi im to większe angażowanie swoich klientów, agentów/brokerów i pracowników poprzez zapewnienie doświadczeń zgodnych z ich oczekiwaniami.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Dyscyplina utrzymana
wtorek, 09 maja 2017 08:29

Swiss Re odnotował w I kwartale 2017 r. przychód netto w wysokości 656 mln dol., o 45% niższy od 1,2 mld dol. z tego samego okresu ub.r. Na wynik I kw. oddziałały negatywnie spodziewane roszczenia z tytułu katastrof naturalnych, zwłaszcza cyklonu Debbie w Australii, które mogą kosztować reasekuratora 350 mln dol.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Odpowiedzialność coraz droższa
poniedziałek, 08 maja 2017 08:48

Likwidacja dużych szkód związanych z ryzykiem odpowiedzialności staje się coraz droższa, złożona i międzynarodowa, a patrząc z perspektywy amerykańskiej, coraz częściej zachodząca poza Stanami Zjednoczonymi – wynika z raportu opublikowanego przez Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 470

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy