feed-image -

Świat


China Re: Ostrzeżenie dla inwestorów
piątek, 03 marca 2017 09:15

China Reinsurance Corporation przyznała, że jej zysk netto za 2016 r. do podziału między akcjonariuszy może być niższy o 30–35% w porównaniu z zyskiem za 2015 r.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Hyperion partnerem Manchester City
czwartek, 02 marca 2017 09:50

Brytyjska grupa ubezpieczeniowa Hyperion, do której należy polski broker Donoria, nawiązała współpracę z City Football Group, właścicielem piłkarskiego klubu Manchester City. Dzięki temu rozwiązania oferowane przez Hyperiona będą mogli sprawdzić najlepsi piłkarze świata.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Akwizycje wykluczone
czwartek, 02 marca 2017 09:49

AXA osiągnęła „wielkość krytyczną” i wyklucza duże akwizycje – powiedział dyrektor generalny francuskiego ubezpieczyciela, Thomas Buberl.

Add a comment
Więcej…
 
Leadenhall Polska: Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń na życie na Łotwie
środa, 01 marca 2017 10:00

W lutym tego roku Leadenhall Underwriting Ltd. we współpracy z Leadenhall Polska rozpoczął sprzedaż terminowych ubezpieczeń na życie w Lloyd’s na Łotwie.

Add a comment

Więcej…
 
KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech
wtorek, 28 lutego 2017 09:57

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata również w 2017 r. – wynika z raportu KPMG z globalnej analizy inwestycji w fintech.

W bieżącym roku większość inwestycji w insurtech prawdopodobnie skupi się na firmach specjalizujących się w poszczególnych ogniwach łańcucha wartości, taki jak dystrybucja, underwriting, likwidacja szkód i obsługa klienta – przytacza za raportem KPMG Insurance Journal. Niektórzy inwestorzy mogą jednak pójść w kierunku wskazanym przez Lemonade i Trov, dwa podmioty określone przez KPMG jako cyfrowi pionierzy dostarczania pełnej obsługi ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis
wtorek, 28 lutego 2017 09:47

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce sfinalizuje proces automatyzacji typu „end-to-end”. Rozwiązanie Allfinanz Interview Server opracowane przez Munich Re Automation Solutions umożliwia w pełni elektroniczną obsługę wniosków klientów przy jednoczesnym usprawnieniu procesów wewnętrznych realizowanych przez dany podmiot. Pozwoli to obniżyć koszty i utrzymać przychody na odpowiednim poziomie.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Robot zamiast ubezpieczeniowca
wtorek, 28 lutego 2017 09:41

Aviva proponuje pracownikom przeszkolenie pod kątem alternatywnej pracy w jej strukturach. Oferta ubezpieczyciela jest skierowana do tej części personelu, która przyznaje się, iż mogą ją zastąpić roboty – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Intensa nie zwiąże się z Generali
wtorek, 28 lutego 2017 09:41

Brak potencjalnych zysków dla akcjonariuszy przesądził o tym, że największy włoski bank detaliczny Intesa Sanpaolo nie zwiąże się z Assicurazioni Generali – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch Ratings: Solvency II zwiększy popyt na reasekurację
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:42

Okres styczniowych odnowień kontraktów dowodzi, że pod reżimem Solvency II wzrośnie popyt na produkty reasekuracyjne, bowiem europejscy ubezpieczyciele będą próbowali wzmocnić swoją pozycję kapitałową za pomocą transferu ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
Tesla: Ubezpieczenie w cenie auta
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:40

Podczas prezentacji wyników Tesli za czwarty kwartał Jon McNeill, dyrektor działu sprzedaży i usług zapowiedział, że w przyszłości firma chce sprzedawać w jednej cenie z pakietem usług dodatkowych, m.in. ubezpieczeniem. Menadżer ujawnił, że Tesla testowała takie rozwiązanie w Azji – podał businessinsider.com.pl.   

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 463

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy