feed-image -

Świat


AODP: Nadzieja w zielonych inwestycjach
poniedziałek, 08 maja 2017 08:46

Większość właścicieli największych aktywów światowych odebrała przekaz, że zmiany klimatyczne stwarzają ryzyko dla ich portfeli, więc zwraca się w kierunku bardziej proekologicznych inwestycji. Fundusze o wartości 27 bln dol., stanowiące 60% największych światowych inwestorów, biorą pod uwagę zmiany klimatyczne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych – podaje raport Asset Owners Disclosure Project (AODP).

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association i IIS: Nagroda dla ekonomistów Swiss Re
piątek, 05 maja 2017 08:30

Geneva Association i International Insurance Society (IIS) ogłosiły tegorocznych zwycięzców wspólnego programu promującego praktycznie zorientowane inicjatywy badawcze z dziedziny ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem, podejmujące tematy bezpośrednio związane z działalnością operacyjną – Shin Research Excellence Awards.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Zderzenie samolotu z ptakiem może zwolnić od odszkodowania za spóźniony lot
piątek, 05 maja 2017 08:27

Zderzenie samolotu z ptakiem stanowi nadzwyczajną okoliczność, która może zwolnić przewoźnika lotniczego z ciążącego na nim obowiązku wypłaty odszkodowania w razie znacznego opóźnienia lotu. Jednakże w sytuacji, gdy po takim zderzeniu upoważniony ekspert stwierdził, że dany samolot jest zdolny do lotu, przewoźnik nie może usprawiedliwiać opóźnienia, powołując się na konieczność przeprowadzenia ponownej kontroli – stwierdził 4 maja Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), wydając wyrok w sprawie C-315/15.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Obamacare przechodzi do historii
piątek, 05 maja 2017 08:27

4 maja Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu po burzliwej debacie przyjęła w czwartek projekt ustawy o zniesieniu systemu opieki medycznej Obamacare i zastąpieniu go systemem przygotowanym przez kierownictwo Partii Republikańskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch: Rynek cyberubezpieczeń
czwartek, 04 maja 2017 08:42

Około 120 amerykańskich grup ubezpieczeniowych przypisało w 2015 r. 1 mld dol. składki z bezpośrednich ubezpieczeń cybernetycznych – szacuje Fitch w raporcie analizującym udział w rynku i wyniki cyberubezpieczeń w USA.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie
piątek, 28 kwietnia 2017 08:25

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank Aviva Life Insurance Ltd. Jednocześnie Aviva podpisała z VietinBankiem umowę dystrybucyjną dotyczącą sprzedaży produktów ubezpieczeniowych na życie i zdrowotnych przez sieć ponad 1100 oddziałów banku, drugiego pod względem wielkości na rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:46

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu zacieśnienia kontroli ryzyka. Zagroził również śledztwami pełniącym funkcje kierownicze, którzy lekceważą przepisy służące wykorzenieniu nieodpowiedzialnego przyjmowania ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
Praga: #DigiRush – europejski szczyt marketingu cyfrowego
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:43

W dniach 29 czerwca – 1 lipca w Pradze odbędzie się konferencja połączona z warsztatami, poświęcona strategii marketingu cyfrowego. Weźmie w niej udział 1000 uczestników, wystąpi 48 mówców, wygłoszonych zostanie ponad 25 referatów, odbędzie się 16 warsztatów.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Branża odczuje wzrost
środa, 26 kwietnia 2017 08:39

Globalna branża ubezpieczeniowa w latach 2017–2018 wreszcie odnotuje silniejszy niż w latach poprzednich wzrost, wynoszący średnio 4,5% rocznie (3% po skorygowaniu o inflację) – przewiduje Munich Re na podstawie analizy danych.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 08:53

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan. Wzrost populizmu we Francji, Niemczech, Danii i Grecji każe się obawiać zamętu w regionie.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 470

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż



 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy