feed-image -

Świat


Aon: Współpraca dyrektorów od ryzyka
środa, 01 lutego 2017 09:35

Aon plc ogłosił, że prezes grupy Steve McGill opuszcza firmę, by eksplorować nowe możliwości.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Allianz sonduje QBE Insurance
wtorek, 31 stycznia 2017 09:57

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz zwrócił się nieoficjalnie do największego australijskiego ubezpieczyciela QBE Insurance, by wysondować, czy byłby zainteresowany propozycją przejęcia.

Żadna cena akwizycji nie została jeszcze zaproponowana QBE przez Allianz – dowiedziała się agencja Reuters od swojego informatora. Z kolei niemiecka gazeta „Handelsblatt” w niedzielę 29 stycznia br. podała, że Allianz złożył ofertę 15 dol. austr. za akcję, co dawałoby wycenę QBE na sumę 20 mld dol. austr. (15,11 mld dol. amer.). Na poniedziałkowej sesji akcje QBE wzrosły o 4,7%, do 12,91 dol. austr. Allianz odmówił komentarza. QBE złożył oświadczenie, że nie prowadzi rozmów z Allianzem ani żadnym innym potencjalnym nabywcą.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Debiuty giełdowe w branży ubezpieczeniowej
poniedziałek, 30 stycznia 2017 09:36

Kilka podmiotów z branży ubezpieczeniowej przygotowuje się do złożenia pierwszej oferty publicznej na głównym parkiecie jednej z giełd – w Hongkongu, Szanghaju lub Shenzhen. Zaliczają się do nich firmy z sektora pośrednictwa, Jiang Tai Insurance Brokers i Datong Insurance Sales Agency, obie z siedzibą w Pekinie – informuje „China Securities Journal”.

Add a comment

Więcej…
 
IIS: Program certyfikacji uczelni
piątek, 27 stycznia 2017 10:20

International Insurance Society z siedzibą w Nowym Jorku zapowiedziało utworzenie Global Centres of Insurance Excellane (GCIE), programu certyfikacji mającego na celu wyłonienie uczelni wyróżniających się zarządzaniem ryzykiem i programami nauczania problematyki ubezpieczeniowej w formie pełnowymiarowych studiów akademickich i wzmocnienie ich związków z branżą ubezpieczeniową.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Co czeka Generali?
czwartek, 26 stycznia 2017 09:42

Gdy poprzednio rozeszły się pogłoski, że włoski ubezpieczyciel Assicurazioni Generali jest na sprzedaż, domniemany oferent, francuska AXA uznał, że taka kosztowna i skomplikowana transakcja nie ma najmniejszego sensu. Tym razem zainteresowanie wyraża jeszcze większy ubezpieczyciel, Allianz SE, prawdopodobnie w porozumieniu z Intesa Sanpaolo – podaje „La Stampa” cytowana przez agencję Bloomberg. Ten drugi podmiot oficjalnie potwierdził swoje zainteresowanie ubezpieczycielem.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Screen Protection dla klientów Wind Italy
czwartek, 26 stycznia 2017 09:41

Digital Care, firma specjalizująca się w usługach ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych, rozpoczęła współpracę z Wind Italy. W jej ramach od 9 stycznia włoski operator telekomunikacyjny oferuje usługę Screen Protection.

Add a comment

Więcej…
 
Czechy: Nowa postać w zarządzie VIG Re
środa, 25 stycznia 2017 09:49

Z dniem 1 marca do zarządu VIG Re dołączy Tomasz Rowicki. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
Sollers Consulting: Kolejne wdrożenie w Touring Assurances
wtorek, 24 stycznia 2017 09:49

Sollers Consulting kontynuuje współpracę z Touring Assurances z Grupy AXA Belgia w ramach nowej umowy ogólnej. Firma od 2015 roku wspiera ubezpieczyciela w jego transformacji biznesowej oraz we wdrożeniu nowego systemu IT – Guidwire PolicyCenter®, BillingCenter, DataHub, Info Center oraz wprowadza rozwiązania Alfresco i Scriptura.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Nabywanie technologii przez fuzje i przejęcia
poniedziałek, 23 stycznia 2017 09:44

Prawie 50% ubezpieczycieli spodziewa się w ciągu następnych trzech lat nabyć nowe technologie na drodze fuzji i przejęć – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Willis Towers Watson i Mergermarket.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej
piątek, 20 stycznia 2017 09:44

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga Mayrhubera, członka rady nadzorczej od grudnia 2002 r., który ustąpił ze stanowiska z końcem grudnia ub.r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 460

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

Munich Re: Branża odczuje wzrost

Globalna branża ubezpieczeniowa w latach 2017–2018 wreszcie odnotuje silniejszy niż w latach poprzednich wzrost, wynoszący średnio 4,5% rocznie...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Aon: Jakie ryzyka budzą największe obawy przedsiębiorstw?

Z globalnego raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami 2017” wynika, że trzema ryzykami budzącymi największe obawy przedsiębiorców na...


czytaj dalej

Marsh Polska: Polisy środowiskowe coraz bardziej potrzebne

Zdaniem ekspertów Marsh w Polsce widoczny jest wzrost zainteresowania polisami środowiskowymi. I to nie tylko wśród dużych przedsiębiorstw z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy