feed-image -

Świat


Atradius: Dostawcy z regionu Azji i Pacyfiku opóźniają się z płatnościami
piątek, 20 października 2017 08:37

90% dostawców z krajów Azji i Pacyfiku w ciągu ostatniego roku odczuło opóźnienia w płatnościach na rynku B2B. W celu ochrony swojego biznesu przed opóźnieniami 33,3% firm zadeklarowało podjęcie konkretnych działań mających na celu poprawę przepływu środków pieniężnych – wynika z odpowiedzi uczestników badania do tegorocznej edycji Barometru Praktyk Płatniczych w Azji i Pacyfiku przeprowadzonego przez Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
Africa Reinsurance Pulse 2017: Reasekuracyjny puls Afryki przyspiesza
czwartek, 19 października 2017 08:37

Spodziewane jest, że w 2018 r. sytuacja na wartym 6,8 mld dol. rynku reasekuracyjnym Afryki ulegnie zdecydowanej poprawie. Menedżerowie firm reasekuracyjnych wyrażają optymizm co do perspektyw dla swoich rynków – wynika z raportu Africa Reinsurance Pulse 2017.

Add a comment

Więcej…
 
ECON proponuje przesuniecie terminu wejścia w życie IDD
środa, 18 października 2017 08:48

16 października na posiedzeniu Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego (ECON) przyjęto rekomendację, w której ECON zwraca się do Komisji Europejskiej o przesunięcie terminu wejścia w życie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/97 z dnia 20 stycznia 2016 r. o dystrybucji ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: GDPR zwiększa zainteresowanie cyberpolisami
środa, 18 października 2017 08:43

Z badania przeprowadzonego przez Marsh wynika, że zaplanowane na maj 2018 r. wdrożenie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (GDPR) wpływa na zmiany w podejściu organizacji działających w Europie, które coraz częściej wpisują zarządzanie cyberryzykiem jako jedno z kluczowych zagrożeń w prowadzonej działalności.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Na drodze do zmniejszenia kosztów
poniedziałek, 16 października 2017 08:34

Do końca br. Zurich Insurance zmniejszy koszta o 700 mln dol. i znajdzie się niemal w połowie drogi do celu zaoszczędzenia 1,5 mld dol. do 2019 r. – zapewnił dyrektor generalny Mario Greco w wywiadzie dla dziennika „Neue Zürcher Zeitung”.

Add a comment

Więcej…
 
Berkshire: Zakup udziałów w Cattolica
poniedziałek, 16 października 2017 08:33

Należący do miliardera Warrena Buffetta Berkshire Hathaway uzgodnił zakup 9% włoskiego ubezpieczyciela Societa Cattolica di Assicurazioni od Banca Poplare di Vicenza, jednego z dwóch upadających banków w północnym regionie Veneto. Firma kontrolowana przez Berkshire nabywa udziały w Cattolica po 7,35 euro sztuka, w sumie za 115,9 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Główne zagrożenia dla działalności gospodarczej według menadżerów
piątek, 13 października 2017 08:37

Z badania opinii przeprowadzonego podczas Światowego Forum Ekonomicznego 2017 wśród kadry zarządzającej wynika, że to ryzyka pozaekonomiczne stanowią główne zagrożenie dla prowadzenia biznesu. Wyniki tegorocznej edycji ankiety wskazują na znaczącą zmianę w stosunku do poprzednich lat – najwięcej miejsca poświęcono zagrożeniom społeczno-politycznym i technologicznym.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Zwalczanie pirackich połowów
piątek, 13 października 2017 08:37

Koalicja firm ubezpieczeniowych zawarła porozumienie dotyczące zwalczania pirackich połowów przez zakaz obejmowania ochroną trawlerów z czarnej listy. Wartość nielegalnych połowów sięga 10 mld dol. rocznie.

Add a comment

Więcej…
 
CreditSights: Rynek reasekuracji majątkowej nadal miękki
czwartek, 12 października 2017 08:42

Nie jest możliwe, by obecny miękki rynek reasekuracji majątkowej stwardniał w 2018 r. pomimo ostatnich zdarzeń o charakterze katastrof naturalnych – przewidują analitycy firmy badawczej CreditSights.

Add a comment

Więcej…
 
ERA Automotive – nowa koalicja dostawców assistance
środa, 11 października 2017 08:48

10 października Europ Assistance, Falck, RAC i VHD – największe, europejskie firmy świadczące usługi assistance samochodowego – utworzyły Europejską Koalicję Firm Assistance (ERA Automotive). Partnerstwo ma służyć m.in. zwiększeniu zasięgu świadczonych usług assistance oraz wymianie doświadczeń w zakresie car assistance.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 486

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

KE: Jest projekt zmian w IDD

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97...


czytaj dalej

Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w...


czytaj dalej

Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego,...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy