feed-image -

Reklama

Świat


Korea: Samsung Life będzie musiał sprzedać akcje Samsung Electronics
wtorek, 10 lipca 2018 08:18

Samsung Life Insurance Co. zostanie zmuszone do sprzedania swoich udziałów w Samsung Electronics Co. wartych 13 mld dol. Partia prezydenta Moon Jae-ina przygotowuje się do przepchnięcia przez parlament ustawy, która zakaże towarzystwom ubezpieczeniowym posiadania ponad 3% udziałów w innych oddziałach koncernów.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Większy udział we wspólnym przedsięwzięciu w Indiach
poniedziałek, 09 lipca 2018 08:27

Grupa Generali ogłosiła, że podpisała umowę z Future Group, aby zwiększyć swój udział w przedsięwzięciu ubezpieczeniowym w Indiach z 25,5 do 49%. Generali jest aktualnie obecne w Indiach poprzez dwa wspólne przedsięwzięcia – Future Generali India Life Insurance Co. Ltd. i Future Generali India Insurance Co. Ltd.

Add a comment

Więcej…
 
Wlk. Brytania: Rekordowe wyniki w komunikacji
czwartek, 05 lipca 2018 08:42

Brytyjski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych osiągnął za 2017 r. wskaźnik łączony netto w wysokości 96,8%, wynik najlepszy od 1994 r. – podano w dorocznym raporcie EY. W 2016 r. ten parametr wyniósł 109,4%.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Za opóźnienie odpowiada przewoźnik zlecający, a nie wykonujący
czwartek, 05 lipca 2018 08:41

W przypadku dużego opóźnienia lotu przewoźnikiem lotniczym zobowiązanym do zapłaty odszkodowania należnego na rzecz pasażerów nie jest przewoźnik, który oddał w dzierżawę użyty samolot wraz z załogą, lecz przewoźnik, który zdecydował o wykonaniu lotu – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 4 lipca.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Cyfrowe rozwiązanie naprawy samochodu
środa, 04 lipca 2018 08:21

AXA i Fixico, platforma pomocna w załatwianiu drobnych naprawach samochodów, po kilku miesiącach wspólnych testów zaczęły oferować klientom AXA w Belgii innowacyjne, w pełni cyfrowe rozwiązanie, mające zwiększać wygodę, zmniejszać koszta, skracać czas, a co za tym idzie, podnosić poziom satysfakcji klienta.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Przejęcie amerykańskiego brokera
środa, 04 lipca 2018 08:19

Marsh nabywa Wortham Insurance, niezależnego amerykańskiego brokera ubezpieczeniowego z siedzibą w Houston. Zamknięcie transakcji jest spodziewane w III kw. 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Projekt dotyczący Regulacyjnych Standardów Technicznych dla PII
wtorek, 03 lipca 2018 08:41

Po konsultacjach, na które odpowiedział BIPAR, Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) przedłożył Komisji Europejskiej projekt regulacyjnych standardów technicznych (RTS), dostosowujący podstawowe kwoty euro dla ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej i zdolności finansowej pośredników ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Zmiany w zarządzie
wtorek, 03 lipca 2018 08:41

Z dniem 1 lipca do zespołu zarządzającego Vienna Insurance Group (VIG) dołączyli Peter Thirring i Liane Hirner. Firma podkreśliła, że jest jedyną spółką giełdową w indeksie ATX z parytetem płci na poziomie zarządu.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Nie uczą się na (cyber)błędach
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:36

Większość przedstawicieli kadry kierowniczej na świecie ma poczucie, że ich organizacje mogłyby lepiej spożytkować naukę płynącą z przeszłych błędów dotyczących sfery cyfrowej – wynika z ankiety Economist Intelligence Unit i Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Analiza przyczyn zmian cen ropy naftowej
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:35

Proces wzrostu cen ropy naftowej, przebiegający dotychczas z powodu odrabiania wcześniejszych dużych spadków jej cen oraz z powodu popytu, zmienił ostatnio przyczynę na geopolitykę – główny czynnik wpływający na ceny ropy od początku drugiego kwartału 2018 roku. W szczególności był to wzrost napięć w Syrii i na Bliskim Wschodzie, a także wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Rynkiem wciąż rządzą obawy o niedobory dostaw związane z geopolityką, które mogą się zmaterializować – wynika z raportu sporządzonego przez dział analiz ekonomicznych Euler Hermes, poświęconego niedawnej dynamice cen ropy naftowej, efektom tego zjawiska dla płynności finansowej poszczególnych branż oraz perspektywom na przyszłość.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 511

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook