feed-image -

Świat


Wielka Brytania: Przygotowania do testu reakcji na katastrofę
środa, 12 października 2016 08:26

Podczas gdy w ostatnich latach ubezpieczyciele muszą stawiać czoła powtarzającym się regularnie huraganom, trzęsieniom ziemi i atakom terrorystycznym, w branży panuje poczucie konieczności sprawdzenia, jak zareagowałaby na katastrofę o wymiarze ataków na amerykańskie miasta w 2001 r., które pociągnęły za sobą niemal 3000 ofiar.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Przejęcie Generali nie ma sensu
środa, 12 października 2016 08:26

Odpowiadając na spekulacje na temat możliwości przejęcia włoskiego Generali, dyrektor generalny francuskiego ubezpieczyciela AXA, Thomas Buberl powiedział niemieckiemu „Sueddeutsche Zeitung” nie planuje fuzji ze swoimi dużymi rywalami.

Add a comment

Więcej…
 
Korea Płd.: Prawie każdy ma więcej niż jedną polisę
poniedziałek, 10 października 2016 08:38

Ponad dziewięciu z dziesięciu mieszkańców Korei Płd. ma więcej niż jedną polisę ubezpieczeniową – wykazała ankieta Koreańskiego Instytutu Badań Ubezpieczeniowych (KIRI) przeprowadzona na próbie 1200 dorosłych Koreańczyków.

Add a comment

Więcej…
 
Deutsche Bank AG pozbył się Abbey Life
piątek, 07 października 2016 08:36

Deutsche Bank AG sprzedał swój brytyjski biznes ubezpieczeniowy Abbey Life w ramach wyzbywania się aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością i zmniejszania sumy bilansowej, aby uspokoić inwestorów i sprostać wymogom regulacyjnym. Nabywcą jest Phoenix Group Holdings.

Add a comment

Więcej…
 
Interbrand: AXA i Allianz wśród najcenniejszych marek świata
piątek, 07 października 2016 08:36

Najcenniejszą marką świata jest Apple – wynika z najnowszej odsłony rankingu Interbrand. W gronie 100 firm z najwyżej wycenianymi markami znalazło się dwóch ubezpieczycieli.

Add a comment

Więcej…
 
Wlk. Brytania: Maleje optymizm sektora finansowego
czwartek, 06 października 2016 08:27

Ankieta przeprowadzona przez lobby Confederation of British Industry i PwC wśród 115 brytyjskich firm sektora usług finansowych wykazała, że III kw. br. był trzecim z rządu kwartałem spadku optymizmu. Jest to najdłuższy okres spadku optymizmu od apogeum kryzysu finansowego w 2009 r.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Poszukiwanie rozwiązań InsurTech
środa, 05 października 2016 08:33

W ramach realizacji strategii innowacji i digitalizacji Talanx rozpoczął współpracę w zakresie InsurTech z platformą Plug and Play z Doliny Krzemowej oraz londyńskim akceleratorem Startupbootcamp.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Mało długoterminowych polis życiowych
poniedziałek, 03 października 2016 08:39

W liczącej 1,37 mld populacji Chin liczba osób, które wykupiły długoterminowe ubezpieczenie na życie wynosi zaledwie ok. 40 mln – podał Huang Hong, wiceprezes CIRC.

Add a comment

Więcej…
 
Liban: Wynik niezależnych brokerów
piątek, 30 września 2016 08:30

Całkowita składka wygenerowana przez niezależnych brokerów działających w Libanie w 2015 r. sięgnęła 234,3 mln dol., co oznacza wzrost o 7,6% w stosunku do 217,8 mln dol. w 2014 r.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Rośnie zagrożenie niewypłacalnością w NAFTA i Brazylii
czwartek, 29 września 2016 08:43

Z najnowszej edycji badania „Barometr Praktyk Płatniczych Atradius” przeprowadzonego w obu Amerykach (kraje NAFTA i Brazylia) wynika, że 92% badanych przedsiębiorstw doświadczyło w ostatnim roku opóźnień w płatnościach od klientów B2B, a średnio niemal połowa całkowitej wartości faktur została zapłacona z opóźnieniem. Z powodu opóźnień w płatnościach od klientów 2 na 5 przedsiębiorstw musiało opóźnić płatności na rzecz własnych dostawców, co spowodowało efekt domina w całym łańcuchu dostaw.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 451

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

Mondial Assistance: Pomoc w domu cieszy się coraz większym wzięciem

Z regularnie zbieranych prze Mondial Assistance danych wynika, że wizyta fachowca i pomoc w domu klienta to coraz bardziej doceniana usługa.

- Z...


czytaj dalej

PIU: Zimowy poradnik turystyczny

W czasie ferii zimowych wiele osób uda się na narty, również za granicę, m.in. na Słowację, do Czech, Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji....


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy