feed-image -

Świat


Wielka Brytania: Lloyd’s of London wycofa się z inwestycji „węglowych”
wtorek, 23 stycznia 2018 09:34

Lloyd’s of London jest kolejnym potentatem branży ubezpieczeniowej, który przestanie inwestować w spółki węglowe. Wcześniej na taki krok zdecydowały się Aviva, Allianz, AXA, Legal & General, SCOR, Swiss Re i Zurich – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Jest projekt zmian w IDD
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:49

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97 (IDD) w odniesieniu do terminu stosowania środków transpozycji przez państwa członkowskie. Projekt zakłada przesunięcie terminu stosowania dyrektywy z 23 lutego na 1 października 2018 roku.

Artykuł 1 projektu zakłada, że pierwszy akapit art. 42 ust. 1 otrzymuje brzmienie „Do dnia 23 lutego 2018 r. państwa członkowskie przyjmują i publikują środki niezbędne do wykonania niniejszej dyrektywy. Niezwłocznie informują o tych środkach Komisję”. Druga zmiana zakłada dodanie akapitu o następującej treści „Państwa członkowskie stosują środki, o których mowa w akapicie pierwszym, od dnia 1 października 2018 r.”.

Add a comment

Więcej…
 
Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:44

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Mało kobiet na stanowiskach
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:44

W 2017 r. kobiety zajmowały ok. 9% najwyższych stanowisk w niemieckiej branży finansowej. Tempo, w jakim zmniejsza się luka genderowa, w ostatnich latach uległo spowolnieniu – zauważa Niemiecki Instytut Badań Ekonomicznych (DIW).

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Z Generali do Zurich
piątek, 19 stycznia 2018 09:44

Carsten Schildknecht 2 lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Zurich w Niemczech, przejmując je po Marcusie Nagelu, który zdecydował się odejść z firmy.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Fuzja w państwach bałtyckich
czwartek, 18 stycznia 2018 09:31

Łotewski nadzór zaakceptował fuzję dwóch spółek zależnych VIG – InterRisk Vienna Insurance Group AAS i BTA Baltic Insurance Company AAS – pod koniec 2017 r. Obie firmy działają we wszystkich trzech państwach bałtyckich – Litwie, Łotwie i Estonii.

Add a comment

Więcej…
 
Kalifornia: Lawiny błotne
środa, 17 stycznia 2018 09:43

Lawiny błotne na niespotykaną skalę, będące następstwem ulewnych deszczów w Kalifornii, mogą skutkować stratami ekonomicznymi o wartości ponad 100 mln dol. i stratami ubezpieczonymi na dziesiątki milionów dolarów – szacuje Impact Forcasting, część Aon Benfield.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Zakup spółek D.A.S.
wtorek, 16 stycznia 2018 09:43

Grupa Allianz zawarła umowę o nabyciu ubezpieczyciela ochrony prawnej D.A.S. w Szwajcarii oraz aktywów D.A.S. w Luksemburgu i Słowacji od niemieckiej grupy ubezpieczeniowej ERGO, spółki zależnej Munich Re.

Akwizycja wzmocni pozycję konkurencyjną Allianz w Szwajcarii, jako że stanie się on jedną z trzech czołowych firm oferujących ubezpieczenia ochrony prawnej w tym kraju – podał Insurance Journal.  Z wolumenem składek ok. 550 mln franków szwajcarskich i stopą wzrostu 5,3% w samym 2016 r. rynek ubezpieczeń ochrony prawnej w Szwajcarii jest bardzo aktywny.

Add a comment

Więcej…
 
CNA Hardy: Stuart Middleton dyrektorem wykonawczym spółki zależnej w Luksemburgu
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:33

CNA Hardy, specjalistyczny dostawca polis ubezpieczeniowych na rzecz klientów Lloyd’s i na rynkach firmowych, poinformował o mianowaniu Stuarta Middletona na stanowisko dyrektora wykonawczego spółki zależnej w Luksemburgu. Nominacja wejdzie w życie po uzyskaniu zgody organu nadzorczego.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Sprzedaż biznesu życiowego w Singapurze
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:33

Zurich zawarł umowę z najnowszą firmą ubezpieczeń na życie w Singapurze, która nabędzie portfel Zurich Life Singapore. Na mocy umowy Singapore Life przejmie odpowiedzialność za wszystkie polisy klientów singapurskiej spółki życiowej Zurich Life, opiewające na ok. 4,5 mld dol. ochrony życia i świadczeń z tytułu ciężkiej choroby i kalectwa.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 495

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook