feed-image -

Świat


Świat: Europejskie siedziby ubezpieczycieli
piątek, 23 grudnia 2016 09:49

Coraz większa liczba globalnych ubezpieczycieli rozważa przeniesienie się do Irlandii, a niektórzy mogą zdecydować się na ulokowanie swoich siedzib europejskich tam, zamiast w Wlk. Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
Insurance Europe: Małe możliwości inwestowania w infrastrukturę
czwartek, 22 grudnia 2016 09:34

Szukając dochodów w sytuacji niskich stóp procentowych, europejscy ubezpieczyciele coraz bardziej interesują się aktywami infrastrukturalnymi, ale możliwości są nieliczne. Z ankiety przeprowadzonej przez Insurance Europe, europejską federację ubezpieczeniową i reasekuracyjną, wynika, że oczekiwana jest intensyfikacja działań politycznych, zmierzających do odblokowania przyszłych potencjalnych inwestycji.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Włochy – przedstawienie musi trwać
czwartek, 22 grudnia 2016 09:28

Wpływ referendum konstytucyjnego we Włoszech i późniejszych wydarzeń, w tym dla Polski, zostały szczegółowo przeanalizowane w ostatnim badaniu Euler Hermes zatytułowanym „Italy: The show must go on”.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Straty katastroficzne w 2016 r.
środa, 21 grudnia 2016 09:54

Ponad 10 tys. osób straciło życie w wyniku katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka w 2016 r. Straty finansowe łącznie wyniosły co najmniej 158 mld dol. Straty ubezpieczone, szacowane na 49 mld dol., wzrosły o niemal 1/3 w porównaniu z 37 mld dol. w 2015 r., ale stanowiły niespełna 1/3 kosztów wynikłych z katastrof w ciągu roku.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Tragedia w Berlinie
wtorek, 20 grudnia 2016 09:44

19 grudnia na terenie jarmarku świątecznego przy placu Breitscheid w Berlinie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi. Obecny bilans* aktu terroru to 12 osób zabitych i 48 rannych.

Add a comment
Więcej…
 
Francja: Allianz przymierza się do lokalnego biznesu Generali
wtorek, 20 grudnia 2016 09:38

Niemiecki Allianz chce wzmocnić swoją pozycję we Francji, przejmując tamtejszą działalność Generali. Eksperci są jednak sceptycznie nastawieni co do powodzenia tych planów – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Decydujący krok w stronę transformacji działalności
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Przychód w wysokości 1930 mln euro, wskaźnik zespolony netto na poziomie 79,7%, dochód operacyjny w wysokości 292 mln euro oraz dochód netto w wysokości 226 mln euro – to sztandarowe osiągnięcia Grupy Euler Hermes za 3 kwartały 2016 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association: Ubezpieczalność problemem rynku cyberubezpieczeń
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Podczas gdy ubezpieczenie od ryzyka cybernetycznego stanowi ogromny nowy biznes dla branży, liczne problemy z ubezpieczalnością hamują obecnie rozwój tego rynku – stwierdzono w nowym raporcie Geneva Association.

Add a comment

Więcej…
 
Kupeg: Wszystkie udziały w rękach Delcredere Ducroire
piątek, 16 grudnia 2016 09:21

34% akcji Kupeg, które pozostawały dotąd w posiadaniu EGAP, zostało wykupionych przez Credimundi, belgijskiego ubezpieczyciela kredytów będącego akcjonariuszem większościowym pierwszej z firm. 12 grudnia akcje zostały przeniesione do belgijskiej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych Delcredere Ducroire, będącej spółką dominującą Credimundi. W ten sposób stała się ona jedynym udziałowcem Kupeg.

Add a comment

Więcej…
 
Moody’s: Kanadyjski rynek ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych
czwartek, 15 grudnia 2016 09:51

Perspektywa dla kanadyjskiego rynku ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych jest stabilna dzięki dużemu popytowi, silnej dyscyplinie underwritingu i solidnemu bilansowi – stwierdza Moody’s Investors Service. Jednak tym trendom przeciwdziała utrzymujący się niski poziom dochodów z inwestycji i potencjalna niestabilność wskutek katastrof.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 457

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy