feed-image -

Świat


USA: MetLife osiągnął neutralność węglową
piątek, 24 lutego 2017 09:38

23 lutego MetLife poinformował o osiągnięciu wyznaczonego w 2015 r. celu neutralności węglowej. Tym samym firma została pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym w Stanach Zjednoczonych, któremu się to udało.

Add a comment

Więcej…
 
Trump i Brexit ryzykiem politycznym do ubezpieczenia
piątek, 24 lutego 2017 09:36

Dyrektor generalny Lloyd’s Inga Beale stwierdziła, że prezydentura Donalda Trumpa i wyjście Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej stwarzają możliwości sprzedaży ubezpieczeń chroniących klientów komercyjnych przed skutkami zakłóceń w światowym handlu.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona
środa, 22 lutego 2017 09:36

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany prezesem Lloyd’s. Będzie następcą Johna Nelsona, który już w 2015 r. zapowiedział, że przejdzie na emeryturę w wieku 70 lat, w 2017 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Allianz planuje odkup akcji
wtorek, 21 lutego 2017 09:47

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od oczekiwanego i zapowiedział korektę polityki finansowania ewentualnych przejęć.

Zysk netto Allianz za IV kwartał ubiegłego roku wzrósł o 23%, do 1,7 mld euro, przekraczając średnią szacunków ankietowanych analityków wynoszącą 1,54 mld euro – podała agencja Reuters. Całoroczny zysk netto był wyższy o 4% i osiągnął poziom 6,9 mld euro, również nieco wyższy od przewidywanego, jako że tu średnia prognoz wyniosła 6,77 mld euro.

Add a comment

Więcej…
 
Iran: Reklama z Trumpem ma wesprzeć sprzedaż polis
wtorek, 21 lutego 2017 09:21

Firma ubezpieczeniowa w Teheranie postanowiła sprzedawać polisy, posiłkując się wizerunkiem nowego prezydenta USA – podały irańskie media.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie dyrektor generalny Mario Greco przeprowadza plan naprawy największego szwajcarskiego ubezpieczyciela.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Wzrost składek zdrowotnych
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Rząd Australii zaakceptował 4,84% wzrost składek w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą płacić dodatkowo średnio 200 dol. austr. rocznie.

Add a comment

Więcej…
 
Luksemburg: Werdykt TSUE ws. implantów
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:37

Trybunał Sprawiedliwości orzekł w sprawie dotyczącej implantów piersiowych wykonanych z silikonu przemysłowego niższej jakości.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Kończy się spadkowy trend liczby upadłości na świecie
piątek, 17 lutego 2017 09:53

W 2016 roku firmy musiały walczyć o utrzymanie swojej kondycji, pomimo intensywnego wsparcia ze strony decydentów politycznych – wynika z analizy przeprowadzonej przez Euler Hermes. 

Silna presja deflacyjna i kurczenie się światowego popytu to główne czynniki, które utrudniały życie firm. Po dwóch latach trwania tendencji spadkowej liczby przypadków niewypłacalności Globalny Wskaźnik Upadłości Euler Hermes (biorący pod uwagę niewypłacalności w poszczególnych krajach z uwzględnieniem parytetu ich PKB w światowym PKB i wymianie handlowej, obejmujący 84% światowego PKB) również za 2016 rok powinien zanotować nieznaczny spadek o -2%. Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Azja stabilna mimo spowolnienia
piątek, 17 lutego 2017 09:52

Mimo niższego tempa wzrostu gospodarczego wśród azjatyckich tygrysów i w Państwie Środka utrzymuje się umiarkowane bądź niskie ryzyko kredytowe – wynika z najnowszej edycji raportu Atradius Country Report. W raporcie zawarto rating oraz analizy dla 11 krajów regionu, omawiając najważniejsze czynniki mogące mieć wpływ na relacje handlowe z azjatyckimi kontrahentami.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 463

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

MediSky International umożliwi leczenie w całej Europie

23 maja w ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja polskiej działalności MediSky International, firmy z sektora...


czytaj dalej

Deloitte: Nowy MSSF 17 oznacza rewolucję w ubezpieczeniach

Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (IASB) ogłosiła nowy standard MSSF 17, wprowadzający nowe podejście w rozpoznawaniu przychodów oraz...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy