feed-image -

Świat
Talanx: Zysk wyższy od prognozowanego
czwartek, 08 lutego 2018 09:08

Ze wstępnych skonsolidowanych danych wynika, że w roku budżetowym 2017 Grupa Talanx osiągnęła zysk netto w wysokości około 670 mln euro. Rok wcześniej zarobki ubezpieczyciela uplasowały się na poziomie 907 mln euro. Firma podkreśla, że zysk za ub.r. był wyższy od przewidywanego w listopadowej prognozie (650 mln euro).

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Mniej bankructw w USA, ale ryzyko wciąż istnieje
środa, 07 lutego 2018 09:51

Zdaniem analityków Atradius, chociaż obawy o gwałtowny wzrost protekcjonizmu zainicjowanego przez Stany Zjednoczone ustąpiły, polityka handlowa obecnej administracji nadal obarczona jest sporym ryzykiem dla partnerów handlowych, a także dla gospodarki USA.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Mocna końcówka dobrego roku
wtorek, 06 lutego 2018 09:36

W 2017 r. Aon osiągnął solidny wzrost. Obroty w porównaniu z rokiem poprzednim zwiększyły się o 6%, do 10 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Nieubezpieczalne sutereny i odejście od węgla
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:39

Prywatne nieruchomości poniżej poziomu gruntu, czy to w Nowym Jorku, czy w Bombaju, mogą stać się nieubezpieczalne w następnej dekadzie, jeśli zmiany klimatyczne będą postępować – ostrzegł dyrektor generalny AXA Thomas Buberl w wystąpieniu panelowym podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Add a comment

Więcej…
 
PERILS: Herwart droższy, niż się zdawało
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:38

Niezależna agencja opracowująca ubezpieczeniowe dane katastroficzne PERILS AG z Zurychu podwyższyła szacunek strat ubezpieczonych spowodowanych w Niemczech i Austrii przez cyklon Herwart z października 2017 r. do 255 mln euro.

Add a comment
Więcej…
 
BIBA: Młodzi kierowcy mniej ryzykowni dzięki polisom telematycznym
piątek, 02 lutego 2018 09:49

Liczba polis opartych na telematyce osiągnęła prawie milion i wyniosła 975 tys. do końca 2017 r. – podało w raporcie Stowarzyszenie Brytyjskich Brokerów Ubezpieczeniowych (BIBA).

Raport BIBA zawiera informacje pochodzące od wiodących marek telematycznych w Wlk. Brytanii. Według pozyskanych danych liczba polis live wzrosła o prawie 30% w stosunku do ich liczby z 2016 r. – Fantastycznie jest przekonać się, jak pozytywny skutek przynosi technologia – powiedział Graeme Trudgill, dyrektor wykonawczy BIBA cytowany przez Insurance Journal. – Wysoki odsetek polis telematycznych jest kupowany przez młodych kierowców, którzy naprawdę korzystają na informacji zwrotnej na temat ich stylu jazdy, jakiej udzielają im te urządzenia i zyskują większą kontrolę nad swoją składką. Teraz prawie milion użytkowników dróg będzie miało informacje pomagające im jeździć bezpieczniej.

Add a comment
Więcej…
 
BCG: Chiński rynek ubezpieczeniowy gigantycznym laboratorium innowacji
czwartek, 01 lutego 2018 09:34

Z jednej strony giganci technologiczni, tacy jak TenCent i Alibaba, coraz śmielej podbijają rynek usług finansowych. Z drugiej, firmy ubezpieczeniowe wkraczają do świata cyfrowego i pokazują, jak budować relacje z klientami. W efekcie powstaje najbardziej innowacyjny rynek ubezpieczeniowy na świecie – zauważa Boston Consulting Group (BCG).

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Więcej Generali dla rodziny Benettonów
środa, 31 stycznia 2018 09:32

Włoska rodzina miliarderów – Benettonowie – planuje zwiększenie udziału w Assicurazioni Generali, największej firmie ubezpieczeniowej w kraju, do 2%, w ramach strategii zwiększania inwestycji w sektor finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Inga Beale w Davos
wtorek, 30 stycznia 2018 09:45

Lloyd’s of London, najstarszy rynek ubezpieczeniowy świata, odnotowuje r/r wzrost na poziomie 100% na niektórych swoich rynkach azjatyckich, gdzie rozwijająca się gospodarka napędza popyt na ochronę wśród 4-miliardowej populacji regionu. Azja stwarza niebywałe możliwości w miarę jak ludzie dodają aktywa, które chcą chronić – tak w skrócie wypowiedziała się dyrektor generalna Lloyd’s Inga Beale w obszernym wywiadzie dla TV Bloomberg podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Add a comment

Więcej…
 
AFL Insurance Brokers: Nie pytaj, co insurtech może zrobić dla ciebie…
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:45

Są w branży tacy, którzy nic nie robią, widząc jak insurtechowe startupy zmagają się z problemami, żeby wystartować, a jednocześnie narzekają na powolne tempo zmian i ograniczoną innowacyjność ubezpieczeń i reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 489

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy