feed-image -

Świat
Wlk. Brytania: Rekordowe wyniki w komunikacji
czwartek, 05 lipca 2018 08:42

Brytyjski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych osiągnął za 2017 r. wskaźnik łączony netto w wysokości 96,8%, wynik najlepszy od 1994 r. – podano w dorocznym raporcie EY. W 2016 r. ten parametr wyniósł 109,4%.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Za opóźnienie odpowiada przewoźnik zlecający, a nie wykonujący
czwartek, 05 lipca 2018 08:41

W przypadku dużego opóźnienia lotu przewoźnikiem lotniczym zobowiązanym do zapłaty odszkodowania należnego na rzecz pasażerów nie jest przewoźnik, który oddał w dzierżawę użyty samolot wraz z załogą, lecz przewoźnik, który zdecydował o wykonaniu lotu – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 4 lipca.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Cyfrowe rozwiązanie naprawy samochodu
środa, 04 lipca 2018 08:21

AXA i Fixico, platforma pomocna w załatwianiu drobnych naprawach samochodów, po kilku miesiącach wspólnych testów zaczęły oferować klientom AXA w Belgii innowacyjne, w pełni cyfrowe rozwiązanie, mające zwiększać wygodę, zmniejszać koszta, skracać czas, a co za tym idzie, podnosić poziom satysfakcji klienta.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Przejęcie amerykańskiego brokera
środa, 04 lipca 2018 08:19

Marsh nabywa Wortham Insurance, niezależnego amerykańskiego brokera ubezpieczeniowego z siedzibą w Houston. Zamknięcie transakcji jest spodziewane w III kw. 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Projekt dotyczący Regulacyjnych Standardów Technicznych dla PII
wtorek, 03 lipca 2018 08:41

Po konsultacjach, na które odpowiedział BIPAR, Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) przedłożył Komisji Europejskiej projekt regulacyjnych standardów technicznych (RTS), dostosowujący podstawowe kwoty euro dla ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej i zdolności finansowej pośredników ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Zmiany w zarządzie
wtorek, 03 lipca 2018 08:41

Z dniem 1 lipca do zespołu zarządzającego Vienna Insurance Group (VIG) dołączyli Peter Thirring i Liane Hirner. Firma podkreśliła, że jest jedyną spółką giełdową w indeksie ATX z parytetem płci na poziomie zarządu.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Nie uczą się na (cyber)błędach
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:36

Większość przedstawicieli kadry kierowniczej na świecie ma poczucie, że ich organizacje mogłyby lepiej spożytkować naukę płynącą z przeszłych błędów dotyczących sfery cyfrowej – wynika z ankiety Economist Intelligence Unit i Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Analiza przyczyn zmian cen ropy naftowej
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:35

Proces wzrostu cen ropy naftowej, przebiegający dotychczas z powodu odrabiania wcześniejszych dużych spadków jej cen oraz z powodu popytu, zmienił ostatnio przyczynę na geopolitykę – główny czynnik wpływający na ceny ropy od początku drugiego kwartału 2018 roku. W szczególności był to wzrost napięć w Syrii i na Bliskim Wschodzie, a także wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Rynkiem wciąż rządzą obawy o niedobory dostaw związane z geopolityką, które mogą się zmaterializować – wynika z raportu sporządzonego przez dział analiz ekonomicznych Euler Hermes, poświęconego niedawnej dynamice cen ropy naftowej, efektom tego zjawiska dla płynności finansowej poszczególnych branż oraz perspektywom na przyszłość.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Rosną opóźnienia w płatnościach B2B w obu Amerykach
piątek, 29 czerwca 2018 08:22

Wyniki najnowszego „Barometru Praktyk Płatniczych” Atradius pokazują pogarszanie się praktyk płatniczych w krajach obu Ameryk.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s Market Association: Priorytety dyrektorów operacyjnych
czwartek, 28 czerwca 2018 08:35

Modernizacja rynku, aktualizacja systemów underwritingu i przygotowania do Brexitu to trzy najwyższe priorytety dyrektorów operacyjnych z rynku Lloyd’s – wykazało badanie ankietowe przeprowadzone na zlecenie Lloyd’s Market Association.

Z ankiety wynikają następujące wnioski: w ramach inicjatyw modernizacji rynku najwyższy priorytet zyskała transformacja delegowania uprawnień. 93% respondentów uważa, że automatyczne przetwarzanie w czasie rzeczywistym jest opcją wykonalną dla relacji delegowanych uprawnień. Wszyscy respondenci planują aktualizacje systemów w 2018 r. Prawie 77% planuje aktualizację systemów i procesów sprawozdawczości coverholderów. Na 2018 r. Brexit jest spostrzegany jako kwestia priorytetowa wewnętrzna i na poziomie rynku przez większość dyrektorów operacyjnych. Nieznaczna większość agencji zarządzających przedkłada korzystanie ze spółki zależnej Lloyd’s Brussels (57%) nad tworzenie własnych spółek zależnych na terenie Unii Europejskiej (43%).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 503

Aviva: Iwona Czech odpowiada za marketing

Od lipca Iwona Czech kieruje Działem Komunikacji i Zarządzania Marką w grupie Aviva. Zastąpiła Dariusza Maciołka, który zakończył pracę dla...


czytaj dalej

Equinum Broker: Tomasz Kutyba nowym wiceprezesem

Z dniem 30 czerwca funkcję wiceprezesa firmy brokerskiej Equinum Broker objął Tomasz Kutyba. Zmiana w zarządzie związana jest z realizacją nowej...


czytaj dalej

Charted Insurance: Nierówność zarobków mężczyzn i kobiet

Charted Insurance Institute zanalizował dane na temat zarobków opublikowane przez 192 ubezpieczycieli, pośredników, dostawców usług, doradców...


czytaj dalej

MetLife: Lucep zwycięzcą konkursu collab 3.0 EMEA

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA, w którym insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 tys. dolarów na zrealizowanie...


czytaj dalej

Grupa Europa: Ochrona telefonu za pośrednictwem Simapki

Grupa Europa rozpoczęła współpracę z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie...


czytaj dalej

Link4: Pół miliona zł premii na liczniku Kasa Wraca

Telematyczni kierowcy ubezpieczeni w Link4 wygenerowali już ponad pół miliona zł premii w programie Kasa Wraca. Rekordzista obniżył cenę polisy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook