feed-image -

Reklama

Świat
AXA: Zysk uszczuplony przez Amerykę
wtorek, 06 sierpnia 2019 08:49

Przychód netto francuskiego giganta finansowego AXA w I poł. 2019 r. zmniejszył się o 19%, do 2,33 mld euro. Częściowe wydzielenie amerykańskiej spółki AXA uszczupliło zarobki o ok. 600 mln euro. Mimo to zysk bazowy wzrósł o 7%, do 3,62 mld euro. Akcje AXA na giełdzie w Paryżu od początku roku zyskały 22%.

Add a comment

Więcej…
 
Africell: Inwestycja w mikroubezpieczenia
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:38

Afrykańska firma telekomunikacyjna Africell planuje wydać część środków z amerykańskiego kredytu w wysokości 100 mln dol. na rozwój infrastruktury i usług z kategorii fintech.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: S&P podtrzymała ocenę ratingową na poziomie A+
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:44

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor’s (S&P) potwierdziła ocenę ratingową Vienna Insurance Group (VIG) na poziomie A+. Perspektywa ratingu jest stabilna.

Add a comment

Więcej…
 
BHSI: Wcześniej Monachium, teraz Kolonia
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:43

Berkshire Hathaway Specialty Insurance powołał Andreasa Krause na stanowisko menedżera krajowego na Niemcy i założył nowe biuro w Kolonii. W dotychczas istniejącym biurze w Monachium BHSI zawiera umowy ubezpieczeń majątkowych, wypadkowych, błędów medycznych, morskich i zawodowych dla szerokiego wyboru klientów w całym kraju.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Dyrektor ds. ryzyka z Goldman Sachs
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:43

AXA ogłosiła nominację Renauda Guidée na stanowisko dyrektora ds. ryzyka grupy. Obecnie jest on dyrektorem zarządzającym Goldman Sachs we Francji i przejdzie do AXA we wrześniu 2019 r., po zaakceptowaniu przez nadzór.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: 15 mld USD ubezpieczonych strat klęskowych w I półroczu
środa, 31 lipca 2019 08:45

Ogólne globalne straty z tytułu klęsk żywiołowych, jakie miały miejsce w pierwszych sześciu miesiącach były niższe od wieloletniej średniej – wynika z danych zebranych przez Munich Re.

Add a comment

Więcej…
 
AXA XL: londyński zespół reasekuracji
wtorek, 30 lipca 2019 08:35

AXA XL ogłosiła trzy nominacje na wyższe stanowiska menedżerskie do swojego londyńskiego zespołu reasekuracji. Oprócz awansu Megan Kempe, do zespołu dołączą Nick Pascall i Conor Gaffney.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: pogłoski o przejęciu przesadne
poniedziałek, 29 lipca 2019 08:40

Francuski bank Natixis zaprzeczył, jakoby prowadził rozmowy w sprawie ewentualnej oferty przejęcia Coface, spółki zależnej zajmującej się ubezpieczaniem kredytów, w której Natixis ma ok. 41,7% udziałów.

Add a comment

Więcej…
 
Japonia: skandal ubezpieczeniowy na poczcie
czwartek, 25 lipca 2019 08:34

W czerwcu japoński nadzór nad sektorem usług finansowych wszczął śledztwo w działach ubezpieczeniowym i bankowym Poczty Japońskiej, które wielokrotnie sprzedawały nieodpowiednie ubezpieczenia i produkty inwestycyjne klientom w podeszłym wieku.

Add a comment

Więcej…
 
Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy
środa, 24 lipca 2019 08:33

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z obawy, że zaszkodzi to ich wizerunkowi – podaje francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 539

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch...


czytaj dalej

Munich Re: Niewiele dużych roszczeń w II kwartale

Niemiecki reasekurator Munich Re odnotował w II kwartale 2019 roku 36% wzrostu zysku netto, do czego przyczynił się niski poziom roszczeń z tytułu...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nie odkładajmy wdrożenia PPK

Gościem 79. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” zatytułowanego „Nie odkładajmy wdrożenia PPK” był Grzegorz Chłopek, prezes...


czytaj dalej

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook