feed-image -

Reklama

Świat
SCOR: Reasekuracja potrzebna, by chronić bilans
poniedziałek, 05 listopada 2018 09:54

Coraz więcej cedentów korzysta z reasekuracji dla zmniejszenia wahań swoich dochodów, aby ich biznes wyglądał atrakcyjniej dla inwestorów w środowisku niskich stóp procentowych – zauważył Jean-Paul Conoscente, dyrektor generalny reasekuracji majątkowej w SCOR.

Add a comment

Więcej…
 
TMK: Biuro w Hongkongu za drogie
poniedziałek, 05 listopada 2018 09:53

Ubezpieczyciel Tokio Marine Klin (TMK) zapowiedział reorganizację swoich azjatyckich operacji, usytuowanych przede wszystkim z Singapurze, z biurami pomocniczymi w Hongkongu i Szanghaju.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Przystosowanie do zmienionego świata
środa, 31 października 2018 09:35

Prezes i dyrektor generalny Chubb, Evan Greenberg wyraził się w superlatywach o nowym dyrektorze Lloyd’s Johnie Nealu, niemniej ostrzegł, że szacowny rynek ubezpieczeniowy ma jeszcze do przejścia długą drogę, jeśli chodzi o uporanie się z długoterminowymi kwestiami strukturalnymi.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Opóźnienia w płatnościach faktur doskwierają Europie Zachodniej
wtorek, 30 października 2018 09:28

Trzech na pięciu zachodnioeuropejskich dostawców zgłosiło problemy finansowe wynikające z opóźnień w płatnościach – wynika z październikowego wydania badania Barometr Praktyk Płatniczych Atradius dla Europy Zachodniej.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Nikolaus von Bomhard na pewno wróci
poniedziałek, 29 października 2018 09:41

Nikolaus von Bomhard, który w kwietniu 2017 r. odszedł na emeryturę ze stanowiska dyrektora generalnego Munich Re, prawdopodobnie wróci do niemieckiego reasekuratora w charakterze prezesa rady nadzorczej.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Inwestycje w innowacje
poniedziałek, 29 października 2018 09:26

Aon plc ogłosił, że utworzył nową jednostkę o nazwie New Ventures Group, mającą służyć zwiększeniu inwestycji Aon w nowe, innowacyjne biznesy. Będzie ona identyfikować, inkubować i dostarczać nowe źródła wartości dla klientów.

Add a comment

Więcej…
 
Rosja: Nikt nie chce ubezpieczyć rakiet Sojuz
poniedziałek, 29 października 2018 09:26

24 października radio „Echo Moskwy” podało, że żadna firma ubezpieczeniowa nie chce ubezpieczyć najbliższego lotu rosyjskiej rakiety Sojuz na Międzynarodową Stację Kosmiczną, po tym gdy 11 października nie powiódł się start załogowego statku kosmicznego Sojuz MS-10.

Add a comment

Więcej…
 
Willis: Szkolenie personelu pozwoli ograniczyć cyberryzyko
piątek, 26 października 2018 08:41

87% menedżerów na świecie uznaje nieprzeszkolony personel za największe ryzyko cyber dla swoich firm. Problem ten jest tym większy, że szkolenie personelu należy do kategorii, w których osiągnięto najmniejszy postęp, przy pomiarze w stosunku do reguł cyberbezpieczeństwa Narodowego Instytutu Norm i Technologii (NIST) – wynika z najnowszego raportu z cyklu „The Cybersecurity Imperative” – globalnego programu świadomego przywództwa opracowanego przez niezależną instytucję badawczą ESI Thought Lab we współpracy z Willis Towers Watson i innymi organizacjami specjalizującymi się w cyberbezpieczeństwie i zarządzaniu ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
Skyline: Insurtechowe ubezpieczenia pogodowe w Indiach
piątek, 26 października 2018 08:41

Insurtechowy start-up z siedzibą w Londynie Skyline Partners, zapewniający oparte na technologii pogodowe rozwiązania ubezpieczeniowe, pozyskał finansowanie na rozwój swojej działalności od hubu innowacyjnego OneAdvent.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Swiss Re rozważa inwestycję w Anbang
czwartek, 25 października 2018 08:50

Swiss Re prowadzi rozmowy z chińskimi władzami na temat inwestycji w borykającego się z problemami ubezpieczyciela Anbang Insurance Group – informuje agencja Bloomberg, powołując się na swoje dobrze zorientowane źródła.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 514

Superpolisa: Anna Bernacka-Matras pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży

Anna Bernacka-Matras, przez ostatnie lata dyrektor największego przedstawicielstwa w strukturach sprzedażowych Grupy Ergo Hestia, dołączyła w...


czytaj dalej

TU Zdrowie: Sławomir Koszewski nowym członkiem zarządu

2 listopada rada nadzorcza TU Zdrowie powołała Sławomira Koszewskiego na stanowisko członka zarządu, odpowiedzialnego za Pion Ubezpieczeń.

...


czytaj dalej

Talanx: Wzrost zysków mimo dużych obciążeń

Przez trzy kwartały obecnego roku Grupa Talanx zarobiła netto blisko 500 mln euro. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się niemal wszystkie...


czytaj dalej

Insurtech: Coraz więcej patentów

Inwestycje w insurtech nadal rosną w szybkim tempie, o czym świadczy liczba wniosków patentowych dotyczących rozwiązań odnoszących się do...


czytaj dalej

PIU: Prestiżowa nominacja dla kampanii #dziękiubezpieczeniom

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) znalazła się wśród nominowanych do prestiżowej nagrody European Excellence Awards 2018 w kategorii Issues &...


czytaj dalej

Generali: Odejście od węgla

9 listopada Grupa Generali ogłosiła przyjęcie nowej polityki, która wykluczy ubezpieczenia dla nowych kopalni i elektrowni węglowych oraz dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook