feed-image -

Świat
AIA: Wzrost uzależniony od Chin
piątek, 11 maja 2018 08:43

AIA Group Ltd., drugi największy pod względem wartości rynkowej ubezpieczyciel w regionie Azji i Pacyfiku, podał, że w I kw. br. wartość nowego biznesu wzrosła o 26% dzięki temu, że wzrost sprzedaży w Chinach stanowił przeciwwagę dla spowolnienia sprzedaży w Hongkongu.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Hannover Re i HDI Global SE stworzą joint venture
piątek, 11 maja 2018 08:42

Hannover Re i HDI Global SE utworzą pod parasolem Talanx AG specjalistyczne joint venture HDI Global Specialty. Nowy podmiot będzie specjalizować się w ubezpieczeniach od odpowiedzialności cywilnej w takich segmentach, jak E&O (Errors & Omissions), D&O, ochrona prawna, sport i rozrywka, lotnictwo, energetyka morska i zwierzęta.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx AG: W pierwszym kwartale wzrosły przychody ze składek
piątek, 11 maja 2018 08:42

Grupa Talanx oceniła pierwszy kwartał roku finansowego 2018 jako „pozytywny”. Przypis składki brutto wzrósł o 8,3%, z 9,8 mld euro przed rokiem do 10,6 mld euro na koniec marca 2018 r.*

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Ruch w fintechu w stronę ubezpieczeń
czwartek, 10 maja 2018 08:33

Chińska firma Baidu zapowiedziała sprzedaż większościowego udziału w swoim biznesie usług finansowych za ok. 1,9 mld dol. konsorcjum pod przewodnictwem TPG Capital Management, które chce głębiej umocować się w tym sektorze.

Add a comment

Więcej…
 
Talanx: Akcjonariusze zatwierdzili zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej
środa, 09 maja 2018 08:08

8 maja w Hanowerze odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Talanx AG, które zatwierdziło m.in. zmiany we władzach spółki.

Add a comment

Więcej…
 
Guidewire: Trzecie miejsce w zestawieniu Battery Ventures i Glassdoor
poniedziałek, 07 maja 2018 08:58

Firma Guidewire Software, dostawca oprogramowania dla firm ubezpieczeniowych, zajęła jedno z czołowych miejsc w rankingu najwyżej ocenianych pracodawców notowanych na giełdzie, działających w branży produktów i usług oferowanych w chmurze (cloud computing). Zestawienie zostało opublikowane przez międzynarodową firmę inwestycyjną Battery Ventures i jeden z największych na świecie portali z ogłoszeniami o pracę Glassdoor.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz rezygnuje z biznesu węglowego
poniedziałek, 07 maja 2018 08:45

Niemiecki Allianz postanowił zakończyć sprzedaż ubezpieczeń dla kopalni i elektrowni węglowych. Wygaszenie ryzyka węglowego ma nastąpić do 2040 roku – informuje „Puls Biznesu”, powołując się na doniesienia „The Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh/RIMS: Zarządzanie ryzykiem nie nadąża za postępem technologicznym
środa, 02 maja 2018 08:28

Za sprawą nowych technologii gwałtownym zmianom podlega sposób działania firm i ich interakcje z klientami, ale procesy zarządzania ryzykiem nie nadążają za ryzykami, jakie wiążą się z tymi przełomowymi technologiami – wynika z raportu opublikowanego przez Marsh i Risk Management Society.

Doroczny, piętnasty już raport Excellence in Risk Management oparty jest na ankiecie badającej wiedzę profesjonalistów od ryzyka i ich rolę w zarządzaniu innowacjami technologicznymi, takimi jak sztuczna inteligencja, blockchain i internet rzeczy. 59% respondentów potwierdziło, że ich firmy obecnie wykorzystują systemy funkcjonujące w obszarze internetu rzeczy lub sprawdzają możliwości ich wykorzystania; 47% wykorzystuje lub testuje wykorzystanie sztucznej inteligencji, a 24% wykorzystuje lub testuje technologię blockchain – cytuje portal Asia Insurance Review.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Re: Na podbój rynków
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:27

VIG Re, reasekurator działający w Europie Środkowej i Wschodniej, planuje ekspansję na inne rynki w Europie, jak również w Azji – zapowiada prezes rady nadzorczej reasekuratora Karl Fink.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Mapy Ryzyk 2018
piątek, 27 kwietnia 2018 08:46

Na świecie rośnie zagrożenie przemocą polityczną. Prawdopodobieństwo międzynarodowego konfliktu z zaangażowaniem głównych mocarstw jest najwyższe od czasów zimnej wojny. Wzrost ryzyka konfliktu zbrojnego w ciągu ostatniego roku nastąpił wskutek rosnącej geopolitycznej rywalizacji oraz słabości międzynarodowej dyplomacji – wynika z najnowszej „Mapy Ryzyk” autorstwa Aon.

Polska znalazła się wśród 17 krajów na świecie, w których wzrosło ryzyko przemocy politycznej. Taki wynik oznacza, że 2018 jest trzecim rokiem z rzędu, w którym więcej krajów doświadczyło wzrostu powyższego wskaźnika niż spadku (6). Autorzy raportu zwracają też uwagę, że choć sytuacja w Europie w porównaniu z innymi kontynentami zdaje się być stabilna, to jednak aż 9 krajów, których udziałem był wspomniany wzrost, lokuje się na Starym Kontynencie. Niewielkie ryzyko pojawiło się w krajach, w których dotychczas było ono znikome: w Czechach, na Słowacji, na Białorusi, w Finlandii czy w Norwegii. Aon podkreśla, że mimo to w Europie wciąż nie ma państwa, które cechowałoby się najwyższym stopniem ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 498

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook