feed-image -

Świat
Accenture: Wymierne korzyści inwestycji w AI
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:44

Według najnowszych badań Accenture organizacje mogą znacząco spowolnić swoje możliwości rozwoju, jeśli ich zarządy nie podejmą szybkich kroków w kierunku edukacji i wyposażenia pracowników w inteligentne technologie.

Add a comment

Więcej…
 
InMyBag: Crowdfunding dla insurtecha
piątek, 26 stycznia 2018 09:41

Specjalistyczny ubezpieczyciel technologiczny InMyBag ustawił cel crowdfundingu na sumę 500 000 funtów, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie oferowanej usługi wymiany urządzeń elektronicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Cyberzagrożenie coraz większym wyzwaniem dla firm
czwartek, 25 stycznia 2018 09:47

Kadry zarządzające powinny odegrać kluczową rolę w zakresie zarządzania ryzykiem cybernetycznym – wynika z najnowszego raportu „Cyber: The Stakes Have Changed for the C-Suite” przygotowanego przez Marsh & McLennan Companies we współpracy z FireEye. Trzy znaczące ataki cybernetyczne z 2017 roku zmieniły postrzeganie cyberryzyk w organizacjach – podkreśliły ich destrukcyjny potencjał: ogromną skalę działania (pod względem geograficznym i sektorowym, wielkość poniesionych strat, zakłócenia operacyjne, utracony kapitał czy reputację firmy).

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Dalsza poprawa sytuacji gospodarczej, ale ryzyko nie znika
czwartek, 25 stycznia 2018 09:38

Podczas corocznej konferencji Country Risk w Paryżu dotyczącej ryzyka krajów i sektorów, Coface zaprezentował swoje prognozy głównych globalnych tendencji gospodarczych w 2018 roku. Ponadto ubezpieczyciel zaktualizował oceny ryzyka krajów i sektorów. Ocena Polski pozostaje na poziomie A3.

Add a comment

Więcej…
 
Liban: Państwowe cyberszpiegostwo
czwartek, 25 stycznia 2018 09:17

Służby wywiadowcze Libanu zamieniły smartfony tysięcy namierzonych osób w cybermaszyny szpiegowskie. Jest to pierwszy na taką skalę przypadek państwowego hakerstwa, którego celem stały się telefony, a nie komputery.

Add a comment

Więcej…
 
Turcja: Talanx przejmuje Liberty Sigorta
wtorek, 23 stycznia 2018 09:36

23 stycznia Talanx poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie nabycia 99,4% udziałów w Liberty Sigorta A.S., tureckim oddziale amerykańskiej Liberty Mutual Group. Dzięki przejęciu niemiecki ubezpieczyciel wzmocni swoją obecność w Turcji, która dla grupy jest jednym z głównych rynków.

Add a comment

Więcej…
 
Hippo: Inwestorzy finansują ekspansję insurtecha
wtorek, 23 stycznia 2018 09:34

Kalifornijska firma z sektora insurtech Hippo pozyskała 25 mln dol. z emisji Serii B od Comcast Ventures i Fifth Wall oraz innych inwestorów.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Lloyd’s of London wycofa się z inwestycji „węglowych”
wtorek, 23 stycznia 2018 09:34

Lloyd’s of London jest kolejnym potentatem branży ubezpieczeniowej, który przestanie inwestować w spółki węglowe. Wcześniej na taki krok zdecydowały się Aviva, Allianz, AXA, Legal & General, SCOR, Swiss Re i Zurich – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Jest projekt zmian w IDD
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:49

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97 (IDD) w odniesieniu do terminu stosowania środków transpozycji przez państwa członkowskie. Projekt zakłada przesunięcie terminu stosowania dyrektywy z 23 lutego na 1 października 2018 roku.

Artykuł 1 projektu zakłada, że pierwszy akapit art. 42 ust. 1 otrzymuje brzmienie „Do dnia 23 lutego 2018 r. państwa członkowskie przyjmują i publikują środki niezbędne do wykonania niniejszej dyrektywy. Niezwłocznie informują o tych środkach Komisję”. Druga zmiana zakłada dodanie akapitu o następującej treści „Państwa członkowskie stosują środki, o których mowa w akapicie pierwszym, od dnia 1 października 2018 r.”.

Add a comment

Więcej…
 
Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:44

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 489

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy