feed-image -

Reklama

Świat
Moody’s: Wielkie grupy obronią zysk
czwartek, 03 stycznia 2019 09:56

Sądząc po wynikach finansowych w I połowie roku fiskalnego 2018, trzy największe grupy ubezpieczeniowe z sektora majątkowego w Japonii prawdopodobnie utrzymają rentowność przez cały rok fiskalny kończący się 31 marca 2019 – przewiduje agencja Moody’s.

Add a comment

Więcej…
 
FirstRand: Między innymi ubezpieczenia
środa, 02 stycznia 2019 09:46

Południowoafrykański bank FirstRand Ltd. naśladuje Amazon.com Inc w szerokości oferty cyfrowej, która będzie obejmować wszystko, od ubezpieczeń po usługi hydrauliczne. W ten sposób największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy Afryki chce zyskać nowe źródła przychodów.

Add a comment

Więcej…
 
NN: Fuzja w życiu i w majątku
środa, 02 stycznia 2019 09:44

Grupa NN uzyskała od swojego regulatora De Nederlandsche Bank (DNB) zgodę na przeprowadzenie prawnej fuzji Delta Lloyd Life z NN Life i Delta Lloyd Non-life z NN Non-life.

Add a comment
Więcej…
 
Lloyd’s Bruksela: Sonja Rottiers nową CEO
piątek, 21 grudnia 2018 09:24

Sonja Rottiers została mianowana dyrektorem naczelnym (CEO) Lloyd’s Bruksela. Będzie także pełnić funkcję dyrektora regionalnego Lloyd’s w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Swoje stanowisko obejmie w lutym 2019 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Aon: Nie rozumieją ryzyka utraty danych
piątek, 21 grudnia 2018 09:23

Ponad połowa małych i średnich oraz mikro przedsiębiorstw brytyjskich nie jest pewna co do przepisów RODO czy nawet jest nieświadoma ich istnienia. Ponad 8 na 10 nie uważa cyberataku czy utraty danych za istotne ryzyko dla swojego biznesu – wykazało badanie Aon.

Add a comment

Więcej…
 
CAT: Żeby nie stopniały lody
piątek, 21 grudnia 2018 09:23

Przeciętna temperatura na świecie zmierza ku znacznemu przekroczeniu celu ustalonego w Porozumieniu Paryskim z 2015 r. dotyczącym ograniczania globalnego ocieplenia – wskazują analizy.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Ubezpieczenia pokryły ponad 50% strat katastroficznych
czwartek, 20 grudnia 2018 09:59

Według wstępnych szacunków z najnowszej sigmy Swiss Re, łączne straty gospodarcze spowodowane klęskami żywiołowymi i katastrofami spowodowanymi przez człowieka w 2018 roku wyniosą 155 miliardów dolarów (mld USD). Ponad połowę tej kwoty stanowić będą straty ubezpieczone.

Szacowana wartość globalnych strat ekonomicznych w 2018 r. jest ponad dwukrotnie większa niż w roku poprzednim (350 mld USD). Reasekurator obliczył, że globalne katastroficzne koszty ubezpieczone wyniosą 79 mld USD. To czwarta pod względem wielkości kwota strat pokrytych przez branżę ubezpieczeniową w historii sigmy Swiss Re, przewyższająca jednocześnie średnią roczną takich kosztów z poprzednich 10 lat.

Add a comment

Więcej…
 
OVB: Przejęcie wszystkich udziałów w Willemot NV
środa, 19 grudnia 2018 09:46

Działający w 14 krajach Europy OVB Holding Pośrednictwa Finansowego przejął wszystkie udziały w belgijskiej firmie maklerskiej Willemot NV. Akwizycja wpisuje się w europejską ekspansję OVB w ramach strategii korporacyjnej „OVB Evolution 2022”.

Add a comment

Więcej…
 
Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej
wtorek, 18 grudnia 2018 09:44

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Revolut: Licencja bankowa na Litwie
wtorek, 18 grudnia 2018 09:44

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie działalności w zakresie rachunków bieżących i oszczędnościowych oraz kredytów detalicznych i biznesowych. Bank centralny Litwy zapewnił Revolutowi akceptację nadzoru, dającą zezwolenie na działalność na terenie Unii Europejskiej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 520

Personalia: Xenia Kruszewska w Saltus Ubezpieczenia

Od stycznia Saltus Ubezpieczenia ma nowego dyrektora Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Została nim Xenia Kruszewska, uznana ekspertka w dziedzinie...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Bank Światowy: Strach przed robotami bezpodstawny

Wzrost automatyzacji póki co ma pomijalny wpływ na miejsca pracy w skali globalnej, mimo powszechnych ponurych przewidywań, że ludzi zastąpią...


czytaj dalej

Wielka Brytania: Twardy brexit wymusi posiadanie Zielonej Karty

Zrzeszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) ostrzegło kierowców, że w razie twardego brexitu prowadzący pojazdy poruszający się po drogach Unii...


czytaj dalej

PZU: Ruszyła rekrutacja do akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

15 stycznia rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, skierowanego do start-upów z Polski oraz...


czytaj dalej

Reso: Bronisław Woźnialis przewodniczącym suwalskiej Rady Gospodarczej

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu Reso Europa Service, został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk i jednocześnie...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook