feed-image -

Reklama

Świat
Euler Hermes: Średni współczynnik obiegu należności będzie spadać
piątek, 07 czerwca 2019 08:29

Globalny średni współczynnik obiegu należności (DSO)* obniżył się o 1 dzień, do 65 dni, w 2018 r., po najwyższym w ciągu ostatniego 10-lecia poziomie w roku 2017. Oznacza to, iż firmy są bardziej ostrożne i tak też podchodzą do dyscypliny płatniczej swoich klientów. Ponieważ wzrost światowego PKB ulega dalszemu spowolnieniu, w 2019 r. DSO osiągnie poziom 64 dni – prognozuje Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Cyfrowe partnerstwo
czwartek, 06 czerwca 2019 09:02

Globalny broker ubezpieczeniowy Aon w partnerstwie z cyfrową platformą ubezpieczeniową CoverWallet zaczął obsługiwać klientów w Australii. Strony oświadczyły, że trwa proces rozszerzania partnerstwa na inne obszary, w tym Stany Zjednoczone.

Add a comment

Więcej…
 
EBC: Banki tracą, ubezpieczyciele zyskują
środa, 05 czerwca 2019 08:36

Rola banków jako zapewniających finansowanie zaczęła ulegać erozji w Europie i niektórych innych częściach świata – zauważył zarządzający Bankiem Finlandii Olli Rehn, członek rady prezesów Europejskiego Banku Centralnego, apelując o nowe narzędzia banku centralnego służące ochronie stabilności finansowej.

Add a comment

Więcej…
 
ABI: Coraz więcej kradzieży bez kluczyka
wtorek, 04 czerwca 2019 08:45

W I kwartale 2019 r. w Wlk. Brytanii koszt odszkodowań wypłaconych przez ubezpieczycieli z tytułu kradzieży samochodów wzrósł o ponad 20% i jest najwyższym kosztem kwartalnym od 2012 r. W przeliczeniu wypłata poszkodowanym przez tego typu przestępstwo dokonywana jest co 8 minut. Do wzrostu przestępczości przyczyniają się częściowo kradzieże bezkluczykowe.

Add a comment

Więcej…
 
Indie: Reforma ubezpieczeń zdrowotnych
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:50

Zdaniem indyjskich ubezpieczycieli ogólnych i specjalizujących się w ubezpieczeniach zdrowotnych, obecnie dostępne dane dotyczące chorób psychicznych są niewystarczające do sformułowania definicji choroby psychicznej w celu zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Nigeria: Wyższy minimalny wymóg kapitałowy
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:49

Nigeria ponad trzykrotnie zwiększyła minimalny wymóg kapitałowy dla ubezpieczycieli, ponieważ regulator branży dąży do poprawy zarządzania ryzykiem sektora. Istniejące firmy muszą się podporządkować do czerwca przyszłego roku, natomiast dla nowych licencji na działalność ubezpieczeniową rozporządzenie ma skutek natychmiastowy.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Rośnie ryzyko upadłości firm w regionie Azji i Pacyfiku
piątek, 31 maja 2019 08:29

Z najnowszego Barometru Praktyk Płatniczych Atradius wynika, że rosnąca liczba upadłości zwiększa popyt na ubezpieczenia wierzytelności handlowych w regionie Azji i Pacyfiku. Coraz więcej firm przyjmuje też strategiczne podejście do zarządzania wierzytelnościami.

Add a comment

Więcej…
 
BBR Services: Oprogramowanie szantażujące w natarciu
środa, 29 maja 2019 23:00

W I kwartale 2019 r. dramatycznie wzrosła liczba ataków z użyciem oprogramowania szantażującego. Zespół Beazley Breach Response Services odnotował 105% wzrost liczby powiadomień o takich atakach w porównaniu z I kw. 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Jest co kupować od MetLife
środa, 29 maja 2019 08:47

Assicurazioni Generali jest na wczesnym etapie negocjacji w sprawie zakupu aktywów MetLife w Europie Środkowej.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia morskie: Ropa na niebezpiecznych wodach
poniedziałek, 27 maja 2019 08:53

Londyński rynek ubezpieczeń morskich rozszerzył listę akwenów wysokiego ryzyka, włączając wody Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Zatoki Perskiej po atakach na tankowce u wybrzeży emiratu Fudżajra. Konsekwencją może być wzrost składek ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 535

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook