feed-image -

Reklama

Świat
Talanx: Pozyskany dyrektor z niemieckiej spółki AXA
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:37

Niemiecki ubezpieczyciel i reasekurator Talanx, firma macierzysta Hannover Re i HDI, dokonał zmian personalnych w zarządzie swojej spółki w Niemczech po odejściu Ulricha Rosenbauma.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Prognozy dla handlu na 2019 rok
piątek, 30 listopada 2018 09:41

W 2019 r. dynamika rozwoju handlu ma opaść do +3,6%, podobnie jak zwalniający globalny wzrost gospodarczy, ze względu na bardziej rygorystyczne warunki finansowania i niepewność wokół handlu. Poza hipotetycznym dalszym wzrostem protekcjonizmu, przedsiębiorstwa powinny przygotować się na wyższe koszty handlu, większą dywersyfikację jego kierunków i rosnące ryzyko polityczne – prognozuje Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Dyrektor operacyjna odchodzi
piątek, 30 listopada 2018 09:40

Lloyd’s ogłosił, że dyrektor operacyjna Shirine Khoury-Haq podjęła decyzję o odejściu z korporacji po prawie pięciu latach pracy.

Add a comment

Więcej…
 
AXA XL: Budowa biznesu kapitału alternatywnego
piątek, 30 listopada 2018 09:39

Dział reasekuracji AXA XL zakończył proces akwizycji wszystkich należących do podmiotów trzecich praw własności do afiliowanej spółki zarządzania aktywami, której był dotychczas właścicielem większościowym, New Ocean Capital Management Ltd. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Zyski i sprzedaż rosną. Choć nie w Polsce
czwartek, 29 listopada 2018 09:57

Utrzymanie trendu wzrostowego w trzecim kwartale pozwoliło Vienna Insurance Group (VIG) na kolejną poprawę kluczowych wskaźników finansowych oraz potwierdzenie celów założonych na ten rok. Polski biznes grupy zanotował spadek sprzedaży i zarobków, ale za to wyraźnie poprawił wskaźnik mieszany.

- Pozytywny rozwój biznesu sprawia, że jesteśmy pewni osiągnięcia naszych celów na 2018 r. Nadal dążymy do uzyskania przypisu w wysokości 9,5 mld euro i zysku brutto w przedziale 450-470 mln euro. Nasz stały trend wzrostowy i szeroka dywersyfikacja ryzyka w różnych krajach daje nam także podstawy finansowe potrzebne, aby zachować formę w przyszłości – stwierdziła Elisabeth Stadler, CEO VIG.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Globalna luka w ochronie majątkowej i życiowej
środa, 28 listopada 2018 09:42

Gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa w skali globalnej stoją w obliczu 500 mld dol. luki w ochronie majątkowej i na wypadek śmierci osoby utrzymującej rodzinę – wynika z najnowszej analizy sigma study Swiss Re.

Liczba ta ilustruje narastające na całym świecie ryzyko braku ochrony, ale również stanowi szansę dla ubezpieczycieli i pośredników – zauważają autorzy raportu. „Luka reprezentuje coraz większą wrażliwość na niesprzyjające zdarzenia wielu gospodarstw domowych i firm na świecie, jak również doskonałą okazję dla ubezpieczycieli, by przyczynić się do poprawy odporności” – napisano w raporcie Swiss Re.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Re: Otwarcie oddziału w Paryżu
środa, 28 listopada 2018 09:09

VIG Re, spółka reasekuracyjna Vienna Insurance Group (VIG), kontynuuje ekspansję na rynku zachodnioeuropejskim. Po niedawnym otwarciu oddziału we Frankfurcie reasekurator uruchomił taką jednostkę w Paryżu.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Oliver Bäte pokieruje firmą do 2024 roku
wtorek, 27 listopada 2018 09:38

Allianz poinformował, że jego rada nadzorcza postanowiła przedłużyć mandat dyrektora generalnego (CEO) Olivera Bäte na kolejną pięcioletnią kadencję. Obecny szef ubezpieczyciela będzie kierował nim do września 2024 roku. Jego dotychczasowa kadencja wygasa 30 września przyszłego roku.

Michael Diekmann, przewodniczący RN ubezpieczyciela, zaznaczył, że przez ostatnie trzy lata Allianz pod kierownictwem Olivera Bäte rozwijał się „bardzo dobrze”. Dlatego rada nadzorcza jest przekonana, iż jest on „najwłaściwszą osobą” do pełnienia tej funkcji w kontekście nadchodzących wyzwań dla firmy.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Towers Watson: Rozwiązanie cyber dla portów lotniczych
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:38

Ryzyko cybernetyczne i cyfrowe zostało rozpoznane jako obecnie największy problem, z jakim muszą się mierzyć porty lotnicze. W odpowiedzi na wynikające stąd zapotrzebowanie Willis Towers Watson wprowadza CyFly for Airports.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Konsekwentny wzrost stawek ubezpieczeń
piątek, 23 listopada 2018 09:39

22 listopada Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu „Global Insurance Market Index”, w którym wskazał  kluczowe trendy rynkowe obserwowane w trzecim kwartale 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 520

Personalia: Xenia Kruszewska w Saltus Ubezpieczenia

Od stycznia Saltus Ubezpieczenia ma nowego dyrektora Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Została nim Xenia Kruszewska, uznana ekspertka w dziedzinie...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Bank Światowy: Strach przed robotami bezpodstawny

Wzrost automatyzacji póki co ma pomijalny wpływ na miejsca pracy w skali globalnej, mimo powszechnych ponurych przewidywań, że ludzi zastąpią...


czytaj dalej

Wielka Brytania: Twardy brexit wymusi posiadanie Zielonej Karty

Zrzeszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) ostrzegło kierowców, że w razie twardego brexitu prowadzący pojazdy poruszający się po drogach Unii...


czytaj dalej

PZU: Ruszyła rekrutacja do akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

15 stycznia rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, skierowanego do start-upów z Polski oraz...


czytaj dalej

Reso: Bronisław Woźnialis przewodniczącym suwalskiej Rady Gospodarczej

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu Reso Europa Service, został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk i jednocześnie...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook