feed-image -

Reklama

Świat
TAI: W asset management istotny jest też aspekt kulturowy
piątek, 28 czerwca 2019 08:37

Jedynie nieliczne podmioty zarządzające aktywami prowadzą analizę i starania nakierowane na uwzględnienie aspektów kulturowych według opracowania autorstwa Thinking Ahead Institute (TAI) pod tytułem „The asset manager of tomorrow”.

Add a comment

Więcej…
 
Tunezja: Zamachy terrorystyczne. Nie ma informacji o polskich ofiarach
piątek, 28 czerwca 2019 08:37

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) Ewa Suwara powiedziała, że obecnie nie ma informacji o obywatelach Polski wśród poszkodowanych w zamachach w Tunezji. Jak mówiła, w ocenie MSZ w Tunezji „poziom bezpieczeństwa wymaga ostrożności”. Zaapelowała o rejestrację wszelkich wyjazdów zagranicznych w bazie „Odyseusz”.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Wsparcie insurtecha ze swoją agencją ubezpieczeniową
czwartek, 27 czerwca 2019 08:39

Innovisk Capital Partners, globalny start-up insurtechowy, zaprezentował nową agencję ubezpieczeniową o nazwie Themis, zorientowaną na rozwiązania ubezpieczeniowe dla fuzji i przejęć. Innovisk został uruchomiony w czerwcu 2018 r. przez byłego dyrektora generalnego Acappelli, Davida Thomasa, ze wsparciem kapitałowym Willis Towers Watson.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach
środa, 26 czerwca 2019 08:32

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki Północnej – wynika z najnowszego Barometru Praktyk Płatniczych Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze
środa, 26 czerwca 2019 08:32

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i przewóz tankowca poszły bardzo mocno w górę. Ich obecna wysokość może przekraczać nawet 500 tys. USD, o ponad 90% więcej niż na początku roku – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: W epoce zimnej wojny lodowce topniały wolniej
wtorek, 25 czerwca 2019 08:36

Tempo topnienia himalajskiego lodowca uległo podwojeniu w ciągu ostatnich 40 lat – wskazują badania, które umożliwiło odtajnienie zdjęć satelitarnych z epoki zimnej wojny.

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association: Mocne głosy w zarządzie
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

Geneva Association, globalna organizacja zrzeszająca dyrektorów branży ubezpieczeń i reasekuracji, ogłosiła wybór czterech nowych członków zarządu. Są to: Yuansiong Lee z Ping An, Charles F. Lowrey z Prudential Financial, Jianmin Miao z PICC i Maurice Tulloch z Avivy.

Add a comment
Więcej…
 
Mapfre: Prezes mówi o nowej rzeczywistości technologicznej
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

Postępy w technologii i nowa rzeczywistość, jaką ona kreuje, nie mogą działać jak hamulec rozwoju gospodarczego i społecznego – mówił prezes i dyrektor generalny Mapfre Antonio Huertas na międzynarodowej konferencji Mapfre Global Risks.

Add a comment

Więcej…
 
ACORD: Innowacja dla rynku reasekuracji zwycięża
środa, 19 czerwca 2019 08:36

ACORD (Association for Cooperative Operations Research and Development), organizacja opracowująca globalne standardy dla branży ubezpieczeniowej ogłosiła, że zwycięzcą półfinału konkursu na innowacje z dziedziny insurtech jest Riskbook. Za nim uplasowały się RITA i Optimiz.Claims.

Add a comment

Więcej…
 
L&G: Blockchain dla emerytur
środa, 19 czerwca 2019 08:36

Brytyjski ubezpieczyciel Legal & General nawiązał współpracę z Amazonem w celu ustanowienia pierwszego, jak się mówi, systemu blockchain dla korporacyjnych programów emerytalnych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 539

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch...


czytaj dalej

Munich Re: Niewiele dużych roszczeń w II kwartale

Niemiecki reasekurator Munich Re odnotował w II kwartale 2019 roku 36% wzrostu zysku netto, do czego przyczynił się niski poziom roszczeń z tytułu...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nie odkładajmy wdrożenia PPK

Gościem 79. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” zatytułowanego „Nie odkładajmy wdrożenia PPK” był Grzegorz Chłopek, prezes...


czytaj dalej

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook