feed-image -

Świat
Grupa Howden: José Manuel González nowym dyrektorem generalnym
wtorek, 05 czerwca 2018 08:52

Howden Broking Group, należący do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Hyperion, ogłosił nominację José Manuela Gonzáleza na stanowisko dyrektora generalnego. Zmiana na tym stanowisku nastąpi 1 października. Do tego czasu José Manuel González będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora generalnego Howdena i przygotowywać się do nowej roli pod okiem Davida Howdena, dotychczasowego CEO Howden Broking Group.

Add a comment

Więcej…
 
A.M. Best: Ochrona danych może zaszkodzić
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:54

Z konieczności podporządkowania się RODO wynika, że ubezpieczyciele i reasekuratorzy muszą rozrzedzać pewne typy danych, jakie zgromadzili, co może obniżyć jakość underwritingu – stwierdza agencja A.M. Best.

Add a comment

Więcej…
 
BrandZ: Ping An najcenniejszą ubezpieczeniową marką świata
środa, 30 maja 2018 08:29

Trzy firmy ubezpieczeniowe zostały sklasyfikowane w opublikowanym 29 maja przez WPP i Kantar Millward Brown rankingu BrandZ, obejmującym 100 najcenniejszych marek świata.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Mniej umów życiowych ze składką jednorazową
wtorek, 29 maja 2018 08:32

UNIQA Insurance Group AG w I kwartale 2018 r. wykazała wzrost zgodny z przyjętą strategią. Składka przypisana, włącznie z częścią oszczędnościową w ubezpieczeniach na życie typu unit-linked, wzrosła o 1,6%, natomiast zysk przed opodatkowaniem uległ ponad dwukrotnemu zwiększeniu (+122,9%) – do 73,9 mln euro. Wlicza się tu jednorazowy dochód ze sprzedaży udziałów w Casinos Austria Aktengesellschaft, wynoszący 47,6 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej
piątek, 25 maja 2018 08:50

24 maja Komisja Europejska (KE) zaproponowała dokonanie korekt w przepisach Unii Europejskiej (UE) dotyczących ubezpieczeń pojazdów. Celem zmian jest podniesienie poziomu ochrony osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem pojazdów mechanicznych oraz zwiększenia praw ubezpieczonych.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Licencja dla brukselskiej spółki zależnej
piątek, 25 maja 2018 08:41

23 maja Lloyd’s poinformował o uzyskaniu licencji Narodowego Banku Belgii dla Lloyd’s Insurance Company (Lloyd’s Brussels). Nowa spółka zależna pozwoli Lloyd’s na generowanie ryzyk z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Obawy eksporterów z regionu Azji i Pacyfiku
piątek, 25 maja 2018 08:40

Według wielu szacunków tegoroczny globalny wzrost gospodarczy przyśpieszy do 3,2% PKB. Będzie to największy wzrost od 2011 r. Jednak szanse na jego utrzymanie w dłuższym okresie wydają się być mniejsze niż oczekiwano – uważają eksperci Atradius. Jako powód swojego pesymizmu analitycy ubezpieczyciela wskazują wzrost środków protekcjonistycznych Stanów Zjednoczonych oraz potencjalną wojnę handlową z krajami azjatyckimi.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Polski rynek jednym z motorów kwartalnych wzrostów
czwartek, 24 maja 2018 08:44

Według wstępnych danych pierwszy kwartał był udanym okresem dla Vienna Insurance Group (VIG). Udziałem grupy była poprawa wszystkich kluczowych wskaźników rok do roku, m.in. bardzo dobre wyniki biznesu w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Insurance Europe: Andreas Brandstetter nowym prezydentem
czwartek, 24 maja 2018 08:29

Andreas Brandstetter, piastujący od 2011 roku funkcję CEO UNIQA Versicherungen AG, został wybrany na nowego prezydenta Insurance Europe, Europejskiej Federacji Firm Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Austria: VIG i Erste Group przedłużyły współpracę do 2033 r.
poniedziałek, 21 maja 2018 08:51

17 maja Erste Group i Vienna Insurance Group przedłużyły umowę o strategicznym partnerstwie. Dzięki zawartemu porozumieniu klienci obu podmiotów mają uzyskać szerszy dostęp do produktów danego partnera, a w ramach wspólnej inicjatywy digitalizacji zostaną podjęte kroki w celu umożliwienia klientom łatwiejszego i szybszego zakupu produktów ochronnych dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 503

Aviva: Iwona Czech odpowiada za marketing

Od lipca Iwona Czech kieruje Działem Komunikacji i Zarządzania Marką w grupie Aviva. Zastąpiła Dariusza Maciołka, który zakończył pracę dla...


czytaj dalej

Equinum Broker: Tomasz Kutyba nowym wiceprezesem

Z dniem 30 czerwca funkcję wiceprezesa firmy brokerskiej Equinum Broker objął Tomasz Kutyba. Zmiana w zarządzie związana jest z realizacją nowej...


czytaj dalej

Charted Insurance: Nierówność zarobków mężczyzn i kobiet

Charted Insurance Institute zanalizował dane na temat zarobków opublikowane przez 192 ubezpieczycieli, pośredników, dostawców usług, doradców...


czytaj dalej

MetLife: Lucep zwycięzcą konkursu collab 3.0 EMEA

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA, w którym insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 tys. dolarów na zrealizowanie...


czytaj dalej

Grupa Europa: Ochrona telefonu za pośrednictwem Simapki

Grupa Europa rozpoczęła współpracę z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie...


czytaj dalej

Link4: Pół miliona zł premii na liczniku Kasa Wraca

Telematyczni kierowcy ubezpieczeni w Link4 wygenerowali już ponad pół miliona zł premii w programie Kasa Wraca. Rekordzista obniżył cenę polisy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook