feed-image -

Świat
Munich Re: Rekordowe odszkodowania katastroficzne
wtorek, 09 stycznia 2018 09:45

Branża ubezpieczeniowa wypłaci rekordową sumę odszkodowań za zeszłoroczny ciąg katastrof naturalnych, wynoszącą 135 mld dol., wynika z raportu opublikowanego przez Munich Re.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Telematyka i samochody podłączone do internetu
poniedziałek, 08 stycznia 2018 09:39

Zurich Insurance ogłosił zakup 100% udziałów w firmie Bright Box HK Ltd. i jej spółkach zależnych. Akwizycja służy zwiększeniu możliwości technologicznych w zakresie samochodów podłączonych do internetu oraz analizy danych telematycznych. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Zgłaszanie i likwidacja szkód komunikacyjnych online
piątek, 05 stycznia 2018 09:39

AIG Asia Pacific z siedzibą w Singapurze uruchomiła platformę online do zgłaszania wypadków komunikacyjnych. Platforma pozwala ubezpieczonym na zgłaszanie wypadków i inicjowanie online procesu likwidacji szkody.

Add a comment

Więcej…
 
Reasekuracja: Spodziewany wzrost rentowności
czwartek, 04 stycznia 2018 09:47

Stawki w reasekuracji mają ulec poprawie w 2018 r. w wyniku znacznych zdarzeń katastroficznych w 2017 r., zwłaszcza w majątkowych liniach katastroficznych w USA oraz na rynku retrocesji – przewiduje wielu menedżerów wyższego szczebla uczestniczących w dorocznej ankiecie portalu Intelligent Insurer.

Nie ma jednak jasności co do rozmiaru tych podwyżek i ich wpływu na kapitał w sektorze – jak podkreśla Brian Schneider, dyrektor zespołu ds. ubezpieczeń agencji Fitch. Fitch spodziewa się, że nadmiar kapitału na rynku i brak jeszcze kosztowniejszego zdarzenia, takiego jak bezpośrednie przejście huraganu przez Miami, jak mogło się stać w wypadku Irmy, prowadzi do mniejszej pewności co do szeroko rozpowszechnionych wzrostów stawek.

Add a comment

Więcej…
 
AM Best: Reasekuracja – wzrosty cen mogą być krótkotrwałe
środa, 03 stycznia 2018 09:20

Podczas gdy ogólnie rzecz biorąc, warunki rynkowe mogą w bliskim terminie ulec poprawie w wyniku zdarzeń katastroficznych w III kw. 2017 r., AM Best podtrzymuje negatywną perspektywę dla globalnego sektora reasekuracji na 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
eBaoTech: Światowy debiut eBaoCloud InsureMO
wtorek, 02 stycznia 2018 09:55

eBaoTech Corporation, firma specjalizująca się w rozwiązaniach cyfrowych ubezpieczeń, ogłosiła światowy debiut rozwiązania eBaoCloud InsureMO, czyli Insurance Middle Office. Wprowadzenie produktu na ogólnoświatowe rynki poprzedziły pomyślne wdrożenia w Chinach i na kilku innych rynkach w Azji Pacyficznej i Europie.

Add a comment

Więcej…
 
Węgry: Enterprise Investors sprzedał Netrisk.hu
wtorek, 02 stycznia 2018 09:53

Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, sprzedał 100% akcji Netrisk.hu, największego internetowego brokera ubezpieczeniowego na Węgrzech. Kupującym jest MCI.EuroVentures z Grupy MCI Capital, firmy private equity notowanej na warszawskiej giełdzie. Wartość transakcji wyniosła 56,5 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Istnieją miejsca, gdzie nie trzeba ubezpieczać samochodu
wtorek, 02 stycznia 2018 09:53

Eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl przypominają, że istnieją kraje i terytoria, w których dozwolona jest jazda bez obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Stosowanie IDD od 1 października 2018 roku
czwartek, 28 grudnia 2017 09:41

Ze względu na „wyjątkowe okoliczności i bardzo szczególne ramy czasowe” Komisja Europejska (KE) zaakceptowała wniosek Parlamentu Europejskiego (PE) dotyczący przesunięcia terminu stosowania dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (Insurance Distribution Directive, IDD) na dzień 1 października 2018 roku. Wszystkie państwa członkowskie są nadal zobowiązane do transpozycji przepisów dyrektywy do krajowych porządków prawnych do 23 lutego 2018 r.

Katalizatorem całej sprawy było przyjęcie 21 września przez KE dwóch rozporządzeń delegowanych, uzupełniających IDD w odniesieniu do wymogów w zakresie nadzoru nad produktami i zarządzania w odniesieniu do zakładów i dystrybutorów (rozporządzenie POG) oraz wymogów informacyjnych i zasad prowadzenia działalności mających zastosowanie do dystrybucji ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (rozporządzenie IBIP).

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Łączenie podmiotów i wzmacnianie bancassurance
czwartek, 28 grudnia 2017 09:31

Vienna Insurance Group połączy dwie należące do grupy firmy w Czechach. Podobne ruchy wykonuje w Chorwacji, a wcześniej na Węgrzech, w Słowacji i Austrii. VIG planuje fuzję swojej czeskiej spółki zależnej Pojišťovna České Spořitelny (PČS) z należącą do grupy firmą Kooperativa Pojišťovna, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 489

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy