feed-image -

Świat
Reasekuracja: Publiczno-prywatny podział ryzyka
czwartek, 05 kwietnia 2018 08:38

Amerykański Export-Import Bank (EXIM) będzie realizować program reasekuracyjny wraz z największymi graczami, takimi jak XL Catlin, Liberty Specialty Markets i Everest. Program służy podziałowi ryzyka i zapewnieniu dodatkowego 1 mld dol. na ochronę dla istotnej części portfela EXIM dużych transakcji finansowania komercyjnego lotnictwa.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Finalizacja fuzji na Węgrzech i Słowacji
środa, 04 kwietnia 2018 08:45

31 marca węgierski bank centralny zatwierdził fuzję trzech spółek Vienna Insurance Group. W związku z tym od 1 kwietnia VIG jest reprezentowany na Węgrzech wyłącznie przez Union Biztosító, zaś na Słowacji Poisťovňa Slovenskej sporiteľne (PSLSP) została przejęta przez Kooperativa poisťovňa,.

Elisabeth Stadler
, dyrektor generalny VIG, podkreśliła, że połączenie spółek na Węgrzech i Słowacji ma na celu zwiększenie sprzedaży ubezpieczeń majątkowych w kanale bancassurance. Wśród korzyści dla klientów wynikających z fuzji wymieniła m.in. uproszczenie procesów i produktów oraz integrację z bankowym kanałem sprzedaży internetowej. Elisabeth Stadler podkreśliła, że te korzyści zapewnią VIG dodatkowe oszczędności w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Re: Powrót ubezpieczycieli do sektora reasekuracji
środa, 04 kwietnia 2018 08:35

Wielcy ubezpieczyciele bezpośredni ponownie wkraczają na rynek reasekuracji, który w większości opuścili w latach 90. XX w. i na początku XXI w. – zauważa dyrektor generalny Willis Re James Kent.

Add a comment

Więcej…
 
AXA IM: Optymizm co do Europy
wtorek, 03 kwietnia 2018 08:48

Andrea Rossi, dyrektor generalny AXA Investment Managers, nie uważa, że Europa nie stwarza szans wzrostu. W przyciąganiu do Europy azjatyckich inwestorów upatruje najważniejszego sposobu ekspansji AXA Investment Managers w najbliższych latach.

Add a comment

Więcej…
 
Accenture: Europejskie inwestycje w insurtech prześcignęły amerykańskie
piątek, 30 marca 2018 08:51

Inwestycje w branżę technologii ubezpieczeniowej (insurtech) na świecie wzrosły gwałtownie w 2017 r. Europa okazuje się nowym centrum insutechu poza USA – wynika z analiz Accenture ujętych w najnowszym raporcie „Innowacje bez lęku: Insurtech jako katalizator zmiany w ubezpieczeniach”.

Liczba transakcji w sektorze insurtech na świecie w 2017 r. wzrosła o 39%, a łączna wartość transakcji wzrosła o 32%, do 2,3 mld dol. – podano w raporcie Accenture cytowanym przez portal Insurance Journal.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wynik netto lepszy o jedną dziesiątą
piątek, 30 marca 2018 08:33

W ubiegłym roku Grupa Euler Hermes osiągnęła dochód netto na poziomie 315,4 mln euro. Był to rezultat o jedną dziesiątą lepszy od uzyskanego w 2016 roku.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Ugoda Ubera z rodziną zabitej przez auto autonomiczne
piątek, 30 marca 2018 08:23

Bliscy kobiety, która 18 marca zginęła na drodze w Arizonie pod kołami autonomicznego pojazdu Ubera, zawarli ugodę z firmą. Warunki porozumienia nie zostały podane do publicznej wiadomości – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
HDI: Ekspansja zagraniczna
czwartek, 29 marca 2018 08:31

HDI Global, należący do grupy Talanx ubezpieczyciel przedsiębiorstw przemysłowych, planuje ekspansję poza swój macierzysty rynek niemiecki, pomimo istotnego spadku zysków w 2017 r., będącego skutkiem katastrof naturalnych.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Guo szefem nowego ciała nadzorczego
środa, 28 marca 2018 08:35

Na stanowisko szefa nowo utworzonego chińskiego nadzoru sektorów bankowości i ubezpieczeń powołany został Guo Shuqing, o czym poinformowała agencja informacyjna specjalizująca się w tematyce finansowej Caixin.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Udany rok
wtorek, 27 marca 2018 08:31

Ze wstępnego podsumowania rezultatów finansowych Vienna Insurance Group wynika, że ubiegły rok był udanym okresem dla całej grupy. Także dla jej działalności w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 498

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook