feed-image -

Świat
Munich Re: Zwiększenie udziału w Global Aerospace
piątek, 22 grudnia 2017 09:45

Dostarczająca ubezpieczenia dla lotnictwa i kosmonautyki firma Global Aerospace z siedzibą w Londynie ogłosiła zawarcie umowy z Munich Re dotyczącej zakupu dodatkowych 11% udziałów w Global Aerospace Underwriting Managers, firmie zarządzającej Global Aerospace Pool. W następstwie akwizycji Munich Re będzie posiadać 51%, a pozostałe 49% nadal będzie w posiadaniu spółki zależnej Berkshire Hathaway.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Protekcjonizm groźny dla odrodzenia światowego handlu
piątek, 22 grudnia 2017 09:44

Wzrost światowej wymiany handlowej w 2017 i 2018 r. będzie prawdopodobnie o połowę mniejszy niż przed kryzysem. Rosnący protekcjonizm finansowy i handlowy w połączeniu ze wzrostem stóp procentowych oraz niepokojącym kierunkiem rozwoju geopolityki prowadzą do wzrostu kosztów handlu – tak brzmi jedno z głównych ustaleń Działu Badań Ekonomicznych Euler Hermes w trzecim wydaniu Globalnej Prognozy dla Handlu*.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: 136 mld USD ubezpieczonych strat katastroficznych w 2017 roku
czwartek, 21 grudnia 2017 09:48

Łączne straty ekonomiczne wynikające z tegorocznych klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka są szacowane na około 306 miliardów dolarów, czyli ponad połowę więcej niż w 2016 r. Globalne katastroficzne straty ubezpieczone szacowane są na 136 mld USD. Jest to trzecia co do wielkości kwota na przestrzeni niemal 50 lat. W drugiej połowie roku doszło do kumulacji strat ekonomicznych i ubezpieczeniowych, głównie za sprawą huraganów Harvey, Irma i Maria, które nawiedziły USA i Karaiby, oraz pożarów w Kalifornii – podał Swiss Re.

136 mld USD, na które są szacowane tegoroczne globalne straty ubezpieczone z tytułu klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka (65 mld USD w ub.r.), to kwota znacząco wyższa od średniej rocznej za poprzednich 10 lat (58 mld USD), a zarazem trzecia co do wielkości suma w sigmie opracowywanej przez reasekuratora od 1970 roku. 131 mld USD tegorocznych ubezpieczonych strat było wynikiem katastrof naturalnych. Pozostałych 5 mld USD to koszty katastrof wynikających z działalności człowieka.

Add a comment

Więcej…
 
Starr Companies: Nowy prezes i nowy szef filii na Filipinach
czwartek, 21 grudnia 2017 09:39

20 grudnia Starr Companies poinformowała o wyborze Steve Blakeya na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Starr Insurance Holdings. Tego samego dnia grupa powołała ambasadora Jose L. Cluisia jr. na stanowisko prezesa filii Starr Interational Insurance na Filipinach.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Sprzedaż PanEurope
czwartek, 21 grudnia 2017 09:38

Generali zawarło z Life Company Conspolidation Group (LCCG) umowę dotyczącą sprzedaży całego pakietu udziałów w Generali PanEurope.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Atrium – nowy system do zarządzania należnościami
wtorek, 19 grudnia 2017 09:40

Atradius uruchomił nowy system do zarządzania należnościami Atrium, korzystający z technologii Oracle. Cyfrowa platforma umożliwia przedsiębiorstwom na całym świecie zarządzanie polisą ubezpieczenia i należnościami oraz zgłaszanie wniosków o nowe limity kredytowe w jednym miejscu, 24 godziny na dobę.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: W ogniu krytyki
wtorek, 19 grudnia 2017 09:39

Lloyd’s of London jest krytykowany za wprowadzenie ubezpieczenia dla posiadaczy broni palnej w USA. Krytycy nadali ubezpieczeniu miano „ubezpieczenia morderstwa”.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch Ratings: Negatywna perspektywa dla sektora reasekuracji
poniedziałek, 18 grudnia 2017 09:43

Znaczne straty katastroficzne w III kwartale 2017 r. będą przyczyną odnotowania przez globalny sektor reasekuracji straty na działalności w całorocznym bilansie wyników finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
AM Best: Lepsza perspektywa dla Zurich
poniedziałek, 18 grudnia 2017 09:36

AM Best zrewidował perspektywę dla głównych spółek zależnych Zurich Insurance z sektora non-life z negatywnej do stabilnej. Stało się to w następstwie działań korygujących zarządu dotyczących operacji majątkowych i wypadkowych grupy. Jednocześnie agencja ratingowa potwierdziła rating siły finansowej A+ i długoterminowe ratingi kredytowe aa- głównych majątkowych spółek zależnych grupy Zurich Insurance.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Austria wiodącym rynkiem dla Europy Środkowo-Wschodniej
piątek, 15 grudnia 2017 07:22

Z dniem 1 stycznia 2018 r. Austria stanie się wiodącym rynkiem Generali dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Nowa struktura regionalna będzie odzwierciedlała nie tylko silne historyczne powiązania istniejące między krajami regionu, ale będzie brała również pod uwagę kluczową rolę, jaką odegrała Austria po powrocie Generali do działalności w tym regionie (w 1989 r.)

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 489

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy