feed-image -

Reklama

Świat
Marsh: Technologia pozwala captive’om wyjść na zewnątrz
poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:42

Liczba zależnych/własnych zakładów ubezpieczeń (captive) obsługujących podmioty zewnętrzne rośnie w dwucyfrowym tempie dzięki cyfryzacji, która zwiększa możliwości tych firm w zakresie dostarczania i obsługi ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Aviva będzie redukować zatrudnienie
poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:42

Aviva oświadczyła, że w ciągu najbliższych trzech lat zwolni 1800 osób, co przyniesie jej oszczędności w sumie 300 mln funtów rocznie – podał Bankier.pl, powołując się na doniesienia „The Independent”.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Brytyjskie akwizycje
piątek, 07 czerwca 2019 08:30

Allianz SE zawarł umowy o zakup dwóch firm ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii. Dzięki transakcjom o łącznej wartości 1 mld dol., Allianz stanie się drugim największym ubezpieczycielem ogólnym w kraju.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Średni współczynnik obiegu należności będzie spadać
piątek, 07 czerwca 2019 08:29

Globalny średni współczynnik obiegu należności (DSO)* obniżył się o 1 dzień, do 65 dni, w 2018 r., po najwyższym w ciągu ostatniego 10-lecia poziomie w roku 2017. Oznacza to, iż firmy są bardziej ostrożne i tak też podchodzą do dyscypliny płatniczej swoich klientów. Ponieważ wzrost światowego PKB ulega dalszemu spowolnieniu, w 2019 r. DSO osiągnie poziom 64 dni – prognozuje Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Cyfrowe partnerstwo
czwartek, 06 czerwca 2019 09:02

Globalny broker ubezpieczeniowy Aon w partnerstwie z cyfrową platformą ubezpieczeniową CoverWallet zaczął obsługiwać klientów w Australii. Strony oświadczyły, że trwa proces rozszerzania partnerstwa na inne obszary, w tym Stany Zjednoczone.

Add a comment

Więcej…
 
EBC: Banki tracą, ubezpieczyciele zyskują
środa, 05 czerwca 2019 08:36

Rola banków jako zapewniających finansowanie zaczęła ulegać erozji w Europie i niektórych innych częściach świata – zauważył zarządzający Bankiem Finlandii Olli Rehn, członek rady prezesów Europejskiego Banku Centralnego, apelując o nowe narzędzia banku centralnego służące ochronie stabilności finansowej.

Add a comment

Więcej…
 
ABI: Coraz więcej kradzieży bez kluczyka
wtorek, 04 czerwca 2019 08:45

W I kwartale 2019 r. w Wlk. Brytanii koszt odszkodowań wypłaconych przez ubezpieczycieli z tytułu kradzieży samochodów wzrósł o ponad 20% i jest najwyższym kosztem kwartalnym od 2012 r. W przeliczeniu wypłata poszkodowanym przez tego typu przestępstwo dokonywana jest co 8 minut. Do wzrostu przestępczości przyczyniają się częściowo kradzieże bezkluczykowe.

Add a comment

Więcej…
 
Indie: Reforma ubezpieczeń zdrowotnych
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:50

Zdaniem indyjskich ubezpieczycieli ogólnych i specjalizujących się w ubezpieczeniach zdrowotnych, obecnie dostępne dane dotyczące chorób psychicznych są niewystarczające do sformułowania definicji choroby psychicznej w celu zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Nigeria: Wyższy minimalny wymóg kapitałowy
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:49

Nigeria ponad trzykrotnie zwiększyła minimalny wymóg kapitałowy dla ubezpieczycieli, ponieważ regulator branży dąży do poprawy zarządzania ryzykiem sektora. Istniejące firmy muszą się podporządkować do czerwca przyszłego roku, natomiast dla nowych licencji na działalność ubezpieczeniową rozporządzenie ma skutek natychmiastowy.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Rośnie ryzyko upadłości firm w regionie Azji i Pacyfiku
piątek, 31 maja 2019 08:29

Z najnowszego Barometru Praktyk Płatniczych Atradius wynika, że rosnąca liczba upadłości zwiększa popyt na ubezpieczenia wierzytelności handlowych w regionie Azji i Pacyfiku. Coraz więcej firm przyjmuje też strategiczne podejście do zarządzania wierzytelnościami.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 539

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch...


czytaj dalej

Munich Re: Niewiele dużych roszczeń w II kwartale

Niemiecki reasekurator Munich Re odnotował w II kwartale 2019 roku 36% wzrostu zysku netto, do czego przyczynił się niski poziom roszczeń z tytułu...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nie odkładajmy wdrożenia PPK

Gościem 79. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” zatytułowanego „Nie odkładajmy wdrożenia PPK” był Grzegorz Chłopek, prezes...


czytaj dalej

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook