feed-image -

Reklama

Świat
Credendo: Wzrost zysków
czwartek, 06 września 2018 08:42

Credendo, ubezpieczyciel kredytów kupieckich, poinformował o wynikach finansowych za rok 2017. Jak ogłosił Dirk Terweduwe, dyrektor generalny grupy, skonsolidowany zysk netto spółki wzrósł z 20,5 do 185,9 mln euro, a wartość ubezpieczonych transakcji zwiększyła się o 6,5% r/r.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Zagrożenia związane z zadłużeniem przedsiębiorstw
czwartek, 06 września 2018 08:41

Pozytywna tendencja do wzmacniania na całym świecie bilansów przedsiębiorstw i zmniejszania się zadłużenia maskuje jego wzrost we wrażliwych sektorach i w poszczególnych regionach, a to z kolei tworzy gorące punkty zapalne zwiększonego ryzyka w międzynarodowej wymianie handlowej – ocenia Euler Hermes na wyników swojego badania nt. globalnego zadłużenia przedsiębiorstw, w których analizowany jest wskaźnik zadłużenia netto*.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Konsolidacja biznesu direct
środa, 05 września 2018 08:37

Allianz ogłosił, że Bart Schlatmann został mianowany dyrektorem generalnym europejskiego biznesu direct. Nominacja weszła w życie 1 września br.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: VIG nadal z oceną A+ i stabilną pespektywą ratingu
środa, 05 września 2018 08:37

30 sierpnia agencja ratingowa Standard & Poor's (S&P) potwierdziła rating Vienna Insurance Group (VIG) na poziomie A+. Perspektywa ratingu jest stabilna.

Add a comment

Więcej…
 
Estonia: VIG sfinalizowała zakup Seesam Insurance AS
wtorek, 04 września 2018 08:50

31 sierpnia Vienna Insurance Group zamknęła transakcję przejęcia estońskiego ubezpieczyciela majątkowego Seesam Insurance AS.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Konsolidacja w reasekuracji
poniedziałek, 03 września 2018 08:39

Trudne dla globalnych reasekuratorów warunki rynkowe zmuszają ich do analizy swojej pozycji w perspektywie długoterminowej. Wielu ucieka się do fuzji i przejęć, aby budować skalę, pozyskiwać doświadczenie i zdywersyfikować działalność.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Majątkowe i osobowe na sporym plusie
czwartek, 30 sierpnia 2018 08:40

Przychód netto z działalności ubezpieczeniowej w sektorze majątkowym i osobowym w USA w I poł. 2018 r. wyniósł 5,3 mld dol., w porównaniu ze stratą wynoszącą 5 mld dol. za I poł. 2017 r. – wynika z danych A.M. Best.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Udane półrocze
środa, 29 sierpnia 2018 08:39

Wzrost przypisu składki i zysku brutto oraz poprawa wskaźnika mieszanego – to największe osiągnięcia Vienna Insurance Group (VIG) w pierwszej połowie tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
Juniper Research: Liderzy insurtechowej transformacji
wtorek, 28 sierpnia 2018 08:39

Składki ubezpieczeniowe generowane przez rozwijającą się branżę usług insurtech do 2023 r. przekroczą sumę 400 mld dol. wobec szacowanych na 2018 r. 187 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Cykl gospodarczy na ostatniej prostej
wtorek, 28 sierpnia 2018 08:29

Zdaniem ekonomistów Euler Hermes, pomimo tego, że w 2018 i 2019 r. tempo wzrostu gospodarczego na świecie wciąż powinno utrzymać swoją dynamikę, cykl gospodarczy dobiega końca. Wpływ na to ma koniec dotychczasowego efektu współwystępowania i wzajemnego wzmacniania się głównych czynników wzrostu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 514

Superpolisa: Anna Bernacka-Matras pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży

Anna Bernacka-Matras, przez ostatnie lata dyrektor największego przedstawicielstwa w strukturach sprzedażowych Grupy Ergo Hestia, dołączyła w...


czytaj dalej

TU Zdrowie: Sławomir Koszewski nowym członkiem zarządu

2 listopada rada nadzorcza TU Zdrowie powołała Sławomira Koszewskiego na stanowisko członka zarządu, odpowiedzialnego za Pion Ubezpieczeń.

...


czytaj dalej

Talanx: Wzrost zysków mimo dużych obciążeń

Przez trzy kwartały obecnego roku Grupa Talanx zarobiła netto blisko 500 mln euro. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się niemal wszystkie...


czytaj dalej

Insurtech: Coraz więcej patentów

Inwestycje w insurtech nadal rosną w szybkim tempie, o czym świadczy liczba wniosków patentowych dotyczących rozwiązań odnoszących się do...


czytaj dalej

PIU: Prestiżowa nominacja dla kampanii #dziękiubezpieczeniom

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) znalazła się wśród nominowanych do prestiżowej nagrody European Excellence Awards 2018 w kategorii Issues &...


czytaj dalej

Generali: Odejście od węgla

9 listopada Grupa Generali ogłosiła przyjęcie nowej polityki, która wykluczy ubezpieczenia dla nowych kopalni i elektrowni węglowych oraz dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook