feed-image -

Świat
AXA: Pierwszy roczny zysk powyżej 6 mld euro
piątek, 23 lutego 2018 09:38

Stabilne dochody i zyski na rekordowym poziomie – to najważniejsze elementy podsumowania osiągnięć finansowych AXA uzyskanych w ubiegłym roku.

Z przedstawionego 22 lutego raportu francuskiego ubezpieczyciela wynika, że jego podstawowy zysk po raz pierwszy przekroczył barierę 6 mld euro (5,69 mld euro rok wcześniej, +6% r/r). AXA uzyskała identyczne, historyczne osiągnięcie w przypadku zysku netto (6,21 mld euro vs. 5,83 mld euro przed rokiem, +7% r/r). – Wszystkie główne obszary geograficzne przyczyniły się do tego osiągnięcia – podkreślił Thomas Buberl, CEO AXA.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Mapa Ryzyk Politycznych 2018 – napięcia i turbulencje
piątek, 23 lutego 2018 09:27

Ryzyko polityczne jest poważnym problemem dla przedsiębiorstw działających na rynkach międzynarodowych, na co wpływają głównie takie wydarzenia, jak m.in. kryzys rakietowy w Korei Północnej, trwające negocjacje w sprawie Brexitu czy protekcjonizm handlowy – wynika z najnowszej „Mapy Ryzyk Politycznych Marsh 2018”* stworzonej na podstawie danych z BMI Research. Interaktywna mapa ocenia kraje pod kątem stabilności politycznej i ekonomicznej, wskazując miejsca, gdzie ryzyko polityczne jest wysokie.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Szybka ścieżka dla nowych rozwiązań technologicznych
piątek, 23 lutego 2018 09:27

Lloyd’s, światowy rynek specjalistycznych ubezpieczeń i reasekuracji, ogłosił, że w II połowie 2018 r. uruchomi laboratorium innowacji – Innovation Lab. Inicjatywa będzie się koncentrować na projektowaniu rozwiązań technologicznych odpowiadających na specyficzne i szybko zmieniające się potrzeby rynku Lloyd’s.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz i AXA najbardziej innowacyjnymi ubezpieczycielami na świecie
czwartek, 22 lutego 2018 09:33

Dwóch ubezpieczycieli – Allianz i AXA – znalazło się w rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w 2018 roku, przygotowanym przez Boston Consulting Group.

Add a comment

Więcej…
 
Gartner: Ubezpieczyciele inwestują w nowe technologie
czwartek, 22 lutego 2018 09:21

Ze styczniowej analizy Gartnera wynika, że do końca 2018 roku 80% ubezpieczycieli powinno zainwestować we współpracę ze spółkami technologicznymi. W ten sposób zakłady będą mogły uzupełnić własne strategie cyfrowego rozwoju i zabezpieczyć pozycje konkurencyjne – informuje ObserwatorFinansowy.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Podwyżka dywidendy mimo spadku zysków
środa, 21 lutego 2018 09:40

Rok rekordowy pod względem szkodowości spowodowanej katastrofami naturalnymi i spadek zysku w IV kw. nie powstrzymały Allianz przed podwyższeniem dywidendy. Największy europejski ubezpieczyciel zwiększy dywidendę z 2017 r. o 5,3%, do 8 euro na akcję.

Add a comment

Więcej…
 
AXA Partners: Hybrydowy asystent osobisty
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:40

Podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas, największych na świecie targów innowacji technologicznych, AXA Partners, globalny zespół AXA zajmujący się budowaniem indywidualnie dopasowanych do potrzeb, innowacyjnych rozwiązań dla partnerów ubezpieczyciela przedstawił asystenta osobistego PLEEZ, wyjątkowe rozwiązanie hybrydowe, łączące sztuczną inteligencję z interwencją człowieka.

Add a comment

Więcej…
 
Liberty Specialty Markets rozwija ochronę budów i dzieł sztuki
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:40

Liberty Specialty Markets, część Liberty Mutual Insurance, zamierza poszerzyć zakres linii produktowych obsługiwanych we Francji i zwiększyć liczebność zespołu. W planach jest również doinwestowanie francuskiego oddziału.

Add a comment

Więcej…
 
Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela
piątek, 16 lutego 2018 09:38

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej spółce zależnej. Przyciąga ona zainteresowanie inwestorów zagranicznych – ubezpieczycieli z Europy i Japonii.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty
czwartek, 15 lutego 2018 09:39

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz pierwszy od 2011 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 498

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook