feed-image -

Reklama

Świat
Euler Hermes: Koniec hiszpańskiego cudu
środa, 08 maja 2019 09:01

Hiszpański cud gospodarczy zbliża się ku końcowi – wynika z analizy specjalistów Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Indie: Państwowi tracą udział w rynku
środa, 08 maja 2019 08:45

Ubezpieczyciele ogólni należący do sektora publicznego tracą udział w rynku pod względem przychodów ze składek, na rzecz ubezpieczycieli z sektora prywatnego.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Re: Spadek całkowitego kapitału przeznaczonego na reasekurację
wtorek, 07 maja 2019 08:36

Całkowity kapitał przeznaczony na reasekurację wyniósł 462 miliardy dolarów na koniec 2018 r. Największy udział w tej kwocie stanowi całkowity kapitał akcjonariuszy 32 spółek reasekuracyjnych notowanych w indeksie reasekuracyjnym Willis Reinsurance Index, który spadł o 10%, do 335,7 mld USD, w porównaniu do 8% wzrostu w 2017 r. Drugą pod względem wielkości częścią składową są alternatywne źródła kapitału, które w odróżnieniu od kapitału mierzonego Indeksem wzrosły o 6% – wynika z najnowszego raportu Willis Re zatytułowanego „Reinsurance Market Report”.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Skutki katastrof obniżyły zysk
poniedziałek, 06 maja 2019 08:35

429 mln dolarów – tyle wyniósł zysk netto Swiss Re w pierwszym kwartale 2019 r. To wynik o 6,1% słabszy od ubiegłorocznego. Spadek był efektem strat z działalności w sektorze majątkowym i wypadkowym.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Przychody w górę
poniedziałek, 06 maja 2019 08:35

W pierwszym kwartale 2019 r. Grupa AXA uzyskała przychody na poziomie blisko 35 mld euro. Rezultat ten był o 3% wyższy od uzyskanego w analogicznym okresie 2018 r. 55,7% wspomnianej kwoty stanowiły przychody z rynku europejskiego.

Add a comment

Więcej…
 
Francja: Będą regulacje dla e-hulajnóg
poniedziałek, 06 maja 2019 08:15

Po wypadkach na chodnikach francuskie ministerstwo transportu przygotowało dekret, który m.in. zabrania jazdy elektrycznymi hulajnogami wśród pieszych – informuje brd24.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Trudna sytuacja MŚP w Belgii i Francji
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 08:38

Z badania przeprowadzonego wspólnie przez Dział Badań Ekonomicznych Euler Hermes i przez Euler Hermes Rating wynika, że luka w finansowaniu przez banki sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w strefie euro zmniejszyła się od 2015 roku, kiedy to EBC rozpoczął program łagodzenia ilościowego.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Niepewność kosztowniejsza niż rzeczywiste cła
piątek, 26 kwietnia 2019 08:41

Niepewność wymiany handlowej USA-Chiny wpłynęła w znacznie większym stopniu na globalną wymianę handlową niż same taryfy – wynika z analizy Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Ameryka Łacińska: Spółki Marsh utworzą Carpenter Marsh Fac Re
piątek, 26 kwietnia 2019 08:40

Marsh i Guy Carpenter, spółki zależne Marsh&McLennan Companies (MMC), ogłosiły, że o ile otrzymają odpowiednią zgodę organów regulacyjnych, to połączą swoje działalności reasekuracji fakultatywnej* w Ameryce Łacińskiej z operacjami Jardine Lloyd Thompson Group (JLT) w tym obszarze.

Add a comment

Więcej…
 
GSAM: Zarządzający aktywami chętnie inwestują w insurtechy
czwartek, 25 kwietnia 2019 08:31

Przy niskich stopach procentowych ubezpieczyciele są wciąż zainteresowani aktywami o wyższym zwrocie i mniejszej płynności, jak fundusze private equity, dług związany z infrastrukturą czy kredyty dla mniejszych firm – wynika z ósmej edycji ankiety przeprowadzanej przez Goldman Sachs Asset Management (GSAM) wśród zarządzających aktywami globalnych firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 539

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch...


czytaj dalej

Munich Re: Niewiele dużych roszczeń w II kwartale

Niemiecki reasekurator Munich Re odnotował w II kwartale 2019 roku 36% wzrostu zysku netto, do czego przyczynił się niski poziom roszczeń z tytułu...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nie odkładajmy wdrożenia PPK

Gościem 79. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” zatytułowanego „Nie odkładajmy wdrożenia PPK” był Grzegorz Chłopek, prezes...


czytaj dalej

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook