feed-image -

Trzecim okiem


Gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki
poniedziałek, 24 grudnia 2012 10:10

Tuż przed Świętami jechałam pociągiem do Sopotu, na zaproszenie SKOK Ubezpieczenia, które znalazło się w gronie 500 największych ubezpieczycieli wzajemnych i spółdzielczych świata. Podróż jak podróż. Jedynym novum był fakt, że po raz pierwszy kupiłam bilet na pociąg przez internet. Bilet z miejscówką, przy oknie, wszystko nie wychodząc z redakcji. I byłoby OK, gdyby nie mój perfekcjonizm.

Add a comment

Więcej…
 
Uczciwość, otwartość, współpraca
poniedziałek, 17 grudnia 2012 10:39

„Prędzej zniknie papierowa prasa niż papierowy pieniądz” – przeczytałam niedawno w „Gazecie Wyborczej”. I sama nie wiem: optymistyczne to jest czy pesymistyczne. Tak na dwoje babka wróżyła...

Add a comment
Więcej…
 
Czy powstanie TUW terytorialny?
poniedziałek, 26 listopada 2012 09:36

Nie wiadomo, czy i kiedy powstanie towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych skupiające miasta, gminy czy powiaty. O takiej możliwości poinformowała na czołówce „Gazeta Wyborcza” 14 listopada br. Samo środowisko ubezpieczeniowe jest podzielone: dr Adam Pustelnik, były prezes Signal Iduny, obecnie współwłaściciel firmy konsultingowej AhProfit, jest za, Jacek Kliszcz, prezes Stowarzyszenia Brokerów, wyraża daleko posunięty sceptycyzm. Jak będzie? Pożyjemy – zobaczymy.

Add a comment

Więcej…
 
LIMRA o deregulacji, prowizjach i polisach inwestycyjnych
poniedziałek, 19 listopada 2012 10:01

Tradycyjne otwarte spotkanie polskiej LIMRY w Sky Club, które odbyło się 8 listopada, miało być w założeniu spokojną dyskusją wokół przyszłych unijnych regulacji dotyczących pośredników ubezpieczeniowych. Tak się jednak nie stało, to znaczy było spokojnie, ale tematy były jeszcze bardziej gorące i aktualne. Niemal w tym samym czasie w PAP odbywała się konferencja prasowa na temat deregulacji zawodów finansowych (czyt. str. 12), w Sejmie trwała burzliwa dyskusja o tejże deregulacji, rynek zaś huczał o pozwie zbiorowym przeciwko kilku ubezpieczycielom za pobieranie opłat likwidacyjnych w polisach inwestycyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
Opiekuni wirtualni i rzeczywiści
poniedziałek, 12 listopada 2012 09:43

Bożena M. Dołęgowska-WysockaBliska znajoma mojej mamy, Tereska, skończyła właśnie 60 lat. Jest pielęgniarką od lat czterdziestu, i to jaką! Nieziemską, z powołania. Ale i tak dowiedziała się właśnie, że zatrudniający ją szpital nie przedłuży jej umowy w nowym roku. „Nie wytrzymam w domu – mówi – ale gdzie teraz znajdę pracę?”

Add a comment

Więcej…
 
Muzyka łagodzi obyczaje, choć nie zawsze
poniedziałek, 22 października 2012 08:36

Dzisiejsze „oko” będzie muzyczne, bo tak się akurat zdarzyło, że trzej ważni gracze rynkowi: PZU, Warta i Allianz, w krótkich od siebie odstępach czasu zaserwowali nam muzykę. Allianz mnie wzruszył, PZU – zachwycił, Warta – wstrząsnęła. Ale idźmy po kolei.

Add a comment

Więcej…
 
O emeryturach, życiu i śmierci
poniedziałek, 01 października 2012 08:42

Ubiegły wtorek 25 września był aż gęsty od wydarzeń. Zazębiające się dwie konferencje prasowe, jedna ważniejsza od drugiej (jeśli ważniejsza jest nasza emerytalna przyszłość od walki z rakiem) i 15-lecie Allianza z Deszczową piosenką w tle. Trzeba było wybierać.

Add a comment

Więcej…
 
Jeśli już, to tylko w pałacu...
poniedziałek, 24 września 2012 08:58

Nasza branża podróżuje dużo. Seminaria, szkolenia, jubileusze, kongresy sprzedaży, wyjazdy motywacyjne, wreszcie wyjazdy jako nagrody dla najlepszych menedżerów i agentów. Sama też podążam ubezpieczeniowymi szlakami. Najczęściej bywałam w: hotelu Gołębiewski w Mikołajkach oraz Wiśle (rzadziej), hotelu Ossa (ostatnio modny), w hotelu Mazurkas w Ożarowie (elegancko i blisko). Nie wspominam o warszawskich Marriottach, Novotelach, Sheratonach, bo to codzienność. Nigdy jednak jako ubezpieczeniowiec nie zapukałam do pałacowych bram. Inne branże pukają – byłam tego świadkiem.

Add a comment

Więcej…
 
Podróże kształcą
poniedziałek, 17 września 2012 08:43

Bożena M. Dołęgowska-WysockaŻe podróże kształcą, wiem od dziecka i traktuję jako truizm. Ale to najprawdziwsza prawda! Przekonałam się o tym na własnej skórze, podróżując pociągiem do Wisły, gdzie odbyło się seminarium menedżerskie zorganizowane przez AXA. Obszerną fotorelację z tej ciekawej imprezy zamieścimy w następnym numerze „Gazety Ubezpieczeniowej” (nr 39). Dziś refleksje nieoficjalne, widziane dwoma normalnymi oczyma oraz tym trzecim jak najbardziej.

Add a comment

Więcej…
 
Z Goethem do klienta
poniedziałek, 10 września 2012 08:47

Dostałam ostatnio w prezencie piękną książkę, są to Poezje. Faust I Johanna Wolfganga von Goethego w przekładzie i opracowaniu Andrzeja Lama. „Pani Bożeno, życzę przyjemnej lektury! Z serdecznymi pozdrowieniami, Michał Gołębiewski” – napisał do mnie rzecznik prasowy Signal Iduny. To właśnie towarzystwo ubezpieczeniowe wspomogło Akademię Humanistyczną im. A. Gieysztora w Pułtusku w wydaniu przepięknie ilustrowanego dzieła.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 36

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

PZU Życie: Roman Pałac pełniącym obowiązki prezesa

Dotychczasowy prezes PZU Życie Paweł Surówka opuścił zajmowane stanowisko i został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Obowiązki szefa...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Kajmany: Wysyp licencji dla ubezpieczycieli

Początek 2017 r. okazał się okresem obfitości dla branży ubezpieczeniowej Kajmanów. W I kw. wydano 8 nowych licencji na działalność...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Internetowa sprzedaż wciąż kusi

Mimo że dotychczasową karierę directu w polskich ubezpieczeniach trudno uznać za oszałamiającą – zwłaszcza jeśli pamięta się entuzjazm...


czytaj dalej

Concordia: Prawie pół miliarda zebranych składek

Wynik finansowy Grupy Concordia Ubezpieczenia w 2016 r. wyniósł łącznie +10,3 mln zł, przy sprzedaży w wysokości 424,3 mln zł.

WTUŻiR Concordia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy