feed-image -

Trzecim okiem


Więzień stanu
poniedziałek, 14 stycznia 2013 10:43

„Wielu z nas przywitało Nowy Rok na tak zwanych „domówkach”, co oznacza, że zwłaszcza w wielopiętrowych blokach może dochodzić do licznych ekscesów. Co zrobić, gdy sylwestrowa impreza przedłuży się na cały karnawał?” – z uwagą czytałam materiał Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej D.A.S., który zamierzaliśmy opublikować w gazecie. Zatrzymałam się w lekturze po tych pierwszych zdaniach. Coś mi nie pasowało... No tak, nigdy sama nie użyłabym słowa „domówki”. Dla nas dziewczyn i chłopaków z powojennego wyżu były to po prostu prywatki.

Add a comment

Więcej…
 
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
poniedziałek, 07 stycznia 2013 10:04

Najciekawsze spotkania roku ubiegłego miałam w Turcji, w miasteczku Side, które oprócz najlepszych w tych okolicach plaż, miało mnóstwo odkopanych zabytków z dawnych czasów: Pamfilii, Rzymu, Bizancjum. Z bogiem podróżników, sprzedawców i złodziei Hermesem spotkałam się w muzeum. Był biały, bo i marmur był biały. Znacznie ciekawsze spotkanie miałam jednak ze zwyczajnym, czarnym panem na ławce przy nadmorskim deptaku.

Add a comment

Więcej…
 
Gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki
poniedziałek, 24 grudnia 2012 10:10

Tuż przed Świętami jechałam pociągiem do Sopotu, na zaproszenie SKOK Ubezpieczenia, które znalazło się w gronie 500 największych ubezpieczycieli wzajemnych i spółdzielczych świata. Podróż jak podróż. Jedynym novum był fakt, że po raz pierwszy kupiłam bilet na pociąg przez internet. Bilet z miejscówką, przy oknie, wszystko nie wychodząc z redakcji. I byłoby OK, gdyby nie mój perfekcjonizm.

Add a comment

Więcej…
 
Uczciwość, otwartość, współpraca
poniedziałek, 17 grudnia 2012 10:39

„Prędzej zniknie papierowa prasa niż papierowy pieniądz” – przeczytałam niedawno w „Gazecie Wyborczej”. I sama nie wiem: optymistyczne to jest czy pesymistyczne. Tak na dwoje babka wróżyła...

Add a comment
Więcej…
 
Czy powstanie TUW terytorialny?
poniedziałek, 26 listopada 2012 09:36

Nie wiadomo, czy i kiedy powstanie towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych skupiające miasta, gminy czy powiaty. O takiej możliwości poinformowała na czołówce „Gazeta Wyborcza” 14 listopada br. Samo środowisko ubezpieczeniowe jest podzielone: dr Adam Pustelnik, były prezes Signal Iduny, obecnie współwłaściciel firmy konsultingowej AhProfit, jest za, Jacek Kliszcz, prezes Stowarzyszenia Brokerów, wyraża daleko posunięty sceptycyzm. Jak będzie? Pożyjemy – zobaczymy.

Add a comment

Więcej…
 
LIMRA o deregulacji, prowizjach i polisach inwestycyjnych
poniedziałek, 19 listopada 2012 10:01

Tradycyjne otwarte spotkanie polskiej LIMRY w Sky Club, które odbyło się 8 listopada, miało być w założeniu spokojną dyskusją wokół przyszłych unijnych regulacji dotyczących pośredników ubezpieczeniowych. Tak się jednak nie stało, to znaczy było spokojnie, ale tematy były jeszcze bardziej gorące i aktualne. Niemal w tym samym czasie w PAP odbywała się konferencja prasowa na temat deregulacji zawodów finansowych (czyt. str. 12), w Sejmie trwała burzliwa dyskusja o tejże deregulacji, rynek zaś huczał o pozwie zbiorowym przeciwko kilku ubezpieczycielom za pobieranie opłat likwidacyjnych w polisach inwestycyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
Opiekuni wirtualni i rzeczywiści
poniedziałek, 12 listopada 2012 09:43

Bożena M. Dołęgowska-WysockaBliska znajoma mojej mamy, Tereska, skończyła właśnie 60 lat. Jest pielęgniarką od lat czterdziestu, i to jaką! Nieziemską, z powołania. Ale i tak dowiedziała się właśnie, że zatrudniający ją szpital nie przedłuży jej umowy w nowym roku. „Nie wytrzymam w domu – mówi – ale gdzie teraz znajdę pracę?”

Add a comment

Więcej…
 
Muzyka łagodzi obyczaje, choć nie zawsze
poniedziałek, 22 października 2012 08:36

Dzisiejsze „oko” będzie muzyczne, bo tak się akurat zdarzyło, że trzej ważni gracze rynkowi: PZU, Warta i Allianz, w krótkich od siebie odstępach czasu zaserwowali nam muzykę. Allianz mnie wzruszył, PZU – zachwycił, Warta – wstrząsnęła. Ale idźmy po kolei.

Add a comment

Więcej…
 
O emeryturach, życiu i śmierci
poniedziałek, 01 października 2012 08:42

Ubiegły wtorek 25 września był aż gęsty od wydarzeń. Zazębiające się dwie konferencje prasowe, jedna ważniejsza od drugiej (jeśli ważniejsza jest nasza emerytalna przyszłość od walki z rakiem) i 15-lecie Allianza z Deszczową piosenką w tle. Trzeba było wybierać.

Add a comment

Więcej…
 
Jeśli już, to tylko w pałacu...
poniedziałek, 24 września 2012 08:58

Nasza branża podróżuje dużo. Seminaria, szkolenia, jubileusze, kongresy sprzedaży, wyjazdy motywacyjne, wreszcie wyjazdy jako nagrody dla najlepszych menedżerów i agentów. Sama też podążam ubezpieczeniowymi szlakami. Najczęściej bywałam w: hotelu Gołębiewski w Mikołajkach oraz Wiśle (rzadziej), hotelu Ossa (ostatnio modny), w hotelu Mazurkas w Ożarowie (elegancko i blisko). Nie wspominam o warszawskich Marriottach, Novotelach, Sheratonach, bo to codzienność. Nigdy jednak jako ubezpieczeniowiec nie zapukałam do pałacowych bram. Inne branże pukają – byłam tego świadkiem.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 36

TUW PZUW: Jakub Papuga nowym członkiem zarządu

W skład władz Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW) wejdzie nowa osoba. Od 1 lutego funkcję...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Turcja: Talanx przejmuje Liberty Sigorta

23 stycznia Talanx poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie nabycia 99,4% udziałów w Liberty Sigorta A.S., tureckim oddziale amerykańskiej...


czytaj dalej

Hippo: Inwestorzy finansują ekspansję insurtecha

Kalifornijska firma z sektora insurtech Hippo pozyskała 25 mln dol. z emisji Serii B od Comcast Ventures i Fifth Wall oraz innych inwestorów.

...


czytaj dalej

rankomat.pl: Stabilizacja cen OC

Ceny OC pomiędzy 2015 a 2016 rokiem wzrosły o 45%. Pomiędzy 2016 a 2017 tempo wzrostu było już niższe (24%). W ostatnim kwartale minionego roku...


czytaj dalej

Kasia Moś i The Chance będą nadal reklamować Link4

Powstaną kolejne muzyczne reklamy z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance. Link4 przedłużył kontrakt reklamowy z artystkami, które obecnie można...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy